Zeeuwse jaarbeurs Deelnemers aan de beurs VAN 6-11 MEI OP HOF VAN TANGE MIDDELBURG Verkeersmaatregelen 23 Programma beursweek VRIJDAG 3 MEI 1968 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MIDDELBURG Voor de tweede keer wordt op het Hof van Tange in Middelburg een jaar beurs in elkaar getimmerd. Burgemeester mr J. Drijber verricht maandagavond om zeven uur de opening van de beurs, die gedurende een hele week zal fungeren als hét handelscontact centrum voor Zeeland. De beurs beslaat dit jaar vyfduizend vierkante meter. Vier in elkaar jverlopende hallen bieden onderdak aan rond de tachtig deelnemers. De beurs is dit jaar veelzijdiger dan in 1967, toen deze in het kader van de viering 750 jaar stad werd gehouden en als ondertitel .middel punt-Middelburg' droeg. Uit de deelname valt af te leiden dat het moderne huishouden wel de grootste aandacht krijgt op de beurs. Er wor den 20.000 bezoekers verwacht. ,Het wordt voor de huisvrouw een genoeglijk dagje als je dat allemaal wilt gaan zien.' vertelt de heer R. R. Gütlich van de beursdlrectie. Br ls enorm veel klein gezellig spul dat de vTouwen wel interesseert. Om maar even wat op te noemen: het branden van noten, het klaarmaken van dlep- vriesprodukten. demonstraties met mixers, bloemschikken, voorlichting over cosmetica. En ook kan men ken nismaken met een reeks nieuwighe den op het gebied van huishoudelijke apparaten. KEUKENS Op de beurs staat voorts om nog even in de vrouwelijke interessesfeer te blijven 22 keukens te pronk. Gütlich: .Als je op de beurs geen keuken kunt kopen, slaag je nergens meer'. Niet te vergeten ver der het aantal modeshows dat tijdens de beursweek is gepland. Het zijn er vijftien bij elkaar. Heit gaat hier om een samenwerking tussen Middel burgse zaken en een Amsterdams bureau. En wat valt er verder te be leven op de Zeeuwse jaarbeurs: vol gens de heer Gütlich is de horeca- sector rijkelijk vertegenwoordigd in de hallen op het Hof van Tang De handel kan hier aardig terecht. Er mag dan wel minder aan artikelen zijn maar aan sortering wint deze beurs volgens de heer Gütlich het van het Goese evenement. Men vindt er automaten op verschillend gebied, kleine consumptieautomaten maar ook jukeboxen. De bouwwereld is ook goed vertegenwoordigd. Het bouw fonds Nederlandse gemeenten heeft standruimte afgehuurd en ook tal van üoeleveringsbedri|jven zijn present. Voor vakantie en vrijetijdsbesteding dragen ook verschillende deelnemers wat mogelijkheden aan in hun stands. Een Middelburgse firma komt met rubberboten, watersportartikelen bui tenboordmotoren. boeken, tijdschrif ten en grammofoonplatenstands zijn er te vinden, men krijgt een beeld wat er allemaal te koop is op het ge bied van autoaccesoires, doe het zelf artikelen zjjn er bij de vleet (nut tig voor het in elkaar zetten van zelf- bouwcaravans. die ook te zien zijn op de beurs) kortom: er is voor elk wat wils. Directies van bedrijven kun nen op twee verschillende plaatsen zelfs terecht voor het maken van een keus uit het assortiment relatiege schenken. In de grote hal staan de stands gegroepeerd rondom een parkachtig stukje tuin, opgesierd met koperen lantaarns en een royale wa terpartij. KANAALDRUG Er zijn nogal wat niet commerciële stands op de Zeeuwse jaarbeurs. De gemeente Middelburg heeft er ook een eigen hoek. Gemeentewerken heeft de inrichting op zich genomen. Er komen een aantal bouwkundige zaken aan de orde. Br worden foto's ge toond, dia's geven een beeld van oud Middelburg, er wordt aandacht be steed aan de restauratie van panden in de stad maar het belangrijkste in de stand van de gemeente is wel het beeld dat wordt gegeven van de nieuwe situatie die straks ontstaat als de nieuwe tweede brug over het kanaal klaar is. Tekeningen en foto's geven daar al een duidelijke indruk van. Verder Ls er op de beurs het voorlichtingsbureau voor de voeding. Dit bureau adviseert over de voeding die iedereen zou moeten gebruiken, kinderen, zowel groot ais klein, aan slaande moeders, oudere mensen, kortom: het hele gezin. Het vertelt u hoe u verstandig en verantwoord kun vermageren, wat u er zelf aan kunt doen om het gebit van uw kroost in goede staat te houden en welke voedingsregime het, beste past bij de sportbeoefening. In de stand van het bureau op de beurs zijn persoonlijke adviezen te verkrijgen b(j de diëtiste. Het ministerie van defensie gaat op de Zeeuwse jaarbeurs wat doen aan de werving van technische specia listen. Dat gebeurt in 'n stand met de nodige blikvangers en andere aan- trekkingsfaocoren. De provinciale Zeeuwse elektriciteitsmaatschappij geeft voorlichting over het elektrici teitsverbruik en het reeds eerder ge noemde bouwfonds Nederlandse ge meenten geeft voorlichting over wo ningbouw en verkoop. Dan gaat ver der het Middelburgs muziekkorps dat ook regelmatig een muzikale bij drage levert aan de beursweek een stukje propaganda afsteken op de beurs. Dat gebeurt in een stand waar allerlei aantrekkelijke voorwerpjes met het embleem van het korps erop worden verkocht. De baten zullen af vloeien naar het instrumentenfonds. Ht Middelburgs wielercomité wO de aanwezigheid van de beurs benut ten door 'n stukje propaganda te ma ken over de wielersport waarmee het In tegenstelling tot Zeeuws-Vlaander nog niet zo bijstel wil vlotten op Wal cheren. Bezoekers kunnen zich uitle ven ln wedstrijden op de hometrainer. Er zijn zowaar nog prijzen ln de wacht te slepen. TECHNISCHE SCHOOL De technische school aan het Molen water blaast behoorlijk ln de bus op de beurs. Er zijn twee stands inge richt, een van 25 en een van maar liefst 45 vierkante meter. Daarin wordt voorlichting gegeven over het technisch onderwijs ln a] zijn facet ten. zoals autotechniek, schilderen en timmeren. .Men zal jongens aan de draaibank la ten zien, er worden wat werkstukken gemetseld en andere leerlingen wer ken met meetapparatuur en jongens van de maehinistensohool werken bij een freesmachine. Het is voor de ouders een mooie gelegenheid om zich eens nader te laten informeren over de gevolgen van de uitvoering van de mammoetwet en de nieuwe mogelijkheden voor jongelui die de technische kant op willen. Dit zijn de deelnemers aan de Zeeuw se jaarbeurs 1968: Stand 101-102 Holland Drink Service. Groenendaal 31, Rotterdam. Dranken dispensers, bekers, toebehoren. Stand 116: Ind.- ep Handelsondern. Eltema NV. Scheepmakershaven 33. Rotterdam. Stofzuigers. Koelkasten, transistors. Stand 146-147: Louwerse en de Priester NV. Vlis- singsesingel 16-18. Middelburg. Keu kens, tegels, speciale bouwstoffen. Stand 112: Nilfisk Maatschappij. Verrijn Stuart- weg 20-22, Diemen. Vloeronderhouds- apparatuur. Stand 113: Winterhalter Nederland, Noordstraat 89-89a, Tilburg. Gastronom afwasma chines. fornuizen, koffiezetappara- tuur. Stand 18: Automatic Holland NV, Groenendaal 31a Rotterdam, warme- en koude- drankautomaten, geldwisselautoma- ten. Stand 129-130: Fa P. van Liere, Noordweg 1, Middel burg. Fa. A. de Werk. Veerseweg 66, Middelburg. Behang, etalagemateria len. Stand R 4: NV Bouwfonds Ned. Gemeenten. Westerdorpsstraat 66. Hoevelaken, algemene voorlichting woningbouw,/ verkoop. Stand 141: Fa L. J. van 't Westende, Markt 73, Middelburg. Radio-t.v, bandrecorders wasmachines-koelkasten etc. Stand 17: NV De Arbeiderspers, Kerkstraat 128, Amsterdam-C, Boeken-grammo- foonplaten. Stand 16: Fa. L. Meyers, Markt 11-17. Veere, Rubberboten, waterskies, watersport- art., buitenboordmotoren. Stand 224: Fa. H. M. Kempe, Ellewoutsdijkst r. 48. Rotterdam. Schoonmaakartikelen, haarrollers, parfum. Stand 7: Fa. Gebr. Bergwerf, Dam 77. Mid delburg. Automaten en horecabeno- digdheden-koffiemachines-glazen. Stand 6: Ring van Raiffeisenbanken op Wal cheren, p.a. Ralffeisenbank, Domburg Voorlichting sparen, hypotheken etc. Stand 5: Reclame Modern, Populierstraat 45, Leeuwarden, Reclamemateriaal, vul- en balpennen. Stand 11: Fa. Anko. Tussenmeer 92. Amster dam. Boeken- en tijdschriften-gram mofoonplaten. Stand 123: Fa. A. M. Hofman. Lange Noord straat 25, Middelburg. Meubelen, gor dijnen. vloerbedekking. Stand 125: Boeken- en Muziekvrienden. Inge- landenweg 1. Amsterdam. Boeken - grammofoonplaten. Stand 151: Ministerie van defensie. Grote Markt straat 40. Den Haag. Werving tech nische specialisten. Stand 122: Groninger Ind. Credietbank NV, Schietbaanlaan 66B, Rotterdam. Stand 127: Fa. A. Jobse, Breestraat 15. Middel burg. Asbest-cement-daklelen-bedek- king, div. koperwerk. Stand 108/9: A. de Jager-Tolhoek NV, Nieuwe Havenweg 7, Goes. Keukens, bouw materialen. Stand 200: Fa. H. T. M. v. Aalst. Langeviele 69. Middelburg. Perzische tapijten. Stand 204/5: Fa. Gebr. v. Damme, Lange Noord straat 16, Middelburg, elektr.-orgels. Stand 217-221: Fa. v.h. Sprayt fde heer Walraven). Kromme Weele 19, Middelburg. Verf. behand, autolakken, doe het zelf-art. Stand 110- Fa. Slabbekoorn (Matura Zeeland), Biezelingsestraat 51. Kapelle-Bieze- linge. Wasautomaten, elektr. huish. app. Stand 10-148: J. A. H. van Hoeflaken NV, Mo lenwater 63, Middelburg, Gas-, water- elektr. keukens, centr. verw. Stand 143/4: P. A. van Jaaren NV, Aalsmeerder- dijk 70, Aalsmeer. Keukens, keuken- inrichting. Stand 152'3 4 buitenstand: Technische school. Molenwater 5. Middelburg. Voorlichting techn. sch. Stand 1, f. 3, 4: Lichtbron Zeeland NV. Lange Noord- straat 14, Middelburg. Radio, tv koelkasten, keukens. Stand 145: Bogaert naaimachines. Lange Delft 59. Middelburg. Naaimachines. Stand 131/2: Fa. Koejemans, Lange Delft 19. Mid delburg. Herenkleding en mode. Stand 157, 211: Monomatic NV, Nederland, Water straat 4, Goes. Masseerapp., wasauto maten, strijkaut. Stand 15: Wijnbelt en Co. Postbus 2, Woudri- chem/bij Gorkum, Diepvries-vispro- dukten. Stand 226- PZEM NV, Poelendaele 1. Middel burg. Voorlichting elektr. verbruik. Stand 126: Fa. Helvo. Kromme Weele 6. Middel burg. Auto-accessoires. Stand 107: Fa. De Pree. Zusterstraat 8. Middel burg. Fietsen, brommers, motoren. Stand 14: Handelsondern. Tacho. 2de Jan Steenstraat 69. Amsterdam. Koper en houtsnijwerk. Stand 214: Maison Visser, Papegaaistraat 9, Goes. Dameshoeden, tassen, koffers, bontmantels. Stand 128: Fa. v. d. Mast. Nieuwe Sligtedwars- straat 6, Almelo, Textielreinigings- middel. groenteschaaf. Stand 225: Fa. Hokke. Postbus 20. Nunspeet. Messenslijpers. Stand 206: Fa. Arts en Artz, Regentesseplein 4a Den Haag. Relatiegeschenken, klein- art., souvenirs. Stand 104: Voorlichtingsbureau v. d. Voeding. Laan Copès van Cattenburgh 44. Den Haag, Voorlichting voeding met vouwbladen. Stand 103: Abee Reclame Atelier. Spieringstraai 61. Gouda, Lichtreclame, etalagema teriaal. Stand 105-106: NV Vermeulen Epe, Ampèrestraat 4, Harderwijk, Starmien keukenappara ten. Stand 231: Bodart NV, Prinsengracht 242, Am sterdam. Huish. app. Bamix. Stand 139-140-161-158-159: v.h. J. M. Maljers, Dokstraat 26, Mid delburg. Keukens, kanteldeuren, vlie- ringtrappen. Stand 133/4: Meterfabriek Dordrecht en Excelsior, Lijnbaan 6, Dordrecht- Stofzuigers, gasfornuizen, gasradiatoren, kooktoe- st ellen. Stand 202 3: Fa. H. J. v. d. Meer. Korte Delft 32, Middelburg. Radio-tv. huish. app. Stand 213-218-219-220: Meubelhuis Renaissance. Bellamy- park 46-48, Vlisslngen. Meubelen. Ged. 201: F. C. M. V. d. Berg, Korte Noord- straat 34, Middelburg. Cosmetica- Ged. 201: Reclamestudio Decom, Jodengang 2, Middelburg. Reclame. Ged. 201: Fa. De Oesterschelp. Gravenstraat 7- 9. Middelburg, Kunstnijverheidsart. Ged. 201: Fa. W. Geukes, Langeviele 61. Mid delburg, Bloemen, planten, aarde werk, glas. Ged. 201: Fa. v. Vliet 'De Notenkraker), Se- geersstraat 60-66. Middelburg, No ten-wijnen. Stand 208: Fa. Smith Langeviele 66. Middelburg. Kaas. Buitenstand: Schildersbedrijf De Cock. Koe poortstraat 13-15, Middelburg, op- houwsteigers. Stand 207 Ned. Kaas Unie. Badhoevelaan 80, Badhoevedorp. Uniekaas-artikelen. Stand 135: Kon. Machinefabriek Stork NV. In dustriestraat Hengelo. Industriepom- pen. pompen voor tuinbouw, voor bronbemaling. Stand 142: Fa. Vergeer. Reewal 14. Reeuwijk- Dorp. Kaas. Stand 227: Riedel-Limonadefabrieken NV. Rem- brandtstraat 17-23. Leiden. Limona des. Stand 117: Fa W. F. Louis. Batavierenstraat 3, Rotterdam. Relatiegeschenken. Stand 14: Stand 223 -f- buitenstand: Fa. Nuyten, Caravanbouw. Industrie terrein Goes, Zelfbouw-Caravans. Stand 222: Wielercomité Middelburg. St. Janstr. 25. Middelburg, Wielersportreclame, Home-trainer-wedstrijd Stand 115: Gezamenlijke Bakkers Zeeland Bums Brood. Blankenstein 9. Hedel. Bums, Dwars Gebakken Brood. Stand 230: Middelburgs Muziekkorps. Stand 149T Gemeente Middelburg. Stand 215: Jennen Authomaten. fa. Rasenberg Rouaanse kade 117. Middelburg. Stand 9: Fa. Verbiest. Westkade 73, Sas van Gent. Keukens. Modehal: Bureau Elegance in samenwerking met fa's Meyer. Koejemans en Roo- vers. Beurscafé exploitant café De Geere, Dommelsch Bier, MIDDELBURG Het program ma voor de komende beursweek ziet er uit als volgt: MAANDAG 6 MKIopening door burgemeester mr J. Drijber om 19.00 uur. Aan de opening gaat een rondwandeling door het Mid delburgs muziekkorps vooraf. Het korps verleent ook muzikale me dewerking aan de openingsplech tigheid. De heel- R. Gütlich zal na mens de beursdirectie een wel komstwoord spreken. 1930 uur rondgang over de beurs door de genodigden. 20.00 uur uitgebreide modeshow met internationale creaties en Amsterdamse mannequins te ver zorgen door het bureau Elegance en de Middelburgse firma's Meyer (dames en herenkleding en bad- mode), de firma Koejemans (he renmodes) en de firma Roovers, lederwaren en fournituren, ue muziek b(| de vijftien modeshows wordt verzorgd door de firma Van Damme. Veruer de hele avond de monstraties en testen. 23.00 uur slultmg. DINSDAG 7 MKI: 14.00 uur: opening beurs, doorlo pende huishouasnows. inuusu ie- en technische demonstraties lot 23.00 15.00 uur: modeshow niet volledig programma. Deze shows wore.vu nernaald s avonos om 20.00 uur en 21.00 uut BeuisbezoeKois hen nen gratis toegang lot de mooe- hal. WOENSDAG 8 MEI: zelfde pro gramma ais dinsdag. 20.00 uur: conceit Middelburgs muziekkorps in üe beursnaiien. DONDERDAG 1) MEI: 10.00 uur: opening beurs met ecu aon-stopprogramiua tot 23.UU uur s avonus. Drie dames- en neren- Kieaingsnows (15.00-20.00 en 21.00 VRIJDAG 10 .MEI, progiumma ais dinsdag opening 14.00 uur. ZATERDAG il MEI: 10.00 uur opening beurs. 22.00 uur; sluiting, vjeduienüe de beuis- uagen is het beursrescaurant ge opend. Er is een speciale klanten- omroep. verder zqn aanwezig tele- toons en toiletten. De hele week door zijn er elke middag en avond toasters-demonstraties. proeven van delicatessen en kan men uit voerig huishoudelijke apparaten uitproberen. MIDDELBURG De politie heeft speciale verkeersmaatregelen getrof fen ter gelegenheid van de beursweek in Middelburg. Vanaf heden tot mei mag in de Baanstraal, op de Looierssingel en op het Armeniaans Schuitvlot slechts aan een zrjde worden geparkeerd. De politie doet een beroep op de automobilisten zich toch vooral stipt te houden aan de re gels omdat het parkeerverbod deels is ingesteld om te allen tijde de brand er in de nabijgelegen kazerne gelegenheid te geven uit te rukken. De ingang van de beurs is dit jaar niet via de toegang aan de Baanstraat lar langs de binnenplaats van de in steigers gevatte Kloveniersdoelen aan de Achter de Houttuinen. De ingang wordt gemarkeerd door een feestelijke verlichting. BIJ DE FOTO'S Bovenin links: de technische school van het Molenwater in Mid delburg is stevig vertegenwoor digd. Hier geeft een aantal leer lingen een werkbank en een freesmachine nog even een laatste poetsbeurt. Want ze willen goed voor de dag komen. Daaronder: deze foto geeft een ?oed beeld van de inmense ruimte ie er moet worden opgevuld met de stands. Middelpunt in de groot ste beurshal van de vier is een fraai stukje tuin met een royale waterpartij, waaraan hier de laat ste hand wordt gelegd. Onderste foto: heel wat spijkers zijn er in schotten geslagen, voor dat maandagavond het startsein kan worden gegeven voor één week jaarbeurs in Zeeland. (Foto's PZC) .uuMtit.r.1 iS!C51-Cti*r"' ui

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 23