Feest in City DRIEVOUDIG KAMPIOENSCHAP MIDDELBURG: Vlissingen heeft team-van-morgen Ze zijn er ZWEMMERS EN HUN EMOTIES MILITAIR TEAM TEGEN MIDDELBURG MAANDAG MEI 1968 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 OOSTERHOUT Een tan de laat*te 'jet aar lij ke en zenuwslopendste mo menten voor het Middetburgdoel: uit de vrije trap van Hooghuis (nummer 7wordt de bal in het zijnet gescho ten. (Foto PZC) MIDDELBURG De Cityfoyer moet op degelijke fundamenten zjjn ge bouwd. anders had de vloer het al lang begeven onder het daverend geweld van de reeks .Mlddelbarg'-festivitelten. waaronder het complex In korte tjjd .gebukt' is gegaan. .Driemaal la scheepsrecht* begint een verouderde uitspraak te worden', so betoogde bur gemeester mr J. Drtjber op het ,.MId- delburgfeest' toen voorzitter Salie 81- monse zijn superlatieven over zijn .stel letje helden' trainer Llndenberg In cluis had gespuid. Volgens MiddelburgB eerste burger hadden de sportlieden hun voorzitter geen beter verjaardagsgeschenk kun nen bezorgen. Mr Drtjber kwam nog eens even terug op de beslissende wed strijd. Had de heer Simonse even tevo ren al laten weten, dat de spanning hem 's middags teveel was geworden, mr Drtjber had eenzelfde gevoel ge had. .Wij wisten niet waar we het zoe ken moesten', zo vertolkte hij de me ning van het .thuisfront'. Voorzitter Simonse had het In zijn door juichkre ten onderbroken feestspeeche over een unicum in de voetbalgemeenschap. Burgemeester Drtjber bracht het eerste elftal een spontane bloemenhulde. Het bleef voor de rest niet meer hij woor den Het trio Baby de Toonder dat al eerder op de feestgangers was losgela ten had na het opwarmertje van ret eerste uur weinig moeite om de feest vreugde te laten uitgroeien tot een spontaan huldebetoon. Alles wat benen had kwam ln touw voor de polonaises. Zelfs burgemeester mr Drtjber en com missaris Van Ooyen van de gemeente politie naast commandant Crena Uiterwjjk. gemeentesecretaris mr J. Hooy en sportambtenaar Joop Schol ten tot de genodigden behorend be gaven zich in het feestgewoel. Natuur lijk ontbrak op het programma niet het optreden van .Middelburg'-nar Wim de Graaf, die in een sprankelende .floor- show' een nieuw kampioenslied ten doop hield. OOSTERHOUT Henny Wijs slaat hier met de hand op de grasmat van de pijn, die wordt veroorzaakt door kramp. Bert Pentury biedt zorgzaam de helpende hand. (Foto PZC.' VLISSINGEN Het was te verwach ten: met zijn aanvals- en verdedigings kracht heeft Vlissingen ook zijn aan trekkingskracht op een groot deel van het publiek verloren. Minder dan dui zend bezoekers waren gistermiddag getuige van weer een nederlaag van de VCV: ditmaal een 1-2-nederlaag te gen Veerse Boys. Niettemin hadden de thuisblijvers ook weer eens ongelijk. Men moet de wegblijvers Inderdaad toegeven dat Vlissingen nauwelijks meer garant kan staan voor een suc ces. Maar voor de supporters die hun club in deze moeilijke tijd wel trouw blijven was het toch geen verloren middag, ondanks de nederlaag. Dnlde- lijk demonstreerde Missingen namelijk dat het met zijn verjonging op de goe de weg is. Dit .elftal-van-morgen' mag dan .vandaag' nog verliezen in de toe komst kan het uitgroeien tot weer een gevreesde tegenstander .Brengt Vlissingen weer zo'n jong elf tal in het veld?', vroeg oud-internatio nal en Veerse Boys-trainer Kees Kuys ons voor de wedstrijd. Dat was inder daad het geval. De mening van Kuys na afloop van het duel: .Er schuilt goed materiaal bij de jonge spelers Ze missen nu nog voldoende inhoud Ze moeten fysiek sterker, harder wor den. Maar dat is een zaak van routine Vooral in de eerste helft liet de jeugdige aanvalslinie van Missin gen dikwijls snelle, gevarieerde aan vallen zien. De pas 16-jarige rechts buiten Ad Siereveld viel daarbij op door zijn gemakkelijke manier van passeren en zijn afgemeten voorzet ten. Weliswaar werd linksbuiten Peter Stroo minder in het spel be trokken maar ook hij liet af en toe gevaarlijke acties zien. Door de af wezigheid van (de uitstedige) Li- lipaly was Wim de Waal in de aan valslinie opgesteld. Op deze voor hem vreemde plaats had hij duide lijk aanpassingsmoeilijkheden, maai onder meer Kees Kuys noemde hem een gevaarlijke speler! In de verdediging debuteerde Jan Ka- pelle. Individueel een uitstekende spe ler die zeker een nieuwe kans verdien de. Dat hij niet altjjd tot een eenheid kwam met de andere verdedigers duidt niet op gebrek aan talent, wel op ge brek aan routine. Reeds na tien minuten nam Vlissingen een voorsprong. Siereveld zette op rechts door en slaagde er in vlak voor de lijn de bal nog scherp voor te zet ten. De naar binnen gezwenkte Peter Stroo raakte de ba! eerst maar half maar liep vervolgens het leer met de borst In het doe! (1-0). Aan de andere kant schoot eerst Schipperen tegen de lat waarna Van de Broek de bal over kopte. Met een snelle duik voorkwam doelman Van Huizen na een omhaal van Van de Broek de gelijkmaker Even voor rust moest Gutteling na een schot van half speler Joore op de doel lijn redding brengen. In de tweede helft werd Veeree Boys gaandeweg sterker, maar eerst kreeg Wim de Waal uit een pass van Kees Stroo een voortreffelijke kans voor open doeL Toen hij echter even aar zelde liep een verdediger de bal cor ner. In de 25e minnut scoorde Zijlmans niet een kopbal via de paal uit een voorzet van rechtsbuiten Joore. In het laatste kwartier kreeg Veeree Boys een regen van kansen en na een corner op links scoorde Van de Broeke tien mi nuten voor het einde de winnende goal oor de wedstrijd werd Kees Stroo ge huldigd omdat hij aan zijn 250e wed strijd voor het eerste van Vlissingen begon. Van voorzitter But kreeg hij een envelop met inhoud, van voorzitter Hulst van de supportersvereniging Rood Wit bloemen, van aanvoerder Wim Bos nog altijd geblesseerd een aansteker namens alle spelers en van zijn zoontje Johnny een mascotte- pop in Vlissings tenue. Voor mevrouw Stroo waren er bloemen uit hande: van de heer But. icdatrijdzwemmcr •eken lichtelijk oor zonk t door eerst c raadsvoorstel en tenslotte een vrijdag genomen raadsbesluit over het FÜHM0M zwem badproject. De cocktail voor de wedstrijdzwem- mers nu bestond uit één deel bittere gevoelens ixcant een open wedstrijd- bad van SO meter lang werd voorlopig uit de eerste fase van het project ge schrapt en één deel zoete emoties (want in het overdekte 25-meter-m- structiebad dat wel in de eerste fase wordt gerealiseerd is wel degelijk ge legenheid voor de wedstrijdzwem mert om te trainen En die cocktail nu bracht enkele toed- strijdzwemm nog maar e< kan een tweeac neer mei erger stjn ,lichteh)k onder invloed', t an de emo- OOSTERHOUT MIDDELBURG Wat no? Wat Is Middelburg van plan? Ook ln de nu volgende strijd de woor den van Middelburg-voorzitter Salie Simonse: .Driemaal Is scheepsrecht' waarmaken en weer landskampioen worden? ,We proberen het. de jongens z(|n er nu wild op, ze hebben een inzet als nooit tevoren', verzekerde de heer Simonse In de Oosterhoutse kleedka mer. Het Is een bekend feit. dat verenigings voorzitters tijdens dergelijke zenuwslo pende wedstrijden .nergens' zijn. Voor zitter Simonse is wel wat gewend ge raakt, maar gister kon hij de tweede helft van TSCMiddelburg niet meer aanzien. In een stil hoekje op een ten nisveld heeft hij het slot van de strjjd afgewacht... Trainer Piet Llndenberg het vijf felicitaties in ontvangst te nemen. .We proberen het zeker', verklaarde hij. .Het zou fantastisch zijn. drie maal achter elkaar kampioen'. Voor aanvoerder Anton Schoenmakers houdt het meerijden op de bok van een landauwer nu geen enkel geheim meer ln. Toen Middelburg op de Loskade en later ln het stadscentrum met toete rende bussen en auto's Ingehaald werd. zat Anton er weer. voor de vijfde maal. En hij is vast van plan. zo verklaarde hij. het voor de zesde maal te doen. ,Ik hoop dat ik er dan bil ben', merkte Wim Groenewegen op. die nog steeds sukkelt met een enkelblessure. Wat had hij graag meegedaan. ,Ik ben lie ver stik moe in het veld. dan dat ik 1 Va uur langs de kant zit, zei Wim, die dacht over 14 dagen wel weer van de partij te kunnen zijn Het positiefst was .kanonnier' Jan Bostelaar: .Landskampioen? Natuur lijk, nu gaan we door', verzekerde hy puur optimistisch. tie d vergadering vrijdagmiddag, toen de raad al akkoord was gegaan met het voorstel (wél overdekt instructiebad voorlopig géén wedstrijdbadj T Hij zei dit: .Als dat instructiebad er is. heeft de wethouder gezegd, gaan de kanaalboden dicht En de raad knikt ja. Maar in feite zeggen de raadsleden hiermeelaat de Vlissing- se en Souburgse zwemmers voor hun wedstrijden maar naar andere plaat sen gaan, naar Middelburg bijvoor beeld. Want zo i« het toch, als de ka naalboden dicht gaan. kunnen we hier in Vlissingen geen wedstrijden meer Nu is voor een wedstrijd zwemmer de zwemsport natuurlijk de belangrijkste sport. En in een sfeer van emoties klinkt zo n opmerking in de kring van wedstrijdzwemmers dan ook heel ac ceptabel. En buitmstaandrrs kunnen er zelfs nog wel begrip voor opbren gen. Vooral als die wedstrijdzwemmer er dan ook nog geëmotioneerd aan toe voegt (zoals hij inderdaad deed): JZ* zouden de Vlissin gse voet baleis een s naar andere plaatsen moeten sturen omdbt ze hier geen wedstrijden zouden kunnen spelen. Nou, don zouden da raadsleden wel wat anders zeggen'... Eerste gedachtedaar zit wat rit. Maar bij nader inzien is die vergelijking natuurlijk krom en niet houdbaar. Als we de vergelijking veel absurder maken, zien we dat het met opgaat. We doen dat dus maar. Stel nu een* dat een groep Vlissmgers (na een vuntersportvekantie en na veelvuldig tv-kijken naar skisprmgwedstrijden) besluit een skivereniging op te richten. Ze willen zelfs een skisckans bouwen (voor sprongen van G0-t00 meter, m weet hoe dat gaal) en enkele tonnen kunstsneeuw (want dat zal He moder- ne chemie tegenwoordig ook al wel kunnen brouwenj. Goed, de Vlissingse ski-enthousiasten lopen er mee naar burgemeester en wethouders en naar de overige raadsleden. Maar waarach- tia. die raad zegt: neen, geld om een skischans te bouwen hebben we op dit ogenblik niet. En nu roepen de skiërs in koor: J)at moet je met de voetballers doen, ze voor de wedstrij den naar Zwitserland, Oostenrijk of Noorwegen te sturen'... Nu even in ernst. We welen natuurlijk dat de zwemsport voor het waterrijke Zeeland een veel reëlere" sport is. Maar we willen alleen even aantonen dat het argument tde voetballers met, wij wel) niet opgaat. De nuchtere teiten zijn dat een voetbalveld grau wer en goedkopmr is aangelegd dan een peperduur zwembad. Nogmaals: de wel reële wensen van de wedstrijd- zwemmers staan in geen verhouding tot de extreme eisen van de gefanta seerde skiërs. Maar een vergelijking met de voetbalsport stoelt op emoties en niet op zakelijke feiten. Als sportleraar Henk Braker van de lts in Vlissingen ons vertelt: .Van de ongeveer 100 jongens die ieder jaar van de lagere school naar de lts ko men, kunnen er zeker meer dan SO he lemaal niet zwemmen en van de rest kan de helft het maar zo zo', dan wordt daarmee duidelijk geïllustreerd dgt het swemonderricht op de Vlissing se scholen nog heel veel te tcensen over laat. Feit is dat een zeer groot percentage van de kinderen een ontoelaatbaar percentage zouden we willen zeggen op de lagere school onvoldoende swemonderricht krijgt. en He klassen te groot. Met 15-20 kinderen in zo'n bak kun je ze het niet leren', zegt een deskundige. Daarom is een overdekt instructiebad 12 maanden per jaar te gebruiken A«n absolute noodzaak voor het door water begrensde Vlissingen. En wellicht weten ook de wedstrijdzwem mers dat wie He jeugd heeft de toe komst heeft. In Vlissingen suddert de zwemsport op een laag pitje. Eén van de oorzaken: miserabele accommo datie ook voor de zwem instructie. Nu komt er alle gelegenheid de jeugd het zwemmen te leren. De zwemver enigingen kunnen daa. ook profijt van hebben. wethouder Gillissen Verschage c niet mogelijk was. maar nog altijd worden er wedstrijden (zij het bijvoor beeld geen interlands) in 2 5-meter- baden gehouden. Oók de Zeeuwse zwemkampioenschappen moeten in een 50-met er-bad plaatsvinden. Maar de zwemwedstrijden voor de. kringcompetitie mogen echt wel In een Z5-meter-bad gehouden worden. De breedte van het Vlissingse overdekte instructiebad (S,5 meterj geeft natuur lijk een beperking: er kunnen maar vier banen op wórden uitgezet. Men is gewend ongeveer 16 nummers op één dag te vërzwemmen. Dat kan op één middag in een bad van vier ba nen natuurlijk niet. Maar het instruc tiebad kan heel het jaar gebruikt wor den. En dus kan men de wedstrijden .uitsmeren'. We weten ook dat er m verschillende Zeeuwse plaatsen één of twee keer per seizoen het zwembad zeer goed koop ter beschikking wordt gesteld voor de kringcompetitie. Zo goedkoop zal het overdekte instructiebad wel licht niet kunnen zijn. Maar wie iets wil hebben moet eerst vragen... De wet houder heeft al gezegd dat een groot wedstrijdberd ook geen 5 jaar op zich hoeft te laten wachten. We hopen het. Voor ons mag een skischans dan nog wachten. (Van een onzer verslaggevers) OOSTERHOÜT/MIDDELBURG Nog maar zelden hebben tien minuten van een voetbalwedstrijd voor de tweevoudige lands kampioen Middelburg en vooral zijn gisteren meer dan 1000 man sterke supportersschare zo lang geduurd als de laatste tien minu ten van TSC-Middelburg. Nog steeds wees het scorebord 0-0 en als de Zeeuwen de verschrikkelijke stormlopen van de TSC-ers op hun veste zouden kunnen doorstaan zouden ze het voor de ti tel benodigde ene puntje voorsprong kunnen behouden. In de hek senketel, die de bijna 8000 toeschouwers rond de Oosterhoutse grasmat produceerden, presteerde de Middelburgse formatie deze bijna bovenmenselijke inspanning, mede dankzij haar enorme rou tine. Natuurlijk, voor de Oosterhouters en hun grote aanhang gingen die 000 seconden veel te snel voorbij, zij móesten een treffer sco ren om kampioen te worden, maar voor al wat Middelburg was gingen die zenuwslopende seconden tergend langzaam, het wer den bijna urenMaar toen na 94 minuten (scheidsrechter H. van Dorp telde er 4 minuten bij wegens verschillende oponthoud- jes) die laatste loodjes dan eindelijk voorbij waren barstte de vreugdebom los op het TSC-terrein en .aanverwante' lokaliteiten. De groen-witten gingen, zoals ze het al vijf maal tevoren mee maakten, op de schouders, allerhande feestartikelen zoals groen witte hoedjes, petjes, sjaals, vlaggetjes enz. cirkelden door de lucht, elkaar volkomen onbekende Middelburgaanhangers maak ten vreugdedansjes, de vrouwen en verloofden van spelers en be stuursleden omhelsden elkaar, bestuursleden en andere medewer kers lieten de vreugdetranen de vrije loop en het .Middelburg- cha-cha-cha' schalde mét overwinningsliederen over het TSC- veld. Dolle vreugde om het nieuwe kampioenschap van de Zeeuw se formatie. De Middelburgers: de 16 eerste teamspelers mét trainer Piet Lindenberg, stelden ditmaal een ongeëvenaarde daad: dit drievoudig geprolongeerde kampioenschap is namelijk uniek in het Nederlandse voetbal, zowel bij de semi-profs als bij de amateurs. Landskampioen Ajax bijvoorbeeld bereikte de titel slechts twee maal achtereen en evenzo deed Xerxes als amateur- ploeg dat. Al zyn de Middelburgers dan al wat gewend van hun voetballende raspaardjes. de vreugde om deze nieuwe titel was groot als nooit tevoren. De groen-witte vedetten hebben hun aanhang dan ook wel langdurig in het ongewisse en in spanning gelaten. De landskampioenen hebben het overigens niet gemakkelijk gehad: verschillende nialen. vooral tegen liet eind van de competitie, hadden ze te kampen met een forse inzinking en herhaaldelijk hadden ze spelerepech. TSC en op het laatst ook Sparta '25 kwamen heel dichtby maar dankzij kleine misstapjes van de Brahanders waarmee ze overigens de Middelburgers op de voet volgden bleef Middelburg de beide rivalen vóór. Een verdiend gelijkspel met een ver diend kampioenschap werd het gis teren in Oosterhout. Daarover waren ook by de tegenstander en by de objec tieve kijker weinig misverstanden. .Verdiend', was het commentaar van oranje-amateurelf taltrainer Siem Plooyer, en dezelfde hulde had TSC's aanvalsleider Jos Snoeren, toen hij te zamen met de andere Oosterhoutse spelers de kampioenen in hun kleedka mer kwam feliciteren. Sportieve tegen standers waren de jongens van TSC ze hadden gewonnen noch verloren, ze hadden alleen geen beslissend doelpunt kunnen scoren Hulde was er ook van de suppor ters van TSC. De neer Van Oerle uit Oosterhout kwam namens de Brabantse én de Zeeuwse suppor Iers Middelburgaanvoerder Anton Schoenmakers bloemen in de armen drukken. En voorzitter Blijdensteyn van de landelijke bond van ama teurs in Zuid I moedigde de kam pioenen aan: .Zorg. dat Zuid I iets ongekends gaat verrichten'. SPIJKERHARD Dat ongekende hadden de Zeeuwen overigens in de voorgaande 94 minuten al verricht. Met een geweldige inzet hebben ze gestreden, zich teweer ge steld tegen een TSC. dat met een even grote inzet wilde winnen. Spijkerhard gingen de Oosterhouters er tegenaan zonder overigens de sportieve grenzen te overtreden) en vooral Wim <le Vos en Henny Wjjs kregen het hard te ver duren. Uiterlijk was de kleine Wijs, die zowel tactisch als technisch weer uitblonk hoewel hij in de slotfase last kreeg van kramp, er warm noch koud van gewor den. Lekker gespeeld, hoor', verzeker de hjj in de kleedkamer en Wim de Vos was ook veel te bljj met de nieuwe ti tel om nog over de tackles na te mop peren. Verdiend was Middelburgs kampioen schap ook omdat de Zeeuwen In tac tisch opzicht de Brabanders overtroef den. Steeds maar weer probeerden de TSC-spelers door het centrum tot suc ces te komen, maar daar vormden met name Ko Groenewegen in dergelijke wedstrijden In z'n element en ook de voortreffelijk spelende Jules Vogel enorme struikelblokken. En na de overal gaatjes vullende aanvoerder Schoenmakers stond dan tenslotte de vrijdag j I getrouwde keeper Johnny But geconcentreerd en voortreffelijk te keepen. VERSTERKT Voortreffelijk opereerde Middelburg vanuit een versterkte defensie. Trai ner Piet Lindenberg, die zijn Jongens vooraf tot een voor bijna onmogelijk gehouden inzet had .opgepept'had de ploeg die opdracht gegeven Kanthalfs achterblijven. Slechts zelden waagden Jan Bostelaar en Tonnv Hendrikse (die met leeuwemoed de plaats van de geblesseerde Wim Groenewegen bezette) zich naar voren, maar op het door het steeds aanvallende TSC ver kleinde middenveld deden ze excellente dingen. De vier aanvallers waren bijna overal te vinden, maar als Wim de Vos. Henny Wijs. Bert Pentury en Wim Lievense werkelijk in de aanval gingen waren hun acties stukken ge vaarlijker dan de voortdurende aan- valslawïnes van TSC De beste en gevaarlijkste kansen wa ren dus voor Middelburg. Al in de le minuut gaf Wijs uitdrukkelijk van zjjn aanwezigheid blijk en in de 9fe minuut was Wim de Vos er bijna door. In de MIDDELBURG Kampioen Middelburg krygt niet lang rust: Dinsdag avond om 7 uur speelt de groen-witte formatie op het Nadorsthoofdveld 2en wedstrijd tegen het uit semi-profs bestaande militair voetbalteam. In lit elftal is o a international Jan Klelnjan van DFC opgesteld. De volledige opstelling van de militaire ploeg is: doel: Oosterbaan (EDO); achter: Warnar (SVV), Mellaart (NEC), Rijnders (NAC), Frösch (Lim- burgia); midden: Heskamp (FC Twente) en Steenbergen (Go Ahead); voor: Wjjnen (Ajax), Van Dijk (HVC), Klelnjan (DFC) en Stapper (Heracles). Foto boven: het kampioensteam van Middelburgknielend vlnr: Dick van Westen, Arte Delmotte, Tonny Hen drikse, Wim de Vos, Henny Wijs, Wim Lievense en Bert Pentury; staand Vlnr: Wim Groenewegen. Leo van Lie- re, verzorger Piet Seits, Sjaak Groene wegen, Jan Bostelaar, Johnny But, Jules Vogel, Frans Vermeirsse aan voerder Anton Schoenmakers, tweede van rechts grensrechter Frans Schou ten en geheel rechts trainer Piet Lin denberg. Foto onder: Hoog op de schouders van dolgelukkig zingende en juichende supporters gaan de spelers van Mid delburg. Foto's PZC I2e minuut zoefde een hard schot van Lievense rakelings langs de paal. Toen TSC de zenuwen had overwonnen kreeg de Middelburgdefensie het pas echt moeilijk. In de 21e minuut reddt But fraai op een schot van Joop Kup pens en in de 25e minuut moest hy ziel voor de voeten van Snoeren werpen. In dezelfde minuut moest Arie Delmot te zich met een geblesseerde enkel la ten vervangen door Dick van Westen Maar ook Van Westen zou niet lang stand kunnen houden: na een spier blessure moest hij zijn taak overgeven aan Frans Vermelrssen, die zich zeei knap van zijn moeilyke defènsleop dracht kweet. DICHTERBIJ In de 34e minuut was Middelburg hee' dicht bij een treffer. Henny Wijs dwar relde op onnavolgbare wijze door de TSC-defensïe en gaf Lievense een fraaie scoringskans. De Middelburgei schoot echter tegen een TSC-verded» ger aan en daarop naast. Na rust heeft Middelburg zich mei leeuwenmoed tegen de TSC-stormlopcr teweer gesteld. Steeds maar wee' kwam de bal in het Zeeuwse verdedi gingscentrum terecht, maar er was nimmer eeD Oosterhoutse voet, die be slissend kon schieten. Na 20 minuten was er opluchting voor Middelburg: Jules Vogel trok even mee naar voren en zag een schot naast gaan, en kort daarop schoot Pentury vlak naast de veste van TSC-doelman Van Dinther. Het TSC-offensief kwam daarop nog overrompelender aanrollen, maar vaak met vertragingsacties brak Middelburg de kracht er van. ALLES WEG Nadat Lievense nog even opluchting gebracht had niet een schot in handen van Van Dinther braken de laatste mi nuten aan, nog vermeerderd met de I .oponthoudminuten'. Een tot twee keer overgenomen vrjje trnp, nogmaals een vrije trap met heel TSC op de Middel- burghelft, een schot in het zjjnet en een corner in de laatste seconde braeh ten in een enorme heksenketel even adembenemende nis zenuwslopende momenten. Maar de Middelburgers trapten alle ballen uit hun doelgebied weer weg, hoe vaak ze ook mochten komen aansuizen. Het bleef 00. OOSTERHOUT - Wim de Vos kreeg maar weinig kans om zijn gevaarlijke rushes te ondernemen. Daarvoor werd hij te vaak en te zwaar op de huid gezeten, zoals hier door Bert van Vel den. (Foto PZC' OOSTERHOUT Diep teleurgesteld wordt Arie Delmotte na aan zijn en kel geblesseerd te zyn door een be hulpzame supporter en speler Leo van Liere (rechtsj van het veld gedragen. (Foto PZC) De eindstand (op 2 wedstrijden nai wijst Middelburg dus opnieuw als eer ste aan. Sparta bereikte (na een 32- zege op UNA) de tweede plaats met een beter doelsaldo dan TSC, dat ook 30 punten heeft. Vlissingen verloor zijn op een na laatste ontmoeting met 21 van Veerse Boys, TOP gaf de winst mee aan RKC (01), Helmond won van De Valk (20), terwijl DESK en Concordia SVD 11 deelden. .Middelburg Sparta '25 TSC Veerse Boys Helmond RKC TOP DESK UNA Concordia SVD Vlissingen De Spechten De Valk 24 13 5 6 31 50—32 24 12 6 6 30 51—32 24 12 6 6 30 35—29 24 12 5 7 29 39—28 23 9 8 6 26 34—26 24 9 8 7 26 23—26 23 10 5 8 25 40—29 23 9 6 8 24 38—34 24 10 4 10 24 42—42 24 8 7 9 23 42—43 23 5 7 11 17 22—38 24 4 4 16 12 23—48 24 3 5 16 11 23—55

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 9