Kritiek op voorstel herindeling Tholen Raad Axel akkoord met hogere tarieven vleeskeuringskring Tholen begint met deel van sanering Axel betaalt mee aan metingen van luchtvervuiling POSITIE VAN DE WATERSCHAPPEN Trein-dagverbinding Kopenhagen- Vlissingen KERKNIEUWS Brandalarm in Terneuzen A. M. Geluk treedt af als voorzitter ZLM Schouwen Automobiliste onder invloed met auto tegen lantaarnpaal lnplaats van schuren: 30 woningen voor bejaarden Ds H. M. Strating in theologische etherleergang AUTO OP SLOEDAM OVER DE KOP CHR. KWEEKSCHOOL: VERMEUWDE AANPAK VAN BASISONDERWIJS GEEN KLACHTEN OVER INDUSTRIE IN KANAALZONE Gemeente Arnemuiden. LEES DE PZC a. LERAAR MO-P b. LERAAR MUZIEK Gevraagd een assistente voor de boekhouding C. EVIMIJK NV Huishoudster gevraagd SANDIJCK PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 4 MEI 1943 (Slot van pagina 1) meenten niet zou passen in het i._ der van de gemeentelijke indeling van heel Zeeland. Herinnerd wordt aan een betoog van gs, dat hoewel verschillen in gods dienstig en politiek opzicht aanwe zig zijn, dit de realisering van liet herindelingsphin niet in de weg be hoeft te staan. De burgemeester van het voor een relatief groot, deel r-k Oud-Vossemeor deelde echter op een vraag vanuit de commissie tijdens de hearing op 15 Januari jl mede, dat, gezien de algemene structuur van liet eiland Tholen, het katholieke volksdeel gevaar loopt aan be wegingsvrijheid te zullen verliezen. "Voor sommige andere groepen kan dit, zo meenden verscheidene leden ook het geval zyn. Deze leden was het evenmin duide lijk, waarom het constant blijven van de Thoolse bevolking en de af neming van de arbeidsbezettlng in de landbouw onder de argumenten voor herindeling gerangschikt waren Tijdens een rondrit was deze leden gebleken dat vooral St-Annaland en Stavenisse bijzonder geïsoleerd gelegen zijn. De hoedanigheid van ae wegverbindingen en het open baar vervoer vergroten volgens hen dit isolement. Vermindering van de dienstverlening aan de bevolking zou van samenvoeging het gevolg kun- - nen zijn. De stellingen van gs dat de tot standkoming van het Reimerswaal- plan en het Schelde-Rijnkanaal sa menvoeging zou vorderen, achten deze leden niet sterk. Het Reimers- waalplan zal. indien het wordt uit gevoerd, zeker niet voor 1980 begin nen en het Schelde-Rijnkanaal is bedoeld als snelle vaarweg tussen Antwerpen en Rotterdam, waaraan geen binnenhavens zullen worden aangelegd. Overigens zouden deze leden het wetsontwerp niet zonder meer. wil len afwijzen. Volgens hen zou met name een goede planologische vormgeving en een krachtiger aan pak van de recreatie door herinde ling kunnen worden bevorderd. Ove rigens vroegen zij, of de aanpak van de recreatie ook niet door een recreatieschap zou kunnen geschie den. meenten rond Bergen op Zoom niet meer in de rede ligt. Moet de vor ming van een gemeente op het ei land Tholen niet meer gezien wor den als een .Brabantse oplossing?' Is integratie in Zeeland wellicht nog betaalbaar via een dam met St- Phllipsland in het kader Schelde-tRijnverbinding en met een vaste oeververbinding over het Zijpe in de bestaande oost-westver binding, zo vroegen zij. Bovenliggende gemeente Vele andere leden betuigden hun instemming met de mening van de minister, dat de te verwachten ont wikkelingen een behartiging vergen van het algemene belang, dat het eiland Tholen als geheel zich zal voorbereiden op de eisen die de toe komst stelt. Ook voor deze leden was het echter de vraag of gs van Zeeland het economisch accent en met name de industriële ontwikke ling van deze toekomstverwach ting niet te zwaar aanzetten. geeft een hestuuisconeeptie te on derzoeken, waarbij de voor de streek belangrijke gemeenschappelijke ta ken zouden kunnen worden opgedra gen, bijvoorbeeld aan een nieuwe .bovenliggende' gemeente voor het gehele eiland en de resttafeen zou den kunnen worden gelaten aan de bestaande en dan als onderlig gende' te beschouwen gemeenten met een aangepaste bestuursstruc tuur en een op hun aanmerkelijk VLISSINGEN Burgemeester en wet houders van Vlissingen hebben van .de NV Nederlandse Spoorwegen vernomen, dat met ingang van 29 september 1968 een dagverbinding Kopenhagen-Vlissin gen tot stand zal komen. Met overstap pen van de Scandinavië-Holland expres op treinen van de normale dienstrege ling te Amersfoort en Rotterdam CS kan men om 0.22 te Vlissingen arrive ren. ingekorte taak afgestemde summie re toerusting. Enkele andere leden achtten het uit een oogpunt van democratie be denkelijk, dat van de 53 raadsleden op het eiland er zich 46 tegen dit herindrJingsplan hebben uitgespro ken. Zij meenden, dat zelden in een vergelijkbare situatie van een zo sterke oppositie in de streek in kwestie gebleken was. Verscheidene leden betreurden nog, dat in de memorie van toelichting niet gesproken wordt, over de mo gelijkheid ook St-Philipsland bij de herindeling te betrekken. Op vele terreinen bestaat cr tussen Tholen en St-Philipsland contact en san werking. Er zijn plannen bij gs aan de provinciale staten voor te stellen tot een gemeenschappelijk waterschap te komen en het ligt in het voornemen van het Scheldo- Rijnbureau, tussen de twee gebie den een verbindingsdam te leggen. Vele leden daarentegen wilden de afhandeling van het wetsvoorstel en daarmee bedoelde ontwikkeling niet vertragen door eventuele toekomsti ge ontwikkelingen ten aanzien vnn St-Pliilipsland reeds in deze herinde ling te betrekken. Aarzeling Sommige leden die de prijzende woorden aan het adres van het pro vinciaal bestuur van Zeeland voor zijn activiteiten op het terrein van de gemeentelijke indeling onder schreven. waren toch niet erg aan gesproken door argumenten als het Reimerswaalplan, de Schelde-Rjin- verbinding en de snelle industriali satie van'West-Brabant. Deze leden wezen ook op de betrekkelijk grote afstanden tussen de kernen. Zij acht ten de situatie op Tholen moeilijk vergelijkbaar met die in de Kanaal zone van Zeeuwsch-Vlaanderen of op Walcheren, waar wél van ingrij pende veranderingen sprake is. Zonder te willen constateren dat de indeling van Tholen voor de komen de decennia ongewijzigd zou moe ten blijven, hadden deze leden wel enige aarzeling het ontwerp in de huidige vorm te aanvaarden. Overi gens kwam de vorming van drie ge meenten, zoals in het rapport theo- len emergit gesuggereerd, deze le den ook weinig doelmatig voor. Slechts één samenvoeging achtten zij zonder enig bezwaar op zo kort mogelijke termijn wenselijk die van de gemeenten St-Maartensdijk en Scherpenisse. Voor het. overige had den zij zich afgevraagd of het ln situatie als de onderhavige niet wen selijk kan zijn een bestuursvorm te creëren, die de zelfstandigheid van de bestaande gemeenten, althans voor een deel, onverlet laat, maar daarnaast een orgaan In het leven roept, dat aan een centrale aanpak van een aantal voorzieningen ten al gemenen nutte, gestalte kan geven. Sommige andere leden die zich bij de door de minister geuite waarde ring aansloten, vroegen zich af of een deelneming van het eiland ln een samenwerkingsverband van ge- GEREF. KERKEN te Amsterdam-Zuid voor de missionaire dienst als docent aan de theologische hogeschool te Djokjakarta, drs B. F. Drewes te Baarn, die dit be roep heeft aangenomen. Aangenomen naar Nijverdal-Zuid, vaca ture D. H. Borgers, A. G. Kornet te Vlissingen. Aangenomen naar Nijverdal-Noord, va cature O. Bouwman, F. J. van der Wal te Zwolle. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen te Nagele, T. Dekker te Goes. EVANGEEISCH-H THERSE KERK Aangenomen naar Bensberg, Refrath. West-Duitsland, mej. L. B. Poppezijn te Eindhoven. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Groningen en te Rilland- Bath, J. C. Weststrate te Meliskerke. BAPTISTENGEMEENTEN Beroepen te Zutphen, W. G. Renken, kandidaat te Stadskanaal. SLAGERS BOEKTEN GEEN SUCCES REGIONALE OPZET IS NOG DUURDER AXEL Langdurig heeft de Axelse raad zich vrijdagavond gebogen over vleeskeuringsaangelegenheden. Aanlei ding was een voorstel om de keurta- rieven in de vleeskeuringskring Axel met 44 procent te verhogen en een zei hij. Over de benoeming van de nieu we directeur zei burgemeester Van Dij- ke nog, dat juist in verband met de plannen tot het creëren van grotere vleeskeuringsdiensten besloten is de nieuwe directeur op arbeidscontract aan te stellen. Hij betoogde, dat de direc teur van de vleeskeuringskring Terneu- zen nooit enige belangstelling aan de dag heeft gelegd voor dezelfde functie in de kring Axel. Afgezien daarvan noemde hij het weinig elegant de Zaam- voorstel om de dierenarts J. F. de Haaslfagse dierenarts te passeren, gezien te Zaamslag tot directeur te benoemen.t feit dat deze al jarenlang als waar- Tegen beide voorstellen hadden de ge-i^^end^ directeur fungeert. De raad zamenlijke vleesverwerkende bedrijv protest aangetekend, zowel bij de raad als bij b en w. En vandaar dan ook dat de hele aangelegenheid, die anders wel licht by hamerslag afgedaan zou zijn, nu een breedvoerig discussiepunt werd. Het bedrijfsleven had namelijk gesteld, dat de hele tariefverhoging achterwege ge zou kunnen blijven, mits zou wor den besloten tot een grondige reorgani satie en sanering van de dienst. Tevens werd aangedrongen op het benoemen van de Sasse dierenarts C. Cïjsouw tot directeur, omdat deze ook directeur Is van de vleeskeuringskring Terneuzen en een combinatie van deze functies op nieuw tot een besparing zou kunnen leiden. Het raadslid D. J. Oggel (prot.) drong er namens zijn fractie bij b en w op aan om nog eens na te gaan of een mogelijke samenvoeging van de vlees keuringsdiensten of als dat niet mo gelijk zou zijn een vorm van samen werking kostenbesparend zou kunnen werken. Een soortgelijke vraag kwam ook van het PvdA-raadslid J. Dieleman, die tevens informeerde hoe de tarieven bij andere diensten lagen. De heer van Luijck (prot.) bleek bang te zijn dat de verhogingen uiteindelijk op de consument gaan drukken. Burgemees ter M. K. van Dijke wist veel ongerust heid weg te nemen, door de raad voor te rekenen, dat de verhoging van de keurlonen op de uiteindelijke vleesprijs slechts een paar cent per kilo zou uit maken. Hij maakte duidelijk, dat de ver hoogde tarieven ongeveer overeenko men met die in de andere Zeeuws-Vlaam se vleeskeuringskringen. Verder wist hij de raad mee te delen, dat er ge streefd wordt naar de oprichting van een volambtelijke vleeskeuringsdienst voor geheel Zeeuwsch-Vlaanderen. Wel liet hij zich pessimistisch uit over een even tuele kostenbesparing die daarvan het gevolg zou zijn. .Persoonlijk ben ik ge neigd te veronderstellen, dat het eer der duurder dan goedkoper zal worden,1 TERNEUZEN Enkele agenten van de Temeuzense gemeentepolitie moes ten zondagavond in actie komen voor een brandalarm. Dat gold het pand ZIERIKZEE Vrijdag houdt de kring .Schouwen-Duiveland' van de ZLM eeri buitengewone algemene vergadering in het .Huis van Nassau'. Op de agenda staat onder andere de verkiezing van een nieuwe voorzitter wegens het af treden van de kringvoorzitter, de heer A. M. Geluk. Het bestuur heeft een voordracht opgesteld die er als volgt uitziet: 1. A. J. G. DoeTeman uit Nieu- •erkerk, 2. M. J. Steur uit Noordwelle a 3. mr. A. Gast uit Brouwershaven. Tijdens de vergadering zal ir. J. Prins, algemeen voorzitter van de ZLM een in leiding houden over het onderwerp: .Boer zijn en boer blijven'. VLISSINGEN Onder alcoholinvloed heeft mevrouw E. A. ,B-D. uit Middel burg als bestuurster van een personen wagen in de nacht van vrijdag op zater dag omstreeks vier uur een lantaarn paal nabij de kruising President Roo- seveltlaan-Willem Klooslaan te Vlissin gen omver gereden. Mevrouw -B-D. en haar inzittende, de heer W. van de V. eveneens uit Middelburg, liepen hier bij lichte verwondingen op. Het voer tuig werd danig beschadigd. De automo biliste en haar gezel wérden naar het Bethesdaziekenhuis vervoerd, vanwaar zij na behandeling weer huiswaarts kon den keren. GEBIED VERBRANDE VATE stapte tenslotte over alle aanvankelij ke bezwaren heen. De verhoging van de keurlonen werd met algemene stemmen aanvaard, evenals de benoeming van de dierenarts De Haas tot directeur. Wel drong de heer Oggel er nog op aan de tarieven in de toekomst geleidelijk op te trekken, om drastische verhogingen (de laatste herziening dateert uit 1965) te voorkomen. THOLEN De Thoolse raad heeft vrijdagavond daadwerkelijk een begin gemaakt met het eerste saneringsplan in de binnenstad. Dat gebeurde, toen men met alge mene stemmen besloot tot de aankoop van drie schuren in het gebied Verbrande Vate. Het gaat om de panden Verbrande Vate 20, 22 en 24, die zullen worden gesloopt om plaats te maken voor dertig bejaardenwoningen. Burgemeester J. E. van Boeijen maakte er gewag van, dat nu uit voering kan worden gegeven aan de eerste fase van een saneringsplan, waarmee een lange reeks van jaren gemoeid zal zyn. Hy kondigde tege lijkertijd aan, dat er binnen afzien bare tijd een tweede saneringsplan voor een ander deel van de binnen stad komt, waarover op dit moment binnenskamers van gedachten wordt gewisseld. Uit de raad is in het verleden malen de wens gekomen om de sane ring van de Vate met kracht voort te zetten. De heer J. Ooms (kvp) wees er nog op, dat het van groot belang is. als de gemeente grond achter de hand heeft. Hij drong erop aan bij b en w om zo spoedig mogelijk voldoende grond ln bezit te krijgen. Zodat er soelaas is en de gemeente niet met de rug tegen de muur komt te staan als er grond nodig is. .Het weegt tegen eventuele rentever lies op', meende hij. Burgemeester Van Boeijen was het met die visie namens het college eens en benadrukte nog eens, hoe men in het geval Verbrande Vate door goed overleg tot een oplos sing was gekomen. Hij vond de belastingverhoging een be langrijk besluit: ,Een bewijs van een reële kijk op de zaken van de raad. We hebben nu de mogelijkheden ons rioleringsplan eindelijk te realiseren. En dan ziet men het nut van die ver hogingen in de tarieven zeer duidelijk wéér terug'. Op opmerkingen uit de raad antwoordde hij, dat ln moeilijke ge vallen ontheffing mogelijk Is, terwijl ook een beroep op de bijstandswet kan wor den gedaan. De raad werkte zich verder vlot door de agenda heen. Akkoord ging men met het voorstel medewerking te verlenen bij het herstel van het dak van de chr. kleuterschool in de Oudelandsestraat. dat als gevolg van een constructiefout en de burgemeester was het met hem eens. De raad had er geen bezwaar te gen. dat Oud-Vossemeer toetreedt tot de gemeenschappelijke huisvuilophaal dienst. BELASTINGEN MIDDELBURG Ds H. M. Strating, directeur van het hervormd maatschap pelijk werk in Zeeland, zal meewer ken aan de zomercursus 1968 van de door de NCRV-radio verzorgde theolo gische etherleergang. Ds Strating komt op 17 september aan het woord. Hij zal speciaal behandelen het onderwerp werken, wonen en vrije tijd op het platteland en daarbij de nadruk leggen op de recreatievragen in de serie die tot onderwerp heeft de plaats en de taak van de christelijke gemeente. De uitzendingen zijn steeds u dinsdagmorgens van 10 uur tot 5 over trachten 'de zaken in''zo kort mogelijke half elf. De serie telt totaal twaalf uit- tijd rond te krijgen. En de heer M. van zendingen en begint op 9 juli. Onder -jg Sande (gb) vond: ,Je hoort er ont- de inleiders zijn dr J. M. de Jong. ree- zettend veel klachten over. dat het zc tor van het hervormde seminarie in duur wordt. Maar zouden ze terug wil- Dnebergen, prof. dr J. N. Bakhuizen 1 jen naar vroeger?' Van de kant van de den Bn?k, emeritus hoogleraar te, heer C. Boender (sg) kwam de aan- Leiden, dr J. M. van Veen, directeur sporing, nu ook alles in het werk te van Kerk en Wereld, prof. dr W. C. stellen om de zuiveringsinstallatie voor van Unnik rijksuniversiteit Ltr?cht.|het water zo snel mogelijk te krijgen: 1*^ A T K.st, van het vormmgscen-/t Was van de week weer raak met de trum Oud-Poelgeest te Oegstgeest en ds stank van de vest', zo zei hij verduide- K. A. Schippers, wetenschappelijk hoofd-1 lijkend. medewerker aan de theologische hoge- De burgemeester sprak de verwachting dewerker aan de theologische hoge-1 uit, dat de griffie Tholen zoveel mogelijk school der gereformeerde kerken te I medewerking zal geven om de finan- Kampen. I ciering uit Den Haag rond te krijgen. belangrijke verhogingen van riool- en straatbelasting, die al eerder door het college waren aangeboden. Het ging ,met pijn', maar algemeen zag de raad de noodzaak ervan in, voor al nu er gewerkt kan worden aan de aanleg van de riolering. De heer J. Ooms meende, dat het duur is, maar dat de leefbaarheid van Tholen er op vooruit zal gaan, als de rioleringsplannen uitgevoerd kunnen worden en drong erop' aan, dat b en w aan de aan de gevel van het huis bleek te ken en te smeulen, waarschijnlijk als fevolg van kortsluiting. Door het om- raaien van de schakelaar kon erger worden voorkomen. De brandweer be hoefde niet uit te rukken. MIDDELBURG Een groot aantal hoofden en personeelsleden van christe lijke lagere scholen in Zeeland luister den geboeid, toen dezer dagen in de christelijke kweekschool te Middelburg de heer J. Wedzinga zijn betoog hield over de zogenaamde speelleerklas. De heer Wedzinga. didactisch medewer ker van het chr. pedagogisch studie centrum, wees op het hoge percentage zittenblijven» in de eerste klas van de basisschool. De ellende van het zitten blijven in de eerstea klas kan niet geheel maar toch wel voor een groot deel wor den ondervangen door een meer moderne aan de behoeften van het kind aangepas te werkwijze in z.g. speelleerklassen. De speelleerklas betekent niet, aldus de heer Wedzinga, dat de kinderen alleen maar gezellig worden beziggehouden, integendeel. Juist als men aan de speel- drang van het kind tegemoet komt, kan men van intensief leren verzekerd zijn. De praktijk bewijst dan ook, dat in de speelleerklas de leerstof in kortere tijd dan gebruikelijk is het eigendom van de leerlingen wordt. Een en ander kon worden bevestigd door mevrouw Goedbloed en mejuffrouw Van der Stel. beiden onderwijzeres van een speelleerklas respectievelijk te Middel burg en te Goes. Na de pauze namer belde dames plaats op het podium naas1 de heer Wedzinga. op deze wijze eer forum vormend, dat onder leiding var de heer Turkstra, pedagogïekleraar aai de chr. kweekschool, de vele vragen var de aanwezigen beantwoordde. Hoewel ook uit de discussie wel duidelLj' werd. dat men zich terdege bewust i van de noodzaak zich volledig in te zet ten bij een dergelijke vernieuwde aanpal van het onderwijs, werd de bijeenkomst toch het startsein voor een cursus voor leerkrachten, die het komende school jaar met een spelleerklas willen begin nen. Pedagogieleraren van de chr. kweekschool zullen deze nieuwe aanpak begeleiden o a door het beleggen van discussievergaderingen met hoofden en Jiersonelen van de desbetreffende scho en. Na afloop van de vergadering heeft zich reeds onmiddellijk een aantal deelne mers gemeld. ARNEMUIDEN Honderd met het, begin van do Sloedam sloeg zater- dagmiddag omstreeks kwart voor één een personenauto over de kop. De vva- 1 gen werd bestuurd door D. uit Middel- burg, die komende vanuit de rich- ting van zyn woonplaats wilde draai- I en om terug te ryden. aan de zijkant. De auto van de Middelburg werd als het ware ge keerd, kwam tegen de spoordijk terecht, kantelde vervolgens op de kop en werd - ïr ernstig beschadigd. De auto van D. liep eveneens schade op. De beide bestuurders kwamen met de schrik vrij. Het zoontje van D. werd gewond, maar kon met een andere auto door de va- Op de andere weghelft gekomen, raak- der naar de huisarts in Middelburg worden gebracht. Op de foto: de zwaar- beschadigde personenwagen (Foto PZC) .TAAK VAN DE OVERHEID' AXEL De. gemeenteraad van Axel besloot vrydagavond mee te betalen in de kosten van het nieten van lucht verontreiniging ln de kanaalzone. D( raadsleden E. Maas (kvp) en D. J. Og gel (prot.) bleken aanvankelijk wat be denkingen te hebben. Zy zeiden van me ning te zijn, dat dit soort nietingen be taald moeten worden door de industrie- en die luchtverontreiniging veroorza ken. Burgemeester M. K, van Dtjke naar aanleiding hiervan op, dat de in dustrie weliswaar als een belangrijke bron van luchtvervuiling moet worden beschouwd, maar dat ook het verkeer en de gewone huishoudelijke verwar mingsinstallaties een steentje bijdragen. Bovendien heeft Zeeuwsch-Vlaanderen ook te maken met luchtvervuiling van over de grens. Hij zei de metingen te zien als een taak van de overheid, om dat het rechtstreeks te maken heeft met de bescherming van de bevolking. Overigens was burgemeester Van Dijke van mening, dat Zeeuwsch-Vlaanderen echt geen klagen heeft over de hou ding van de industrie in de kanaal zone. Het raadslid J. Dieleman (pvda) Vliegend bierglas verwondt meisje BERGEN OP ZOOM Zaterdagavond is mejuffrouw M. B. uit Kruiningen in een bar te Bergen op Zoom gewond geraakt, toen één van de barkl plotseling een bierglas door de ruimte, gooide dat haar hoofd trof. Zij werd naar het algemeen burgergasthuis ge bracht waar "zij werd verbonden. De re cherche stelt een onderzoek ln. drong opnieuw aan op het afrastow van de vijvers in plan oost. Blijkens"}» schriftelijk antwoord van het collS op een eerder hierover gestelde vrai zijn b en w van mening dat het eaht tisch niet verantwoord is een ho»e af. rastering te plaatsen. Een lage achtt» men niét raadzaam, omdat de jeuzd dan juist zou worden verleid er o4 heen te klimmen. De heer Dieleman - bijgevallen door de heer J. van Luijck— i toonde zich hiermee niet tevreden. Ds heer Van Luijck sprak zelfs van het I dempen van de put, nadat het kalf - in dit geval het kind verdronken zou zijn. Voor burgemeester Van Dijk» was dit aanleiding gemeentelijke va. antwoordelijkheid voor eventuele one», lukken met klem af te wijzen. .De ver- antwoordelijkheid ligt in de eerst» plaats bij de ouders,' zei hij. Na n» enig gediscussieer wilde de burgemeeé. ter wel beloven om voorzieningen te I laten treffen aan die kant van de viï ver, waar de woningen dicht bij de rar-i staan. Naar aanleiding van een voor stel een geldlening van de katholieke Zeeuws-Vlaamse woningbouwvereni. ging te garanderen, drong de heer O?, gel aan op medezeggenschap van dj gemeente in het bestuur van de wo ningbouwvereniging. Burgemeester Vat Dijke meende te weten dat daarente gen bij de vereniging zelf in princips feen bezwaar zou bestaan. Wel achtt» ij een en ander overbodig, omdat d» gemeenten op grond van de woningwet belast zijn met het toezicht. De heer Oggel drong tenslotte aan op het voor komen van een onteigeningsprocedure teneinde in het bezit te komen van eea stukje voortuin aan de Zuidsingel. 1 gemeente heeft de grond nodig m vsr- band met de reconstructie. Eén van fe betrokkenen heeft tot dusver gewe gerd de benodigde grond te verkopen. Burgemeester Van Dijke wilde graag beloven, dat de gemeente al het moei lijke zal doen om langs minnelijke we tot een schikking te komen. Enige en algemene kennisgeving Zacht en kalm Is van ons heengegaan, onze moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder WILLEM IN A JONGEPIER weduwe van J. van den Heuvel, ln de ouderdom van 90 jaar. L. I. van den Heuvel C. H. van den Heuvel- Jobse J. I. van den Heuvel J. van den Heuvel- Nieuwenhuyse Carla en Jantje Vlissingen, 4 mei 1968 Dr Gallandatstraat 8 Correspondentieadres Hogeweg 32 De teraardebestelling zal plaatshebben don derdag 9 mei om 14.15 uur op de algemene be graafplaats. Vertrek van Hogeweg 32 om 14.00 uur. Geen bezoek ,WIESENBLUMEN' een geschenkserie fijn gedecoreerd porselein van KRAUTHEIM (Beieren) Exclusieve verkoop: waar u slaagt voor geslaagde' geschenken Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een langdurige, ge duldig gedragen ziekte, onze geliefde man, va der, behuwdvader en opa ABRAHAM VAN HOUTE in de ouderdom van 70 jaar. Waarde: K. J. van Houte- Blaauwkamer South-Ruislip (Eng.): B. M. Hills- van Houte B. P. Hills Adrie en Paul De teraardebestelling zal DV plaatshebben op dinsdag 7 mei van uit hervormd centrum, Wilhelminastraat. Ver trek om 14 uur. Voor de vele bewijzen van medeleven, ondervonden tij dens de ziekte en na het overlijden van onze lieve man en vader JOHAN ARIE SAKKO zeggen wij hartelijk dank. M. C. Sakko-Brouwer Ph. Sakko Middelburg, mei 1968 Langevielesingel 28 De burgemeester van de ge meente Arnemuiden maakt bekend, dat met ingang van 7 mei 1968. gedurende 1 maand, op de gemeentese cretarie van de voormelde gemeente, voor een ieder ter inzage liggen: l.het ontwerp-bestemmlngs- plan ,Dorp' en l. het ontwerp-bestemmlngs- plan ,Het Poldertje'. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder tegen (le ontwerpen schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren indienen. Arnemuiden, 6 mei 1968 BLAZERS.... niet meer weg te denken uit de herengarderobe, in marine, groen en camel, met een bijpassende pantalon. BLAZERS van 69,50 tot 137,50 Yes Sir El-Mlor en Kenmore hemden in wit, bleu, beige en groen 14,90 tot 21,50 Enorme keus in SWEATERS ST. JACOBS5TPAAT 25 VLISSINGEN Biedt zich aan ELEKTROMONTEUR met VEV-diploma's en rij bewijs B-E. Liefst daar, waar woning beschikbaar is of komt, Br. letter Z 45. bureau PZC, Vlissingen. CHRISTELIJK LAGERE TECHNISCHE SCHOOL - MIDDELBURG Het bestuur van de stichting voor protestants-christelijk technisch onderwijs in .Zeeland vraagt per 1 augustus 1968 voor de chr. lts te Middelburg: ±15 lessen per week; (akte muziekonderwijs A, diploma Gehrels of Ward voor het nijverheids onderwijs) 4 lessen per week Sollicitanten dienen van positief christelijke levensovertuiging te zyn. Sollicitaties met een korte levensbeschrijving, volledige personalia en liefst drie referentieadressen, worden bin nen 10 dagen ingewacht bij de directeur der school, Ellebroershof 8 te Middelburg. Tel. 01180 - 4717. bjj dame alleen in Den Haag. Hulp van werkster aanwezig. Mooie kamer met balkon beschikbaar. Geen huiselijk verkeer. Inlichtingen: telefoon 01189-698 CITY-THEATER - MIDDELBURG Woensdag 8 uur 18 jaar MONICA VITTI - RICHARD HARRIS in DESERTO ROSSO (Rode Woestijn) de bekroonde film ln Venetië van Michelangelo Antonioni Exclusieve bruidstoiletten en prachtige bruid? stoffen en kanten per meter Alles voor de bruid in Grote Markt 6 Goes Telefoon 6015 Wegens VAKANTIE zijn wij GESLOTEN van dinsdag 7 t m vrijdag 10 mei (zaterdag 11 mcl geopend) Lange Delft 28-30 Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 16