MIDDELBURG GEEFT CONCURRENTIE KANS FENNY LEIDT TRIEST RECORD VOOR VLISSINGEN: GROOTSTE NEDERLAAG IN 1E (1-7) GOES KAMPIOEN EN DERDE KLAS Verlies voor schaaktiental DE R00: NIEUWS Middelburg Vlissingen Enthousiast Stormvogels klopt Tjoha HOCKEYERS WONNEN MIDDELBURG EN KURKETREKKER WONNEN ACHTTALLENT0ERN00I VLISSINGEN- MAANDAG 29 APRIL 1968 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 ALS MIDDELBURG inderdaad opnieuw kampioen van de eerste klas E wordt dan hebben de Zeenwen dit resultaat wel met veel vallen en veel opstaan bereikt.... Ook tegen De Spechten begon nen de landskampioenen gistermiddag weer met een ,val' een 1-0-achterstand maar ze stonden weer op via een strafschop (1-1). En aangezien het tegen dit zeer laag geklasseerde De Spechten bij dit gelijk spel bleef, was er toch nog weer sprake van een .halve val'. Zelfs Sparta '25, dat niet tegen maar met Vlissingen speelde als de kat met de muis en dat zegevierde met 17, heeft nu weer kampioenskansen. Want het is helemaal niet ondenkbaar dat le: TSC dinsdag aanstaande verliest bij DESK, 2e dat Middelburg verliest bij TSC en 3e dat Sparta wint bij UNA. Het resultaat van dit alles zou dan zijn dat Middelburg. TSC en Sparta gelijk eindigen. TSC moet dus dinsdag tegen DESK. Wint TSC dan is Sparta kansloos en moet de wedstrijd TSC-Middclburg de beslissing brengen. Een enerverend slot van de competitie Dat het in (le eerste Idas E veel span nender toegaat dan in de andere eerste klassen mag onder meer blijken uit het volgende: titelkandidaten Middel burg, TSC en Sparta hebben ieder zes wedstrijden verloren, maar in de ande re klassen zijn kampioen geworden Emmen (twee nederlagen). Rheden (twee nederlagen). DCG (drie neder lagen), Almania (drie nederlagen) en ITS (vier nederlagen). Veerse Boys verspeelde in de eer ste klas E zijn laatste theoretische kan door RKC een O-O-gelijkspel toe te staan. De Valk klaarde het voor eigen publiek niet tegen Con cordia SVD en verloor met 1-5. TOP-Helmond werd uitgesteld. De stand luidt: Sparta 25 Veerse Boys TOP Helmond UNA RKC 23 DESK 21 Concordia SVC 23 Vlissingen 22 23 11 23 11 22 10 22 8 23 10 6 6 28 48—30 5 7 27 37—27 5 7 25 40—28 8 6 24 3226 4 9 24 40—39 8 7 24 22—26 4 8 22 37—33 6 9 22 4142 7 10 17 21—36 EINDHOVEN Middelburg had d bijzonder belangrijke ontmoeting tegei Spechten gemakkelijk kunnen winnen ondanks de strop, dat het (weer) Wim Groenewegen en ook Bert Penturv en Tonny Hendrikse deze middag moes! missen. Maar de Zeeuwen legden on voldoende geestdrift op de grasmat terwijl ze slechts sporadisch schoten op momenten, waarop ze treffers had den kunnen scoren. Gedurende de eerste helft werd hel spel van beide ploegen gekenmerkt door een zekere matheid, die spelkwa- liteit niet ten goede kwam. Middel- burgdoelman Johnny But kreeg in die drie kwartier maar enkele schoten le verwerken. Ondanks het matige begin kregen de Zeeuwen reeds na acht mi nuten een kans op een doelpunt toen Wim Lievense aan een solo begon en alleen voor de Spechten-keeper hij de bal echter door aan Henny 1 die in buitenspelpositie stond.. Middelburg bleef de sti strijd beheersen, een naast. Na de nuut Spechtenaanvaller Boon het wel letjes vond en de Brabanders naar een 1-0 voorsprong schoot. De Zeeuwen begonnen zenuwachtiger te spelen, waardoor de defensie van de Brabanders niet-voor onoplosbare pro blemen kwam te staan. Eindelijk ge lukte het Wijs om de Spechtendefén- sie te misleiden. Zijn schot werd echter door een der Brabantse backs met de hand uit het doei geslagen. Jan Boste laar benutte de strafschop feilloos en dat was dan 1-1. Dat de Zeeuwen toen niet meer de overwinning grepen had den ze aan zichzelf te wijten: de com binaties werden dermate lang doorge voerd, dat er steeds een Spechtenbeen tussendoor gestoken kon worden. ARNHEM ANP) Fenny Heems kerk heeft zaterdag de leiding geno men in het te Arnhem gespeelde schaaktoernooi om het nationale kam pioenschap voor dames. Zij zette de af gebroken partij uit de zesde ronde tegen Corrie Vreeken in winst om en versloeg voor de achtste ronde mevr. C. Roodzantx. Met nog één ronde te gga spelen heeft Fenny Heemskerk Vz pnt voorsprong op de dames Tuk en Tim- mer. VLISSINGEN Met een verrassend record konden de spelers van Vlissin gen gistermiddag na het treffen met Sparta '25 liet veld verlaten.™.. Een de verdedigers geen vertrouwen in elkaar meer hadden en of de aanval lers lood in de benen kregen. Uiterma te zwak werd verdedigd en het was zeker niet tegen de verhouding in dat Sparta nog voor de rust door Van Scliijndel en Verhappen (de laatste met een prachtig afst de grootste nederlaag die tot nu toe in dit seizoen geleden werd in de eer ste klas E. En dat is ook opmerkelijk. Zelfs de tivee degradanten De en De Valk moesten het ,...indor' doen. Zo was een 5-1-ne- derlang tegen Sparta '25 de grootste van De Spechten en een 4-1-nederlaag tegen DESK was de grootste van De Valk. Vlissingen verbeterde die records dus ruimschoots en het schreef daar mee geschiedenis. Zij liet een zwarte bladzijde. Natuurlijk: voor Sparta '25 was het een zeer positief record! De eerste klap was nu eens geen daal der waard. Vlissingen begon met ver frissend aanvalsspel dat al direct en kele nauwelijks te missen maar niet temin gemiste kansen opleverde. Het wap zelfs volslagen verdiend dat de Zeeuwen door Lilipaly (Peter Stroo zette voor en Jo aJnsen stapte handig over de bal) in de 15e minuut de lei ding nam. Maar nauwelijks twee minuten la ter spurtte Jan van Schijndel van Sparta door op een dieptepass en scoorde na een reeks misverstan- 'fensie (1-11. Vlissingen in feite reeds de dcfini" OF jVfFfvI tieve genadeklap toen uit een voor- TT ljl zet van Vnossen linksbuiten Ver happen via de paai raak kopte (1 2). De Zeeuwse ploeg, zo onstuimig en hoopvol begonnen, ging daarop men taal volslagen knock out. Het leek of overde. Misschien heeft Vlissingen het plan gehad na de rust er nog eens fris van de lever tegenaan te gaan. Maar al in de tweede minuut van die tweede helft kregen de Zeeuwen opnieuw en knock- out-slag toen Henk Kuipers uit een scrimmage voor het Vlissingse doel scoorde: 1-5. Bijna gelaten speelden de Vlissingers verder en het viel nog mee dat het tenslotte bij 1-7 bleef. Van Schijndel (in de 20e minuut) en Henk Kuipers (in de 35e minuut) zorgden voor de twee resterende treffers. Inderdaad een indrukwekkende neder laag. Maar aanleiding voor een storm van kritiek behoeft dit verlies niet te zijn. Waarom kritiek? Tegen wie? Het simpele feit is dat de VSV momen teel het spelersmateriaal niet heeft. Het ziet er naar uit dat een gevaar lijke aanvaller als Rinus Wijgman (die weer door afwezigheid schitterde) zich' aar. de handbalsport zal gaan wijden. Doelman Wim Bos heeft zijn gekwet ste arm weliswaar niet meer in het gips maar moet nog zeker vier weken non actief blijven. Ook Kees Stroo was niet fit genoeg om te spelen. Er werd fikse kritiek gehoord te gen het opstellen van de .veteraan" Jo Jansen. Enerzijds dient men met het opstellen van zo'n speler-zon- der-toekomst de verjonging van het elftai ogenschijnlijk niet, maar an derzijds kan men begrip opbrengen voor 't argument van de samenstel lers van het team: we wilden de jeugdspelers de steun geven van een geroutineerde voetballer. Jan sen deed het niet onaardig maar had te weinig conditie om die taak steun aan de jeugd te vol brengen. Maar al is het spelersmateriaal er dan nu niet, de kiem ligt er ewl. Jeugdspe lers als Adje Siereveld, Peter Stroo, Boogerd en Gillissen Verschage (do laatste speelde niet mee) mogen dan nu nog de mentale en fysieke hard heid voor het voetbal van de eerste laatste wedstrijden (thuis tegen Ve se Boys en DESK) aangegrepen wor den om deze jeugdspelers verder te De bridge-achttallen van Middelburg en Kurketrekker II (Vlissingen) heb ben zaterdag in de schouwburg te Mid delburg beslag gelegd op de PZC-wis- selbekers voor achttallen. In de finale van de A-groep loonde Middelburg zich de meerdere van VBC I (6120) en In de B-groep versloeg Kurketrekker H VBC II met 67—34. Er werden twee ronden gespeeld. In de halve finale A-groep werd Luctor uit Terneuzen, dat als favoriet gold, met ruim verschil verslagen door VBC I (7939). Zonder afbreuk te doen aan de. prestaties van de Vlissingse brid- Cers, kan niet onvermeld blijven, dat uctor met enkele invallers aantrad. Middelburg zegevierde met ruim ver schil over de Vlissingse Fles (9647). De finale tussen Middelburg en VBC I leverde winst én de beker op voor Mid delburg. In de B-groep halve finale kwam VBC n tot een uitstekend resultaat tegen Papyrus n (13723). Kurketrekker n bleef met ruim verschil de baas over Vlissingse Fles H (98—55). De finale Kurketrekker n—VBC II eindigde in een ruime overwinning voor Kurke trekker EI. Aanvankelijk was VBC II als overwinnaar aangewezen, maar een nieuwe telling van de punten wees uit, dat Kurketrekker n aan het langste eind had getrokken. In de verliezersfinale was de uitslag: Groep A: FlesLuctor 4790, groep B: Fles IIPapyrus II 7345. Het achttallentoernooi werd voor de elfde maal gehouden, voor de eerste maal werd in twee groepen gespeeld. Vandaar, dat er twee bekers beschik baar waren gesteld. Wedstrijdleider was de heer A. van Iren uit Vlissingen. die uit handen van de heer J. Parent een boekebon ont ving. Namens de directie van de PZC reikte de heer M. P. Dieleman de be kers uit. De eerste ktasser Vlissingen speelt dinsdagmorgen (koninginnedag) een oefenwedstrijd tegen Dè Meeuwen uit Zoutelande. De wedstrijd begint om half elf. Vlissingen zal vooral jeugd spelers in het veld brengen. VLISSINGEN Het Zeeuwse schaak tiental dal zaterdag de eerste wedstrijd moes! spelen voor de promotie compe titie naar de 2e klas KNSB lieelt ver loren niet 5'/2-4i/2Weliswaar 'n kleine nederlaag, maa» totaal onnodig! De Zeeuwse formatie moest naar Breda om het eerste Mental van de schaak vereniging Max Eii\v< te ontmoeten. Het Zeeuwse tiental was sterker dan de Brabanders, maar verloor desondanks. De oorzaak was dat verschillende spelers slordig om sprongen met gewonnen stellingen, hetgeen hun een remise opeverde en zelfs "en nul' Normaal was geweest als de Zeeuwen met 3Vo-ftY> ge wonnen zonden hebben De gedetailleerde uitslagen zijn: Mnv Euwe, Breda Vllissingen A. A. Stofmee) (zwart)— C. M Jansen 'wit), 0-1 Ben normale partij die door Jansen werd gewonnen, mede doordat hij zlln tegenstander in tijd- nood had gedwongen e Boon H Groenenboom. 1-0. De Zeeuw had meer verdiend, maar ook hier aan helde zijden tijdnood waar in Groen"nhnom een pion weggaf later nog een en hiermee de partij o3n Rhpp J uan Wijnen M:-M: Een goede uitslag Van Rhee is een comhinatiespeler en dat ondervond van Wijnen maar de gevaarlijke aanval sloeg niet door. waarop Van Khee remise voorstelde, wat Van Wijnen aannam Terecht. v d. Velde-J. J Gommers, Jeze partij had Gommers moeten winnen, maa.r hij gaf de pion die de zege had moeten bewerkstelligen weg,,. P' JonVs-A. Mab'lus, %-%, Een par tij die govvoni was voor Mabelus, maar net eindspel werd slecht ge speeld, zodat het remise werd. A. v. d Poel-J Blom. 1-0. Deze partij had Blom zeker remise moeten hou den Op de helft van de partij stond hij zelfs beter, maar doordat hij zijn goede loper tegen de slechte loper van zijn tegenstander afruilde kwam hij minder te staan en ver loor A van Amstel—J. Jansen, 1-0. Zeker een half puntje cadeau gegeven door Jansen die tn de slotfase een combinatie over het hoofd zag en hierdoor een kwaliteit achter kwam en hiermede de partij verloor. J Nfleholt S Sanders: 1-0. Een nor male uitslag NHeholt stond vanaf het begin beter. J FelkersF H J Dieperlnk, 0-1. Deze partij werd na de -officiële speeltijd (5 uur) verder uitgespeeld. Bij dp eerste tijdscontrole. na 50 zetten, stond Dieperink gewonnen, maar dat moest nog gerealiseerd worden Na nog 1M: uur werd dit bewerkstelligd G Hendriks-J de Baare. 0-1. Een goe de partij van De Baare Met zwart stond hïi al vlug beter.... won later een stuk en de oartij. De kop was 2I6-2M:. de staart verloor 3-2. De volgende ronde Is nu 11 mei thuis De tegenstander is dan Het Kasteel uil Heerlen. Willen de Zeeuwen promove ren dan zullen zij deze wedstrijd moe ten winnen. Spelen zij gelijk dan zijn de Zeenwen afhnnkcljjk van Max Euwe: met welke cijfers de Brabanders de Limburgers eventueel zullen ver slaan. Is dat bv 0-4 dan zouden de Zeeuwen nog promoveren op (le bord- punten, maar zover zal het wel niet komen.... Een met invallers spelend Tjoba was in de le klas van de ZKB niet opge wassen tegen het enthousiast spelend Stormvogels I. Door het minder goede ploegverband van Tjoba kon Storm vogels zelfs 'n 4-0-voorsprong nemen, de eindstand werd 'n verdiende 5-2- overwinning voor Stormvogels. Zuidwesters stuitte bli Swift Hl op meer tegenstand dan werd verwacht, ruststand 2-4, eindstand 4-6. Luctor 1 boekte een makkelijke overwinning op Blauw Wit I. Met de rust stonden de Terneuzenaren al met 5-1 voor, de eindstand werd 7-3. In HA een krappe, maar verdiende 3-4-overwinnlng van Atlas I op Animo III. De Souburgers kwamen zelfs met 4-0 achter, maar wisten tot 3-4 terug te komen. BKC I had niet veel moeite met Ondo II en won met 12-3. In IIB werden twee wedstrijden ge speeld waarin 24 doelpunten werden gescoord. Elto wan met 8-2 van Tjoba in, terwijl Volharding bij Togo II uil met 6-8 won. In Hl werd KVL-Olympia H een 13-3- overwinning voor de Lammerenbur- gers. EINDHOVEN Het nationale hoekey-elflal heeft zaterdagmiddag hel nieuwe Eindhovense liockeystadion, waaraan verbonden werd de naam van de Eindhovense sportmecenns ir Frnns Otten, de daags tevoren afgetreden president-commissaris van Philips, die zich zo zeer had beijverd voor de tot standkoming van deze prachtige aan winst van ae hockeywereld, ingewjjd met een raïnie overwinning op Frank rijk. tn deze 25e officiële ontmoeting tusseD beide landen revancheerden onze land genoten zich bovendlien voor hun zeer matige optredeD zes dagen tevoren in Brussel tgen België in de openings wedstrijd van het voorjaarsinterland- seizoen, die niet 1-0 werd verloren. De improduktivitett van de aanvals- linie werd in Eindhoven In de vierde minuut van de tweede helft doorbro ken door middenvoor Thole, die profi- vrije slag van Elffers van rechtsachter Ver teerde van een en een misser van rier. GOES De oudste Zeeuwse voetbalvereniging (73 jaar) die enkele jaren geleden op minder fortuinlijke wijze in de vierde klas terecht kwam, na het jaar daarvoor nog tegen Axel een beslis singswedstrijd te hebben ge speeld om een plaats in de tweede klas, is kampioen ge worden. Het zal dus volgend jaar aantreden in de derde klas. Wat niet te verwachten was is gebeurd: Vosmeer verloor overtuigend bij Nieuw-Borg- vliet (42), dat zich daar mee veilig stelde. Goes klop te geheel volgens de ver wachtingen, maar toch be nauwd Cluzona (2—3) en kon daardoor de kampioensvlag hijsen. Cluzona heert zich tegen Goes hardnekkig geweerd. Het had niets te verliezen en kon daardoor rustig spelen. Het opbouwen van de aanvallen op het Goes-doel verliepen precies volgens het ge ijkte stramien, maar Goes speelde met meer vaart en overtuiging. De aanvallen van de Goesenaars waren dan ook ruim zo gevaarlijk. In de 23ste minuut ontstond de eerste Goese goal. Antoine Deb- baut omspeelde fraai enkele te genstanders en scoorde onhoud baar (0-1). Dezelfde speler maak te er met een verbazend afstands schot (zeker 25 meter) 0-2 van. Met deze stand ging de rust in. In de wetenschap dat Vosmeer en Nieuw Borgvliet met de rust ge lijk (2-2) stonden, waren de kan sen voor Goes nog open. Goes Liet de supporters dan ook niet in de onzekerheid. In de achtste minuut na rust brak Kees van de Sluis op rechts door en deponeerde de bal vakkundig op het hoofd van Ad Lamain (3-0). Goes leek zeker van de overwin ning. De Wouwenaars dachten daar anders over, want tn de 16-de minuut scoorde het beheerst te gen. Toen de Goes-mensen, die te- Op de foto: bovenste rij vlnr: voorzitter M. J. C. de Kok, Jo Krijger, reserve Hans FUp.se, Hel mut Westendorp, Maarten de Kok, Piet. de Kok, Antoine Deb- baut. aanvoerder Jan de Roo, re serve-keeper Willy Sinke. grens rechter Piet Schetters. Onder vlnr Sjaak Groenewegen, Piet Harinck, Jaco Schipper, Niko Krtjger en Ad Lamain. Spelers die ook mee werkten aan het kampioenschap maar die niet op de foto staan zijn Hans Lmdenbergli, Kees van de Sluis en Hans Sinke. (Foto PZC). (27-ste minuut i scoorde Cluzona nogmaals (2-3) Het laat zich verstaan, dat de spanning in Wouw te snijden was Goes hield echter dapper stand en kon bij het laatste fluitsignaal door een uit gelaten menigte worden gefelici- teerc. De spelers en supporters hadden 's-avonds in ,Het Schuttershof' een gezellige bijeenkomst, die ook door vele zusterverenigingen werd bijgewoond. De officile receptie zal spoedig volgen. de Roo is er wel aan gewend .in het nieuws' te zijn. In zijn v:it Icrcarriiae won hij de Ronde van Sardinië, werd hij kamptoen van Reder/and, zege vierde hij in etappes van de Tour de France, was hij de snelst': in de Ron de van Vlaanderen. werd hij eerste in het be/aamde klassement Super Prestige Pernod (ren soort were Idkam- piocnsch'ip puntenklassement voor profs). En dal alles ia dan nog maar een toevallige greep. W'unI üe Roo icon veel meer. Het bewijst alleen: de Zeeuwse rr.mwr ,rrr, v:at het w ,in het nieuws' te sijn. nier heelt hij nu voor .koppen' in ,Vr.derlandseBelgische, F rans' cu Italiaanse dagbladen gezorgd. Jo de Roo moest voor de rechtbank in Ant werpen verschijnen en het resultaat (.koppen' in de Gazet van Antwerpen; Berocpsrenner De Roo, zes maanden koerst erbod iBelg ie. weigerde urine- onderzoek. Wat is er gebeurd f We laten even de Gazet van Antwerpen aan het woord: Tijdens een koers in het Antwerpse sportpaleis, op 30 september JOG7, tvei- gerde de 30-jarige Nederlandse bc- rocpsrenner Johannes de Roo, uif Kruiningeit zich te onderwerpen aan een urine-onderzoek. Dit had tot ge volg dat hij nu verdacht van dopings- praktijken voor de rechtbank te Ant werpen moest verschijnen. De Roo, bijgestaan in zijn verdediging door mr Jckx, verzette zich heftig te gen deze beschuldiging. Hg beriep zich er op reeds elf jaar beroepsren ner te zijn, kampioen van Nederland, winnaar van de Ronde van Vlaande ren, enz., vjat hij volgens zijn bewe ring niet zo lang zou volgehouden heb ben, wanneer hij verslaafd aan do ping smid/leien was. Veel indruk maakte dit evenwel niet. op de rechtbank, waarbij kwam tint over de hele zaak de schaduw hing van een ander proces waarin De Roo te Gent terechtstaaten ais bewijs wordt aangevoerd dat in zijn urine do- pingsbestanddelen werden aangetrof fen. De Roo voerde hiertegen aan dat een tegenexpertise werd ingesteld waar van nu de uitslag werd afgewacht. De rechtbank zag geen noodzaak om hierop te wachten en vcrtcees De Roo, wegens de weigering tot onderzoek, tot d.OOO fr. boete en 6 maanden koers- verbodaldus de Gazet van Antwer pen. In verband met dit alles is het aar dig te weten dat de tweede etappe van de komende Ronde van Frankrijk over Belgisch grondgebied loop. Dal zou betekenen dat De Roo als de straf onherroepelijk zou zijn niet in de Tour de France zou kunnen star ten. Nu is het nog helemaal niet ze ker dat deze Zeeuwse renner inder daad opnieuw in de Rond' van Frank rijk zal starten ,Wa/irschijnlijk zal ik dan toch wel betere resultaten moe ten laten zien dan tot nu toe in dit seizoen', zegt hij er zelf ion maar de mogelijkheid moet toch open blij ven. En daarom ie Jo de Roo onmid dellijk in beroep gegaan. En de prak tijk wijst uit dat deze beroepsproce dure meestal zo lang duurt dat De Roo waarschijnlijk wel eo hij gese lecteerd wordt in de Tour kan starten. De profrenner uit Kruiningen is na dat alles zeker geen verbitterd mens geworden. In een telefoongesprek wilde hij ons gisteravond wel beken nen: ,Ik had zo'n vonnis ergens wel verwacht". Niet verbitterd dus, maar wel gekrenkt, en wel verontwaardigd. Wuarom heeft hij geweigerd in 'dat. Antwerpse sportpaleis een urineproef toe te staanf Heel simpel: omdat hij met gelooft in een .water'dicht onder zoek.'. Zonder enig bezwaar werkte hij na het kampioenschap van Nederland op de weg mee aan een urineonderzoek. Resultaat van dat onderzoek: negatief tmet andere woorden: De Roo had in die titelstrijd puur. dus zonder sti mulerende middelen, gereden). ^laar later werd mij in vertrouwen verteld dat de uitslag van dat onderzoek toch met zo zuiver was', vertelt e Jo de Roo. X-ater werd me verteld dat in een van de monsters toch iets gevon den zou zijn. En tk weet werkelijk van niets". Het is deze Zeeuwse renner ook een doorn in het oog dat hij nog steeds uitslag heeft van de contra-ex- "3 m Parijs. Na een proef in had het laboratorium in Gent het .positief (aanwezigheid van sti mulerende middelen) laten horen. Maar een bevestiging is er nog niet. Van de contra-expertise in Parijs is nog niets vernomen. In dit verband mag wellicht even her innerd worden aan het geval van schaatser Ernst Beets: het urine-on derzoek van deze sportman in het Gentse laboratorium wees op het ge bruik van stimulerende middelen maar onderzoek van dezelfde urine van uiteraard dezelfde sportman wees in Parijs uit dat er geen verboden stof was gebruikt... Jo de Roo: ,Na mijn ervaringen begin ik sportmensen als Jansen, Koopmans en Yvonne Reijn- ders te geloven, die ook schuldig wer den bevonden maar die zelf zeggen mets .gepakt' te hebben'. Kortom: het labyrint van de doping is opnieuw ingewikkelder geworden. Het ene laboratorium (Gent) zei/t ja en het andere (Parijs) zegt nee. Opmer kelijk facet: geen Nederlands instituut waagt zich aan het onderzoeken van urinemonsters van sportlieden als het om het opsporen van doping gaat. En zijn de sportbonden dan zo des kundig dat zij wel kunnen beoordelen welk laboratorium bij machte is een sluitende uitslag te geven na een uri neonderzoek T Wij weten niet of Jo de Roo schul dig is. Wij weien niet of Jo de Roo onschuldig is. Maar die twijfel is er met alleen bij ons. Waarom zou an dere geen Nederlands laboratorium zich willen inlaten met dit onderzoek. Twijfel ook door de verschillende uit komsten van Gent en Parijs. De Roo is in beroep. Wielrennen is zijn brood. Misschien weet men ook in Antwerpen dat de twijfel nog altijd in het voor deel van de verdachte is. pert is e Eeklo i Vierde klas G: BSC—RKFC 2—1. Hal steren—Oudemolen 70 i Oudemolen degradeert), Cluzona Goes 23 I Goes kampioen), Divo Schutters O— I. Nieuw Borgvliet- Vosmeer 4—2. 20 12 5 3 29 45—30 20 II 6 3 28 51—25 8 8 4 24 38—27 Goes Vosmeer VES "35 Halsteren Schutters BSC Divo RKFC Cluzona Nw. Borgvliet Oudemolen 20 9 5 6 23 37- 20 9 3 8 21 38—33 20 9 3 8 21 3440 20 7 5 8 19 27—24 20 4 8 8 16 3141 20 6 4 10 16 3444 20 5 2 13 12 35—58 20 4 3 13 11 31—61

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 9