Eerste paal industrie terrein te Vlissingen Directies Zeeuwse bejaardentehuizen bezinning op taak In Axel te weinig vakantiepensions Ziekenhuisverpleging op de Bevelanden: groter uitbouw Nederlandse Sport en wedstrijden schakers op KESSLER 2e plaats TEVREDEN Okker tegen Gisbert 4 VERKOOP, SERVICE EN REPARATIE OP 7500 M2 Communicatie dringend nodig Pinera leider in de Spaanse ronde S0UBURGS MANNENKOOR GEEFT VANDAAG JUBILEUMCONCERT Zeeuwse fusie ging niet door Receptie Groei DEN HERTOG WINNAAR CIRCUIT' WIELRENNER NA VAL OVERLEDEN VOOR UW FAMILIE BERICHTEN DE PZC PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 3 MEI 1968 GARAGE VAN FRAASSEN AAN DE ROOSEVELTLAAN VLISSINGEN Donderdagmid- dag om vier uur is de eerste hei paal op het nieuwe industrieter rein van Vlissingen aan de Pre sident Rooseveltlaan de grond ingegaan. Dat gebeurde zonder enig officieel vertoon. Het touring car- en automobielbedrijf Gebr. van Fraassen Zonen te Vlissin gen is het eerste bedrijf dat op dit grote nog bijna maagdelijk terrein aan het werk gaat. Op een terrein van ongeveer 7500 vierkante meter zal een groot ga rage- en servicecomplex verrijzen dat Van Fraassen de nodige arm slag moet geven om de ontwikke ling in de autobranche bij te kun nen houden. Het bedrijf is (en blijft ten dele) geves tigd in de Scheldestraat-Paul Kruger- straat. Door de enorme ontwikkeling in de verkoop van automobielen van Ne derlands fabrikaat Van Fraassen is dealer van DAF-personenauto's kon men met de ruimte in de oude garage niet meer uit de voeten en moest men uitzien naar1 een veel grotere reparatie- en service-eenheid. Die is inmiddels ge vonden op het nieuwe industrieterrein. De verkoop van de DAF-personenauto ls buiten verwachting de laatste jaren zeer hard gegaan. Een vergelijkend onderzoek op Walche ren heeft uitgewezen dat DAF momen teel bovenaan staat, op de voet gevolgd door Fiat, Volkswagen en Ford Duits land. Reparatie en service moeten geschieden in het oude bedrijf, waar de ruimte ook al ten gevolge van het onderhoud aan de vele Pelikaan-touringcars een wat enge zaak geworden is naar de President Rooseveltlaan. recht tegenover de sporthal komt een show room met een oppervlakte van 500 vier kante meter. Daaraan vastgebouwd komt een benzine- en servicestatton. Los van dit fronlgebouw komt een ruim woonhuis. Over dé gehele lengte van het terrein achter dit complex komt een plein met ruime opstelmogelijkheid voor auto's-in-behandeling. Over de gehele lengte van dit plein wordt de eigenlijke garage annex plaatwerkerij en spuitin- rlehtlng gebouwd. Deze garage heeft een oppervlakte van 2000 vierkante meter. Het gehele project zal In 1970 voltooid moeten zijn. Dat is ook het jaar waarin de Gebroeders ran Fraassen en Zonen hun veertig jaar bestaan vieren. Het werk wordt uitgevoerd door de firma Van Koevennge uit Schore. Van Fraassen zal het oude pand aan de Scheldestraat-Paul Krugeratraat blijven bewerken. Daar zal in de toe komst de nadruk komen te liggen op het toeringcarbedrijf. Ook het reisbureau blijft daar gehandhaafd. In Middelburg- Zuid heeft hetzelfde bedrijf inmiddels ook gronden aangekocht ter verwezen lijking van de uitbreiding en nieuwbouw van de (nog kleine) Middelburgse vesti ging. Naar verluidt zullen nog twee VUsslng- se garagebedrijven hun uitbreidings plannen op het nieuwe industrieterrein aan de President Rooseveltlaan willen realiseren. DRIEGBRIEFSCHRIJVER: TWEE JAAR CELSTRAF TURNHOUT V rachtwagenrijder Theophiel B. uit Grobbendonk, die in het begin van dit jaar een dreigbrief stuurde aan Rik van Looy. Is voor de correctionele rechtbank van Turnhout schuldig bevonden en veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf plus een boe te van tweehonderd francs. Theophiel B. 29 jaar, vader van o kinderen heeft zijn schuld niet bekend. IBAD AIBL1NG (ANP) - Het Neder- Begin januari ontving Rik van Looyjlandse schaakviertal bezet na de derde een anonieme brief, waarin tweehon- ronde van het Clare derdduizend francs werd geëist onder dat m Bad Aibhng wordt gehouden, de bedreiging van ontvoering van de 1° 1 "inats Donderdag kwam Neder- Ruimte Het plan. dal de Sittardse architect B. A. Schinkel voor de Vlissingse firma heeft ontworpen, getuigt van een zeer. moderne visie op de bedrjjfsbouw. De heer Schinkel hpeft vooral de nadruk op het ruimtelijk aspect gelegd. Er zijn meerdere gebouwen waarin rijkelijk mpt: glas gewerkt zal worden. Met liet front BIJEENKOMST IN ARNEMUIDEN jarige zoon Andvé. ALMANSA (ANP) De Spaanse re lier Martin Pinera heeft de leiderstrui in de ronde van Spanje overgenomen van de Duitser Rudi Altig. Pinera won donderdag de achtste etappe, die de ren ners van Benidorm naar Almansa bracht. De nieuwe leider in het algemeen klas sement legde de 167 kilometer af in 4 uur 34 minuten en 7 seconden. Hij had ruim drie minuten voorsprong op de eerste renner van het peloton. De uitslag van de achtste etappe is: 1. Martin Pinera. 167 km in 4 uur. 34 min en 27 sec: 2. Oeana (Sp.) 4.37.46: 3. Vi- darnent (Sp.) 4.37.47; 4. Soave (It.) 4.37.50; 5. Janssen (Ned.) 4.37.51. ARNEMUIDEN ,Er moet permanent «orden gezorgd voor een goede commu nicatie tussen de medewerkers in een bejaardentehuis. Alle onderdelen, die een tehuis functioneren moeten op elkaar worden afgestemd'. Dat stelde de heer W. M. Seuren, algemeen directeur liet bejaardentehuis .Favente Deo' Den Haag donderdagmorgen in zijn be toog over de taak van de directies van bejaardentehuizen. Hü hield die inleiding voor een groot aantal directrices en di recteuren van bejaardentehuizen uit Zee- lnd, op een bijeenkomst in ,Het Zilveren Schor' in Arnemuiden. Op initiatief van verschillende directies werd een bijeen komst van een dag belegd, waarop mer zich op de taak als directie bezon. De heer Seuren achtte het by de co ördinatie tussen de medewerkers in een bejaardentehuis gewenst, dat men op vaste tijden bij elkaar komt om overleg te plegen. .Men moet praten met by voorbeeld de arts, de geestelijk verzrger de welfare-werkster en de medewerkers om een beeld te krijgen van het geheel' aldus de heer Seuren. Veel aandacht besteedde de Haagse bejaardentehuis-directeur aan het welzijn van de bewoners van het te huis. .Dat welzijn moet een belang rijk punt van overleg zijn in het te- SOUBURG Het Souburgs mannen koor heeft reden tot feestvieren. Er is niet alleen sprake van een dertigjarig bestaan, het koor telt ook zes ,ouwe getrouwen' die mee jubileren, want zij zijn de vereniiging van af het eerste jaar van oprichting trouw gebleven. Vandaag, vrijdag, gaat het allemaal ge beuren in zaal Rehoboth in Souburg. Onder directie van de heer A. Goedege- buure wordt een jubileumconcert gege ven. By die gelegenheid zullen ook de zan gers van het eerste uur worden gehul digd. Het zijn voorzitter L. M. Naakt- feboren, secretaris J- Minderhout en de eren B. Reverse, A. Joosse, L. Fran cois en Kees de Kam. Het was voor de eerste twee heren zelfs vele jaren niets teveel geweest om voor het bijwonen van repetities van hun woonplaats Middelburg naar Sou burg te gaan. Ondanks het feit dat hij 23 jaar geleden naar Middelburg ver huisde bleef de voorzitter het koor trouw. Secretaris Manderhoud. al twintig jaar' Middelburger kwam ook al die jaren graag terug naar Souburg om zijn par tijtje mee te zingen. Het Souburgs mannenkoor telt 24 le den. Het koor heeft een eigen home aan de Padweg. Het doel is zo zeggen; de statuten ,de mannenzangkunst te beoefenen in een gezellige sfeer en deze mannenzang weer uit te dragen bezocht (St. Joseph in Vlissingen is fa voriet) ook worden concerten gegeven in rusthuizen voor bejaarden en inva liden. Dit jaar werkt het koor mee aan liet volksliedfestival in Vlissingen, aan het koor- en solistenconcours, in Middelburg en aan het concert van het mandolineorkest te Kruin ingen. Ver der staan nog diverse concerten in ker ken op het programma. Wanneer vanavond het dertigjairg be staan nog eens feestelijk wordt her dacht zal ook de jeugdaccordeonver- emgdng .Accordeola' uit Vlissingen mu zikale" medewerking verlenen. De avond in .Rehoboth' wordt verder opgeluisterd door .De Vrijbuiters'. huis De bewoners hebben voor mij; altijd nog twee grondrechten, name-i lijk het recht van luiheid en van ver vuiling. Dat is natuurlijk overdre ven, maar we zijn vaak zo overdre ven clean-shaven in de tehuizen. We zullen alles moeten doen om het men selijke in het geheel te brengen', al dus de heer Seuren. Pensions Hij maakte verder duidelijk, dat teveel tehuizen nog verkeren in de sfeer van pensiontehuizen, terwijl het aspect ,zorg de behoeftige mens' er niet zo erg >mt. De heer Seuren «»ing ook in op de verhouding bestuur-airectie van een bejaardentehuis. .Voor de directrice zijn twee dingen van enorm belang; haar aanstelling en haar taakomschrij ving. Haar verhouding tot het bestuur is aie van een gedelegeerde verantwoor delijkheid. Wie dagelijks in het tehuis is, is beter geschikt dan een bestuur om bepaalde problemen te overzien', meen de de heer Seuren. Van de opneming van bewoners vond hij: .Het meest geschikt is een commissie van opneming, waarin ls Axei OUiicn uc het medische en het maatschappelijk ele-i piaat?-elijlce hotels om maar weinig; ment worden ingebracht en waarin ook(a||i|no om vakantiegangers onderdak te het tehuis een inbreng heeft. Voor de. verscliaf|>n Blijkens liet jaarverslag introductie van de bejaarden in een te-1 v.,„ (le Avelsl. kan niet wor- huis suggereerdede heer.beur«j_de, sa-lden xoldaan aan aanvragen voor ge meubileerde kamers, vakantieverblijven eede plaats Donderdag kwam Neder land niet verder dan een voorlopig ge lijkspel Vbl'.a) tegen Spanje. De vooruitzichten waren in het begin van de ontmoeting rooskleurig. Ree won na een goede partij van Medina en Don net- speelde snel remise tegen Pomar. Langeweg maakte echter in tijdnood een ernstige fout. die onmiddellijk verlies tengevolge had. Kuypers staat in de afgebroken partij tegen Diez del Cor ral iets beter, maar hü zal nog uren nodig hebben om er het hele punt uil te halen. De uitslagen waren: afgebroken partijen, tweede ronde: Spanje—Engeland 1 Va2\-y. Oostenrijk —Zwitserland 1—3: Nederland—West- Duitsland 22 (KuypersHecht 10). Derde ronde: Zwitserland-West Duitsland Vi (voorlo pig). Engeland-Oostenrjjk Vz (voor lopig), Nederland-Spanje 1%1% (voorlopig). Gedetailleerd: Donner-Pomar VzVsRee-Medina 1 0. Langeweg-Toran 01, Kuypers-Diez del Corral afgebroken. De stand na drie ronden is: 1. West-Duitsland 7>/2 en 1 afgebroken, 2. Nederland 6',2 en 1, 3. Zwitserland 6 en 1, 4. Engeland 5 en 3, 5. Spanje 3% en 1, 6. Oostenrijk 2% en 3. Koninginnedag Ter gelegenheid van koninginnedag maakte de muziekvereniging OKK met de drumband een rondgang door Wemel- dinge. De kinderen sloten aan in een WARSCHAU .1) heeft een fantasti sche prestatie geleverd,' zei ambassa deur mr Calkoen, toen hy In de kleed kamer van het ouderwetse Legia-stadion Warschau afscheid nam van het Nederlandse elftal. Gelykspelen tegen Polen in Warschau vind ik groots.' Lang niet alle Nederlanders die op dc eerste- .7— mei de vriendschappelijke ontmoeting Uiteraard is het hierbij noodzakelijk, dat Poolse hoofdstad bijwoonden zul-jde spelers te zijner tijd zelf ook hun olledig 'delen George!goedkeuring hechten aan de overgang P lattelandsvrouwen vergaderden De afdeling van de christelijke platte landsvrouwen hield in .De Schakel' te Middelburg baar maandelijkse vergade ring onder leiding van mevrouw Dekker- Maas. Tijdens deze middag werd de e_. - vergadering voorgelicht over huishou- lampionoptocht. Na afloop werden ze ge- delijke artikelen. trakteerd. VVV klaagt: Foutparkeerders werden verwezen naar parkeerplaats AXEL Er is in Axel buiten de gies- en pensionaccommodatie ook een uitbreiding van het aantal recreatie mogelijkheden. Gedacht wordt aan voor zieningen voor de eigen bevolking, die golfbaan, een hertenkamp en een tram poline belangrijke attracties kunnen zijn. Datzelfde geldt voor een randver- lichting en een fontein voor de Kleine Kreek en 'n speeltuin of een sprookjes- menstelïing van een gidsje, waarin aller lei zaken worden aangegeven, die de be woner het makkelijker maken de weg te vinden in het nieuwe milieu. De heer Seuren was van mening, dat een personeelsbeleid op langere termijn nodig is met een goede pensioensrege ling. ,Men kan niet meer beneden be paalde waarderingsnormen blijven', vond hij. De heer Seuren leverde verder stof tot discussie met opmerkingen over de organisatie van een bejaardentehuis en over de controlerende taak van de di- rectie. In de middagbijeenkom3t werden discus siegroepen gevormd, die zich met schillende vragen bezighielden. Enkele conclusies en suggesties, die na de groepsbesprekingen naar voren kwa men: ,Laat de directie van de bejaarden tehuizen bij alle besprekingen voor de verbouw van een tehuis aanwezig zijn. Zij kunnen overzien, wat de mogelijk heden zijn en waar de problemen lig- §en'. ,Het welfare-werk noort thuis in e tehuizen voor bejaarden. De bewo ners moeten zelf worden ingeschakeld en ook kan men de buitenwacht bij voorbeeld vrouwen van bestuursleden erbij betrekken'. Voor doorbreking van het Isolement, waarin bepaalde tehui zen zitten, werd gesuggereerd, de be woners bij elkaar te brengen door eik sering van de tehuizen. Verder werd ge- sering van de tehuizen. Verder ewrd ge sproken over de sociale kanten van het bejaardenwerk en de problemen, die optreden bii verbouwing van een tehuis. of pensions. De VVV ziet een oplossing in liet houwen van vakantie- en week endwoningen. Men hoopt dat de gemeen te Axel bij het tot ontwikkeling bren gen van het recreatiegebied ten zuiden van de gemeente zal streven naar randbebouwihg met (vakantie) buiig lows in een beboste strook langs de aangrenzende wegen. De Axelse VW heeft in het afgelopen jaar weer tal van activiteiten ontplooid. Een van de meest in het oog lopende droeg bij tot de oplossing van het par- keervraagstuk. In samenwerking met gemeente en rijkspolitie werden foutief geparkeerde auto's van een in vier talen gesteld drukwerkje voorzien, waarin de bestuurder op het parkeerverbod merkzaam werd gemaakt. Een platte- Erondje hielp de betrokken automobi- st vervolgens met het. vinden van een wel toegestane parkeerplaats. Het verspreiden van folders kreeg ook in 1967 veel aandacht. Het VW-infor- mattecentrum in- het stadhuis bleek opnieuw van grote betekenis. Ten aan zien van de streeksamenwerking talen en in een oplage van 25.000 exem plaren. 1 De toeristische rondritten door Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen bleken een succes. In het kader van de streeksa menwerking is voor dit jaar een foto wedstrijd in voorbereiding. CONCOURSCLUB WALCHEREN OP II MEI 40-JARIG JUBILEUM GOES Bij haar 40-jarig jubi- 1 leum op zaterdag 11 mei wil de ,^1 vereniging voor ziekenhuisverple ging in Zuid- en Noord-Beveland De concoursclub Walcheren hield een wedvlucht vanuit Beaumetz. In con cours waren 895 duiven, gelost c uur, aankomst le duif 8.57 uur. De eerste 25 prijswinnaars: 1. 2. 8, 14 en - - 7Hv 15 M. aJspers. Middelburg; 3 J. Swage- haar naam veranderen in &nv ^lS™^bUr^i„sdesoX5;,Zuid en Noord'met die naams- wandering aal tot uitdrukking 9 d. wissekerke, vlissingen; 10 en 22 a. worden gebracht, dat de vereni- ^S'rjfTJ'prg:de1IN»«lr.LvStaE""iging in de toekomst haar werkge- 16 A. Maas, vlissingen: 17 C. de Graaf. bied wjj uitbreiden, tot andere de- .Middelburg: 18 M. de Ruyter. Vlissingei. 19 J. Meerman, vlissingen: 20. P. Fre-|[en van Zeeland, maar ook tot bui- mouw, Vlissingen: 21 J. Broeksma, Sou- burg: 23 J. Bouwman. Souburg. 2-1 J. dei ten de provincie. Die vergroting BeJ, Middelburg iran bet werkterrein is noodzake lijk, nu men op de Bevelanden wei nig groeimogelijkheden meer heeft' op koninginnedag daar aren verdere uitbouw meer te verwachten is. Niettemin wil men het draagvlak! van de vereniging ook in de komende jaren verder uitbouwen in verband! met de risico's van verzekeringen eni de tendens tot grotere samenwerking- ook op dit terrein, zo was donderdag-1 middag tydens een persconferentie op maken uit de woorden van ZHV- Zeeuwsch-Vlaanderen, Walcheren en Directeur L. Kraak maakte .tydens de Sohouwen-Duiveland over een fusie naar één Zeeuwse ziekenhuisverpleging dreig den vast te lopen en nadere contacten werden geweigerd: Tholen-Slnt-Philips- land heeft zich enkele jaren geleden aan gesloten bij de Bevelandse vereniging. Mede door de invoering van de wet op het toezicht op schadeverzekeringsbe drijven namelijk eisen aan de reserves zochten de verenigingen voor zieken huisverpleging in Zeeland samenwer king op Bevelands Initiatief. De bedoeling daarbij was, dat het perso neel van de verschillende verenigingen gehandhaafd zou blijven, maar de sa menwerking kwam niet van de grond. .Wij veronderstellen, dat. angst voor de hegemonie van Goes een rol heeft ge speeld', aldus voorzitter Reljnhoudt. ,Ten onredhte'. Zeeuwsch-Vlaanderen en Schouwen-Duiveland hebben zich als zelfstandige afdelingen aangesloten bij de landelijke stichting .Het Zilveren Kruis' persconferentie gewag van de gezonde financiële positie van de vereniging: er is een reserve van ongeveer een miljoen gulden, terwijl de wettelijke norm een bedrag van ƒ250.000 aangeeft. .Dit is een goede basis om te gaan uitbreiden, die nog wordt versterkt door de dienst verlening', zo werd gesteld. De heer Kraak wees erop. dat -men nu 21 pet van de Bevelandse bevolking als lid heeft, terwijl slechts 25 tot 30 pet van het aantal inwoners voor een vrijwillige ziektekostenverzekering in aanmerking komt. Daarbij zijn een aanzienlijk aantal jongere leden. Naar de mening van de Bevelandse ZHV ligt er in andere gebie den van Zeeland op dit stuk van zaken nog ee.n terrein braak. Zeven voetballers van Xerxes/DHC naar Feijenoord ROTTERDAM (ANP) De heer P. A. Hoogenboom en het bestuur van de sportclub Feijenoord hebben volledige overeenstemming bereikt om, zodra de eerstkomende transferperiode is aange- Wim Hanegem. Eddy Treytel. Radi Ra- dovic. Hans Dorjee, Chris Kronshorst, Frans van der Heyden en Wim Reyes len die mening Kessler onderschreef de woorden lortiove diplomaat geheel. ,IU neem e uitspraak graag over.' Coach Kessler had tot commentaar: .Ik ben zeer tevreden met de uitslag. Wij waren erg bang voor de Polen na hun spectaculaire 8-0 zege verleden week op Turkije. Het doelpuntloze gelijkspel is ons succes. Doelman Van Beveren en Eijkenbroek vond ik wel de beste spe lers.' Stopper Eijkenbroek: ,Het Poolse elftal is een zeer gevaarlijke tegenstan der, en ik dacht wel dat wij veel min der waren.' Doelman Vanh Beve- en: .Niet lang geleden speelde ik te en de Bulgaren en ik vind dat de Po- sn op het Bulgaarse niveau spelen. Ne derland, Bulgarije en Polen staan in de zelfde poule opgesteld voor de wereld kampioenschappen van 1970 en ik zou zo niet voor de vuist weg een favoriet kunnen opnoemen.' De Poolse coach Koncewicz verklaarde: ,De Nederlan ders speelden verdedigend, maar des alniettemin had Polen veel kansen. He laas bleef het bij kansen. Dit is voorna melijk te danken aan het werk van de -»T-yan fel gië maakte, geheel te boven te z(jn. Den Hertog won woensdag de laatste etappe van het Circuit des Mines, een tijdrit over 34 kilometer van Verdun naar Bou- ligny, en verzekerde zich daardoor van de eindzege. De uitslag van de tijdrit is: 1 Den Her tog (Ned) de 34 km in 41.02, 2 Thal- mann (W-Dld) 41.05, 3 Wilhelm (Fr) 41.06, 4 Gilson (Lux) zt, 5 Oescher (Zw) 41,24, 11 Schrauwen (Ned) 42.34, Jansen (Ned) 42.58. De eindstand is: 1 Den Hertog (Ned) 26.09.27, 2 Thalmann (Zwi) 26.12.14, 3 Gombert (W-Dld) 26.12.52. 4 Wilhelm (Fr) 26.13.30, 5 Oeschger (Zwi) 26.13.52, 6 Schrauwen (Ned) 26.14.28, 13 Jansen (Ned) 26.27.16. 30 Tabak (Ned) 27.04.31 (an dei van Xerxes-DHC naar Feijenoord. VALENCIA (ANP) In Valencia li donderdag de loting verricht voor het Daviscup-duel tussen Spanje en Neder- land, dat van vrijdag tot en met zondag aanstaande in Valencia wordt gehou den. In de eerste wedstrijd ontmoet Jan Hajer de Spaanse topspeler en ex-WIm- bledonkampioen Manuel Santana. In het tweede enkelspel komt de Nederlandse kampioen Tom Okker uit tegen Juan Gisbert. Okker is voor de open Italiaan se kampioenschappen, die maandag in Rome beginnen, achter Martin Mulligan, Cliff Richey en Bob Hewitt als vierde geplaatst. BELG WON VIJFDE ETAPPE VAN RONDE VAN BELGIE HOEGAARDE (ANP) De vijfde etappe van de ronde van België voor amateurs is gewonnen door de Belg Staf van Roosbroeck. Hy was in de eind sprint de snelste van een kopgroep, waarin ook Joop Zoetemelk zat. (Van onze correspondent). ENSCHEDE De 16-jarige Jos Brok uit Borne is donderdagmiddag in het ziekenhuis .Ziekenzorg' in Enschede overleden aan de gevolgen van een val partij opgelopen in een wielerwedstrijd op koninginnedag in Almelo. Brok, die In Almelo zijn tweede wedstrijd reed als nieuweling, kwam in een scherpe bocht te vallen. Hij werd met ernstig hoofd letsel naar hét ziekenhuis overgebracht. Dinsdagavond verergerde zrjn toestand plotseling. Brok is dé eerste wielrenner die In Oost-Nederland aan de gevolgen van een in een wedstrijd opgelopen ver wonding overleed. Heden overleed tot onze diepe droefheid in het academisch ziekenhuis te Leiden, onze lieve doch ter. zuster,behuwdzuster, tante en aanstaande verloofde JANNETJE MAATJE MARGRIETA KARELSE op de jeugdige leeftijd van 24 jaar. Schóre: J. Karelse A. D. Karelse-Kopmels Waarde: M. P. C. Karelse J. Karelse-Rouw Anne Scharendijke: M. J. Borsje-Karelse L. Borsje Wim Diana Schore: P. W. Karelse Kortgene: E, H. van der Moere Schore,' 2 mei 1968 Haaimeet 5 Condoleantieadres: Haaimeet 5, Schore De begrafenis zal plaatsvinden op maandag 6 mei om 14.00 uur op de algemene begraafplaats te Schore. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een moedig gedragen lijden, onze innig geliefde zus ter. behuwdzuster en tante JOANNA ANTONIA FRANCOIS echtgenote van C. de Ruijter, op de ieeftyd van 48 jaar. Allen die haar gekend hebben zullen beseffen wat wij in haar verliezen. Vlissingen: M. v. d. Star-Francois J. v. d. Star Tholen: Vlissingen: E. Francois A. Frangois-van Poelje L. Poppe-Frangois J. Poppe Koudekerke: F. Roose-Frangois P. Roose Breda: R. Frangois en Nora Frankrijk: M. Tirinzoni-Frangois D. Tirinzonl EindhovenD. van Vegchel-Frangois A. van Vegchel Breda: L. Frangois E. Puffer-Frangois C. Puffer Neven en nichten Vlissingen, 2 mei 1968. Met grote droefheid geven wij kennis, dat na een geduldig gedra gen smartelijk lijden van ons is weggeno men, onze innig gelief de vrouw, moeder, groot- en overgroot moeder op de leeftijd van 69 jaar. Yerselce: J. W. Christiaanse Den Haag: H. B. Christiaanse H. C. Christiaanse- van den Nulft Kleinkinderen: C. L. Zwijgers- Christiaanse J. K. A. Zwijgers Achterkleinkind: Claudia De begrafenis zal plaatsvinden op maan dag 6 mei op de alge mene begraafplaats te Kattendijke om 14.00 uur. Vertrek vanaf sterfhuis om 13.30 uur. Heden overleed, geheel onverwachts, in het ziekenhuis te Oostburg, onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoe der. zuster, behuwd zuster en tante, me vrouw ADRIANA DE MEW geboren Elve in de ouderdom van ruim 81 jaar. Cadzand: P. C. de Meij E. S. de Mey- v. d. Broeke Co Breskeus: A. M. v. d. Walle de Merj W. v. d. Walle Rotterdam: A. Koolman- v. d. Walle W. Kooiman Cadzand, 1 mei 1968 Zuidzandseweg 7 De begrafenis zal plaatshebben op zater dag 4 mei, om 15 uur, vanaf gebouw ,'t Zwin' te Cadzand. Spelen en voetbal vierd. De festiviteiten begonnen met e. muzikale rondwandeling van de muziek vereniging .Veere's Genoegen'. Op het Dorpsplein bracht deze muziekvereni ging enkele nummers ten gehore waar de jeugd rondedansen op uitvoerde. Van 1 Toen de Bevelandse ziekenhuisver-1 tien uur tot 12 uur werd er een puzzel- rit voor auto's en brommers gehouden die met 100 punten werd gewonnen door L. Langebeke. Om twee uur begonnen de kinderspelen onder leiding van het hoofd der school, de heer J. Louwerse. Van vier tot vijf uur voetbalde Gapmge van ef.n verzoek tegen Alga. Gapinge won met 4 tegen 3. .-(.Ilectlevp verzekering 's Avonds werden er spelen voor de don |,ij de vereniging, oudere jeugd gehouden zoals tonnetje-1 steken en kussengevechten. Voor de Voorzitter Reijnhoudt maakte duidelijk, ouderen werd er een feest gehouden in dat dit ZLM-verzoek de Bevelandse zie- de schuur van de familie Sipma. Hier j kenhuisverpleging bereikte op het mo- stond een rad van avontuur opgesteld ment, dat de besprekingen met de an- en kon er worden gedanst. dera verenigingen in deze sector in lad gesloten, besloot men ook de ra> ongrenzeii te laten vallen. In ko mende algemene vergadering komt een voorstel aan de orde een 26 man tellende ledenraad te benoemen van leden uit heel Zeeland en West-Bra bant om zo toch de binding tussen leden en bestuur te handhaven. De lieer Reynhoudt maakte gewag van een sterke toename van het ledental sinds januari 1968: een gemiddelde nettowinst van 200 stuks per maand. - i. hr.i.At ..u oprichting van een ledenraad wordt oorzitter M. Reynhoudt uit G_oes. 1 ool{ noodzakelijk geacht, omdat sinds tiet ooi-stel aan de algemene rga januai-; 1968 de onderafdelingen ran de rienng de ra> ongrenzen te, Bevel a ndse ziekenhuisverpleging zijn Behalve de algemene vergadering In De Korenbeurs' te Goes zal er zater dagmiddag nog een bijzondere bijeen komst met een receptie zijn. waar aandacht aan het 40-jarig bestaan van de vereniging wordt geschon-j ken. Met het oog op het jubileum heeft men ook een folder uitgegeven,1 die in een aantal exacte, punten tal: ran wetenswaardigheden over ver-! eniging en geschiedenis geeft Zo wordt er melding van gemaakt, dat de contributie in 1928 5 ct per lid beliep tot een maximum van 20 ct per gezin per week en dat de uit keringen 2,50 per dag, tot maximaal 25 dagen bedroegen. In juli 1928 waren er 3628 leden, nu be loopt het ongeveer 17.000 leden. De pre mies nu. derde klas: ƒ10 per maand, met een uitkering van de kostprils voor een onbepaald aantal dagen. Nit het jaarverslag 1967 blijkt, dat het aantal opnamen in totaal ongeveer 1150 bedroeg en het voordelig saldo f 94.000. 1 öeveianuse i&ieneiiuuiavci mju uraim; - u n- -i is mede het Ke\®'K opgehevendat gebeurde nadat die ten-|De exploitatiewinst was ongeveer 2 pet a verzoek van de ziy.11 om een - ;iren zleh sterk afteken- van de onhrengst. De algemene kosten haar te- dens de laatste jaren zich sterk afteken de volgens een besluit van de algemene vergadering. De inspraak van de leden was door deze situatie uiterst eenzijdig geworden en via 'de. ledenraadsvergade ringen minstens tweemaal per jaar zal dit nu weer kunnen verbeteren, aldus voorzitter Reljnhoudt. de opbrengst. De algemene kosten zl|n in procenten regelmatig gedaald, tengevolge van sterke stijging van de opbrengsten en een betere organisatie Het is niet de bedoeling on dit moment de premie te verhogen, maar het bestuur vraagt machtiging dit te doen als de om standigheden dit noodzakelijk maken. Algemene kennisgeving Heden is, na een lang durige ziekte, van ons heengegaan, onze lieve, zorgzame vrouw, moe der, behuwd- en groot moeder JOANNA ANTONIA FRANCOIS echtgenote \nn Caspcr de Ruyler, op de Ieeftyd van 48 jaar. C. de Ruljter J, C. D. de Nooijer- de Ruijter A. C. de Nooijer Eddy en Adje D. J. de Ruijter Jacqueline en Ad De teraardebestelling is bepaald op maandag 6 mei. Vertrek Bree- waterstraat 44 des na middags 2 uur. Algemene kennisgeving. Heden is nog zeer on verwacht van ons heengegaan, onze lieve, zorgzame man. vader, behuwd- en grootvader op de Ieeftyd van byna 55 jaar. M. P. van Roo- de Munck C, P. de Nooijer- van Roo D. de Nooijer Jeanette Colincla J. I. van Roo G. K. van Roo- Bakker Ronald De teraardebestelling is bepaald op zaterdag 4 mei. Vertrek Caland- straat 30, des voormid- dags 11.00 uur. Heden werd, nog ge heel onverwachts, uit ons midden weggeno men, mijn innig gelief de man JOSEPHUS THEODORUS SLOOTMANS op de leeftijd van ruim 76 jaar. M, LSlootmans- de Trofle Middelburg, 2 mei 1968 Penninghoeksinge) 47 De overledene ligt op gebaard in het mortu arium van het zieken huis. Bezoekuren van 10—11 uur en 18.30 19.30 uur. De teraardebestelling heeft plaats maandag 6 mei, op de algemene begraafplaats. Aan komst op de begraaf plaats plm. 14 uur Liever geen bezoek Heden is in haar Heer en Heiland nog plotse ling overleden, onze geliefde moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder. zuster en tante geboren Du Mes in de gezegende ouder dom van ruim 92 jaar. Rotterdam: J. du Mez L. du Mez- van der Lee Sint-Maartensdyk: P. A. Manneke de Vuijst M. L. Manneke Terneuzen A. P. Tollenaar- de Vuijst H. Tollenaar Klein- en achter kleinkinderen Breskens, 2 mei 1968 Ph. van Kleefstraat 16 De teraardebestelling zal plaatsvinden op za terdag 4 mei om 15.30 uur op de algemene be graafplaats te Bres kens. Heden overleed, nog geheel onverwachts, onze beste broer, zwa ger en oom JOSEPHUS THEODORUS SLOOTMANS op de leeftijd van ruim 76 jaar. Familie Slootmans Familie De Trojje Middelburg, 2 mei 1968

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 4