Nieuwe wet op burgerrechten goedgekeurd ,Vlagincident' werd ge en politieke zaak Ramp met veerboot automobilisten profiteer 255 voordeel STRAFFEN VOOR ZEELUI VERMINDERD Amerika na dood van King ZELFSTANDIGHEID VAN KRUIS VERENIGINGEN MAAKT EEN UNIFORME AANPAK ONMOGELIJK' Ir Van Dis wil bevrijding op 6 mei herdenken Rode hond neemt toe in Nederland Wash and shine GEWONDE VIETNAMESE KINDEREN NIET IN VS-LEGERVLIEGTUIGEN Nederlandse Roosendalers' voor reünie naar Roosendaal DONDERDAG 11 APRIL 1968 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 13 KAPITEIN DE GRAAF VAN DE EOS: Alil'KKTENTlEi Gezagvoerder verwacht dat Grieken zes mannen zullen loslaten ROTTERDAM ,Ik ben ervan overtuigd dat de Grieken deze zaak niet in het politieke vlak hebben getrokken. Het is eenl doodgewoon geval van wat al te luidruchtige zeelieden die in een feestende stad wat verder zijn gegaan dan wenselijk was door het wegnemen van Griek se vlaggen die ze als aandenken hebben meegenomen. Dat het een kwestie van beledigen van de vlag zou zijn geweest, kan er bij mij niet in. Op dit punt is de zaak wel wat overtrokken. Zes van de acht gearresteerden zit ten nog in het gevang van He- raklion. Maar vandaag wordt de zaak in hoger beroep behan deld. Ik heb er wel vertrouwen in dat ze die zeven maanden niet behoeven uit te zitten'. Dat verklaarde woensdagmorgen ka pitein Th. de Graaf (40) uit Heilo toen hij met zijn schip, de EOS van de KNSM, was binnengekomen van een reis naar de Middellandse Zee en af gemeerd was in de Prinses Beatrix- haven. Met hem waren de derde werktuigkundige B. ten Brink (24) uit Leimijden en de handlanger J. J. Baas (23) uit Avenhorn, die de dans ontsprongen zijn. Op hen werden geen vlaggen gevonden, wat vrijspraak tot gevolg had. Feest De EOS was op 25 maart in de haven van Heraklion op Kreta aangekomen. De volgende dag was het de Griekse nationale feestdag ter herdenking van de bevrijding van de Turkse overheer sing. .Dat is een dag lang feest', vertelde kapitein De Graaf, .parades, volks dansen op straat, vlaggen aan de ge vels van allo huizen, 's Avonds is eer deel van mjjn bemanning normaal gaan passagieren. Ze gingen in groer jes de wal op, troffen elkaar later I de stad en bleven toen by elkaar'. ,Dat gebeurt wel meer. Ze hebben het feest flink meegevierd, maar er was geen enkele wanklank. De Kretensers zijn gemoedelijke mensen. De zaak liep wel wat uit de hand toen een viertal Amerikaanse militairen van de luchtmachtbasis op Kreta zich bij het groepje voegde. En dat eindigde ln de loop van ae avond in het weg nemen van een zestal Griekse vlaggen die zo maar voor het grijpen hingen. Dat was blijkbaar aanleiding voor de politie om in te grflpen. Mijn acht mensen werden aangehouden en op gebracht. De Amerikanen waren han diger en draaiden zich er uit. StaP óók tij. de grijze \ddelniaa draag ^erlen/f^ -^OUfig WILMINGTON, Amerika Na de begrafenis van ds Martin Lu ther King zijn in diverse Ameri kaanse steden de rassenonlusten weer opgelaaid. Op de foto in de stad Wilmington moeten soldaten brandweerlieden, op weg naar een van de 15 grote branden, met wapens in de hand, begeleiden. met de Nederlandse consul, maar w kregen de acht niet los. Twee dagen later kwamen ze voor de rechtbank. Het hele verloop van de rechtspleging was volkomen normaal. Omdat we nog altijd dachten dat het wel met een sisser zou aflopen, hebben geen verdediger in ae arm genomen. Bij het verhoor trad de consul als tolk op'. Normaal proces ,Het verloop van het proces was vol komen normaal, al was de eis niet mis. Twaalf maanden gevangenis straf voor belediging van de Griekse vlag. Dat het zeven maanden werden, was te danken aan het feit dat ze al lemaal excuses hebben aangeboden voor het wegnemen van de vlaggen. De derde werktuigkundige en de handlanger werden vrijgesproken, omdat op hen geen vlag werd gevon den. In hechtenis ,Ik ben direct op de hoogte gesteld van wat er was gebeurd. Nog diezelf de avond kwam een poli tie-off icier aan boord en wat die vertelde was niet zo alarmerendZo van: de volgende morgen zullen ze wel wor den losgelaten na een boete te hebben betaald. Het pakte echter anders uit. Ze werden in hechtenis gehouden. Ik heb me direct in verbinding gesteld (ADVERTENTIE) de tweede en derde stuurman, marconist, een matroos, de hofmees ter en de kok'. De behandeling klaarde de derde werktuig! De twee dagen voorarrest werden in een lokaal doorgebracht. De zes die een vonnis kregen werden daarna naar de gevangenis overgebracht waar ze niet cellulair werden opgeslo ten. Overdag zijn ze bij elkaar. De nacht moeten zij getween in een cel doorbrengen. Via de agent en de consul kon de mo gelijkheid worden geschapen dat de gevangenen met hun familie kunnen corresponderen met als enige restric tie dat ze niet over politieke zaken schrijven. Er zijn reeds brieven door gekomen. Tijdens het proces traden alleen Griekse getuigen op. die een wel wat gekleurd verhaal van het ge beurde ophingen. ,Er werden trou wens volgens hun verklaringen 65 vlaggen vermist, terwijl er Dij onze mensen slechts zes zijn gevonden. Waar zijn die andere dan gebleven"' zo zei de gezagvoerder. Direct na het vonnis hebben de ver oordeelden hoger beroep aangetekend. REEDS 37 SLACHTOFFERS VAN ONLUSTEN WASHINGTON (AFP) Het Amerikaanse huis van afgevaar digden heeft woensdag de wet op de burgerrechten, met onder ande re het verbod op discriminatie bij huur of verkoop van huizen, goed gekeurd. De afgevaardigden hadden daarvóór een amendement afgewezen van tegenstan ders van de zogenaamde .free housing", die hadden voorgesteld dit onderdeel van het wetsvoorstel door een commissie van de senaat en het huis van afgevaardig den te laten bestuderen. Eerder was het wetsvoorstel door de senaat goedge keurd. Het wetsvoorstel is bijna een jaar geleden aan het congres voorgelegd. Congresleden ontkennen dat de aanvaar ding iets te maken zou hebben met de onlusten die na de moord op dr Martin Luther King in meer dan 100 Ameri kaanse steden zijn uitgebroken. In het wetsvoorstel zijn ook voorzienin gen opgenomen ter bescherming van ijveraars voor gelijke burgerrechten en bestraffing van het aanzetten tot on lusten. ROTTERDAM (ANP) De zes op varenden van de KNSM-vrachtvaarder .Eos', die eind maart ln Heraklion op Kreta zeven maanden gevangenisstraf kregen opgelegd wegens belediging van de Griekse vlag, hebben woensdag bij de behandeling van hun zaak in hoger beroep een annzleniyke strafverminde ring gekregen. Dit werd gisteravond bekend. De agent van de KNSM in Heraklion kon woensdagmiddag melden dat de straffen die de tweede stuurman, de derde stuurman en de radio-officder op gelegd hadden gekregen, zijn terugge bracht van zeven maanden tot twee maanden. De straffen van de hofmees ter, de matroos en de kok werden door het vonnis in hoger beroep lng pen van zeven maanden tot and maand. Deze aanzienlijke strafvermindering opent de mogelijkheid om de resterende straftijd af te kopen. De KNSM is. via haar agent in Heraklion druk bezig de ze afkoping te regelen. Bij de KNSM denkt men dat het af kopen van de nu nog resterende straf fen een bedrag van tussen de vijf en tienduizend gulden gemoeid zal zijn. De dood op de weg HAZERSWOUDE (ANP) Dins dagmiddag omstreeks kwart voor zes is de 90-jarige heer B. Ribbe uit Lei den bij een verkeersongeluk om het le ven gekomen. Hij liep van een boerenerf de Rijndijk te Hazerswoude op. waar hij werd aangereden door een auto. Terlenka Young kostuums zijn in alle moderne herenkledingzaken verkrijgbaar. Tëklenka YOHHJ' Rapport concludeert: UTRECHT (ANP) ,Het is met! van dc conclusie* uit r*P- jxirt dat het gemeenschappelijk instituut name de vergaande autonomie1 voor toegepast* psychologie in Nymegen 1 eelt uitgebracht over een inveotansa- ieonderzoek nnnr tie functie en tank van binnen de kruisorganisatie die een uitgroei mogelijk heeft gemaakt, Het het Wlt-Oele KruK ingesteld, dat m net huidige stadium een uniforme aanpak en een overzich telijke en hanteerbare organisa- Bedrijf' idealen lijken, gaat nog steeds verder'. nd v Oproer Met drie nieuwe slachtoffers dins dagnacht is het aantal doden ten ge volge van de rassenonlusten, die na de moord op ds Martin Luther King DEN HAAG (ANP) Ir C. N. van Dis, tweede-kamerlid voor de Staatkun dig-Gereformeerde Party, heeft minis ter-president De Jong schriftelijk ver zocht to bevorderen, dat de viering van de herdenking der oevrijding dit Jaar van 5 naar 6 mei wordt verschoven. De heer Van Dis heeft dit verzoek ge daan omdat 5 mei op een zondag valt en uit de overweging, dat bjj een natio nale feestdag bepaalde groeperingen of een bepaalde groepering door de rege ring niet ln een positie behoren/behoort te worden gebracht, die hen er om gods dienstige redenen toe noopt hun mede werking aan de viering te onthouden. Levenslang voor neger in Zuidwest-Af rika PRETORIA (RTR) Een neger die tijdens het terroristenproces in Zuid west-Afrika ziek was geworden, Micha el Moses, is woensdag in Pretoria ver oordeeld tot levenslange gevangenis straf. Hij werd schuldig bevonden aar terreur. HIJ had in Tanzania en Egyp te zijn opleiding ontvangen en was daar na met een groep gewapende negers naar Ovambolond teruggekeerd om blanken cn stamhoofden te vermoorden, zei de rechter. Van de 33 negers die in februari wer den veroordeeld kregen 19 levenslang, twintig jaar en de rest vijf jaar. I in de Verenigde Staten zijn uitgebro ken, op 37 gekomen. De politie heeft ruim 16.000 arrestaties verricht en ongeveer 4.000 mensen hebben ver wondingen opgelopen, terwijl de aan- gerichte schade op meer dan 27 mil joen dollar (bijna 100 miljoen gul den) wordt geschat. De dinsdag te Jojlin in de Amerikaanse staat Missouri gearresteerde evangelist Lynn. R. Cleveland is woensdag on schuldig bevonden aan de moord op King en vrijgelaten. Volgens een in Memphis verschijnend blad heeft iemand kort na de aanslag ds Martin Luther King geprobeerd politie van de plaats van ae moord te lokken door met een mobiele zender valse politleoproepen over de achtervol ging van twee auto's to lanceren. Het blad schreef dat tijdens de aanslag voor het gebouw van waar ds King werd doodgeschoten een auto geparkeerd stond met een speciale radioantenne. Raad van beroep behandelt voeding loods (Van onze correspondent) UTRECHT De centrale raad van beroep ln Utrecht behandelde woens dagmorgen de zaak van de loods F. E. E. uit Rotterdam. Bij deze kwestie die ai van 1965 loopt gaat het er om of de loods een voLleaige maaltijd tijdens zijn werk heeft genoten of dat hij slechts enige voeding heeft ontvangen na de tijd voor een maaltijdzitting, na dat hij een schip had beloodst. Volgens een woordvoerder voor de loods, de neer B. Kenemans. was er geen spra ke van een volledige maaltijd, maar van enige voeding ln de vorm van twee sneetjes brood met gestoomde makreel. Terecht, aldus de heer Kenemans, maakt de loods volgens de voorschrif ten aanspraak op een maaltijdvergoe ding van 4,25. De heer Kenemans verzocht de r van beroep van de heer E. gegrond te verklaren. De commissaris van loodswezen was niet verschenen, raad bepaalde de uitspraak op woens dag 1 mei. Optreden tegen de haringworm DEN HAAG Het aantal gevallen van rode hond neemt op het ogenblik ln ons land sterk toe. lUt de oppaven, die de artsen volgens de besmettelijke ziek- tenwet verplicht zijn in te dienen, biykt dat in het eerste kwartaal van dit jaar 1105 gevallen van rode hond zyn aan gemeld tegen 223 in dezelfde periode van 1967. Aangezien vele huisartsen de ze ziekte als dermate licht beschouwen dat zy de geconstateerde gevallen niet by de volksgezondheid»instantie* opge ven, nemen deskundigen aan dat het aantal werkelijke besmettingen bedui dend hoger ligt. Volgens het ministerie van sociale za ken en volksgezondheid is er geen aan leiding voor bezorgdheid, omdat de en macht wordt ziekte zelden ernstig van aard is. Wel den lande ha- betekent een dergelijke .golf een extra (Van onze correspondent) DEN HAAG Deze zomer zal krach tiger dan ooit worden opgetreden te gen handelaars, die met haringworm besmette haring ter consumptie aanbie den. Het ministerie van landbouw en visserij zegt, dat ni Ingezet om overal ring te onderzoeken op levende wor-1 bedreiging voor vrouwen, die in de eer- men. Als de nood aan de man komt, ste vier maanden van zwangerschap zullen niet alleen controleurs van de al- verkeren. Omdat bij een eventuele be- gemene inspectie dienst haringkramen gmetting met rode hond de vrucht Voor de snelle was- en glansbeurt van uw auto. 2 flakons met M Qjj speciaalspons tijdelijk slechts Voldoende voor 40 wasbeurten FORMELE WEIGERING VAN WASHINGTON LAUSANNE (.AFP) De Amerikaanse regering heeft een verzoek van de liefdadlgheidsorganisatie .Terre des Hommes' om gewonde Vietnamese kinderen met tussen Vietnam en Europa vliegende militaire toestellen mee te nemen van de hand gewezen.. Militaire vliegtuigen mogen geen burgers vervoeren, zo motiveert de rege ring haar weigering. inkels aflopen, maar zullen alle andere controlediensten ingeschakeld worden. Schippersknecht omgekomen LEEUWARDEN (ANP) Door ge brek aan zuurstof is dinsdagnacht de 15-jarige schippersknecht S. Hoekstra uit Zwaagwesteinde om het leven ge komen. De jongen sliep samen met de 19-ja rige schipperszoon D. Rink uit Leeuwar den in de roef van het binnenschip ,Hoop op zegen', dat bij Spannenburg lag ge meerd. De jongens hadden in de stuur hut van het schip een petroleumvergas- ser laten branden, terwijl de deuren en ramen dicht zaten. Een andere schipper kreeg woensdagmorgen geen ge hoor toen hij de jongens wilde wekken. Hij sloeg een raampje in en trof Hoek stra dood aan. Rink werd in bewustelo ze toestand naar het ziekenhuis te Sneek gebracht. H(j verkeert niet in le vensgevaar. vaar kan lopen. Het hoofd van de afde ling volksgezondheid van Den Haag, de arts F. J. H. Noordhoek Hegt, is van mening dat de Haagse huisartsen op het ogenblik voldoende attent zijn op de ziekte. Vijfmaal acht wordt in mei zes maal twee AMSTERDAM (ANP) De ge meente Amsterdam gaat in sa menwerking met de PTT en een reclamebureau een uitgebreide campagne voeren om de hoofd stedelijke bevolking zo spoedig mogelijk eigen te maken met het nieuwe centrale alarmnummer van de politie. Het vertrouwde vijfmaal acht (888S8) wordt met ingang van de avond van 10 mei om technische redenen vervangen door zesmaal twee (222222). Het nummer zal niet alleen extra op vallend worden vermeld op de in mei verschijnende telefoongids van Amsterdam, maar ondermeer ook met affiches in de openbare telefooncellen. Voorts zal het nieu we nummer op de ingangsdatum op de surveillancewagens van da politie worden aangebracht en zullen 200 in de stad aangeplakte affiches de hoofdstedelingen op de wijziging attenderen. Het oude nummer, waarvan de politie met enige weemoed afscheid neemt, zou op 4 oktober a s 20 jaar in ge bruik zijn. In die periode is vljf- maalaeht een begrip voor de be volking geworden. Er zijn zelfs mensen geweest die de aandui ding niet meer als telefoonnum mer zagen getuige hun vraag aan de PTT. wat of het telefoonnum mer van vijfmaal acht was De aanvragem om assistentie hebben in de loop der jaren een storm achtige ontwikkeling te zien gegeven. Waren het er op de eer ste dag 12, thans is het aantal gegroeid tot gemiddeld 300 per dag of ca 110.000 per jaar. De politie begon destijds met drie zo genaamde vijfmaalacht wagens, thans zijn het er 60. Hun hulp wordt in hoofdzaak ingeroepen bij aanrijdingen. j>arkeermoeilijkhe- den, baldadigheden en ruzies, hoe wel de bemanningen indien nodig ook niet schromen bij een beval ling te helpen. Een nu 10-jarig Amsterdammertje dankt zijn naam Rudolf Anton. Dirk aan de assistentie die twee politieman nen verleenden bij zijn geboorte. Zijn dankbare ouders gebruikten de beginletters van Radio Auto Dienst (RAD) als uitgangspunt voor de namen van hun zoon erpleegstem en kraamverzorgsters. On geveer .2 procent van bet Nederlandse volk is lid van een kruisvereniging Omdat het dienstenpakket dat een kruis vereniging aanbiedt van plaats tot plaats verschilt, hadden de landelijke or ganisaties geen duidelijk inzicht ln de plaatselijke situatie rond de wijkver pleegster. hetgeen een handicap bieek bjj de beleidsvorming, het aanvaarden van nieuwe taken, het moderniseren van or ganisatievormen en dergelijke. Vandaar de opdracht van het Wit-Gele KruiB aan het Nijmeegse instituut. Aanbevelingen Het bijna 200 pagina's tellende rapport besluit met een aantal opmerkingen en aanbevelingen Zo menen de onderzoe kers, dat de grote verscheidenheid ln het kruiswerk een optimaal functioneren van de kruisorganisatie en de gezond heidszorg ln de weg staat en leidt tot verschillende opvattingen over de taak van de kruisverenigingen en tot regiona le en plaatselijke verschillen in het diens tenpakket. Om aan deze situatie een einde te makgn zal, aldus het rapport, de plaatselijke au tonomie moeten worden aangetast, ook al behoeft het beginsel van de decentra lisering niet helemaal te verdwijnen. Bezwaar heeft het instituut ook tegen de zwakke hiërarchieke verhoudingen bin nen de kruisorganisatie. .Inplaata van met bindende richtlijnen, vaste procedu res, voorschriften, controle, bevoegdhe den en sancties, moet men zich door de gehele organisatie heen behelpen met overleg, overtreding, persoonlijk over wicht en adviezen', aldus het rapport. Een en ander heeft tot gevolg, dat plaat selijke besturen, plaatselijke zorg en al lerlei diensten vaak onvoldoende en soms gebrekkig functioneren. Ondanks de organisatorische feilen komt de wijkverpleegster uit het rapport naar voren als een hardwerkende verpleegster die van vele markten thuis Is en die in haar wijk een echte vertrouwensfiguur Experiment Kolonel Pantchoulidzew overleden DEN HAAG (ANP) Het particulier secretariaat van prins Bemhard heeft meegedeeld, dat woensdag op kasteel Warmelo in Diepenheim kolonel A. E. Pantchoulidzew is overleden, die sinds 1921 huisgenoot en vriend was van de familie van prins Bemhard. De heer Pantchoulidzew, die kolonel 5s reesc bij de Russische keizerlijke gar is in 1921 uit Rusland geemigreerd Hy was een van de getuigen bij het hu welijk van koningin Juliana en prins Bernhard. Toen prinses Armgard na de oorlog zich in Nederland vestigde, kwam kolonel Pantchoulidzew mee naar War melo. De kruisverenigingen onderzoeken hoe de wykverpleegster kan worden ontlast van taken die ook door anderen verricht kunnen worden. In enkele plaatsen worden in het kader van een landelijk experiment waaraan ook het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid meewerkt) proeven go- nomen met de Inschakeling van ziekerv- verzorgsters. Verder streeft men naar een grotere efficiency door het creëren van grotere werkeenheden door middel van regio- of districtsvorming. De kruis verenigingen zoeken samen met het Ne derlands Huisartseninstituut naar moge lijkheden voor een betere samenwerking tussen huisarts en wijkverpleegster. Op dezelfde manier worden onderzoekingen verricht samen met het algemeen maat schappelijk werk en de geestelijke ge zondheidszorg. Het Wit-Gele Kruis orga niseert in oktober een tweedaags con gres met als thema .zorgen voor mor gen'. Op dit congres zal gezocht worden naar aansluiting van de huidige gezond heidszorg op die van de toekomst. ADVERTENTIE (Slot van pagina 1) geredden zijn vijf kinderen van wie de identiteit nog niet was vastge steld. Vele geredden hadden lof voor het kor date optreden van de bemanning, die alles in het werk had gesteld om vrou wen en kinderen eerst in de redding boten te krijgen. Een bemanningslid dook in het kolkende water om rond- I drijvende passagiers in veiligheid te Bij viering 700 jaar stad (Van onze correspondent) ROOSENDAAL Za terdag 18 mei wordt Roosendaal een reünie gehouden van personen uit binnen- en buiten land wier geslachtsnaam mogelijk fs ontleend uan de naam van deze stad. Het Is een stunt van de Stichting Roosendaal 700 jaar en van de plaatse lijke VW In het kader van de viering van het 700-jarig beslaan Roosendaal, welke vie ring juist in die periode zyn hoogtepunt bereikt. Twee dagen nadat de in- schryvlngstermyn voor deze reünie is openge steld hadden zich reeds ruim 300 deelnemers ge meld. Coördinator J. Thomas, chef van de tweede af deling van de gemeente secretarie van Roosen daal, treft momenteel voorbereidingen voor eer uitgebreid feestprogram ma. Toen het idee was geboren om deze reünie te houden heeft men zich rd hoe komen we aan de adressen van alle Nederlanders wier naam herinnert aan Roo sendaal? Het ging hier dus niet alleen om naam Roosendaal, maar ook om de klank ver wante namen, zoals Roo sendaal (van) Rozendaal (van) Rozendal (van) Roosendael (van) Rosen- daal (van) Rosendael en noem alle mogelijkheden De op. eenvoudig, mas schreef simpelweg de afdeling bevolking van alle Nederlandse ge meenten aan en verzocht die de adressen van alle .Roosendaler' te mogen ontvangen. Op Amster dam na (,geen tijd') ver leenden alle gemeenten spontaan hun medewer king. Het resultaat was dat de heer Thomas de beschikking kreeg over zo'n 4000 adressen. Van dit aantal schrokken zelfs de organisatoren en besloten werd daarom de reünie in eerste instan tie te beperken tot de .Roosendalers' uit de provincies Noord-Bra bant, Zeeland, Limburg en Zuid-Holland. In to taal een 1000 personen. Deze werden door het gemeentebestuur in Roo sendaal aangeschreven om deel te nemen aan de reünie. Tegelijk werd hun een overzicht toege zonden van alle evene menten in het kader van de viering van het 700- jarte bestaan van Roo sendaal. Een voorlopig programma voor de re- uniedag en een folder van de VW van Roo sendaal. De reacties waren ver bluffend. Drie postbestel lingen leverden in eersto instantie reeds ruim 300 aanmeldingen op die uit het gehele land afkom stig waren, waarbij met name Scheijndel, Schie dam en Leiden over veel .Roosendalers' blijken te beschikken. Geen paniek Een verslaggever zag vanaf de wal dat de bootsman met in beide armen een kind het water in sprong en zich drij vende wist te houden totdat hij aan boord van een reddingboot werd gehe sen. Passagiers waren ontsteld over de snel le ondergang van de .Wahine', maar volgens hen was er aan boord geen pa niek uitgebroken. De .Wahine'-vrouw in de Maori-taal gold als een der meest luxueuze veer boten ter wereld en was het vlagge- schip van de Union Steamship Company, die de verbindingen in Nieuw-Zeelarid onderhoudt De naam is echter besmet. Een andere .Wahine', die tydens de Koreaanse oor log als troepenschip dienst deed. liep ln 1951 ten noorden van Darwin in Australië aan de grond en verging, maar alle 575 militairen en bemanningsleden werden gered. GELDBOETEN VOOR ONGEVAL MET 4 DODEN DELFT (ANP) De kantonrechter van Delft, mr J. A. de Jong. heeft woensdag de 18-jarige tuinder H. J. C- E. uit Ber-1 kei en Rodenrys veroordeeld tot drie i geldboetes tot een totaal van 325 gulden. De jonge tuinder was de bestuurder van een auto, die in de nieuwjaarsnacht dit jaar slipte en in de Xoordeindsevaart in Berkel en Rodenrijs reed, als gevolg waarvan drie meisjes en ëën Jongen om het leven kwamen. De jongen stond terecht, omdat hij zon-| der rijbewijs had gereden en de banden van de wagen glad waren. Een mede- eigenaar van de auto, de 19-jarige land bouwer H. J. C. E. V., eveneens uit Berkel en Rodenrijs, werd veroordeld tot een boete van 120 gulden. De auto werd verbeurd verklaard. Mr De Jong vonniste overeenkomstig de eisen van de officier van justitie, mr' J. T. de Wit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 13