[Ëfmal Hetschoonste' douanekantoor. WEINIG WIJZIGINGEN IN TOPTIEN KANSHEBBERS SCHOOLKRANT PH IN CHIPS wielervaria Straks verder feesten NEDERLANDS-BELGISCHE SAMENWERKING De laatste drie maanden bracn- ten voor de Belgen een aanzien lijke verbetering als het op ac commodatie aankomt: zij kon den al enkele vertrekken in ge bruik nemen in het nieuwe ge bouw. Daar wordt nu momen teel alles in gereedheid ge bracht voor de Nederlandse collega's. Na de samenvoeging zijn zowel de ambtenaren die met de controle op het wegver keer zijn belast als zij die zich met de scheepvaart bezighou den ondergebracht in één ge bouw. Dat automobilisten en schippers voordeel hebben van deze efficiënte aanpak staat als een paal boven het kanaalwater. zeeu wsch.vlaan deren ZEEUWSCH-VLAANDEREN VRIJDAG 12 APRIL 1968 De Belgische douanebeambten hebben lange tijd gebruik gemaakt van deze wagens. Sinds drie maanden zitten ze in het nieuwe kantoorgebouw. Schilders en timmerlui leggen momenteel de laatste hand aan het nieuwe onderkomen van in de toekomst zoioel Nederlandse als Belgische douane. Van hieruit zal ook de controle op de scheepvaart plaatsvinden. Een van de ruimten m het nieuwe kantoorgebouw. In de nabije toekomst zitten hier zowel Nederlandse als Belgische douaneambtenaren. ZELZATE-SAS VAN GENT ,Wel, dit wordt het schoonste douanekantoor van België', zegt de Belgische douanebeambte in zijn glazen kotje langs de weg Sas van Gent-Zelzate. En dan wijst hij naar achteren, naar een kolossaal gebouw waar schilders en timmerlui druk be zig zijn met het afwerken van enkele laatste karweitjes. Het schoonste douanekantoor van België en waarschijnlijk ook wel van Nederland, want het is de bedoeling dat binnen niet al te lange tijd de Neder landse en de Belgische douane beambten hier hun werkruim ten zullen vinden. Alles hangt in dit stadium af van de forme le afwikkeling op ministerieel niveau. De Nederlandse douane was eerlijk is eerlijk wat huisves ting betreft de laatste tijd be voorrecht boven de Belgische collega's: het twee verdiepin gen tellende kantoorgebouw onder de rook van Sas van Gent mag dan weliswaar oud zijn, het is altijd nog beter dan de houten wagens waarin de zui derburen bijna twee jaar ge kampeerd hebben. ,En dat was vooral in de winter een koude bedoening', vertelt één van de ambtenaren. ,Onze kantoorruimten stonden aan de oostkant van het kanaal. Bij de verbredingswerkzaamheden zijn ze afgebroken, dat is nu an derhalf jaar geleden'. ,Nu maar even afwachten wat hij zondag in Parijs-Roubaix presteert', schreven we vorige week in deze ru briek over Eddy Merckx. Welnu, het is een fantastische prestatie geworden en een bevestiging van wat we al eerder schreven, namelijk dat deze jongen heel wat in z'n mars heeft. Maar we blijven er by dat het geen supermens is, zoals de Belgen willen doen voorkomen. ,Eddy gaat ook de Tour winnen', sehryven ze nu. Dat heb ik over wylen Stan Ockers, over Rik van Looy en vele. anderen ook wel eens gelezen. Maar de feiten liggen zo, dat het van 193!) geleden is dat ie mand uit het sterkste wielerland ter we reld (Dat is België toch) de Ronde van Frankrijk heeft gewonnen. Dat was Syl- veer Maes. Als men 29 jaar nodig heeft om die prestatie te herhalen, dan mag men bepaald wel wat bescheidener met de pen omgaan. Of niet soms? Op de dinsdag na Pasen (16 april) - edstrijd van groot for- teiyk Gent-We- r uil dat weer heel de internationale .bende' aan dit festijn gaat deelnomen. Een interessante bijzonderheid. Deze wedstrijd werd in 1U66 gewonnen door Herman van Sprin- gel en in 1967 door Eddy Merckx. Res pectievelijk de nummers 2 en 1 van zondag jl in Parys-Roubnix. Nog vroeger dan Merckx en Van Springel kwam Peter l'ost in Rouhaix aan. Hy kreeg eerst een lekke hand en daarna een wielbre.uk, zodat er voor hem geen eer meer te behalen viel. Peter koos een binnenweggetje in de ,liel' uit en arriveerde geruime tyd voor de win naar in Rouhaix. Op donderdag 25 april start in Sa- ragossa de Ronde van Spanje of zoals u wilt de .Vuelta'. De wedstrijd duurt 18 dagen en gaat over een totale afstand van 3109 kilometer. Er zijn twee indivi duele tijdritten in opgenomen, namelijk één op do eerste dag van ruim 4 kilome- Eindelijk komt dan ook in Neder land liel wedstrijdseizoen goed op gang. Ja zelfs in Zeeland. Laten we daar mee beginnen. Het echte Zeeuwse seizoen gaat open te Axel op maandag 2e paas dag met een koers voor nieuwelingen en adspiranten. De nieuwelingen kunnen in de streek blijven want op dinsdag 16 april kunnen zy in Groede terecht waar om half drie het startschot zal worden gegeven. Verder is er voor de beroeps- renners op maandag 15 april een koers te Helmond, terwijl op vrijdag 19 april de Amstel Gold Race zal worden gehou den. Amateurs luinnen in het paasweek einde op vele plaatsen terecht, zoals in de Ronde van Zuid-Oost-Groningen en in Steenbergen en Werkendam. ïn laatst genoemde plaats kunnen ook de dames al starten. De wielerfans weten boven dien dat ze maandag verwacht worden in het Antwerpse Sportpaleis waar het .duel van liet jaar' tussen I'eter Post en Theo Versohueren (omnium van vijf on derdelen) zal worden opgevoerd. Wie er wint? Post natuurlük! (Rik III) VOORZITTER GOOSSENS: VV IJZENDIJKt JUBILEERT IJ ZEND IJKE De voetbalvereni ging IJzendijke zal eind dit of begin volgend jaar een splinternieuw kleed lokaal in gebruik kunnen nemen. Het vormt (ongewild, overigens) het jubi leumgeschenk voor een organisatie die op de kop af vijftig jaar bestaat. ,Die plannen liepen al langer hoor', vertelt een glunderende voorzitter A. C. Goossens. ,Maar vorige week, tijdens onze receptie heeft wethouder Termote mij de tekening gegeven. Daarmee komt dan een eind aan een onhoudbare situatie. We zitten nu namelijk in een afgedankte gemeen tewoning waar absoluut geen comfort is. Voordien huisde de club in twee noodwoninkjes. Daar viel de kalk van de muren.' Hij is verder wel een tevreden man, de heer Goossens. MENSEN IN DE SPORT Wanneer hij de balans opmaakt van vijftig jaar verenigingsleven staan de zaken er helemaal niet zo slecht voor. Ijzendijke heeft een aardig sport veld, de thuiswedstrijden worden goed bezocht en de vereniging brengt vijf elftallen op de been: 2 senioren, junioren en 1 pupillen. Het enige gevaar dat er dreigt is 't degradatie spook, dat echter na de S -1 over winning op Clinge afgelopen zondag kon worden gekeerd. ,We bun Voorzitter Goossens: nieuw kleed gebouw..— gelen zo')i beetje onder aan de vierde klas KNVB. Een degradatie hangt af van de wedstrijden die we tegen Sluiskil moeten spelen. Aarden- burg, dat nog ietsjes lager staat dan wij, krijgt dezelfde tegenstander. Het gaat allemaal van die uitslagen afhangen.' Trainer van Ijzendijke is William Debbout, jarenlang stervoet baller van Goes. ,Hij heeft er zo'n plezier in dat hij twee keer in de week present Is. De junioren nam hij er voor de aardigheid bij, vertelt Goossens. Hij is nog maar een sei zoen voorzitter en hij weet (als oud- Biervlieterniet zo bijster veel van de historie van de vereniging. Wél dat E. de Witte, G. de Witte en Aug. van Nijs8en de initiatiefneiners wa ren. Alleen Van Nijssen leeft nog: hij is erelid, net als A. Colon, ook een van de krachten van het eerste uur. Als de voorzitter namen van prominente spelers moet noemen oarzelt hij niet lang: ,Hannie van Opdorp en Debbout zelf natuurlijk. Vermeulen is een hele tijd uit de roulatie geweest na 'n motorongeluk. Hij begint nu weer een beetje terug te komen.' Rond Pasen wordt IJzen dijke altijd bezocht door de Engelse voetballers, die traditiegetrouw dan in Zeeuwsch-Vlaanderen verblijven. Pinksteren is gereserveerd voor een belangrijke wedstrijd. Dit jaar zal Middelburg tegen Berchemsport uitkomen, al hangt dit, voor wat de Zeeuwse club betreft, nog af van het wedstrijdrooster. In ieder geval komt dan het Zeeuwse elftal. En het jubileum, dat krijgt ook nog een staartje. ,Ja, die receptie was nog maar het begin. Pas na de com petitie gaan we verder feesten. Er staat nog een cabaretavond op het programma en 10e willen de jongens een reis aanbieden naar een grote wedstrijd. Ze hebben al gefluisterd Feyenoord, maar dat staaf, nog niet vast. JAZZ - ft&B - ZANG - BEAT - JAZZ-R&B •i» v ONZE TOPTIEN 1 Cinderella-Rockefella (Esther en Abi Ofarim) 2 Delilah (Tom Jones) 3 Lady Madonna (Beatles) 4 Kom uit de bedstee m'n lief ste (Egbert Douwe) 5 Mr Prikkebeen (Boudewijn de Groot en Elly Nieman) 6 If I were a carpenter (Four Tops J 7 The legend of Xanadu Dave, Dee, Dozy etcj 8 In een rijtuigie (W'im Sonneveld en Leen Jon- gewaard 9 Drinking on my bed (Rob Hoekes r en b group) 10 Congratulations (Cliff Richard) were a carpenter pr.jkte. De kat van ome Willem verdween van de hitlijst. De kanshebbers voor de ko mende toptientjes? Rosie van Don Partridge bijvoorbeeld, I've just lost someboay. de nieuwe Golden Ear rings, What a wonderful world van Louis Armstrong, Jennifer juniper (Donovan) en de Monkees met VaJ- leri. Opmerkelijk feit na een week endje songfestivalmisère: Ronnie Tober is er met zijn Morgen nog steeds niet in geslaagd een plaatsje op de topveertig te bemachtigen. Zou het dan toch niet zo'n best liedje zijn?... Enkele kleine verschuivingen deze week. Esther en Abi nog" steeds 1, Delilah van Tom Jones va"n 4 naar 2. Lady Madonna zakte van 2 naar 3, Kom uit de bedstee van 3 naar 4. Staging voor rar Prikkebeen: vori ge week 6 en nu 5. Dezelfde tendens laat If I were a carpenter zien: van 10 naar 6. Dave, Dozy, Beaky en corporation brengen het er minder goed af: hun Legend of Xanadu zak te van 5 naar 7. De laatste 3 plaat sen van de hitparade worden bezet door nieuwe nummers: In een rij tuigie uit .Ja zuster, nee zuster' ver vangt l'Amour est bleu. Drinking on my bed (Rob Hoeke) kwam in 'de plaats van No money fci roses van de Shoes en Cliff Richard belandde met zijn songfestivalliedje op de 10e sport, waar vorige week nog If I 9 Deze aflevering is gewijd aan het recentelijk verschenen nummer van Uncle Petrus, het schoolblad van het Terneuzense Petrus Hondiuslyceum. De redactieleden hebben hun kopij nogal dicht, bij huis gezocht en dat kwam het blad ten goede. O Uitslag schoolenquéte: Luns. bes te staatshoofd (32 procent), Wilson op tweede plaats met 21 procent, en Johnson nog altijd goede derde met een stemmenpercentage van 12. Sail lant gegeven: 6 procent van de scho lieren blijkt Mao Tse Toeng te waar deren als 's werelds imposantste. 9 Nuchtere jongetjes en meisjes hoor: 68 procent gelooft niet in ho roscopen. Maar ja, we zitten altijd nog met die overige percentjes... den 22 procent, Verenigde Staten 16 procent en Frankrijk 12 procent. 9 Als houden van Mies Bouwman .links' betekent en Willem Duys lief hebben .rechts', dan is het PH het -)6 procent waardeerde 9 In het laatste nummer verder een interview met Jan .Juffermans, waar in hij de nadruk legt op de commu nicatiewerking, die er van kunst, uit gaat, Daarnaast komen wat politieke in- en uitzichten aan bod. 9 Zn de serie interviews met lera ren' hebben de redactieleden ditmaal de heer Beumer, die zich bezighoudt met lichamelijke opvoeding. onder het mes genomen. Bekentenis: Voor al het gym zaaltje (van het PH. red.) is erg vies. maar de toekomst biedt wel goede vovoruitzichten m de vorm van een nieuwe school. Daar om geef ik het liefst veldles. maar de afstand (2 km) is wel bezwaar lijk.' 't Is geen sportman die met fietsen kan... 9 In het dagboek van Wannes trof fen we volgende mededeling aan: leraren beduveld: enkele leerlingen volgen schaatsen in Grenoble oiider de les met oor telefoontjes vanuit broekzak-radio. Niks gezien natuur lijk.' 9 Natuurlijk... 9 Het stukje .The swinging city,' waarin enkele- redactieleden Temeu- zen en zijn hipheid aan een kriti sche (krihese) beschouwing onder werpen komt niet helemaal uit de verf. Het is te weinig concreet om informatief te zijn, te weinig amu sant om met enig succes in de badi nerende hoek geplaatst te kunnen worden. Overigens een bijzonder aar dig nummer, leuk geïllustreerd en prettig leesbaar. CHARL7 JAZZ - R&B - ZANG - BEAT - JAZZ - R&B Het kantoorgebouw van de Nederlandse douane bij Sas van Gent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 25