Onduline Miniatuur-boulevard Bruinisse: nog voor juli jachthaven Is loods schuldig aan kabelschade? Plan verbouwing gemeentehuis in volgende raad Rondvaarten via kanaal Gent- Terneuzen BIJ OPHALEN ANKER SCHIP Afscheid voorzitter Hendriks van ANB VAN DEN DOEL VERWIJT REGERING .ONCHRISTELIJK LIBERALISME' D'66 heft politiek rafé voorlovig op DIPLOMA'S AAN DE LAGERE LANDBOUWSCHOOL SCHOONDIJKE KONINKLIJK GOUD VOOR SASSE SECRETARIS G. A. VAN DEN HEMEL ZEBRA- JEUGDDAG BIJ BERGEN OP ZOOM '4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 6 MEI 1968 MET 110 LIGPLAATSEN BRUINISSE 8 Nog voor juli van dit jnar zal Bruinisse - las alles volgens «Ie plannen verloopt- - beschikken over een jachthaven met 110 ligplaatsen. Die zal worden georeerd in de huidige rijkswerkhaven. Voor de jachthaven Is van economische zaken f 114.000,- toogezegd. Dat werd vrijdagavond dui delijk tijdens de jaarvergadering. Men wil vóór de viering van hot 500-jarig bestaan de jachthaven hehhen. Binnen een maand zal nieuw bijeenkomen c over de eventuele verbouw van het ge meentehuis. De Centrale Dienst Noord- Zeeland heeft hiervoor een plan ge maakt, waarvan de uitvoering f 77.000. zal gaan kosten. Daarnaast is er d mogelijkheid tot het treffen van een noodvoorziening las overbrugging een periode, waarin de verbouw zou kunnen plaatsvinden dat f 2.000,- zou gaan kosten. De heren W. vhn Gilst en C. Kik, (beide sgp), maakr dui delijk, dat ze togen het plan voor verbouw waren Burgemeester C. H. van de Linde, deelde mee. dat het uitbaggeren van, de haven niet zal doorgaan. De prijs, dip het baggerbedrijf wide, dat momenteel nog werkt in de rijksha-; ven. was te hoog en men kon niet tot overeenstemming komen. Nu zal, worden gewacht, tot rijkswaterstaat opnieuw ba.ggerwerken laat uitvoe ren en men wil dan proberen het uitbaggeren van de gemeenteha- ven daarmee te combineren. Akkoord ging de raad met een voor stel de bijzondere lagere school een; uitkering van 5,- per leerling te ge ven voor dekking van administratie kosten. Burgemeester Van de Linde maakte duidelijk, dat hij over een zaak betreffende beplanting en afrastering geen krediet beschikbaar stelde, min der prettige ervaringen had gehad met het schoolbestuur. Hij vond overigens enkele posten op de specificatie van de administratiekosten ook aan de ho ge kant. Een verzoek om een krediet van 1239,- voor betegeling van het schoolplein van de christelijk lagere school werd na lang praten aangehou den om te bekijken, of opnieuw bete- felen wel nodig is. Op voorstel van en w werd besloten voorshands een afwachtende houding aan te nemen aangaande deelname, in een gemeen schappelijke regeling voor bestrij ding van de luchtverontreiniging. De raad was met b en w van mening, dat men eerst het beste kan afwachten het wetsontwerp 'over de luchtveront reiniging en dan nader kan bezien, of, Bruinisse aan de gemeenschappelijke regeling zou kunnen meedoen. Voor; het aanbrengen van twee nieuwe bol-1 ders aan de gemeentehaven werd f 400.- gevoteerd. Verder werd beslo ten voor de goede gang van zaken plaatselijk parkeerverbod op het venplateau in te stellen en daarnaast voor automobilisten parkeergelegen heid te scheppen op ^en ander deel van het plateau. Burgemeester Van de Linde deelde nog mee, dat werk het pand aan de Oudestraat, waarin de oudheidskamer zal worden onder gebracht, onderhands zal worden aan besteed aan de aannemers. die dit jaar werk voor de gemeente doen, Het gaat om een bedrag van ongeveer - f 3.000.-, waarvan het meeste zal moe- beslissen ten worden besteed aan het schilder werk. Op een vraag van de heer M. J. van de Velde (pvda) deelde burge meester Van de Linde mee. dat "de noodwoningen bij het zomerwoningen park zullen worden benut als beheer derswoning. Veder werd meegedeeld, dat de tien woningen, die de christe lijke woningbouwvereniging wil laten neerzetten niet meerhuur mogen opbrengen dan 18.- per week "en dat de stichtingskosten - inclusief grondkosten - niet boven de 25.500.- mag komen volgens een mededeling van de minister. Reactie van bur gemeester Van de Linde: .Ik vraag me af. wat dat dan voor woningen moeten worden Bag geren (Van een onzer verslaggevers) GENT Met ingang van vol gende maand zullen vanuit Gent toeristische vaartochten worden georganiseerd naar Ternouzen, Vlissingen en Middelburg. De tochten worden gemaakt met sa lonboten van de Antwerpse rederij Flandria. In de maanden juli en augustus kan de reis Gent-Terneu- zen-Gent iedere dag (behalve op vrijdag) worden gemaakt. Voor de trips naar Vlissingen en Middel burg zijn 14 data vastgesteld. Het is mogeljjk de reizen slechts in één richting mee te maken. De boottochten naar Middelburg en Vlissingen duren een volle dag Voor deze dagtochten worden ook in Temeuzen passagiers aan boord genomen. De rondvaart Gent-Terneuzen-Gent neemt een middag en een deel van de avond in beslag, inclusief een verblijf van twee uur in Terneuzen. Aan boord van de Flandria-scliepe» zullen gidsen voor een toelichting op de vaarroute zorgen De pas opgerichte rederij Gent Watertoe- rinïe NV. die de boottochten ver zorgt. organiseert ook havenrond vaarten in Gent zelf. De dagelijkse vaartocht naar Ter- neuzen in de maand juni alleen op woensdag, zaterdag en zonda gen) wordt gemaakt met de sa lonboot .Stad Gent". Het schip ver trekt om 13.30 uur vanaf de spoorbrug over het kanaal le Gent. Op 2 en 3 juni (Pinksteren) worden de eerste dagtochten naar Vlissingen gemaakt. Hiervoor zal een van de grootste Flandria-sche- pen (700 passagiers) worden ge bruikt. RECHTBANK MIDDELBURG ADVERTENTIE') BITUMEN GOLFPLATEN MIDDELBURG Vrijdagavond nerd in de Gouden Poorte te Middelburg afscheid genomen van do afdelingsvoorzitter van de Algemene Bouwbedrijfsbond, de heer W. Hendriks. Verschillende afdelingen uit Zeeland waren daarbij aanwezig. De nieuwe voorzitter, de heer C. Geluk door het Thomassens rijke Rotterdam, Roemers arme Vlissingen Eerste aansluiting op aardgasnet in gemeente Clinge opende de avond en dankte de scheiden de voorzitter namens het afdelingsbe stuur van Middelburg voor het vele werk dat hij gedurende de vijfjarige periode van zijn voorzitterschap voor de bond verrichtte. Sprekers waren o a de heer B. Wink, districtsbestuurder: de heer J. Roosen, voorzitter van de afdeling Vlis singen. die evenals de heer H. Joziasse, plaatselijk voorzitter van de NW-me- taalbedrijfsbond een boekebon uitreik te aan de heer Hendriks. Zij dankten de heer Hendriks voor de prettige samen werking. De heer J. Goossen, oud-voorzitter van de bond overhaudigde na een toespraak de heer en mevrouw Hendriks een bloemstukje en een geschenk, in zijn dankwoord weidde de heer Hendriks uit - de toestanden in de verschillende Mei-bijeenkomst te Zierikzee ZIERIKZEE Op de l-mel-byeenkomst vrjjdagavond door de afdeling Zierik zee van de Partij van de Arbeid gehou den beeft het tweede-kamerlid Hans van den Doel de traditionele rede gehouden. Hjj ging hierin uitvoerig in op de werkeloosheidstoestand in de verschillende provincies. .Noord- en Zuid-Holland en Utrecht zitten het dichtst bjj het vuur. Men heeft het daar goed. Het werkeloosheidspercentage be draagt er slechts anderhalf. Hoe verder men van deze drie provincies afwoont, hoe beroerder de situatie wordt. In Zee land was op 1 januari 1968 vier procent werkeloos, wat zonder meer een diepte punt betekent. In Drente is de toestand nog slechter. Negen proeent kan daar geen werk vinden'. De heer Van den Doel citeerde uitvoe rig dis J. Zijlstra, die in zijn boek .Econo mische orde en economische politiek' stelt dal: een eerste vereiste voor een christelijke politiek de drastische bestrij ding van de werkeloosheid is, Drs Van dèn Doel constateerde dat naar deze noim gemeten de regering in het ge heel geen christelijke politiek voert. Er volgens hem eerder sprake van een onchristealijk liberalisme Van den Doel brak een ltns voor de middenstanders pleitte voor het beschikbaar stellen meer geld voor het O en S-fonds. Ook de mensen, die gedupeerd worden - - erdwijnen van de mosselcul tures zouden zijns inziens uit dit fonds schadeloos gesteld dienen te worden. Om tot een rechtvaardige inkomensver deling te geraken vond de heer Van den Doel het nodig dat men eens afstapt van het systeem der procentuele loon- a tij ging. De lagere inkomensgroepen vast te zitten. Éen forse kink markeer de loods wanneer de kapitein op spoed slaat aan te dringen, maar in dit ge-I val moest de algemene veiligheid van de elektriciteitsvoorziening zwaarder: wegen dan het particuliere belang j van de reder', aldus mr Lebret, die .....r..,. I een boete van f 400 eiste tegen B. MIDDELBURG .Ik mag als loods Mr P. C. Adriaanse, de raadsman, wees geen schip tegenhouden zonder enige er 0Pi dal (le loods een adviserende stem geldige reden', verklaarde de Belgische heeft Mljn cliënl is niet voor niets m rivierjoods J. B. vrydagmorgen tot de hel Gal van Ossenisse gevaren. Als hij president \an de Middelburgse reclit- doorgevaren zou zijn was het gevaar bank. mr I'. van Empel. B. moest zich nog groter geweest', aldus mr Aariaan- voor dc rechtbank verantwoorden omdat se die van oordeel was. dat zijn cliënt hij volgens de dagvaarding op hoogst j in een overmachtspositie verkeerd heeft, onvoorzichtige wijze eer anker van het Hij hceft gedaan wat hij kon doen', ve-- I oolse schip Gdynia had laten ophalen zekerde de raadsman, die tot slot mee waardoor een op de Westerschehleho- de. dat zijn cliënt niet strafbaar ws. dein liggende en door het anker meege trokken elektriciteitskabel was bescha digd. Hij had liet advies gegeven het anker te lichten ondanks de waarschu wingen van de bemanning van het rijks waterstaat «vaartuig .Directeur-generaal Harmsen' om het niet te doen omdat liet schip voor anker was gegaan in een ge bied. waar veel kabels liggen. Het Poolse schip maakte, toen de Bel gische loods aan boord stapte, zijn eerste reis. op weg naar Antwerpen. De loods, die het schip naar Vlissingen had ge bracht waarschuwde zijn collega, aat er mankementen waren aan de machine. Nadat die verholpen waren zette de Gdy nia zijn reis voort. Ter hoogte van de Eendrachtspolder diende het mankement zich opnieuw aan. De kapitein waar schuwde de loods, dat hij met de machi ne niet manoeuvreren kon. Bij het Gat van Ossenisse liet B. liet schip voor anker gaan. ,Ik dacht, dat dc Gdynia tussen twï zelf nog gepeild, maar geen kabels kun nen ontdekken', verklaarde de loods. Waarschuwingsborden liad hij niet kun nen zien, omdat ter plaatse aan de dijk verbeterïngswerken worden uitgevoerd. Er moesten sleepboten aan te pas ko men om de Gdynia verder op weg te helpen. Op dat moment was de rijkswater staatsboot gearriveerd, die waarschuw de het anker niet op te halen. De rijks- waterstaatmensen wilder eerst de komst van de politie afwachten. De Belgische loods sloeg deze waarschu ring echter in de wind en bij het door- 'arën bleek de kabel aan het anker Spreker achttea het .faliknnt verkeerd' dat acht procent van de bevolking be slist over de besteading van liet nationa le inkomen. ,Dezc kléine groep maakt uit of er een fabriek wordt gebouwd in liet rijke Rotterdam van Thomassen of in het arme Vlissingen van Roemers. Het is de taak van de Party van de Ar beid om de macht van deze groep dras tisch te verminderen', aldus Van den Doel. Hij bepleitte voorts een demoerttise- ring van de bedrijven. De president-di recteur zou gekozen, niet benoemd, moe ten worden. De ondernemingsraad zou daadwerkelijke medezeggenschap moe ten krijgen. De heer Van den Doel be steedde ruime aandacht aan de oorlog in Vietnam en verzekerde dat de Par tij van de Arbeid zal blijven ijveren voor stopzetten van de vijandelijkheden. Tot slot sprak de heer Van den Doel als zijn mening uit dat er goede mogelijkheden zijn om met D '66. de Radicalen en de PSP een meerderheidsregering te vor- de de plaats waar de door wind en stroom afgedreven boot de kabel bescha digd had. De officier van justitie, mr T. Lehret, oordeelde, dat iiïer sprake was van ernstige schuld, omdat de loods liet anker op een gevaarlijke plaats luid laten vallen. .Ik begrijp de positie van CLINGE Vrijdagmorgen heeft de technische dienst van Zegam de eerste aardgasaansluiting te Clinge gereedge maakt. Om 10 uur kwam er officieel be zoek ten huize van de familie Boers, o a de burgemeester van Clinge, de gemeen tesecretaris en het districtshoofd van Zegam de heer J. J. Wieles. In Clinge moest ongeveer 6 kilometer transportleiding worden gelegd want de gasvoorziening van Clinge wordt vanuit het inkoopstation te St-Jansteen ge-' voed. kabels lag. Ik heb (Thans wordt met spoed de hoofdleiding voltooid. In verschillende straten in Clinge is deze leiding reeds gereed. De burgemeester van Clinge. de heer P. V. M. Vercauteren. opende de aardgas kraan in de keuken bij mevr. Boers. De burgemeester dankte Zegam voor de voortvarendheid waarmee de ontsluiting wordt uitgevoerd. De heer Wieles ant- woorde én bedankte voor de medewer king van de zijde van het gemeentebe stuur van Clinge. Het is de bedoeling per week ca 40 percelen op het net aan te sluiten. Mevrouw Boers ontving een bouquet bloemen. Zegam moet dit jaar nog veel werk ver zetten want ook veel inwoners van Bier vliet, Philippine. IJzendijke en Sluiskil (west) moeten nog worden aangesloten. Bromfiets ramt auto op kruising MIDDELBURG De afdeling Noord en Midden-Zeeland van D'66 heeft be sloten geen politiek café meer te hou den. Er kwamen te weinig leden de re gelmatige bijeenkomsten in café .Hef OOSTBURG Vrijdagmorgen om half «apen van Middelburg' bezoeken. Ge- tien ontstond er te Oostburg op de hoek tracht zal worden, na liet seizoen, in Eenhoornplantsoen-Volderstraat een september het politiek café nieuw leven aanrijding tussen een brommer en een 111 ,e blazen. De afdeling lanceert mo- auto. De 17-jarige uit Cadzand af- mentecl een enquête waarin de leden komsttge monteur~VV. A G kwam van- hun visie kunnen uitbrengen over de af het Fenhnnrnntanteoen de krnisine- partijvernicnwing. Het is de bedoeling Volledige dokumentatie wordt u gratis toegezonden, als u deze bon inzendt naar: Onduline, Postbus 1925, Amsterdam of naar: O.F.I.C. Benelux SA., Jan van Rijswijcklaan 194 B, Antwerpen. De veilige funktione., dakbedekking, met onbeperkte mogelijkheden. De onverwoestbaar-sterke Onduline golfplaten zijn licht en soepel en dus geschikt voor elke dakkonstruktie. Gewicht slechts 4 kg/m2. Bestand tegen alle weersinvloeden. Ongevoelig voor zuren en industriële afvalgassen. Nemen geen vocht op, kunnen niet rotten of schimmelen. Gemakkelijk te verwerken. Economisch in aanschaf Volledig gegarandeerd. Adres Plaats Beroep Onduline, 'n produkt van O.F.I.C. SA., 38, rue Saint Ferdinand, Parijs af het Eenhoornplantsoen de kruising I partijvernicnwing. opgereden zonder te stoppen voor het verplichte stopbord. Hij botste tegen de zijkant van de uit de Volderstraat ko mende auto. bestuurd door C. F. S. uit Oostburg. Veel schade zonder persoon lijke ongelukken was de rekening. „n nieren een vakbondsbestuurder te blij- ven voelen. Na afloop van de speeches] en toespraken was er nog een gezellig: samenzijn onder leiding van conféren- Het hoogtepunt cier Dries van Baaren met muziek van Ad de Priester, accordeon, en Kees van Vliet, drums. KERKNIEUWS NED. HERVORMDE KERK Beroepen te Dinteloord (toez.) C. Voor dijk te Mastenbroek. Aangenomen naar Apeldoorn (vac. Th. E. van der Brug, toez.) M. van der Leun te Workum. Be dankt voor Nleuwpoort G. J. Rebel te Waspik. Bedankt voor Ede (vac. J. van den Heuvel) G. van Estrik te Genemui- den. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te Vollenhove-stad-Kraggen- burg W. J. van der Kerk. kandidaat te Amsterdam. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen te Oosterwolde-Snnlde R. "I Urban, kandidaat te Drachten. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Zoetermeer Ch. v. d. Poel te Yerseke, die bedankte voor Franklin Lakes (New Yersey. VS). Bedankt voor Mijdrecht en voor Scheveningen C. Ha rinck te Utrecht. Ds H. D. Bakker naar Delft EMMELOORD Ds H. D. Bakker man gereformeerde kerk van Emmeloord en zondagavond 5 mei afscheid van de zal zondagavond 19 mei in de Im- manuëlkerk, na vooraf in de morgen dienst te zijn bevestigd door ds J. C. Schouten emeritus predikant te Baam- brugge, intrede doen als predikant van de gereformeerde kerk van Delft. Ds Bakker werd 29 oktober 1928 te IJmuiden geboren Hij bezocht het chr. lyceum te Haarlem en studeerde aan de vrije universiteit te Amsterdam, waar hij 30 april 1954 zijn kandidaats examen theologie aflegde. Op 3 oktober 3954 werd hij door ds J. H. van Halse- ma uit Gorinchem, toen nog predikant te Pernis, bevestigd als predikant van de gereformeerde kerken van Tholen en Poortvliet, die voor de dienst des Woords zijn gecombineerd. Op 14 sep tember 1958 verwisselde ds Bakker de- se kerken met die van Hillegersberg- Terbregge, vanwaar hij op 11 november 3962 naar die van Emmeloord vertrok. •an de viering van 100-jarig bestaan van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond in Zeeuws-Brabantse turnkring is voor de 12-jarigen de grote jubileum- jeugddag, die onder auspiciën van de Zebra op zaterdag 15 juni door de turnvereniging L'DI uil Bergen op Zoom in de bossen van Lievensberg en Moienzicht, in de naaste omgeving van Bergen op Zoom, wordt georganiseerd. Veertig jaar in overheidsdienst SAS VAN GENT Vrijdagavond heeft de burgemeester van Sus van Gent de heer R. A. J. den Boer, in de raad zaal van het gemeentehuis de gemeen tesecretaris ,de heer G. A. van den Hemel, de versierselen behorend lijj de eremedaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, ter gelegenheid diens veertigjarig jubileum als; ambtenaar op de borst gespeld. In het gemeentehuis waren gemeentebe- stuur en gemeenteambtenaren bijeen- i gekomen om het jubileum van de se- j cretaris te vieren. De heer Van den He mel was in het gezelschap van zijn echt- genote en familieleden. In het kort| schetste burgemeester Den Boer de loop baan van de heer Van den Hemel. Op 1 mei 3928 is hrj begonnen op de secreta-l rie van zijn geboorteplaats Philippine. Al spoedig (na 13 maanden) vertrok hij naar Sas van Gent. waar hij tot op de dag van vandaag is gebleven. Dat was nog in de tijd, zo vertelde de burgemees- ter, da.t de ambtenaar van de secretarie met stoffer en blik bij de burgemeester I kon worden geroepen om diens kamer te reinigen van de haarlokken die de kap per er bij de maandelijkse beurt van de burgemeester had achtergelaten. ,Het was een harde leerschool'. Op 1 oktober 1940 werd de heer Van den Hemel be-: noemd tot gemeenteontvanger en op 11 juli 1950 tot streekontvanger van Sas van Gent, Koewacht en Overslag. Op 1 maart 1955 %verd hij tenslotte benoemd' tot gemeentesecretaris. een gewaardeerd lid van de vereniging en tevens een man van weinig woorden, maar veel daden. Nu ontving de heer Van den Hemel een boekebon. Nadat de jubilaris een volgens zijn stelregel kort maar krachtig dankwoord had uitge sproken. hief men, op initiatief van bur gemeester Den Boer. een spontaan ,lang zal hij leven' aan. Het is de bedoeling dat de afdeling wanneer de enquête over een maand ongeveer zal worden afgerond, haar mening zal kenbaar ken aan de landeli jke commissie. Het tweede-lca.merlid drs E. Nypels van D'66 kwam op de Jaatste bijeenkomst van het politiek café in dit 'wintersei zoen een inleiding houden over ,D'66 en de ambtenaren'. Daarbij belichtte hij de standpunten die de 'fractie heeft in genomen ten aanzien van de onderwer pen waarbij de ambtenaren zijn betrok ken. Aan de orde kwamen onder meer de beperkende maatregelen ten aanzien van de kindertoelagen, de spaarrege ling, de reiskostenvoorziening woon werkverkeer. het wetsontwerp ziekte kosten, voorziening ambtenaren. De in leider betoogde dat D'66 er naar wil streven de arbeidsvoorwaarden voor ambtenaren zoveel mogelijk gelijk te stellen met die van het bedrijfsleven. Op de vergadering die onder voorzit terschap stond van de heer Roodenburg werd bekendgemaakt dat op 25 mei om tien uur in Middelburg een regio nale vergadering wordt gehouden. .KLASSEN IN FEITE TE KLEIN' SCHOONDIJKE De waa burgemeester van Schoondijke, de heer J. de Feijter, reikte vrijdagmiddag de diploma's aan do geslaagde leerlingen van de lagere land- en tuinbouwschool uit. In zijn openingstoespraak vertelde di recteur P. J.' L. de Rijk 'dat de school eigenlijk te kleine klassen heeft. Hij vroeg zich af of dat misschien te wij ten is aan de groeiende vlucht uit de landbouw. .Ook i is hetgeen de school biedt nog te weinig bekend in de streek', vond hij, .doch we zijn er ze ker van dat de lagere land- en tuin-, bouwschool de beste vooropleiding is voor de agrarische sector. Na deze toespraak mochten de derde en vierde klassers aan de aanwezige ouders laten zien wat ze waard zijn. Hiervoor waren drie speciale lessen ingelast, een in Nederlandse taal. ei Voor deze jeugddag wordt een deelname van meer dan 2500 kinderen uit geheel Zeeland en West-Brabant verwacht en daarom heeft men, teneinde een vlot verloop te kunnen waarborgen, 2 schillende parcoursen met aezelfd< drachten in de bossen uitgezet. Het programma, dat een dezer dagen definitief werd vastgesteld, is als volgt samengesteld: de start is vanaf éen uur op de parkeerplaats bij het nieuwe ziekenhuis te Bergen op Zoom. De jeugdige deelnemers dienen een wandel- parcours van circa 6 km lengte af te leggen en tijdens deze wandeling moe ten ze een puzzel oplossen en 13 op drachten, waaronder netklimmen, zaklopen. autobandenrace. slingertouw, paalspringen, ballentent, wipplank en ringen, uitvoeren. Verder is er een indi viduele ballonnenwedstrijd, hetgeen be tekent, dat gedurende enkele uren met enige tussenruimte in totaal meer dan 2500 ballonnen het luchtruim zullen kiezen. Voor de verstlandende ballonnen rorden fraaie prijzen beschikbaar ge steld. Er is een verenigingswedstrijd ln het uitbeelden van sproookjesfiguren, De heer J. M. de Kijk sprak tv-figuren en dergelijke Hierbij mag de raad in geestdriftige bewoordingen. De heer Van den Hemel is zijn geboorte- dorp nog met vergeten, want nog vaak' weet hij de weg er heen te vinden omi zich te goed te doen aan zijn lievelings gerecht: mosselen. Voorts schetste bur- gemeester Den Boer de gemeentesecre taris ais een bekwaam en ijverig man. die als het druk was soms al voor dag en dauw achter zijn bureau zat. Boven dien had hij er zorg voor gedragen dat de secretarie up-to-date was. De burge- meester sprak de hoop uit dat de heer; Van den Hemel zyn pensioen zou mo- gen halen als secretaris van de zelfstan- dige gemeente Sas van Gent. Hierna overhandigde hij hem een enveloppe met inhoud. Hij uitte zijn waardering voor hei werk dat hij tot nu toe heeft gedaan. Hij had zowel voor mevrouw als voor de j heer Van den Hemel een cadeau meege- j bracht. Namens het gemeentepersoneel sprak de heer R. Slock, eerste ambte naar ter secretarie. De heer Slock is dol enige die de heer Van den Hemel al de 39 jaar dat hjj op de gemeentesecretarie] te Sas van Gent werkt, heef! maakt. Het is dan ook begrijpelijk dat iphaaiae uit het I per 10 kinderen gebruik worden ge maakt van 5 rollen crépe-papier. een schaar, plakband, lijm. spelden, nietma chine, kleurkrijt, schmink en dergelij ke, terwijl per 10 deelnemende kinde ren 1 kind verkleed mag worden. Na afloop van het wedstrijdgedeelte van deze jeugddag volgt een ontspan ningsprogramma van een uur waarin enkele békende artiesten zullen optre den. terwijl na het ontspanningspro- gramma de prijsuitreiking plaats zal hij enige herinneringen ophaalt vinden. Gedurende de middag zal zo- verleden, maar over het algemeen hield wel tijdens de start nis bij de finish hij zich toch aan een van de stelregels een bandje voor de nodige muziek zor- van de jubilaris: kort maar krachtig gen. Nogmaals mocht de heer Van den Hemel 5e turnvereniging LUI wordt tijdens een enveloppe met inhoud i.n ontvangst deze enorme organisatie bijgestaan door, nemen, welk cadeau vergezeld ging van een speciale regelingscommlssie onder,alle handtekeningen van hen die hem op leiding van de heer J. Hendrik* uit deze dag kwamen feliciteren. Tenslotte Middelburg, seeretaris van de Zeeuws- sprak de heer A J van Pagee, gemèen- Brabantse turnkring. Voor de bezetting)tesecretaris van Terneuzen, namens de van de verschillende controlepunten zalj vereniging van burgemeesters en secre- een beroep moeten worden gedaan op tnrissen in Oost.-Zeeuwsch-Vlaanderen. circa 70 medewerkers. 'De heer Van Pagee noemde dc jubilaris scheikunde en in een in melken. De ouders konden ook in de banken plaats nemen en op die manier de lessen volgen. Na afloop van de eindlessen deelde directeur De Rijk de rapporten ■mend- Ult aan de derde klassers die voor dit schooljaar de theorielessen beëindig den. De afgestudeerde vierde klassers ontvingen uit handen van de waarne mend burgemeester het diploma. De heer De Feijtei drukte hem op het hart hun studie voort te zetten. Namens de geslaagden bedankte Frans Kind de docenten en overhandigde hen een boekebon. Ir Roest, directeur van de middelbare land- en tuinbouwschool te Schoondijke merkte op dat de landbouw in de toe komst ondernemers van de eerste kwa liteit nodig heeft. Daarom raadde ook hij de leerlingen aan om verder te studeren. ,Wel is er in de boeren stand op het ogenblik een soort Mans- holt-effect gaande, maar we moeten oppassen voor paniek. De landbouw is nog steeds een rendabele zaak', al dus ir Roest.. Voor de diploma's van de land- en tuinbouwafdeling slaagden: Jaap Cysouw, Cadzand, André Dhont, St-Kruis, Dries van Dixhoorn, .Axel. Jaap Donze. Groede, Sjaak van Doorn, Hoek. Ko de Jonge, Biervliet. Frans Kind, Philippine. Jaap Marijs Breskens, Tony Pladdet. Zuidzande, Daan Pladdet. Biervliet. Alle leer lingen van de vierde klasse werden gediplomeerd. Van klasse drie maar vier werden bevorderd: Anton Caste- leijn, Groede, Freddy Dekker, Schoon dijke. Frans Dieleman, Philippine. Ko Guiljam, Philippine. Bram van Hoeve, Philippine, Piet van Iwaarden, Zuid zande. Antoine de Milliano, Oostburg, Rinus Verhelst, Terneuzen. Rinus Verhelst, Sluiskil, Teun Tollenaar, Hoek, Bram van der Slikke, Sluis. Een leer ling werd niet bevorderd. Eindles Golven rollen naar de Vlissingsr boulevard... Op dc foto de kust lijn van deze boulevards in lis- singen. zoals ze pr uit zien in liet model van liet waterlo-pkundlg- laboratorium ,l)e Voorst' in de Noordoostpolder. Deze kustlijn begint op de voorgrond (onder aan de foto) ter hoogte van de oprit De nu ii de Coosje Buskenstraai op de foto (de heer Ter- ssistent in liet la horato- staat als een reus precies op het uiteinde van de Nollepunt. De taluds dat is duidelijk te zien zijn gemaakt van steen- gaas om de weerkaatsing van de golven af te zwakken. Van de hand van deze model- proef zal worden bepaald zo als we in de krant van zaterdag jl reeds schreven welke voor zieningen getroffen moeten wor den voor verbeteringen aan de glooiing van dc Boulevard Bun kert en het badstrand langs de Boulevard Evertsen. Uitreiking diploma's landbouwcursussen I GOES -- Het afgelopen winterseizoen werden aan de lagere land- en tuin- I bouwschool te Goes de volgende cursus sen gegeven: machinaal melken; klauw- verzorging bij rundvee: motorengebrui- ken; houtbewerking. Deze cursussen zijn tot stand gekomen door samenwerking van directeur en leraren der school, rijksveeteeltconsu- lentschap, koninklijke fabriek Hollandia NV. afdeling Goes, commissie agrarisch onderwijs eri commissie technische voor- l'chting aan land- en tuinarbeiders. Eén dezer dagen vond de uitreiking van de diploma's plaats aan de geslaag den in het .Landbouwcentrum Zeeland' te Goes. Met een woord van welkom opende de heer C. Grooters, directeur der school, deze bijeenkomst. Dp diploma's werden aan 41 cursisten met een toepasselijk woord uitgereikt door de neren C. L de Wilde van de I inspectie landbouwonderwijs en F. de Groene, voorzitter van de commissie van toezicht. Dat goed machinaal melken op prijs wordt gesteld bleek toen de directeur I van Hollandia NV te Goes, de heer Huyskes. zorgde voor een prettige ver- rassing voor de geslaagden van deze I cursus: een enveloppe met als inhoud de kosten van het lesgeld Door enkele cursisten werden woorden sproken onder aanbieding van enige uren van veruozing in de vorm van een boekebon. Tot siot. van de dioiomnultrelking wer den de films vertoond: ,1000 wonderen 1000 pla.gen'; .Holland Terra Fertllls' en .Nieuw leven voor een oud dorp'. Examens gemeentelijke hanielsavnnikchool De schriftelijke examens van' de ge meentelijke middelbare handelsavond school te Vlissingen zullen worden ge houden op 6,7. 8. 9. 13. 14 en 15 mei in het wijkgebouw T Anker te Vlissingen. De mondelinge examens worden afge nomen op 10, 11, 13 en 14 juni ln het schoolgebouw. Als gecommiteerden zullen de heren J. C. van Heerde, H. P. Mastenbroek. F. van de Velde en J. C. Verkerk optreden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 4