aardfckn aaft&ek» aafttoefa Westerschouwen legt deel rioolbuis aan Noodkreet predikant in open brief om radicale politiek ODupli-kaaot m Nog geen zekerheid over rijksbijdrage miljoenenproject Verplichten HET OUDSTE BEROEP TER WERELD IN ALHAMBRA TE VLISSINGEN Verdubbelen Inleiding ontwikkeling sociale werkgeving Westerschouwen maakt aanzet winkelcentrum in Renesse DAMESVOETBAL IN TERNEUZEN BAPTIST KETELAAR: ECONOMIE OMSCHAKELEN OP TOTALE HULP TIEN JAAR BEJAARDENSOCIETEIT WOLPH AARTSDIJK Halve eeuw SGP in Middelburg Koninginnedag te Koudekerke VRIJDAG 19 APRIL 1968 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 13 VOOR LOZING OP OOSTERSCHELDE HAAMSTEDE De raad van Westerschouwen heeft woensdag avond een bedrag van 368.500 beschikbaar gesteld voor de aan leg van een deel van het tran- sportriool, dat in de toekomst no dig zal zijn voor de lozing van rioolwater in de Oosterschelde. Het gaat om de aanleg van het ge deelte langs de Hogeweg, tussen Westerschouwen en Burgh. De be doeling is, dat dit karwei na het seizoen wordt geklaard. Burgemeester H. P. Everwijn ver klaarde de raad, dat b en w tot dit voorstel zijn gekomen, nu provin ciale waterstaat na lang uitstel de weg wil verbeteren. Omdat er veel hogere kosten mee gemoeid zouden zijn. als dit gebeurt na de wegver- betering, voelde het college er voor dit gedeelte van het transportriool eerder aan te pakken: provinciale waterstaat is bereid de wegverbete- ring langs het gedeelte waar de buis komt te liggen, op te schorten tot volgend voorjaar. Zoals bekend wordt een onderdeel van deze leiding &1 aangelegd in het kader van de rijbaanverdubbeling bij Haamstede. Met nadruk wees de heer Everwijn op, dat het gaat om het transportriool, waarop nu nog geen aansluitingen mo gelijk zijn. Wanneer er zicht komt op de aanleg van stamriolering buiten de bebouwde kommen, kon hij niet zeggen: er is nog steeds geen zekerheid over de omvang van de rijksbijdrage aan dit karwei. Hij maakte gewag van recente besprekingen met gedeputeerde staten over deze zaak en deelde mee, dat de conmlssaris der koningin het nijpende probleem van de .bevriezing' van de westerschouwse recreatie-accommodatie en de rijksbijdrage persoonlijk aan de orde zal stellen bij het ministerie. In dit verband maakte West^rschouwens burgemeester ook gewag van het be zoek, dat de staatssecretaris van cul tuur, recreatie en maatschappelijk werk op 13 mei aan Zeeland brengt en waar bij de rioleringsproblematiek van de Schouwse Westhoek mogelijk nog orde kan worden gesteld. De burgemeester deed deze mededelin gen naar aanleiding van vragen in die richting van de heer M. J. Steur (wd) bij de behandeling van het voorstel de rioolbelasting te verhogen. Hij maakte daarbij gewag van becijferingen van het ETTI én de gemeente. De kosten voor het hele project worden nu geraan ongeveer tien miljoen gulden. De Sn waarvoor men nu staat: Wat kan gemeente zelf doen? Wat doet het rijk? en Wat kunnen de kampeerbe- drijven op tafel leggen? toe ariërend van 17,- tot 37,-) zullen in de toekomst uiteenlopen van 30,- tot 100,-, voor pensionbedrij- ven zal het variëren van 75,- tol L750,- en voor kampeerbedrijven Is t gesteld op 75,- per dienstwo ning en 25,- per enkel kamphuisje, en 10,- per tentplaats. De heer Hendrikse (pvda) wilde nog we ten of bij de aanleg van riolering bui ten de bebouwde kommen de kampeer bedrijven verplicht zijn aan te sluiten, waarop burgemeester Everwijn bevesti gend antwoordde. De heren M. J. Steur (wd) en L. Hoogerhuls (pc) meenden, dat het voorstel tot belastingverhoging erg laat komt, omdat de campingtarie ven niet meer zijn aan te passen voor dit seizoen. De burgemeester had bere kend, dat de kosten op z'n hoogst 6,7 cent per overnachting zullen zijn. Op een opmerking van de heer Steur als zouden de aanslagen al verstuurd zijn, antwoordde de heer Everwijn, dat dit niet het geval is: wel is er tegen de exploitanten van drie nieuwe bedrijven, die op de riolering zullen aansluiten of al zijn aangesloten, gezegd, dat er een verhoging op komst was. .Het zou pret tiger en eleganter zijn geweest, als we de zaak eerder hadden kunnen afronden. Maar we waren er niet eerder uit', zei de heer Everwijn nog. VROLIJKE MIDDAG VOOR GOESE SCHOLIEREN GOES Leerlingen van de opleiding voor kleuterleidster aan de rijkskweek school te Middelburg hebben woensdag middag In Goes ruim 300 leerlingen van lagere scholen uit Goes, Kloetwge en Colijnsplaat een vrolijke middag be zorgd. In het .Schuttershof* voerden zij een muzikale comedie op en zorgden clowns voor pret. De middag werd aan geboden door de Goese afdeling van de vereniging Volksonderwijs. Met veel plezier speelden de leerlingen van de rijkskweekschool het vrolijke verhaal ,Een fluitje van een cent'. waar- In .miesmuizen' worden veroordeeld tot het eten van schillen. De leiding was in handen van Joke Provoost. (ADVERTENTIE) Proef 'ns...MMM... Nu al! C ADVERTENTIE) voor sport en vrije tijd bij: DETERMEYER n.v. Kerkstraat 9, Vlltjlngan tel. 01184-4386 Films in Midden-Zeeland Geheim merkteken te Middelburg en Lady C te Goes B en w kwamen als gemeentelijke bijdrage met een forse verhoging van de rioolbelasting: in plaats van 35.000,- zal de opbrengst van de ze belasting In 1968 ruim 74.000,- belopen. De raad ging niet de belas- B en w wezen erop, dat de exploitatie kosten van de riolering op 150.000,- Kr jaar komen en dat de minister een lastingbijdrage in die exploitatie van 85 pet 127.000,-) billijk vindt. Zover wilde het college niet gaan. .Maar het huidige percentage is te weinig. De ei gen bevolking zal dus tot een hoger be drag moeten mee betalen in de kosten' stelde men In de toelichting. Evenals bij de oude belastingheffin gen gaat de verhoging uit van de be lastbare opbrengst. Kr is voor de verschillende categorieën gebruikers differentiatie toegepast. De tarieven voor onder meer woningen (tot nu MTODELBURO Op uitnodiging van d_ -Middelburgse bestuurdersbond kwam de heer H. Berends van het NVV woem dagavond op de jaarvergadering in r. Gouden Poorte een interessant boekje open doen over wat markante ontwik kelingen in de sociale wetgeving. Met alle waardering voor hetgeen er tot stand is gekomen moest liet de lieer Be- ronds toch van het hart dat men er in Nederland met name op het terrein van de oude dagvoorzieningen nog niet is. Z\Ja betoog op dit punt werd geschraagd door het gegeven, dat 25 procent van de werknemers in ons land behoudens de aow op geen enkele wijze enig aanvul lend pensioen heeft. Het gaat hier om ntensen die niet kunnen putten uit een bedrijfs- of ondernemingspensioenfonds. ■We moeten', aldus de heer Berends ko men tot een verzekeringsplicht voor ie dere werknemer ten aanzien van een aanvullende uitkering. Overigens teken de de inleider onmiddellijk aan. dat deze verbeteringen van de aanvullende pensioensverzekering we! zal moeten1 passen in de toekomstige economische] loonontwikkelingen. De wijze van finan ciering zal naar de heer Berends dacht w de richting moeten gaan van een ka- pitaalsdekkingssysteem. Op de vergade ring, die werd geleid door de heer A. a. van Aalst, werd afscheid genomen van bestuurder W. Hendriks (ANB). T t> P^ats wer(1 gekozen de heer a r,va.n. de Boomgaard. Herkozen wer- Wigard (Merci, J. van Luyk WlBVG) en P. Steyn ANB-Domburg). ue neer Hendriks kreeg bij zijn vertrek ten boekenbon aangeboden. ADVERTENTIE Proef 'ns... MMM Nu al! In Alhambra te Missingen belicht men deze week ,Het oudste beroep van de wereld' zoals het zich door de eeuwen heen heeft ontwikkeld. In deze film, waarin Michèle Me rei er, Jeanne Moreau en Raquel Welch spelen, begint men met het ontstaan van het .beroep' In de prehistorie. Hierna neemt men een flinke sprong naar de zwoele wereld van de oude Romeinen, die toendertijd natuurlijk nog lang niet zo oud waren. Na dit stuk geschiedenis slaat men de preutse middeleeuwen over, evenals de .gouden' eeuw, die voor het beroep waarschijnlijk niet zo rooskleurig was, en vat de draad van het verhaal weer op ten tijde van de Franse revolutie. Hier is men beland in het lugubere wereldje van mademoiselle Mimi. De klantenkring van deze juf bestaat voor namelijk uit beulen en andere geschie denismakers. De intriges die bij het Franse hof hoogtij vierden worden bij mademoiselle gehandhaafd. En dan volgt natuurlijk ,La belle epoque'. Een mooie tijd voor hiet geld maar niet zo'n beste episode voor de liefde. Het spreekt van zelf dat het .beroep* een .gouden eeuw' beleefd Tegenwoordig is het beroep ook nog lang niet uitgestorven. Integendeel Omdat het onmogelijk is het huidige (betaalde) liefdesleven ln al zijn facet ten te belichten heeft men een keus moeten maken. In deze film wordt het intrigerende leven van Pai ven. Waarschijnlijk omdat het oudste beroep betreft, een oude naam heeft hoog te houden. Dit gedeel te van de film laat zien hoe Nadia en Catherina hun klanten werven nadat de politie hun het leven heeft moeilijk gemaakt- De dames zijn bijzonder vin dingrijk. In City te Middelburg laat men zien hoe Barney Lincoln (Warren Beat- ty) zijn brood verdient met ,'t Ge heime Merkteken'. In Genève staat de drukkerij die speelkaarten levert aan alle grote casino's in Europa. Warren dringt op vernuftige wijze deze drukkerij binnen en brengt een onopvallende verandering aan ln de matrijzen waarmee de achterkanten van de kaarten worden gedrukt. Hierna reist hij alle casino's af en omdat hij aan het .merkteken' kan zien welke kaarten zijn tegenspelers in handen hebben .verdient' hij een dikke boterham met kaviaar. Jammer genoeg voor hem is zijn frauduleuze handeling niet aan de aandacht ontsnapt van in specteur McGinnis (Clive Revill) van Scotland Yard. De inspecteur belooft hem dit niet te melden als Warren zijn .systeem' wil toepassen tegenover de beruchte handelaar in verdovende mid delen. Harry Dominion (Eric Porter) ten einde deze fielt met pokeren te ruïneren. .Operatie Lady C.' wordt deze week in Grand te Goes vertoond. Spionage op grote schaal. De atoomonderzeeër .Tresher' vergaat met man en muis en geen enkele ber ger ziet kans het schip, met al zijn geheimen, weer boven water te krij gen. Enige tijd later biedt een zekere Ftodniquez de Amerikaanse geheime dienst een indentiteitsplaatje aan van een van de officieren van de verdwenen onderzeeboot. Dic-k Malloy, agent van de CIA, wordt via Rodriquez op het spoor gezet van een internationale spionagebende. Bij al zijn omzwervingen in dit avontuur komt Dick de mooie en geheimzinnige Lady Arabelle Chaplin tegen. Al spoe dig wordt deze dame één van de groot ste zorgen van Malloy. Jean Paul Belmondo als playboy in ,Een beminnelijke vlegel' Ls deze "week te zien in Alhambra te Vlissingen. Jean Paul speelt in deze film de rol van Tony MaréchaJ, een geboren klap loper. Niet werken en toch rijk worden is de dagelijkse zorg van deze Tony. Via allerlei min of meer bemiddelde dames probeert hij zijn ideaal te ver wezenlijken. Een moeilijke taak het geen Tony ook zal ondervinden. ,Wat deed jij nou in de oorlog, pappie?', de film die enige tijd geleden in Zee land veel opgang heeft gemaakt, wordt deze week in City te Middelburg ver- ADVERTENTIE) Proef 'ns.MMM.. HAAMSTEDE Er zal binnenkort een begin worden gemaakt met de aanleg van een noodstraat en een aantal parkeer plaatsen in het toekomstige winkelcen trum van Renesse, De raaa van Wester schouwen heeft daarvoor woensdagavond een krediet van 25.000,- gevoteerd. Dat gebeurde, nadat burgemeester H. P. Everwijn nog eens een overzicht had gegeven van de besprekingen met ver schillende gegadigden en daarbij had ge steld, dat b en w nu toch de voorkeur willen geven aan .individuele bouw' bo ven de realisering van het complex in één keer door beleggers. De raad ging daarmee akkoord. Men zal er naar blijven streven boven de winkels een woning te laten bouiwen. De heer J. C. Hendrikse (pvda) vond dat niet nodig, hij meende, dat de gegadigden dat zelf moeten weten, ook al zou daarvan het gevolg zijn, dat er .seizoenwinkels' komen. Burgemees ter Everwijn wees erop, dat de raad zich in het verleden heeft uitgesproken voor winkels met woningen en dat b en w daaraan voorlopig nog willen vasthou den. Men zal nu in samenwerking met rijks middenstandsconsulent en midden standsbond een campagne voor hec cen trum voeren, zo deelde hij nog mee. De raad kon zich verenigen met het ver zoek van de niiddenstandsvereniging om bij wijze van proef op de woensdagen tussen 1 mei en 1 oktober een ,w>ek- markt' met kraampjes te houden tus sen 9 uur 's morgens en 1 uur 's mid dags. Er was emge discussie over de plaats waar dit zou moeten gebeuren. Dfc raad ging er tenslotte mee akkoord, dat een en ander aan de Kromme Re- ke af te sluiten voor verkeer tot 2 uur wordt opgezet. Eervol ontslag werd verleend aan de ge meentetimmerman S. Meerhof en aan mevrouw Bolle van der Linde, als hoofd van de kleuterschool. Na een uitvoerige discussie besloot de raad het beroep schrift van de heer A. Verseput inzake de weigering van een kampeerexploita- tievergunndng af te wijzen. In de rondvraag attendeerde de heer B. Kloosterman (wd) erop, dat in de broodjeswinkel Het Schouwse Brood je* in Haamstede nu ook patat frites wordt geleverd en dat er zonder ver gunning een juke-box speelt. De bur- femeester deelde mee, dat zowel het akken van frites als het laten spe len van de juke-box niet mag un dat er maatregelen genomen zullen wor den. 'TERNEUZEN Twee dam elftallen stonden woensdagavond om half zeven aangetreden ln het Zuidersportpark te Terneuzen. Beide teams waren gevormd uit het vrouwelijk kantoor- en fabrieks- personee! van de Philips-vestiging. Het (voornamelijk mannelijke) publiek kreeg een wedstrijd voorgeschoteld waarin techniek en tactiek wel niet de boventoon voerden, maar waarin toch veel te genieten viel. De lachsalvo's waren dan ook niet van de lucht. Tweemaal twintig minuten probeerden' de dames de bal aan het rollen te hou den en de fabrieksmeisjes slaagden daar in het best. Ze wonnen dan ook met 2-1 en mochten de ter beschikking ge stelde beker in ontvangst nemen. De organisatoren waren uiterst tevre den over de grote opkomst van het pu bliek en de geleverde prestaties. Het ligt in hun bedoeling om een dergelijk evenement in de nabije toekomst te her- ADVERTENTIE) .Iedereen wil er iets aan doen en niemand weet wat' (Van onze kerkredacteur) VLISSINGEN ,Ik kom ont zaggelijk veel gewone mensen tegen, die met de handen in het haar zitten. Ze zien hoe ver keerd het gaat, ze willen er wat aan doen, maar ze weten niet wat. Zo is het ook met mij. Daarom is er de brief van mij, een noodkreet'. De 40-jarige baptistenpredikant J. Ke telaar uit Drachten heeft een brief de wereld ingezonden. Hij pleit voor een radicale evangelische politiek. Hij schrijft: ,De schandelijke moord op Martin Luther King zal ons nog lang bij blijven. De poging tot moord op Ru<fi Dutschke moet ons al even zeer verontrusten. Wat mij het meest benauwt zijn de velen, die het i (ADVERTENTIE) EVEN KIJKEN Woninginrichting H. BLOK ZN. N.V. zien,' die er bij staan te kijken en niet weten hoe het verder moet of zou kunnen. Europa en de hele we reld zijn in een enorme crisis. Dat de wereldhandelsconferentie in New Delhi mislukte is een schandelijke aanklacht voor -wat nog altijd het .christelijke westen' wordt genoemd. Kerken zijn ln een enorme strijd om orde op zaken te stellen en in het zoeken naar innerlijke organ isatori- scne eenheid. Sommigen beijveren zich om een nieuwe .geloofsleer' op te stellen'. Kletsen Nu al! MIDDELBURG Op 24 april 1918 werd te Middelburg de SGP opgericht. Ir verband daarmee belegt de Middelburg se kiesvereniging in samenwerking met de statenkring Walcheren der SGP een openbare vergadering. Als sprekers ho pen op te treden de heren P. Kuijt. direc teur van de christelijke kweekschool te Gouda en de heer C. Boender, lid van de provinciale staten van Zeeland. De vergadering die begint om 19.30 uur wordt gehouden in het verenigingsr bouw ,De Schakel' aan het Bacht Steene te Middelburg. Als datum werd eveneens gekozen 24 april aanstaande. WOLPH AARTSDIJK De grote zaal i tweede lustrum kon van het Wolphaartdijkse dorpshuis bood dat u allen in gezondheid het vijftienja- woensdagmiddag een feestelijke aan-1 rig bestaan mag meemaken', zei de bur- blik, toen talrijke dames in Zuidbeve-i gemeester. die de dames-verzorgsters lands kostuum aanzaten aan de feestdis, van de sociëteit dankte voor hun activi- aangericlit ter gelegenheid van het 10- teit en zei te hopen dat zijn vrouw haar jarig bestaan van de .bejaarde teit'. Uiteraard gaven ook heel wat he ren acte de présence op dit tweede lus trumfeest. van ,de soos', dat met een welkomstspeeclije van de presidente, me vrouw E. Huck-dc Feijter, werd ge opend. Mevrouw Hack begon de feeste lijke bijeenkomst, die veel weg had van een Zeeuwse folkloristische maaltijd, met een toast uit te brengen op de ju bilerende sociëteit en op «le heer en mevrouw Beelaerts-van Blokland, het vorige burgemeestersechtpaar van Wol- phaartsdijk. die niet alleen tijdens de ambtsperiode de Wolphaartsdijkse be jaarden een goed hart en belangstel ling hadden tóegedragen, maar on danks het feit dat zij niet aanwezig kon den zijn de jubilerende hejanrden- soos het openingsaperatief aanhollen. Waarnemend burgemeester A. Hack, in haast teruggekeerd van prins Claus en het pas geopende Middelburgse be drijf Hercules (als burgemester van Ar- nemuiden had hij daar de plechtigheden bijgewoond) verklaarde dat het gemeen tebestuur van Wolphaartsdiik blij was met de Omstandigheid dat ,'de soos' het functie als presidente van de sociëteit nog lang zal mogen bekleden. Hij bood namens de gemeente de bejaardensocië teit een geschenk onder couvert aan. Me vrouw Hack had tevoren al uiting gege ven aan de hoop dat Wolpliaartsdijk nog lang als gemeente zelfstandig mag blij- De Wolphaartsdijkse bejaardensociëteit is eigenlijk een .kind' van de BB. Het bleek uit de woorden van mevrouw C. A. Kik-Trimpe. die een historisch over zicht gaf van de gepasseerde tien jaren. Het comité dienst sociale verzorging den "deelnamen, werd nog het woord ge- ouw Hack een corsage aan als waardering voor haar werk. Op haar beurt riep mevrouw Hack de medewerksters van de soos voor het voetlicht om die in de hulde, te betrek ken. De dames Kik, Verstelle, Borgers, Van Schagen. Geene en Goetheer wer den in de bloemetjes gezet. Mevrouw Lookman, net thuis uit het ziekenhuis, werd met een attentie bedacht, Ook ge meentesecretaris P. J. Ruisaard, met de burgemeester en wethouder D. Vleu gel aanwezig namens het gemeentebe stuur kon evenals gemeentebode D. Kloosterman een attentie in ontvangst nemen als blijk van waardering voor diensten jfi .Maar de wereld verrekt van de hon ger. En wij maar kletsen en debat teren. Het beste dat we opbrengen is in een enorme bedelpartij een x aantal miljoenen op tafel te leggen. Extremisten van links en rechts ma ken zich sterker en sterker om hun systeem op te leggen aan de maat schappij waarin we leven. Het zal wel niet zoveel jaren meer duren of onze jonge mannen worden aange vuurd om in .des Heren Naam' de wapenen op te nemen en voor ,God, Nederland en Oranje' te strijden te gen de uitersten'. De christenen in Nederland moeten .volk, bedrijfsleven en onze rege ring oproepen heel onze economie om te schakelen en te richten op totale hulp aan hongerende, stervende men sen'. Bovendien moeten alle jonge "u worden opgeroepen een paar hulp op alle mogelijke wijze aan de naaste en daan-oor hard te stude ren. Er moet een vlammend protest komen tegen armoede en werkeloos heid ln eigen land. Bij regering en volk moet erop worden aangedron gen uit de NAVO te treden, .daar bij een leder die meent onze vijand te moeten zijn met gevulde handen van onze produktie tegemoet te tre den en ze waarachtig lief te hebben zoals Christus ons dat heeft gebo den'. Tot slot moeten de Neder landse christenen met geweldloosheid tewerk gaan. Geen specialist Ds. Ketelaar vindt, dat het prachtig zou zijn als de christelijke partijen De Oranjevereniging .Koudekerke* heeft dezer dagen in een circulaire liet pro gramma bekendgemaakt van het drie dagen durende feest ter gelegenheid van de verjaardag van de koningin. Aan dit programma hebben het gemeentebestuur, de muziekvereniging .Voorwaarts', de winkeliersvereniging en vele anderen hun medewerking verleend. Zaterdag 27 april begi oriëntatent voor auto's, scooters, mo toren. De start en finish van de rit is hotel .Walcheren' te Koudekerke. Maan dagavond 29 april "houdt men een lam pionoptocht. De bedoeling ls dat groe pen van kinderen iets uitbeelden. Voor de mooiste groepen zijn enkele prij zen beschikbaar gesteld. De optocht be gint om acht uur. De feestdag zelf wordt om acht uur begonnen met klok gelui. Om negen uur brengen de kin deren van de lagere- en kleuterscholen een aubade voor het gemeentehuis. Bur gemeester H. Koevöets houdt hierbij een toespraak. Een half uur later gaan de k.nderen in optocht naar .Der Boede' en .Ter Poorte'. Alle kinderen krijgen een ballon die op het terrein van .Der Boede' wordt losgelaten. Na afloop hier van worden de kinderen op school ge trakteerd. 's Middags om half twee hou der. elftallen van het gameenteperso- neel de PJG, de gereformeerde verenigingen en de rr.grijders sei strijden vo*tba.. Om twee uur beginnen op het oefen veld van het sportterrein de kinderspelen. De kinderen van de vijfde en zesde klas van de lagere scholen maken in groepjes van vier een puzzelrit. Ook hiervoor zijn prijzen beschikbaar gesteld. Op het Dorpsplein gaat men om vier uur op brommers rangrijden. De ouderen kun nen daar hun hart ophalen met bal gooien. Om half acht begint de beat- avond voor de tieners van de gemeente Valkenisse Aan deze avond, d-e in het gemeentelijk verenigingsgebouw wordt «rehouden, wordt medewerking verleend door de band .Progress' uit Zoutelande. Het hoogtepunt van deze festiviteiten sijn de volksspel! in ons land in leder geval hun pro gramma naar zijn suggestie» zou den wijzigen, .zonder <üe eeuwige vrees stemmen te verliezen'. Er ls geen radicale evangelische politiek momenteel. Ds. Ketelaar vindt het jammer als er een nieuwe politieks partij nodig zou moeten zijn. Het moet wei via het parlement gaan. Overigens: het partem ent ls mets voor nem. Wat moet er worden gedaan ,We moeten zien mensen bij elkaar te krijgen, dat we hierover met eik aar kunnen spreken. Ik ben alleen maar evangelist. Geen specialist. De organisaties die al bezig zijn, doen goed werk, maar ik móest dit kwijt. Maar als men fundamenteel met mij van mening verschilt hoeven ze niet te schrijven. Ik heb geen tijd om er uren lang over te debatteren'. Wat vindt ds. Ketelaar van diste re gering ,Ze beioven altijd heel wat, maar als ze er eenmaal zitten is het geharre war en korthouden. Deze regering voert geen radicaal evangelische po litiek. Als christenen zouden ze op heel andere wijze bezig moeten zijn. uit een veel grotere realiteit Mijn moeilijkheid met elke politieke par tij ik ben nergens bij aangego ten is dat zelfs de christelijke partijen niet voor geweldloosheid staan. Ik heb zelf dienst geweigerd'. Wat vindt u van Vietnam .Verschrikkelijk, de politiek van de Verenigde Staten is gevaarlijk'. En West-DulIsland nu, het Sprin gerconcern ï>at lijkt op het ogenblik een ge vaarlijke tendens te krijgen'. Dynamisch Ds. Ketelaar is predïkanr van een ge meente met 135 leden. Hij was eerst in Tweede Exioërmond en daarna in Hogezand werkzaam. Hij is in Hen gelo (O.) geboren. Hij heeft een dy namische gemeente, vindt hij zelf. Met een zeer sober opgezet kerkge bouw en veel activiteiten onder ande re in de acties Eten voor India ea Kom over de Bruc. ,Er is een geestelijk reveil van alle kerken nodig. Het zal wel een mate loze pretentie zijn, maar ik ben van mening dat de wereld er op wacht, dat christenen Jezus van Nazareth serieus gaan nemen'. vereniging .Voorwaarts'. De winnende groep touwtrekken wordt eigenaar van de wisselbeker. Tijdens de Volks spelen worden de prijswinnaars bekend gemaakt van de wedstrijd behorende bij de winkelweek (20 tot en met 27 april) die wo<dt gehouden door de winkeliers vereniging. Vrijdag 10 mei en zaterdag 11 mei geeft de toneelclub een uitvoering van het blijspel in drie bedrijven .Het dieven nest'. Dit is het twintigste toneelstuk dat de toneelclub voor het voetlicht de Wolphaartsdijkse be-; brengt. De uitvoering begint beide avon bewezen. den óm acht our. Tijdens de maaltijd, waaraan behalve Ho genodigden wel een vijftig be jaar- \^31T1 lil NED. HERVORMDE KERK Beroepen te Goes (vacature W. Janssen) toezegging: J. Geur sen te Driel; te Hui zen (N-H) (vacature J. H. Cirkel)* B. J. Zaal te IJsselmuiden: te Bovenhar- dinxveld (tweede predikantsplaats iE. M. Bakker te Thoien; te Haulerwtjk: J. G. Barnhorn, kandidaat te Sassenheim. Aangenomen naar Den Haag (vacature dr W. Alders): W. R. van der Zee, jeugdpredlkant te Rotterdam; naar Ho- ezand-Sappemeer (vacature G. S van oogstraten) toez J. B. Duk te Dom- zegging): J. J. Nijenhuis te Seh.irnr- goutum; voor Rotterdam-Kralingen: J. Plasman, industriepredikant te Dieren: voor Julianadorp en Callandtsoog F. .T. Meilink te Badhoevedorp: voor Zuid broek: B. J. Rieniersma te Barneveld. Benoemd tot bijstand in het pastoraat (voor het ziekenhuïswerk) te Apeldoorn: H. Dekker, aanstaand emeritus predi kant te Amsterdam, voorheen predikant te Apeldoorn. Benoemd tot docent godsdienstonderwijs aan een hervormde kweekschool: R. H. Wissink te Schiedam. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te Dordrecht (vacature S. Wouters): C. van Zuvlen te Hoogeveen; te Zuidbroek-Harkstede: J. G. Korteweg. kandidaat te Leeuwarden: te Ten Post B. Den Bosch W. Rijskamp te Grontn- gen-Oost: te Utrecht-West (voor de mis- dienst als docent aan de theolo- van der Laan, laatstelijk predikant te Vleuten-De Meern: te Nijverdal-Noord (vacature O. Bouwman): J. F van der Wal te Zwolle; te Nijverdal-Zuid (vaca ture D. H. Bogers: A. G. Kornet te Vlissingen. Aangenomen naar Emmen-Angelslo (vacature G. O. N. Veenhuizen): G. As sies te IJmuiden. die bedankte voor Aal ten. Bedum en Nijkerk. Bedankt voor Rotterdam-Pemis (vaca ture H. C. VoorneveldT. B. van Hou ten te Aalsmeer. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen te Hattern: J. M. Goedhart te Drachten, die bedankte voor Ommen. Beroepen te IJmuiden: J. Rijneveld te Capelle aan de IJssel. Beroepen :e Assen (als tweede zendingspredikant in Bra zilië): J T. Oudenhuis te Ommen. Bedankt voor Zaandam: K. J. Kapteyn te Apptngedam en Oversehild, (ADVERTENTIE) de pan van de BB had onder leiding van mevr. voerd door de' hervormd predikant ds. Terwiil de vrouw afwezig vis ontbond Ter Haar-Rommeneyhet initiatief ge-F. J. Goedhals en de wijkverpleegster IrSnd in^e wo^Sff^^ hSw I Kruis zuster A van r>_i 5. nomen voor de oprichting van de socië-ivan het Groene Kruis, zuster" A.' teit. die op 17 april 1958 zijn eerste bij-|der Plank. Beiden boden geschenken on- eenkomst had in het wijkg'ebouw. B en vv. dokter A. Vos en wijkzuster A. der Plank hadden mede aan de wieg staan. De soos kon al gauw verhuizen naar het nieuwe dorpsgebouw, waar de kleine zaal spoedig te klein bleek om de belangstellende bejaarden te bevatten. Mevrouw Kik memoreerde ook de steun, die van de kerken was ontvangen. Zij der couvert aan. Ook dokter Vos en me vrouw .an den Berg (namens de gere formeerde kerk) toonden hun belangstel ling op dit jubileum (dat muzikaal werd opgeluisterd door mevrouw Van Scha gen). Bal te Kwadendamme doordat mevr. Bal een pan met vet op het gas liet staan en de vlam er in sloeg. Buren zagen rook komen uit de woning en waarschuwde in de buurt werkzame schilders. Deze alarmeerde direct de brandweer. Inmiddels hadden anderen zich toegang tot de woning verschaft en de brand geblust, zodat de brandweer die spoedig ter plaatse was. niet hoefd" in te grijpen. j is aan u. Mijnh. A.H.P. Schellen uit Eindhoven Prijswinnaar van f 500.- tn het boelende Shell Dupli- kaart spel. Speel mee, win mee op elk Shell-Station.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 13