U denkt zeker sok dat het levensverzekering- bedrijf zo rijk is EINDELIJK VRIJ Het proces en de verontrusten MEDEPLICHTIG Duidelijkheid GRAPILLON ZEEUWSE CBTB: ALLES DOEN OM AARDAPPELDRAMA TE VOORKOMEN Orgelconcert door Feike Asma Lekker tot de laatste drup ZATERDAG 13 APRIL 1968 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 11 Dc woorden op de witte grafsteen van dr Martin Luther King klinken menige westerling inderdaad vreemd in de oren. Een vreemd grafschrift in een wereld, waarin de realiteit van de dood vaak wordt gecamou fleerd achter nietszeggende termen, angst voor de zinloosheid van het Instaan wordt verdrongen onder voor gewende onverschilligheid, geveinsde berusting of geforceerde activiteit. Toch treft men ook op onze begraaf plaatsen wel grafschriften aan waar uit hetzelfde geloof spreekt. Net als bij de christenen van de eerste tijd. Daarbij ontbreekt uiteraard elke scheiding tussen het gewone dage- li1k.se bestaan en het zogenaamde .geestelijke leven'. Myn leermeester, prof. Van der Leeuw, wees daar voortdurend op en dr King is een sprekend voorbeeld van dit geloof in een wereld van gespleten denken Het bij ons gebruikelijke onderscheid tussen lichaam en ziel is vreemd aan het originele christelijke geloof, nog stevig geënt in zijn joodse""oorsprong. Daarbij is er geen sprake van een onsterfelijke ziel. die na de dood rust en verlossing vindt in een licht- rijk van de geest, een ideale wereld, los van de aarde. Tegen dit gnos ticisme hebben de vroege christenen zich met hand en tand verzet, want het gaat immers niet om de verlos sing van de geest alleen: zodoende kan men tot in het oneindige blij ven theoretiseren, terwijl er niets gebeurt! Het gaat niet om onster felijkheid, maar om opstanding. Van der Leeuw is een der eersten, die daarop heeft gewezen: daar draait het om in heel het bijbels getuigenis. Na Pasen werden de ogen der leer lingen daarvoor geopend: de weg van Messias Jezus is alléén te verstaan binnen de grote lijnen van Israels geschiedenis. Het is de geboorte van een nieuwe tijd. De exodus in de paasnacht, uittocht uit de slavernij in het dodenrijk Egypte, ontsnapping ternauwernood, wordt bevestigd door de exodus van Jezus, de ware Jezus, die de doods- barrière doorbreekt en ons voor gaat op de weg naar het Rijk: de gloednieuwe wereld van vrede op aarde, waarover al in de kerstnacht gezongen is. Het is namelijk Gods eer te na, dat dit niet zou doorgaan we gens omstandigheden, al zijn dat zelfs dood somstandigheden Eindelijk vrij! Dat betekent vanuit het originele christen-zijn waar dr King uit leefde: de stellige verwach ting, ondanks alles, van de aarde waarop Gods heilswil voor de men sen geschieden zal. Eindelijk gerech tigheid! Geen toekomstverwachting aJs een luchtkasteel, los van de aar de, ergens in een hiernamaals, wie weet waar. Eindelijk vrij! Martin Luther King heeft met zijn leven betaald voor het geloof in de opstanding. Op een ezels karretje heeft hij de laatste etappe afgelegd, in het spoor van Hem. die voorbarig Jeruzalem binnenreed op een ezeltje, als koning van de toe komst. ,YVe shall overcome'. Christenen die straks op hun paasbest ter kerke gaan, moeten oppassen dat zij het heilsfeit der opstanding niet onge loofwaardig maken in een gesecu lariseerde wereld waarin bij mensen van allerlei slag het heimwee groeit naar die totale betrokkenheid. ,Als christenen zó lijdensschuw blij ven en zó wéinig bereid om de hand in het vuur te steken voor de armen en verdrukten, dan wordt zulk chris tendom het graf voor de hoop der volkeren', zei dr King onlangs. Ker ken, versierd met plechtige niets zeggende grafschriften over zïele- rust en eeuwig geestelijk verpozen. De uood van King is voor de ker ken een duidelijk signaal om óp te staan uit een weinig inspirerende religieuze vrijetijdsbesteding tot dui delijke creatieve stellingname, vrij van angst, vol verwachting, als le vende wegwijzer naar de wereld van morgen, waar uiteindelijk vrijheid en gerechtigheid heersen zal. Wensen kerken dat niet, dan zetten ze zichzelf buiten spel. War. overi gens de toekomst niet verhinderen zal tóch door te breken. Daar ver anderen de omstandigheden niets aan, sinds Pasen. Vlissingen ds Y van der Schoot Naar aanleiding van de ingezonden stukken over het .Proces' en de ver ontrusten, in de rubriek .Lezers Srhryven', is mijn reactie als volgt Kennen dr mr H. P. Schaap, D. Za- chariasse. J. Wisse en Iz. v. d. Repc- Jezns? Wy weten dikwijls wel hoe men heet, maar daarom kennen wij elkaar nog niet. Kennen wij God Wy geloven er wel in, de joden en de christenen. Wie leerde ons God kennen, en toonde ons God in zijn volle glorie? Dit nu was Jezus. Deze vertelde: wie mij gezien heeft, die heeft de vader gezien, en wie Mij volgt, doet de wil mijns Vaders. Kajafas kende God bij naam. maar niet zoals God was. Jezus was de boodschapper van die dagen, om de verontrusten te heipen. en heeft door zijn wonderen, teke nen en Zijn boodschap via de prach tige gelijkenissen aangetoond wie God wel was, en wat God van ons wilde. Jezus heeft zich eraan opgeofferd, Hij kwam over de brug voor de ver drukte wereld en liet Zijn eigen Joodse volk zien wat zij waren en oe zij deden. Dit was niet de wil van Kajafas en ook niet van de wereld, hetgeen Jezus deed, en dit was het .proces' uit de weg ermee. Vandaag de dag Kortom, doo- te weigeren geiden uit te trekken voor de verbetering van de sociale en economische eisen van de negerbeweging, door een sfeer van geweld te scheppen, zijn John son en de duistere kringen en figu ren, die hem steunen, medeplichtig aan de moorden op de Amerikaanse negers, op ds Martin Lutt -r K'ng in de eerste plaats. Het geweld, door Johnson vrijmoe dig tn Vietnam toegepast imei jr.et bij dc onthullingen over he- Tonkin- incident hoe eenzijdig) golft deze da gen naar Johnsoo terug en snoeit tot aan de trapp<-n van het Witte Huis. De president wordt door het eigen zwaard verteerd. Wie werkelijk een vriend is van de bevolking van Amerika, behoort meer dan ooit te ijveren voor het onge daan maken van de Vietnamoorlog. Solidariteit met de allerarmsten in Amerika (negers en blanken) bete kent alle mogelijke invloed aan te wenden om de Amerikaanse troepen naar huis te krijgen. B van Mourik Vlissingen Goese raad en weekendhuisjes In het verslag van de Goese gemeen teraad in de krant van 22 maart lees ik dat een verordening voor zo mer- en weekendhuisjes van belang wordt geacht in verband met de her- staan de joden en de christenen, mas saal gezien, op hetzelfde standpunt van Kajafas, de joden zeggen weg met Hem. en de christenen gebrui ken hem om hun eigen vuiligheid te dekken, om met hun vuiligheid door te gaan. De wil van God hangt vandaag nog aan het kruis, Kajafas wil er niet naar handelen en ook niet de chris tenen, massaal gezien. Jezus was verontrust in de kerk van Kajafas en weende, zo is het ook vandaag met alle kerken, zij ver staan de wil van God niet. De wil van God wordt In de bijbel van kaft tot kaft kenbaar gemaakt, maar de oude mens draait er omheen als om de hete brei, en wenst niet begraven te worden, om dan het ko ninkrijk op te bouwen met opnieuw geboren mensen, zij bidden wel Uw koninkrijk kome, doch begrijpen niet dat de oplossing is: de wil van God aanvaarden volgens de bybel, ook de bijbel van de joden. God is goed, dit heeft Jezus ons ge toond. Wie Hem volgt bezit geen on gerustheid. verbetert de wereld, be gint met God, dit is de brug die ons bij elkaar brengt, en waarin de jo den en de Christenen één zullen zijn. A. Blankenburgh LEWBDORP Aan het begin van Johnsons presi dentschap stond een politieke moord. Aan het eind van Johnsons presi dentschap staat een politieke moord. Dit is tegelijkertijd een karakteris tiek voor de politiek van Johnson. Een van Johnsons eerste belangrijke daden was de uitbreiding van de oorlog ln Vietnam. Honderdduizen den Amerikanen werden op de boot gezet naar Vietnam, de Vietnamoor log werd een allesversllndende mo loch. De sanering van de krottenwijken, waarin de arme negers huizen? Geen geld! Generaal Westmoreland vraagt meer troepen Geld genoeg' En men sen genoeg om ze de unieke Viet- namervaring bij te brengen, die de zer dagen zulke schitterende resul taten opleverde ln de Verenigde Sta le net u vergaan als mij dan ergert u zich dus ook niet meer aan het vellen van inheems p!antso;n zoals es. els, Gelderse roos. meidoorn, slee doorn. wilg en andere? Men doet het juist ln het belang van het hout gewas en daaraan is wel behoefte in ons winderig klimaat en bij de toenemende industriële expansie in de kanaalzone. T. W. Brand&ma Rembrandtlaan 20 Terneuzen Misdaden tegen de vrede, geachte heer Dert, begaat men naar mijn mening als men een oorlogsmisda diger een bevriend staatshoofd noemt, terwijl deze overduidelijk in ternationale akkoorden negeert en een nlet-verklaarde oorlog voert op van 21-3-1968 onomwonden mijn mening gegeven. Een duidelijke stellingname in het Vietnam-conflict is mijns inziens na melijk vereist, omdat ik geloof dat de oorlog onder andere zolang duurt, omdat velen .begrip' blijven tonen voor de Amerikaanse .belangen' in Zuid-Oost Azië. Volgens mij had Johnson al veel vroeger de bombardementen ge staakt, Indien de wereldopinie wat eerder wakker was geschud. Maar mede dankzij die aarzelende en neu trale-houding van vele regeringen en bijvoorbeeld ook de kerken, vie len eerst nog duizenden doden voor de VS hun koers wijzigden. In tegenstelling tot de oplossing die de heer Dert geeft, is naar mijn mening terugkeer naar de akkoorden van Genève. die een verenigd en onafhankelijk Vietnam beoogden, een eerste vereiste voor een duur zame en rechtvaardige vrede. Noord- Vietnam zal bij eventuele onder handelingen hier zeker en. mijns inziens, terecht op aansturen. Ver- (ADVERTENTIE) Indelingsplannen. Dit wil dus zeggen, dat Goes op het ogenblik daaraan nog geen behoefte heeft, maar dat ze wel van belang zijn zodra .Groot Goes' Is tot stand gekomen. Mag ik dan de heren raadsleden wijzen op artikel 7 van het wetsontwerp tot Goes nu al gaan uitmaken wat straks in .Groot Goes' dient te gelden, met de gedachte, dat hebben de afge vaardigden van de .buitengebieden' straks toch maar te slikken in de nieuwe raad. Dit zal echter nog moe ten blijken. Dan een belachelijk streekplan en nu dit weer. Wat kan een mens zich soms toch ergeren aan die domme praat ln de Goese gemeenteraad! B. Grootjans Wolphaartsdijk Opruimen van bomen en struiken in Terneuzen Bomen en struiken opruimen! Die leuze lykt zo op het eerste gezicht l»1| do dienst openbare werken te Terneuzen al goed te zijn ingesla gen en metterdaad te worden ge volgd. Struiken bij sportvelden, langs de Baandyk en op andere plaatsen zijn reeds afgezaagd en daarbij zal en mag het niet bly ven. Alle rtruiken en struikachtig groei ende heesters en bomen in Terneu zen gaan in de naaste toekomst voor de bijl. Tenminste voor zover deze vallen onder het beheer van de eer der genoemde dienst. En hoe vreemd het ook mag klinken: het is goed dat men het doet! Voor de niet-ingewijde (en daaronder behoort ondergetekende evenzeer) deze toelichting van een deskundige: Het wegzagen van struiken is een weloverwogen cultuurmaatregel met het doel de aanplant jong te houden en een betere uitstoeLing te verkrij gen. De term .hakhout' bijvoorbeeld wfjst er al op, dat men bij deze plantengeslachten en -soorten moet hakken (of zagen) om een goede vormgeving en groei te bevorderen. in mijn mond legt. Hoewel ik het grotendeels eens was met het ge citeerde blijft dit stuk toch voor Peter Schats verantwoording! Omdat dit citaat nogal hard was had ik er boven gezet dat het be stemd was voor de .geharde' Ame- rika-door-dik-en-dun-jongens. Wie hieronder verstaan worden mag ieder voor zichzelf bepalen, al leen heb ik niet gezegd dat de heer Dert hier bij zou horen. Overigens mijn hartelijke dank voor de discus sie!. A. M. de Schipper Biezelinge Sakorcollecte Het Nederlandse kinderbescher- mingswerk één van de grootste sociale instellingen die ons land kent zal één dezer dagen wederom een beroep doen op de vrijgevigheid van de bevolking. De ruim 4Ö0 parti culiere instellingen voor kinderbe scherming zijn niet alleen verant woordelijk voor een goede en liefde volle opvoeding van 45.000 kinderen, maar moeten ook de hieraan verbon den financiële konsekwenties mede of soms geheel dragen. Zonder overheidssubsidie zou dit een onmogelijke taak zijn. Toch blijft er ieder jaar een tekort van 2.250.000 over. De stichting samenwerkende kinder bescherming organisaties ,SAKOR' waarin de gehele Nederlandse kinderbescherming is opgenomen zal voor de negende maal een na tionale collecte houden om deze te korten te kunnen dekken. Het vorige jaar werd 750.000 voor dit doel bijeengebracht. Men rekent dit jaar op één miljoen, wat met uw steun mogelijk moet zijn. De collecte wordt dit jaar gehouden van maandag 8 tot en met zaterdag 20 april aanstaande. Aan u de keus uw bijdrage te vol doen aan één der vele collectanten of over te maken op giro 40 40 40 van de stichting ,SAKOR' te Utrecht. SAKOR-comité Zeeland Dat is best te begrijpen. Levensverzekeringmaatschappijen beschikken im mers over miljoenen guldens. Zij financieren er de bouw van woningen, scholen, ziekenhuizen en bejaardencentra mee, de aanleg van wegen, brug gen, tunnels. De meeste mensen denken dat die belegde guldens de rijkdom van het levensverzekeringbedrijf vormen. Maar het zijn de guldens waarmee u en miljoenen andere polishouders financiële zekerheid kopen. Zekerheid die op het ogenblik waarop dat nodig is, wordt omgezet in een uitkering. Om die uitkering te kunnen garanderen, zorgt het levensverzekeringbe drijf voor een veilige en nuttige belegging van de premies. Veilig, zodat de uitkering zeker is. Nuttig, zodat iedereen er wat aan heeft. Dat uw spaargeld dank zij die belegging rente opbrengt, is in uw belang, want daardoor is de premie lager en betaalt u dus minder voor uw levensverzekering. Dat doet het levensverzekeringbedrijf: u heipen in uw zorg voor de toekomst en tegelijk zorgen voor de toekomst van iedereen. Ned. Ver. ter Bevordering van het Levensverzekeringwezen r Utrecht ADVERTENTIE) EEN FEESTELIJKE TRAKTATIE VOOR U EN UW KINDEREN BOOD EN WIT ALCOHOLVRIJ DRUIVESAP Landelijke studiecommissie bepleit BESTUUR KRITISCH OVER MELKPRIJSBELEID GOES Het bestuur van de Zeeuwse CBTB heeft zich in zijn vergadering van 10 april uitvoerig bezig gehouden met de toestand op de aardappelmarkt. Alle tot nu toe opgestelde plannen om tot een verhoging van de prijs te geraken, bleken of niet uitvoerbaar of te duur. Gezien de korte tijd die nog rest voordat de nieuwe aardappe len aan de markt komen zal ook de uitvoering de diverse plannen ook steeds moeilijker uitvoerbaar worden, meende men. Het bestuur zag ook geen nieuwe we gen meer om nog uit de huidige moei lijke situatie te geraken. Wei werd duidelijk gesteld dat 'n herhaling dergelijke lage aardappelprijzen fu neste financiële gevolgen zal hehben voor een groot aantal telers. Alles zal dan ook in het werk gesteld moeten worden om dit te voorkomen. Het bestuur bepleitte de instelling van een landelijke studiecommissie spoedig mogelijk begint uiel zoeken naar mogelijkheden om herhaling te voorkomen. Dc resultaten van de in de afgelopen tijd in Brussel gevoerde besprekingen over het melkprijsbeleid werden nog ■ens kritisch bekeken op deze vergade ring. Het idee, zoals dit bij de Europese commissie leeft, dat verlaging of bevrie zing van de richtprijs van melk, in de toekomst tot verlaging van de produk- tle zal leiden, werd door het bestuur gedeelte van de veehouders juist gaan proberen de produktie te verhogen om op die manier nog een redelijk inkomen le verwerven. ,Het zal beslist niet zo zijn, dat veel veehouders de melkpro- duktie zullen verlagen, omdat het vinden en telen van een vervangend produkt dat wel een redelijk inkomen oplevert in de meeste gevallen onmogelijk is', aldus het CBTB-bestuur. Ook de reeds gepleegde investeringen op het gebied van de melkveehouderij maken het de veehouders onmogelijk om te sloppen met de melkproduktie. Bevriezing van de prijzen om op die manier tot een erlaging van de produktie te komen, erd. mede gezien de genoemde argu menten, in het algemeen als beleids maatregel onjuist geacht. Het bestuur nam met genoegen kennis van de mime leerlingenaangifte voor chr. nijverheids scholen voor meisjes. De school ixt Middelburg heeft momenteel 91 aangif ten voor de primaire opleiding. Dat is precies even veel als vorig jaar. De school ln Bruinisse heeft 34 aangiften- Dit is 2 meer dan vorig jaar, terwijl de kans groot is dat dit aantal nog zal stijgen. De school in Goes echter kan zich op de grootste toeloop verheugen. Dit jaar heeft deze school 78 leer lingen in de eerste klas. Voor het nieuwe jaar is de aangifte reeds ruim 100 leer lingen. Dit betekent dus vijf eerste klas sen. Deze sterke toename van het aan- "<*'l|tal leerlingen, die in de vorige twee pen jaar ook reeds groot was, gaat bij de 'school in Goes nog verder. BRUSSEL In de Nieuwstrnat is men begonnen de restanten van de puinhopen van .LTnnovation' op te blazen niet dinamiet. een karwei, dat met de nodige voor zichtigheid betracht moet worden en slechts stukje by beetje kan ge schieden. Hier een beeld van de ruïne tydens de eerste ontplof fing. W andelsportmiddag van gidsengroep OVEZANDE De gidsengroep te Ove- zande organiseert vandaag, zaterdag, de gebruikelijke wandelsportmiddag in de omgeving van Ovezande over de ai- standen 5, 10, lo en 25 km. Er is al een groot aantal deelnemers. Vooral uit Zeeuwsch-Vlaanderen wordt een ware invasie verwacht. Medewerking ver lenen Jong Hosanna uit Goes en Jong Euterpe in Heinkenszand. Er zijn spe ciale herinneringsmedailles voor de deelnemers en deelneemsters, alsme de groepsprijzen en drie extra bekers voor elke afstand. Jongetje aangereden door personenauto VLISSINGEN Doordat donderdag gen omstreeks tien uur de 5-jarige F. van der Z. uit Vlissingen plotseling de Pres. Rooseveltlaan overstak, kon de bestuurster E. J. K„ eveneens uit Vlis singen, het knaapje niet meer ontwijken en reed hem aan. Dokter A. J. Mjjnlieff die de eerste hulp verleende, liet het jongetje per ambulance naar het Beth- esdaziekenhuis vervoeren. Daar consta teerde men een hersenschudding Bloesemrit VLISSINGEN Evenals vorig jaar or-| ganiseert de vereniging van vrijzinnige hervormden te Vlissingen voor de oude-! ren uit haar groep op één der zaterda gen in mei een bloesemrit. Raad Nisse vergadert donderdag Veilig verkeer' te Souburg reikte diploma's uit SOUBURG De afdeling Souburg van het Verbond voor Veilig Verkeer hield deze week in het gebouw J)e Zwaan' een bijeenkomst voor de geslaagden van de afgelopen cursus. Voorzitter J. Delj opende deze vergadering met een woord van welkom en wel in het bij zonder tot de wethouders, de heren Ch. J. Gillissen Verschage en G, J. Janse, alsmede tot de afgevaardigde van de afdeling Middelburg, mr. J. Kosters. De verkeerstafel heeft goed gewerkt bij het lesgeven. Ruim 20 cursisten hebben hier aan deelgenomen, van wie er 17 exa men hebben gedaan. Hierna gaf hij het woord aan de heer Gillissen Verschage. Deze feliciteerde al le geslaagden en roemde het werk van de cursusleiders, de heren J. Helj en P. de Boe ver e, met hun behaald succes. Allen hebben het begeerde diploma be haald van wie zelfs vijf met lof. Spre ker complimenteerde Veilig Verkeer, afdeling Souburg, voor haar activiteiten. Het ledental gaat nog steeds crescendo. De met lof geslaagden zijn: de dames P. van Oosten-Koeman, W, Buijs-van He- mert, H. Huijbers en de heren J. Buljs en K. Boogaard. Verder slaagden de dames: A. J. Kievit, F. J. Wielemaker- iArendse. G. E. de Voogd-de Munnik. |M. Wisse-Fremou, M. Matthljsse, J. C. de Voogd-Kodde en M. Janse-v. d. Meer en de heren J. de Nooijer. H. de Kok. J. van Oosten. D. Kodde Harthoorn. De heer Deij dankte wethouder Gillis- zee en het Franse St-Hilaire. De groep sen Verschage voor de uitreiking van I leerlingen van middelbare scholen die de diploma's en het gemeentebestuur vorig jaar de trip maakte, had de in- van Vlissingen voor de volle medewer- drukken, daar opgedaan op papier ge king. Door de samenvoeging is reeds zpt- Anneke Ochtman. 1je.a r en mo- gebleken dat de vereniging er niet op menteel studerend aan de rijks kweek- achteruit is gegaan. Voorts bracht hij|sch°°',te Middelburg had dit naar het dank aan de cursusleiders en bood hen oordee! van de jury het beste ^gedaan. MIDDELBURG Traditiegetrouw opent de organist Feike Asma uit Maassluis op dinsdagavond 16 april a (om 8 uur) in de Nieuwe Kerk te Mid delburg de serieorgelconeerten. Het programma, dat organist Asma zal uitvoeren, luidt als volgt: 1 Praelidium, fuga en ciaconna in d-moll van Johann Pachelbel: 2 Cboralvorspiel ,0 Mensch, bewein' dein' Simde grosz' van Johann Sebastian Bach; 3 Sonate HE in A-dur van Felix Mendelssohn, delen: a: Con motto maestoso, met het koraal ,Aus tiefer Not schrei ich zu Dir,' en b: An dante tranquillo; 4 Rasch u.nd feurig, uit de sonate in e-moll, opus 19 van Au gust Gottfried Ritter; 5 Koraal varia ties (opus 22, nummer 2(, .Jesu, meine Freude' van Karl Héller: 6 Sonate da Chiesa (thema met variaties en finale) van Hendrik Andriessen; 7 Twee ko raalbewerkingen, a: Jezus, leven van mijn leven' èn b: Laat ons de grote Naam bezingen,' Feike Asma. Prijsuitreiking opstelwedstrijd Woensdagmiddag maakte burgemees ter D. W. Kastelein in het stadhuis te Zierikzee de winnaressen bekend van de L. C. opstelwedstrijd over St-Hilaire. Al jaren bestaat er een uitwisseling tussen Zierik- NISSE Op donderdag 18 april komt de raad der gemeente Nisse in open bare vergadering bijeen. Er is een voor stel om op het verzoek van een ge deelte van de bewoners van de Molen weg over te gaan tot de aanleg van trottoir op gedeelten waar dit nog niet ligt. afwyzend te beschikken. Verder een voorstel om de basisbeloning de schoolschoonmaakster met ingang van 1 januari 1968 te brengen op 1000, voor tel tot vaststelling van al gemene voorwaarden voor de verkoop van Iwuwterreïn in de gemeente Nis-1 se, voorstel tot aankoop van de kleine traetor van J. Dronkers, met daarach ter aansluitbare kar voor het gebruik van de gemeentewerkman voor de prijs van "50 en een voorstel om de wo- jning Wilhelminastraat 24 onderhands te (verkopen voor de prijs van 18.200 op gebruik bij betaling. een attentie aan. Momenteel telt de vereniging 176 le den. Men hoopt het ledental op 200 te brengen. Mevrouw Janse-v. d. Meer bood namens de cursisten de heren Heij en De Boevere een attentie aan, de dames van beide heren ontvingen een boeket bloemen. De heer Heij dankte mede na mens zijn collega voor de attenties en voor de prettige wijze waarop zij les hadden kunnen geven. Na de pauze wer den enkele films vertoond over het ver keer en een natuurfilm over Noorwegen. Uit handen van burgemeester Kastelein mocht zjj een bekertje in ontvangst ne men. De 15-jarige lyceïst Elsbeth van Bakel kreeg de tweede prijs terwijl Annie van Gastel (17 jaar) van de openbare ulo de derde prijs won. Bij de korte plechtigheid waren aanwezig de heer J. Blouin uit St- Hilaire. die toevallig met een groepje Franse jongeren in Zierikzee vertoeft en wethouder mr K. A. Keunig en mevrouw Vis die van Zierikzeese kant de uitwisse lingen organiseren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 11