U DOET LANGER MEI PANTY NYLONS VAN SETIER SEI 4 <lÏBobbe panty nylons van setterset Jeugdvakantieweek Vlissingen van 5 t7m 12 augustus Leerlingen van muziekschool gaven een uitvoering Voor winterseizoen aardgas in Westkapelle PROVINCIAL ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 13 APRIL 1968 GETROUWD IR J. M. S. BEDET en MARJAN GILSING De kerkelijke Inzegening vindt plaats op zaterdag 27 april, om 12.00 uur, ln de studentenkapel, Kanaalstr. te Eindhoven. Receptie: van 14.30 tot 16.00 uur in ,De Karpen- donkse Hoeve'. Sumatra- laan te Eindhoven. Middelburg, Nadorstweg 22 Doetinchem, Prins Hendrikstraat 18 Hierdoor betuigen wij onze welgemeende dank voor de vele blijken van belangstelling tijdens de ziekte en voor de overstelpend vele bewezen van deelneming, ontvan gen na het overlijden van onze Innig geliefde en onver getelijke man, vader, behuwd-, groot- en overgrootva der, de weledele heer KABEL JOHANNES VAN LOO Namens de familie, E. C. van Loo-Schuit. Middelburg, april 1968. Bogardstraat 30. en JOHANNA WILLEMINA HUIBREGTSE geven U kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaatshebben op DV vrijdag 19 april 1968, om 14.00 uur ten gemeentehuize te West- kapelle. Kerkelijke inzegening om 14.30 uur ln de Ned. herv kerk te Westkapelle, door de weleerwaarde heer ds H J. Hemstede te Vlissingen. Receptie op de trouwdag van 16.30 - 18.00 uur in hotel ,De Valk', Markt 97, West kapelle. 29 maart 1968 Rilland-Bath, Marijkestr. 9 Westkapelle, Kloosterstr. 4 Toekomstig adres: Kloosterstr. 6, Westkapelle Zo de Heere wil en zij leeft, hoopt onze ge liefde vrouw, moeder, behuwd- en grootmoe der ADRIANA STAAL- POELMAN M op 16 april 1968 haar 80e verjaardag te vie- 5 ren. j Dat zij nog lang voor l •jiia gcsputtiu moge blijven, is de wens van haar dankbare man, kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Krabbendijke, april 1968 Burg. Sandbergstr. 11 Zaterdag 20 april 1968 hopen J. GELJON en H. GELJON- DE WIJZE. wonende te Vlissingen, Boterbloemlaan 25, de dag te herdenken dat ze 40 jaar geleden in het huwelijk traden. Dat ze nog lang ge spaard mogen blijven, is de wens van hun kin deren en kleinkinderen. Brielle: J. M. de Waaij- Geljon J. P. de Waaij Heieen Carin Marjan Gelegenheid tot felici teren van 16.30-17.30 uur in hotel .Delta', Coosje Buskenstr., Vlis singen. Voor de vele bewijzen van medeleven, die wij mochten ontvangen, gedurende de ziekte en na het overlijden van onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder, mevrouw T. F. VAN ZWEEDEN-ADRIAANSE betuigen wjj onze oprechte dank. Goes, april 1968 Voor het medeleven, ons be toond na het overlijden van onze geliefde moeder, be huwd-, groot- en overgroot moeder, mevrouw MARIA FLORIJN geboren Walhont, Uit aller naam, familie Bazen- Florijn Kloetïnge, april 1968 Voor het medeleven tijdens haar leven en de deelneming na het overlijden van mijn Innig geliefde moeder GEERTRUIDA DE GROENE weduwe van C. Schipper, zeg ik harteljjk dank. Lena Magdalena Schipper Wemeldlnge, april 1968 Tandarts Van de Veen MIDDELBURG AFWEZIG tot woensdag 17 april. TANDARTS KROMMENHOEK is dinsdag 16 april AFWEZIG H. van der Zalm, AFWEZIG tot 22 april 1968. J Óp Paasmaandag, 15 april, hoopt MATTHIJS 5 KAKEBEEKE zijn zeventigste ver- 5 jaardag te vieren. Zijn dankbare echtge- note, kinderen en klein kinderen: 5 T, Kakebeeke- Langebeke Jan en Mieke Kalce- beeke Johan-Matthijs en Tanja Borssele, Monsterweg 21 Daar het ons niet mogelijk de vele hartelijke en stof felijke belangstelling bij on ze 60-jarige echtvereniging ondervonden, persoonlijk te beantwoorden, zeggen wij hiervoor, mede namens onze kinderen, behuwd- en klein kinderen allen, die het ons een onvergetelijke dag gemaakt hebben, hartelijk dank. W. Bakker D. Bakker-V.'attel Gapinge, april 1968 Voor de zeer vele bewijzen deelneming, ontvangen het plotseling overlijden van mijn lieve man CORNELIS EUAN DIELEMAN betuig ik langs deze weg mijn oprechte dank. en W -Souburg, april 1968 Spoorstraat 42 Voor de vele bewijzen van medeleven na het overlijden van onze geliefde zoon, broeder en vriend PIE TER VAN DE VRIE betuigen wij allen onze har telijke dank. Fam. Q. van de Vrie Fam. W. Derlagen Kapelle/Goes, april 1968 Voor de grote belangstel ling, op mijn 85ste verjaar dag mij betoond, zeg ik, me de namens mijn familie, hartelijk dank. Krijn Melis, P 32: Serooskerke (W.) Eerst, kijken bij: ESSEX, een mantel die u zo goed kleedt. De lijn is luchtig en elegant, liet stiksel geraffi neerd; eventueel met !«<nassende japon te leveren Tevens tonen wij u geheel vrijblijvend de gehele collectie kostuums en mantels van Ralph, Blogg en Del-Mod. Voor uw betere damesconfectie: Uv: modehuis in Vlisingeti ■snaai PUnVHYUNS Goede SetterSet panty nylons vindt u bij elke Setter Set winkelier in deze verpakking. Ti TANJA Setter Set besteedt de uiterste zorg aan de afwerking Tan haar panty nylons. Setter Set panty nylons worden gemaakt met een echt ingezet kruisstukje en met de juiste beenlcn"'" Goede Setter Set panty nylons zijn er in 2 prijzen: Tanja 3.50 en Yvonne 3.95. VLISSINGEN De Vlissingse commis sie jeugdvakantieweek verwacht, dat dit jaar 1400 tot 1500 kinderen (30 procent van het totaal) zullen deelnemen aan de jeugdvakantieweek. die van -5 tot en met 9 angustns wordt gehouden. Het is de tweede keer, dat men in Vlissingen iets dergeüjks organiseert. Vorig jaar is het een succes geworden, vooral dankzij de grote deelname (bij na duizend kinderen), de subsidie van de gemeente en het goede weer. Aan vankelijk was het comité, dat werkt onder auspiciën van het Vllssings Actie Comité, van plan een programma te maken voor meer dan een week. Om hiertoe te besluiten waren er echter nog te veel onzekerheden, aldus voor zitter P. M. van Geet. De organisatie voor dit jaar is al geheel rond. Deze week hebben alle leerlingen van lagere scholen en de kleuters, die in augustus naar de lagere scholen zullen gaan, een aanmeldingsformulier gekregen. Voorts heeft men" al 58 aanmeldingen binnen van adspirant-medewerkers, vooral leerlingen van de beide Middelburgse Kleuterkweekscholen- Het Vlissings speeütuinverbond heeft de volle mede werking toegezegd. Het is de bedoeling, dat de kinderen zo veel als mogelijk is in hun eigen buurt terecht kunnen De Vllssingse jeugdvakantieweek heeft dan ook aktiviteiten verspreid over de gehele gemeente: de sportvelden bij de keersluisbrug, de Baskenburgsewegg de Irislaan. in Lammerenburg. in Sou burg en het veld van de rhbs Tlidens de vakantieweek staan er verschillende excursies op het programma. Zo zu>>n onder meer bezoeken v/orden gebracht aan de klompenfabriek :n Amemuiden. de marine, en ?an de drukker-1 van de PZC. Voorts zullen de deelneme: tjes filmvoorstellingen kunnen bijwonen Het comité heeft ook plannen voor een tocht met autobussen Wat de activi teiten op de verschillende terreinen be treft wordt het programma overgela ten aan de desbetreffende leidsters en leiders. Tijdons slecht weer kan ge bruik gemaakt worden van de sportha en van enkele grote tenten. De leidsters en leiders krijgen allen een handleiding met de beschrijving van een groot aan tal spelen. Gedeeltelijk verlies gezichtsvermogen houdt man uit gevang MIDDELBURG Bij wijze van uit zondering kreeg de onder drank in vloed rijuendc V'llssinger S. donderdag morgen bil verscheen voor de poli tierechter le Middelburg geen on voorwaardelijke vrijheidsstraf opgelegd. D« man die zo Heek uit h plei dooi van zijn raadsman mr F. K. Adri- aanse het slachtoffer was geworden van het in combinatie gebruiken van bepaalde medicijnen en drank, liep bij het ongeval dat hij kreeg met zijn auto zodanige verwondingen op dat hij zijn gezichtsvermogen voor een gedeelte ver loor door het verlies van een oog. Dat werd ai een zeer zware straf ge acht. De gebruikelijke week gevan genisstraf die in de meeste van der gelijke gevallen wordt opgelegd werd voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Daarnaast kwam een geld boete van 250. De ontzegging van de rijbevoegdheid werd bepaald op negen maanden met aftrek. J. van S. uit Souburg ging even een auto uitproberen. Dat kostte hem week cel want nog maar kort geleden was hem de rijbevoegdheid voor de tijd van twee jaar ontzegd. Er werd in deze zaak conform de eis gevonnist. De Vlis- singer L. H. zou volgens de politie in kennelijke staat hebben verkeerd toea hij op 23 februari door Vlissingen toer de met zijn auto. Ter zitting betoogde de man dat hij door tegen een stoep rand te botsen uit de koers was ge raakt. ,Nee, de oorzaak was de drank', zo hield officier van justitie mr Roscam Abbing de uit Hongarije afkomstige man voor. De officier eiste veertien dagen cel en anderhalf jaar niet rijden Het werd tenslotte een week gevan genisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Het rijden onder drankinvlocd, het als gevolg daarvan veroorzaken van een aanrijding kwam I. A. uit Zuidzande donderdag te staan op veertien dagen gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid met aftrek van de tijd dat het rijbewijs ingetrokken is geweest. Er werd conform de eis ge vonnist. DE BEVELANDEN ,Het Groene Kruis' 's-Gravenpolder vierde jubileum ;-GRA VENPOLDER - Deze week hield de afdeling 's-Gravenpolder van ,Het Groene Kruis' een jnbileuinverga- dering in verband met hét 60-jarig be staan in het verenigingsgebouw .Ons Dorpsleven'. De voorzitter, de heer J. B. Keïnoudt opende deze vergadering en memoreer de onder meer dat de vei eniging in haar 60-jarig bestaan veel steun kreeg van het gemeentebestuur en de plaatselijke kerken. De secretaris, de neer W. F Vogelaar, gaf een overzicht van de vereniging vanaf de oprichting tot heden. Hij zei dat de heer Reinoudt de zesde voorzit ter was, dat het ledenaantal bij de op richting 39 was en nu is gestegen tot 44.5. De contributie bij de oprichting bedroeg 0,75 en nu het twintigvoudige namelijk 15.-. Op voorstel van de voorzitter werd de oud-voorzitter, de heer Abr. Hoogest-'.- ger, bij acclamatie tot erelid benoemd, deze is 15 jaar lang vooizitter geweest. Na een korte pauze sprak de burgemees ter van 's-Gravenpolder, jhr. mr L. P. Quarles van Ufford de jubilerende ver eniging toe. Hij gaf een opsomming van de genoten subsidies, deze bedroegen in het eerste jaar 39.- en nu waren ze ge stegen tot ongeveer 3500,- per jaar. Hij gaf de suggestie om in het bestuur van het .Groene Kruis' mettertijd vrouwelijk bestuurslid te benoemen. Hij zag bovendien uit naar de dag van de opening van het nieuwe Groene- Kruisgebouw. Een afgevaardigde van het provinciale Groene Kruis sprak een felicitatiewoord onder aanbieding van een enveloppe met inhoud. Als oud-bestuurslid sprak daarna de heer Joh. Nijsse een felicita tiewoord op rijm. speciaal gericht tot de wijkzusters. Dokter J. M. A. Kole gemeente-geneesheer van 's-Graven polder) zei, dat de communicatie welke er tussen hem en .Het Groene Kruis' is, altijd bijzonder goed was. en hoopt nog dikwijls van de diensten en weder diensten gebruik te kunnen maken. Als laatste spreker trad oud-voorzitter Abr. Hoogesteger op. HOEDEKENSKERKE Ledenvergadering Raiffeisenbank ln hotel .Westerschelde' te Hoedekens- kerke hield de coöperatieve raiffeisen bank haar algemene ledenvergadering. De vooi-zitter, de heer L. C. Hubregtse, sprak een welkomstwoord en memoreer de dat in het boekjaar 1967 de 9 miljoen brj de spaarbank werd gepasseerd, ter- wjjl de omzet bijna de 41 miljoen haalde. Ondanks de minder goede resultaten in land- en tuinbouw vertoonde de ontwik keling in de bank toch een gestage groei. Vooral spaargeld op lange" termijn ver toonde er vooruitgang. Ook memoreerde de voorzitter de aankoop van een pand te Baarland dat inmiddels als bijkantoor i is verbouwd. !De directeur van de bank. de heer A Geertse. lichtte in het kort de rekening 1 over 1967 toe, alsmede de balans en ver- I lies- en winstrekening. Hel voorstel van Ihet bestuur om de winst 20.48-1,42 aan het reservefonds toe te voegen wprd door de vergadering goedgekeurd. De heer I. J. van Wingen die aftredend was als bestuurslid, werd herkozen; de heer M. Elenbaas eveneens als lid van de raad van toezicht. Het huishoudelijk reglement werd oi len. Bij de mededelingen sprak de directeur over het uitgebreide dienstenpakket van de bank oa de automatische betalingen en de mogelijkheid tot verzekeringen. Bij de rondvraag kwamen ook de betaal cheques ter sprake, Na afhandeling van de agenda vertoon de de heer Franke van het LCC te Goes de kleurenfilms .Kruispunt Europa' en .Reis door Afrika'. Reuma-collecte De collecLe te Rilland-Bath ten bate van het nationaal rh"umafonds heeft 445,78 opgebracht G OES Maandoverzicht Raiffeisenbank GOES In de maand maart werd in de spaarbank van de coöperatieve raiffei senbank Goes gestort een bedrag van 747.686,57. Er werden 62 nieuwe spaar bankboekjes uitgegeven. Het saldo van de spaarbank bedroeg per 31 maart 1968 23.366.428.21. BORSSELE Versterking kerkkoor Het kerkkoor van de Nederlandse her vormde kerk te Borssele heeft verster king gekregen doordat 7 mannen tot de vereniging zijn toegetreden. Het kerkkoor heeft nu 25 leden. Paasoverdenking Dezer dagen hielden de Nederlandse her vormde vrouwenvereniging en de gere- foi-meerde vrouwenvereniging te Bors sele gezamenlijk een paasoverdenking m .Irene'. De opening geschiedde door mevrouw Vrijlandt. De gezamenlijke leden behan delden de paasliturgie. Een paasgedach- te werd door mevrouw Vrijlandt behan deld. Aan het eind van deze leerzame avond sloot mejuffrouw Bakker met dankgebed. Opening kunsthandel Dezer dagen opende de heer A. Witte een kunsthandel aan Plein 55 te Bors sele. De opening geschiedde door burge meester D. Lodder die de winkel als een aanwinst beschouwde voor het dorp. Te zien waren o a handgemaakte kunstnij- verheidsartikelen Jaarvergadering Raiffeisenbank De coöp. raiffeisenbank .Borssele' to Borssele hield haar jaarlijkse algemene vergadering onder voorzitterschap van de heer P. Dekker. De directeur, de heer A, J. Rottier behandelde de rekening en balans en verlies- en winstrkening over 1967. De rekening heeft een totaal van 17.116.259,97; het balanstotaal is ƒ4.260.720, 47, De verlies- en winstre kening sluit met een boekwinst van 4.437,10. De directeur deelde mede dat de resultaten tot tevredenheid stemmen. Het totaalbedrag van de jaarrekening ligt ruim 2,1 miljoen hoger dan vorig jaar. Het balanstotaal nam toe met ruim 455.000 en het saldo van de spaarbank steeg met ruim 479.000, tot een bedrag vanf 3.477.483.37. De beleg- -ingen namen toe met ruim 355.000. ij de bestuursverkiezing werd de heer A. J. van Overbeeke herkozen. De heer D. Geschiere werd herkozen als lid van de raad van toezicht. Het plaatsvervan gend bestuurslid, de heer M. Quist. werd eveneens herkozen. De voorzitter deelde mede dat de bank op 3 3 juli aanstaande 50 jaar bestaat welk feit op vrijdag 12 WALCHEREN MIDDELBURG In de foyer van de Concert- en Gehoor zaal te Middelburg waren woensdag avond ongeveer 150 belangstellenden ge tuige van de muzikale verrichtingen van leerlingen van vioolleraar P. E. Jense en pianodocent G. J. Audenaerdt. Van laatstgenoemde traden hoofdzakelijk heel jonge leerlingen op die de verrassing van de avond opleverden met een door hen tentoongespreide pur sang pianistische techniek. Het waren Bram Stegeman, Huibert Tange, Greetje Zeef (veelbe lovend) en de met een grote ritmische beheersing spelende Gusta James. mische exactheid bleek ook uit het menspel van 'n tweetal jonge akkordeon leerlingen van de heer Audenaerdt: Joost Ubbink en Marjan van Dijk, alsmede uit het pianospel van zijn enige optre dende oudere leertinge Marie-Lou.ise van Laarschot, Zij speelde Debussy's ,Le petit nógro' en een virtuoze Tokkata van Dimitrie Kabelews- ky. Alle harten sta leraar Jense der benjairminnen. Dertig stnijkertjes en blazers plus een heuse slagwerker voerden enkele bewerkingen van Engel se volksliederen uit. Het didaktisch ma teriaal vhn de vioolpedagoog en compo nist Rieding was deze avond in over vloedige mate aanwezig. Concertjes van hem werden ten gehore gebracht door Egbert Kreiken. Cara Boerwinkel, Gera Kuiper en Cor Kreuter. Suzanna Hup- kens had ter afwisseling haar keus la ten vallen op een Sonate van WiUem de Fesch en Nel Simonse speelde beheerst Concertino van Kïichler. Frans Passenier leverde van alle goede pres taties de uitnemendste: op bijna roman tische wijze speelde hij het pr .chtige Adagio uit Mozart's vioolconcert KV 216. De piano-accompagnenten waren in ver trouwde handen vande heren Audenaerdt en Jan KreuteV In zijn openingstoe spraak stond directeur G W. Berg man stil bij de grote stimulerende! werking die op het nog jonge kind reeds van het elementaire orkestspel kan uit gaan. SUBSIDIES NIEUWLANDS K0N1NGINNEDAGFEEST MIDDELBURG B en w van Middel burg stellen de raad om een bedrag f 250 beschikbaar te stellen aan buurtenboiidverenigïng Oranje Bovenal te Nicuwlimd voor het organiseren kinderspelen op koninginnedag. Hoewel h en w het van belang achten ook de schoolkinderen uit Nieuwland aan de feestelijkheden in Middelburg te la ten deelnemen, hebben zij er anderzijds begrip voor, dat de inwoners van Nieuw land ln de eigen gemeenschap het konin- ginnefeest willen vieren. Een deel het bedrag, dat de koninklijke verf Uit het Volk - Voor het Volk vc organiseren van deze feesten ontvangt wil het college nu aan de Nieuwlandse vereniging afstaan. Jeugd en muziek' organiseert concert MIDDELBURG Op vrijdag 26 april verzorgt Jeugd en muziek' een concert- te geven door de winnaars van het pro vinciaal jeugdmuziekconcours 1968, in de foyer van de concertzaal te Middel burg. Tevens vindt dan de prijsuitrei king aan de winnaars van het concours plaats. SEROOSKERKE (W.) Brandweercommandant Gideonse nam afscheid Tijdens de jaarvergadering van de ver eniging van vrijwillige brandweerlie den te Serooskerke (W.), die werd ge houden onder leiding van voorzitter M. Jobse, werd afscheid genomen van de commandant, de heer A. Gideonse, die meende zijn taak aan een jongere kracht tc moeten overdragen. Namens de vere niging werd de scheidende commandant een enveloppe met inhoud aangeboden. Namens het gemeentebestuur sprak burgemeester A. de Kam woorden van dank en waardering voor de activiteiten van de heer Gideonse, die vele jaren deel uitmaakte van het Serooskerkse brandweerkorps, waarvan de laatste 13 jaar als commandant, en bood hem een projectiescherm aan. De heer Gideonse dankte voor de gesproken woorden en geschenken en de leden voor de prettige samenwerking. Als nieuwe commandant zal worden voorgedragen de heer P. Watte! Jz. WESTKAPELLE Als de gemeente raad van Westkapelle donderdagavond een desbetreffend voorstel van b en w aanvaardt, zal deze gemeente worcen aangesloten op het aardgasnet. Onlangs is in Westkapelle hierover een enquête gehouden. Er werden 700 formulieren uitgereikt, waarvan er 514 werden terug ontvangen. Het bleek, dat 235 gezinnen voor aansluiting op het aardgasnet wa ren. De Zegam heeft toegezegd, dat nog voor de winter de bebouwde kern van de gemeente op het aardgasnet kan wor den aangesloten. Hiervoor moet de ge meente aan de volgende voorwaarden voldoen: een minimum aantal aansluitin gen van 450 garanderen; voor elke aan sluiting minder betaalt de gemeente 75 per jaar; de gemeente treedt toe als aan- deelhoudster van de Zegam met een deel name van 4000 (vier aandelen). In juni zal de Zegam een actieve wervings campagne voeren met voorlichtingsbij eenkomsten. B en w stellen voor de sluitingstijden van cafés in de periode van 15 mei tot 15 september te stellen op 12 uur en gedu rende de overige tijd op 11 uur. Dit voor stel is tot stand gekomen na overleg met Valkenisse, Domburg, Veere en Marie- kerke. Voorgesteld wordt.de heer J. van Vaardegem te benoemen tot gemeente werkman. B. en w stellen voor om de vergoeding voor de chr. kleuterschool over 1967 vast te stellen op 5430,40. Het overschot voor 1968 wordt voorge steld op 6925,13. WESTKAPELLE Paaszang in Westkapelle De leden van de christelijke jeugdver enigingen te Westkapelle zullen op ver schillende plaatsen in liet dorp op da eerste paasdag paasliederen ten gehore brengen. Paaswijdingsdienst In de Nederlands hervormde kerk Ie Westkapelle zal zondagavond (eerste paasdag) een paaswijdingsdienst wor den gehouden, uitgaande van de christe lijke jeugdverenigingen. Tijdens deze dienst, waarin een paasliturgie wordt gebruikt, zal hot- spel ,Het vreemde Pascha' worden opgevoerd. Extra kerkdienst geref. gemeente In de kerk der gereformeerde gemeente ie Westkapelle. wordt op donderdag 25 april aanstaande een extra kerkdienst gehouden In deze dienst zal voorgaan ds v. Vliet van Aagtekerke. AAGTEKERKE Programma voor koninginnedag De Oranjevereniging Aagtekerke heeft een attractief programma voor de ko mende viering van de verjaardag van de koningin samengesteld.' Het ver nieuwde bestuur, bestaande uit de he re S. J. Wisse, F. Bakker, Kr. de Vr. de Visser. Chr. Kodde en J. Mal- jaars, stelde het volgende programma op: 10.00 uur: voetbalwedstrijd op de speelweide voor de jeugd van 12-16 j.: 13 15 uur: officiële opening van de feestelijkheden voor de burgemeester der gemeente Mariekerke op het Dorps plein; 13.30 kinderfeesten op het Dorps plein met medewerking en onder mede leiding van het personeel van de chr. kleuterschool en diaconieschool; 16.00 voetbalwedstrijd voor do leeftijd van 16- 100 jaar op de speelweide: 19.30 uur: feesLavond in het ontspanningsgebouw Amicltia met o a zangver. ,Tot Nut en Genoegen', muziekvereniging Agatha, accordeonisten, mysteriespel, stoelen-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 4