Rudi Dutschke Douane-recherche kwam door toeval op spoor van stokerij Chinese militairen heropenen scholen Critici Johnson wantrouwend Dader van moord in Memphis is nog steeds spoorloos 7 ALCOHOL VAN 95 PROCENT NAAR BELGIË VIJF ECONOMISCHE RAAD IN PRAAG BRABANDERS GEARRESTEERD, DRIE BELGEN VRIJGELATEN s'? op -r: s Man maakte dodelijke val SCHOLIEREN HEBBEN GEEN ZIN Spijbelaars worden van huis gehaald JViei deNPD' Politie trekt arrestatiebevel onverwacht in EUROPESE COMMISSIE WERST VERLENGING VAN ASSOCIATIE MOTORRIJDER TEGEN TREIN Wiffe Porsches in Noord-Brabant ACHTDUIZEND GEZINNEN ZONDER WATER ZATERDAG 13 APRIL 1968 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Beelden uit Berlijn waar ook vrijdagavond weer een veldslag woedde (assen politie en woedende studenten die de aanslag op hun leider Rudi Dutschke wreken niet aanvallen op de gehouwen van de Springerpers, die voor de linksgeoriënteerde Westduitsers het symbool is van reehtsradiealisme in de hondsrepubliek. Boven: de politie in actie, beneden: de resten van een politiemotor na de slag. (Slot van pagina 1) de geneesheren verbaasd zijn over de snelle manier waarop het slachtoffer herstelt. De opwinding onder de aanhangers van de SDS, de Sociaal-Democratische Stu- dentenbond waarvan Dutschke een der belangrijkste aanvoerders is, neemt in tussen met het uur toe. In West-Berlijn levert de politie ware veldslagen met de demonstranten, die hun woede in de eerste plaats op de gebouwen van het Springer-concern koelen. De hier ver schijnende bladen als de Bildzeitung Die Welt, benevens een aantal Westl. lijnse kranten, zijn voor de SDS het 6ymbool van dat waartegen ze te velde trekken: gezapig rechts-radicalisme. ka- Eitalisme en een geestelijke verkalkt- eid. Het is inderdaad aan te nemen dat de hetzerige houding van deze .Springer- pere'. althans in West-Berlijn. heeft bij gedragen tot de radicale houding van bovolkir.g jegens dc jeugdige oproer kraaiers. die overigens weinig sym pathie oogsten. Ook in andere steden hebben de SDS- ers zich vrijdag geroerd. Zij drongen kerken binnen en verstoorden er de diensten om de toehoorders tot .dis cussies' te dwingen. In de evangeli sche Peterskerk in Fran lef ort dron gen tweehonderd betogers de kerk door een zijinging binnen en hieven er de Internationale aan. De predi kant reageerde met te verwijzen naar de aanslag in West-Berlijn en te zeggen dat de christenen zich niet er rekening mee zou moeten houden, dat de militante groepen bij hun betogingen volgens een duidelijke strategie te werk gingen. Er bestond volgens hem geen twijfel over, dat zij tegen de gehele zo genaamde gevestigde orde gericht wa ren. Bij het begin van het paas-weekeinde (luren de betogingen nog voort en het is niet te voorspellen hoe zij zullen ein digen. Vooral in West-Berlijn staan het stadsbestuur en de politie voor krachtproef zoals zelden te voren. By heel wat mindere gelegenheden had de afloop voor de regeerders desastreuze consequenties. NAAST MLDERBAAN' IN BUITENVELDERT NU OOK MAFBAAN' (Van onze correspondent) AMSTERDAM Een aantal be woners van de door het vliegtuig lawaai reeds zo geteisterde Am sterdamse tuinstad, Buitenveldert, heeft zich tot de vr\je universiteit gewend met klachten over honden geblaf. Op de zesde verdieping van het. gebouw van de medische fa culteit is namelijk een kennel In gebruik genomen waar veertig voor experimenten bestemde hon den zijn ondergebracht. Naast de .hulderbaan' van Schiphol zou de .hlafbaan' een nieuwe bedreiging vormen voor het wijkje met bun galows dat aan het complex van de VD grenst. Bij de vrije universiteit vindt men de klachten overdreven. Het hon- denverblijf van de medische fa culteit heeft een miljoen gulden gekost, omdat hier speciale voor zieningen zijn getroffen, om juist die geluidshinder tegen te gaan. Men dacht hier vooral aan de 750, patiënten van het naastgelegen ziekenhuis van de VU. De honden hokken zijn met dubbele ruiten af geschermd. Wel beschikken de dieren over buitenhokken, waar zjj zich over het algemeen zeer rustig gedragen. Sinds kort echter is een aantal nieuwe honden aan gekomen, dat wat onrustig heeft gereageerd op het lawaai van een aangrenzend bouwwerk. PRAAG (DP.A) De Tsjechoslowaakse regering heeft vrydag besloten een eco nomische raad te vormen, die de richt lijnen zal moeten uitstippelen voor de economische politiek van het land. Voor zitter van de raad, die elf leden telt, is vice-premier Lubomir Strougal, secre taris is professor Walter M. Komarek. Vice-premier professor Ota Sik, die be schouwd wordt als de grote man van de economische hervorming in Tsjechoslo- wakye, is een van de leden van de raad. Amerikaanse regeringsfunctionarissen hebben laten weten dat de Amerikaanse regering geen mogelijkheid ziet om de liberalisering die zich in Tsjechoslowa- kije voltrekt, binnen afzienbare tijd met concrete economische maatregelen te on dersteunen. Bovendien heeft een tip sche douane, die een paar weken gele- (Van onze correspondent) ROOSENDAAL Met het oprollen van een bende jeneverstokers in het Oostbrabantse Sint Oedenrode, waardoor acht man achter slot en grendel zijn gezet, heeft de douanerecherche een grote slag ge slagen. De clandestiene stokerij in Sint Oedenrode waar jenever met een alcoholpercentage van bijna 95 procent werd gemaakt' is de grootste die zij ooit heeft ontdekt. De douane-recherche is mede door een toeval op het spoor van de bende gekomen. Zes weken geleden verongelukte I in Roosendaal een gepantserde I bestelwagen waaruit behalve dui zenden sigaretten ook twaalf va-j ten rolden, waarin nog een bo-| dempje jenever zat. Het spoor leidde naar Sint Oedenrode waar vaten van dezelfde soort werden aangetroffen als die welke in Roo sendaal in beslag waren genomen. werden aangehouden de 6-8-jarige eige naar van de boerderij M. O-, diens vrouw 35-jarige zoon. de varkenahandelaar A. T. uit Sint-Oedenrode en de boaarbei der J. H. uit Hoogeloon. Allen zijn vrij- releld voor de officier van Jus- en Bosch, mr H. van Mierlo. De drie Belgen zijn bij gebrek aan vol doende bewijs op vrije voeten gesteld, terwijl de andere vijf verdachten zijn in- i Bosch. Nog een stokerij Het is niet uitgesloten dat er nog meer arrestaties zullen volgen. Vermoed ordt dat er in Oost-Brabant nog een cLandestiene stokerij is. Waarschijnlijk staat deze ln de Kempen of in de Peel. De douane-recherche heeft in Sint- Oedenrode ook een gepantserd busje in beslag genomen waarmee de jenever werd vervoerd. PAASOS IN DE IJSKAST Van onze correspondent) DES BOSCH Miss Rund 196K vorige treek uitgeroepen tot het beste koebeest van de Bos sche paasveetcntoonstelhng is een roemloze dood gestorven. Dal het dier ter slsirhtbank zou wor- den geleid stond btj voorbaat vast, maar dat ze de Pasen met zou halen blijkt een enorme teleur stelling; vooral voor een grote kruidcnierxorgonisatie, die al haar klanten had laten weten, dat ze met tie paasdagen het beste vlees dat er is konden kopen. Dat beste vlees zou van Miss Rund af moeten komen, maar bi) de slacht ontdekten keurmeesters een blaasivormpje van een lintworm. Volgons de strenge voorschriften btj het Bossche slachthuis moet het vlees van Miss Rund nu dn- weken de ijskast in, eer het voor consumptie wordt vrijgegeven. De douane-recherche is van mening dat verreweg het grootste deel van de produktie naar België is verdwe nen waar van de sterke Jenever alle grote belangstelling goor bet dlstn- Êutienet waarvan de bende zich heeft j^ar, up het berltten bediend, terwijl de Nederlandse doua ne graag wil weten waar de sigaret ten die meegingen dat is onder meer in Roosendaal gebleken) werd ver handeld. IJMUIDKN (ANP) Door nog onopg-- land een helderde oorzaak heeft vrijdagmorgen de n tweej 23-jarige J. B. Hoogland nit Alkmaar ty- iliegale den* het hijsen van bulzen on het terrein de Hoogovens in lJmuIden - stooklrmtallalie vier Jaar en op het llie-, gaal uitvoeren van sterke drank maxi-i van meer dan vijftig meter gemaakt. Hij maal zes jaar. is terstond overleden. De lieer Hoogland, De in Sint-Oedenrode in beslaggenomen die betrokken was bij werkzaamheden in installatie zal vermoedelijk naar het be-j verband met de in aanbouw zijnde oxy- Iastingmuseum in Rotterdam wordenstaalfabriek, was in dienst van de firma Op het moment van de inval de overgebracht. I H. A. Punt uit Heiloo. nacht van woensdag op donderdag —I troffen douane-recherche en rijkspolitie niemand in de clandestiene stokerrj aan. Wel ontdekten zij dat er voorbereidin gen waren getroffen om te gaan stoken.'. dat 1 den 300 liter jenever in beslag nam bij- Het bleek dat de bende overal uitkijk- gedragen destiene s tot de opsporing van de clan dat de stokerij in Sint-Oedenrode alleen 's nachts heeft gewerkt en sinds februa ri 1967 in gebruik was. Gevaarlijk Zij verdenkt echter drie gearresteerde Belgen uit Lommei van de buitenge woon goed geoutilleerde stokerij inge richt en geëxploiteerd te hebben. In de stokerij, in een oude schuur naast een bungalow die mgr Bekkers heeft laten bouwen, trof de recherche grote hoeveel heden jenever, suiker en gerst aan. Iedere nacht moeten er honderden liters geestrijk vocht zijn vervaardigd. De re cherche vermoedt, dat de bende niet heeft beseft hoe gevaarlijk haar was geweest. In de omgeving van werpen is enkele jaren geleden clandestiene distilleerderij ontploft, waarbij zeven mensen om het leven kwamen. posten had. In de loop van donderdag vonden de ar restaties plaats. Behalve de drie Belgen ADHESIEBETUIGINGEN MET BRIEF HOOGLERAREN (Van onze correspondent) HONG KONG Het regiem in Peking heeft de grootste moeite om de scholen weer op gang te krijgen na de uitwassen van de culturele revolutie van vorig jaar. In de Chinese kranten kan men berich ten vinden waarin staat dat sommige scholieren nog geen zin hebben om naar de schoolbanken terug te keren en dat enkele anderen, verleid door slechte ele menten, zich verenigd hebben in misda dige benden. En zelfs ais zij tenslotte weer terugkomen op school spijbelen zij na enkele dagen. Hun argument is dat een terugkeer naar school in feite een terugkeer naar een ouderwetse toestand betekent. om ook op school te blijven. In de stad Woehan telde een klas de eer ste dag na i? heropening één leerling, de volgende dag IS. de derde 23 en op dt vierde 32 leerlingen. Zij allen zouden door militairen overreed zijn om maar terug te keren naar de school. In som mige provincies heeft het bestuur de spijbelaars gedreigd met inhouding van subsidies. Studenten die wegblijven zul len hun studiesalaris moeten missen. Mao Tse Toeng heeft onlangs het le ger opgedragen hulp te verlenen bij het openstellen van dc scholen. Ook moet het leger weer de politieke en militai re opleiding aan de universiteiten en middelbare scholen ter hand nemen. In middels zijn soldaten al begonnen om Het lesrooster op Chinese scholen en universiteiten bestaat thans voorname lijk uit de studie van de gedachten Van leider Mao Tse Toeng en een eerste mmlaire ople'ding. De voorgenomen on derwijshervorming laat nog op zich wachten. Er bestaan plannen om de uni versiteiten om te bouwen tot een soort communes. c,en poging daartoe is al' ondernomen in Shanghai. Maar de no-: dan van het lar.d laten thans geen al te j diep ingrijpende hervormingen toe. Zo heeft men al een appel gericht tot scholieren die vanuit de dorpen naar de grote kuststeden zijn getrokken om zo spoedig mogelijk naar huis terug te keren om de oogst binnen te halen en zo het. vaderland op het platteland te helpen. Slot van pagina 1 rikaanse kant de oorlog verloren te hebben, zo vreest men, daarbij her innerend aan een soortgelijke situatie bij het begin van de besprekingen in Korea. De Amerikanen willen daarom praten in een neutraal land, waar alle betrokkenen gelijk zijn en toegang hebben. De communisten lijken van hun kant ook weinig vertrouwen te hebben tb™ vreedzame cirkel kunnen rmerTka's°oprechtheïd". Wel lijken" zij te fiSSS" a,S Ulten de wereld m geloven militair en politiek de overhand t.e hebben sinds het Tet-offensief (dit is tenminste te horen van een aantal be trouwbare bronnen in Hanoi en Peking), maar zij vertrouwen de Amerikanen geen seconde. Een aantal Amerikaanse poli tici en zelfs ook een aantal ambtenaren hier geven trouwens toe dat Washington vaak aanleiding geeft tot dit wantrou wen. ,Als wij oprecht waren in ons stre ven naar vrede zouden wij moeten aan kondigen alle offensieve militaire actie te staken en zouden wij de Zuidvietna- mezen moeten zeggen met de Vietc.ong te onderhandelen', aldus bijvoorbeeld se-' nator Stuart Symington, een oud-minis- ter van marine en lange tijd een van de steunpilaren voor het Vietnambeleid van de president. Terwijl 't asfalt op de Kurfürstendamm brandde en de BerUjnse politie aan wa terkanonnen en gummiknuppels niet ge noeg bleek te hebben om de betogers de baas te blijven, keerde burgemeester terug! baasbi£ van ziJn paasvakantie Hetzelfde deed bondskanselier Kurt- George Kiesinger. Kort na zijn terugkeer in Bonn ver klaarde Kiesinger op een persconferentie de aanslag op Dutschke te veroordeli Voigeus Kiesinger proberen miiitai.. studentengroepen de aanslag op Dutsch ke te benutten om daaruit voor hun doel- e"u6K munt te slaan- In de bevolking 2®" bestond geen onrust, zo consta teerde de bondskanselier. Deze onrust beperkte zich tot zeer bepaalde haarden w de universiteiten. Men zou slechts kunnen hopen, dat de gebeurtenissen van de komende weken niet tot een ketting reactie van gewelddadigheden zou lei- Kiesinger waarschuwde ervoor, uc schuld voor deze ontwikkeling op de uiterfrt rechtse NPD te schuiven, hoe zeer bij ook tegen deze party gekant was. Te genover de pers zei hij verder, dat men de Zuidvietnamezcn en verhoging van Amerikaanse troepenplafond tot 549.5OO, een getal dat als in een waren- huls afgeprijsd lijkt van het rondere 550.000. Dat in Amerika 24.500 reser visten opgeroepen zullen worden be schouwen velen verder ook niet als een signaal aan Hanoi dat Washington de- escalatie nastreeft. Hier staat evenwel tegenover dat mi nister van defensie Clifford dezer da gen hekendmaakte dat het president Johnsons bedoeling is langr-aam maar zeker de militaire inspanning in Viet nam in te krimpen en aan de groene ta fel van Hanoi te vragen op de Ameri kaanse zetten met deëscalerande tegen zetten te antwoorden. Offensief Van stopzetten der offensieve acties is evenwel geen sprake. Juist werd bekend dat. een massaal Amerikaans offensief, waarbij 100.000 man betrokken zouden zijn, in Zuid-Vietnam is gelanceerd dat naar de weinig verzoenende naam .com plete victorie' luistert. Hiernaast staan berichten over verdere mobilisatie van GRONINGEN (ANP) 177 docenten bij het middelbaar onderwijs In Neder land hebben positief gereageerd op een oproep van de heren E. Bomerson «n A. Doodkorte, docenten middelbaar onder wijs te Groningen, in een oproep om ad hesie te betuigen met de lirief die vyf ■an Ant- hoogleraren en een docent in de ethiek aan de rijksuniversiteit te Groningen j aan de minister van justitie hebben ge zonden. In dit schrijven werd verontrusting uit gesproken over de houding der autoritei ten tegenover studenten en andere jonge mensen, die krachtens hun geweten op grond van hun protest tegen het Ameri kaanse optreden in Vietnam in strijd komen met art. 117 wetboek van straf recht, zoals 0 a het geval is geweest op 24 en 25 februari jl in verschllende ste den van ons land. Er werd op gewezen hoe gevaarlijk het is als een tegenstel ling ontstaat tussen wet en geweten, waarbij de jongere generatie op haar morele verontrusting geen antwoord krijgt van de oudere generatie dan een formele verwijzing naar art. 117 wet boek van strafrecht met alle strafrech telijke en civiele gevolgen van dien. De verklaringen van insteming van de 177 leraren bij het middelbaar onderwijs, zijn Gedachten van Mao SPEURTOCHT NAAR WITTE AUTO NEW YORK (AFP,AP) Een witte Ford Mustang, die donder dag in Atlanta door de politie in beslag is genomen is het eigendom gebleken van een zekere Eric ojTh'aar Starvo Galt. Deze vertoeft ergens in Florida. Zijn auto stond al een week geparkeerd. Een door de FBI verspreid aanhoudingsbevel werd echter korte tijd later zonder op- 1 justitie jgaaf Van redenen ingetrokken. OVERZEESE LANDEN EN GEBIEDEN BRUSSEL (ANP) De Europe-1 associatie met overzeese landen en se commissie heeft zich uitgespro-gebieden (waarbij Suriname en de ken voor een verlenging van de Nederlandse Antillen) op het ein de van de lopende vijf-jarenperio- Agenten van de Amerikaanse federale recherche (FBI) hadden donderdag te Atlanta, m de zuidelijke Amerikaanse staat Georgia, de witte Ford Mustang in beslag genomen, eenzelfde auto als de moordenaar van dominee Martin Luther King zou hebben gebruikt De wagen stond sinds vorige week vrijdag ergens langs een trottoir geparkeerd. De bewo ners van een naburig huis werden door de recherche ondervraagd. Twee van hen hebben volgens het blad .Atlanta Con stitution' een man uit de wagen zien stappen. Hun beschrijving van nem zou overeenkomen met het signalement van de moordenaar. Mevrouw Ernest Payne zei dat de .Mustang' tussen 20.30 en 21.00 uur ■*- ga vond, circa 24 de krant. De bestuurder leek tussen de 25 en 30 jaar. Een In hetzelfde huis als mevrouw Payne wonende jongen van 13 jaar zou hebben ver teld dat hij in de auto twee toeristen visa voor Mexico had gezien. Enkele uren vóór de moord op dominee King had in Memphis een aan het signalement van de dader beantwoor dende man op het Mexicaanse consu laat een dergelijk visum gehaald, zo meldde de .Atlanta Constitution". De politie heeft niets losgelaten over de jacht op de moordenaar. Wel heeft de politie donderdagavond in Kansas City twee blanke sluipschut ters gearresteerd. De mannen hadden een geweer en een revolver in hun bezit. De wjjk, waar donderdagavond in Kan sas City moeilijkheden ontstonden, ligt ver van de negerwijk. waar woensdag avond bh rassenonlusten vijf personen om het leven kwamen. De beide aan gehouden mannen zijn de 24 jaar oude Wesley Cox en de drie jaar jongere Leo Constanze. neemt liet zekere voor het onzeke re: met een woelig paasweekeinde in het verschiet is rond het gebouw van het Springerconeern een prik keldraadversperring uitgelegd. Op de achtergrond een omvergewor pen en uitgebrande auto, welke aan de woelige donderdagavond herinnert. de (juli 1969) en versterking van'. J J In de Verenigde Staten is Intussen het de financiële en technische bij- ,Dr Martin Luther King jri-fonds opge- 1 richt, een interreligieus herdenkings stand Van de gemeenschap. j fonds voor de bevordering van het werk •an de vermoorde stryder voor gelyke BKUMMEN (ANP) Donderdagavond is een motorrijder op de niet beveilig de overweg aan de Sprankerenseweg in Brommen tegen de tweede wagon van een juist passerende trein gereden. Het slachtoffer, de 22-jarige G. Renes uit Brommen, was op slag dood. De trein was op weg van Nijmegen naar Zwolle. Eerst bij aankomst in Zwolle bemerkte men dat er iets onder weg gebeurd was, omdat er een leren jas aan de trein hing. De volgende trein liep ongeveer veertien minuten vertraging op, omdat de bestuurder op dracht had gekregen langzamer te rij den, daar men vermoedde dat het slacht offer misschien nog op de rails lag. Ook de daaropvolgende trein liep hier door tien minuten achter op het tijd schema. Zij heeft aan de Europese ministerraad een memorandum gezonden, waarin zy uit de ervaring van de afgelopen jaren een aantal conclusies trekt met het oog op onderhandelingen over een nieuw as sociatieakkoord .Het, huidige associatie verdrag voorziet dat in juni van dit jaar onderhandelingen over een nieuwe over eenkomst van de EEG met de geasso cieerden kunnen beginnen. De commissie is van oordeel, dat de be trekkingen die zich sedert 1958 btj hel ingaan van de EEG hebben ontwik keld van grote economische en politieke betekenis voor de associatie-partner zijn en dat het derhalve van groot belang is deze betrekkingen voort te zetten. Aanpassingen De bestaande prefentieële regelingen op het gebied van de handel moet volgens haar worden gehandhaafd. Wel kunnen bepaalde aanpassingen nodig blijken, speciaal wanneer een oplossing kan wor den gevonden voor de moeilijkheden die de geassocieerden ondervinden by de uit voer van hun basisprodukten en half- of heel-fabrikante. Gezien deze moeilijkhe den is de commissie voorts van oordeel, dat specifieke maatregelen nodig zijn ter bevordering van produktie en afzet van een aantal tropische produkten, die voor de economische ontwikkeling van bepaal de geassocieerde landen onontbeerlyk zijn. burgerrechten. DEN HAAG (ANP) Met ingang van dinsdag gaat de groepssurVelllance antes ifiw-g' n (sas) van dv; sectie bij- ?<»i dere vrkccrstaken van het korps rijkspolitie de verkeerssurveillance uit breiden tot een aantal rijkswegen m de provincie Noord-Brabant. Om half elf 's morgens zal in Den Bo-ch de commissaris der koningin, dr C. N. M. Kortmann, in tegenwoordigheid van de procureur-generaal van het gerechtshof, fungerend directeur-generaal van hei gerechtshof, fungerend directeur van pouti; mr A. J. M. van Overvelddt, en van de algemeen inspecteur van het korps rijkspolitie, W. de Gast, het start schot geven aan acht porsches van de c'AS, die da/i opgesteld zijn op het voorplein van de ambtswoning van de commissaris van de koningin aan de Ververstraat De wegen waaroi» de verkeerssurveillance door de SAS zal worden uitgeoefend zijn rijksweg 65 van Den Bosch' tot Tilburg, rijksweg 63 van Tilburg tot Vugnt, rijks-weg 64 van Eindhoven tot Den Bosch en rijksweg an Werkendam tot Breda. Wat be treft de weggedeelten liggende in de gemeenten Den Bosch. Vugnt en Boxtel zal deze surveillance een aanvulling zijn op de gezamenlijke surveillance die door de gemeentelijke politiekorpsen Den Bosch. Vught en Boxte! op bedoelde weggedeelten reeds wordt uitgeoefend- Zij meent ook dat voor het vraagstuk t van agrarische produkten van de ge- associeerden, die gelijksoortig zijn aan J produkten van de EEG, en die daar- mee concurreren, een betere oplossing <j moet worden gevonden. Daarbij zullen j uiteraard de gerechtvaardigde belan gen van de Europese boeren niet o net hoofd mogen worden gezien. De commissie oordeelt in dit verband ook, dat (le regels die gelden voor de! I invoer van verwerkte landbouwproduk- j I ten zo liberaal mogelijk moeten wor den opgezet, teneinde de industriali satie in de geassocieerde landen en! 'speciaal de verwerking van agrarische I produkten. te bevorderen. WOERDEN (ANP) Een breuk in de gietijzeren verbinding van het nog geen Un]n twee jaar oude pompstation Zegveld nUip naar het buizennet is er vrijdagavond j oorzaak van geweest dat sinds ongeveer De financiële en technische hulp van I zes uur 8000 gezinnen in hei westelijk de EEG acht de commissie een on-j deel van de provincie l'trecht en het afscheidelijk aspect van het strevenooslelyk deel van Zuid-Holland zonder naar uitbreiding van de handel over en water zitten. Het betreft hier het ge weer. De huidige overeenkomst voor- bied van de drinkwaterleiding .De elf ziet hulp via het Europese ontwikke- gemeenten', waarvan het pompstation iingsfonds en de Europese investeringu- jin Zegveld staat. Het gebied omvat on- bank tot een totaal van 2,8 miljard der meer de gemeenten Kamerik. Zeg- gulden voor de periode 1964-1969. Vol- veld. Noorden. Nieuwkoop, Zevenhoven, gens de commissie zal deze financiële NIeuwveen en Driebroggen. 1*- technische samenwerking wat votm betreft 'n grote trekken gehand haafd moeten worden en,wat de om vang betreft, moeten worden uitge breid. Men hoopte gisteren vanochtend om streeks zes uur zo ver gevorderd te zijn met het herstel, dat in het grootste deel van het gebied weer water geleverd kan worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 7