Bevelandse bloesem ontluikt Middelburgse Markt op avond 25 mei uur lang ,m beeld' VAN/lERE DAMES! DRIE ZEEUWEN GEHULDIGD BIJ OZ BREDA Bogardzaal in Middelburg wordt verkocht Ploegen uit zes steden opereren' in openluchtstudio Smokkelaar (27) uit Hontenisse maker clandestien jenever Ongenode gasten in Vlissingen Streek-VVV Schouwen binnen kort een feit ALMANAK TUNNELBOUW OUDE MAAS LOOPT VLOT JACHTJE 24 UUR VAST OP DE WESTERSCHELDE Militair liep letsel od bij vechtpartij Feike Asma Brand verwoestte landbouwschuur in Kruiningen NUTSDEPARTEMENT VLISSINGEN HOUDT JUBILEUMWEEK IN MEI PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 17 APRIL jfó| GOES Beveland begint weer te bloesemen. Aarzelend nog, maar het begin is er. De bloesem van de vroege oranje pruimen laat zich het eerst. zien. Als het weer meezit een regentje, ge volgd door milde temperaturen en zon sullen volgende week de knoppen van de eerste perebo men opengaan: ze hebben nog maar een klem zetje van de na tuur nodig. Binnen twee weken zal de aarzelende bloesemaanzet echter gezelschap krijgen van de andere pruimebloesems, van de pere- en ook van de eerste ap pelbloesems en wordt Beveland weer bloesemland. Op de foto de eerste aanzet in de pruimen, aan een binnenwegje bij Kapelle. (Foto PZCJ «BREDA In het gebouw van het zie kenfonds O.Z. te Breda werden dinsdag ijftien jubilarissen gehuldigd. Dat ge beurde ter gelegenheid van hun 25-jarig dienstverband bij dit ziekenfonds. De ju bilarissen zijn alle werkzaam in de bui tendienst. Onder de jubilarissen waren de Zeeuwen E. Steyaert uit Hoofdplaat, L. Daalman uit Graauw, D. de Bakker uit Vogelwaarde. Het was de eerste maal, dat O.Z. een feestelijke huldiging van jubilarissen op touw had gezet. Men maakte daarbjj van de gelegenheid gebruik om even de aan dacht te vestigen op de groei van het ziekenfonds in een voorbije kwart eeuw. De directeur van O.Z. te Breda, de heer Dré de Wolf, liet zijn woorden van waar dering vergezeld gaan van een geschenk 1 onder couvert. Gelukwensen werden ook uitgesproken door de heren Van de Ee- den, voorzitter van O.Z., de heer Jacobs namens het personeel en de heer Van de Brand, inspecteur O.N.V.Z. Ook zij boden de zilveren jubilarissen een atten tie aan. Voor de dames waren er bloe men. MIDDELBURG De Bogardzaal in Middelburg wordt verkocht. Het pand aan de Bogardstraat is jarenlang tref punt geweest voor het Middelburgse verenigingsleven. Vroeger was het com plex, dat een oppervlakte beslaat van 395 vierkante meter eigendom van de hervormde kerk. De laatste tijd werd het geëxploiteerd door de familie De Pagter. Zalencomplex en woning zijn te' koop voor 40.000. (ADVERTENTIE) showroom VAN OPPEN-KAAN BURCHTSTRAAT 48 OOST- EN WEST-SOUBURG STRIJDTONEEL VOOR TV-SPEL MIDDELBURG De Middelburgse markt zal op zaterdag 25 mei zijn omgetoverd in een openluchttelevisiestudio. Ter gele genheid van een rechtstreekse uitzending van het nieuwe NCRV-spel .Zeskamp' komt een .reportagetrein' naar Middel burg. Veertig man personeel van BRT en NTS zullen in de weer zijn om mogelijk te maken dat kijkend Nederland en België kan aanschouwen hoe uit de bevolking van zes steden in beide buur landen gerekruteerde ploegen allerlei merkwaardige opdrachten zullen uitvoeren in dit spel. Het gaat hier om steden met ten minste tienduizend en maximaal vijftig duizend inwoners. Voor Nederland zijn het naast Middelburg. Sliedrecht en Aalten. Voor België treden in het strijdperk de gemeenten Halle, Veurne en wellicht ook Zelzate. De opzet van het spel, dat wordt gepresenteerd door Regine Clauwaert en Dick Passehier .doet denken aan massaspelen als .Interland' en .Een tegen allen', eveneens internationale wedstrijden. In Zeskamp doen telkens alle deelnemende steden mee. Dus zes ploegen uit zes steden komen in actie. De Middelburgse ploeg (14 mannen en 6 vrouwen) gaat op 11 mei in het Belgische Halle debuteren wanneer van uit deze plaats de eerste Zeskamp de lucht in gant. De samenstelling van de ploeg kan veranderen in de loop dat de wedstrijd serie draait. Mogelijk kunnen dus weer andere Middelburgers, aan bod komen wanneer de uitzending vanuit hun eigen stad plaatsvindt op 25 mei, tussen kwart voor negen en vijf voor tien *s avonds. De stad, die telkens als gastheer optreedt, levert ook drie kandidaten voor het doen van een zogenaamde recordpoging. De ploeg van elke stad heeft bovendien nog een extra deelnemer voor het oplossen van denkvragen. Nadat de uitzending uit elk van de deelnemende sleden heeft plaatsgehad vallen de twee laagst gerangschikte plaatsen (één uit Nederland en één uit België) af. De vier overblijvende steden komen op neutraal terrein in de halve, finale uit. De twee finalisten komen tenslotte in Aalsmeer tegen elkaar uit in het strijdperk. TRIBUNE. De voorbereidingen voor de gebeurtenissen op 25 mei zjjn in Middelburg al in volle gang. Bekend is dat er op de markt een tribune zal worden ge bouwd, die plaats kan bieden aan circa 3000 belangstellenden. Ook komt er een groot podium. En dan zullen daarnaast grote stellages worden opgetrokken van welke positie uit de camera's de gebeurtenissen op de Markt zullen registreren. Coördinator \V. Z. C. Hinderks te Middelburg zal, wanneer eind deze week de opdrachten bekend worden, kunnen over gaan tot het samenstellen van de ploeg die de naam van Middelburg zal moeten verdedigen. In de week die aan een uitzending van Zeskamp vooraf gaat. zal een filmpje over de ontvangende stad worden uitgezonden. HONTENISSE De 27-jarige voortvluchtige J. M. P. F. uil Hontenisse. in Zeeuwsch-VIaande- ren een befaamd smokkelaar,! wordt momenteel gezocht., omdat hij de grote man zou zjjn achter del clandestiene jeneverstokerij in i Sint-Oedenrode, die zoals gemeld vorige week is opgerold, In de stokerij werd jenever met een al- j ooholpercentage van 'bijna 95 procent ge maakt. Voor de douanerecherche bete kent deze stokerij de grootste, die tot nu toe is ontdekt. De stokerij moet sinds februari vorig jaar in bedrijf zijn ge-] weest. Het prodükt zou vooral naar Bel-| gië zijn geëxporteerd. Enkele verdach ten worden vandaag woensdag voor de officier van justitie mr Van Mierlo in Den Bosch geleid F. heeft al heel wat veroordelingen achter de rug. onder andere voor poging tot doodslag van een douanier in Goirle en voor bo tersmokkel in België. VLISSINGEN Goedkope slaapplaat-,1 sen zijn de afgelopen dagen nogal eens gezocht in Vlissingen. In de nacht van vrjjdag op zaterdag moet een man heb ben overnacht in de niet bewoonde maar wel gemeubileerde woning van de Middelburger H. aan de Jozef Israëllaan. Men Is binnengekomen in de badkamer door een vuilnisbak op een kolenkist te' zetten. Er werd niets ontvreemd. Zondagmorgen bleek, dat men ook heeft geprobeerd te slapen in een schuur aan de Paul Krugerstraat. Er waren al wat lappen neergelegd. Een blaffende hond verdreef de logeergast. Inbraak woning levert 340 op VLISSINGEN De afgelopen dagen zijn In Vlissingen verschillende inbraken in scholen gepleegd alsmede bij een par ticulier. In de slaapkamer van P. aan de Jan van Capellelaan werd vrijdagavond uit een jasje een portefeuille met 340 gestolen alsmede een lege portemonnee op een nachtkastje. Men is binnengekomen door inklimming. Er is nog geen spoor dader(s). Zondagmorgen werd ontdekt, dat was ingebroken in de St-Josephschool aan de Hyacinthenlaan. Er was een gat in een raam geslagen en er is kennelijk naar geld gezocht, zonder resultaat. Ook zon dagmorgen was het de beurt aan de kleuterschool aan de Wilhelminastraat,) waar men eveneens is binnengekomen een raam. I ADVERTENTIE/ Regen en mode wordt regenmode. Breng er kleur '68 bij dan heeft U regenjassen '68. Modi euzer dan U dacht. Van Liere garandeert nog meer: grote collectie, ge wone prijzen -f- service en dat is ook wat waard. L. DELFT 86-88 JÊSMW MIDDELBURG NIEUWERKERK Het ziet er naar uit. dat Schouwen-Duiveland binnenkort over een stichting Streek-VW zal beschikken. De zeven VVV's al is Bruinisse nog niet helemaal zeker de gemeen ten, waterschap en bedrijfsleven hebben elkaar gevonden voor deze zaak. Men is nu toe aan het for meren van een voorlopig bestuur, waarna de oprichtingsakte kan worden gepasseerd. Dat zal nu zeer binnenkort gebeuren, zo deel de de voorzitter van de VW Ou- werkerk. de heer M. K. Romeijn, dinsdagavond mee op de algemene vergadering van de vereniging. Intussen is de contact-commissie van de Schouwse VWs al geli quideerd. 'ADVERTENTIE) leeuwse Nel Vandaag moeten wij een Vlissings collega helpen, wiens Nel er van door is. Bet eerst hoorde hij het van zr'n driejarig zoontje Mare, die hem vanaf het ablcon mee deelde f iet en Nel zijn wegge vlogen'. Piet en Nel zijn sebravinJcen, die i>t de flat een grote vrijheid ge noten. Het kooitje stond altijd ope». Ze maakten er alleen ge bruik ixiii voor de nacht. Verder gelocaliseerd: voor de nachtrust, want hun uitbundig liefdeleven speelde zich uitsluitend af tussen de begonia's op de vensterbank. Op een mooie dag in april heb ben Piet en Nel hun vrijheid schromelijk misbruikt. Door een openstaand tuimelraam zijn ze uitgevlogen, het grote Paauwen- burg in. Piet is terug. Men sig naleerde hem i» de alkoof bi) een .socioloog, een paar blokken ver- UU'l H gelukt, maar niet nadat in de keuken belagnrijke stukken uit het servies naar de afvalhoop wa ren verwezen. De prijs voor Piet. Maar Nel is nog steeds zoek. Op marode. Een mooie dag in april. En Piet kwijnt weg in eenzaam heid. (Slot van pagina 1) dichte schoenendozen op transport te wachten naar hun uiteindelijke po sitie in een sleuf, ongeveer 13 meter beneden NAP. In de komende zomermaanden zal het spectaculaire karwei worden af gewerkt. Moot voor moot zal, voor zien van afzinkponitons, naar de a.f- bouwkade worden gesleept. Er zal speelbootkracht, vijzelenergie en nog veel meer aan te pas komen om de tunnelstukken precies volgens het boekje neer te vüijen. Daarna zal er nog een seizoen nodig zijn om de tunnel voor het verkeer toegankelijk te maken. En daarbij hoort dan de afbouw van de toe- en afritten aan weerskanten van de tunnels, die ove rigens ook al een stevig stuk is ge vorderd. Inmiddels liggen de zandbedden voor de wegen van en naar de tunnel al gereed. Zo zal zelfs het geduld dat de weggebruikers op de nieuwe route over bruggen en deitadammen nu iedere dag onder de rook van Rotterdam (moeten) opbrengen bij het laatste stukje historisch ongemak worden be loond. Dr E. A. van Acker- Grootenboer te Sluiskil overleden TERNEUZEN Maandagmorgen overleed in het ziekenhuis te Sluiskil de zenuwspecialiste dr E. A. van Acker- Grootenboer. Mevrouw Van Acker wat al enige tijd ziek. Het laatste anderhalf jaar was zij part-time werkzaam by de ""-e volksgezondheid te Terneu- .otvislA in A val VlWMPf hppfl Man overlijdt aan gevolgen ongeval VERSEKE In ziekenhuis Bergzicht te Goes is dinsdag overleden de 42-jarige H. Lindenberg uit Yerseke. De heer Lin- denberg overleed aan de verwondingen, die hij opliep toen hij tweede paasdag op de Havendijk in Yerseke plotseling de weg overstak en tegen een bromfiets liep. De heer Lindenberg was niet ge huwd. geestelijke zen. Zij woonde in Axel. Vroeger heeft mevrouw Van Acker enige tijd een praktijk gehad in Huist, waarna zij naar Rotterdam vertrok, om anderhalf jaar geleden weer naar Zeeuwsch-Vlaande ren terug te keren. Naast de andere takken in de psychiatrie legde mevrouw Van Adker zich vooral toe op de kin derpsychiatrie. Zij is 48 jaar oud gewor den. WiTTE KRUIS helpt elke/^^\ maand L 1 weer V y Poeders, tabletten, cachets. (Witte Kruis spaart bovendien de maagl) -VA .;-; Vrachtauto zwaar beschadigd bij botsing in Rilland RILLAND-BATH Op rijksweg 58 ter hoogte van café .Zeeland' te Ril- land-Ralii is dinsdagmiddag omstreeks half drie een vrachtwagen met opleg ger tegen een stilstaande lege tankauto gereden. De vrachtwagen liep zware schade op, dc tankauto werd licht be schadigd. Het verkeer liep ongeveer een kwartier vertraging op. Het ongeluk ontstond toen de chauffeur van de met aardappelen geladen vracht wagen met aanhanger. P. W. uit Am sterdam, te laat remde voor de in ver band met werkzaamheden aan de weg stilstaande tankauto, bestuurd door T van der A. uit Arnhem. De motor van de vrachtwagen kwam op de kraan van de tankauto, waardoor het motorblok naar binnen werd gedrukt en de cabine scheurde. VLISSINGEN Twee jonge Vlissin- gers hehen bijna 24 uur met een jachtje op de Spijkerplaat vastgezeten, voordat ze er door sleepbootkapitein T. Dijkhui zen dinsdagmiddag zijn afgehaald, moe, wat koud en opgelucht. De scholier Hou wer. in opleiding voor machinist, en me juffrouw Letzer, waren op tweede paas- dag met het zeiljachtje van een kennis gaan spelevaren op de Westerschelde tot het, jachtje vastliep. Het stel werd door de kapitein van één van de veerboten op de dienst Vlissin- gen-Breskens opgemerkt, die Vlissingen- radio waarschuwde. Dijkhuizen voer 's middags omstreeks vier uur met de Temi I uit en trok het jachtje bij hoog water vlot. VLISSINGEN Na een vechtpartij is de 20-jurige militair I. de R. uit Nieuw en St-Joosland met ernstig letsel opge nomen in het. St-Josephzïekenhuis te Missingen. Dc militair kreeg het maan- dagnacht in Vlissingen aan de stok met drie Domburgers en dat kostte hem een hersenschudding, een gebroken neu.sbeentje en vermoedelijk oogletsel. De R. had het m de loop van de avond in een café al aan de stok gehad met een van de Domburgers, de 24-jarige L. F. P. De R. verliet daarop het café. maar toen het drietal omstreeks twaalf' uur het café verliet, stond De R. P. op te wachten. Daarop ontstond een nieuw handgemeen, waarin ook de 22-jarige A. R zich mengde. Het gevecht werd' voortgezet achter het muurtje van de zeewering bij de Koopmanshaven. De R. werd uiteindelijk tegen de grond gewerkt en moest liggend nog enige schoppen en slagen in ontvangst nemen. Hjj werd per ambulance overgebracht naar het St-Josephzdekenhuis. De drie Domburgers, R. P. en de 19-jarige C. L die niet aan de vechtpartij zou hebben meegedaan werden door de politie aangehouden en voor een .af koelingsperiode' naar het politiebureau gebracht. Dinsdagmiddag zijn zij weer in vrijheid gesteld. Verdwenen auto terecht, maar zonder boodschappen VLISSINGEN De auto van de Am- dammer C. is zondag in Vlissingen ont vreemd van de Oude Markt en 's avonds door de politie terugovonden op de Koudekerkseweg. Er waren tassen met boodschappen uitgehaald. De Amster dammer miste zijn wagen zondagavond om acht uur. De wagen moet tussen za terdagmiddag vijf uur en zondagmorgen tien uur zijn weggehaald, 's Avonds om negen uur werd de auto teruggevonden. MAN MEEGESLEURD DOOR AUTO IN ZAAMSLAG TERN ELZEN Maandagavond om streeks kwart over tien is A. de B. uit Hoek op de provinciale weg St-Anna- Zaamslag door een personenauto aan gereden en met een gebroken rechter onderbeen en enkele hoofdwonden in het Julianaziekenhuis te Terneuzen opge nomen. Het ongeluk gebeurde toen De B. nabij de Kraagbrug met de fiets aan de hand de weg overstak op het moment dat uit de richting Zaamslag een auto na derde. bestuurd door B. C. S. uit Ter- neuzen. Deze kon, gehinderd door een tegenligger, niet tijdig uitwijken en kwam in botsing met De B. Het slacht offer werd enkele meters meegesleurd, kwam op de motorkap terecht en werd vervolgens in de berm gesmeten. Me vrouw S., die enkele wonden aan han den en benen opliep, kon na behande ling in het ziekenhuis naar huis terug keren. De auto werd aan de voorzijde zwaar beschadigd, terwijl de fiets to taal werd vernield. NIEUWE KERR, MIDDELBURG j Feike Asrua heeft gisteravond in Mid delburg weer voor een groot gehoor i van trouwe aanhangers mogen concer- j teren; aanhangers die zeer geboeid wa- ren door Asma's forse spel, door zijn virtuositeit en door zijn vaak apart» vertolking van werken uit verleden en heden. j Als enorm middenstuk stond daar da uitvoering van .Rasch und Feurig' uit de sonate in e (opus 19) van A, G. Rittcr, een zeer virtuoos en fors werk, waarin Asma al zijn kunnen kon ten toonspreiden, krachtig en strak spe lend: een deel uit een sonate, een keui dus m het bijzonder gedaan om de vir tuositeit. Ziedaar Asma: hij kiest zijn programma zo dat men geboeid moet zijn. Maar .men' is dan ook zijn apart» publiek, dat zijn vooral forte spei z«r •aardeert. zou horen. Zo kwam de muziek va a Mendelssohns Sonate in in A na d« nogal staccato gesDee'.de inleiding ni« tot de zachte klankkleur en het rust;. 2-e ritme, die het mogelijk maken na»r de climax te komen: het koraal werd daardoor wat nerveus en de climax hoe voortreffelijk gespeeld wat ge spannen. Diezelfde nervositeit vonden we in het Praeludium en de Ciaconna in d vaa Johann Pachelbel, veel klankwisselin gen. maar wat onrustig, waarbij d« echo-effecten vrijwel verloren gingen: de fuga stond er 'als een eerlijk gespeeld werk tussen. Met dit werk van Pachel bel opende het concert, gevolgd door J. S. Bachs Choralvorspïel .O Mensch, bewein' dein' Sünde gross', naar onrr smaak wat luid gespeeld, als ware Bach hier een scherpe boeteprediker. Asma's voorliefde voor de moderne or gelmuziek, waarvan de toelichting in het programma gewaagde, bezorgde on« de uitvoering van Choralvariationen ,Jesu, meine Freude' van Karl Holler (geb. 1907) en van Hendrik Andries- sens voortreffelijke .Sonate da Chiesa'. Naar Hölilers werk hebben wij aanvan kelijk zeer geboeid geluisterd, eigentijd se muziek in de barok wortelend, inte ressant en goed gerealiseerd; de laatste variatie echter komt tot een zo grofe breedsprakigheid, dat men de eerste haast zou vergeten. De Sonate da Chie- sa van Hendrik Andriessen kreeg een uitstekende uitvoering, met enorm elan voerde Asma de indrukwekkende Finale naar het einde. Twee koraalbewerkingen van de con certgever besloten het concert; gezan» 49 heel simoe! psalm 72 in grote klankflarden. Na Andriessen deden ie wat verplicht aan. v. M. Minister Bakker bij overdracht dubbeldekker VLISSINGEN Minister drs J. A. Rakker van verkeer en water staat. zal volgende week dinsdag op do Westerschelde de overdracht hijwonen van de eerste dubbel- deksveerboot voor Zeeland, de Prinses Christina'. Zoals be kend zal dat gebeuren tijdens een vaartocht tussen Vlissingen en Kruiningen. De opdrachtgever voor dc bouw van het schip, het provinciaal bestuur van Zeeland, zal de dubbeldekker dan over nemen van de werfdireotie van de NA' Scheepswerf Machine fabriek .De Merwede' te Har- dinxveld-Giessendam. KRUININGEN In de nacht van «f ste op tweede paasdag is brand uitje broken in een oude schuur in een boon gaard in het zogenaamde Kaasgat bij Kruiningen. Daarbij gingen een pa»r tuinbouw machines en ongeveer 4000 kilo geperst stro verloren. Gered wei den onder meer een boomgaardtrek- lier; een ploeg en een cultivator. D« schuur was eigendom van da gebr, Bruynzccl. Do schade die naar schut ting zes tot zevenduizend gulden be draagt wordt door de verzekerinf gedeltt Het vuur ontstond tegen half twaalf. D» oorzaak is onbekend, maar het vermoe den bestaat, dat een weggeworpen il- garet het aan de buitenkant van de schuur opgeslagen stro in brand heeft gestoken. De brandweer van Kruinin gen werd tien minuten over half twaalf gealarmeerd en was snel ter plaats;. Een aantal werktuigen konden naar bui ten worden gehaald. Verloren gin? voorts nog een voorraad ontsmettings middelen. Tot ongeveer half vier zijn k brandweerlieden niet de nablussing be zig geweest. LISSINGEN Ter ge legenheid van het 150-ja- rig bestaan (1818-1968) van het Nutsdepartement Vlissingen heeft het be stuur gedurende de eer ste volle week van mei een uitgebreid feestpro gramma voor jong en oud georganiseerd. Pre senteerde men een tijd geleden nl de musical .De Stunt' vail Harry Ban- nink en Guus Vleugel aan de leden om het jubi leumjaar in te luiden, nu spitst liet jubileum zieb pas werkeljjk toe op de viering die begint op vrij dagavond 8 niei. Op die vond opent burgemees ter drs I). Roemers om zeven uur een kunstten toonstelling samenge steld uit werken afkom stig van twee Nnts-cur- Gedccllelijk bestaat do expositie uit werkstuk ken van kinderen van de uraus on- ng van de kun stenaars Frans Naere- bout senior en junior, ge completeerd met boet seer- en beeldhouwkunst van de cursisten die les krijgen van de Middel burgse beeldhouwer Pe ter de Jong. Tot half tien 's avonds blijft de expo sitie geopend. De zater dag daarop kan men de kunststukken van half tien 's morgens tot vijf uur 's middags bezichti gen en verder de hele volgende week van 's middags twee tot vijf. Op dinsdagavond 7 mei kunnen de Nutsleden in het Scheldekwartier ruim twee uur genieten van de acteur en cabaretier John Lanting, die samen met de pianist Peter Bark een avondvullend programma brengt on der de naam .John Lan ting in zijn eentje'. Voor de pauze houdt John Lanting een soort conferenoe met het pu bliek in de ik-vorm van de auteur Patrick Quen- tin. Na de pauze presen teert hij een gevarieerd cabaret.' bestaande uit verschillende onderdelen, waarin zijn pianist Pe ter Bark een groot aan deel heeft. De dag daarop woensdagmiddag 8 mei 's middags van nalf drie tot rijf uur verzorgt het kindercabaret .Jeiifjil- expres' een speciale mid dag voor kinderen van 5 tot en met 12 jaar. in het Scheldekwartier. Voorafgaand kunnen di kinderen in de vorm van een tekenwedstrijd hun fantasie-impressies over deze middag op papier zetten. Vóór 1 mei moe ten de tekeningen bij boekhandel Bikker of De Ru.vter worden ingele verd. Op vrijdagavond 10 mei hóudt men een leerzame excursie naar de Schel- depoortwerf. Indien geen eigen vervoer beschik baar is. kan men ge bruik maken van de spe ciaal ingelegde bus. N* rondleiding en bezichti ging van de verschillen de werken en afdelingen krijgt men achteraf no? een toelichting. De jubileumweek van het Nutsdepartement wordt op zaterdagavond 11 mei in .Britannia' af gesloten met het pro gramma .Hoe meer zie len' van Fons Jansen. Tijdens de pauze bestaat er de mogelijkheid net teclpiërende bestuur te feliciteren. Na afloop i' er bal op muziek van .The South Jazzband uit Tilburg. Dinsdagmiddag is in het stadhuis te Middelburg het huwelijk geslo ten tussen mejuffrouw C. F. Becks en de heer G. J. de Brwjn, I beiden uit Middelburg, De bruid is onderwijzeres aan de openba re lagere school te Krabbendijke en bij het. verlaten van het stad huis stonden de leerlingetjes met busje» naar Middelburg ge komen gereed met erehagen om het bruidspaar de nodige eer to bewijzen, (Foto PZC) Leraar L. Hamelink chr. ulo Axel overleden AXEL In de nacht van maandag op dinsdag ls op 62-jarige leeftijd overle den de heer L. Hamélink te Axel. Hfl was bijna veertig jaar verbonden aan scholen van de vereniging voor chris telijk nationaal schoolonderwijs te Axel. Van 1929 tot 1954 was hij onderwijzer aan de van deze vereniging uitgaande lagere school. Sinds 1954 is hij verbon den aan de christelijke ulo, thans chris telijke school voor ma.vo en ulo. Hij ga1 les in de vakken geschiedenis en aard rijkskunde. De begrafenis is vrijdag- middag te Axel. VERANDERLIJKE BEWOLKING Veranderlijke bewolking maar op meeste plaatsen droog weer. Matige, ui dolijk vrij krachtige wind tussen oost zuid. In het algemeen iets lagere m dagtemperaturen dan dinsdag. "'■i'ON EN MAAN 18 *Pl" Zon op 05.37 onder JUj Maan op 02.17 onder 08.4»

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 2