Koninginnefeest in Zeeland Tien hoge onderscheidingen vielen' maandag in Zeeland ALMANAK Vlissingen Zeeuwse koorschool in kinderopera voor KRO-televisie Vloer-en wandtegels Terneuzen Goes Zierikzee PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 1 MEI 196J VLISSINGEN Onder de veertig onderscheidingen, die maandag; het Zeeuwse deel van de jaarlijkse lintjesregen uitmaakten, waren I tien hoge: het tweede kamerlid C. F. van der Peijl en gedeputeerde M. J. van Poelje werden ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw, notaris K. J. Hoving uit Terneuzen werd officier in de orde van Oran je Nassau. Dan waren er nog zeven nieuwe ridders in de orde van ON, waarnemend-burgemeester J. C. VV. Jobse van Rilland-Bath, onder wijzer J. Oosterling te Vlissingen. ambachtschooldirecteur C. J. Buur man uit Goes, rijkswaterstaatambtenaar J. van Dalen te Terneuzen, landbouwersvoorman P. J. Bom te Colijnsplaat, leraar C. J. Vercaute- ren te Hulst en oud-GAK-directeur M. A. van Liere te Goes. De on derscheidingen werden namens de koningin maandag bekendge- maakt. De versierselen bij die onderscheidingen behorend werden nog diezelfde dag uitgereikt. Mr J. van Aartseu. commissa ris van (te koningin, heeft maan dag de versierselen behorende by het ridderschap ut de orde van de Nederlandse Leeuw bij gede puteerde M. ran Poelje uit l'lissingen opgespeld. V.l.n.r.. De heren Van Poelie, gedeputor- de A. J. Kaland en mi. Van Aartseu. Foto PZCi TWEE RIDDERS NED. LEEUW, 1 OFFICIER O.N. M. J. van Poelje VLISSINGEN Gedeputeerde M. -J. \un l'oeije heelt maandagmorgen uit handen van de commissaris der koningin, mr J. van Aartseu, de versierselen ont vangen behorende »>y hel ridderschap in i de orde van de Nederlandse leeuw. De uitreiking, waarbij aanwezig waren ge-, deputeerden -J. >1. A. C'. van Dongen. J. van den Bos. A. J. Kaland en jlir mr T. A. J. W. Sohorer. de griffier der staten dr D. van der Wel. en burgemeester drs D. Roemers van Vlissingen. vond plaats ten huize van de heer Van Poelje. Mr Van Aartsen zei. dal men deze dag graag had gevierd op de provinciale grif fie, maar hl.} loonde zich niettemin ver heugd, dal 'de gezondheidstoestand van de heer Van Poelje zodanig is verbeterd, dat de uitreiking bij hem thuis kon ge beuren. Hij memoreerde, dat de heer Van Poelje, in 1955 zijn intrede deed in het college van gs na een jaar tevoren lid! van provinciale staten te zijn geworden, i ,We weten allen, dat u al die jaren in het) college een belangrijke taak heeft ver-, vuld', aldus de commissaris, die memoreerde, dat de heer Van Poelje een gedeelte van de finan ciën beheert, dat hij een bijzondere po sitie heeft ten opzichte van de stoom bootdiensten. dat hij te maken heeft met de personeelsaangelegenheden, met de Brugmaatschappij, het havenschap Mis singen in oprichting en Het Veerse Meer. ,U heeft 12li jaar de last van het gede puteerdeschap gevoeld, maar u heeft u op een voortreffelijke wijze van uw taak gekweten. Het spijt ons, dat u het laat ste half jaar uw werkzaamheden niet heeft kunnen verrichten, maar dat komt wel weer goed', aldus de commissaris, die de heer Van Poelje vervolgens de versierselen opspeldde. De heer Van Poelje zei in zijn dankwoord, dat de last van het gedeputeerdeschap tussen aan halingstekens moet worden geplaatst, .want er staat zoveel tegenover', aldus de heer Van Poelje, die meende, dat hij in de loop van mei wel weer met zijn werkzaamheden zal kunnen beginnen. C. F. van der Peijl DEN HAAG Ridder in «1e orde van de Nederlandse Leeuw werd mnandag de heer C. F. van der Peijl nit Kloetinge, die twaalf jaar lid van de tweede kanier is, dus drie keer is herkozen. De versier selen werden heni met elf andere ka merleden uitgereikt door de tweede waarnemend-voorzitter van de kamer, de heer R. Zegering Hadders. In Zeeland is de heer Van der Peijl onder meer frac tievoorzitter voor de CHT" in provinciale staten, voorzitter van de kamerkring ^Middelburg van de CHU en viee-voorzit- ter van de kamer van koophandel en fa brieken voor Midden- en Noord-Zeeland. K. J. Hoting TERNEUZEN Notaris K. .J Hoving Ie Terneuzen kreeg maandag de ver- Notaris Hoving werd op 21 juni 1905, in het Groningse Niekerk (gemeente1 Oldekerk) geboren. In februari 1935) vestigde hij zich als notaris tc Terneu zen, na zeven jaar kandidaat te zijn De heer J. Gelijns, inspecteur van liet. lager onderwijs in de inspectie Middel burg. zei gaarne de betiteling ridder' te, willen gebruiken. .Een ridder is iemand BORTGENE Do raadszaal met een nobele inslag, met onbaatzuch- S<' tigheid, iemand die veel doet voor ander en weinig en pas P. J. Bom Korl- had maandagmorgen ook een druk bezette publieke tribune: burgemeestei dê"ïaatstëj Evers ridderde er v plaats voor zich zelf', aldus de heer Ge- Bom. lijns. Hij merkte nog op. dat de onder-1 derschap n scheiding voornamelijk was toegekend i opspeldde, vatte hij i ethoudei Ion hij het rid- Oranje-Nassau scheiding voornamelijk" was toegekend opspeldde, vatte hij in zijn toespraakje voor de kwaliteiten en activiteiten van Uk" verdiensten van de lieer Bom sa" de heer Oosterling op het gebied van het .-Er is nergens zoveel bedrijvigheid onderwijs. a,s J01®! °P Oud-wethouder W. Poppe bracht innering hoe de heer Oosterling her- naar Missingen was gelokt en welke verdien sten hij heeft gehad bij de vernieuwing van het onderwijs. ,U bent al die tijd in Missingen een bindend element geweest, u bent de cement geweest in het onder wijs'. aldus de heer Poppe. Dp heer p. h. Cornells bracht de felici taties over van alle collega's van het openbaar onderwijs in Missingen, C. J. Buurman ADVERTENTIE Voor contactlenzen bij opticien Burgemeester J. sterselen behorende ci er schap in de orde Nassau opgespeld bij de keer K. Hoving, notaris te Tementen. Foto: PZCi. geweest te Grootegast. Al spoedig bleek zo releveerde burgemeester AschofT :n een korte toespraak dat notaris Hoving een warme belangstelling had voor het openbare leven op kerkelijk en maatschappelijk gebied. Zo was (of is) hij onder meer 22 jaar kerkvoogd van de Nederlands Hervoi-mde Kerk, secre taris van de plaatselijke afdeling van het Groene Kruis, voorzitter van de padvmdersvereniging, voorzitter van de oudervereniging van het Petrus Hon- diuslyceum en lid van de commissie van toezicht op het middelbaar onder wijs. Voorts bekleedt notaris Hoving het tvoorzittersehap van het broede.schap van notarissen in de ring Middelburg. Hij is lid van de kamer van toezicht op de notarissen er. kandidaat-notaris sen in het arrondissement Middelburg en plaatsvervangend kantonrechter te Terneuzen. ,In de bezettingstijd heeft u zeer positieve activiteiten ten toon gespreid', zo besloot burgemeester A gespreid', zo besloot burgemeester Aschoff zijn toespraak. Rusthoeve' De heer Evers stond er bij still dat de heer Bom meer dan twintig jaar wet houder van Kortgene is. wees op zijn functies in het sociale en agrariscne vlak: voorzitter van de Raiffeisenbank Colijnsplaat, voorzitter van de .Nobeco', voorzitter van de stichting doipshuls Co lijnsplaat. bestuurslid van coöperatieve peulvruchtencentrum, lid van de ZLM- tommissie voor het boekhoudbureau, zijn oeriode als vice-voorzltter van de lande- ijke Cebeco en zijn lidmaatschap voor de provinciale staten (pvda-fractie), sinds 1962, voorzitter van het pensiontehuis Noord-Beveland en bestuurslid van de Noord-Bevelandse stichting voor bejaar denzorg te Colijnsplaat. Felicitaties kwamen onder meer van secretaris W. Goossens namens het ge- meentepersoneel, van de heer I. van dei- Maas, namens de Nobeco. van A. Lu- kaart als vertegenwoordiger van de sta tenfractie en van de PvdA-fractievoor- zitter in de raad, de heer A. Welleman, GOES Goese ridd«-r en ambachts- schooldirecteur C. <J. Buurman, die de ouderscheiding ontving uit handen burgemeester mr F. G. Iluber, zag in die decoratie niet alk-en een bewijs \an waardering voor zijn eigen pres taties, hii bet een onderscheiding «oor de hele school en met name ook «oor bet docentenkorps, .waarvan niel meer dan de manager ben'. Hij «lat in zijn dankwoord, in een grote kring van genodigden, waaronder naast bij voorbeeld de leerkrachten baehtssrhool ook de directeuren van de| HULST De heer C J. Vercauteren, andere Zeeuwse lagere technische scho-! leraar aan de r-k middelbare landbouw- len. die de uitreiking hijwoonden, omdat school te Hulst, die benoemd werd tol er juist een directeuren vergadering was.' ridder in de orde van Oranje-Nassau Burgemeester Huber had eerder woorden! kreeg^ maandagdoor^ van lof tol de heer Buurman gericht ■oor de manier, waarop hij zich C. J. Vercauteren onderwijs inzet en voor de plaats, die hij de Goese ambachtsschool mee heeft hel pen geven. Daarbij werd ook aandacht besteed aan zijn functies, niet alleen op het vlak van het onderwijs, maar ook op kerkelijk en politiek gebied, sinds 1948 is de heer Buurman directeur van de Goese ambachtsschool, waar hij diverse nieuwe, opleidingen stimuleerde, is voor zitter van de stichting leerlingenstelsel Zeeland, sinds 1950, voorzitter van het ravon Zeeland van de vereniging van nijverheidsscholen, commissielid van de landelijke stichting .Kerk en school', was ouderling-kerkvoogd in Goes en is voorts voorzitter van de Goese afdeling van de CHU en lid van de CHU-fractie in Zee- 'ands staten. Mr Huber benadrukte m zijn toespraak- je. dat deze onderscheiding zeer terecht s verleend en daar waren diverse andere sprekers het roerend mee eens. Dat bleek uit de felicitaties, die werden aan geboden door onder meer de heer M. Haasdonk, namens het bestuur van de Jr 11/ I L vereniging .De Ambachtsschool', adiu- L If J0DS6Mant-directeur H. Willemsen namens het docentenkorps, de heer M. Sp'iker als RILLAND In Rilland» raadszaaldirecteur van de Terneuzense lts. gede- speidde commissaris der koningin mr J. j nuteerde A. J. Kaland namens de CHU A iptcan ,la „ruIopfi^lAn liii hpl fill. CU dirPCtflPP 1ÏIP1. W .'1.1 Hvïïl( VST1 de St-Jacobsstraat 14 VLISSINGEN Telefoon 2398 leeuwse Reizen Wie wel eens per trein een reisje naar het Rotterdamse Feijenoordstadion heeft ge maakt, weet dat het station van die naam tegenover de kuip ligt. Vlakbij. Makkelijker kun het niet. De laatste keer, dat Ne derland hier uitkwam tegen Bel gië. spoorde een gezelschapje Middelburgers, supporters met hun dames, veilig en voordelig naar de voetbalarena. Ze behoorden niet tot het for tuinlijke slag, dat in rubrieken als .Zeeuwen in den vreemde' po seert. Toen het gezelschapje weer buiten stond, zette het onmiddel lijk flink de pos er in, m de richting Dordrecht. Een stadge noot. die henal enkele kilo meters van het stadion passeerde, nam de moeite even te stoppen. Ja-, nu. wisten ze het weer: het station lag bij het. stadion. Ze hoefden alleen maar terug te lo pen. Op het slation stapten zc ge haast in. Jtooie trein' vonden ze, lekker m het pluche. Hel was een internationaal xcagenstel. dat rechtstreeks naar Brussel den derde. Nike aan te geven mevrouw.' vroeg de douane. Ze keken er met van op. fiat is zeker altijd na een wed strijd Nederland - België.' Zelfs toen kort daarna oolc de Belgische douane eens een kijkje kwam nemen, waren ze daar niet van ondersteboven. Alleen het landschap werd steeds minder vertrouwd. Waar zitten we nu tocht Een Belgische meneer was zo vriendelijk: Vlakbij Antwer pen.' Met de laatste trein bereikten ze Middelburg, 't Was een enerve rend dagje geweest. JZen goede les voor de volgende keef von den ze en wie zal hen bij voor baat. niet alle succes wïïlen toe wensen f Aartsen, de versierselen by het rid-'"1 directrice mej. Waa'vviik derschap in de orde van Oranje-Nassau Goese vakschool voor mesjes op bij waarnemend burgemeester J. C. I 11/lT1 H/i/on W. Jobse. Hij herinnerde er in zjjn toe- JWill I'll IC II1 spraakje aan, dat de heer Jobse enkele rv„i«.., maanden na de ramp van 1953 eerste,™MSLZEN De- heer J. van Dalen, burger werd in Rilland-Bath. .Met na- £°hn,?«h hoofdambtenaar eerste klas me ook Rilland-Balh heeft van het wa- bD rijkswaterstaat .directie sluizen ter erg geleden. Als we het, vandaag J. G. Molthoff de versierselen opgespeld tijdens een buitengewone vergadering van bestuur en raad van toezicht de middelbare landbouwschool. De koninklijke onderscheiding werd de heer Vercaiiteren toegekend vanwege zijn vele verdiensten voor de agrarische ontwikkeling in het meest oostelijk deel van Zeeuwsch-Vlaanderen. Sinds de tweede wereldoorlog is hij actief in ta! van landbouwinstellingen en -organisa ties. Zo is de heer Vercauteren onder meer secretaris van het kringbestuur Hulst en van het rayonbestuur Zeeland van de NCB. hij is lid van de pachtka- nier en voorzitter van de ruilverkave lingscommissie Koewacht. Voorts is hij betrokken bij de gewassenkeuring van de gewestelijke dienst Zeeland van de; NAK. Sedert 1945 is hij redacteur het kringblad van de NCB. De heer Vercauteren werd op 31 maart 1909 in Koewacht geboren. Hij was aanvankelijk onderwijzer aan lagere scholen in Biervliet en Koewacht. Na dat hij zich bekwaamd had in het land bouwonderwijs völgde in 1944 zijn be noeming tot' leraar aan de landbouw school te Hulst. Sedert 1948 is hij te vens plaatsvervangend directeur. Sinds 1966 heeft hij zitting in provinciale sta ten van Zeeland als vertegenwoordiger van tie KVP. (Slot van pagina 1 het huis van bewaring. Ook Mcdio- burgum gaf een nummertje weg. Dr ziekenomroep Radio Walcheren was daar in touw om opnamen te maken voor een speciaal programma, dat dinsdagavond in het Gasthuis werd uitgezonden. Ook in Nieuwland werd er opgewekt Oranjefeest gevierd. Het gemeente bestuur van Middelburg kreeg 's morgens een aubade in ontvangst te nemen van de schooljeugd, die ver volgens met een programma van de buurtenbondvereniging Oranje Boven al beziggehouden werd met allerlei kinderspelen. Vanzelfsprekend was ook de muziekvereniging ONDA ac tief om het feest muzikale luister bij te zetten. M. j. van Liere zien, is het een gemeente met uilsteken- de voorzieningen. En al is «lat niet alleen liet werk van de burgemeester, hij is bij deze zaken een stuwende kracht. U licht uw ambt uitstekend vervuld*, zo zei «Ie heer Van Aartsen. De commissaris herinnerde aan de ma rineloopbaan van de heer Jobse. vóór hy burgemeester werd en aan zijn be noeming enkele maanden geleden tot waarnemend-burgemeester. ,U kunt in Rilland-Bath met bijzonder veel ge noegen terugzien op het werk. dat u achterlaat', vond hij. Mr Van Aartsen noemde voorts nog enkele functies in het maatschappelijk leven, waarin de heer amer. voorzitter van de afdeling Oost- Zuid-Beveland van het Rode Kruis en commissaris voor Zeeland van het bouw fonds voor Nederlandse gemeenten. De bijeenkomst werd bijgewoond door on der meer raadsleden, secretariepersoneel personeel van gemeentewerken en de fa milie van de gedecoreerde burgemeester. stuwen), die benoemd werd tot rid- in de orde van Oranje-Nassau, ont ving de versierselen in de directiekeet bij de Terneuzense zeevaartsluis uil handen van ir l. a. Jonker, hoofdin genieur voor bijzondere diensten te Utrecht. De heer Van Dalen, dié 67 jaar is. ont- ing de onderscheiding vanwege bui gewone prestaties bij de uitvoering in waterstaatkundige verken. Hij was onder meer betrokken bij de kanalisa tie van de Maas en hij de uitvoering van deltawerken in het Haringvliet. In Terneuzen, waar hij sinds 1964 is gestationeerd, is hij als hoofdtechnicus belast met het toezicht op de bouw van het nieuwe sluizencomplex. J. Oosterling De commissaris van de koningin in Zeeland, mr. J. van Aartsen, heeft maandag waarnemend-bur gemeester J. C. IV. Jobse van Ril land-Bath de versierselen beho rend bij het ridderschap in de orde van O-N opgespeld. Foto: PZCi. GOES In huiselijke kring ontving de heer M. A. van Liere. tot oktober vorig jaar directeur van het Goese GAK. zyn koninklijke onderscheiding: burgemees ter mr f. G. A. Huber speldde hem de versierselen op. behorend bij het ridder schap in de orde van Oranje-Nassau. De Goese burgemeester was In gezel schap van opvolger van de heer Van Lie re, de heer M. L. 't Hart en van GAK- arts R. Vermeer. Mr Huber benadrukte vooral de vele verdiensten van de on derscheidene in het vlak van de sociale verzekeringen: hij was sinds 1952 direc teur van het districtskantoor in Goes en in die functie onder meer verantwoor delijk voor de goede uitvoering van de ziekte- en de werkloosheidwet. van kin derbijslagwet en van de wet op de ar beidsongeschiktheidsverzekering. De heer 't Hart liet zijn felicitatiewoord na mens de directie vergezeld gaan van de draagmedaille van het GAK. VLISSINGEN De viering van ko ninginnedag in Vlissingen begon tra ditiegetrouw om acht uur met klok gelui. Het was het begin van een uit voerig programma, waar vooral de jeugd bij werd betrokken. Om «le Vlissingers aan «Ie verjaardag van «le koningin te herinneren maakten de drumbands van VTV, Oranje Nas sau en de brassband St.-Caeeilia rondwandelingen. Deze korpsen waren ook actief bij de rondwandelin gen van de honderden leden van de sportverenigingen LO, Oranje Nas sau, VTV en Walcheren en "s avonds bij de lampionoptochten, waar ook hónderden aan deelnamen. Het feest begon om tien uur officieel met het hijsen van de vlaggen op het Stadhuisplein. De gidsen van de Jeanne d'Arc-groep en de padvind- sters van de Golfbrekersgroep narnen dit programma-onderdeel voor hun rekening, evenals het strijken van de vlaggen om zes uur. Burgemeester drs D. Roemers van Vlissingen. die in gezelschap was van zijn vrouw, de wethouders en raadsleden namen hierna een aubade af van de brass band St.-Caecilia. Voorts werd 's morgens nog een beiaard-luisterwed- strijd gehouden. Stadsbeiaardier Piet Broerse speelde op het carrillon van de stadhuistoren tien melodieën cn vele tientallen op de binnenplaats van het stadhuis noteerden de namen op de formulieren, die ze na afloop van de wedstrijd in een stembus moesten deponeren. De middag was bijna volledig voor de lagere schooljeugd. Op het Stadhuis plein werden in 2 groepen (de klas sen 1. 2 en 3 en de klassen 4.5 en 6) kinderspelen gehouden. Ongeveer veertienhonderd" kleurrijk uitgedoste kinderen deden hun best om in de pri.jzen te vallen. Er konden punten worden behaald met de mooist ver sierde fiets, step of kinderwagen, met het leukste huisdier, met gekostu meerd voetballen met een luister- wedstrijd. met rolschaatsen en met Bak op drift BRESKENS De sleepboot .Zeeland'; is dinsdagmorgen tegen 9 uur op de Westerschelde een bak. die werd opge bracht van Hansweert naar Terneuzen,: kwijtgeraakt. De bak ging alleen verder, maar niet lang. De .Zeeland' maakte even later voor Breskens weer vast en kwam niet de sleep iets later dan de< plannen wensten, aan. Examens Aan de universiteit van Amsterdam slaagde voor het examen mo-b schei kunde mevrouw g. Breebaart-Beuse uit Scherpenisse. VLISSINGEN Burgemeester drs D, Roemers heeft tijdens een bijeenkomst in de trouwzaal van het gemeentehuis maandagmorgen de versierselen van rid der in «Ie orde van Oranje-Nassau opge- sjield bij de heer J. Oosterling, hoofd van de openbare lagere Jacob Catsschool. is een vreugdevolle gebeurtenis, die el verdient hebt, omdat u 44 jaar lang uw beste krachten aan het onder wijs hebt besteed', zo meende de burge meester. die de loopbaan van «le heer Oosterling de revue liet passeren. De heer Oosterling, op 26 mei 1909 te Zaandam geboren, was onderwijzer te Warder, Koog aan de Zaan. Amsterdam en Zaandam en van 1 juli 1935 tot 1 september hoofd van de school te Wog- num. Op 1 september 1947 kwam hij als hoofd van de openbare lagere Bonedijke- school naar Vlissingen. Vanaf 1 septem-j ber 1952 is de heer Oosterling hoofd van: de Jacob Catsschool. ,U was het middelpunt in de Missingse onderwijsgemeenscnap. U heeft hier veel, werk verricht. Ook op het gebied van de organisatie van het onderwijs hebt u ve le verdiensten', aldus de heer Roemers, die vervolgens de versierselen van de or de opspeldde. Wethouder Ch. J. Gillissen Verschage. wethouder van onderwijs, merkte op uit de gelaatsuit«lrukking van de heer Oos terling de conclusie te hebben getrok- >g de ken, dat hij helemaal niet op de i van de onderscheiding was geweest. 'te' zei, dat de Jacob Catsschool in de loopj der jaren een dusdanige naam heeft ge-i kregen, dat het gemeentebestuur daari trots op kan zijn. De Zeeuwse koorschool te Goes zal op 7 en 8 mei in studio-A te Hilversum een kinderopera oj>- voeren die zal worden vastgelegd door de KRO-televisie. De koorschool staat als altyd on der leiding van Evert Heyblok. Bram van Erkel zal de uitzen ding regisseren. De kinderopera wordt op 19 ju ni uil gezonden, «Ie herhaling is nu reeds vastgesteld op 21 sep tember. (ADVERTENTIE - bezoekt onze showroom LOUWERSE DE PRIESTER N.V. VNddc'burnVCiiings» Singel 18-18, behendigheidsfietsen. De honderden Kinderen en de vele honden, katten, muizen, marmotten, kanaries en een paard maakten van deze middag een dolle boel. ,Ik ben bekaf', zei ds H. j. Hemstede, die deze spelen via een microfoon in goede banen trachtte te "leiden. Het was dan ook een hele opgave. Voor de leerlingen van de zesde klassen en de middelbare scho len was een puzzel- en oriëntatierit uitgezet, waaraan ongeveer 200 jon- eens en meisjes deelnamen. Dat deze rit niet makkelijk was bleek wel uit de resultaten. Het hoogst aantal be haalde punten was 29. terwijl er 35 punten komlen worden gescoord. De route ging vanaf het sportveld, door heel de stad. naar het stadhuis. De festiviteiten werden 's avonds op twee plaatsen voortgezet. Bii de sporthal was het een gedrang van jewelste Het was een gevecht om een plaatsje te bemachtigen voor het beatfestijn dat hier aan de gang was. Vijfhon derd man konden er in. de rest bleef buiten. Naar het stadhuisplein waren vele honderden getrokken om te kij ken naar de volltsfeesten voor de jeugd, de demonstratie van de ver schillende gymnastiekverenigingen en de taptoe van clc koninklijke harmo nie .Ons Genoegen'. Vanwege het weer waren de volksfeesten beperkt tot een wedstrijd touwtrekken tussen oe zeevaartschool en dc marine, die door de zeevaartscholleren werd ge wonnen. Hierna gaven de leden van de gymnastiekverenigingen een staal tje van hun kunnen te zien op de lan ge mat. met vrije oefeningen en met een knotsoefening. Het harmonie orkest .Ons Genoegen' en zijn trom petterkorps ,De Delta-band' gaven onder grote belangstelling acte de presence met een aantal bewegende en staande shownummers. De show- werd besloten met het spelen van het .Wilhelmus'. Hel niajorcttepeleton Terneuzen presen teerde zich voor het eerst aan het pu bliek. (Foto PZC) lampionoptocht en een muzikaal sluitstuk op de markt met medewer- king van de harmonie, de inajo- retten, .Irene' en de .dames show band Zundert' en tot slot een groot vuurwerk. De feestelijkheden in Terneum werden georganiseerd door de sa- menvverkende personeelsverenigin- gen onder voorzitterschap van d* neer G. D Sprangers. Op de uitslagen van op koninginne- dag gehouden spelen en wedstrijd» komen wij in een volgend nummer terug. TERN El ZEN. Met gerechtvaar digde trots presenteerde het majorel- tenpeloton van Terneuzen zich op koninginnedag voor de eerste maal voor het Terneuzense publiek op de markt. Mol een hartelijk applaus voor de vele maanden van Intensie ve voorbereiding, die zieli nu uitte in de pittige perfectie van hun optre den, werden de meisjes ontvangen. .Met muzikale begeleiding van de harmonie en onder liet keurend oog van 't gemeentebestuur, voerden «le majoretten met souplesse en vrou welijke gratie hun eerste show uit. Velen zullen hel einde van de show betreurd hebben. Maar men behoefde niet lang te treuren, want veel i te doen - en half negen 's ochtends werden de feestelijkheden reeds ingezet dooi de hoornblazers van .Irene', die op diverse plaatsen in Terneuzen de reveille bliezen. Rond negen uur vertrok er van de Zuidlandschool een kinderoptocht, fietsen, autopet ten. kinderwagens, de meest uiteen lopende voertuigen werden meege voerd. opgesierd, aangekleed of af getuigd. al naar gelang men het het mooiste vond. Want daar ging het tenslotte oin: een jury moest uitma ken welke verkleedpartij het beste uit de bus was gekomen. Die eer viel tebeurt aan .Roodkapje en de wolf, terwijl twee Chinezen goed wa ren voor de tweede prijs en drie zee rovers voor de derde prijs. In de ochtenduren werden verder nog een bromfietsenralley en een oriëntatie- rit per fiets, georganiseerd door de Terneuzense jeugdraad, verreden. Bij de bromfietsers was de uitslag als volgt: 1. A. de Bruyne. 2. L. de Blaav en 3. mejuffrouw J. Pjjpeling. De oriëntatierit'werd gewonnen door liet koppel Kees Abrahamse en Theo Kamp. terwijl Carolien de Koeyer en Heieen Schutte genoegen moesten nemen met een tweede plaats. Op de markt gaven de senio ren en junioren van .Irene' 's mor gens nog een korte muzikale show. waarna de morgencocktail volgde, eveneens op de markt, waarin men het optreden kon zien van het majo- rettenpeloton, de harmonie van Ter neuzen, .de leutige krabben' uit Ber gen op Zoom en de .dames show-band Zundert', een showband die volledig uit dames (65 in getal) bestaat. In de middaguren waren er op de markt skelterwedstrijden en het rad van avontuur. De skelterwedstrijden gin gen tussen diverse Terneuzense in stellingen en bedrijven. Ondanks een fikse regenbui die de baan spiegel glad maakte, werd het programma voltooid. In de afdeling ploegen kwam als winnaar uit «le bus de irma De Buck, tweede werd de Josibar van Glansbeek en derde Porgy and Bess'. Individueel laar werd de heer De Jonge ie PZEM. tweede werd de heer Van Da mme van de PTT en derde de icer Dleleman van de firma De Hoop. Het rad van avontuur lever- Ie heel wat prijzen op, maar de hoofdprijs kan nu eenmaal maar >p éen lot vallen. De gelukkige ligenaar van dat lot en daarmee winnaar van een tiendaagse reis naar keuze voor een waarde van f 600 werd de heer J. Reim uit de Vondelstraat te Terneuzen. Welke bestemming zyn reis gaat krijgen moet hij nog uitzoeken. Door de atletiekvereniging Scheldesport'. werden 's middags in het Zuider sportpark voor alle scholieren, be halve de kleuters, atletiekwedstrijden eorganiseerd. De feestelijkheden •verden 's avonds besloten met een GOES Koninginnedag 1968 bete kende dinsdag voor de Goese jeugd tussen «le 4 en de 12 jaar: marionet tentheater, kinderspelen, optocht. Die drie onderdelen had het comité ,Go« Vooruit' in samenwerking niet de Goese onderwijzers, weer in elkaar gezet, nu er In de Bevelandse cen trumstad al jaren geen oranjevereni ging m«»er bestaat. Ruim zevenhon«lerd kleuters - al dan niet met prethoedjes zorgden 's morgens in .Het Schuttershof' twee keer voor een volle zaal bij een voor stelling van Vermaires marionetten theater uit Den Haag. dat een kleu rige bewerking van Andersem sprookje .Duimelientje' opvoerde. En I bijna tweeduizend lagere scholieren zorgden tegelijkertijd voor volle i sportterreinen aan de Heernussewef en de Karei Doormanstraat en voo: een volle speelweide m plan-Zuid Daar namelijk zwermden de jongelui uit om er een keuze te maken uit tien kinderspelen, van hindernisbaan tot ringwerper.. van blokjeslopen tot bal- werpen en doeltrappen. Het w as op speelterreinen een gezellige drukte, en heel wat deelnemei tjes gingen er met een prijs vandaan, 's Morgens maakti het tamboer- en pijperkorps .Excel sior' een klinkende wandeling door het. oostelijk deel van de stad en be geleidden 'de muziekkorpsen .Eupho- nia' en .Hosanna' de deelnemertjei aairde spelen naar de verschillende terreinen. In de middaguren werden de overt, gens beperkte feestelijkheden ver plaatst naar Goes-Zuid: bij de De Ca- sembrootschool stelde zich tegen drie uur een kleurrijke kinderoptocht op met veel versierde steps en fietsje#, met rovers, kluk-kluks. bruidsparen, robotten, met gangsters-te-ponv. am bulances en verpleegsters en zwer vers. De stoet trok - met muziek uit een geluidswagen door de straten van Zuid en had daar veel bekijks. ZIERIKZEE Muziek, sport en spel waren «le onderdelen van het pro gramma voor koninginnedag in Zie rikzee. 's Morgens 0111 negen uur trokken de gyninastiebvereniglni .Rust Roest', de koninklijke liarmonl» .Kunst en Eer' en «le spnrtvereniginj .Delia Sport' niet de kinderen van d' kleuterscholen door de straten van de Schouwse centrumstad naar het Ha venplein, waar burgenirester D. \V. Kastelein een toespraak hield en waar de vlaggen werden gehesen. Ge zamenlijk werd afgemarcheerd naar hel sportterrein aan het Groene Weeg.je, waar de landelijke rul terver eniging .De Schouwse Ruiters' een optreden verzorgde. Een buitje regen zo nu en dan kor. 's middags op het sportpark ,Ban- nink' de prestaties niet drukken. Ka deren van de vijfde en zesde klasse» van de lagere scholen hielden er at letiekwedstrijden. georganiseerd door .Delta Sport'. Tevens werd een korfbalwedstnjd gehouden tussen Dosko uit Noordwelle en All Ready uit Zierikzee (0-10) en verder was e-* een hockeywedstrijd tussen HSD uit Zierikzee en Tempo n uit Bergen op Zoom (3-3). Was het grootste deel van het feest door de Oranjevereni ging voor de kinderen georganiseerd, in de middag konden volwassenen hun krachten meten bij het touwtrek ken. waarbij de Oranjevereniging zelf eerste werd en de brandweer tweede- Kinderen tussen 6 en 11 jaar amuseer den zich onderhand met «aklopen, steltlopen, hindernislopen, touwtrek ken en ringsteken en ook was er een wedstrijd boegsprietlopen. Ook h« avondprogramma was voor het groot ste deel voor de kinderen. Een clown, een accordeonist, een goochelaar en een conferencier zorgden voor veel prei: met een boef cn een veldwachter. Op het Havenolein gaf later op de avond de. afdeling Zierikzee van de Rode-Kruiscollonne een staaltie van haar kunnen te zien. Er werden op drie plaatsen oefeningen gehouden Voor een muzikaal besluit van konin ginnedag 1968 in Zierikzee zorgden dinsdagavond de koninklijke harmonie .Kunst en Eer' en de majoretten en drumband van de gymnastiekvereni ging .Rust Roest'. ZUIDWESTELIJKE WIND Half tot zwaar bewolkt met plaatseltlk enkele buien. Matige, af en toe krachti ge wind, ruimend naar zuidwest. Onge veer dezelfde temperaturen als dinsdag- ZON EN MAAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 2