NIEUW! Gemeenteraad Veere ongerust over financiën bejaardentehuis In beslag genomen boot niet verkocht Koninklijke marine winnaar Zeeuwen-pistoolwedstrijden onstrutfa Bezorgde brief naar gs 52)e gouden lien weTo^ST^feefe^en4 e^*o&r naar Toegewezen aan Vlissingse reder ZUID-BEVELAND STAAT IN BLOEI Presentiegelden omhoog bij Hulster Ambacht' Korp. H. Franse beste schutter Elastisch katoen. Een broekje dat rimpelloos past. Waar de pasvorm nooit uitwast. Dat toch luchtig is, hygiënisch is. Omdat 't katoen is. 'n Ideaal broekje. Nieuw van Tima COAK-sportman Bevelander onderscheiden I VRIJDAG 26 APRIL 1968 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 17 DONKERE WOLKEN HANGEN BOVEN GODSHUIS f ADVERTENTIE) pleeg:- en rusthuizen Zeeland er nog is om de mensen op te nemen deed daar niets aan af. Bovendien zag de voorzitter er een ge vaar In dat men daarmee degenen die moeten besluiten of er al dan niet een nieuw rusthuis komt een argument in handen geeft om te zeggen dat er in Veere dan geen behoefte meer zou be staan aan een nieuw rusthuis. Het raadslid D. Kasse (ar) kwam met het voorstel de b en w te vragen voor de overgangsjaren een financiële rege ling van het rijk los te peuteren waar mee de moeilijkheden van steeds hoger oplopende nadelige exploitatieresultaten opgevangen zouden kunnen worden. De heer Mol zag er weinig heil in: .Het duurt tot de laatste cent van het Gods huis is opgesoupeerd vóórdat er eena een keer iemand uit Den Haag komt'. De stemming bracht tenslotte aan het licht dat het voorstel er door kwam. Met een schamele meerderheid overi gens. Het raadslid Kasse stemde eerst na enig aarzelen schoorvoetend in met het voorstel van b en w. Dat gebeurde nadat de voorzitter de raad had laten weten gs uitvoerig van de gerezen pro blemen op de hoogte te zullen stellen. De gemeentebegroting voor 1968 gaf weinig of geen aanleiding tot het hou den van algemene beschouwingen. En kele punten die bij de hoofdstuksgewijze behandeling aan de orde kwamen betrof fen onder meer de grote post, die er VEERE De exploitatie van het bejaardentehuis door de stichting het Godshuis te Veere geeft reden tot grote bezorgdheid. Fini problemen steken de kop op. En deze moeilijkheden nemen dusda nige vormen aan, dat ook de raad rich ongerust maakt. Dat bleek woensdag maar al te duidelijk tij dens de vergadering toen de be groting voor 1968 van de stichting Godshuis Veere aan de orde kwam. Volgens deze begroting zal het. nadelig exploitatieresultaat over het dienstjaar 1968 87.725,93 bedragen. Als uitvloei sel van de wet op de l»ejaardenoorden is aan het Godshuis de verplichting opge- legd de maximum-bezetting terug te den die drie ton maar een bom geld. «ven» ar o, er we, dat een groot deel van de vaste lasten efficient^^verd gtoveiitt. De heer Mol niet alleen blijft, maar steeds stijgt terwijl het aantal bewoners dat door het betalen van pensiongeld de exploi tatielasten moet dragen is geslonken. gen niet langer verspreid zullen zitten snel tot stand zal kunnen komen. In; de rondvraag bracht de heer W. Onder-1 dijk (ar) over dit laatste nog als stand-, punt: naar voren dat het allemaal wel erg lang duurt voordat het al jaren gele-! den aangekochte tonnenmagazijn zoda nig zal zijn omgebouwd tot het geschikt is om als werkstadhuis te fungeren. De voorzitter kon meedelen dat de plan- nen nu zodanige vormen op papier had-1 den aangenomen dat ze aanvaardbaar zijn voor het gemeentebestuur. Hogere subsidie De heer Sturm pleitte voor een ho gere subsidiëring van de sportvereni gingen in de kernen. Hij arong zelfs aan op een verdubbeling. De voorzit-, ter haastte zich het raadslid te wij zen op de vele .versluierde' subsidies, die worden verstrekt mét het bekos-1 tigen van allerlei voorzieningen. Daarbij haalde hij onder meer als: voorbeeld aan de verlichting van het sportveld in Veere, wat de gemeente toch nog een aardig centje neeft ge kost. ,Maar als men met moeilijkhe den zit, krijgt men bij ons echt ge hoor', zo verzekerde hij. Zowel de heren W. Wouters (ar) als J. de Visser (sgp) vonden dat ervoor moet worden gewaakt, dat de begr van het .Veerse Meer' al te zwaar drukken op het budget van de Een sublieme sigaar voor een prettige prijs. Steek eens op. Ahhh... Een Keurkorps sigaar! Natuurgedroogd, verrassend mild en vol karakter. doos met 10 sigaren luxe houten kist met 25 sigaren 7,25 In verband hiermee heeft het stichtings bestuur met ingang van januari van dit jaar al besloten de pensiongelden te verhogen. Maar daarmee krijgt men de begroting nog niet sluitend. En men acht het onverantwoord om de pensionprijzen nog verder op te schroe ven omdat deze prijs dan in geen en kele verhouding meer zou komen te Btaan ten opzichte van de geboden huis vesting. Door het uitblijven van een nieuw rusthuis in Veere komt de stich ting godshuis in een financiële crisis te verkeren, waarvoor binnen de stichting geen oplossing gevonden kan worden. Onder protest Met dit alles werd de raad geconfron teerd toen het er op aan kwam de be groting goed te keuren. Met de rug tegen de muur, of om met burgemeester A. de Kam te spreken, onder protest werd de begroting goedgekeurd .Zes raadsleden stemden voor, vier tegen. Van de tegenstanders was het gemeen tebelang-raadslid J. A. A. Mol wel de felste. ,Dit kan zo niet', vond hij. ,Met dit stringente handhaven van de regels is niemand gediend. Het lijkt wel of men de opzet heeft dit hier kapot te maken', aldus de heer Mol die voorts meende, dat de overheid ook moet voor zien in de middelen als men met zo dwingende voorschriften komt. Met vijf mensen meer in het tehuis zou de bezet ting niet alleen nog verantwoord blij ven maar bovendien zouden daardoor de Inkomsten met 20.000,- toenemen waardoor de zaak rendabel te maken is. De heer H. Janse (chu) schaarde zich aan de zijde van de heer Mol. Men kwam bij de bespreking van dit onderwerp zelfs met de suggestie om de zaak gewoon scherp te stel len en te zeggen: vijf mensen erbij: kan dat niet dan moet het tehuis maar gesloten worden. Dat vond de voorzitter echter geen juiste hande ling. .Daarmee worden de mensen gedupeerd', vond hij en de mening van de tegen de begroting proteste rende raadsleden (ook de heren H. Janse (chu) en S. de Bruijn (gb) waren daarbij) dat de stichting ver- of het wel voor tachtig procent renda bel is dat deze kosten worden gemaakt. Het eisen van honderd procent vond hij wat te ver gaan. De heer Kasse sprak de wens uit dat een reorganisatie in de vorm van het gereedkomen van een werkstadhuis waardoor alle afdelin- Brigadier Hamelink viert jubileum GOES Brigadier A. K. Hamelink van de Goese gemeentepolitie viert vrij dag 3 mei zijn 25 jarig jub'.eum als overheidsfunctionaris. Dat gebeurt 's middags met een bijeenkomst van het Goese korps, waarop gesproken zal worden en daarna van ongeveer half vier tot half vijf ls er voor be langstellenden uit de burgerij gelegen heid de heer Hamelink te feliciteren. De heer Hamelink werd op 27 mei 1915 te Terneuzen geboren. Op 1 ok tober 1945 trad hij na als vrijwil liger in militaire dienst te zijn ge weest als hulpagent van politie te Hilversum in dienst. Hij werd daar op 1 juli 1946 bevorderd tot agent van politie. Op 1 februari 1948 werd hij benoemd tot agent van politie te Go"s. waar hij op 1 november 1952 werd bevorderd tot hoofdagent pn op 1 fe bruari 1964 tot brigadier De heer Ha melink is nu in het bijzonder beiast met verkeerszaken. nog eens even zijn protest te her halen dat hij had laten klinken toen in de vergadering van ,het Veerse Meer' het eilanden- en baggerplan aan de or de kwam. De voorzitter liet de raad weten, dat hij eigenlijk van het begin af aan niet zo voor dit plan was ge weest. De heer Kasse signaleerde ,een morele wanklank' bij het constateren van naar verhouding lage huren voor de ambtswoning van de burgemeester en de woning van de gemeentesecreta ris. Uiteindelijk gaf de raad haar fiat aan de gemeentebegroting 1968. ADVERTENTIE «■ne v°oT nr<*eUê' VOOR MODERN HUISHOUDEN TIJDENS RECHTBANKZITTING 1DDELBUKG Het in beslag g men (en als plezierjachtje gebruikte) vissersbootje Quiet, Waters Ls vrijdag niet gerechtelijk verkocht.. Er was tij- gerechtelijk verbocht. Er was" tij dens de zitting van de Middelburgse rechtbank onder presidium van mr. B. S. Sieperda niemand, die opbood en niemand die afmijnde, zodat executant Th. D. Dijkhuizen uit Vlissingen vol gens de wet het bootje toegewezen kreeg om er mee te doen wat hij wil. Zoals men zich wellicht zal herinneren werd enkele weken geleden beslag op het bootje gelegd toen de eigenaar er van, de Hamburger J. U. K. Husseni (handelend onder de naam Atlantic Trawlers) het sleep- en bergloon van 15.000,- niet wilde betalen nadat de sleepboot TemI m van sleepbootreder Dijkhuizen uit Vlissingen het in nood geraakte bootje op verzoek van de ka pitein gered had. Volgens de heer Hus seni had de kapitein van de Quiet Wa- ers niet om hulp mogen seinen. Bij vonnis van de rechtbank van 20 december van het vorige jaar werd de Duitse eigenaar veroordeeld om de 15.000,- aan de heer Dijkhuizen te betalen, terwijl bij dit vonnis te vens werd bepaald, dat het beslag op het vissersscheepje van waarde was. De heer Husseni betaalde ech ter niet. zodat besloten werd de Quiet Waters gerechtelijk te ver kopen. Nadat mr. J. F. C. van Deinse, die voor de heer Dijkhuizen optrad, geconclu deerd had tot verkoop van de boot over te gaan wees mr. Sieperda eventuele kooplustigen er op, dat ze ook de kos ten zouden moeten hctalen. Die warer niet mis: de kosten van de procedure en het beslag, alsmede het trekgeld, beliepen 6200,-. Het was een bedrag (dat dus bij de koopprijs zou komen) dat de kooplust bepaald niet aanwak kerde. Begonnen werd met op te bieden. De in zet was 1000,-, door de heer Dijkhui zen zelf gedaan. Er kwam echter geen enkel bod... De president schorste daar op de zitting" twee minuten teneinde eventuele gegadigden in de gelegenheid stellen met elkaar te overleggen. 'volgens werd afgemijnd, vanaf een bedrag van 100.000,-. Eerst ging er 10.000,- per keer af, daarna 5000,- olgens 1000,-. Toen dit laat ste bedrag was bereikt mijnde er nie mand af. De verkoop ging dus niet door. Mosselzaadvisser is begonnen Deze week is het vissen van mossel zaad opengesteld. De datum voor de openstelling is 23 april en tot. 3 mei mag dan worden gevist. Dit is uitsluitend voor het vervoer naar de percelen in Zee land. De tweede periode voor zaad- vissen ligt tussen 7 mei en 22 mei. In deze periode mag gevist worden op de percelen in de Waddenzee. Uit een onderzoek dat in samenwerking met het produktschap voor vlees en vispro- dukten is tot stand gekomen, blijkt dat er voldoende halfwas mosselen waren, variërende van groot tot klein half was, terwijl er ook enkele zaadbanken waren aangetroffen. Eén en ander wijst tot. dat er een goed mosselzaad viskeu-- -- te verwachten is. KAPELLE Als het weer mee werkt gaat Zuld-Beveland een uit zonderlijk mooi bloesemweekend tegemoet. De pracht en praal barst er langs alle kanten uit nu de perebomen zich door he aanhoudende mooie weer volop te pronk hebben gezet. Ook de per celen met zure morellen komen tot nieuw leven en verwacht mag worden dat ook deze bomen eicn het komende weekeinde zullen tooien met een vacht can wit sa tijn. De pruimen mogen hier en daar dan hun bloemblaadjes al hebbe laten vallen, het mag niet wegnemen dat de natuur een won derschone aanblik biedt nu ook hier en daar de appelbomen met hun zachtrose getinte bloesem zich ln het schouwspel gaan men gen. Bij aanhoudend mooi weer zullen er over enkele dagen al veel appelpercelen ln bloei staan. Het naderende weekend zal de natuurliefhebbers dan ook veel e bieden geven. Met een trip door Zuid-Beveland, waarbij zeker ,De Zak' niet vergeten moet worden, kan men vrijwel alle kanten uit. Het is niet van zoveel belang waar men de tocht aanvangt en waar men deze gaat eindigen. Op zeer veel plaatsen treft men de bloesms aan, maar een vast staand feit is wel, dat het eldora do van de fruitbloesems nog altijd is te vinden in de omgeving van Kapelle, Wemeldinge, Kattendij- ke, Biezellnge en Schore. SCHIETDUELS IN VLISSINGEN HULST Het dagelijks bestuur van het waterschap Hulster Ambacht wil de presentiegelden voor de hoofdingelanden verhogen van 20,- tot 25,- per bij gewoonde vergadering. Ook voor het bijwonen van commissievergaderingen wil men een presentiegeld van 25,- vaststellen. Tot dusver ontvangen com missieleden slechts 10,-. Het dagelijks bestuur is van oordeel, dat hierin een on billijkheid schuilt, omdat de vergaderin gen van de commissie's niet minder tijd to beslag nemen dan de algemene ver gaderingen. De verhoging van het presentiegeld zal in de eerstkomende algemene vergade ring op 2 mei aanstaande aan de or de komen. Een ander belangrijk punt dat dan eveneens ter sprake komt is het vaststellen van een regeling, op grond waarvan minder gescnot betaald zal moeten worden voor ongebouwde eigen dommen waarvan het opbrengend ver mogen nihil of buitengewoon- laag is. De regeling zal vooral van toepassing zijn op dijken, kreken, moerassen, dras sige gronden, bossen, e.d. Tot dusver werden al deze terreinen voor de volle 100 pet aangeslagen. Als basis voor de nieuwe regeling geldt, dat het opbren gend vermogen van de gronden tenmin ste 50 pet lager moet zijn dan het ge middeld opbrengend vermogen van de overige gronden in het waterschap. Tenslotte zal de hoofdingelanden wor den voorgesteld financieel bij te dra gen in de verbetering van zogenaamde randwegen in de ruilverkaveling Stop peldijk. Het gaat hier om wegen welke van belang zijn voor de ontsluiting het ruilverkaveüngsgebied. Examens OOSTERLAND Bij de gehouden exa mens te Breda slaagden voor het diplo ma mach toeschrijven uit Oosterland de dames H. Capelle. A. Hirdes. C. E. van der Hulle en W. H van der Laan, en de heren J. A. Bolle en W. Goud zwaard. (ADVERTENTIE) VLISSINGEN Het team van de ko ninklijke marine heeft de Zeeuwen- pistoolwedstrijden gewonnen. Tijdens de korpswedstrijden van woensdag op de schietbaan aan de Buitenhaven bleef De beste serie snelheidsvuur gaf hier bij de doorslag ten gunste van korpo raal Franse. Tweede werd de beambte I van het martoebewaktogskorps P. Poppe en derde de hoofdagent van po litie M. Roelands van de Vlisstogse politie. Na afloop van de wedstrijden reikte commissaris J. van Marion van de VUssingse politie, welk korps de organisatie in handen had, to de kan tine van het gemeentehuis de prijzen de koninklijke marine twee punten voor; uit. Hij bracht daarbij dank aan oaan- op de naaste concurrent, het team van 1 commandant Van Os en de ,man achter de gemeentepolitie Vlissingen. Met deze de schermen', adjudant van podtie De prestatie legden de marinemensen be- Vries. Majoor jhr D. C. Valckeaiier von slag op het zilveren wLsselschild. dat Geusau reikte daarbij een nieuwe wis- ze vorig jaar aan het marine»*?wakings-selprijs van het territoriaal commando korps hadden moeten afstaan. Winnaar voor het beste politiekorps uit aan de van de persoonlijke wedstrijden werd Vlisstogse politie, de korporaal H. Franse van de konink-: lijk, landmacht- UitslagCTl Het aantal deelnemende teams aan de ze wedstrijden tussen de verschil lende uniformdragenden in Zeeland dit keer van acht uitgegroeid tot tien. Debutanten waren de teams van de gemeentepolitie van Goes en Terneu zen. De Goese politie deed het lang niet slecht en legde beslag op de vijfde plaats. Aan de korpswedstrijden be stonden de teams uit vijf man, aan de persoonlijke wedstrijden, die dins dag al waren begonnen en woensdag morgen werden voortgezet, namen per korps zeve-n schutters deel. De per soonlijke wedstrijden bestonden uit twee series: acht schoten juistheidsvuur en acht schoten snelvuur binnen de 30 seconden van 25 meter afstand op internationale pistoolschijf. Bij de korps- wedstrijden mocht iedere schutter vijf schoten lossen en dat moest gebeuren binnen de rijf minuten. Zowel de korpswedstrijden als de persoonlijke wedstrijden hebben een spannend verloop gehad. Toen de laatste schutter van de koninklijke marine aan zijn serie zou beginnen, stond de gemeentepolitie Vlissingen' zeven punten voor. De laatste mari- neschutter, ltz I V. J. A. Wilkens, presteerde het echter om negen pun ten meer te schieten dan de laatste schutter van de Vlissingse gemeente politie. Hij bracht zijn team daar mee op een totaal van 185 punten, twee punten meer dan de Vlissingse politie. De uitslagen zijn: korpswedstrijden: koninklijke marine 185 punten; 2 meentepolltie Vlissingen 183 punten; 3 gemeentepolitie Middelburg 183 pun ten; 4 rijkspolitie 177 po n:en. 5 ge meentepolitie Goes 174 punten; 6 ko ninklijke marechaussee 173 punten; 7 maririebewaktogskorps 169 punten 8 koninklijke landmacht 156 punten; 9 gemeentepolitie Terneuzen 136 punten; 10 mijnendienst 126 punten. Persoonlijke wedstrijden: korporaa1 H. Franse, koninklijks landmacht. 124 punten; 2 beambte I P. Poppe MBK (marinebewakmgskorp3). 124 punten: Korporaal Franse (rechts) bij de schietschijf vraarvrn zijn resul taten icorden afgelezen. (Foto PZC). 3 hoofdagent van politie M. Roelands, gemeentepolitie Vlissingen. 124 punten; 4 sergeant K. W. M. Jansen, konink lijke marine, 123 punten; 5 korpschef E. Hubregtsen, gemeentepolitie Terneu zen, 118 punten; 6 korporaal W. Geer- lings, koninklijke marine, 114 punten; 7 beambte A. J. Keulemans, martoebe- wakingskorpa. 112 punten: 8 hoofdagent 111 punten; Wilkens. koninklijke marine, 111 pun ten; 10 sergeant J. C. van Leeuwen, koninklijke marine, 111 punten; 11 ser geant C. J. Louwerse, koninklijke land macht. 111 punten: 12 agent van politie L J. Flikweert. gemeentepolitie Middel burg. 110 punten; 13 beambte I. A. de Potter, marinebewakingsdienst. 110 punten; 14 beambte A. J. Dtogemanse, martoebewaklngsdienst, 110 punten; 15 beambte A. L. Kopmels, martoebewa- kingsdienst, 109 Dunten; 16 waarnemer C. den Hollander, koninklijke marine, 108 punten; 17 korporaal J. P. Franssen, koninklijke marine, 108 punten; 18 ad- spirant van politie W. Rijnberg, ge meentepolitie Vlissingen, 107 punten; 19 hoofdbeambte J. Stroo. marinebewa- ktogskorps. 104 punten; 20 adjudant W. P. de Visser, rijkspolitie, 104 pun ten. ADVERTENTIE Modi«ua-mo<M, comfortabel Katoen. Blijvend 2.95, panty 3,50. MIDDELBURG Na afloop van de buitengewone vlaggenparade is woens-1 dagmorgen adjudant sportlnstructeur i A. L. Bevelander van de Eerste COAK onderscheiden wegens 24 jaar trouwe dienst. Hij kreeg de zilveren medaille. De uitreiking geschiedde door kolonel •J- C. C. Crena Uïterwijk. De heer Bevelander was al geruime 1 tijd aan de opleidingsschool in Mid delburg verbonden geweest, toen hij naar Bergen op Zoom ging. waar hij werd geplaatst bij de cursus voor ser- geanten-majoor instructeur. De heer Bevelander was ook verbonden aan de I gevechtscursus bij het korps commando troepen. In 1963 kwam hij terug bij de COAK. Later werd hij bevorderd tot adjudant. Kolonel Crena Uïterwijk sprak in zijn toespraak zijn volle te-1 vredenheid uit over de wijze waarop j de heer Bevelander zijn taak bij de school verricht. Adjudant Bevelander woont in Vlissingen. I 'n Sportieve ruit j| Of iets voor f een avondje uit Het is er allemaaL Bij Nederland Kattenburg. Snoezige bloezes,verrukkelijke truitjes. Een complet als dit in l een sportieve ruit Of een cocktailjapon vooreen gezellig avondje uit. Kom gauw eens kijken: er is heel veel te zien. Heerlijk zomerse dingen. Of alvast iets warms voor straks. I 1 Bij Nederland Kattenburg, j NEDERLAND KATTENBURG NV GOES Lange Kerkstraat 27

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 17