Zeeland herdac ht zijn doden Om afname aantal kinderkamers nieuwe discussie over sluiting Oosterschelde Zo snel mogelijk beslissing over vaste verbinding Ontsnappend gas ontploft: ravage in IJzendijke tart® BILT 2 MINISTER BAKKER: KRANSLEGGIN- GEN EN STILLE TOCHTEN MIDDELBURG bij Bromfietser gewond 's-Heer- Arendskerke Keuken in Souburg uitgebrand Tachtigjarige man liep in de gang - bleef gespaard BLOEMEN VL1SS1NGEN TERNEUZEN RENESSE ZlERlKlll GOES KLOETIK INLEIDERS VOOR ZEVIBEL IN GOES ALMANAK Zinloos Visstand zal verminderen Telefooncapaciteit Terneuzen omhoog r PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 6 MEI 19«| DEN HAAG Minister Bakker is van mening, dat de beslissing over het meest ge wenste tracé voor een vaste oeververbinding over of on der de Westersehelde zo snel mogelijk moet worden geno men. Hierbij zijn echter niet uitsluitend planologische as pecten in het geding, zo zegt hij in zijn memorie van ant- op de in het voorlopig ver slag betreffende de begro ting van verkeer en water staat gestelde \Taag. [n deze gecompliceerde steldheid, bodemligging en water- loopkunde een rol. terwijl van de verschillende mogelijke tracés de financiële en economische conse quenties nader in aanmerking zul len moeten worden genomen. Ten slotte is ook overleg met België noodzakelijk, zo merkt de minis ter verder op. Minister Bakker verwijst voorts naar zijn antwoord aan een aantal tweede-kamerle den. dat een en ander nog veel studie en intensief interdeparte mentaal overleg vraagt. Hij zegt daarom dat het hem niet mogelijk Is reeds met enige nauw keurigheid aan te geven op welk tijdstip een beslissing omtrent een daadwerkelijke bouw van een vas te oeververbinding zon kunnen vallen. Tn het voorlopig verslag was namelijk gevraagd of de mi nister de opvatting ran de hoofd- ingenienr-dlrecteur Zeeland van de rijkswaterstaat deelt, dat de be slissing over een vaste oeverver binding uiterlijk in 1970 zal val len. VLISSINGEN Zaterdagavond dacht Zeeland zijn in oorlog en verzet tegen de Duitse bezetter gevallen doden. officiële gebouwen werden om streeks zes uur de vlaggen halfstok ge hesen. Scholen en gebouwen van kruis verenigingen deden hier en daar mee in de postume viaggenhulde. Van parti culiere woningen werd weinig halfstok gevlagd. Korte, sobere, maar vaak stijl- olie plechtigheden, met een belangstel ling die afhankelijk van de weers omstandigheden varieerde van weinig vry goed, speelden zich af in avonduren rond de klok van half acht. 's-HEER-ARENDSKERKE Zondag middag omstreeks tien voor twee ver leende de 16-jarige bromfietser C. M. D. uit 's-Heer-Arendskerke ter hoogte van de Kerkweg aldaar geen voorrang aan een op rijksweg 58 uit de richting Middelburg komende personenauto. D. werd geschept en kwam via het rij wielpad onder een schrikplank door in de legberm terecht. Hij liep een her schudding en een vleeswond op. Dokter schudding en een vleeswond op. Docter A. Zonneveyle verleende eerste hulp en liet het slachtoffer naar het ziekenhuis Berg^icht in Goes vervoeren. De stuurster van de personenauto, mevrouw H. A. K. uit Middelburg, bleef onge deerd. Haar wagen liep aan de voor zijde schade op. Tijdens het hevige rem men had zij door de rem getrapt. De bromfiets werd geheel vernield. SOUBURG Een korte maar hevige brand heeft zondagavond gewoed in de aangebouwde keuken van ëen huis aan de Aldegondestraat te West-Souburg. De Vlissingse brandweer die na groot a larm snel uitrukte en spoedig ter plaat se was, kon niet meer voorkomen dat de keuken geheel uitbrandde. De oor zaak van de brand was een omgevallen tafeltje waarop een brandend petro leumstel stond. De bewoner, de heer J. de .B werd door zijn kennis E. de B. thuisgebracht. Doordat E. de B. wat te diep in het glaasje gekeken had. liep hij niet meer met zekere trad en strui kelde tegen de aflet, deie omviel. Even na tienen waren de brandweerlie den het vuur meester. De brand bleef beperkt tot de keuken. Alle inboedel ging verloren. De eigenaar is verzekerd. Gereformeerde organisten vergaderden Dezer dagen hield de gereformeerde organisten vereniging, kring Zeeland een vergadering in de gereformeerde kerk te Souburg. Na het huishoude lijke gedeelte gaf de heer Maarten na dere toelichting bij de restauratie van het orgel in ae kerk te Souburg. De kerk heeft nu de beschikking over een zeer goed orgel. Vooral nu de orga nist beneden m de kerk zit waardoor het contact met de predikant veel is verbeterd, Na de toelichting speelde Iedere organist twee werken op het orgel. De volgende kringvergadering wordt 8 Juni gehouden in de gerefor meerde kerk van Domburg waar even eens een nieuw orgel staat. ontsnapt uit een gasfles. Dit heeft zich mede onder de vloeren van de kamers verspreid, terwijl op dat mo ment in de keuken een kaonel brand- IJZENDIJKE Het woonhuis van de alleenwonende 80-jarige heer A. Versnick aan de Var- kensmarkt in IJzendijke is za terdagavond omstreeks half zeven vrijwel volledig vernield door een ontploffing. De bewo- kwam, op enkele schroeiwond- jes na, met de schrik vrij. De recherche van de rijkspolitie uit Den Haag. die zich bezighield met het onderzoek, neemt aan dat g® ADVERTENTIE Bestel tijdig Het feit dat de heer Versnick die te levisie zat te kijken juist in de gang liep redde hem het leven. Hij vond een voorlopig onderdak in een pension. Het is aan het betrekkelijk gunstige tijdstip van de ontploffing te dan ken geweest dat er zich geen ernsti ge ongelukken hebben voorgedaan. De Varkensmarkt geldt normaal al» speelterrein voor kleine kinderen. Een meisje kon juist aan het val lende puin ontkomen. Het beschadigde pand zal op korte ter mijn worden gesloopt. De nabijgele gen huizen liepen eveneens lichte schade op. WOONFORENSENBELASTING CADZAND:BEROEP ONGEGROND VERKLAARD CADZAND Het gerechtshof te Gravenhage heeft het door 26 eigena ren van woningen en villa's te Cadzand- Bad ingestelde beroep tegen het besluit van het gemeentebestuur inzake het heffen van een woonforensenbelasting ongegrond verklaard. De gemeente werd bij de behandeling vertegenwoordigd door burgemeester J. A. Leenhouts van Cadzand, die werd bijgestaan door jhr. mr. W. L. M. van de Poll, juridisch adviseur van de Vereniging van Neder landse Gemeenten. De dodenherdenking in de Zeeuwse hoofdstad begon om precies half acht op het Abdijplein, waar zich naar schatting een kleine vijfhonderd belangstellenden hadden verzameld. Nadat de brassband Onda onder het spelen van hymnen was opgemar cheerd, werd de eigenlijke herden king begonnen met de uitvoering van het Engelse gezang ,Als ik bij 't kruishout peinzend sta' door dit mu ziekkorps. Het begeleidde daarna de door de Middelburgse zangkoren en de aanwezigen gezongen liederen. Onder doodse stilte declameerde mevr. A. A. Scheltena - Koops gevoelvol ver zet»- en bevrijdingspoëzie, onder meer het gedicht .Executie', ten tijde van de bezetting gemaakt door een onbekend dichter. Na het zingen van .Blijf bij mij Heer' trokken de aanwezigen onder het simpele, doffe roffelen van de trom van de Abdij via de Balans naar de Groen markt, waar men zich opstelde rond het verzetsmonument. Na de klokslag van acht uur liet een kornettist van Onda het signaal .geeft acht' horen, twee minuten stilte ln acht werden ge nomen. Alleen een fluitende vogel en de in de wind wapperende driekleur ver stoorden die stilte. Hierna volgde .The Last Post'. Het moment was gekomen om bloemen aan de voet van het ver zetsmonument te leggen. De rij werd geopend door Zeelands com missaris. van Aartsen. gevolgd door burgemeester mr J. Drijber. Ook de garnizoenscommandant, luitenant- kolonel H. C. Vel en de echtgenoten var mr Van Aartsen en Middelburgs burge meester legden bloemen. Dit voorbeeld werd door mensen uit het verenigings leven en particulieren gevolgd. Met het spelen van het Wilhelmus door de brass band Onda, die daarna in .church-para- de' afmarcheerde, werd de korte, maai stijlvolle herdenking besloten. Een zin volle traditie, vorig jaar door onvolko menheden in de organisatie tot een wei nig verheffende vertoning gemaakt, was in ere hersteld. De organisatie was thans perfect. De sobere plechtigheid groeide uit tot een indrukwekkend gebeuren. De herdenking in de stad "s morgens op de algemene begraafplaats was vooraf gegaan door een krans- en bloemenhul de op het erehof en bij de graven van gevallenen door gemeentebestuur en schoolkinderen. In Vlissingen trotseerden ruim driehon derd mensen het slechte weer om in een Btille stoet naar het monument ter na gedachtenis van de gevallenen op de noorderbegraafplaats te trekken. Om half acht vertrok de stoet in de Brou- wenaarstraat. Voor de stilte van twee minuten zong het mannenkoor DES twee psalmen. Een hoornblazer gaf het signaal, dat de twee minuten stilte aan kondigde. De twee minuten van nage dachtenis werden gevolgd door het Wil helmus, gezongen door het mannenkoor. Langzaam hees men de drieklem-, tij- s welke handeling burgemeester drs Roemers en wethouder I. Filius ge zamenlijk als eersten een krans tegen het monument plaatsten. Enkele tientallen Terneuzenaars na men zaterdagavond deel aan een stil le tocht naar het verzetsmonument aan de Westsluis. De stoet vertrok, onder begeleiding van een trommel slager van de Harmonie Terneuzen, vanaf de Markt. Via de Burgemees ter Geillstraat, Scheldekade, West- kolkstraat en Provinciale weg be reikte men het gedenkteken. Burgemeester J. C. Aschoff legde er als eerste een krans. Na de gebruikelijke twee minuten stilte hesen verkenners van de Karei Doorman groep de drie kleur. Eén van de jongens legde een bosje rode tulpen aan de voet van het monument. Verschillende aanwezigen brachten daarop eveneens een bloemen- Gevangenen. Ook legden enkele pa/tt r>" iculieren bloemen. Na de kransleggin» speelde het muziekkorps .Hosanna' en. kele geestelijke liederen. De herdenkiw werd besloten met het spelen en zlngfj, van het Wilhelmus. groet. De harmonie besloot de korte plechtigheid met het spelen van het ge zang .Blijf bij mij Heer. want d'avond is nabij'. De Markt was daarna tevens het eindpunt voor de stoet. Bij liel verzetsmonument in Renesse heeft Schouwen-Dulvoland zaterdagmid dag de tien verzetsstrijders uit Renesse herdacht, die In december 1944 door de Duitse t«-zetters werden gehangen. Burgemeester H. P. Everwjjn van Wes- tersehonwen legde voor het gemeente bestuur een krans en de heer -I. A. Kou- man deed dat als voorzitter \an de Oranjevereniging. Bij de herdenking waren aanwezig de leerlingen van de hoogste klassen van de scholen uit Burgh-Haamstede, Renesse. Seroosker- ke en Noordwelle, de burgemeesters van Zierikzee en Brouwershaven, nabestaan den van de verzetsstrijders en een klei ne groep belangstellenden. Ds F. A. van Liere, hervormd predikant te Renesse, las bq het monument een gedeelte uit Lucas 19 en ging daar met een kort woord op in. .De dankbaarheid duurt maar kort. Het is zo gauw van zelfsprekend geworden, dat we bevrijd waren", stelde hij. En verder: .Toen werd door de verzetsmensen protest geleverd, wat levensgevaarlijk was. Er werd dan ook alleen tegen het wezenlijk belangrij ke geprotesteerd. Ook nu worden van ons offers gewaagd. Mogen wij bereid zijn in het kleine offers te brengen zo als zij de gevallenen dat in het grote hebben gedaan', zo besloot ds Van Liere. Aan het eind van de plechtigheid trok de stoet aanwezigen langs het graf van de tien gevallenen op de begraafplaats gering aantal belangstellenden bij monument bij het stadhuis een plechtig heid gehouden, Na de twee minuten stil te, waarvan het begin en het eind werd aangegeven met een trompetstoot uit één van de stadhuistorens, legde burge meester mr F. G. A. Huber van Goes voor het gemeentebestuur een krans. Namens hét voormalig verzet legde de heer A. de Roo uit Goes kransen. Ver der waren er kransen van de Goese Jeugdgemeenschap en de Ex Politieke Als eersten leggen burgemeester drs. D. Roemers en weihouder 1. Filius een bloemenkrans tegen het monument ter nagedachtenis van de gevallenen in de tweede wereldoorlog op de Noorderbe- 0 raaf plaats te Vlissingen. fFoto PZC). In Zierikzee werd traditiegetrouw stille rondgang gemaakt met een kor. Ie pauze op vier plaatsen: de g denkplaat bij het politiebureau, E... monument voor omgekomen jood* stadgenoten aan de Grachtweg. r k begraafplaats en de algemene te graaf plaats. Öngeveer 60 mensen liepen mee de stoet. Burgemeester D. W. Kastelein van Ziv rikzee legde op de vier plaatsen bic», men. Ook particulieren deden dit. Nj afloop van de stille tocht door de stad werd een bijeenkomst gehouden in d> Gaathuiskerk, waar luitenant M. Knw. van het Leger des Heils een toespraak hield. Het orgelspel werd verzorgd door de heer J. M. Luijkenaar. De Zierikzee» oratoriumvereniging zong een aantl liederen onder leiding van de heer E, Nieland. Er werd een collecte gehoude voor de Stichting 1940-1945. AXEL In Axel werden zaterdagavotf de gevallenen uit de tweede wereldoor. log met een korte plechtigheid by h« Poolse monument aan de Oranjestraat, Ter inleiding van deze herdenking luid. den van kwart voor acht tot een halvt minuut voor acht de Axelse kerkklok, ken. Namens het gemeentebestuur leg. 'de Axels burgemeester M. K. van D|Jki een krans bij het monument. Dit gebeurde om twee minuten tooi acht, na een stille tocht van het stad. huis naar het monument, waar ondaniu de regen tallozen stonden om eer «aa de gevallenen te bewijzen. Na de kranslegging werden de twea rü. nuten stilte ingeluid door .The last Poit van een hoornblazer van de muziekver eniging Hosanna. Hierna legden «chook kinderen en vertegenwoordigers van ver- enigingen bloemen aan de voet van het monument. Tijdens de plechtigheid stond een ers wacht van het Axelse korps rijkspolitie en reservisten opgesteld, terwijl aan di vlaggemasten de nationale driekleur ea de rood-witte Poolse vlag halfstok hb- gen. leeuwse Toen onlangs een zeer muzikaal Zeeuw naar Zuid-Afrika zou ver trekken. oefende hij dagelijks vele uren op zijn instrument. Hij was een meer dan verdienstelijk pia nist en hoopte heimelijk op een contract voor een concert reeks. Totdat een bezoeker uit zijn nieu we land die illusie krachtig de bodem instampte. .Bet heeft geen enkele zin je zo bi te spannen', zei de man, ,bg ons zitten de zwarte toetsen links, de witte rechts GOES ,Door afname van het aantal kinderkamers in de hand te werken doen we onze eigen visserij de das om. Bij afsluiting van de zeegaten in de Delta zal het aantal kinderkamers (op- groeiplaatsen) drastisch ver minderen en daarmee de vis stand. Daar is voorlopig niets aan te doen'. Dat stelde drs J. J. Zijlstra, hoofd van de afdeling zeevisserij op het rijksinstituut voor Visserijonderzoek (RIVO) te IJmuiden zaterdagmorgen in een inleiding, die hij in Goes hield voor .Zevibel'. De econoom dr. H. A. H. Boel- mans Kranenburg, secretaris van de stichting van de Nederlandse Visserij haakte daar in een twee de inleiding op in en vond: .We moeten de discussie over de af sluiting van de zeegaten en met name van de Oosterschelde niet uit, de weg gaan. Er i» alle aan leiding alle factoren, die een rol kunnen spelen nog eens nauwkeu rig na te gaan en een open ge sprek op gang te brengen over de afsluiting. Tenslotte zijn de meeste wetten niet voor de eeu wigheid gemaakt. Zevibel-voorzitter A. L. S. Lockefeer was het daar geheel mee eens. hoe wel hij er op wees, dat de tijd daar voor zeer kort is. Aanleiding tot de .bezinning' op de biologische en ook economische as pecten bij afsluiting van de Ooster schelde was de uitspraak, die prof. Korringa in februari van het vorig jaar in Zierikzee deed, dat een com mercieel verantwoorde visvangst nau welijks meer mogelijk zal zijn na de afsluiting van de Grevelingen en eventuele afsluiting van de Ooster schelde. Drs Zijlstra onderstreepte dat niet zonder meer. maar liet In zijn inlei ding uitkomen, dat liij wel verwacht, dat de visstand negatief zal worden beïnvloed door de afsluiting van de otr__ zeegaten. .Kwantitief is niet aan te de Noordzee-esbuaria.. De totale schade voor de volwassen vissoorten bie den estuaria en kust plaats aan mos sel, garnaal, bot en in geringe mate voor de tong, schar, makreel, kabel jauw en wijting. Wanneer de kinder kamers in aantal afnemen zal dat volgs drs Zijlstra merkbaar zijn aan de visstand langs de kust en wel van Hoek van Holland tot Ca lais. De heer Zijlstra stelde, dat is bewezen, dat voor de schol een te kort zal komen aan kinderkamers omdat die onvervangbaar zijn en nam aan dat dat dan ook voor de andere vissoorten het geval zal zijn. De bioloog gaf een aantal cijfers over de produktie en opbrengst: ,20 procent van het totaal aangevoerde produkt komt uit de delta, het aan deel in geld is 10 procent. Hij stelde verder, dat de kustzone en estuaria van de delta vooral voor de meest belangrijke vissoorten in Nederland van betekenis zijn. De omvang, van de teruggang in de visstand: .We kunnen dat niet exact uitdrukken', aldus drs Zijlstra. ,Zee- 'and heeft aan kustgebied 8 procent geven wat de gevolgen zullen zijn. maar we kunnen wel zeggen waar de moeilijkheden zullen komen te liggen. Het kustgebied ran de delta is van een heel andere kwaliteit dan de rest van het Nederlandse kust gebied'. aldus de bioloog. .Het rivierwater maakt het water aan de kust voor de delta zeer rijk aan leven'. De estuaria en de kust voor de delta dienen als kinderkamer voor de mossel, garnaal, tong. bot. schar, schol en haring, als paa'- plaats voor de mossels, de tong en in geringe mate voor de garnaal en i dus tussen de 8 en 20 procent zal dat vooral ln het direct daaraan grenzende gebied merkbaar zijn'. In de kweek van via zag de heer Zijlstra niets: .Dat kost 20.- per jonge vis als het over tong gaat en dan valt er niet meer economisch verantwoord te werken'. Onzekerheid zaterdag onzekerheid tot uiting over de eventueel in de toekomst te vor men concentratie-haven, als de ha vens van Yeere en Colijnsplaat bui ten de running komen. Eén van <le leden van het forum, dat na de in leidingen vragen beantwoordde, drs. C. de .Schipper, economisch adviseur van Zevibel: ..Je zou eerst van de biologen een beeld moeten krijgen over de achteruitgang van de vis stand om er achter te zijn, of een haven nog nodig is'. Drs Zjjlstra: .We kunnen geen beeld krijgen van de omvang van de schade na de af sluiting, we kunnen alleen aangeven, op welk terrein zich moeilijkheden kunnen voordoen'. De heer Boelmans Kranenburg gaf een historisch overzicht van de Be tekenis van de visvangst en de re latie tussen Zeeuwsch-vlaanderen en België. Hij maakte duidelijk in zijn inleiding: .10 procent van het vangst- gebied van Nederland ligt in Zee land. De opbrengst Is rónd de 20 miljoen. Voor het nationaal inkomen is de Nederlandse visserij goed voor een half procent en daarin heeft Zeeland een aandeel van 10 procent. Dat zijn niet zulke enorme bedra gen. maar als het wordt berekend over het provinciaal inkomen dan komt men door de geringe be volkingsdichtheid van de provincie op een veel groter percentage dan een half. Men is sterk gaan in vesteren naar de kant van de zeevis serij. Dat betekent zonder meer. dat dit structuurverschijnsel dat niet te overzien is als de delta dicht gaat verdergaande gevolgen zal heb ben dan destijds, bij het besluit tot afsluiting, berekend is. En het w&s toen ook niet te berekenen. Het gaal niet alleen om wat afgesloten wórdt, Onheil De heer Boelmans Kranenburg re kende voor. dat bij het kapitaalver lies ook een aanzienlijk verlies van de toegevoegde waarde van het na tionaal inkomen zal optreden. Naar zijn mening, gaat het dan om 60 miljoen gulden. .Als de delta dicht gaat is het onheil volledig geschied. De afsluiting zal niet door de vis serij worden tegengehouden, maar toch is het op z'n plaats de zaak nog eens nader te bekijken'. Onder voorzitterschap van de heer Lockefeer werd een aantal vragen beantwoord door een forum, waarin behalve de inleiders en de heer De -Schipper ook drs. A. G. M. Hilde- brandt, hoofd van de afdeling vis serij-onderzoek van het LEI te Den Haag. zitting had. De heer Lockefeer stelde, dat men vooral ook de menselijke aspecten in het oog moet houden. Door het fo rum werd gesproken over de verwa- teringsproeven met mosselen, de ver gadering toonde zich ontevreden over de trage gang van zaken bij de re geling ex artikel 8 en er werd ge praat over de gevolgen van de ver vuiling van de Westersehelde voor de visstand. De heer Zijlstra achtte het niet onmogelijk, dat de verplaat sing van de kinderkamers zal plaats vinden naar de Westersehelde als de Oosterschelde dicht gaat. De heer Lockefeer: .De toekomst is pikzwart. We kunnen nog steeds niet berusten in de afsluiting van de Oos terschelde. daarbij in het midden la- Lend wat we ertegen kunnen doen'... In Kloetinge werden bij het monumer: op de begraafplaats de gevallenen ui! de tweede wereldoorlog herdacht. Bur gemeester P. Daniëlse plaatste era krans bij het gedenkteken, waarop d< namen van negen Kloetingse ingezete nen en een Franse militair staan. Nadat de twee minuten stilte in acht waren genomen, blies een hoornblazer ,The last Post'. Aan de stille tocht dia aan de plechtigheid voorafging namro behalve leden van het gemeentebestuur en sportverenigingen ook de leerlinge: van de zesde Idas van de lagere school deel. Raad Midden- schouwen over Schouwse ontwikkelingsschets SCHARENDIJKE - B rn w van !i gemeente Middenschouwen hebben te zwaar tegen de ombuiging van de !a het secundair wegenplan 1966 opgeotr men oost-west-verbinding Zonnemair* rikzee. Brouwershaven-Scharendijke- Haamstede. Deze laatste verbinding U aangegeven in de ontwikkelingsscheU van Schouwen-Dulveland. De ombuiging zou tot gevolg hebben dat de weg zou komen over het grondgebied van de ge meente Middenschouwen ten oosten van de Heuvelsweg en daarna zou de weg samenvallen met de Lokersweg. Het col lege heeft bezwaar tegen de doorsnij ding van landbouwgronden. Zij stellen de raad voor dit bezwaar kenbaar te maken aan het provinciaal bestuur B en w zijn verder van mening, dat de be stemming van 't aan de binnenduingrai den gave agrarisch gebied flexibel dien! te worden gehouden. Daardoor zou, ala in de toekomst behoefte is aan recrea- tiegronden de bestemming kunnen won den gewijzigd zonder principiële belem meringen al direct voor recreatiedoelem- den kan worden aangewezen. De raad zal de ontwikkelingsschets behandelen in een vergadering, die dinsdag 7 mei om 2 uur wordt gehouden. De raad zal in die vergadering verder onder meer spreken over een voorstel tot onderhandse aanbesteding van het aanbrengen van parkeerstroken en trot toirs aan de Vroonstraat te Kerkwerv» en aan de Ingridstraat te Scharendijke. Tevens is er een voorstel een riole ringsplan te laten maken voor het ge bied dat wordt omsloten door de Elke:- zeeseweg-Baken-Dijkstraat te Scharen dijke. Verder komen enkele formele punten aan de orde. TERNEUZEN Op dinsdag 7 mei a zal de telefooncentrale te Terneuzea worden uitgebreid met 400 nummers De capaciteit is dan gebracht op 3100 telefoonaansluitingen. Op die dag zal de aansluiting van eer honderdtal aanvragers, die wegens nummertekort enige tijd op aansluiting hebben moe ten wachten, in dienst gesteld worden, ft ADVERTENTIE) MOEDERDAG 1 DE VERWACHT... WISSELEND BEWOLKT Wisselend bewolkt met enkele buien. Overwegend zwakke wind uit zuidelijk' richtingen. Iets hogere middagtempers* turen. ZON EN MAAN 7 mei Zon op 04.69 onder 20.15 Maan op 13.27 onder 03.15

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 2