INTENSIEVE TRAINING SUCCESVOL BIJ ASTR0W Westkapelle zei ja tegen het aardgas Jongensploeg in finale WAT DOEN MET JEUGD OP DAGEN WANNEER DANSEN TABOE IS NW VLISSINGEN HULDIGDE ELF JUBILARISSEN Met koninginnedag weer zilverzegel-rit op Walcheren HERVORMDE KERK VAN KAPELLE CENTRUM TV-UITZENDINGEN ZONDAGMIDDAG EN 5 MEI COMMISSARIS DER KONINGIN OPENT ZWEMBAD KRUININGEN LCC poogt werkgebied meer uit te breiden Ds F. Roodenburg verlaat Scharendijke SWIFTTEAMS IN SCALDISSERIES ZATERDAG 20 APRIL 1968 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Historisch moment in de raad Dankbaar gebruik maken van aansluitingskansen WESTKAPELLE De gemeenteraad van Westkapelle heeft donderdagavond eenstemmig ja gezegd legen liet aard gas. Burgemeester F. Bulder sprak toen de hanierklap dit besluit bekrach tigde over een historisch moment voor de gemeente. Er was geen lange discus sie voor nodig. De raad was, vooraf gaande aan de openbare vergadering, uitvoerig door een ZEGAM-deskundige geïnformeerd zodat er weinig vragen overbleven. Do voorzitter sprak de verwachting uit dat de verzoeken om aansluiting, die thans tot 235 zijn opgelopen snel zullen oplopen. De raad stelde zich in ieder geval reeds garant voor een minimum aantal benodigde aansluitingen van. 450 stuks. Verwacht wordt dat er 500 tot 600 aansluitingen zullen komen in Westkapelle, dat het nieuwe wintersel- seizoen reeds op aardgas zal kunnen stoken. De raad besloot tot toetreding sla aa.ndeelhoudster van de ZEGAM met een deelname van 4000 in het aandelenkapitaal. Burgemeester Bulder: .We moeten dank baar gebruik maken van de aanslui- tingsfaciliteiten. En dat terwiile van de bevolking. Het ligt in de bedoeling ook de gemeentewoningen aan te sluiten. Onafhankelijk van de vraag of de be woner al of niet bereid is over te gaan tot het gebruik van aardgas. De gecon stateerde terughoudendheid van de 700 enqueterformulieren werden er 514 terugontvangen waarna 235 gezinnen zich voor aansluiting op hel aardgasnet verklaarden moet volgens meningen uit de raad worden toegeschreven aan de onbekendheid met deze moderne vorm van energie-voorziening. Raadslid J. de Pagter (pvda) zag nog een voorbeeld, waaraan deze te rughoudendheid zou zijn toe te schrijven. De mensen zijn bang dat er een hoop in huis moet worden uitgebroken en dat bijvoorbeeld oude wandtegeltjes sneuvelen. Maar als ze weten dat er alleen maar sprake is van wat gaten boren voor de bui zen dan zeggen ze vast: ,is dat an ders niets'. De raad benoemde de heer J van Vaar- deeem tot vijfde gemeentewerkman. In de rondvraag kon. de voorzitter op een vraag van de heer J. Minderhoud jz. (<rb) meedelen dat er wat zal gebeu ren aan dé bocht bij de vuurtoren. By aanvang van de vergadering kwam de voorzitter nog even terug op een in een vorige vergadering gemaakte op merking van de heer A. J. Meeuse (gb) die constateerde dat er achter de zeedijk waar de toegangen tot het strand zijn een complete vuilnisbelt ontstaan door dat iedereen, die met- wat overtollig af val zit het spul daar maar deponeert. ,Aan het visitekaartje van de gemeente mankeert nogal eens het een en ander', merkte de voorzitter toen naar aanlei ding van deze uitlating op. De bevolking zal schriftelijk worden gewaarschuwd, dat de politie streng zal optreden tegen een ieder, die zich be zondigt aan deze nare gewoonte. Examens In het psychiatrisch ziekenhuis .Vrede rust' te Halsteren werd het examen In de godsdienstvakken gehouden voor prot. en r-k leerllng-verplegenden. Voor het le overgangsexamen slaagden de dames: H. Troost, T. P. Vljfvinkel.j Doremalen, G. Voor het tweede overgangsexamen) slaagden: mej. D. C. Masseurs en de he ren J. G. C. Dijksman en J. P. Schudde- beurs. Voor het eindexamen slaagden mej. A. J. Joosse en de heer J. v. Driel. In Zeehospitium .Zonneveld' te Oostka- pelle slaagden voor ziekenverzorgster, da dames: K. C. P. Dingemanse, M. E. S. Elenbaas, Madd. M. Kloosterman, Martha M. Kloosterman, M. J. M. Net, J. C. Schout, W. C. Verhage. Brandende vraag in Westkapelle Bezorgdheid over - VLISSINGEN Elf Vlissingse leden) van vier NVV-bonden zijn donderdag avond in .Het Anker' te Ylissingen tij-, dens de traditionele jubilarissenavond van de Vlissingse bestuurdersbond ge-; huldigd. De heer J. Bliek, districtsbe stuurder van de Nederlandse Bond van Vervoerspersoneel, opende de rij sprekers. Hy wilde persé niet ingaan op het verleden, maar bepaalde zich tot he dendaagse problemen: de categorale bonden en de naar zijn mening onvol doende belangstelling van het NW voor de jeugd. De beer Bliek overhandigde de heer P. Bouman de gouden legpen ning voor liet 50-jarig lidmaatschap. Afdelingsvoorzitter A, Roose van de al gemene bouwbedrijfsbond huldigde de heer C. Stroo. die de gouden speld voor het 50-jarig lidmaatschap ontving, hoe wel deze reeds in 1910 lid was gewor den van de bond van schildersgezellen. Voorts kregen de heren L. M. Hoger- werf en A. J. Louwerse uit handen van de heer Roose de speld, die behoort bij het 40-jarig lidmaatschap. Districtsbe stuurder H. F. Berkhout van de alge mene Nederlandse Metaalbedrijfsbond ging in op het verwijt van vele oude ren, dat de jeugd geen interesse meer heeft voor de vakbond. Hij vroeg zich af hoe groot het percentage ouderen dan wel is. dat regelmatig vergaderingen bezoekt. De heer Berkhout speldde bij de heren A. Caljouw, J A. de Koene, C. Mannaert en F. B. Meijers (allen 40 jaar lid) de gouden NVV-speld op Districtsbestuurder J. Diepenveen van de algemene bond Mereurlus kon toch niet nalaten even in te gaan op enkele ontwikkelingen in het verleden, die naar zijn mening hebben geleid tot een vrij hoge mate van rechtszekerheid en wel vaart voor de werknemers. Dat de heer Diepenveen het nog niet allemaal boter tje tot de boom vond liet hij duidelijk uitkomen, toen hij sprak over de ver wikkelingen rond de bouw-cao, de auto matisering en de veiligstelling van het sociaal minimum. Van Mercurius wer den de heren J. de Nooijer (50 jaar), A. C. Naerebout (40 jaar) en A. Ver hoef (25 jaar) gehuldigd. De heer C. Hoek, districtsbestuurder van het NW, ging in een korte toespraak in op de taken van de vakbeweging Hij legde er de nadruk op, dat een dis cussie met de jongeren vooral op gang moest blijven ont een gezonde basis te. vinden voor deze. dynamische samenle ving Naast materiële zaken moet, aldus de heer Hoek, de vakbeweging zich steeds meer gaan bezighouden met het welzijn. Na de huldigingen werd de avond besloten met bingo. VLISSINGEN Op koninginnedag dinsdag 30 april zal op Walcheren weer een voor de liefhebbers van oriën- tatieritten langzamerhand befaamde rit worden verreden: do GB-Zllverzegelrit. «et gaat om een gezelligheidswedstrijd in twee klassen. Behalve een wedstrijd- aideling voor ervaren rijders is er ook een tocrklos voor beginners. De rit is ongeveer zestig kilometer lang. Voor de toerklas gelat een snel- imY?" dert'g kilonieter, voor de wed- strijdklas van 36 Kilometer. Er wordt gestart vanaf het parkeerterrein bij de sportvelden President Roose- veltlaan te lissingen. waar de eerste deelnemer om twee uur vertrekt. In de ®y°undu':e" worden de prijzen uitgereikt m het Scheldekwartior, waar .The Phea sants' voor de dansmuziek zorgen. 7M georganiseerd door de Walcher- «e Zllveraegeiwinke'iers en GB-service- stations wordt uitgezet door de mac Ke2n Er kan tot 25 april schrif- fhi re V '"geschreven, daar na is een «ItLT M m°?eli.Ik Aan de rit zijn een aantal attracties verbonden. rumoer m seizoen WESTKAPELLE De raad van Westkapelli dagavond een besluit genomen waar ledereen voor was maar waarvan vrijwel niemand een heilzame uit werking verwachtte. Het ging hier om het besluit de cafésluitlng in het zomerseizoen te bepalen op twaalf uur en alleen op vrijdag en zaterdag avonden uitzonderingen daarge laten toe te staan dat er wordt gedanst. Raadslid A. J. Meeuse (gb) wond er geen doekjes om. Allemaal goed en wel dat het mooi op papier komt te staan maar of er wat van terecht zal komen is nog een grote vraag. .Wat doen we met de jeugd op de avonden dat er niet mag worden gedanst', zo vroeg hij zich af. Het raadslid zei dan ook een grotere herrie te ver wachten in de overige dagen van de week, wanneer dansen in Westkapel le taboe is. Wethouder W. Gabriëlse Az (pvdA) helde naar dezelfde me ning over. Hy koesterde evenmin ho ge verwachtingen ten opzichte van het raadsbesluit. ,Ik zie liever herrie in een café dan op straat. Dan wordt het rumoer tenminste geloka liseerd'. De wethouder toonde zich wel ver heugd dat de zaak nu in de kustre- creatiegemeenten centraal wordt aan gepakt. Om te voorkomen dat een bepaalde plaats als een magneet gaat werken op de jonge vakantiegangers doordat de sluitingstijd van «Te cafés later is dan in de plaatsen waar de jongelui verblijven, wil men nu de relfde gedragslijn gaan volgen. Dat wil zeggen: om twaalf uur sluiten en alleen dansen op vrijdag en za terdag. Mariekerke vormt op dit punt een buitenbeentje. Deze gemeente sluit de cafés om elf uur. NAAR KNOKKE Burgemeester F. Bulder moest het toegeven: het is een kwestie van tasten en zoeken naar een oplos sing. .We zullen', aldus de burge meester moeten proberen ,de jeugd die alleen maar komt om rotzooi te trappen te weren. Ik zou al zielsgelukkig zjjn als we daarin zouden slagen. Je zou haast bij wijze van spreken ge neigd zijn om die herrieschoppers een zakcentje mee te geven zodat ze naar Knokke zouden kunnen. ,We zouden het kunnen subsidiëren', grapte een der raadsleden. Besloten werd het eens een seizoen aan te zien met de niewe regeling. Besloten werd eveneens de cafésluitlng in de winter door de week te bepalen op elf uur en op twaalf uur tijdens de zaterda gen. Bij het voorstel tot het maken van een begrotingswijziging ten aanzien van de subsidiëring van de plaatse lijke VVV ten behoeve van de hono rering van de strandwaeht werd nog eens even gewezen op de wenselijk heid de strandwachters bezoldigd te maken en hen zodoende in de gele genheid tc kunnen stellen bekeurin gen uit te delen en zich zo mogelijk te wapenen met bijvoorbeeld een gummiknuppel. Deze wens zal echter niet :i la minute aan verwezenlij king toekomen. Het Is de bedoeling dat de strandwaeht drie uur per nacht gaat patrouilleren. En dan voornamelijk op de .spitsuren', van elf tot twee uur 's nachts. Kerkdiest en de Heel Beveland opnamen voor Zingend geloven KAPELLE De fraaie her vormde kerk in Kapelle is dit weekeinde centrum van de IKOR/CVK-televisie. Zaterdag avond komen er omstreeks vijf honderd zangers en zangeres sen van een groot aantal kerk koren op de Bevelanden bij elk aar voor een tv-opname in de serie .Zingend geloven'. Zon dagmiddag om vijf uur zendt het IKOR de rechtstreekse tele- visiedienst vanuit deze her vormde kerk uit. Ds H. M. Strating, directeur van het hervormd maatschappelijk werk in Zeeland zal de korte preek hou den, die een beeld van Zeeland zal geven en ds E. P. J. Jebbink, de plaatselijke predikant, is de liturg. De opname voor .Zingend geloven', een programma van Frits Mehrtens. is zaterdagavond van negen uur tot half tien. De uitzending van deze opname is zondagavond vijf mei om vijf over zeven via Nederland I. Behalve gisteravond wordt er ook van zeven tot negen uur vanavond zaterdag gerepeteerd. Organist in deze bijeenkomst is Stoffel Gunst en de cantor-organist van Kloetinge, Iz. Ruissen, heeft de muzikale leiding. Koorschool Onder andere werken aan deze uit- zending van .Zingend geloven' mee de hervormde kerkkoren van Wemel-1 dinge, 's-Heer-Hendrikskinderen. Kraobendijkc en Heinkenszand, het koor van de Goese gereformeerde' kerk en die van de vrije evange lische gemeenten in Goes en Wemel-j dinge. Verder zal men in het grote geheel kunnen horen Jubilate Deoi (Kruiningen en Kamperland), het mannen- en vrouwenkoor uit Kapel- Ie, een gemengd koor uit Lewedorp, een meisjeskoor uit Krabbendijke, een kinderkoor uit Wemeldinge. de leerlingen van de christelijke school in Kapelle. een gemengd koor uit Biezeifnge en de Zeeuwse koorschool. Beeld van Zeeland Wat de kerkdienst van zondagmid dag vijf uur betreft: organist is Gommert de Kok uit Kapelle en ook hier ls de heer Ruissen de cantor- orga,nist. Er worden enkele nieuwe liederen gezongen (gezang 146 en 46 uit de ,102'). Ds Strating zal in zijn! predikatie, uitgaande van het ver-| haal van de Emmaüsgangers, een) beeld van Zeeland schetsen. Zoals de; Emmaüsgangers, die dingen hoorden en zagen, die ze niet begrepen, die achter het nieuws probeerden te kij ken, zo is ook de Zeeuw op weg. Het vaste ritme, de vorm waarin al tijd is geleefd, wordt aangetast: industrie, automatte, recreatie, woe len veel van de vaste grond om. Het vaste kader (de zes dagen wer ken, één dag rusten) wordt aange tast en maakt onzeker. Maar, aldus ds Strating in zijn predikatie, vanuit het evangelie is die onzekerheid on zin. omvat twee verzen van psi psalm 150 in een zetting van Al- bert de Klerk, uitgevoerd door de Zeeuwse koorschool onder leiding van Evert Heyblok, vervolgens een solistisch optreden en gezang 303 (de eerste twee verzen) uit de her vormde bundel. De cantonj van Kloetinge zal onder leiding van de heer Ruissen daarna de Cantate Do mino canticum novum van Hans Leo Hassler zingen. Na een solistisch optreden zingt men Het lied van de heilige geest, met een tekst van de priester-dichter Huub Oosterhuis. en Het lied van de Heer in ons midden, eveneens op tekst van Oosterhuis met een melodie van Bernard Huij- bers, gezongen door de Zeeuwse koorschool. Geëindigd wordt met twee verzen van lied 90 uit de ,102 gezangen' op tekst van de dichter- predikant Jan Wit. Mevrouw Cecile Dreesmann met de op Keukenhof naar haar ver noemde tulp. De bloem ie een zgn wilde tulp, een kruising tueeen een Greiyxj en een Kaufmanniana. Kweker ie John van Grieken. Materiële schade bij aanrijding Bij een aanrijding op de kruising Bur gemeester van Woelderenlaan-President Rooseveltlaan te Vlissingen zijn don derdag twee personenauto's beschadigd. Het ongeluk ontstond doordat de be stuurster C. E. B. uit Rilland, die over Burgemeester van Woelderenlaan reed, op de kruising geen voorrang leende aan de over de President Roo seveltlaan rijdende personenauto, stuurd door J. C. C. te Vlissingen. Op vrijdag 30 mei GOES Uit het zestiende jaarverslag van het land- en tuinbouwcoèperatie centrum voor zuidwestelijk Nederland (LCC) te Goes blijkt dat in het ver slagjaar 1967 pogingen zijn ondernomen om het werkgebied uit te breiden. Dit werkgebied omvat momenteel Zeeland, de Zuidhollandse eilanden en West-Bra bant. In de uitbreiding heeft het LCC het overige deel van Zuid-Holland en geheel Nöord-Holland betrokken. De reacties van een aantal grotere ooèpera- ties zjjn positief. In het zuidwesten vonden enkele be langrijke concentraties plaats bij coèpe- ratiës. Zes aan- en verkoopcoèperatiee in de Hoekse Waard besloten tot op richting van de coèperatieve vereniging verenigde land- en tuinbouw coöperaties ,De Hoekse Waard.' De nieuwe vereni ging onderhoudt relaties met 1200 boe ren en tuinders. Men verwacht een jaar omzet van 10 miljoen. Op Voorne en Putten besloten twee aan- en verkoop coöperaties een nieuwe topcoèperatie te stichten. Ook hier zijn er contacten met 1200 leden en relaties. Naast deze con crete voorbeelden van samenwerking zijn er verschillende coöperaties die zich hierop door middel van fusie besprekin gen voorbereiden. Genoemd worden bij voorbeeld de veilingen in Midden-Zee land. Een van de doelstellingen van het LCC is het geven van voorlichting over co öperatie in ruimere zin. Dit gebeurt on dermeer door middel van .De Bron' dat maandelijks onder 10.000 boeren en tuinders in het zuidwesten wordt zo'n twintig jongens en meisjes komen twee keer per week naar de gymnastiekzaal van de Van Dale-school te Souburg. Ze zijn allen lid van de Souburgse gym nastiekvereniging Astrow. Het lijkt een wat overbodige luxe om twintig jongens en meisjes door vier mensen (de heer en mevrouw Van de Sande, Han Weezepoel en Marleen van Eenennaam) te laten trainen. Bij vrijwel alle verenigin gen staat een oefenmeester in zijn eentje voor een klas van twintig of meer. Oefenmeester Jaap van de Sande telt er het volgende van: .Drie jaar - v- geleden zyn we op beseheiden schaal spreid. Aan .de land- en tumbouwscho- begonnen met dit soort trainingen. Het ordt jaarlijks les gegeven actuele coèperatievraagstukken. In het verslagjaar is het LCC begonnen met de verzending van een 12-tal bestrij dingsmiddelen. berichten die in een op lage van 2500 exemplaren worden ver zonden naar 20 coöperaties. Voor de fruitteelt zijn 1000 zogenaamde spuit- schema's verstuurd. is de algemene ervaring, dat d<T gewi klassen te vol zyn om er alles uit te halen bij jongens en meisjes, die aan leg hebben. Daarom hebben we hier die selectieklassen ingevoerd.' In overleg met andere oefenmeesters én met de ouders worden een keer per jaar een stuk of vijf jongens en vijf meisjes uit de gewone klassen gehaald. In sommige gevallen blijkt, dat een be- selectieklasje niet meekan. Jaap van de Sande vertelt, dat ze dan ge-1 woon terug gaan naar de klas waar ze De resultaten bleve Sterkste i niet uit: de jon- dan teleurgesteld de turnsport vaar wel zeggen.. Als er een goede begeleiding is kunnen brokken worden voorkomen. Daarom moet je niet alleen naar de turnkwali- teiten kijken, maar ook naar de instel ling van de kinderen.' Keurturners en -turnsters zyn zeld zaamheden geworden. Vooral door de opkomst van allerhande balsporten ne men velen al na korte tijd afscheid van de turnsport. Tenslotte is net zo. dat je als lid van een handbalvereni ging al na korte tijd kunt deelnemen aan wedstrijden. Ook bij de balsporten geldt wel. dat pas na langdurige oefe ning de top kan worden bereikt, maar de beoefenaren zien sneller resultaat dan bij het turnen. Drie jaar geleden begon Astrow met een selectieklasje een keer per week te oefenen. Een jaar later werd dat twee keer per week. SOUBURG De Astrowploeg met oefenmeester Jaap van de Sande tijdens de districtskam- moenschappen in Leiden. Daar kwalificeerde deze ploeg zich voor de nationale finale, waaraan Hen ploegen en een aantal individuelen deelnemen. Van links naar echts: Jaap van de Sande, Jan van de Sande, Peter de Nooijer, Adrie Neuféglise en Rinus Films. sterkste van de Zebra. De Souburg- se selectie is nu zelfs doorgedrongen tot de nationale kampioenschappen, die idag in Maassluis worden gehouden. Nog tien nieuwe bejaardenwoningen KRONINGEN Het zwembad ,Den Inkel' te Kruiningen zal vrndag 31 mei door de commissaris der koningin in Zeeland, mr J. van Aartsen officieel worden geopend. Dit deelde burgemees ter A. Schipper donderdagavond mee in de raad. Ook stelde hij de raad er van in kennis, dat de woningbouwvereniging besloten heeft aan de WUhelminastraat te Hansweert nog tien bejaardenwonin gen te bouwen. Het nieuwe type woning zal iets groter worden, dan He acht die er reeds zyn gebouwd. Onder meer komt er een klein slaapkamertje bij. Geen bedenkingen had de raad tegen het voorstel om achttien woningwelwonin- fen aan de Julianastraat, Deltastraat en cheldestraat te Hansweert en Dirk Jan Blomstraat te Kruiningen in eigendom over te dragen aan de vereniging tot verbetering van de volkshuisvesting. Akkoord ging de raad ook met het voor stel om In het bestemmingsplan .Wel hoek' aan de heer H. A. Polderman een perceel bouwgrond te verkopen voor de totaalprijs van 13.915. Nu van het voornemen is afgezien om achter de wo ningen in het bestemmingsplan .Wel hoek' een plantsoenstrook te creëren, werd aan de heren A. C. Mosselman en A. M. Kostense resp. 260 en 290 vierkan te meter grond verkocht voor resp. 1800 en 1920. Tot bestuurslid van de centrale werk plaats .De Bevelanden' werd herkozen Ai zou de Astrowploeg daar niet tot: de heer J. van Ballegooyen. In het ka- ovenveldigende resultaten komen, dan der van het saneringsplan Hansweert- nog is wel overduidelijk aangetoond, datl west wérd van de heer L. Ensing de selectieklassen meer uitzicht bieden op woning Kanaalstraat 41 aangekocht turnen-op-niyeau dan het tot nu toe voor J 8000 de hoop. Eervol ontslag I werd verleend aan de heer D. H. Volbe- gevolgde systeem. Hoe gaat het nu by de meeste gym nastiekverenigingen? De jongsten ko-i men in vaak overvolle klassen: onge veer twintig tot dertig kinderen in een' groep. Voor de gewone gymnastiek ia i dat natuurlijk wel aardig. Maar als de trainer zijn werk goed wil doen, zal I hij zich toch moeten aanpassen aan de gemiddelde aanleg van z(jn pupillen. Als hy tijdens de lesuren speciale aan dacht gaat schenken aan de meer be gaafden. zal dit onherroepeiyk ten koste gaan van de andere kinderen. Daar komt bij, dat als de kinderen (met name jongens) zo'n jaar of twaalf wor den, andere sporten de voorkeur gaan krygen. By de gymnastiekvereniging kunnen ze zich in die grote klassen vaak niet genoeg uitleven en boven dien komen vriendjes op school met grote verhalen over de voetbalwedstrijd, die ze de afgelopen zaterdag weer zo prachtig hebben gewonnen. Het kleine gyrnnastje kan niet meer vertellen, dan dat ze er tydens de laatste training iets heeft bygeleerd op de lange mat... Jaren Turnen is een sport die tyd vraagt. Het is een kwestie van jaren. De heer Van de Sande is er stellig van overtuigd, dat er geen sport te be denken is. waarbij de lichameiyke vorming zo veelomvattend is. Toch is er meer nodig dan lichamelijke vorming. .Om iets te bereiken moet er discipline zyn en die vereist weer organisatie. Die organisatie is de VTV. zo zei hy enkele maanden ge leden tegen de ouders van jeugdige leden van deze Vlissingse vereniging, waar men het voorbeeld van Astrow heeft opgevolgd. Er wordt van de geselecteerde jongens en meisjes veel gevraagd. Behalve de twee lessen van anderhalf uur per week krijgen de kinderen .huiswerk'. Nauw keurig geïnstrueerd gaan de kinderen thuis of op het strand enkele .achter gebleven' gebieden wat bijwerken. Jaap van de Sande zegt, dat zoiets met kin deren van een jaar of tien al mogeUjk is. Hij stelt dan ook hoge eisen: de kinderen moeten doorzettingsvermogen hebben, over het nodige zelfvertrouwen beschikken, durf hebben en dan natuur lijk een gezond eergevoel. Door de in tensieve aandacht, die de pupillen kry gen kan dat wat er teveel is worden afgeremd en andere eigenschappen kun nen worden opgevijzeld. De jongens bij Astrow zyn nu al drie jaar bezig. Vier van hen gaan naar de nationale verenigingskampioenschappen in Maassluis. Drie jaar is voor een kind een eeuwigheid. Wat dat betreft geeft Jaap van de Sande zijn pupillen by Astrow en VTV geen overdreven ver wachtingen: .We zyn nog juaar een paar maanden bezig. Over een jaar of drie komen de resultaten pas.' Ds F. C. M. Roodenburg zal morger. zondag) in de middagdienst te Seha- rendyke afscheid nemen van de her vormde gemeente van Eikerzee. De week daarna zal hij intrede doen als predikant van de hervormde gemeente van Hoek van Holland, waar hij beroe pen is in de vacature van ds H. S. Was- sink. Franciscus Cornells Marl Roodenburg werd op I februari 1937 te Vlaardingeri geboren. Hy bezocht eerst het Groen van Prlnstererlvceum in zijn geboorteplaats en studeerde daarna aan de rijks univer siteit te Utrecht. Op 27 oktober 1963 werd hij bevestigd als predikant van de hervormde gemeente van Eikerzee in de classis Zierikzee. Ds Roodenburg heeft tydens zijn ambts bediening daar vele bestuursfuncties vervuld en zitting gehad in verschillende colleges en commissies. Zo was hij o a namens de classis Zierikzee lid van de da. die in verband met ziin benoeming tot controleur van de volksgezondheid op 1 juni de keuringskring Kruiningen als keurmeester zal verlaten. Eervol ontslag werd ook verleend aan mejuf frouw M. C. Blerens in haar functie van hoofdleidster van de openbare kleuter school ,De Berg" te Kruiningen. De raad ging er mee akkoord om mejuffrouw S. H. Penne uit Kruiningen voorlopig tot hoofdleidster te benoemen. De ge meenterekening 1966 die op de gewone dienst een batig saldo geeft van 20.570,51 werd voorlopig vastgesteld. Naar aanleiding van de plannen van de woningbouwvereniging om in Hansweert alsnog tien bejaardenwoningen te bou wen. deelde burgemeester Schipper me de, dat voor Hansweert aan een nieuw bestemmingsplan wordt gewerkt, om dat de woningbouw zich in snel tempo voltrekt. Voor de heer J. Griep (vvd) was dat aanleiding om te vragen of er toch wel gedacht wordt wat er met de sanering van Hansweert vrijkomt. Of schoon de heer Griep wel voorzag dat het terugbouwen volgens een ruimere opzet zal gebeuren, zou hij het betreu ren als er open plaatsen zouden ont staan. Volgens burgemeester Schipper schept het saneringsplan vooral voor de winkelbedrijven veel moeiiykheden. Raadslid P. H. A. Polderman (wd) adviseerde om vooral de ondergrond eens te laten onderzoeken alvorens aan nieuwe Dlannen wordt gewerkt. De voor zitter zegde toe, zodra het schetsplan klaar is, het aan de raad voor te leg gen. Ten aanzien van deze zaak bracht raadslid C. Slabbekoorn (pvda) nog de ontwikkeling ter sprake die de aanleg van het Schelde-Rynkanaal teweeg kan brengen. Raadslid W. J. Pouwer pleit te voor wat meer service van de se cretarie, waarop burgemeester Schipper als antwoord gaf, dat er zoveel mogelijk service wordt gegeven, maar dat men geen verantwoordelijkheden mag delege ren aan bijvoorbeeld de gemeentebode. Raadslid C. Slabbekoorn (pvda) wees er op, dat het pleintje in Hansweert- oost een obstakel voor het verkeer is: raadslid J. Griep (wd) vroeg om een betere waterafvoer van de Hansweertse- straatweg en de heer Z. J. Jansen (kvp) toonde zich erkentelijk voor het snel reageren op het belang van een afras tering langs de watergang achter de I Wilhelminastraat te Hansweert. Raads lid J. v. d. Berge (3go) zou voortaan bij begrafenissen regelmatig politiebege leiding willen hebben. MIDDELBURG Enkele Swittteanii hebben met behoorlijke resultaten deel genomen aan de korfbalseries van de Antwerpse club Scaldis. Swift I eindigde in dit toernooi als goede derde. De eerstelingen starten met een r.cier- tegen de Belgische club Espero in de tweede wedstrijd vers:"-gen zij Blauw Wit II uit Amsterdam met 4 - provinciale kerkvergadering van Zee-|2 en tegen Rapid uit Antwerpen word' land: lid van de provinciale hervormde'eveneens een overwinning, met d<" rijf-" jeugdraad in de kerkprovincie Zeeland: 6-2. De laatste wedstrijd van Swift ei lid van de classicale commissie voor.digde met een 2-2 gelijkspel: d-"tegen- stander was Minerva, dat met 6 punten op de tweede plaats eindigde jeugdvorming in de classis Zierikzee: lid van de classicale commissie ambtsdra gersvergaderingen in de classis Zierik zee; lid van hèt dagelijks bestuur van het convent voor kerk en recreatie op Schouwen, praetor van het breed minis terie van de ring Brouwershaven: lid van de provinciale commissie Zeeland van het Christelijk Jongeren Verbond, het CJV; oestuurslid en drie jaar pen ningmeester van de afdeling Eikerzee, Ellemeet en Duivendijke van .Het Groe ne Kruis' en secretaris van de afdeling Brouwershaven van het Nederlands Bij belgenootschap. Gedurende twee jaar gaf ds Roodenburg regelmatig een uur geestelijke vorming op de Outward Bound School te Renesse. Verder was hij .part-time' in dienst van de commissie interkerkelyk overleg geestelijk verzor ger van arbeiderskampen. In het kader bezocht hij de arbeiders, die werkzaam zyn by de deltawerken in het Brouwers- havense Gat. Ook was hy nog een jaar docent aan ae provinciale catechetencur- sus in de provincie Zeeland. In de zo mer van 1964 is men te Eikerzee gestart met een interkerkelyke commissie voor stryden gingen verloren. In dc sc.Hoke- het werk van kerk en recratie. In die xmafdeling werden de Swift-A-adspiran. commissie werken samen hervormden! achter de Borgerhoutscholic-r.-n'ki en gereformeerden. Verder heeft ds De Swift B-ploeg werd vierde in zijn f- Roodenburg te Eikerzee ook nog del deling, terwijl Swift C niet tot winst kon gjggj het instuifwerk, een komen en met de laatste plaats genoecon 1 moest e winnaar Espero, dat zeven puntei zamelde. Swift kreeg voor de 5 punten, die het bijeen korfbalde, de derde prijs. Swift II was goed in vorm. H-t ver sloeg de Scaldisreserves met 5-0 en liep vervolgens over de Esperoreserves heen (6-0). Hierna zetten de Rapidre- serves de Middelburgers de voet dwars (2-2). De slotwedstrijd tegen Minerva II leverde Swift II een 4-0 overwinning op. De eindstand was: 1 Swift II 7 punten. 2 Hoogvliet 6 rten, 3 en 4 Minerva n en Espero ieder met 5 punten. De Swiftjunioren namen met 2 twaalf tallen deel. De A-ploeg overwon Borgcr- hout. maar verloor van het Haags; HKV. waardoor dit team op de derde plaats kwam met 5 punten, achter Borger hout en HKV. die zes punten verzamelden De B-junioren konden slechts één keer een gelijkspel bewerkstelligen. - de Mineryajunioren. De andere stoot gegeven stuk open jeugdwerk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 9