Enorme ravage in Krimpen a/d IJssel na explosie in cafetaria KJ® Studentenrel in Parijs: prestige in geding Duizenden ruiten sneuvelden, slechts licht gewonden JAMIN Prijzennoodwet bij kamer ingediend Fabery de Jonge 3 FLESSEN PROPAANGAS SPRONGEN HARTPATIËNT JAMES COBB OVERLEDEN Grote behoefte aan ziekenverzorgsters Griekse tanker gezonken - bemanning gered Voor sportieve aktieve mensen r eP MR P. VAN VOLLENHOVEN KRIJGT FUNCTIE BIJ DE HEIDEMIJ NA BERLIJN, WARSCHAU, LEUVEN EN MADRID OOK PARIJS Gesprek zal moeilijk op gang komen D DONDERDAG 9 MEI 1968 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT (Van onze correspondent) KRIMPEN a/d LEK Voor naar voorzichtige schatting ruim twee miljoen gulden schade richtte in de nacht van dinsdag op woensdag een zware explosie aan in een cafetaria aan het nieuwe winkelcen trum Raadhuisplein van Krimpen aan de IJsel. Met een enorme knal sprongen flessen propaangas, waardoor tot op zeker 700 meter af stand van de explosiehaard duizenden ramen uit de sponningen sprongen, huisraad in vele tientallen woningen werd versplinterd en rondvliegende balken en brokken steen vernielden tal van personen auto's. fADVERTBNTlt alle huizen van nieuw glas Terwijl de rijkspolitie, die uit anden gemeenten versterking had gekregen, vele honderden nieuwsgierigen op rui me afstand hield, waren BB-ers en gemeentepersoneel bezig het puin van de Ingestorte garages en de nog recht opstaande muren ervan op te ruimen of omver te trekken. Balans Hoewel tal opliepen, waren bij de uitwerking had tend bombardement, geen slachtoffers te betreuren. Twee van de gewonden moesten naar het ziekenhuis worden vervoerd; anderen werden ter plaatse door artsen uit de omliggende genieen ten behandeld. In de huizen werd enorme schade aan gericht. Glasscherven drongen in meubilair en huisraad, evenals stukken steen. Bewoners die in paniek uit hun bed sprongen, verwondden handen, voeten en gezicht aan glas dat in een dikke laag op dekens en vloeren van slaapkamers la; Paniek Vooral dicht bij (le plaats van de ont ploffing is paniek ontstaan. Men wist totaal niet wat er aan de hand was. Er waren zelfs mensen die aan oor logshandelingen dachten. Uiteraard dacht men aanvankelijk dat er slachtoffers zouden zijn gevallen. Honderden mensen stroomden direct na de explosie uit hun beschadigde huizen in pyjama de straat op. Schoenwinkelier J. Boudesteyn: .Van m'n huis is niets meer heel. Ik werd door de luchtdruk uit mijn bed geworpen. Het was alsof /ADVERTENTIE) vandaag |oordeel volkorenbiscuits 300 gram van 69 niet duur wrel-heerlijk Na transplantatie Zichtbaar vermoeid door de schok kende nachtelijke gebeurtenissen kon burgemeester mr L. C. A. Le pelaars rond het middaguur de ba lans opmaken van de geweldige schade, die de explosie had aange richt en van de maatregelen die in een snel tempo waren genomen. Tweehonderd woningen zijn bescha digd. Gelukkig zijn er maar twee die voorlopig niet bewoonbaar zijn. Van enkele andere zijn muren ontzet, maar de draagniuren zijn niet aangetast Het Is daar alleen zaak de woningen glas- dicht te maken Het aantal gesneuvelde ruiten loopt in de duizenden' Over de oorzaak van de ontploffing denkt de arbeidsinspectie in de richting van een lek in de propaangasinstalla-; tie van het cafetaria. Vrygekomen pro- paan vormt met lucht een zeer explo-i er bommen waren ingeslagen. Ik keek sief mengsel. .We vermoeden', aldus naar buiten en zag allemaal puin. burgemeester Lepelaars', dat er een Auto's stonden in brand. Een van de vonk bij is gekomen, misschien door een wagens sloeg uit elkaar en de stukken] elektrische boiler of een ijskast die kwamen wel twintig meter verder te-1 aansloeg' recht. Van mijn drie zoons is er een nogal„ernstig aan rtte geacht gewond. Maatregelen In buitengewone omstandigheden Zijn bed zat onder het bloed' AMSTERDAM (ANP) .Naast ver pleegsters, Is er een grote behoefte aan ziekenverzorgsters en aan Jongens en meisjes die in zwakzinnigeninrich tingen en bejaardenoorden willen wer ken'. zo schrijft dr Kruislnga, staats- secretarls van sociale zaken en volks gezondheid. in een speciaal, aan de dag van de verpleging gewijd, krantje. Deze dag wordt gevierd op de geboortedag van Florence Nightingale, 12 mei. Voorts verschijnt in het kader van de dag van de verpleging in NederlandDEN HAAG Bij de tweede ka- een speciaal nummer van het .Neder- WALVISBAAI (RTR) Alle 46 op- lands Tijdschrift voor medische studen- mer IS een wetsontwerp ingediend varenden van de 10.431 ton metende ten', met als hoofdtema de noodzaak uni1Jonj„ roereien nn het «rphieri Griekse olietanker Andron, die noen-,- van een betere samenwerking tussen DOUaenae regelen op net geuieu dag 80 mijl ten noorden van de Zuid- medici en verplegenden. Verder wordt van de prijzen van zaken en dien- westafrikaanse havenstad Luderitz zonk. aandacht besteed aan het verschijnsel1 Voor diensten en roerende goederen Van onze correspondent De opruimingswerkzaamheden hadden tegen het aanbreken van de ochtend schemering al een georganiseerd ka rakter. Buren hielpen elkaar stukken plastic voor gapende vensters te spijke ren. Winkeliers timmerden grote stuk ken hardboard voor hun deuren en eta lages en probeerden in de loop van de morgen met veel improvisatietalent hun klanten weer te bedienen. Auto's met glas en platen board reden de hele dag af en aan. Glaszetters, uit de omge- zeer te spreien over de maat- Het Franse vrachtschip Maurice Del mas gelen, die burgemeester Lepelaars! Dikte enkele uren na het vergaan van de direct heeft genomen. .Omdat ik zag 'anker twee reddingssloepen met elk 18 dat er misschien nog gevaar voor in- bemanningsleden uit zee op, terwijl de storting was, heb ik alle personeel van I Nederlandse sleepboot Noord-Holland de gemeentelijke diensten laten oproe-1 negen mannen en een vrouw aan boord pen. De BB is ook gealarmeerd, die islnam die zich in een derde sloep bevon- in zijn geheel komen opzetten. Hier isjden. De schepen meldden dat enkele in elk geval bewezen dat het z'n nut drenkelingen medische hulp nodig had- heeft als je maar een apparaat hehtjuen. dat kan werken'. ID Andron was nog kort geleden in Over de samenwerking in het getrof- Durbangeweest voor reparaties aan de 11. i rotrm Zütprnfltr urprn Ho tonlror in rlp gebied: .Er Is geweldig gewerkt. [omP Zaterdag werd de tanker in de uit uc uiugc- t- hebben bier een rainpenorganisa- buurt van Kaapstad door een vliegtuig van Krimpen en uit Rotterdam, tic. zoals het provinciaal bestuur die waargenomen Het schip maakte toen keicentrum ge- heeft opgebouwd. De mensen kennen slagzij en verloor olie. maar voer Kaap- het getroffen winkelcentrum ge-|un., uugtuuu..». i.. - - dirigeerd. werkten aan een stuk om de hun werk, dat bleek direct. Voor mij stafJi Andron heeft voor huizen van nieuwe ruiten te voorzien was er eigenlijk toen weinig meer te 20044 aOS-seinen uitgezonden. Tegen het vallen vul de avond waren doen'. HOUSTON (RTR) ge James Cobb. De 48-jari- die zondag in Houston het hart van een vijftien jarige jongen kreeg, is woensdag 11 uur Nederlandse tijd overleden. De vertegenwoordiger James Cobb uit Alexandria (Louisiana) was de elfde man op wie een harttransplantatie is uitgevoerd. De ingreep vond plaats in het St-Luke-ziekenhuis van Houston, waar het operatie-team onder leiding stond van dr Cooley, die de vrijdag daan-oor al een harttransplantatie ver-i richtte op de 47-jarige Everett Clair Thomas en dinsdag op de 62-jarige John Stuckwish. Thomas en Stuckwish zijn nog in leven. Het zieke hart van James Cobb was vervangen door ciat van de 15-jari- ge William Joseph Brannan, die enkele uren tevoren bij een ongeluk met een motorfiets om het leven was gekomen. In Londen maakt de 45-jarige Frederick West, die op 3 mei het hart van een 26- jarige verongelukte bouwvakarbeider kreeg, het goed. Hij was gisterochtend tvat vermoeid en nad behoefte aan rust. zeiden de artsen. Een woordvoerder van het St-Luke-zie kenhuis zei, dat liet overlijden van Cobb te wijten was aan complicaties. Zijn lichamelijke weerstand was afge nomen hetgeen waarschijnlijk heeft ge resulteerd in het staken van de lever en nierfuncties. Het getransplanteerde hart is niet afgestoten en het werkte uitstekend totdat zich de complicaties voordeden. Werkzaam op directie-secretariaat Ilaco Indiensttreding begin oktober DEN HAAG (ANP) van Vollenhoven, die eind juli de militaire dienst verlaat, zal okto ber a s in dienst treden bij de Koninklijke Nederlandse Heide maatschappij te Arnhem. .auii ueaieeu aan iicl veiaujijiia-i de medische student als verpleeg- sten in buitengewone omstandig- V*° C"r'heden (prflzennoodwet) In de memorie van toelichting, onder tekend door de minister-president en de minister van economische zaken, wordt er aan herinnerd, dat <le prijsop- drijvlngs- en hamsterwet 1939 is ver vangen door de prijzenwet 1961 en de hamsterwet 1962. Zoals destijds de priis- opdrijvlngs- en hamsterwet 1936 geldt de hamsterwet uitsluitend in buitenge wone omstandigheden. De prijzenwet (daarentegen ls steeds dus ook In normale omstandigheden van kracht. Hoewel dus de prijzenwet zowel voor gewone al» buitengewone omstandig heden geldt. Is het naar de mening van de regering nodig voor buiten gewone omstandigheden. naast deze wet. een nieuwe wet In het leven to roepen. Vooreerst maakt de prijzenwet het tref fen van prijsmaatregelen slechs moge lijk, indien net algemeen sociaal-econo misch belang het nemen van zodanige maatregelen vereist. Alleen dan kunnen prijsmaatregelen worden getroffen, in dien dit uit" of mede uil conjunctuurpo- litlek oogpunt wenselijk is Hoewei ui teraard ook tn buitengewone omstan digheden het treffen van een prijsmaat regel op grond van conjunctuurpolitieke overwegingen gewenst kan zijn. dient naar de mening van de regering onder dergelijke omstandigheden het treffen van prijsmaatregelen ook los van con junctuurpolitieke overwegingen mogelijk te zijn. .Met de heer Van Vollenhoven zal in Mie opzichten precies hetzelfde wor den omgegaan als met al het perso neel bij de Heidemij'. Dit vertelde ir A. Franke, directeur buitenland van Mr Pieter i ÏÏM&. :ewone omstandigheden over ruimere Bevoegdheden het in dienst treden van mr Vollenhoven bij deze maatschappij. IKwivdhéden te "beschikken dan haar De heer Van Vollenhoven gaat werken op het directie-secretariaat van de NV krachtens de leiding heeft. Hij treedt daar begin oktober in dienst na eind juli als officier bij de luchtmacht te zijn af- krachtens de prijzenwet toekomen. De prijzenwet heeft behalve op diensten slechts betrekking op roerende goederen. Het thans ingediende wetsontwerp ver leent eveneens bevoegdheden ten aan zien van diensten, doch Behept boven dien de mogelijkheid om op te treden ten aanzien" van alle zaken .roerende COMITÉ WIL BADGASTEN UITNOORDWIJK WEREN (Van onze correspondent) NOORDWIJK Op Initiatief Noordwij'kse leraar K. A. Kok comité opgericht lot wering van had- gasten. In een oproep aan de bevol king wordt opgemerkt dat Noordwijk bezig is zijn eigen graf te graven, door meer toeristen en badgasten aan te trekken dan het kan verwerken. Ook wordt gewezen op de boodschap van de gezamenlijke kerken die het vorig jaar is uitgegaan. Men bleek daar in van mening dat het verhuren van woonruimte aan vakantiegangers steeds ernstiger vormen aanneemt en op zijn maximale capaciteit was gekomen met als gevolg fysieke, morele en psy- de Heidemij. Tot zijn taak behoort het Rprhffin PTt TllirhiPTl (zowel als onroerende, lichamelijke zo- e" rUUUCK Iwel als onlichamelhkc. Anders dan de •erur all raad- prijzenwet maakt het wetsontwerp het rifi,.-iCv0. voorts mogelijk prijzenfondsen in te «ntwikke-1 - ji-rïe van ÓM fondsen brengen en uit öeze zoveel mogelijk dezelfde rechten en I plichten gelden als voor ieder perso de neelslid van de Heidemij. Voor hem geldt echter wel. dat hij één middag in de week voor eigen werk vrij heeft. Verder zal hij in zijn positie als lid van het koninklijk huis een represen tatie hebben, waaraan hij zich niet altijd kan onttrekken. Daarom zal hij wel wat meer vrij moeten hebben dan het overige personeel zou kunnen krij gen'. aldus de heer Franke die begin vorige week tot officier in de orde v Oranje-Nassau werd benoemd. Na een inloopperiode zal Pieter van Vollenhoven worden aangesteld als di rectiesecretaris van llaco Hij is de eerste jurist bij deze dochter-nv van idemij. (ADVERTENTIE) chische schade bij de bevolking. beoordelen van met cntwikkelïngslan- Voorts meent het comité, dat de bad- den aan te gane contracten alsmede plaats niet meer toegankelijk is voor het helpen bij de verdere opbouw van Noordwijkers door de duizenden auto's die tijdens het hoogseizoen over al ln de straten en zelfs op de trot toirs geparkeerd «taan. Van de zoge naamde .deftige' hadplaats is Noord- wijk aan het veranderen in een be langrijk vakantiecentrum. het administratieve apparaat. In eerste instantie is de functie van mr Van Vollenhoven een bureaubaan. Het ls echter niet uitgesloten, dat hij op den duur dienstreizen zal maken In welke salarisschaal hij ls ingepast - wist de heer Franke niet. DIEF EN BUIT Een inwoner van Den Haag, in het blijde bezit van een voortuintje, deed dinsdagochtend de ontdekking dat. een van de pronkstuk ken uit zijn flora, een azalea ter waar de van zeker 20 gulden was verdwenen. Echter niet zo-maar. Op het tuinmuur tje had de dief piëteitvol een bedrag van 2.85 gedeponeerd. .HUWELIJKSBUREAU', De vereni ging van dierentuinen in Groot-Briltan- nië en Ierland heeft eenjiuwelijksbu- reau' opgericht voor zeldzame en lang zaam uitstervende dieren. De secreta ris van de vereniging vertelde woens dag in Londen, dat men wil proberen zeldzame dieren uit verschillende die- icntuinen bij elkaar te brengen om ze te laten paren. Het is bijzonder drin gend dat er nakomelingen van de orang-oetangs komen. Er zijn in Groot- Brittannië en Ierland nog maar 37 van deze apen. die slechts een enkel jong hebbein voortgebracht. (Van onze correspondent in Parijs) C en goede maand geleden publiceerde de hoofdredacteur van het Parijse blad le Mon de, Pierre Viansson-Ponte, een geruchtmakend artikel. Hij verwonderde en beklaagde zich bij na over de kalmte waarvan, in zijn ogen, het Frankrijk van De Gaulle anno 1968 dagelijks getuigenis aflegde. Titel: La France s'ennuie (Frankrijk verveelt zich). Men kan zeggen dat Le Monde, enkele weken later, op zijn wenken is bediend. Want na Tokio, Berlijn, Warschau, Leuven, Madrid en Londen is ook de studenten bevolking van Parijs, die zo'n 160.000 koppen telt en zich in zeven jaar tijds verdrievoudigd heeft, nu heel duidelijk in opstand gekomen. Formele veldslagen, waarbij honderden gewon den vielen, waarvan de helft naar ziekenhuizen moest worden gebracht, hebben zich, niet alleen in het Quartier Latin, de studentenwijk, waar de temperatuur altijd wat hoger is dan in andere Parijse buurten, maar ln de gehele Franse hoofd stad afgespeeld. Twee faculteiten, de nieuwe van Nanterre. even buiten Parijs, en de eeuwenoude van de Sor- bonne, zijn door de regering gesloten, enkele weken vóór het startsein van de jaarlijkse exa mens moet worden gegeven. Wat is er in Pa rijs plotseling allemaal aan de hand Er moet een scherp onderscheid tussen aanlei ding en diepere oorzaken worden gemaakt. De aanleiding vormde inderdaad die sluiting van de collegezalen, waartoe de minister van onder wijs, Alain Peyrefitte, twee dagen eerder had besloten, toen het in Nanterre vechten was ge blazen. Vooral het feit, dat de rector-magmficus van de Sorbonne. professor Roche, zich, bij nog tamelijk onschuldige schermutselingen, niet had ontzien de bijstand van de gewapende arm in te roepen om binnen de universitaire muren de orde te komen herstellen, is hem zéér kwalijk genomen, en heeft het- vuur bij het studentikoze kruitvat gebracht. Sorbonne. die uit de middeleeuwen dateert, heeft zich altijd beschouwd als een insti tuut op zichzelf, bijna als een staatje in de staat. Niet alleen de studenten, maar ook de professoren, hebben 't als een brutale klap in het gezicht van hun waardigheid gevoeld, dat die traditionele autonomie door de laarzen van de .flics' zo maar vertrapt kon worden. Dat was dus de aanleiding, die de regering vooral m de persoon van de minister van binnenlandse zaken. Christian Fouchet. die vroeger de porte feuille van onderwijs beheerde achteraf zeke: oetreurt. A! blijft het dan natuurlijk ook wel »veer waar dat men altijd wel een stok vindt als men een hond wil slaan. En die hond, die moest op een dag geslagen worden; en om var. die beeldspraak terug te schakelen naar de werkelijkheid: waar ligt buiten die aanleiding dus de diepere oorzaak? of juister oorzaken. Ze zijn velerlei. Een tweede onderscheiding, die te maken valt: zelfs wanneer men wat gereserveerd staat tegenover het woord dat bij revoltes er. zelfs revoluties som3 wat al te vlot over de lip pen komt. moet toch worden erkend dat een handjevol .raddraaiers' een overwegende rol in Je gebeurtenissen heeft gespeeld. Vooral Nanterre was al maandenlang een broei nest van extremistische agitatie. Daarbij ginger fascistische elementen dagelijks met marxistisch- eninistische tegenstanders ofwel China-com- munisten op de vuist. De zoon van een Duitse emigrant. Daniel Cohn-Bendit, die zijn oorspronkelijke nationaliteit nooit heeft afge zworen, trad aan de linkerzijde op als motor, brein, maar vooral als de talentvolle woordvoer der van de .enrages', zodat men hem wel de Parijse Rudy Dutschke mag noemen. Rond hem had zich een groepje beroepsrevolutionairen ge schaard, die met de universiteit meestal geen andere binding hadden, dan dat ze, ln de univer sitaire restaurants dagelijks hun maaltijd kwa men nuttigen. Maar zelfs een Che Guevara of een Regis Debray de beide apostels van de internationale studen tenopstand richten weinig uit als de condities in veel breder verband zich niet voor een rebel lie lenen. Die condities blijken ook in Parijs on- tengenzeggelljk verenigd te zijn, want anders had Daniel Cohn-Bendit geen 10.000 studenten op de been gekregen. Een sociologisch fenomeen dat Parijs met al die andere universiteitssteden gemeen heeft, is, dat de studenten ln deze tijd de fakkel van de opstand, of althans van het protest tegen de .oudere generaties", van het vroegere .proletari aat' hebben overgenomen. MODERNE HORLOGES De wereld bekende merken Pontiac, Tissot en Omega geven U garantie voor be trouwbaarheid. Gaarne tonen wij U onze zeer grote kollekties. Prijzen vanaf f 60.- JUWEUEBS - HORLOGE S LANGE KERKSTR 10-TEI STELEND GEZIN IN ARREST WERELDGEBEUREN De arbeidersklasse heeft haar strijdvaardigheid ingeruild voor een huisvadersmentaliteit, die zelfs voor een week extra vakantie of een loons verhoging, het tv-toestel. het Renaultje of het buitenhuisje niet zo vlot meer op het spel wenst te zetten. Zo is het .revolutionaire po tentieel' dan van de vroegere .verworpenen der xarde' goeddeels naar de studentenklasse ver huisd. Dat revolutionaire potentieel uit zich bij de Parijse studenten in meerdere richtingen. Ei is de zorg voor de dag van morgen: hun toe komstige plaats in de maatschappij. De fenome nale aanwas van studenten wordt nog altijc onvoldoende .gekanaliseerd'. De toekomstige me dicl en technici kunnen wel zeker zijn van de 3ituatie die ze na hun studie zullen krijgen of veroveren. Bij hen liggen de stukken dan ook heel anders dan in de literaire en juridische faculteit, die veel te zwaar bezet zijn en waar de studenten in onzekerheid verkeren over hun toekomst. Momenteel geven zij de krachtigste stoot tot de revolte. Voor een ruim deel zijn hun aspiraties en eisen nogal .literair" of zo men wil metafysisch ge- oriênteerd en dientengevolge moeilijk zonder meer ln te willigen. Zij wensen een soort anar chistische heilstaat, met een .Ideale los van het materiële levende mens'. Voor een ander deel zijn ze van oordeel dat de hele structuur en organisatie van het universi taire leven allang niet meer beantwoordt aan de gangbare maatstaven van vandaag. Ze pro testeren tegen het verbod meisjes op hun inter- naatskamers te mogen ontvangen, en verlangen ook dat de strenge hiërarchie tussen professoren en studenten radicaal zal worden doorbroken. Ze wensen een .kritische universiteit', zonder paternalisme, waarbij alle vragen van hun vak. I maar ook van de maatschappelijke ordening vrij elijk op de colleges tussen lesgevers en -nemers zuilen kunnen worden behandeld en besproken DELFT (ANP) Een D*-lftse familie. Ze willen af vim het bedrijven van de weten- vader, moeder, dochter en zoon, is in de 3chap om der wille van de wetenschap. Zij wen- afgelopen nacht in I widen aangehouden, sen de wetenschapsbeoefening midden in de nadat zij in een Leid» warenhuis .kleren maatschappij geplaatst te zien. Zo staan er nog hadden gepast'. De Leidse i»olitie stelde wel meer wensen op hun programma. na4U- aanleiding van dit voorval een Nu is het. aan de ene kant bemoedigend, onderzoek ln ten huize van het gezin maar aan de andere zijde eerder tragisch, da: **n trof daar uit het warenhuis afkom- de huidige en nog jonge minister van stige artikelen aan tot een waarde van onderwijs Alain Peyrefitte. zelf niet afwijzend bijna 5000 gulden, staat tegenover die verschillende verlangens, sub sidiair eisen. Hij heeft zich meermalen tot een gesprek bereid getoond, en verscheidene misstan den die de erfenis vormden van een voorbije tijd. waren door zijn toedoen ontegenzeggelijk si verbeterd Die dialoog zou hij nu ook voort willen zetten. De tegenpartij echter, heeft voor lie dialoog enige condities gesteld, waaronder le els, dat de universiteiten eerst weer geopend worden. De politie werd gewaarschuwd toen om wonenden op een merkwaardig laat tijd stip nog licht zagen branden op een van de etages van het warenhuis. Aan vankelijk dacht men <i»\ er miss hien personeel met overwerk bezig zou zijn. maar de ledrijfsrechcrche wist te ver tellen dat dat niet het geval wa3 De politie heeft toen bij df uitgang var. het warenhuis gepost. Vader en moeder. - beiden 51 jaar. en zoon 120 en dochter Een prestigekwestie heeft sxft daardoor op de kwamen na een poos;e naar tuiten voorgrond geplaatst, waardoor een overeenkomst en vertelden dat zij kieren hadden ge- :ussen de partijen alleen maar bemoeilijkt kan past. De vader bleek nachtwaker te worden. En bovendien heeft er dan nog bloed gevloeid ln de Parijse straten. Daarom valt te' vrezen, dat de ministeriële Invitatie voor een dialoog, voorlopig van de kant der studenten leiders noe wel even op het jawoord zal moe ten blijven wachten. Al staan de examens dan ook voor de deur... zijn. in Leider, werkzaam voor een Haagse bewakingsdienst. Een jaar laag had hij allerlei artikelen uit het waren huis meegenomen: huishoudelijke voor werpen. grammofoonplaten, herenkos tuums enz. De waarde" van de ontvreem de grammofoonplaten alteen al bedroeg ongeveer 1000 gulden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 3