BIJOU GESCHENKEN VOOR MOEDERDAG Hogere straat- en rioolbelasting in Sas van Gent HET .WESTERN THEATRE BALLET', BRITSE SENSATIE IN MIDDELBURG 70 VERTEGENWOORDIGER NIEUWE AANSLUITING OP DE RIJKSWEG VOOR ST-PHILIPSLAND De nieuwe Roxy Special. 25 Special sigaretten, stuk voor stuk van ongekend kaliber. In knalgoed pakje-f 1.50 's-Heer-Abtskerke betuigt adhesie aan ,veren'-motie PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 9 MEI 1968 Voor het behartigen van onze verkoopbelangen bij winkeliers in het rayon Walcheren en Noord- en Zuid-Beveland zoeken wij een energieke AN GENMulo of gelijkwaardige opleiding. Ervaring in een verkoopfunctie. (liefst in de levensmiddelenbranche i Het bezit van rijbewijs B-E. Leeftijd tot 35 jaar. HEDEN: Een zelfstandige werkkring. Ruime onkostenvergoeding. Te zijner tijd opname in ons premievrije pensioen fonds. Terbeschikkingstelling van een auto op gunstige condities. Gegadigden voor deze functie kunnen hun schriftelijke sol licitatie, onder bijvoeging van een recente pasfoto, richten aan onze afdeling personeelszaken, Ceresstraat 13, Breda. TASSENZAAK BIJOU De zaak op de hoek Lange Delft 44/Segeersstraat 4A, Middelburg. ÉÉN RAADSLID TEGEN Nu ook steun voor bouw van verenigingsgebouw SAS VAN GENT De Sasse gemeen te-raad is dinsdagavond akkoord ge gaan met een voorstel de straal- en rioolbelastiug te verhogen van 15 tot 25 proeent. De extra opbrengst (f 35.000) zal worden gebruikt om het personeel van gemeentewerken met twee man uit te breiden. Zonder belas tingverhoging was deze uitbreiding niet mogelijk geweest, omdat gedepu teerde staten hadden laten weten dat do gemeentebegroting daarvoor geen ruimte bood. Het GB-raadslid L. F. S. de Meijer stemde tegen de belastingverhoging, omdat .dit" soort verhogingen aitijd de zelfde groep mensen treft'. Volgens >leek het echter niet mo- het geld op een andere r te krijgen. Bij het begin van de raadsvergadering deelde burgemeester R. A. J. den Boer mee. dat voor de bouw van een cul tureel centrum gerekend kan worden op een rijkssubsidie van maximaal 58.000. Over de financiële kant van de zaak het raadslid M. de Groff (pvda) stak zijn teleurstelling daarover niet onder stoelen of banken. Hij zei niet te begrijpen dat b et i de financiering in Middelburg noj niet aan de orde hebben gestelc Blijkens een uitlating van burge meester Den Boer rekent het Sasse college erop, dat de op 4 ton ge raamde stichtingskosten van het cul turele centrum kunnen worden ge dekt uit de opbrengst van jn-ohd- verkoop aan de r-k woningbouw vereniging. De raad ging nu ook akkoord met het garanderen van een lening van 2 ton voor de bouw van een verenigingsge bouw door de stichting voor sociaal en cultureel werk. Deze aangelegen heid was in een vorige raadsvergade ring aangehouden, omdat sommige raadsleden bang bleken te zijn dat het verenigingsgebouw een concurrent zou worden voor het toekomstige culturele centrum. Uit een brief van het stich tingsbestuur bleek nu, dat deze angst ongegrond was. Wel bleef met name de heer De Groff het financieel maar een riskante zaak te vinden. Belangrijke besluiten van de Sasse ge meenteraad hadden verder nog betrek king op deelname aan een gemeen schappelijke regeling voor het meten van luchtverontreiniging in provinciaal verband, op het bijdragen in de kosten van de aanleg van douches in vooroor logse woningwetwoningen en op het verlenen van een subsidie van 12.000 in de restauratiekosten van het r-k kerkgebouw. Geen voorrang verleend BERGEN OP ZOOM Op de kruising Noordsingel-Minderbroederstraat te Ber gen op Zoom ontstond begin deze week een botsing tussen een autobus, be stuurd door A. P. uit Sint Annaland en een auto bestuurd door M. v. d. W. uit Bergen op Zoom. V. d. W. die uit de Minderbroederstraat kwam ver leende geen voorrang aan de autobus. Beide voertuigen kregen schade. Auto vernield bij een aanrijding onder Terneuzen TERNEUZEN - Op de kruising van de mr Haarmanweg met de provinciale weg Zaamslag-Hoek zijn dinsdagmid dag twee personenauto's met- elkaar in botsing gekomen. De auto bestuurd dnor mevrouw F. C. K.-H. uit Sluis kil kwam tegen een lantaarnpaal en vervolgens op een vluchtheuvel terecht. Het voertuig werd totaal vernield. Het ongeluk gebeurde, doordat J. van D. uit Sluiskil die de andere auto bestuurde, zonder voorrang: te ver lenen de kruising opreed. Zowel van D als mevrouw R. werden naar het Sint-El izabethziekenhuis in Sluiskil gebracht. Hun verwondingen zijn niet van ernstige aard. Opening expositie weeshuis Goes GOES In de bovenzaal van het Bur gerlijk Weeshuis aan de Goese Singel straat wordt vrijdagmiddag de tentoon stelling .Jonge Nederlandse Kunst' ge opend. Dat gebeurt "s middags om vijf uur. De tentoonstelling wordt georgani seerd door de culturele raad Goes. Mededeling in de raad PTT-kantoor in voormalig badhuis SENT-PHILIPSLAND Volgend jaar zal rijkswaterstaat vanaf do Stations straat in Sint-Philipsland een nieuwe uitweg maken naar rijksweg 18. Bur gemeester G. van Vel zen van Sint- Philipslanci deelde dat dinsdagavond mee aan hel begin van de raadsver gadering, Rijkswaterstaat heeft de plannen gereed, die in I960 zullen wor den uitgevoerd. Burgemeester Van Vel- zen: ,Hot zal voor Sint-Philipsland een hele verbetering zijn als er een nieuwe aansluiting is.' De raad besloot dinsdag in een korte vergadering het badhuis aan de PTT te verhuren en het daarvoor te ver bouwen. De raad verleende een kre diet van 28.250 en ging akkoord met de voorgestelde huurprijs van 3200 per jaar voor de tijd van 10 jaar. Men toonde zich ingeno men met het feit, dat er In Sint- Philipsland een goed postkantoor zal komen, hoewel de heren W Beur- kens (chu) en J. Verwijs (gb) enig bezwaar hadden tegen de excentri sche ligging van het gebouw. Zij hadden liever een postkantoor in de Voorstraat gezien. De heren Beurkens en A. A. Rijstenbll (wd) stemden tegen een voorstel de wethouderssalarissen van 2268 op 2364 te brengen, zoals door gedepu teerde staten werd verzocht. Zij waren van mening, dat de economische situa tie dat niet toelaat. De raad verleende garantie voor een aanvullende le ning van 17.000.die de stichting bejaardenzorg moet aangaan voor de bouw van 8 bejaardenwoningen. Ook een voorstel de gemeente Oud-Vossemeër te laten toetreden tot de gemeenschappelijke vuilnisop haaldienst werd aanvaard. In antwoord op een vraag van de heer .1. den Boer (sgp) deelde burge meester Van Velzen mee, dat de toetreding van Oud-Vossemoer niet toL gevolg zal hebben, dat er een vuilniswagen bij moet komen. Een voorstel niet deel te nemen aan cle gemeenschappelijke regeling in zake de luchtverontreiniging had even eens de goedkeuring van de raad. Met b en w was men van mening, dat de zaak voor Sint-Philipsland niet urgent is en dat bovendien de voorgestelde kostenverdeling niet juist is. Besloten werd verder tot aankoop van percelen in het saneringsgebied. De gemeente zal voortaan de zijtuinen en voortuinen van de twee complexen be jaardenwoningen aan de Gladiolenstraat en de Henri Dunantstraat beheren en onderhouden, zo werd besloten Burgemeester Van Velzen deelde nog mee. dat goedkeuring is verkregen voor de gunning van de 16 woningwet woningen en dat aan het schoolzwem men 50 kinderen op vrijwillige basis zullen deelnemen. De heer Verwijs uit te zijn verontrusting over het feit, dat in de gemeente werd gepraat over de toewijzing van woningen. Hij stelde in het algemeen, dat niet mag voorko men, dat de bewoners zaken weten, die niet voor de openbaarheid zijn bestemd. v "'"N Roxy 25 Special, een nieuwe creatie van Roxy, een nieuw American blend met.Roxy's Onzichtbaar filter. De in Middelburg samenwerkende culturele instellingen hebben voor woensdag 15 mei een merkwaardi ge voorstelling in de schouwburg besproken. Merkwaardig in die zin dat een optreden van het Western Theatre Ballet geen alledaagse ge beurtenis is, althans het mag er niet van verwacht worden. Dit bal let heeft een reputatie van interna tionale allure opgebouwd in de nog maar korte tijd van zijn bestaan. In 1957 richtte Elisabeth West in Bristol het Western Theatre Bal let op. Elf jaar later zal het Eng- lands befaamdste balletgezelschap zijn. De groep neemt in Engelands balletwereldje een zeer speciale plaats in. De originele conceptie, die aan het artistieke beleid ten grond slag ligt, zal daar niet vreemd aan zijn. Wanner men immers een vrije kleine groep uitstekend klassiek ge trainde dansers plaatst voor een re pertoire dat (praktisch) uitsluitend moderne, althans hedendaagse bal letten uitvoert, creeërt men een ex clusiviteit. Ook bulten Engeland is men - hoewel daar meer moderns en hedendaags doordringt - van de ze specialiteit gaan houden: een uitvoering van het Western Theatre waarborgt een goede uitvoering. Het repertoire, waarin de traditionele basis van de negentiende eeuwse klassieken ten ene malen ontbreekt, omvat een rijk geschakeerd aantal balletten in verschillende stijlen en van verschillende stemmingen, va riërend van verhalend dramatische dansen met op voor- en achtergrond wat psychologische studie tot blij spel, satire en balletten van een nog lichter genre. Voor zover ze wat te zeggen willen hebben wordt de in- tensie van de balletten gekenmerkt door een verbonden zijn met de mens van vandaag, de mens in de hedendaagse samenleving. Maurice Bejart, met zijn Ballet van de twintigste eeuw (Brussel), net klaar met zijn Nederlandse toernee, heeft bewezen dat dit engagement een veel groter pu bliek trekt dan de nogal kleine minderheid die hct.traditionele ballet' pleegt te gaan zien. Het zelfde geldt, hoewel minder spec taculair (maar men zal in dit verband het woord charlatanerie ook nissen), voor het Western Theatre Ballet. Progi ramma De namen die op het programma voorkomen, zeggen iets meer over het hedendaags karakter ervan. Uitgevoerd worden .Cage of God', choreografie: Jack Carter, muziek Alan Rawsthorne; ,Jeux', Peter Dar- rell (artistiek leider van het Wes tern Theatre) en Claude Debussy: .Mods Rockers '63', Peter Darrêl, The Beatles: .Sonate a trois", Maurice Eejart, Bela Bartok; .Street Games'. Walter Gore, Jaques Ibert; .Dance Macambre', Peter Wright, John McCabe en The Pnoners', Peter Darel, Bela Bartok. Over dit pro gramma valt zeer veel en onder meer het volgende te vertellen: .Mods Rockers '63' is Englands eerste beatbailet. Het is gebaseerd op een reeks Beatle-nummers en een nauwkeurige weergaven van de teen- agerdansen op het hoogtepunt van de Beatlestorm. Toen het Western Theatre Ballet dit ballet vijf jaar geleden opnam in zijn repertoire, ont stond er in het toch 'wel rustige Enge land enige deining. Nu is de sensatie de gewoonste zaak van de wereld ge worden en wordt het ballet gepresen- teerd(met lichte ironie) als al zeer historisch. .Sonate a Trois is gebaseerd op Sartre's befaamde toneelstuk .Huis clos' en van .Street Games' (straat spelletjes) willen we nog vermelden dat het Scapinoballet er onlangs in Goes voor de ZVU een zeer verdien stelijke uitvoering van heeft gegeven. Deze enige voorstelling in Zee land van het Western Theatre Ballet begint woensdag 15 mei om acht uur in de Middelburgse schouwburg. i - HEER - ABTSKERKE Dinsdag vergaderde de gemeenteraad van 's- Heer Abtskerke onder voorzitterschap an burgemeester jhr mr L. P. Quar- es van Ufford. Besloten werd adhesie te betuigen aan het raadsbesluit van Terneuzen, dat bezwaar maakt te gen de opheffing van de veerdienst Hoedekenskerke-Terneuzen zolang er geen vaste oeververbinding over de Westerschelde is. De rekeningen 1965 en 1966 van de in stelling voor maatschappelijk en cul turele zorg .Gemeenschap 's Heer Abtskerke werden goedgekeurd. Ze sluiten met een batig saldo van respec tievelijk 15.000 en 25.000. De gemeen telijke belastingen wei-den als volgt verhoogd: heffing van straatbelas ting op gebouwde eigendommen 20 procent van de belastbare opbrengst (nieuw ingevoerd) op ongebouwde ei gendommen van 6 procent verhoogd tot 10 procent, reinigingsrechten per emmer te brengen van 15 op 24, hondenbelasting te brengen van 10 op 25. opcenten op de hoofdsom van de personele belasting van 150 tot 200. De heer J. C. van 't Westeinde frk-kie- zers) wenste aantekening dat hij tegen deze vorm van straatbelastingop~de ongebouwde eigendommen Ls als zijn de de meest onbillijke belasting die hij kent. De andere raadsleden kon den zich met de verhoging verenigen. De iaarweddewijzigingen zoals die voor het rijkspersoneel per 1 mei wo- den doorgevoerd worden van toepassing verklaard op het gemeèntepersoneel. werd opnieuw vastgesteld. Aan gede buteerde staten zal worden meege- leeld, dat de raad akkoord kan gaan met de voorgestelde verhoging van de jaarwedden van de wethouders. De heer Van 't Westeinde had liever ge zien dat ze op het oude niveau gehand haafd bleven. Bij begrotingswijzigingen werden bedragen opgebracht voor net bestemmingsplan 30.000) en scho lenbouw 195.000), terwijl voor het laatste machtiging aan het ministerie zal worden gevraagd voor het aangaan van een vaste lening van 70.000. In de rondvraag werd nog gesproken over de vervuiling van het landschap en de wijze waarop dit door een verbeterde ophaaldienst kan worden voorkomen. Een en ander zal met de centrale dienst in 's-Heer Arendskerke worden bespro ken. Bromfietsbotsing TERHOLE Op de Hulsterweg te Terhole botsten dinsdagavond twee bromfietsers. Er was materiële schade. Het ongeval ontstond toen de brom fietser C. H. van E. uit Terhole op het rijwielpad van de Hulsterweg komend uit de richting Hulst linksaf near zijn erf wilde rijden op dat moment, dat hij werd ingehaald door een brom fietser uit Lamswaarde. N.V. BIERBROUWERIJ DE DRIE HOEFIJZERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 20