Wou jongen dorpsgenoot van 't leven beroven? n Gymnasiumleraar is voor Middelburg het brein in tv-strijd Vijftien diploma's aan Goese rmlts Waken aantasting recreatiegebieden f'"? Kanaalwerken in Terneuzen OFFICIER EIST 16 MAANDEN CELSTRAF Kapitein-adjudant Van Doorneveld BRIGADE-GENERAAL LUDWIG BIJ COAK Niet betalende hotelgast thans gast van politie Stommelen Moeilijk H. ULRICH: DENKVRAGEN Gezwaaid Finalisten in kleur op de beeldbuis Advies,Ga eens elders werken ALMANAK OVERVALLERS HIELDEN STRAF Middelburg moeilijk te vinden in donker PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 20 APRIl 1968 VERDACHTE TOT RECHTBANK: JK WILDE ALLEEN MAAR FOTO VAN DOCHTER' f ADVERTENTIE) wonen met allure... no ■#l gabriëlse langeviele 23, middelburg lange vorststr 42, goes westkolkstr. 52. terneuzen bellamypark 52. vlissingen MIDDELBURG Heeft de 21- jarige B. J. P. uit Lamswaarde in de late avond van de 21e januari j 1 een poging gedaan om zijn plaatsgenoot A. P. van L. van het leven te beroven dan wel zwaar lichamelijk letsel toe te brengen? Daarover zal de Middelburgse rechtbank, die in deze zaak werd gepresideerd door mr. C. E. Coes- ter, zich in de komende dagen een oordeel moeten vellen, dat op vrij dag 3 mei a s uitgesproken wordt. Verdachte ontkende dat hij ook maar even het plan heeft gehad om Van L. van het leven te bero ven. Hij bleef bij hoog en laag vol houden, dat het hem te doen was om een foto van de dochter van het slachtoffer. Van L. verzekerde op een vraag van de officier van justitie, mr L. Lebret: 4k dacht, dat hij bezig was me te vermoor den'. De officier tenslotte achtte het ten laste gelegde bewezen en eiste een gevangenisstraf van 16 MIDDELBURG De politie heeft vrijdagmiddag; in een bank gebouw in Middelburg een in En geland woonachtige Nederlander ingerekend. Hjj wordt ervan ver dacht samen met zijn vrouw ver schillende hotelhouders in Zeeland en West-Brabant te hebben bena deeld. Het echtpaar logeerde In hotels, nam het er goed van, maar als het op betalen aankwam maakten ze dat ze weg waren. De man, de 23-jarige F. Z. is geboren op Walcheren. Zijn vrouw is nog niet aangehouden. De man werd aangehouden op het moment, dat hij probeerde bij een bank een le ning aan te gaan. De eerste hotelhouder die werd benadeeld was de Middelburger M. Bij hem verbleef het echtpaar van 7 april tot 13 april. Het echt- Eaar liet daar een onbetaalde re ening van omstreeks 400 ach ter. Twee andere hotelhouders bij wie Z. hetzelfde probeerde uit te halen gaven niet thuis, maar bij een derde hotelhouder lukte het opnieuw. Daar verbleven de En gelsen een nacht. De avond tevo ren werd er goed wat verteerd. De hotelier vertrouwde de zaak ech ter niet hij had wel eens meer zo iets aan de hand gehad en wilde geld zien. Toen het echtpaar niet kon betalen wees hij hen de deur en bracht de politie van het gebeurde op de hoogte. Het duo was toen de politie op onderzoek uitging al nergens meer te vin den. De schadepost bedroeg in het laatste geval voor de hotelhouder 74. Het onderzoek bracht aan het licht dat de man onder meer ook in Bergen op Zoom een hotelhou der moet hebben benadeeld. Hij hing daar het verhaal op met een betaalcheque de rekening te zul len voldoen. Maar daarvoor moest hij even naar zijn auto. De man keerde echter niet terug. Naar aanleiding van het bericht dat de PZC dezer dagen over de praktij ken van het echtpaar publiceerde, meldde zich een Goese hotelier die eveneens het slachtoffer zou zijn geworden van de handelwijze van Z. en zijn vrouw. Z. is in het po litiebureau in Middelburg ingeslo ten. Naar zijn vrouw wordt nog gezocht. Deze getuige had die zondagavond zoals te doen gebruikelijk een kaartje gelegd in het café, waar ook ver dachte aanwezig was geweest. Beide mannen hadden niet met elkaar ge sproken. Van L. was wat vroeger naar huis gegaan, omdat zijn dochter, die in de regel gaat dansen, thuis zou blijven. Zij moest echter nog e weg, in welke periode verdachte huis was binnengeklommen. Toen Van L. thuis kwam, brandde het licht zo wel in de gang als in de keuken. maanden, met aftrek, een voor-1 de grond kon blijven Stampen en zichI kon blijven verweren is erger voorko- j waardelijke terbeschikkingstelling men", aldus mr Lebret. Hij haalde een! van de regerins met een proeftiid 5S verlaat Uprcte fOAK van 3 jaar toezicht van het! nhigsvatbaar is. .Deze verdachte valt op' VCl lu.u.1 L-iCI olC f ilv door zijn vele die avond gemiste kansen. Zeeuws consultatiebureau voor al- Hij had weg kunnen gaan. Het rapport MIDDELBURG Kapitein J. van „nlmllcmn „ic noemt dat kortsluiting. Maar liet op- Doorneveld gaat de Eerste COAK in conolisme en als bijzondere oor- j schroeven tot een zeer gevaarlijke agres- Middelburg verlaten Hij is met ingang, waarde dat verdachte 7Ïrh nndprlsie kan ik "een kortsluiting noemen'. lVan 1 mei benoemd tot korpsadministra- üdl eruacnre zien oncier Daarna kwam de offlcier tot zijn al eer-jteur van de vliegbasis Twente. Ceduren- psychiatrische behandeling stelt. 1 der vermelde eis. de vier jaar was kapitein _Van Doorne- De jonge P. had volgens zijn verklarin gen die avond van de 21e januari flink gedronken: in één café zouden het vijf tien biertjes geweest zijn, in een tweede etablissement ,een aantal'. Onderweg naar huis had hij een plannetje gemaakt, zo zei hij tot mr Coester, om een foto van de dochter van Van L. te pakken te krijgen. ,Ik wist, dat het meisje niet thuis was', vertelde hij. Verdachte had zijn brommer ergens verborgen en wilde via het wc-raampje naar binnen klim men. Dat lukte niet, waarna hij een raam in de bijkeuken stuk sloeg. Hij klom vervolgeus naar binnen en zo verklaarde hij op uitdrukkelijk verzoek van de president tot tweemaal toe vergrendelde de buitendeur aan de bin nenkant. Terwijl hij in de kamer van het meisje bezig was kwam Van L. thuis. Voor mr H. C. M. van Sou, de raadsman van P., was het, zo verzekerde lrjj, moei lijk om een verantwoord beeld van zijn cliënt te krijgen. Hij vroeg zich af wat voor nut het heeft om P. 16 maanden gevangenisstraf op te leggen. Mr Van Son zag meer nut in het zoeken naar helpen. P. nad het .laatste woord'. ,Ik vind die straf verschrikkelijk zwaar. Ik zal nooit meer drinken, maar als ik die straf krijg dan word ik niet beter', verzekerde hij. jaa. veld in Middelburg op de Generaal Ma joor Berghuyskazerne hoofd van de per- soneelssectié, tevens kapitein-adjudant. De heer Van Doorneveld zal worden op gevolgd door kapitein A. Bontenbal. Bromfietser gewond De bromfietser J. van de Z. uit Vlissin gen is vrijdagmorgen omstreeks half elf gewond geraakt bij erd veroorzaakt door een bal, die op de kruising onder het voorwiel van dei brommer rolde. Van de Z. werd gewond aan het gelaat en liep vermoedelijk een; gebroken neusbeentje op. Op zijn kloppen deed verdachte P. de deur open. Hoewel jongeman boven har wist hij uiteraard niet precies wat deze van plan was. Toen de jongen niet weg wilde nam hjj hem met een zacht lijntje mee naar dé huiskamer, waar lrij hem vier cognacjes aanbood. .Was u dronken?', wilde mr Coester op dit moment van het verhoor van P. we ten. .Ja', was diens antwoord. Toen Van L. wilde weten wat het ge stommel boven had te betekenen, kreeg hij van P. als antwoord: ,Daar is iemand boven en als die naar be neden komt vermoordt hij Je'. Geza menlijk gingen beide mannen daarop naar boven. Getuige Van L. bad zich daar gebukt; om onder bed te kijken. ,Toen heeft P. me', zo vertelde Van L. tot de president, .met een lampetkan geslagen. Door die klap viel ik op bed. P. spron; sprong bovenop keel, die h|j een me en greep me bij de keel, tijdje dichtgeknepen hield. Ik dacht, dat hij me zou gaan vermoorden'. Zijn Inmiddels (omstreeks half 121 thuisgekomen dochter hoorde haar vader met de voeten op de grond stampen, rende naar boven en trok beide mannen uit elkaar. Verdachte P. ontkende ten stelligste de bedoeling te hebben gehad om Van L. te vermoorden. .Wat deed u dan toen Van I,. zich bukte om onder bed te kijken?', wilde de presi dent van hem v .Toen heb ik zeker met de kan gezwaaid. Ik heb Van L. niet bij de keel gegrepen', verzekerde hij. .Terwijl we aan elkaar trokken en rukten. Van L. had me ook beet. kwam het meisje boven'. Behalve de eerste tenlastelegging was P ook beschuldigd van een poging tot dief stal met verbreking. Er was namelijk een flesje reukwater verdwenen. .An ders miste ik niets', verklaarde getuige Van L. P. ontkende het flesje meegenomen te hebben. .Het ging me alleen om de foto van Van L.'s dochter. Ik had geld kun nen stelen, ik zag l;et liggen, maar dat heb ik niet gedaan. Bovendien heb ik bet licht aangplaten'. MIDDELBURG Leraar H. Ul- rich van het stedelijk gymnasium is van de. Middelburgse inbreng is de internationale televisiewed strijd Zeskamp het grote brein. Hij krijgt de denkvragen op te lossen in dit massaspel, waaraan zes steden uit Nederland en Bel gië meedoen. Zoals deze week gemeld is Middelburg een van deze steden, die een team van veertien personen mag afvaar digen om de opdrachten op gebied van kracht, snelheid en behendigheid uit te voeren. Daarnaast, brengt, elke deelnemen de stad een man of vrouw in het strijdperk om deel te nemen aan een soort van hersengymnastiek. En voor deze functie is de heer l'lrich aangezocht. De vragen hebben een vaste basis. Ze hebben te maken met sport, muziek en met actualiteiten. Zoals bekend komen deze mensen :n actie in een wedstrijd die wordt georganiseerd door de NCRV-te- ievisie en door de BRT. Op 25 mei zal de Middelburgse Markt ter gelegenheid van de recht streekse uitzending van een nieu we ronde in de zeskampwedstrijd meer dan een uur lang ,in beeld' zijn. Middelburg is de eerste Ne derlandse stad in de serie van waaruit de wedstrijd de lucht in gaat. De serie start op 11 mei in het Belgische Halle, Het wed strijdteam uit Middelburg zal daar dus voor het eerst worden inge schakeld. Op 25 mei komen de teams naar Middelburg waar op de Markt het spektakel door de camera's wordt geregistreerd. De Middelburgse deelnemers zul len duidelijk herkenbaar zijn door hun oranje trainingspakken met een letter M op de rug. Die M zal wel duidelijk zijn Alleen de kleur komt dan nog niet goed uit de verf. Dat gebeurt wel bij de fi nale op 17 augustus m Zutphen, wanneer de uitzending in kleur in de huiskamers (met kleuren- tv) te ontvangen zal zijn. Maar voor het zover is komen eerst steden aan de beurt als Zei- zate (8 juni), Aalten (22 juni), Veurne (6 juli) en Sliedrecht (20 juli). Op drie augustus wordt op 'een neutraal terrein in België de halve finale gespeeld. Inmiddels zijn dan van beide deelnemende landen de steden die de minste punten hebben verzameld afge vallen. Elke ontvangende stad le vert ook nog drie mensen voor het leveren van een zogenaamde recordpoging. In Middelburg is dat dus een driemanschap Mid delburgse krachtpatsers. De prestaties worden aan Bel gische zijde beoordeeld door de scheidsrechter Luc Nuffeit en als Nederlandse collega treedt op Leo Hom. Inpassend in het sjiel is een marathon door de stad waarhij Barend Bnrendse als commentator zal optreden. De teamleden, die per wedstrijd- avond gedeeltelijk .ververst' kun nen worden, worden gorecruteerd uit de sportverenigingen. De organisatie in Middelburg be rust bij de koninklijke vereniging Uit het volk - voor het volk, bij gestaan door gemeente, politie en brandweer. De belangrijkste kos ten worden gedragen door de NCRV en. wat er dan nog Sn de plaatsen zelf door de plaatselijke organisatoren aan kosten worden gemaakt hoopt men te kunnen compenseren met de opbrengst van 4000 tribuneplaatsen, die naar men hoopt op de Middel burgse Markt zullen worden inge nomen ten tijde van de uitzen ding. Het zit er ook in dat hei Middelburgs Muziekkoros aan de uitzending zal meewerken. De presentatie van het programma berust bij Regine Clauwaert en Dick Passchier, die thans het NCRV-programma Pick-up op het scherm presenteren. Afscheid van opleidings instituut MIDDELBURG Brignde-generanl J. B. Ludwig heeft vrijdagmorgen afscheid genomen van een van de onderwijsinsti tuten waarover hij in zijn hoedanigheid van inspecteur van de militaire admini stratie de supervisie heeft. Het betrof, hier de Eerste COAK. De brigade-gene raal inspecteerde de op de binnen plaats van de Generaal-Majoor Berg huyskazerne aangetreden troepen. Ver volgens richtte hij zich In een toespraak tot de aanwezigen militairen. De heer Ludwig zei trots te z(jn op de Middel burgse onderwijsinrichting. Hij noemde "het voor de dienstplichtige militairen een groot voorrecht een op leiding te kunnen volgen bij de Eerste COAK. .Een nuttige tijdsbesteding hier zal een stempel drukken op uw verdere leven', zo zei de inspecteur in zijn toe- Taak tot de leerlingen van de school. 'ïdege- kolonel plechtig heid volgde op het Molenwater een défi lé. Voor de muzikale omlijsting zorgde de drumband van de COAK. Bij de foto: de generaal inspecteert de troepen. Vlak achter hem kolonel J. C. C. Crena Uiterwijk, commandant van de school in Middelburg. (Foto PZC) Voor tvinteropleiding landbouw GOES De Goese rijks middelba re land- en tuinbouwschool heeft vrijdagmiddag de spits afgebeten in de serie diploma-uitreikingen aan het einde van een opleiding in de agrarische sector. Voor vijftien leerlingen, die de tweejarige win- tercursus gericht op de landbouw hebben gevolgd, lag een getuig- VOORZITTER VVV-MIDDELBURG: MIDDELBURG Voorzitter A. Imanse; de omstreden tarieven aan de kust in het van VIA'-Middelburg heeft op de jaar- seizoen. .Jaar in jaar uit wordt er schrift klaar. Het werd hen tij dens een feestelijke bijeenkomst in de school met ouders, docen tenkorps, vertegenwoordigers van standsorganisaties uitgereikt door directeur ir W. M. Markusse. Hij had daarbjj een bekend adviu voor de vijftien geslaagde leerlingen JDenk niet, dat je nu klaar bent. h 7.uit als boer of als voorlichter bij een bepaalde dienst bftvoorbeeM moeten blijven studeren, \ooril op het gebied van de bedrijfsecono mie. En ga eens enkele maanden werken op een bedrjjf in een andere streek, liet liefst in het buitenland', zo hield bij de jongelui voor. Ir Markusse wees ih zijn gelukwsy namens het docentenkorps op het (ei; dat 80 procent van de nu geslaagd? groep leerlingen een mogelijkheid hetf: om op het ouderlijk bedrijf onderneme: te worden, dat die tendens zich meetfci aftekent en dat met het oog da are: 'net accent bij de opleiding vooral •ergadering in .De Brasserie' vrijdag avond betoogd, dat de provinciale en lan delijke VVV-organisaties de ontwikkelin gen van de industrialisatie in typische recreatiegebieden nauwlettend moeten volgen, om te voorkomen dat de groene bufferzones worden aangetast. Anders zou het wel eens kunnen gebeuren dat mensen uit andere Industriegebieden die nu naar plaatsen als 'de Zeeuwse kust komen om frisse lucht in te ademen, weg zullen blijven. ,Ik ben niet zo erg gecharmeerd van al die plannen die er nu worden gemaakt. Ik hond al niet van rode boekjes niaar nog minder van groe ne boekjes'. De voorzitter van WV-Middelburg be klemtoonde dan ook dat men vooral in' de VVV-gelederen van het verenigingsle- ven paraat zal moeten zijn om wal er nu nog aan recreatiegebieden is te be-, schermen en zoveel mogelijk te behou den. .Anders komt het nog eens zover, dat er speciale natuurreservaten moeten komen voor mensen'. Een andere zaak. die de heer Imanse van het hart moest was de kwestie van (ADVERTENTIE) KEUKENS SHOWROOM VAN OPPEN-KAAN BURCHTSTRAAT 48 OOST- EN WEST-SOUBURG De officier, mr Lebret. merkte in zijn requisitoir op, dat men hier te maken heeft met een merkwaardige menge ling van agressie en ongerichte sek sualiteit, hetgeen reeds eerder bij verdachte geconstateerd is. P. komt, zo betoogde de officier, om een sou- veniertje, maar ei' is iets van gevoels waarde ten opzichte van het meisje, waarna hij iemand met zware agres siviteit te lijf gaat. Curieus in dit op zicht waarvan volgens de officier het psychiatrisch rapport geen mel ding maakt was voor mr Lebret de kennelijke gedachte van P.. dat hij datgene, wat hii niet mocht doen, door een denkbeeldig Iemand ll°t doen. .Alleen omdat Van L. met de voeten op Leeuwse Relatie Op de onlangs te Goes gehouden voorlichtingsdag voor de varkens fokkerij vertelde een voorlichter over zijn rein tic tot een combi natie van varkenshouders in de Achterhoek, die ruim een jaar geleden het besluit nam. geza menlijk een beer te exploiteren. De voorlichter, als deskundige, moest de aankoop maar regelen. Zo gebeurde. De beer kwam en men had een jaar lang plezier van het beest. Alles beviel uitstekend. Maar na een jaar ging de beer dood. De combinatie zond de voorlichter het volgende briefje: .De beer is dood, wij rekenen op ARNHEM (ANP) Donderdag heeft het gerechtshof te Arnhem de 38-jarige chauffeur K. van O., hoofd van do Tiel- se bende die in april en niei van bet vo rige jaar in Gelderland en Zeemvsch- Vlaanderen roofovervallen en inbraken zou hebben gepleegd, veroordeeld tot dezelfde straf als de rechtbank te Am- hem had opgelegd en de procurcurge- neraal had geëist, namelijk zes jaar met aftrek. Zijn 19-jarige zoon Niek van O. x in hoger beroep, conform het vonnis van de rechtbank veroordeeld tot 2,5 jaar gevangenisstraf met aftrek, nadat de procureur-generaal vier jaar met aftrek had geëist. Het 20-jarig vriendinnetje van N. van O. sr.. Anneke S. uit Axel. die al op vrije voeten is, werd veroor deeld tot twaalf maanden, waarvan drie maanden voorwaardelijk met aftrek, conform het vonnis van dc rechtbank: de procureur-generaal had bovendien voorwaardelijke terbeschikkingstelling van de regering geëist. Het hof legde de vrouw van de chauffeur, de 38-jarige A. W. vijf maanden, waarvan drie maan den met aftrek op. en ook dit was over eenkomstig het vonnis van de recht bank. De procureur-generaal had haar medeplichtigheid met zes maanden on voorwaardelijk willen honoreren. Slot van pagina 1 stand worden gebracht. De aanleg steigers voor de vissersschepen zijn daar reeds verwijderd. De verbindingsweg tussen de Axelse brug en de binnenvaartsluis zal ver moedelijk reeds binnen 2 maanden kunnen worden gebruikt. De vlucht- haven is reeds gedempt, zoals iedere Tcrneuzenaar met eigen ogen heeft Jcunneu constateren. Met de aanleg van een weg over dit gedeelte wordt binnen zeer afzienbare tijd begonnen. Er is reeds een begin gemaakt rnet de afdamming van de Herengracht ter hoogte van de voormalige Axelse brug. I Alle werkzaamheden die in de bin. I nenstad van Terneuzen op het pro gramma staan, zullen voor het eind van dit jaar voltooid zijn. Alle wegen die op en over de gedempte kanaal- armen zijn geprojecteerd, komen vóoi de jaarwisseling beschikbaar. Zoal-» bekend, heeft de Belgische re gering in Den Haag een verzoek in gediend liet Nederlandse kanaalge deelte nog één nieter dieper Ie ma ken. Tussen Terneuzen en Sas van Gent heeft het kanaal een diepte van Overzicht van de werken in de zeehaven bij Terneuzen. (Foto PZC) 12 lyj nieter, tussen Geut en Zelzate een diepte van 13i nieter. Het Ugt In de bedoeling dat ook liet Nederlandse gedeelte alsnog op deze diepte zal «orden gebracht. Tot dusver is rinnr- voor echter nog geen opdracht gege ven en het Is dus niet hekend, wan. nper dit karwei z.al worden uitge- vaarschuwd zich toch vooral te Qgen, maar zolang de bezetting aan de kust meer dan voldoende is, is het de stem van een roepende in de woestijn, aldus de heer Imanse, die opnieuw aan drong om bij het bepalen van de prijzen aan de kust toch vooral niet te ver to gaan. De voorzitter was nog niet zo som ber gestemd over de verwachtingen voor het komend seizoen. Allerwege wordt wel verkondigd dat er een ab normale drukte in juli valt te ver wachten en augustus de maand zal worden van een diepterecord. De heer Imanse was daar nog niet zo van overtuigd. Hij dacht dat die periode meer de rustzoekers zou kunnen aan trekken. En daarmee zou toch nog een bevredigend slot aan het seizoen kunnen worden gebreid. Een bewijs dat men het meer in de rusti ger tycl zoekt is de belangstelling die deze weken al valt waar të nemen van de zjjde van binnen- en buitenlandse toe risten. De agenda gaf weinig stof tot discussie, j Er werd een vooruitgang van het leden tal gesignaleerd, de financiën slaan er redelijk voor, het reisbureau draait naar wens: het waren allemaal zaken die tot tevredenheid stemden en nauwelijks een (punt van bespreking behoefden te vor- i inen. De voorzitter bracht de heer Van ,de Kamer, die zijn functie in het bestuur I neerlegde, dank voor zijn medewerking. De. heren J. H. C. Vroom, P. J. C. Cas- tenmiller en G, A, de Kok wei-den her kozen. Wel werd nog meegedeeld dat het VVV- kantoor aan de Lange Delft voor eei nieuwe erbouwing slaat. Ditmaal houdt liet verband met de plannen die de pro vinciale VVV heeft om in te trekken In het pand waarin de plaatselijke VVV 1» gevestigd. Daarmee krijgt de provin ciale VVV een meer representatieve huis vesting. In de rondvraag vielen wat kritische geluiden uit de vergadering te beluiste ren over de nieuwe situatie die is ge schapen op de Markt, waar men vanaf het middenterrein niet meer in de rich ting van 't-stadhuis de parkeerplaats kan verlaten. De kettingen die er aan de stadhuiskant zijn gespannen mogen dan verkeerstechnisch wel een nuttig effect hebben, volgens enkele leden wordt er mee in de hand gewerkt dat toeristen de stadhuiskant beginnen te mijden. Eni daarmee zien bepaalde middenstanders! zich weer benadeeld. .Het hele systeem deugt met. dat mag best eens in de; krant', verklaarde de heer C. Henning onomwonden- MIDDELBURG Algemeen ls de gehoorde klacht dat Middel burg bij duister zo moeilijk te vinden is wanneer men. rijdend over rijksweg 58 bij Nieuwland, moet afslaan. Op de vergadering van VW Middelburg werd er vrijdagavond weer eens op geat tendeerd. Zelfs mensen die békend j op de zelfstandige ondernemer. Dato- ploma garandeert overigens nog nieü. I I Wij hebben van de inspectie grote vr.; j heden gekregen om de school aan tt passen aan de ontwikkelingen in ét I landbouw en aan de situatie in Zet land, maar pas over een aantal .jan: I zal in de praktijk moeten blijken of it schooi aan z|jn doel beantwoord heet,. Naar zijn mening is het bijbrengen ir. kennis voor een school ,een zeer te- perkte taaie. Belangrijker vond hij ha de mens zijn kennis zelfstandig l«r. toepassen. .Feiten zijn alleen waardero als men leert er conclusies uit te tree- ken. Dat is juist tegenwoordig va: grote betekenis zo hield hij zijn gehoor voor. En hij wees erop, dat de schotf vooral het accent heeft gelegd op de vraag waarom bepaalde dingen moeten worden gedaan'. Er waren uiteraard van ver schillende kanten felicitaties. Voor zitter I. W. Smallegange van de commissie van toezicht, wees na rijn toespraakje nog op een andere fees telijke dag voor de rmlts in Goe»: 30 oktolicr aanstaande, als de school 75 jaar bestaat. Voor dit jubileum is een feestprogramma in voorberei ding, zo deelde bij mee. Van de kant van de drie standsorgasi- saties waren er gelukwensen bij mond? van NCB-voorzitter J. Boonman, die nog eens het belang van ervaring op f een ander bedrijf .anders gestructu- l reérd en eventueel kleiner dan het eigen bedrijf' onderstreepte. Boeken 1 had h\j voor de drie beste leerlingen: M. Bierens uit Nieuwdorp, C. Struyk uit Sir Jansland en J. de Jong uit Zuid- Beierland. Het woord werd ook nog ge voerd door de heer N F.hus van c« verenig.ng van oud-leerlingen, die au de hardst werkende cursist. H. X. vu Stee u.t Borssele een boekebon aan bood en door J. C. Zandee namens de PJG Zeeland, die aan P A. van der Slikke als leerling met het beste prak- tijkverslag een boekebon aanbood. Na mens de ouders sprak de heer J. I(a- kebeeke een woord van dank tot de leerkrachten aan de school en namens de leerlingen deed M. Geluk hetzelfde. De namen van de geslaagden: M. Bie ren, Nieuwdorp: J. Flik weert, Zierik- zee: M. J. C. Geluk, Oud-Vossemeer; J. Hoogenboom, Noordwelle: J. A. de Jong, Zuid-Bclierland: J. D. Kakebeeke, Wol- phaartsdijk; C. v. d. Linde, Nieuwer kerk; M. J. de Rooy. Stavenisse: J. A. Rotte. Kerkwerve; P. A. v. d. Slikke, Poortvliet: H. N. C. v. Stee. Borssele, C. A. Struyk. Sirjansland; P. v. Wes ten. Oosterland; J. C. dc Winter, Nw. en St-Joosland; H. D. E. Wolfed Woensdrecht. Afgewezen werd één leer ling. ADVERTENTIE O OMEGA HORLOGES verkijken zich gemakkelijk zien pas op het laatste moment de afsplitsing. ANWB-consul F. B. den Boer verklaarde reeds een advies te hebben uitgebracht over de plaatsing van een nieuw, dui delijker bord. Maar waar het op het ogenblik op hangt dat het er nog niet is. kon hij" niet meede len. Dit is een zaak van rijkswa terstaat, zo zei voorzitter A. tmanse. .En daar gaat alles niet zo vlug'. VRIJ ZONNIG Droog en vrjj zonnig weer. Zwakke lol matige zuidoostelijke wind en belang*!)» hogere mlddagtemperaturen dan vrijdag- ZON EN MAAN op 05.31 op 04.01 onder 1948 onder 12.41 onder 19-59 oncier 14-04

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 2