aardgas voor warmte Auto-onderdelen betaald met koper afkomstig van diefstal Landbouwers berecht niet goed bestrijden van de wilde haver Minder geschot van gronden met geen of weinig opbrengst centra Brandweer wedstrijden in Nieuwdorp Nieuw bijkantoor RVS in Middelburg In Zeeland nu voorlichting over huishouden via spreekuren in Goes 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG A MEI 1968 POLITIERECHTER MIDDELBURG Koper en verkoper voor rechtbank MIDDELBURG Om vernieuwingen aan zjjn auto te kunnen betalen had de Vllsslnger P. C. van M. in de loop van 1967 vele malen kleine hoeveelheden koper meegenomen van de werf van De Schelde in Vlissingen. waar lpj werkzaam was. Aldie kleine hoeveel heden tezamen waren toch nog een flinke hoop: 200 tot 250 kg. Met dat koper betaalde hij de man die hem de nieuwe onderdelen voor zijn auto had geleverd: de autosloper C. de L. uit Serooskerke. Beiden moesten rich ging voor één jaar en zes maanden voor één Jaar en zes maanden met af trok. De raadsman an K., mr. Peeck, wilde aan de feiten niets afdoen maar bepaalde zich tot de strafmaat. Hij vroeg clementie te betrachten bij de ontzegging van de rijbevoegdheid omdat zijn cliënt gezien de beroeps uitoefening in grote moeilijkheden zou komen. Mr Van Empel veroordeelde was tenslotte 14 dagen gevangenisstraf waarvan één week voorwaardelijk met een proeftijd ran twee jaar en een ontzegging van één jaar. waarv vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd éan twee jaar. Veertien dagen gevangenisstraf en een ontzeg- donderdagmorgen verantwoorden de politierechter: Van M. wegens dief stal en De L. wegens heling. Volgens Van M. was het idee om te betalen met koper van De L. uitge gaan. Toen de afbetaling eenmaal op deze manier was geiregeld, had Van M. regelmatig in zijn aktentas kleine hoe veelheden koper meegenomen. De of ficier van justitie, mr P. J. V. Roscam Abbing eiste tegen hem drie weken gevangenisstraf, waarvan 2 weken voor waardelijk met een proeftijd van 2 jaar en onder toezichtstelling van het Ne derlands genootschap voor de reclasse ring. Zijn raadsman, mr A. J. Peeck, merkte op, dat als men na een lang durige diensttijd bij een bedrijf, zoals dat bij Van M. het geval was, tot diefstal overgaat men wel erg in de moeilijkheden moet zitten. Hij pleitte er voor de gehele straf voorwaardelijk op te leggen. De politierechter, mr P. van BmpeL, vonniste conform de eis. Uit de verklaring van De L. bleek, dat hij aan Van M. een auto had verkocht en dat hij later was terug gekomen om nieuwe banden, be kleding en een radlateur. Deze attri buten kon Van M. echter niet be talen, waarop hij, naar de verklaring van De L.. had voorgesteld met ko per te betalen. met aftrek hoorde de Vlissinger C. van N. tegen zich eisen. Hij had op 21 maart in Goes in een auto gere den, terwijl hij onder invloed verkeer, de. De uitspraak van de politierechter was tenslotte 14 dagen genangenisstraf en een ontzegging van eén jaa.r en zes maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. A. P. uit Vlis. singen had op 27 januari dronken op de fiets gezeten. Conform de eis werd hij veroordeeld tot één week gevange- •s-HEER-ARENDSKERKE Op za terdag 18 mei zullen te Nieuwdorp brandweerwedstrijden worden gehou den. Achttien brandweereenheden uit Zuid-Beveland zullen hieraan deelnemen. De ontvangst van juryleden en genodig den is in het gemeentelijk verenigings gebouw te Nieuwdorp door het gemeen- tebestuur van 's-Heer-Arendskerke. De Van M. had steeds in hoeveelheden van hiervoor beschikbaar gestelde prijzen on OR 1-T_ nisstraf. J. G. uit Goes had op 5 janu. ari te Goes op een brommer gereden, terwijl hij te veel drank op had. Hi; werd veroordeeld tot één week gevange! nisstraf en een ontzegging voor drie maanden. De officier had één week en een ontzegging voor zes maanden geëist. J. A. T. uit Kapelle kreeg con form de eis een week gevangenisstraf wegens het rijden op de fiets, terwijl hij onder invloed was. De officier zei dat hij verder zal overwegen of hij een van de twee voorwaardelijke straf fen van veertien dagen ten uitvoer zal laten brengen die T. nog heeft lopen. J. van B. uit Vlissingen had op 16 januari te Goes, Kloetmge en Krab- bendijke met een auto gereden terwijl hem de rijbevoegdheid was ontzegd. Conform de eis werd hij veroordeeld tot veertien dagen gevangenisstraf. De Duitser H. T. S. kreeg conform de eis twee geldboetes van elk 100 gulden. Hij had op zes maart op de Vlissingse boulevard een zitbankje omver gereden en na de aanrijding was hij doorgere den. De Middelburger J. J. M. stond te. recht wegens verduistering in dienstbetrekking gepleegd, waarbij hij zich in totaal een bedrag van on. geveer zeshonderd gulden zou hebben toegeëigend. Hij bezorgde goederen voor zijn werkgever, maar in ver scheidene gevallen was het voorge komen, dat de mensen zeiden be. taald te hebben, terwijl M. verklaar de geen geld te hebben ontvangen. De officier eiste een gevangenisstraf van vier weken waarvan twee weken voorwaardelijk. De raadsman van M., mr P. C. Adriaanse. vroeg de straf geheel voorwaardelijk te maken. De politierechter veroordeelde M. tot drie weken, waarvan twee voorwaarde lijk. B. G. uit Vlissingen stond terecht wegens vernieling van een raampje in het huis waar zijn vrouw woont. Hij werd conform de eis veroordeeld tot een boete van 30 subs 3 dagen. Schietingen Sint- De handboogschuttersvereniging Sebastlaan' te Aardenburg nield schieting voor leden op de staande wip op de .gaalpersweide" aan de Be west er- Eedepolder. De hoogvogel werd gescho ten door: P. Blondeel, le zijvogel: M van Iwa&rden. 2e zijvogel: Jos. de Rij- cke. le kal: H de Rijcke. 2e kal: Iz. Puijenbroek, de meeste kleine vogels werden geschoten door P. Blondeel (6 stuks), de extra vogel door M. van Iwaarden. De door de gemeente Aarden- burg beschikbaar gestelde medaille werd gewonnen door P. Blondeel. Aan de schieting op de liggende wip, georganiseei-d door de schuttersvereni ging ,De Kraai' te Kloosterzande na men 84 schutters deel. Er werd ge schoten op twee wippen. De uitslagen waren: wip I: hoogvogel R. Cuitenare, Rapenburg; le zijvogel P. Schelfout, Zandberg: 2e zijvogel met afgeschoten; meeste kleine vogels C. de Waal, Lams- waarde; wip II: hoogvogel: W. Brand, Terhole; le zijvogel de Bakker. Zand berg: 2e zijvogel W. Brand, Terhole; meeste kleine vogels A. de Wit, Hulst. UIT HET ZAKENLEVEN MIDDELBURG Op de plaats waar de Nutspaarbank gevestigd is geweest. Noordstraat 4 in Midelburg- is donder, dagmiddag het nieiuwe bijkantoor van de Rotterdamse verzekerings.socletei- ten (RVS) officieel in gebruik geno men. Ter gelegenheid daarvan werd een druk bezochte receptie gehouden voor de relaties. Het nieuwe kantoor In Middelburg is het vijftiende bijkan toor van de RVS in Nederland. De groeiende economische functie van Zeeland maakte het noodzakelijk dat de serviceverlening in deze provincie die tot nu toe via het RVS-bijkantoor in Rotterdam liep, van Zeeland zelf uit plaats zou vinden. Het kantoor in Middelburg staat onder leiding van districtsinspecteur T. Léon. Aannemer Verschiere droeg zorg voor de ver. bouwing van het interieur. Op de re. ceptie waren onder meer aanwezig de heer van Someren van de raad van bestuur en de heer Oster, directuer van de organisatie. (ADVERTENTIE) 20 tot 25 kg afbetaald. In totaal had hij een 200 tot 250 kg naar De L. gebracht. De officier van justitie wilde in het midden laten van wie het voorstel om de betaling in koper te verrichten was uitgegaan. Volgens hem moet De L. er zeker van op de hoogte zijn geweest, dat het koper gestolen was. Hij eiste tegen hem vier weken raadsman van De L., mr P. C. Adriaanse, wees erop, dat vele opkopers een lang strafblad hebben en dat dit bij De L. maar kort was. Hij zei ver- der. dat zijn cliënt gunstig bekend staat en vroeg zich af of die vier weken niet teveel waren. De politie rechter veroordeelde De L. tenslotte tot drie weken, waarvan twee weken voor waardelijk met een proeftijd van twee Jaar. Onder invloed gens het rijden onder invloed van alco hol. De Souburger J. G. K. had op 31 maart over de WilheJmlnastxaat te Missingen gereden, terwijl hij teveel had gedronken. Een bloedproef wees een promillage aan van 2,45. De offi cier achtte het een niet geringe over. treding. Hij zei niet le begrijpen, dat men niet beter nadenkt. De mensen schrikken pas als zij er bij betrokken raken', zo meende hij. Hij eiste 14 da. gen gevangenisstraf en een ontzegging bestaan uit een wisselbeker, een bével- voerdersprijs en een aantal medailles. De burgemeester van 's-Heer-Arends- kerke, de heer D. AL Vermet zal op een bindingsavond, te houden in ,De Prins van Oranje' te Goes op vrijdagavond 24 mei 1968, de prijzen uitreiken. Na deze prijsuitreiking zal voor de leden van de vrijwillige brandweren op de Bevelan- den het gezelschap .Gerry en Ferry' een show presenteren, waarna gelegenheid zal worden gegeven voor een dansje. Drs Westerterp voor KVP Vlissingen Dinsdagavond 7 mei spreekt het ka merlid drs Th. E. Westerterp in het Wit-Gele-kruisgebouw aan de Rozen gracht te Vlissingen over: .Politiek vooruitzien in Nederland en Europa'. De bijeenkomst wordt belegd door de Katholieke Volksportij, afdeling Vlis singen en begint om 8 uur. Plattelandsvrouwen Goes GOES De afdeling Goes en omstre ken van de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen vergadert donderdag 16 mei in de filmzaal van bet Landbouw centrum in Goes. De NV PZEM zal een ECONOMISCHE POLITIERECHTER Toename kwaad door mechanisatie in de landbouw MIDDELBURG De econo mische politierechter, mr. P. van Empel, heeft zich donderdagmid dag verdiept in de problemen van de bestrijding van wilde haver. In demonstratie geven van .Koeien en diep- totaal stonden negen landbouwers vriezen'. De bijeenkomst begint om 2 uit Zeeuwsch-Vlaanderen, Walche- ADVERTENTIE de kraan voor het water, de knop voor het licht ren en Zuid-Beveland terecht we gens de overtreding van de veror dening bestrijding wilde haver. De export van onze zaaigranen is er mee gemoeid', zo zette de getuige des kundige, de heer A. van Vugt uit Rot terdam hoofdcontroleur van de alfeme- ne inspectiedienst, uiteen. De verorde ning is in 1964 in het leven geroepen, maar al jaren daarvoor werd actie ge voerd om te attenderen op de bestrij. uiiig van uit onkruid. zeer zeus, aai mensen die ott onkruia luoL Kenucu ei piotseuiig mee te maken neoDen gekregen, met chemiscne r ueien Kan men onui-r gunstige omstan- aigneoen noogstens 8u procent van de ue nanü worden gescnoond, zo vertelde luj.. In Frankrijk en ook m het oosten van Neaenanu zijn er volgens nem ge- oieuen, wtm. geen 5.aangewassen meer kunnen worden getceid door net kwaad van ae wuue naver. Le KientKracni van nel ooxruia is zo grooi, aai nei zaad zeirs na zes jaar nog kan ontkiemen, zo stelde mj. Let woiUb overgcui acni ooor ongekeurd zaaizaad te ^.uiutken en aoor ae oogsunachmeo. Bijzonder welig uerde hel onkruid op net land dat G. u. uit net üeigiscne Midaeiourg in ae Papenpoiaer bij Eede neeiu rei na werden tiaar ÏU.OÜU wilde naverplanten aangetroilen. .Met an dere iiueiujKheuen had de lanuoouwer S. uit OodiDui'g te maken, itviijn lana wordt steeus oesmet aoor net tand van mijn buurman. Lij Jaal de hopen wilde naverplanten maar aan Ue leant liggen. Ik vecht al 35 jaar tegen du onkruid, maar zotang mijn buurman ue hand bo ven hel hoofd wordt gehouden kan ik er verder ook niets aan tloen', zo stelde hij. De officier, mr Th Lebret merkte op dat het aantal verbalen is opgelopen van globaal 80 tot globaal 120. Hij noem de hei verschijnsel verontrustend en zei. da; de teugels moeten worden aange. haald. waarbij de boetes omhoog zullen moeten. Veroordeeld werden G. A. v. d. M uit 's-Heer-Abtskerke tot 30 (eis 50) L. B. te Oost.bu rg tot 25 (conform de eis), S. S. te Ooslburg tot 25 (con form de eis). F. J K. te Sluis tot 40 (eis 60), J. J. de K. te Zuidzande tot 20 (eis 40), L. M. le Aagtekerke tot 25 (eis 25), H. J. te Gapinige tot 25 (eis 40), A. W. K. te Koudekerke tot 40 (eis 60) en G. O. TE Middel burg (België) tot 200. waarvan 100 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar (eis 200 onvoorwaardelijk) Verder stond terecht de landbouwer I A. A. D uit Sint-Jansteen omdat de door hem aan de melkfabriek te Kloos- i tarzande geleverde melk van onvol- I doende kwaliteit bleek te zijn. Geble. ken was, dat omdat de melkwagen te vroeg bij hem langs kwam de morgen. i melk tot de volgende dag bleef over staan en ook waren ongerechtigheden' in zijn machine aangetroffen. De of ficier eiste een boete van 150 subs 15 dagen. Mr Van Empel veroordeelde hem tot een boete van 120 subs 12 dagen. myelofelijke bestseller Romantisch, vol afwisseling! Boeiend! Bladzijde na bladzijde. Een boek over het levendige leven van een huis. Met talloze kleurrijke ideeën over wanden. De wanden van uw woning. Vraag uw leverancier. Hij heeft 't. Het gloednieuwe Staalboek 1968 van Rath Doodeheefver met behang dat kleur brengt in uw leven. Kwaliteitsbe- hang dat boekdelen spreekt. Elk behang van de R D fabrieken is uitgevoerd in Fïxacolor kwaliteit GOES Er zal in Zeeland binnenkort huishoudelijke voorlichting worden gegeven door middel van spreek uren. Deze wijze van voorlichten wordt één van de eerste teken van de eind 1967 opgerichte stichting provinciaal voorlichtingscentrum Zeeland. Goes heeft daarvan de pri meur: aanstaande dinsdag wordt er voor he,t eerst zitting gehouden in liet Landbouwcentrum, van 10 en 12 en 14 tot 16 uur. Dat zal in liet vervolg elke dinsdag zo zijn. Het ligt. in de bedoeling, dat de stichting binnenkort ook in Middelburg met deze vorm van individuele huishou delijke voorlichting begint. Met Friesland is Zeeland een van de eerste provincies waar met deze vorm vvvn gezamenlijke voorlichting wordt begonnen. In de stichting provinciaal voorlichtingscentrum werken samen de stichting nationa le federatie voor huishoudelijke- en gezinsvoorlichting en de stichting huishoudelijke voorlichting ten plat- teiande, de stichting Middelburg en de provinciale commissie voor huis houdelijke voorlichting ten platte- lande In Zeeland. Op de spreekuren zullen individuele ad viezen worden gegeven: de laatste WATERSCHAP HULSTER AMBACHT DIT BETEKENT VERLIES VAN f 35.000 PER JAAR wel dat die verbeteringen ook In 1968 worden uigevoerd. Daar er nog geen akkoord bestaat over de verbetering van de kwar- taire wegen in de Saeftinge- en Louisapolder vroeg de dijkgraaf de vergadering om het dagelijks be stuur te machtigen om. in geval er geen akkoord wordt bereikt, andere wegen yit te zoeken die voor verbe tering in aanmerking komen, zodat de subsidie van 225.000 het water schap niet kan ontglippen. De hoofd ingelanden hadden er geen bezwaar tegen. Hl'LST Met 48 stemmen vóór en S tegen hebben de hoofdingelanden van het Hulster Ambacht donderdagmiddag tijdens de algemene vergadering ln de Koning van Engeland' te Hulst een re geling vastgesteld voor de heffing van minder geschot van gronden met geen.! of met een aanmerkelijk minder op-; brengend vermogen. Onder deze grron-! den verstaat men dijken, kreken, water, De presentiegelden voor de algemene moeras, drassige gronden, ondertanden, vergaderingen werden verhoogd van bossen en dergelijke. Wanneer de ruil- f 20 tot 25 De vergoeding van de reiskosten bleef gelijk op 5. Tevens verkaveling een feit is, volgt er een na- vverden de presentiegelden voor corn- lassificatie. Deze mindering gaat missieleden oorspronkekjijk 50 pro- het waterschap ongeveer 35.000 per cent) ook op 25 en 5 gebracht. De jiuir kosten. De dijkgraaf, Je lieer WJ was er nog luetjiO zeker va» Presentiegelden begrip geworden via cursussen, lezingen of demonstraties, waarbij P. J. Staal, .vra='an naa" een geschotsverhogïng zou kunnen wel gedaan omdat men van mening was zêe?Et£Ta,id't S Serie" voortkomen. dat een commi»,.vergadering rekel niet K v. X auer.ei nunder tijd in beslag neemt dan een at- u>" Over de Jaren 1966, 1967 en 1968 zal gemene vergadering. Uit de vergadering worden terugbetaald wat teveel is be- kwam het voorstel om de presentiegel- taald. Over het onderdeel .bos' ontstond den vast te stellen in overleg met de enige discussie, daar lang niet iedereenandere waterschappen, zodat daar een en'an overtuigd was dat bos zo weinig eensluidende regeling voor getroffen opleverde. Het ging hier evenwel over i kon worden. De heer Staal was van gebieden met een herbeplantingsplicht. mening dat dat voor de toekomst ze- Bovendien worden bossen die na 1 ja.-' ker wenselijk was. nuari 1965 zijn ingeplant niet als bos Op verzoek van de cultuur-technische aangemerkt. Dit heen en weer pratendienst werd een bijdrage van 94.560 deed de burgemeester van St-Janstcen, verleend in het verbeteren van een aan- mr J. I. M. Reuser, ertoe besluiten om tal wegen (over een totale afstand van voor te stellen de bossen uit het voorstel; 17.5 km) in het kader van de ruilver- te laten en zodoende de rest van hetj kaveling Stoppeldijk. Het van het wa- voorstel van het bestuur te redden. De terschap gevraagde bedrag is ongeveer burgemeester van Koewacht, de heer 10 procent van de totale kosten. De dijk- G. C. E. M. Dierick. stelde zelfs voor dat graaf schetste dit als .een cadeautje van het bestuur het voorstel zou terugnemen het waterschap'. dienst i men ook over deze zaken informatie geven. Zo kan de markt voor dc consument wat doorzichtiger worden gemaakt, stelt men zich voor. Bij deze adviezen kan de stichting te rugvallen op andere instanties, die zich ai enige tijd met de consu mentenbelangen bezighouden, zoals' de Nederlandse consumentenbond, het NITHO, de stichting vergelij kend warenonderzoek en instanties, die keuren op kwaliteitseisen. Iedereen kan van de spreekuren ge bruik maken. Naast de federatie voor huishoudelijke en gezinsvoorlichting en de stichting huishoudelijke voor lichting ten plattelande werken eco- wantin holland brengt een buis de warmte bi] u thuis Publikatie van de N.V. Nederlandse Gasunie Kandidaatsstelling hoofdingeland Waterschap Walcheren MIDDELBURG Tijdens de open bare zitting van het dagelijks bestuur van het waterschap Walcheren is een kandidatenlijst ingeleverd, vermelden de de naam van ir P. C. Dekker. Het gaat hier om de kandidaatstelling ter voorziening in de vacature, die is ont. staan door de benoeming van hoofdin. geland J. A. Janse de Jonge tot ge zworene. Er moet een hoofdingeland worden gekozen voor df gebouwde eigendommen in het district II (Oost. watering). -ra landbouworganisaties. bleek tenslottte allemaal overbodig, daar soneel werd van 1200 per jaar ge- voorlichting over men begreep dat dit voorstel was ge- bracht op 1350 per jaar. Ambtenaren wonen, wonmginnchtmg, huishoudc-, baseerd op billijkheid. Van de wet uit- van de technische dienst ontvangen bo- iijk Deneer en budgettering. Er zal kering wegen ontvangt het waterschap vendien een vergoeding van 9 cent per kW tf.ü.Wn'rfover het iaar 1968 een bijdrage van kilometer. Voorts werden in een aantal king worden nagestreefd. Voorlicht- 225.000 voor verbeteringen aan diver- wetspositieregelingen wijzigingen aan- 1 nrej. se wegen, onder die voorwaarde even-1 gebracht. (ADVERTENTIE) Centra's wereldprimeur: goud voor iedereen. Centra's wereldprimeur - baar goud voor voordelige prijs - blijkt overdonderend succes. Hoera voor het Centra spaarsysteem 10 gram baar goud (ver koopprijs van banken aan particulieren vorige week f 52,-) voor 4 Centra spaar kaarten f 40,- gespaard, of 1 spaarkaart f 37,50 bijbetaling. Waardevast, altijd verhandelbaar bezit. Gehalte 999,9,(1000, met internationaal essayeursstempel. Levering door de Nederlandsche Middenstandsbank N.V., via uw Centra winkelier die u graag alle bijzonderheden over deze tijdelijke aan bieding vertelt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 8