Ook raad Vlissingen heeft op houding van Rotterdam kritiek Bezit het levensverzekering- bedrijf werkelijk 15.000.000.000 gulden! CAD won weer van de COAK centra 9 ,NIET VEEL VERWACHTEN VAN SAMENWERKING OVERLEGORGAAN TWIJFEL PRAKTISCHE WAARDE VAN DE DUBBELSTADGEDACHTE SNEL UITVOEREN LAATDUNKEND EN DAN ALLEEN VOOR HEREN... s?\£.*ïïr tT» SCHOUWBURG DUBBELSTAD GOUD VISSERSHAVEN RAADSLID WIL RITTHEM NIET BEVRIEZEN' ZIEKENHUIS GEEN JUISTE WEER SPIEGELING POSTKANTOOR TOERISTEN BELASTING BETERE COMMUNICATIE TUSSEN RAAD EN SPORTBELANGEN Bouwinspecteurs vergaderen over zwakke betonsteen in r-k kerken MILITAIR TEAM OP BEZOEK BIJ MIDDELBURG die móéten wel I ^•L—goed zijtd VRIJDAG 26 APRIL 1968 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT (ADVERTENTIE) |De heer J. M. H. van de Sande (bp kwam nog even terug op de discussies rond de procedure van een burgemees- I tersbenoeman». Hij stelde zich de vol-1 I geilde procedure voor: ,De kandidaten worden door de minister .voorgesor- jteerd'. zodat bijvoorbeeld een drietal overblijft. Dit drietal wordt aan de VLISSINGEN .Wij moeten niet zo heel veel verwachten van de ^aad bekendgemaakt, d.e op zijn beurt 'de minister van advies dient', afspraken en de samenwerking in het overlegorgaan zeeliavenont- i T7/A/~vr)'7lï7*7 IR7/TA7 wikkeling Zuidwest-Nederland. Dat is mij wel duidelijk geworden'. V IDI KJLjDI Deze uitspraak werd gisteravond in de Vlissingse raad gedaan door de heer W. P. Hamerlinck (kvp) tydens de algemene beschouwin gen over de gemeentebegroting voor dit jaar. De heer Hamerlinck ba seerde zijn conclusie op ,de door de heer Thomassen, burgemeester van Rotterdam, gedane uitspraken en wensen, die in strijd zijn met de afspraken binnen het overlegorgaan'. ,Het is voor mij ook dui delijk', aldus dit raadslid, ,dat wjj in hoofdzaak een eigen koers moe ten varen en een eigen gezicht zullen moeten laten zien. Een veel nauwere samenwerking met Middelburg om Zuidwest-Walcheren ver der industrieel te ontwikkelen zien wij dan ook als een eerste nood zaak'. Hoewel de heer Ooslerhuis gerustge steld was door de preventieve maatre gelen ten aanzien van de luchtveront reiniging, was hij vervuld van zorg ten aanzien van de vervuiling van he: zee water. Met het tij keert het vuil steeds terug. Vandaag (vrydag) zullen burgemeester en wethouders de raadsleden antwoor den. De vergadering begint om twee De heer Hamerlinck voegde er nog aan toe: ,Het is uiteraard jammer ten aanzien van Rotterdam tot een dergelijke uitspraak te moeten ko men. Het zou ook onjuist zijn om van onze kant afspraken niet na te komen. Maar achter de door Rotter dam toegezegde samenwerking zet ik toch een groot vraagteken. Als samenwerking nationaal al moeilijk is, wat zijn dan uw verwachtingen ten aanzien van internationale sa menwerking zo vroeg de fractie voorzitter van de KVP aan het col lege van b en w. daarmee doelend op de eventuele toekomstige samen werking met België (Antwerpen en Gent) rond de Westerschelde. Ook de heer A. Lorier, sprekend na mens de prot. chr. fractie, zette een vraagteken achter de samenwerking met Rotterdam. Toen hU nader inging op de industriële ontwikkeling In VHs- singen-Oost stelde hij: ,Bij dit alles zal het college een beleid moeten voeren met andere partners in de geest van vertrouwen, samenwerking en begrip, met een ruime visie op de toekomst en zonder al te veel chauvinisme. Soms echter hoort men uitlatingen uit de richting van medepartners uit het Del tagebied. waarbij soms de gedachte naar voren kond van- zyn dat nu woorden van een vriend, een verre vriend, een compagnon, een partner of een concurrent'. Laatdunkend sprak de heer E. de Als Priester, socialistische fractievoorzitter, j zelfs van .Rotterdamse plannenmake rijen'. Het bekende .groene boekje' van het overleg orgaan moet voor de rege ring nog eens aanleiding zijn duidelijk uit te spreken dat .verdere industriali satie van het zeehavengebied langs de Westerschelde prioriteit dient te" krij gen boven de Rotterdamse plannenma kerij'. Zelf tekende de heer De Priester hier nog bij aan: ,Het woord plannen makerij klinkt voor een gemeente als Rotterdam misschien wat laatdunkend, maar het was Uilenspiegel al die zei: ,Ik heb het er ook naar gemaakt'. En ook Rotterdam heeft het er naar ge maakt', aldus de woordvoerder van de PvdA. Daarbij herinnerde de heer De Priester aan de uitlatingen van di recteur Posthuma van het Rotter damse havenbedrijf (.wat Rotterdam niet kan of wil hebben, kan worden doorgestuurd') en van econoom drs baron van Utenhove van de Ka mer van Koophandel uit Rotterdam, .die gaat beweren dat wij een buiten gewoon arm volk zijn en dit dreigen te blijven als we niet bereid zijn na tuurmonumenten en het agrarisch karakter van landstreken op te of feren, waarmee hij dan een pleidooi hield om Voorne-Putten aan de in dustrialisatie op te offeren'. VLISSINGEN ,Een mooi stuk werk'Zo karakteriseerde de heer W. P. Hamerlinck (kvp) de nieuwe winkelstraat Lange Zelke. gisteravond tijdens de be grotingszitting van de Vlissingse raad. 'Toch ontbreekt er in het winkelcentrum iets: .Het zou bijzonder praktisch zijn als u in dit stadsgedeelte zou kunnen komen tot het bouwen van een openbaar toilet. Het had mijn inziens gekund onder de winkelga lerij in de Lange Zelke, hetgeen ongetwijfeld een kostenbesparing geweest zou zijn, aangezien der gelijke voorzieningen nogal kost baar zijn. De voorzieningen die onze stad kent in dit opzicht en dan alleen voor heren zijn beslist onvoldoende en onhy giënisch'. Een compliment kreeg het college voor de snelheid waarmee het voorstellen over bepaalde prioriteitsobjecten in de raad brengt. De heer Hamerlinck, die dit compliment gaf, moest echter ook stellen: .Anders ligt het met betrekking tot de uitvoering van die projecten'. Als voorbeeld noemde hij de verkeers- voorzieningen aan de keersluis, ,daar praten wij in deze raad al jaren over'. Eerst was het excuus dat men met ver der kon werken omdat de grond in ei gendom was van rijkswaterstaat. Nu lis dat bijna al een jaar niet meer het 'geval. .Als ik goed ben ingelicht, komt van een verbetering voor het zomer- /ïl?!'£!um n° e ,'*r De. Pnest?r seizoen niets meer', aldus de heer Ha- aan °P een uitspraak van de merllnck. die dan ook aandrong op regering over de pnonteit van be-1 snelheid van handelen, paalde industrievestigingen in het Wes-i teracheldebekken. Voor de heer Lorier! n/iri/~\ITlIfniin energiecentrale in Vlissingen-Oost zal komen, ,en dat dit aanleiding zal zijn voor het aantrekken van diverse in dustrieën, waaronder ook Péchiney'. Van vele zijden werd aangedrongen op een zo spoedig mogelijke realisering van de handelskade in Vlissingen-Oost. Een hoge dunk van de praktische waarde van de dubbelstadgedachte heeft de Vlissingse raad nog steeds niet. Natuurlijk: men juichte het toe, dat de colleges van b en w regelmatig con tact hebben en .pogen aan de opzet een meer concrete inhoud te geven', zoals het in de Vlissingse begeleidingsbrief bij de begroting was gesteld. ,Maar wij kunnen ons toch niet aan de indruk onttrekken dat een en ander een zeer moeizaam verloop heeft', bekende de heer De Priester. In een tijd. .waarin woorden als schaalvergroting, concen tratie en samenwerking niet van de lucht zyn'. wileje de heer Lorier ook het woord dubbelstadgedachte we! po sitief benaderen. Hij wilde een uitvoe rige inlichting over de gezamenlijk ge nomen besluiten: .En welke vruchten kunnen we van die besluiten verwach- soort afschrikwekkend (ADVERTENTIE) ■•«■wijst weer de hoge waarde san het Centra spaarsysteem 10 gram haar goud verkoop prijs van banken aan particulieren vorige week ƒ52,-) voor 4 Centra spaarkaarten 40.- gespaard, of 1 spaarkaart ƒ37.50 bijbe taling. Waardevast, altijd verhandel baar bezit. Gehalte 999,9/1000. met internationaal essayeurs- stempel. Levering door de Nederlandsche Middenstands- bank N.V., via uw Centra win kelier die u graag alle bijzon derheden over deze tijdelijke aanbieding vertelt. - I SIOIIU UICIII. IK HUHini voor UB ie S1U11 koopm^v» De suggestie om In Vlissingen een kleine schouwburg te realiseren kwam van de heer Hamerlinck: ,Ik zeg be wust: een kleine schouwburg, omdat Middelburg in dit opzichte goed geoutil leerd is en voor grotere uitvoeringen de aangewezen stad moet blijven'. De heer Hamerlinck vond Britannia, het Concertgebouw en de Scheldehal ,voor een heleboel manifestaties bijzon der geschikt', maar niet voldoende voor cabaret, revue, orkest en voordracht: ,Zit je over de helft van de zaal, naar achter gerekend, dan wordt het geluid minder. U zult zeggende geluidsin stallatie verbeteren en dan hebt u nog gelijk ook. Maar zien doe je niet veel meer van de voorstelling". ,Wïj zijn er niet van overtuigd dat goe de resultaten alleen bereikt kunnen wor den door de gehele Zeeuwse kustvisse- rij te concentreren in één haven. De spreiding over twee havens lijkt ons ook acceptabel en is zeker meer in de! lijn van de wensen van diverse vissers zelf', zo stelde de heer I.orïer. Voor de lieer De Priester «as het een belang rijke zaak dat ,een nieuwe, volledig geaccommodeerde vissershaven Eot j stand dient te komen vóór de te sluiten VLISSINGEN De ontwikkeling ln de woongemeenschap Ritthem mag niet .bevroren' worden. Dat is de mening van de lieer A. Ixirier, die gisteravond tijdens de behandeling van de Vlissingse begroting in de raadszitting namens de prot. chr. fractie een algemene beschouwing hield. De heer Lorier meent dat het colle ge van b en w zijn standpunt snel moet bepalen. ,De bewoners hebben er recht op te weten wat bun toe komst is. Er zal beslist moeten wor den en zo mogelyk op korte termijn: of Ritthem .bevriezen' of Ritthem meer leefbaar maken'. De fractie van de heer Lorier koos voor het laatste, .gezien de georgra- fische ligging van deze woonkern, namelijk tussen een industriegebied en grotere woonkernen, waardoor deze" kern levensvatbaar moet kun nen blijven'. Er moet echter niet veel tijd meer verloren gaan, .daar anders, gezien de veroudering van de bevolking, het nu nog vrij levendige verenigingsle ven snel zal afnemen'. Ook de school en de middenstand mag niet afnemen. Suggesties van de heer Lorier: een herziening en een uitbreiding van het uitbreidingsplan ten noorden van Ritthem en de dorpskern in studie nemen als saneringsobject. Wanneer krijgt men de resultaten van de en quête onder de bevolking van Rit them te horen de zwembadgeschiedenis. Een gezamen lijk plan kon niet doorgaan onder meer .omdat Middelburg andere sportvoor- zieningen dringerder nodig heeft en om dat het Middelburgse zwembad nog, aan redelijke eisen voldoet'. De heer!-"et q''e respect voor de argumenten'. De Priester: .Wat zien we nu nog f° 7;e: de heer De Priester over de zïe- geen anderhalf jaar later gebeuren".' I kenhuisaffaire. die zijn aangevoerd Middelburg gaat niet spoed zijn zwem-1 ,vvaarom niel- mogelijk was. blijft bad uitbreiden en van verdere accom-l1"* te betreuren zaak. Temeer om- modatle voorzien! .De buitenstaander cal sommige argumenten zwaar schij nen maar het blijkbaar dan toch niet zijn. Met name denk ik nu aan het argument dat de destijds verkregen schenking voor de bouw van .Bethesda' het niet mogelijk maakte het protes- tants-cliristelijk karakter van het zie kenhuis op te heffen. Onlangs konden we echter vernemen dat een fusie met St.-Joseph' weer wel mogelijk zou zijn. Kennelijk heeft de schenkingsakte hiertegen geen bezwaar', aldus de heer De Priester. Ook de heren E. T. Oosterhuis (wd) en L. L. C. Koster (psp) betreurden nu dat er zo weinig resultaat uit de bus is gekomen. vraagt zich nu toch af: zyn nu binnen anderhalf jaar de andore hoger nood zakelijk gedachte accommodatie reeds gerealiseerd of verkeert. Middelburg in de gelukkige omstandigheid dat de zil vervloot bif haar is binnengevaren?' Ben ander voorbeeld door de heer De Priester genoemd is de lange weg van de fusiebesprekirigen over de sociale werkplaats. ,De werkplaats Wal cheren is geen Middelburgse zaak, maar een zaak van alle gemeenten op Wal cheren, zonder Vlissingen. Wel is Mid delburg een zeer belangrijke partner. Bekend is. dat de financiële rappor ten over deze fusie zijn samengesteld door het ambtenarenkorps van Middel burg. Ik dacht er niet ver naast te zijn als ik stel. dat de besprekingen onder tussen al twee jaar lopen. In januari gingen geruchten dat per 1 april 1968 een gezamenlijk hoofdarbeidersproject van start zou gaan in het voormalige •emeentehuis van Souburg. Thans blijkt e zaak nog in studie te zyn', aldus de heer De Pinaster voor wie dit alles aan leiding was te spreken van een .moei zame zaak'. Drs D. Roemers mag zich geslaagd, noemen als burgemeester. Deze con clusie lijkt gerechtvaardigd na alle lovende uitspraken aan zyn adres ,nu u ongeveer een half jaar als eer ste burger en voorzitter van de raad in onze gemeente vertoeft', zoals de heer Lorier zei. Waardering was er voor de snelheid waarmee de heer Roemers zich heeft ingewerkt en voor de kundige manier waarop hij besprekingen in de raad weet af te ronden. Een kritische kanttekening vanzelfsprekend niet tegen de persoon van de lieer Roemers kwurn van de (heer Hamelinck: .Had uw voorgang geen duidclyke politieke signatuur, I hebt dit wel en dat Wij zijn echter Souburg heeft nog steeds geen vol waardig postkantoor dat voldoet aan de eisen die een gemeenschap van circa 10.000 inwoners stelt, aldus de heer Lorier, die pleitte voor een nieuw kantoor in het Burgplan. an vele kanten werd aangedrongen op het scheppen van meer parkeerruim te. met name ln de binnenstad. Ook werd allerwege gewezen op het steeds grotere probleem van de vuilverwer king. De heer Van de Sande stelde nog: ,Het is voor Vlissingen, grootste stad van Zeeland, gewenst en geboden over te gaan tot het instellen van een gymnasi ale afdeling, waartoe alle voorwaarden aanwezig zijn. De heer L. L. C. Koster Ipsp) vroeg zich af hoe het mogelijk is dat er voor Teraeuzen wel een leergang proces techniek is, terwijl een Vlissings ver zoek is afgewezen. Voorts hield de heer Koster een pleidooi voor uitbreiding van het politie en brandweerkorps. Als een compensatie voor do vermake- lyklieidshelasring voor bioscopen die 1 januari a s verdwynt Milde de heer Hamelinck toeristenbelasting. Daaren- goed recht, tegen meende de heer E. T. Oosterhuis ing dat het (vvd) dat er pas sprake van toeristen college zoals dit, politiek gezien, nu belasting mag zijn als er investeringen is samengesteld geen juiste weerspie-1 zijn gedaan en de toeristen iets wordt geling is van de raadsvertegenwoordi- geboden. De heer Oosterhuis had ook ging. Ik constateer slechts het feit. Wij enkele suggesties: een open zwembad zullen dit tot de volgende verkiezingen I ingohouMd in het strand, een afloop accepteren, onvoorziene omstandighe- voor kleine zeilboten bijvoorbeeld bij het den voorbehouden'. 1 Xollestrand, snelle realisering van h VLISSINGEN Opnieuw is aange drongen op een hetere communicatie tussen de Vlissingse rand en de Stich ting Sportbelangen. Dit gebeurde gis teravond tydens de begrotingszitting van de raad. Aanleiding was de onlangs gehouden vergadering van de adviesraad van de stichting sportbelangen. De heer P. Ventevogel had tydens deze vergadering er op gewezen dat de raad niet het recht heeft de statuten van de stichting te veranderen, maar dat deze bevoegd heid bij het stichtingsbestuur berust. De heer A. Lorier (pc) zei onder meer: ,Dat in een vorige raadsverga dering een statutenwijziging aan de orde is geweest had ons aller stemming. Dat wij misschien in onze discussie onvoldoende hebben laten uitkomen dat het niet ging om het wijzigen van de statuten zelf, maar om voorstellen aan het stichtingsbe stuur tot het aanbrengen van een aantal wijzigingen, mag de commu nicatie in de toekomst niet schaden'. De heer J. M. H. van de Sande (bp) liet nog eens duidelijk weten tegen de stichtingsvorm te zyn. dat leidt maar tot .een kat-en-muis-spel tussen college van b en w en de stichting en veroorzaakt kortsluitingen'. Zijn sug gestie: de instelling van een sport raad. zijnde een commissie van advies en bijstand aan b en w zonder over dracht van bestuursbevoegdheden. (Van onze kerknieuwsredacteur) VLISSINGEN In het bouwbureau van het bisdom Den Bosch wordt van daag vrydag een bespreking ge houden van alle bomvinspecteurs in de r-k kerk in ons land, zeven hoofdin specteurs, samen met Ir M. H. Thole- naar uit Amsterdam, adviserend inge nieur, over de situatie van de nieuwe r-k kerken in ons land. Zoals men weet stortte onlangs in Den Bosch de Lu- easkerk in elkaar, waarbij slachtoffers vielen, omdat een bepaalde betonbouw- steen na verloop van tijd niet bestand blijkt tegen de druk, die erop wordt uitgeoefend. Inmiddels is een onderzoek van de r-k kerken op gang gekomen,, dat wordt verricht door ir Tholenaar. in samenwerking niet TNO, Delft. Het gaat hierbij vooral om de kerken en bijgebouwen, die de laatste tien jaar zijn gebouwd. In deze kerken is een be paalde lichte betonsteen in dragende constructie of anderszins gebruikte. In het algemeén wordt grindbeton toe gepast. In lichte betonsteen is het grind vervangen door biniskorrel of lavakor rel, die van vulkanische oorsprong en bros en licht is. Met zand en cement samen wordt deze steen in blokvorm vervaardigd en toegepast De stenen waren berekend op een druk van tien kg per cm2. Gebleken is, onder andere in Nunen, Eindhoven en als eerste bij de Lucaskerk in Den Bosch, dat d« drukvastheid zeer sterk is teruggelo pen. Die druk mag na verloop van eni ge tijd nog maar vier kg per cm2 zijn. Ooi-zaak is een verouderingsproces van de steen, waarvan de ooi-zaak momen teel nog door TNO wordt onderzocht. Het bouwbureau van het bisdom Breda heeft in eerste instantie de tekeningen van de er voor ln aanmerking komende kerken door deskundigen laten bekijken. In het bijzonder die constructies, waar bij muren en kolommen uit deze bouw steen zijn vervaardigd en waarop beton- balken en stalen leggers drukken de dragende constructies dus. Het bouwbu reau houdt zich by kerken, omdat men niet beschikt over de tekeningen van andere gebouwen, zoals wijkgebouwen, scholen, of gymnastieklokalen. Wat Zeeland betreft kon voor onderzoek van de tekeningen in aanmerking ko men onder andere de Triniteitskerk in Terneuzen. Gebleken is dat er geen zware belasting op de betreffende ste nen in deze constructie drukt. Voor geen van de r-k kerken in Zeeland is er enig gevaar, zo is na onderzoek ge bleken De heer A. M Joormann. hoofd van het bureau bouwzaken in het bisdom Breda, verklaarde ons voorts, dat twee kerken nog in ondei-zoek zijn. de Goede Herderkerk en de H. Kruiskerk, beide in Breda. De Pauluskerk in Dongen is al gesloten. Bij eerstgenoemde kerk blijkt de belasting te zyn verdeeld, om dat hier is gebruik gemaakt van een ringbalk in de dakconstructie. Ook de Kruiskerk zal worden voorgedragen voor onderzoek. MIDDELBURG Dinsdagavond 7 mei zal op het Nadorstterrein een wed strijd worden gespeeld tussen het Ne derlands militair elftal en landskam pioen Middelburg. Het militaire team bestaat uit semi-profs. Waarschijnlijk zullen Jan van Bevere (Sparta) en Willy van der Kuylen (PSV) in het mi litaire elftal spelen. De baten van «Te wedstrijd zijn bestemd voor .Sport steunt Zonneveld' en het uniformen fonds van het Middelburgs muziek korps, De wedstrijd begint om zeven Die 15 miljard is wel het bedrag, dat de levensverzekeringmaatschappijen beheren. Het is de spaarpot van de polishouders, waaruit uitkeringen ge daan moeten worden op het moment waarop dat nodig is of op de dag die in de polis is afgesproken. De maatschappijen kunnen dus met dat geld maar niet doen en laten wat ze willen. Het betekent nl. volstrekte zeker heid voor de bezitters van de 27.671.278 polissen van levensverzekering die er in ons land zijn. De levensverzekeringmaatschappijen beheren dat geld, tiw geld. Het heeft dag aan dag de volle aandacht van de deskundigen die tot taak hebben het veilig en nuttig te beleggen. Veilig, zodat de uitkering zeker is. Nuttig, zo dat iedereen er wat aan heeft. Dat uw spaargeld dank zij die belegging rente opbrengt, is in uw be lang, want daardoor is de premie lager en betaalt u dus minder voor uw levensverzekering. Dat doet het levensverzekeringbedrijf: u helpen in uw zorg voor de toekomst en tegelijk zorgen voor de toekomst van iedereen. Ned. Ver. ter Bevordering van het Levensverzekeringwezen - Utrecht MIDDELBURG De sportontmoe- ting tussen de COAK en de Mechelse CAD Is opnieuw In een Belgische zege geëindigd. De CAD-sportpIoeg behaal de 641 punt tegen de OOAK'ers 53 y2 punt en zo konden de Belgen de wis selbeker weer voor een jaartje mee naar huis nemen. Hun commandant, InltenanLkolonel H. M. Caron kreeg de beker op het Middelburgs Nadorst- terrein evenals vorig jaar overhandigd door de commandant van de OOAK, ko lonel J. C. C. Crena Uiterwijk. Vier van de vijf atletieknummers ein digden in een Mechelse zege, namelijk de 100 meter (6-15), de 800 meter (10-11), en de 1500 meter (7-14). De Middelburgse ploeg won het versprin gen met 11-10. De Belgen eindigden op alle nummers als eersten, de 100 me ter werd zelfs een drievoudige zege, de 1500 meter een dubbele zege. Op de Zweedse estafette legden de Belgen bovendien ook beslag: 10-5. Na deze atletiekstrijd ieidde de CAD met 60 tegen 39 punten. De Middel burgse volleyballers haalden een fors deel van de" achterstand in door in twee sets (met 15-18 en 15-0) le win nen. maar de Belgische zege stond toen al vast. De voetballers zouden slechts 9 punten kunnen verwerven en dan nog zou de CAD 2 punten voorstaan. De voetbalwedstrijd eindigde tenslotte in een 2-2 puntenverdeling, waarmee Iede re ploeg 4',t punt verdiende. De uitslagen van de atletiekwedstrij den luiden: 100 meter: 1 De Ruyter (B) 11.8; 2 De Neef <B> 12.0: 3 Brack (B) 12.0; 4 Bus (N) 12.2; 5 Nieuwenhuijzen (N) 12.4; 6 Van Heer- de (N) 12.4. 800 meter: 1 Thijs (B) 2.00.5; 2 Goud zwaard (N) 2.02.8; 3 Van Driessche (B) 2.03.2; 4 Mooren (N) 2.04.0; Schipper (N) 2.08.0; 6 De Tollenaere (B) 2 15.8. verspringen: 1 De Ruyter (B) 6.59; 2 Bus (N) 6.16: 3 Witkamp (N) 6.05; 4 De Neef (B) 5.77: 5 De Jager (N) 5.76; 6 Chesquiere (B) 5.62. 1500 meter: 1 Thijs iB) -1.14.5; 2 Van Driessche (B) 4 18.3; 3 Goudzwaard (N) 4.19.7: 4 D'Haeseleer i B) 4.22.4; 5 Mooren (N) 4.23.1; 6 Schipper (N) 4.36.0. Zweedse estafette: 1 CAD 2.08.06; 2 COAK 2 14.8. In de eerste klas van de ziiterdagcom- petitie in de KNVB afdeling Zeeland zijn vanzelfsprekend aller ogen gericht op het beslissende duel in Zoutelande tus sen de Meeuwen-reserves en Middelburg V. De situatie is zo, dut de hoofdstede lijke ploeg één punt meer en derhalve aan een puntenverdeling genoeg heeft. De beslissing zal in ieder geval uit de bus komen. In de eerste wedstrijd trok Middelburg met 4-1 aan het langste eind, waarmee Mij overigens geenszins willen stellen dat zij ook nu weer gaat Min nen. Het voordeel van eigen terrein zal ongetwijfeld zwaar tellen. Wil Bevelanders de degradatie nog ont lopen dan mag geen punt meer worden verspeeld De thuiswedstrijd tegen 's-Heer-Arendskerke is weliswaar niet gemakkelijk maar hoeft toch ook niet bij voorbaat als verloren te wor den beschouwd. Kloetinge mag geen Zaterdagvoetbal Zuid-Afrika eist schadevergoeding moeite hebben met Beren. Arncmuiden II is favoriet in de thuiswedstrijd te gen Mevo en Hoek contra Kats. VCK zal zich op felle tegenstand van het nog niet geheel veilig staande Zaamslag moeten voorbereidèn. De bezoekers zou den bij een gelijk spel al .binnen' zijn. Het programma is: le klas: Bevelan ders I - 's-Heer-Arendskerke I, Kloe tinge I - Beren I, Arneniuiden n - Mevo I. Hoek I - Kats I, Meeuwen II- Middelburg V. VCK I - Zaamslag I: 2e klas A: Erouwershaven I - SKNWK L Bruse Boys I - Nieuwdorp n. Kloe-;ctrT .-.on/-» ivo I" -.Veere I, ^NP JOHANNESBURG (ANP) .Het Olympische comité van Zuld-Afr;ka zal het Internationale Olympische Comité een rekening presenteren van de kosten die zijn gemaakt in de afgelopen twee maanden in verband met de voorberei dingen voor de Olympische Spelen in Mexico.' Dit verklaarde donderdag in Johannesburg Frank Braun. de presi dent van het CAO. ,Wij hebber, aanzien lijke sommen geld geïnvesteerd', ver volgde hij. ,alle nationale sportbonden moeten een .gedetailleerde declaratie in dienen en wij zullen daarna de schade vergoeding indienen bij het IOC'. De reactie van de niet-blanke Zuidafrl- kaanse atleet Kuosi op de uitsluiting van zijn land was. .Het nieuws was een verschrikkelijke slasj voor mij. het erg ste wat lk in mijn leven heb meege maakt'. Kuosi voegde er aan toe: .Stel dat Zuid-Afrika in 1972 wel wordt toe gelaten. dan ben ik 32 jaar en is het voor mij te laat'. Zuid-Slavië in halve finales tinge Oostka I: 2e dijke II. SVD I - Borssele I. Tern.| Boys II - Heinkenszand I. Yerseke H- Spüi I, Zeeland Sport VH - Kloet'nge II: 3e klas A: Brouwershaven II - WIK Et. Duiveland II - SKNWK II. Beslissings- -edstrijd: DFS III - ZSC I; 3e klas B: Colijnsplaatste Boys III - Wissenker- ke III. SSV II - Bevelanders Hl. Wol- faartsdijk .III - Cortgene II: 3e klas C: Arnemuiden III - Vlissingen VI, GPC n - Nieuwland n, Oostakepelle H - Meeuwen HI. Serooskerke II - VCK HL Serooskerke in - Vlissingen vil. Veere T - VCK II. 3e klas I): Beren SVD n, 's-Gravenpolder I - Hoe- dekenskerke I. 's-Heer-Arendskerke n- Borssele H. Nieuwdorp 1H - SW I, Wissenkerke II - GPC I; 3c klas E: Kapelle HI - Wemeldinge II. Rillandia LH - Kloetinge V, Waarde II - Krab- bendijke IH: 3e klas F: AZVV H- Sluis H Sluis I - Hoek H Tern. Boys Hl - Spui n. Zaamslag I - Oostburg IL In laatste minuut Russische zege MOSKOU (ANP) Rusland heeft woensdag in Moskou de vriendschappe lijke voetbalwedstrijd tegen België met 1-0 gewonnen. Szabo scoorde in de laat ste minuut het enige doelpunt. Het Zuldslavi- sche voetbalelftal heeft zich woensdag naies van het toernooi om het Europe- kampioenschap voor landenploegen. Zuidslavië won de tweede wedstrijd te gen Frankrijk met 5-1 (4-1). De twee ploegen speelden in de eerste wedstrijd op 6 april in Marseille gelijk f 1-1). Zuid-Slavië zal ln de halve eindstrijden uitkomen tegen Engeland of Spanje. KERKNIEUWS GEREF. KERKEN (vrijgemaakt j Beroepen te Den Haag-Oost G. Mulder te Nurwewowle. ADVERTENTIE l IPhTüPS BATfiRÏJËNl

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 9