Fusiegesprek veilingen gaat niet erg vlot HHRI Ziekenhuiskwestie weer opgerakeld MIDDELBURG HAALT OMZET VAN 4 MILJOEN Rechtstreeks Over 4 miljoen HCT Ter neuzen: structuur ombuigen Zandverstuivingen Smitssorre is aflopende zaak 'f Oud-wethouder Goedegebuure (93) overleden EERSTE SERIE BEJAARDENWONINGEN SCHOUWEN sssm Gouden medaille sma H. D. van Duijne JANSSEN BEHIELD DE GELE TRUI PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 27 APRIL 1968 Zoeken naar grond voor koelhuis B. Axel: MIDDELBURG De verwezenlijking van de plannen om tot een fusie te komen van de veilingen in Middelburg, Goes en Kapeile (welke fusie in eerste Instantie tot doel lieeft te komen tot de gezamenlijke bouw van een nieuw koel huis) gaat zeer langzaam. Volgens heer J. Visser, de voorzitter van de coöp. veilingvereniging Walcheren GA. die hierover tijdens de in Middelburg gehouden jaarlijkse algemene vergade ring sprak, zal die fusie nodig zijn om kostenbesparend en efficiënter te kun nen werken. De heer De Visser deelde mee, dat thans wordt uitgezien naar een geschikt terrein voor het koelhuis. Daarmee houdt zich thans een uit de veilingbesturen ge\ormde commissie van zés (aanvankelijk was het een com missie van acht, maar Krabbendijke trok zich terug) mee bezig. Ook over heidsdiensten als de rijks- en provinciale waterstaat en de PPD spreken daar een woordje mee. Vit het jaarverslag van secretaris W. Joziasse bleek, dat de voorstellen, die de commissie heeft gelanceerd, niet alleen onder de fusienoemer zijn onder te bren gen: het gaat behalve fusie ook om samenwerking, devorming van een toporgaan en dus ook de koelhuisbouw. Vele bestuursvergaderingen en vergade ringen samen met de twee andere vel lingen hebben deze onderwerpen als agendapunten gehad. De heer Joziasse herinnerde er aan, dat hij in zijn Jaarverslag over 1966 opgemerkt had, dat er wellicht in 1967 een beslissing over het al of niet fuseren zou vallen. Hij zei nu: .Aan het. uitspreken van een derge lijke verwachting zal ik me in de toekomst niet meer wagen'. Een ding was voor hem echter zeker: .Hoe de komende besprekingen ook zullen uitvallen, het voorbestaan van het verkooppunt Middelburg zal ten alle tijden gewaarborgd moeten xijn', zo verzekerde hjj. In zijn openingstoespraak had de heer Do Visser er opgewezen, dat het be stuur de laatste tijd wel eens de indruk heeft, dat er telers zijn. die op een andere manier proberen hun produkten af te zetten dan via de veiling. .Dat is het bestuur opgevallen, omdat enkele te- Ir L. Vellekoop, de rjjkstuinbouweonsn- lent, ging daar in het. algemeen even op in. Hij stelde, dat de teneur In de tuinbouw is te zoeken naar nieuwe ze kerheden. .Mogelijk zoekt men in het door de voorzitter gesignaleerde geval naar een zekerheid door rechtstreeks met het grootwinkelbedrijf te onderhan delen', veronderstelde de heer Vellekoop. Hij achtte dit niet van gevaar ont bloot. Het zou volgens ir Vellekoop wel eens kunnen zijn, dat het groot winkelbedrijf na een aantal jaren de telers gaat voorschrijven wat ze moeten gaan telen. Voorts zei ir Vellekoop het .noodzakelijk te achten, dat aan het begin van de EEG-markt de tuinbouw in alle gele dingen zjjn visie zal moeten bepalen. In de provincie zal leder over zijn eigen situatie moeten nadenken, terwijl vol gens ir Vellekoop ook de vaktechnische organisaties over de problematiek moe ten nadenken. ,In de komende jaren zal het een grote kunst worden om te ver kopen'. aldus ir Vellekoop. Ook voorzitter De Visser had nog even de veranderingen in de handel door de opkomst van het grootwinkelbedrijf aan gestipt Dat deze handel tot de afnemers behoort achtte hij gunstig, mits het niet ten koste gaat van anderen. ,Wlj hopen, dat er in de toekomst een voldoende aantal kopers in de veilingbanken zit, die de produkten aan de man de vrouw brengt tegen een redelijke prijs, dus zo hoog mogelijke stuks of kiloprijs. Het bestuur heeft zich afgevraagd of al tijd wel een zo scherp mogelijke prijs gecalculeerd wordt', liet de heer De Visser weten. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek nog, dat er momenteel 359 leden zijn en dat er op een perceel grond op de veiling een zogenaamde .Cash and carry' komt. Voor het eerst in de geschiedenis van de veiling werd een omzet behaald van vier miljoen gulden, zo werd duidelijk uit het jaarverslag en uit het verslag van directeur R. \V. Jans. De omzet be droeg in het afgelopen jaar ruim f 4,28 miljoen en dat betekende ten opzichte van het jaar daarvoor een vooruitgang van bijna f 330.000, een stijging van 8,3 procent. Die toeneming is vooral terug te vinden in het klein fruit, de groenten en de in Zwijndrecht geveilde produk ten. De aanvoer van appels lag in het afge lopen jaar 320.000 kg lager dan in 1966, en bij de peren was dit 77.000 kg. De teelten van groenten onder glas waren ln het verslagjaar over het algemeen aan de matige kant. Ook de opbrengst van komkommers en tomaten liet te wensen over. Over het algemeen waren de uitkomsten bij de diverse volle- grondsgedeelten bevredigend te noe men. De winterbloemkool gaf een goe de teelt. Enkele extra vrije dagen en een warmtegolf in de oogstperiode hadden een zeer duidelijke invloed op de prij zen, hoewel er over de middenprijs van 55 cent voor 570.000 stuks vol doening was. Medewerking meting luchtvervuiling in raad Hontenisse KLOOSTERZANDE In de woens dagavond te houden vergadering van de raad van Hontenisse stellen b en w voor om medewerking te verlenen aan een gemeenschappelijke regeling be treffende de bestrijding van de lucht verontreiniging. Het verzoek hiertoe is afkomstig van het provinciaal bestuur, dat aan de hand van een rapport van deskundigen overweegt om per 1 mei van dit jaar de reeds gedane metingen van de lucht verontreiniging op uitgebreider schaal voort te zetten. Dit zal een bedrag vergen in de grootte van 170.000. Er is overleg gaande met de rijks overheid voor het verkrijgen van een bijdrage, terwijl ook het bedrijfsleven is gevraagd een bijdrage te verlenen. De provincie draagt 25 procent van de nettolasten tot een maximum van 50.000 bij. In de raad komt verder aan de orde het opnieuw vaststellen van de IZA- geling Zeeiand en de vaststelling m de bezoldiglngsverordening-1968. Voorts stellen b en w voor om goed te keuren dat een klein gedeelte van een bestemmingsplan van de gemeente Hulst zich" uitstrekt over het grond gebied van de gemeente Hontenisse. De vergadering begint om zes uur. TERNETZEN De nieuwe voorzitter van het Handelscentrum Ternenzen, de heer J. G. Verlinde, is van mening dat deze organisatie waar dit nodig is zijn structuur zal moeten ombuigen. Maar zijn oordeel is de afgelopen drie Jaar gebleken dat deze structuur op bepaalde punten niet aan de eisen voldoet. De heer Verlinde schrijft dit in het re centelijk verschenen nummer van de HCT-koerier, Hij vervolgt met de me dedeling dat er aan deze herstructure ring binnen het bestuur wordt ge werkt. De leden zullen over deze zaak binnenkort voorstellen bereiken .Een Soedwlllend oor voor onze problemen ij de overheid is alleen niet voldoende', aldus de HCT-voorzi'.ter. .wij zullen naar wegen moeten zoeken om ook enige inspraak te krijgen. Een van de nieuwe wegen die wij zullen trachten ln te slaan is het gebied van de zo broodnodige voorlichting, onder andere op het terrein van de BTW. de auto matisering enz De heer Verlinde oppert thans de mo- Seltjkheid van een koopavond. ti?e voor- omt op de lijst van zaken waarmee men opnieuw een begin gaat maken. Met betrekking tot de gang van zaken met het winkelcentrum in plan zuid. merkt de koerier op dat nog dit jaar waarschijnlijk in het voorjaar of in de zomer een der grootwinkel bedrijven die bij het plan zijn geïnteres seerd. zal beginnen te bouwen, waar-, mee dan tevens een aanvang wordt gemaakt met de eerste fase Opperman viel van steiger Donderdagmiddag viel een werknemer van aannemingsbedrijf NV L C Bom. opperman C. van Nieuwen'nuize uit Haamstede van een bouwstelling in Re- nesse, stortte door een trappegat 2,5 meter omlaag. Na geboden eerste me-, dlsche hulp werd het slachtoffer naai" Zweeds Rode-Kruisziekenhuls te Zierikzee vervoerd, waar men overbren ging naar het Dijkzlgl ziekenhuis In Rotterdam noodzakelijk achtte. Omtrent de toedracht van het ongeluk tast men ln het duister. AXEL Als er door zandverstuivin gen in het spuigebïed Smitsschorre overlast of schade is ontstaan, is dat een civiele kwestie tussen rijkswater staat en betrokkene(ni. De gemeente Axel heeft hiermee geen bemoeiing. Dit delen b en w van Axel mee in hun sdhrlfteilijke beantwoording van een vraag van het raadslid .1 Diele- man. Overigens is het college van mening, dat de zandverstuivingen een aflopen de zaak ls. omdat men nog steeds doende ls met het aanbrengen van afdeklagen. B en w hebben de kwestie in het verleden enkele malen bij rijks waterstaat aan de orde gesteld. Het gebied van Smitsschorre werd inder tijd door het rijk aangekocht om te die nen voor de berging van baggerspecie uit het kanaal. Spoedig bleek, dat de omgeving met name de benedenwinds gelegen Kinderdijk veel last ondervond van stuivend zand. Het Axelse college at tendeerde hierop bij rijkswaterstaat in september 1965 en in' augustus 1967. Tevens werd aangedrongen op maat regelen om het stuiven tegen te gaan. In september 1967 deelde rijkswater staat mee; dat de zandbergïng grenzend aan de Kinderdijk zou worden geëga liseerd en afgedekt rnet een laag grond. Zuster S. H. de Raad onderscheiden met zilveren legpenning KRABBENDIJKE. Zuster S. H. de Raad werd donderdag onderscheiden voor het vele werk, wat zij Ireeft ver richt voor het genootschap van kinder herstellingsoorden en genezingskolonies, afdeling Krabbendijke en Waarde met de .Doctor Sehukinck Kool' zilveren leg penning. De penning werd haar overhan digd door burgemeester L. Cnossen var Krabbendijke. Zuster De Raad heeft zich ruim veertig jaar beijverd voor het genootschap. Me de door haar toedoen heeft hef genoot schap veel leden gewonnen. Reeds in 1929 werden de eerste kinderen onder gebracht In verpleeghuizen. Vele malen heeft de zuster deze kinderen zelf naar deze huizen gebracht. Met haar enthou siasme heeft zij vele anderen gestimu- leerd. Eén en ander was voor het hoofd bestuur van het genootschap reden om zuster De Raad de .Dokter Schuckink Kool' legpenning in zilver toe te kennen als blijk van waardering. Vlissingse hts-ers vierden 4e lustrum V LIS SIN GEN' Donderdag 2 en vrij dag 3 mei zal het Ylissing» lits-korps zijn vierde lustrum vieren. Het programma vermeldt de volgende activiteiten: op donderdag 2 mei is er om twee uur een oriëntatierit voor au to's, motoren en brommers en om acht uur een kroegenavond in La Cave, waar ook de prijzen zullen worden uitgereikt. De volgende dag (vrijdag) wordt al om half tien een feesttaart overhandigd aan het politiekorps van Vlissingen. dat wel voor de nodige medewerking zal moe ten zorgen. Om kwart voor tien wordt de vlag op het Stadhuisplein gehesen. Een kwartier daarna begint een presta tieloop van de oude naar de nieuwe school Dr. Gallandatstraat-Edisonweg) Om elf uur voetballen de leraren tegen de leerlingen, om half twee wordt er! naar men aanneemt - zeer hard aan de riemen getrokken tijdens de roeiwed-, strijd in het kanaal door Walcheren. Om drie uur wordt er opgesteld voor een optocht door Vlissingen naar de oude school. Om half vijf is er in de school een receptie en om half negen begint in hotel Brittannia het grote lustrumfeest. The Down Town Jazz Band onder lei ding van Roefie Hueting zal hierbij voor de harde en zachte nootjes zorgen. mmm SIXT-ANXALAXD Na enkele da gen in he: algemeen burgelijk gasthuis te Bergen op Zoom te zijn verpleegd is op ruim 93-jarige leeftijd overleden de heer G Goédegebuure, die tot op zeer hoge leeftijd deelnam aan het vereni gingsleven en een lange zitting had in de gemeenteraad. Donderdagmiddag werd zijn stoffelijk overschot onder gro te belangstelling op de algemene be graafplaats te Sint-Annala.nd ter aarde besteld. Burgemeester W. Baas sprak namens het college van b en w een grafwoord. Wijlen de heer Goedegebüu- re werd op 21 juli 1374 te Sint-Annaland geboren. Hij kreeg op 2 september 1919 zitting in de gemeenteraad. Van af 1 september 1931 tot de bezettings tijd was de heer Goedegebunre wet houder en eveneens in de periode van 1 september 1953 tot 4 september 1962 Hij heeft in die Mjrl zijn sporen op po litiek en godsdienstig gebied ten gun ste van de hele gemeenschap verdiend. Ook was hij de oprichter van de her vormde mannenvereniging op gerefor meerde grondslag, .De Heer is mijn ba nier'. Voorts was hij mede-initiatief- nemer tot de oprichting van de zon dagsschool en de vroegere bewaarschool. Bovendien was hij jarenlang ouderling de Nederlands hervormde kerk. - OOSTERLAND Schouwen- Duiveland heeft vrijdagmorgen de eerste veertien bejaarden woningen in een eilandelyke bouwstroom van in totaal hon derdtweeënveertig stuks in ge bruik genomen. In Oosterland werd dit eerste complex wo ninkjes opgeleverd. Het komen de half jaar zullen in negen an dere kernen de andere bejaar denwoningen gereed komen, met een frequentie van vier per week. Burgemeester A. A. van Reten van Duiveland overhandigde bij het hoef ijzervormige eerste complex wonin gen de sleutel en een hos bloemen aan de familie H. Oudshoorn, één van de gezinnen, die de woningen nu kunnen betrekken. Hjj deed dat in gezalsehap van gedeputeerde A. J. Kaland, de heer G. Verschoor van de provinciae directie voor de volkshuis vesting, diverse, burgemeesters van Schouws* gemeenten en vertegen woordigers van het architectenbureau Roelands uit Hazerwonde en aanne mingsbedrijf A. den Hartog. In een korte toespraak toonde de heer Van Eeten zich bijzonder inge nomen mte het complex bejaarden woningen. dat nu als eerste is op geleverd. .Het ziet er erg aardig uit, een en ander doet bijzonder vriende lijk aan en we zijn ook tevereden over de afwerking, die nog beter is dan bij de ratio-bouwstroom' zei hij De heer Van Eeten maakte ook nog even melding van de derde eilande- lifke bouwstroom ln de premiesector, die nu in samenwerking met de Zie- rikzeese woningbouwvereniging .Be ter Wonen' In voorbereiding is. maar die nog weinig opschiet in verband met problemen rond het. keuzeplan voor de bouw Toch had hij er goede moed op. dat ook deze derde eilan- delijke bouwstroom doorgang zal vin den. Zoals gezegd; er komen in deze twee de fase gezamenlijke bouwactivitei ten 142 bejaardenwoningen op Schouwen-Duiveland. Daarvan krijgt Oosterland er 23 .allemaal toege wezen'. zei burgemeester Van Eeten nog in twee gedeelten: de opgele verde 14 stuks en 9 woningen, die nu nog in aanbouw zijn, maar binnen kort eveneens gereed zijn voor be woning. Dan komen ei 27 stuks in Nieuwerkerk, waarvan de eerste 13 al ver zijn gevorderd, terwijl de rest deze "week als laatste com plex in de stroom de fundering is gelegd. De woningen worden verder in deze volgorde gebouwd en opgeleverd: Kerkwerve 8. Haamstede 18, Renes- se 10. Seharendijke 9. Zonnemaire 15, Noordgouwe 8. Zierikzee 8 en Brouwershaven 16. Eind oktober, be gin november zullen alle woningen gereed zijn. Öp de foto: het eerste complex 14 bejaardenwoningen m de Schouw se .bouwstroom' dat vrijdag m Oos terland werd opgeleverd (Foto PZC) Veel vergaderd, gesproken en geschreven VLODROP: bij de mach ine fabriek Vecoma is een demontabel reuzen rad geconstrueerd van 40 meter hoogte2 meter lager dan het be roemde rad in het. Wee)use Pra ter. Deventer krijgt de kermis- prlmeur, daarna gaat het ge vaarte naar Duitsland. MIDDELBURG Vrijdagmiddag is aan sergeant-majoor administrateur H. D. van Dujjne de gouden medaille voor langdurige en trouwe dienst uit gereikt. Voor het front van de troep op het binnenplein van de Generaal- majoor Berghu.vskar.erne speldde de commandant van de COAK. kolonel J. C. C. Crena Uilerwijk. hem de me daille op de borst. De kolonel liep daarbij de loopbaan van sergeant-majoor Van Duijne na, die in 1940 als dienstplichtige in wer kelijke dienst :s gekomen bij het voor malige KNIL. Na enkele maanden met groot verlof te zijn geweest kwam hij in december 1941 weer terug in dienst. Van 1942 tot 1945 was hij krijgsge vangen en op 9 september 1946 wérd hjj beroepsmilitair. In juni 1950 bij de opheffing van het KNIL gmg hij als sergeant over naar de koninklijke land macht. Op 4' februari 1959 ging hjj naar de tweede COAK te Kampen, die hij op 4 november van dat jaar ver liet als sma, waarna hij bij de eerste COAK te Middelburg werd geplaatst. Op 12 september 1966 werd hjj ge plaatst bij de kern centraal betaalbu- reau KL en KLu te Middelburg. De kolonel zei zeer tevreden te zjjn over de wjjze waarop sergeant-majoor Van Dujjne eerst bij de COAK en nu bij de kern centraal betaalbureau zijn dienst heeft verricht. Hij noemde hem een warmvoelend mens. die bijzonder mee leeft met de mensen om zich heen. Een eigenschap waarom hij sergeant- ma ioor Van Duijne de aangetreden mi litairen als voorbeeld stelde. De plech tigheid werd besloten met een parade. G.Jobse veertig jaar onderwijzer Woensdag 1 mei herdacht de heer G. Jobse uit Serooskerke het feit dat hjj 40 jaar als onderwijzer is verbon den aan de gereformeerde school voor lager onderwijs te Serooskerke (W.). In verband hiermee geeft het bestuur der school eenieder die meester Jobse met dit jubileum wil feliciteren, hier toe de gelegenheid 's avonds van half acht tot half tien in het gemeentelijk verenigingsgebouw te Serooskerke. CH-kiesvereniging Biggekerke vergaderde Dezer dagen kwam de christelijk historische kiesvereniging te Bigge kerke in jaarvergadering bijeen, onder voorzitterschap van de heer P. Sellout. De aftredende bestuursleden P. Schout en Jac v. Keulen werden herkozen, ver der trad als spreker op de heer IJssel te Zierikzee. lid der provinciale staten in Zeeland, met als onderwerp: ge meentebeleid LERIDA (AP) Michel Wright van de Franse ploeg heeft de tweede etap pe van de Ronde van Spanje gewonnen. Jan Janssen, Nederland van ae Franse Pelforth-le-Jeune-Saiivage ploeg be houdt de leiding in het algemeen klas sement. Wright legde de etappe van 195 km van Zaragoza naar Lerida af in 04.40.21 (in clusief een bonus van 20 seconden). I Janssen en Felice Gimondi. die gerekend worden tot de topfavorieten om de i wedstrijd van 18 etappen te winnen, be- j reikten Lerida in het peloton op enkele meters. Maar zij houden elkaar 7.0 scherp in het oog dat toen zij naar de eindstreep sprintten de snellere Wright1 van de kans gebruik maakte hen te pas seren. De winnaar legde de etappe af, met een gemiddeld" .snelheid van 41.683 km per uur. een km sneller dan be raamd De brief van de ,acht' Tot vermoeien» toe is er vergaderd, gesproken en geschreven over de ver bouwing of de nieuwbouw van de zie kenhuizen ln Vlissingen. De bestu ren vooral en ook anderen hebben enorm veel krachten en tjjd besteed aan heel de zaak. Hun past grote dank daarvoor. Zjj hebben al tiental len jaren gewerkt en dat is vaak ge weest: geploeterd. Allen die met hun kritiek zjjn geko men hadden dit eens wat meer moe ten bedenken en ook niet vergeten dat men bjj zoveel jaren werken be slist niet ondeskundig is. Dat bete kent niet dat welk bestuur van welk ziekenhuis ook onfeilbaar is. De be sturen hebben dit dan ook wel laten zien door onophoudelijk te luisteren naar goede meningen en dienaan- gaan de de plannen te wijzigen, it en het volgende heel kort nu weergegeven heb ik geschreven in een ingezonden stuk. Het kon niet eerder dan na een week worden op genomen. Intussen was een en ander veranderd en waren er nog meer ver anderingen op til. Opname van het stuk van toen had geen zin meer. Maar nu moet ik mij toch uiten, om dat zwjjgen verkeerd zou zijn. In het stadium waarin vooral voor .Bethesda' de zaak was gekomen ls het beste besluit genomen dat geno men is: .Bethesda gaat door ,St.-Jo- zef' overweegt om op het terrein van .Bethesda' te doen wat er gedaan kan worden. Samen gaat men uit van de verzorging van ae patiënt vanuit het evangelie. Kan St.-Jozef' dat om de een of an dere reden niet samen uitvoeren dan moet men daar respect voor hebben. We leven ln een vrij land en we mo gen aannemen dat een ziekenhuisbe stuur weet wat het doet als het zijn eigen boontjes moet doppen, ook op financieel gebied. In alle ingezonden stukken is hele maal geen aandacht besteed aan de geestelijke kant van de mens. Er was zelfs eèn schrijven dat vertelde dat ook ln een algemeen ziekenhuis de predikant of geestelijke wel mocht ko men. Tjonge, wat een vrijheid en voorrecht toch! Stel je voor' dat dat niet mocht, dan zouden de patiënten zoiets als in een gevangenis zitten. De bouw van één ziekenhuis is niet ln het belang van de volksgezondheid, omdat die bouw over de 6 7 jaar pas klaar kan zijn. Dan zijn .Bethes da' en St.-Jozef' ondertussen in zulke moeilijkheden gekomen dat de patiën ten beslist niet goed meer verzorgd kunnen worden. De bouw van één ziekenhuis zal het aantal bedden niet vermeerderen maar verminderen. En we zitten nu al met ©en tekort. Hoe zou het dan moeten met de uitbreiding van de be volking? De bouw van één nieuw ziekenhuis zal de kosten per bed veel hoger maken dan wat er nu aan bouwplannen wordt uitgewerkt. Dat zal ln de premies te merken zjjn. Bel de ziekenhuizen werken ten nauwste samen en beschikken gezamenlijk over de beste apparatuur. We kunnen wel zeggen dat er geen ziekenhuis is op de academische na dat alle apparatuur heeft. Specialisten worden venvacht, dat de reeds wezige specialisten alle medewerking geven daar de medici zonder meer de volksgezondheid dienen. Alles verliep rustig naar buiten, maar nu komt de PZC met een kantljjn en met een in extenso afgedrukte brief van de vrienden van .Bethesda'. Het was helemaal niet nodig geweest aaa deze brief zoveel aandacht te schen ken. Er zijn enige honderden vrien den van .Bethesda', maar die weten nergens van af. Het comité van i j mensen heeft de brief opgesteld. De verantwoordelijkheid ligt dus alleen bjj die 8, Zij zullen Inderdaad naar beste weten hebben gehandeld, maar hebben wel dwaas gedaan. De brief is slecht opgesteld, verward en niet ter zake kundig, chauvinistisch. Dt betreur hem dan ook ten zeerste. Het dagelijks bestuur heeft de brief ooit pas gelezen toen hij was uttgegaan. In de brief staat: ,De geestelijke ver zorging van de patiënten in net zie kenhuis is van zeer groot belang en wanneer deze mening ook leeft b|j hen die in het ziekenhuis leiding ge. ven. kan deze verzorging naast di medische een belangrijke plaats inne- men'. Uit deze zin kan gehaald worden dat liet een raag is of de leiding van het ziekenhuis liet grote belang van de geestelijke verzorging wel ziet en of die verzorging wel een belangrjjki plaats inneemt. Laat ik aan de .8 vrienden van Be thesda' mogen zeggen dat we ln zon gen zitten over de geestelijke ver zorging. In de gegeven omstandighe den wordt gedaan wat mogelijk Is, maar het Is lang niet voldoende. We hopen dat liet beter wordt mee door de nieuwbouw maar ook al daarvoor, Wij willen graag zoveel mogelijk voor de patiënten betekenen en zover zijn we nog niet. Maar dat ligt niet aan de leiding van het ziekenhuis; het ligt aan allerlei omstandigheden. Er moet meer ruimte komen en voor de patiënten én voor het personeel orr. gesprekken te kunnen hebben. Het moet ondertussen ook zo zijn dat die genen die geen contact wensen dat ook niet koste wat het kost opge drongen krijgen. Er zit veel meer aan vast dan een paar goedbedoelen de mensen wel schriiven. Verder ln de brief: .Daar u als predi kanten en kerkeraadsleden ln vele gevallen vroegtijdig kennis draagt van ziekenhuisopname enz'. Nu het i.i in de praktijk zo dat we niet alleen niet vroegtijdig kennis van opname dragen, maar er in het geheel niets van weten. De patiënt ligt In het zie kenhuis vóórdat we het weten. .Be thesda' zorgt dat de predikanten be richt van ODnaine krijgen. Dat is eet goede service. De brief eindigt met de woorden: .dat het ziekenhuis is gesticht met het doel om christelijke barmhartigheid i aan de naaste te bewijzen'. Zo is het maar het bewiizen van de christelijk» barmhartigheid moet niet grebeuren in de toon van de brief. Die is mij te veel: .Gelukkig wfl blijven op onszelf en nu moeten we met z'n allen zorgen dat ons huisje goed kan draaien'. Zo lang ik in Vlissingen ben heb Ik dat. meegeprobeerd maar wel vanuit een andere geest dan spreekt uit de brief. Die geest is mij te enghartig en ik stel er nriis op dat uit te spreken in dezelfde krant die hier ook op wjlnt. Tta lezers van d» krant moeten weten rtnt er onder de vrienden van .Be thesda' mensen ziin die niet denken in de richting van de brief. Het !i oen goed din" dat men in dezelfde krine niet gelifk hoeft te denken. On dertussen spreek ïk mi1n afkeurinr m't over het feit dat Iemand de brief die bestemd was voor kerkeraden en predikanten, aan de pers heeft door gegeven. Ik had de zaak liever on derling besproken dan zoals het r moet gebeuren. Maar nu hebben v ons in ieder geval toch nog kunnen ujtsnreken over de hele ziekenhuis- kwestie Fen van de vrienden van .Be thesda'. •T Kwast. Badhuisstraat 127. Vlissingen. ufiui -paquarz SpinpStrej uaa au 'ipiz ioj uibu poo lieve man. onze vader en grootvader, JOHANNES HENDRIK VALK op de leeftijd van 70 jaar. Uit aller naam. M. C. Valk-ter Burg Goes, 26 april 1968. Van Dusseldorpstraat 43 De rouwdienst wordt gehouden op maandag 29 april des namiddags om drie uur in de aula op de algemene begraafplaats, gevolgd door de graf legging. Vertrek vanaf de Dusseldorpstraat om -t kwart voor drie. Gelegenheid tot condoleren, na de teraardebestel ling .in de aula. Geen bezoek. Geen toespraken. wachts is is heenge- Geheel onv heden van gaan, na zijn van de genademid delen der H. kerk, mijn lieve man en onze lieve vader en grootvader jp de leeftijd van 74 laar. Vlissingen: S. Hoogenverf- Hemkes jerby (Engeland): T. K. Hoogerwerf J. T. Hoogerwerf- Wigley >en Haag: F. L. Hoogerwerf J. Th. J. Hoogerwerf- van den Heuvel En kleinkinderen Vlissingen, 26 april '68 Sottegemstraat 6 De overledene ls opge- oaard in de rouwkamer van het ziekenhuis Bethesda'. De gezongen uitvaart zal plaatshebben op woensdag 1 mei, 0111 10.30 uur, ln de paro chiekerk van O.L. Vrouw te Vlissingen. gevolgd door de begra fenis op het r-k kerk hof. aldaar Heden werd plotseling van ons weggenomen, onze inniggeliefde vrouw, onze zorgzame moeder, behuwd- en grootmoeder PAULINA BLOK geboren Van Iwaarden. op de leeftijd van 65 jaar. 's-Heer-Abtskerke: H, Blok 's-Heer- A rendskerke S. van Schaick-Blok M. H. van Schaick 's-Heer-Abtskerke: E. J. van Liere-Blok W. van Liere En kleinkinderen 's-Heer-Abtskerke, 26 april 1968 De begrafenis zal plaatsvinden DV op dinsdag 30 april, des namiddags om 2 uur. vanaf het verenigings gebouw .Irene' LEES DE PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 4