Basis voor viaducten rijksweg en Sloeweg MANCHESTER NIET VERDER DAN 1-0 4 Maandag forel in Veerse Meer Cees Rentmeester in Mexico-selectie PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 25 APRIL 1968 Deze foto toont een terrein bij 's-Heer-Arends- kerke (het dorp boven aan de foto) waar in de toekomst de nieuwe rijksweg en de Sloeweg zullen lopen. Op dit terrein worden momenteel de zandophogingen gemaakt voor de toekom stige viaducten onder meer over het spoorlijn tje dat onderaan de foto is te zien) en hoger gelegen rijbanen. Omdat de ondergrond slecht is, maakt men ge bruik van verticale drainage, om voldoende ste vigheid te krijgen. Op de foto is deze te zien als witte vlekjes (in het midden van de foto). Links op de foto loopt met een grote bocht de bestaande rijksweg. (Luchtfoto Peeters en Slagboom) Benoeming BRANDJE IN BREESTRAAT De Heer J. Broggeman, leraar in de [MIDDELBURG De brandweer werd Matmelijke oefening aaa de .lage«]dl„sdafmkMag tege„ haif 5 gealarmeerd technische school te Oostburg is met] ingang van 1 augustes benoemd tot gym- voor een brandje dat zou zijn ontstaan nastiekleraar aan de hts te Vlissïngen. in de woning van de familie B. aan Aa Breestraat. Ben gordijn had vlam gevat toen de wind het in een gasvlam deed waaien. Kordaat optreden van de be woonster maakte het niet meer noodza kelijk voor de brandweer om in te grij pen. De schade bleef beperkt. NIEUW BELONINGSSYSTEEM BIJ KON. MIJ,DE SCHELDE' VLISSINGBN Met ingang van 1 ju li zal er bij de Koninklijke Maatschap pij ,De Schelde' een nieuw belonings systeem worden ingevoerd. Over de nieuwe beloningsstructuur is overeen stemming tussen cle directie van ,De Schelde' en de vakbonden. De tariefuitkomsten, die nu nog liggen boven de 35 pot, zullen worden afge bouwd via een compensatieregeling. In het nieuwe beloningssysteem ligt de tariefvloer op 21,5 pet. Over de totale afschaffing van de tarie ven Icon nog geen overeenstemming wor den beredlct tussen directie en vakbon den. Nochtans noemt het weekblad .Me taalkoerier' van de ANMB het nieuwe systeem .een belangrijke stap op de weg naar verdergaande integratie van de arbeidsvoorwaarden voor handarbei ders en beambten'. Er is een commissie ingesteld, die be staat uit vertegenwoordigers (onder an deren loondeskundigenvan de vakbon den en deskundigen van .De Schelde', die het vraagstuk van de integratie der arbeidsvoorwaarden uitvoerig zaï bestu deren. De commissie zal ook een even tuele afschaffing van de tarieven bij .De Schelde' in studie nemen, In decem ber zal de commissie rapport uitbren gen. organisatie ter verbetering van <lc bin nenvisserij zal zc om twee uur uitzet ten bij café-restaurant .Delta Marina' by Kortgene, tegelijk met een aantal glas aaltjes. Na afloop van de uitzettingen wordt in .Delta Marina' een uiteenzet ting gegeven van de overwegingen, die ertoe hebben geleid, dat is overgegaan tot het uitzetten van forel in het Veer se Meer. Tevens wordt uiteengezet, wel ke maatregelen door de afdeling sport- visserij en beroepsvisser^ van 't mini sterie van landbouw en visserij zijn ge troffen ter begeleiding van deze proef neming. De federatie deltavissers zal bekend ma ken op welke manier de forel door sport vissers kan worden gevist en mogelijk zal hiervan ook een demonstratie wor den gegeven. De federatie deltavissers zal alle genodigden een gratis dagver- gunning geven voor het vissen op forel. De federatie verkoopt overigens de ver gunningen voor 10,- per week. ZoaJs bekend: het ministerie van landilxmw en visserij stelt 5000,- beschikbaar voor forellen, die worden gemerkt en waarvoor men bij vangst ervan 2 50 incasseert. Op die manier wil men een beeld zien te krijgen, of in het Veerse Meer de forel ook inderdaad te vangen is en op welke manier. De O VB heeft voor de uitzetting 40.000 gulden beschikbaar gesteld Dë forel len komen voor het grootste deel van Deense kwekerijen. Uitzetting van forel in een aantal, zoals dat nu in het Veer se Meer gebeurt, zijn er eerder in Ne derland niet geweest. Men heeft wel in minder grote aantallen in de Vinkeveen- se plassen de wis uitgezet. Toenemend aanbod winterbloemkool in Zeeland KAPELLE (ANP) Op de Zeeuwse tuinbouwveilingen is deze week hot aan bod van winterbloemkool belangrijk toegenomen. Door het warme weer van de laatste tijd groeit de kool erg hard en Zeeland verwacht grotere oogsten dan ooit. De produktie in dit gebied wordt geschat op minstens i miljoen stuks. Daarvan zal 't aanbod bet grootst zijn bij de veiling .Walcheren' te Mid delburg. maar ook in Goes en Kapelle- Biezelinge zal er in de komende tijd steeds een hoeveelheid van betekenis te koop zijn. Door de Zeeuwse groentetelersorganisa tie in samenwerking met de veilingen zijn en worden op verschillende plaatsen in Zeeland demonstraties gegeven in het oogsten, sorteren en veilingklaar maken van het produkt. De vraag naar de goede kwaliteiten is zeer bevre digend. Vrijwel alles wordt afgezet op de binnenlandse markt. De veiling- prijzen van de grote maten lagen begin deze week tussen 70 en 90 cent per stuk. De kleine maten deden tussen 30 en 50 cent. Over het algemeen is op het ogen blik de kool klein van stuk. Verwacht wordt dat dit echter beter zal worden. Winterbloemkool wordt eind augustus uitgepoot in de volle grond. Het teelt resultaat is sterk afhankelijk van cle weersomstandigheden in de winter. Bij strenge vorst gaat er dikwijls een be langrijk deel van de aanplant verloren, terwijl ook veel water op het land fu nest is. De afgelopen winter is over wegend goed geweest voor.dit produkt. Orgel Oostkerfy te Middelburg wordt gerestaureerd MIDDELBUKG Ernst Leeflang, or gielbouwer te Apeldoorn, heeft, opdracht I gekregen tot restauratie van het orgel1 in de Middelburgse Oostkerk. Het gaat hier om een ingrijpende restauratie die geruime tijd in beslag zal nemen. De kosten worden geraamd op 195.000,-. Het Zuidnederlandse orgel dateert van 1780. Over enkele maanden zal een ge- deeltje worden afgebroken en naar Apel doorn worden overgebracht Waarschijn lijk zaj het gerestaureerde orgel eerst in 1970 weer in gebruik kunnen wor den genomen. Het werk wordt over een zo grote periode uitgesmeerd in verband met de finaneieringsmogelijk- heden Een belangrijk deel van de kos ten wordt gedekt door subsidies. Rijk, gemeente en provincie zullen mo gelijk de restauratie subsidiëren tot een percentage ran S5 procent, wat neer komt op 166.000.De hei-vormde gemeente zal dan echter nog altijd 30.000.- moeten opbrengen. Er is mo menteel een orgelfonds, dat over een be drag van omstreeks 13.000.- beschikt. Voor de rest zal men zelf moeten fi nancieren. Mogelijk geschiedt dit vol gens een zogenaamd contribuantensy steem. Ook zijn er gedachten om een orgelplaat uit te brengen en de baten aan te wenden voor het orgelfonds. Ver der bouwt de firma Van Vulpen te Utrecht een klein koororgel (15-stem- mig) voor de koorkerk in Middelburg. Het zal volgend voorjaar worden opge leverd. Augustus vorig jaar werd de op dracht gegeven. De kosten worden ge raamd op 94.000,-. Ds K. Venema volgt ds Zoodsma op I in Wemeldinge j WEMELDINGE Opvolger van ds. B. Zoodsma als hervormd predikant in Wemeldinge, die zondag aanstaan de daar afscheid neemt, om zïelsen- huispmlikunt in Eindho\en ie wor den, is ds. K. Venema (38) uit Leeu warden-Hu izum, die evenals ds. Zoodsma Fries van geboorte is en ge lijk met ds. Zoodsma eindexamen gymnasium heeft gedaan. Ds. Venema, die in het. Friese lier- gum is geboren, werd in 1957 kan didaat en was in datzelfde jaar viea- ris in Joure. Op 17 augustus 1958 werd hij predikant aldaar. Op 25 no vember '62 werd hij bevestigd als predikant in Huizum. In Friesland is ds. Venema docent aan de cursus geestelijke vorming (de .catechetencursus', zoals men die ook in Zeeland kentuitgaande van de provinciale kerkvergadering van Friesland. Hij doceerl bijbelkennis Ds. Venema was ook enige tijd ge delegeerde voor .Kerk en Israël'. Op 16 juni aanstaande zal hij door ds. E. 1*. J. Jebbïnk uit Kapellc nor-! den bevestigd als predikant in We meldinge en die dag ook intrede doen. •LANCHESTER (ANP) De 63.000] toeschouwers op Old Trafford begre-' peil het al ver voor het einde. Man chester United zou zich niet meer dan een doelpunt van Real Madrid kunnen distanciëren. De uitzichten op een plaats in de finale van het toernooi om de Europese beker voor landskampioe nen waren hiermee zo goed ais verdwe nen. Real Madrid, zesvoudig winnaar van de Europa Cup had de Mancunians in de tweede helft met defensief spel gebroken. De Engelse kampioenen begonnen met een serie aanvallen die onweerstaan baar leken. Al na vier minuten schoot de weergaloze George Best tegen de paal en Betancort had daarna nog enkele malen de hulp van het hout no dig. De Spanjaarden kregen moeilijk vat op het aanvalsspel dat vooral door Best en Charlton werd geïnspireerd en gestuwd. De Spaanse defensie leek te wankelen en alleen Sanchis hield het hoofd koel. Doelpunten bleven echter uit. In de 36e minuut had de strijd zich kunnen wijzigen. Johnny Aston speede de bal bij de achterlijn vrij. plaatste naar George Best die Be tancort met eeu hard schot kansloos liet: 10. De weg naar meer doel punten lag open, maar de Spanjaar den vonden op dat moment de be heersing, die een zo versterkte ver dediging onpasseerbaar kan maken. En wonderlijk genoeg, zij vielen toen met terug op hun in Europa zo langzamerhand beruchte methodes. De comedie bleef achterwege. Manchester United miste echter de kracht toe te slaan. Er werd veel aan gevallen. maar de voorzetten waren on zuiver, de passes stranden alle in de Spaanse muur. In de tweede helft kreeg de 18-jarige Brian Kidd al naar drie minuten de bal achter Betancourt, die echter zo zwaar was aangevallen dat van een doelpunt geen sprake kon zijn. De kansen op 'vergroting van de score verminderden bietrna snel. Het flitsende uit de eerste helft verdween uit de ploeg van Busby, ook al omdat Sanchis erin slaagde George Best uit te schakelen. Real Madrid voelde de druk MANCHESTER Manchester United heeft in de halve finale van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen met I0 gewonnen van Real Madrid. Op de foto Perez 7van Real en John Aston springen beiden naar een hoge bol. afnemen en schakelde direct over op de I in het verleden ai zo vaak succesvolle taktiek: vertragen. De Madrilenen kwamen meer aan de bal en bouwden zelfs enkele malen een tegenaanval op. Charlton en Crerand bleven werken, maar de door hun geschapen kansen werden gemist. Law schoot tegen Be tancort en dook even daarna onder een voorzet door de verbitterde wijze waarop de Schotse international toen zijn vuisten op het gras sloeg typeerde de onmacht van de Engelse aanvallers. Manchester United probeerde in liet laatste kwartier de marge te verrui men. Ook toen echter hield Real de En gelsen uit hun ritine, zij het dat de Spanjaarden nog een nndcr middel dan balbezit moesten aanwenden. Als ke gels vielen de Madrilenen om bij ge vaarlijke situaties en hoewel scheids rechter Tofik Bakhrnmov de .slachtof fers' met schouderklopjes tveer snel op de been kreeg, slaagde ook dit middel. AMSTERDAM (ANP) De sport- commissie van de KNWU heeft in over leg met coach Joop Middel ink de ama teurs Cees Rentmeester uit Oveza.nde en Harry Jansen uit Westzaan toege voegd aan de voorlopige selecüeploeg voor de Ronde van de Toekomst en de olympische ploeg voor Mexico. Deze se lectie bestond tot nog toe uit: Fedor den Hertog. René Pijnen. Leen de Groot, Joop Zoetemelk en Ger Harings. Heden overleed, zacht en kalm, nog onverwachts, onze innig geliefde en zeer zorgzame man, vader, behuwdvader en opa SIMON BAAS op de leeftijd van 52 jaar. Geve de Here ons troost en sterkte met dit grote verlies. Nw- en St-Joosland: A. Baas-Reynoudt Serooskerke (W): C. Baas A. J. Baas-van Belzen Simon en Nico Simon Gilles en verloofde Kees Adrie Jo en Dies Piet Elly Jannie Nw- en St-Joosland, 24 april 1968 Molendijk 70 De begrafenis za! DV plaatsvinden op 27 aprii om 12.15 uur op de begraafplaats te Nw- en St- Joosland. Vooraf wordt een rouwdienst gehouden in hel Ned. her.' verenigingsgebouw, welke aanvangt om 11.30 uur. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het Gasthuis te Middelburg. Bezoekuren da gelijks van 10.00-11.00 en van 18.00-19.00 uur. Geheel onverwacht is. na een zeer zorgzaam le ven, van mij heengegaan, mijn lieve vrouw en toegewijde levensgezellin WILHELMINA HKYMANS geboren Scheffers, op de leeftijd van bijna 76 jaar. Haar liefde en zorg, die zij voor mij en haar me demensen betoonde, leeft in dankbare herinnering voort. L. Heymans Middelburg, 24 april 1968 Stationsstraat 7. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het gasthuis. Bezoekuren dagelijks van 10-11 uur en 18-19 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben maandag 29 april 1968. om 13.00 uur. op de algemene be graafplaats. Liever geen bezoek De Heere van leven en dood nam tot onze gro te droefheid plotseling uit ons midden weg onze geliefde broeder, zwager en oom JACOBUS PETRUS DE JONGE in de ouderdom van 66 jaar. A. F. de Jonge A. de Jonge- Davidse H. YV. de Jonge- Eggink En neven en nichten Middelburg, 24 april 1968 Heden overleed, tot on ze diepe droefheid, on ze geliefde schoonzoon, zwager en oom SIMON BAAS echtgenoot van Adriana Beynoudl, op de leeftijd van 52 jaar. Nw- en St-Joosland: C. Reynoudl P. Reynoudt-Crucq G. Reynoudt Arnemuiden' A. Reynoudt C. Reynoudt-Kodde Luttelgeest N.O.P. P. Reynoudt J. Reynoudt- Houterman Nw- en St-Joosland: J. Theune-Reynoudt M. Theune J. Reynoudt C. Reynoudt-Schuit Arnemuiden: C. Klaasse-Reynoudt S. C. Klaasse Nw- en St-Soosland: C. Reynoudt Nw- ca St-Joosland. 24 april 1968. Heden werd. tot onze diepe droefheid, nog vrij onvenvachts, van ons weggenomen, mijn geliefde zoon en onze geliefde broeder, zwa ger en oom SIMON BAAS echtgenoot van Adriana Rejjnlioudt, op de leeftijd van 52 jaar. Namens de familie, C. Baas sr >Jw.- en St-Joosland, 24 april 1968 Krukweg 1. Heden overleed zeer plotseling onze gelief de zoon. broer, zwa ger en oom JAN HOEKMAN' Kruin jagen: S. J Gerritse- Hoekman A. A, Gerritse Krabbendijke: J. A, Houtman- Hoekman J. Houtman Kapelle: J. M. Cabboort- Hoekman P. Cabboort Krabbendijke: M. E. C. Paauwe- Hoekman L. J. Paauwe Nichten en neven Krabbendijke, 24 april 1968 Henkelingestraat 3 De teraardebestelling zal DV plaatshebben op zaterdag 27 april te 12.30 uur vanuit het cultureel centrum Heden overleed, zacht en kalm, mijn geliefde man en onze geliefde zwager en oom WILLEM PI ETER VAN DEN BERGE In de gezegende ouder dom van 85 jaar. Uit aller naam, D. A. van den Berge- Polderman Goes, 24 april 3.968 Zaagmolenstraat 80. De rouwdienst zal plaatsvinden op vrijdag 26 april, om 12 uur. in de aula van de algeme ne begraafplaats te Goes. Gelegenheid tot condo leren na afloop van de begrafenis in de aula. Geen bloemen Heden overleed, zacht en kalm, na een ge duldig gedragen lijden, onze geliefde vrouw, moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder JANNA PAASSE echtgenote van J. de Jager oenler echtgenote van A. Baas in de ouderdom van ruim 88 jaar. Uit aller naam: J. de Jager Kapelle. 24 april 1968 C. D. Vereekcstraal 10 De begrafenis zal plaatsvinden op vrij dag 26 april om 2 uur vanuit de aula op de algemene begraaf- olaats te Kapelle. waarna gelegenheid ot condolatic Liever geen bezoek. Heden overleed, zeer plotseling, onze gelief de oom JAN HOEKMAN op de leeftijd van 61 jaar. Adri en Lenie Ria Andries en Hanny Susan Krabbendijke, 24 april 1968. Heden overleed nog onverwachts onze ge liefde zuster, behuwd zuster, tante en oud tante in de ouderdom van 87 jaar en 5 maanden Uit aller naam: A. de Pagtci Domburg, 24 april 1968 Herenstraat 11 De begrafenis vindt plaats vrijdag 26 april om 12 uur. De Heere nam tot Zich, tot onze grote droef heid, onze geliefde zwager en oom in de ouderdom van 66 jaar. Middelburg wed. G. Verhagen- van de Broeke Heden ging van ons heen. onze geliefde broer en zwager DIRK VAN DAMME op de leeftijd van bijna 65 jaar. Uit aller naam. A. van Damme Vlissingen, 23 april '68. Onverwacht ging van ons heen, onze geliefde vrouw, moeder, be huwd- en grootmoeder DINA JOHANNA SPIJK-KOSTER op de leeftyd van 66 jaar. Krabbendijke: G. Spijk D. Spijk Goes J. Spijk M. C Spijk- Hoogeateger En kleinkinderen Krabbendijke. 23 april 1968 Julianastraat 17 De teraardebestelling zal DV plaatsvinden op vrijdag 26 april '68, vanuit het cultureel centrum te Krabbendij ke. Vertrek om 13.00 Na een langdurige ziekte is heden van ons heengegaan, onze lieve zuster, behuwdzuster, tante en oudtante, m juffrouw CATHAUfJNTJE WILLEMSEN" i de ouderdom van S jaar. Namens de familie, J. Beun De teraardebestelling zal plaatshebben op I maandag 29 april aan staande. om 14.10 uur op de algemene be graafplaats te Vlissin gen. Vertrek President Rooseveltlaan 652, om plm. 34.00 uur. Liever geen bezoek Geen bloemen vernieuwing lypothecaire Inschrijvingen 11)64. Du betekent dat de hypo thecaire verbanden die vóór 1 juli 1918 zijn ingeschreven moe- en worden vernieuwd door bet-inschrijving In dc daartoe be stemde openbare registers. De daarvoor gestelde termijn van .wee jaar loopt op I juli a s. af. Voor de belanghebbenden iie nog niet aan de verplichting tot vernieuwing van de hy pothecaire Inschrijving hebben voldaan, is het van belang da', zij zich hiervoor alsnog in verbinding stellen met een notaris Het ministerie van financiën wijst erop dat de betrokkene die verzuimd hetf*. vóór 1 juli 1968 de hiervoor bedoelde hypo- vhecalro inschrijving te vernieuwen, op g lijke bepalingen zijn zakelijk voorrecht vr pand dat aan de hypotheek verbonden Is. Heden werd plotseling, tot mijn diepe droefheid, van mijn zijde weggerukt, mijn innig geliefde man. JACOBUS PETRUS DE JONGE ond-hoofd der christelijke school te Arnemuiden op de leeftjjd van 66 jaren. Hij mag nu voor eeuwig zijn in de dingen van zijn Vader. P. J. de Jonge-van den Broeke Middelburg. 24 april 1968 Oosterscheldestraat 219 De teraardebestelling vindt plaats DV zaterdag 27 april om 12.00 uur op de algemene begraaf plaats te Middelburg. Vertrek vanaf de Getuigeniskerk. Adr. Lauwe- rijszstraat om plm. 11.30 uur. Na afloop van de plechtigheid gelegenheid tot condoleren in de aula op de begraafplaats. Heden overleed mijn zorgzame man. onze vader, behuwd- en grootvader PIETER ARNOLDI op de leeftijd van 76 jaar Rilland-Bath. YV. J Arnoldi-Melse Goes: P. A Amoldl Bentveld: A. Amoldi Goes. YV. J. Huisman-Amoldl J. Huisman En kleinkinderen Goes. 24 april 1968 Beatrixlaan 4. De rouwdienst wordt gehouden op zaterdag 27 april om 11.30 uur in de aula op de begraafplaats, gevolgd door dc teraardebestelling. Gelegenheid tot condoleren in de aula na de graf legging. Liever geen bezoek, geen bloemen. Heden overleed, na een liefdevolle verpleging in Vrederust te Bergen op Zoom, na een langdurig geduldig gedragen lijden, in de hope des eeuwige levens onze lieve broeder, zwager en oom PIETER HIRDES tn de ouderdom van bijna 70 jaar. Uit aller naam: familie Hirdes Krabbendijke. 24 april 1968 De teraardebestelling zal DV plaatshebben op za terdag 27 april te 2,30 uur vanuit de consistorie der gereformeerde gemeente. Condoleantle-adres- Dorpsstraat 67 lc Krabben dijke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 4