Rode Kruis: 2700 leden bij Aannemerscombinatie wil oeververbinding Westerscheide bouwen D£ BILT Mevrouw Van Aartsen kocht eerste ,brug'-zomerzegels TIJDELIJK POSTKANTOOR ,DE VAL' Startsein verkoop op postkantoren MIDDENSTAND IN ZIER1KZEE: VAN 11 TOT 18 MEI V00RJAARS- BEURS MUSEUM DEVENTER KOCHT SPEL OP VEILING TE MIDDELBURG Plattelandsvrouwen uit Zeeland op 18 april in Goes bijeen Schooldag prot.chr. onderwijs 26 april in Schouwburg IN AFGELOPEN JAAR Sinds 1965 winst van 8400 leden Nog Zeeuws succes beroepenwedstrijd STILLE GROET AAN NEGERLEIDER leeuwse ALMANAK Interdeparte mentaal overleg Serieuze poging VERKEER OVER ZEELANDBRUG BLUFT STIJGEN Verwacht: 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 10 APRIL 1968 IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIlllUlllllll ZIERIKZKE Mevrouw C. van Aartsen-Stap heeft dinsdagmor gen de eerste romerzegels ge koekt, waarop de afbeelding staat van de Zeelandbrug. In restaurant ,De Val' bij Zierikzee gaf zij daar mee het startsein voor de verkoop van de zegels, die vanaf dinsdag ook op de postkantoren zijn te krijgen. Zoals bekend: de zomer- zegels kosten meer dan normale postzegels. De meeropbrengst wordt besteied voor steun aan cul turele en sociale doeleinden in Ne derland en de overzeese rijksdelen. De serie zegels heeft dit jaar de afbeelding van bruggen in Neder land. Als de schattingen van de PTT juist zijn kocht mevrouw Van Aartsen de eerste zegels met de Zeelandbrug van de anderhalf mil joen, die in omloop komen. Met stempels, die op Zeeuwse postkan toren in de stempelmachine zijn gezet, zal worden gezorgd, dat in totaal 5 miljoen afbeeldingen van de Zeelandbrug de wereld ingaan. De directeur van het Middelburgse postdistrict, de heer C. S. Vis, maakte dat duidelijk in 'n korte toespraak, nadat op 't terras van .De Val', dat tijdelijk als postkan toor was ingericht, al door me vrouw Van Aartsen en een aantal genodigden voor 219 aan zo- merzegels was gekocht. Namens commissarissen en direc tie van de NV Provinciale Zeeuw se Brugmaatsohappij werd het woord gevoerd door gedeputeerde A. J. Kaland. Hij wees erop, dat een vaste oeververbinding over of onder de Westersciielde moge lijk veel eerder te venvachten is. dan velen nog denken. .Er zijn tekenen, die erop wijzen, dat de realisatie ervan binnen kor te termijn tot de mogelijkheden zal behoren', aldus de heer Ka- land, die het comité voor zomer- zegels en de PTT de suggestie deed als het zover is in een nieuwe serie van bruggen en wa terstaatswerken een afbeelding van de brug of tunnel van de Wes'- terschelde te brengen. De heer Kaland stelde, dat vorig jaar de opbrengst van de zomer- zegels ƒ670.000 is geweest. Daar mee kunnen activiteiten op sociaal en cultureel gebied worden ont wikkeld, waarvoor nog geen fond sen beschikbaar zijn. De heer Kaland overhandigde de echtgenote van de commissaris van de koningin in Zeeland een ingelijste zomerzegel met de af beelding van de Zeelandbrug. De presidente van de UVV te Mid delburg. mevrouw G. Hesselink- Mondria uitte in een toespraakje de wens, dat de Zeelandbrug door deze zomerzegels meer bekendheid zal krijgen. De zegels met de Zeelandbrug kosten 45 cent. .De duurdere dus', constateerde me vrouw Hesseling. ,Dat is ook pas send bij deze dure brug'. Namens het landelijk comité werd gesproken door de heer R. Roo- denburg. Voor mevrouw Van Aartsen en de heer Kaland waren er ook herinneringsgeschenkjes van de PTT. Op de foto: de echtgenote van Zeelands commissaris der ko ningin koopt van de leidster van het zomerzegelcomité, te ■Middelburg, mevrouw M. Visch-Streefkerk en van me vrouw M. D. Kastelein-Van Houdt, echtgenote van Zierik- zees burgemeester, de eerste zomerzegels met de Zeeland brug. (Foto PZC). ZIERIKZKE De Zierik/.eese midden stand zal in de week van 11 tot IX mei met een .voorjnnrsbeurs' op het Havenplein verschijnen. Ongeveer veertig Zïerikzeese zaken nemen er aan deel. De bedoeling is, dat er in het centrum van de stad een week lang een hal met houten vloeren wordt opgezet, waarin behalve de stands ook een restaurant wordt on dergebracht. Burgemeester D. Kastelein zal de beurs op zaterdag 11 mei officieel openen. Het initiatief voor deze middenstands- tentoonstelling gaat uit van de stich ting Zakencentrum. In dit centrum hebben zich een aantal middenstan ders gebundeld, die menen, dat de Zle- rikzeese Middenstands Centrale te weinig activiteiten aan de dag legt: als die activiteiten er van die kant wel komen, zal liet Zakencentrum haar activiteiten weer .inbrengen'. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Kind (2 jaar) in sloot verdronken te Zonnemaire ZONNEMAIRE Het tweejarig zoon tje van de familie Van der Wekken uit Zonnemaire is maandagmiddag bij het spelen op het erf van de boerderij van zijn ouders in een sloot geraakt. Het kind, dat pas later op de middag ver mist werd, bleek, toen het gevonden werd, reeds verdronken te zijn. (ADVERTENTIE) KEUKENS SHOWROOM VAN OPPEN-KAAN BURCHTSTRAAT 48 OOST- EN WEST-SOUBURG MIDDELBURG Uit heel Nederland en België was er dinsdag belangstel ling voor de veiling van goederen uit het bezit van wijlen barones De Nowi- na Witkoski uit het kasteel ,Des Basses Loges' in Fontainebleau. Dat ge beurde door veilingmeester A. I. Verhage uit Groede in de foyer van de schouwburg. Op deze veiling werd het museum in Deventer voor 275 eige naar van een kinderspel. Een zeldzame singing birdbox kwam voor 500, in bezit van de veilingmeester zelf. Drie tabakspotten met koperen deksel gingen voor f 900,weg en een bed uit de tijd van Lodevvijk de vijftiende bracht zelfs 1200.- op. rikzee en omgeving: men wil zo naar buiten treden om een extra ac cent te zetten op de centrumfunctie van de stad. Dat de middenstand die functie benut blijkt ook uit de vele verbouwingen en modernisering van de afgelopen jaren in de zaken. Zoals gezegd: naast veertig exposanten, die hun artikelen zullen demonstreren en voorlichting zullen geven, bevat de bal ook een week van de voorjaars- beurs. Voor de jeugd zal tv-figuur .Bromsnor' optreden. In de commissie van ontvangst bij de opening van de beurs fungeren de heren J, bij de Vaa- te, J. G. Simmers en M. Deurlo. De organisatie van het geheel is in han den gesteld van de heer J. Groels uitj Dunster. Sleutel in contact: auto gestolen in Lewedorp LEWEDORP De rijkspolitie van 's- Heer-Arendskerke :s bezig met een on derzoek naar de diefstal van een perso nenauto. De wagen moet tussen maan dagavond 11 uur en dinsdagmorgen vroeg in Lewedorp zijn gestolen. De eigenaar, J. H. U., had de auto maan dagavond voor zijn woning neergezet, maar het sleuteltje in het contact laten zitten. Toen hij 's morgens wilde ver trekken, was zijn auto verdwenen. Mogelijk in juli een Zeeuws bureau levens- en gezinsmoeilijkheden (Van onze kerknieuwsredacteur) MIDDELBURG Mogelijk nog in juli zal in Zeeland beginnen een bureau voor levens- en gezinsmoeilijkheden, dat zal worden ondergebracht bij het Zeeuws instituut voor de geestelijke volksge zondheid. Het bureau is één van de re sultaten van de samenwerking van het maatschappelijk werk op levensbeschou welijke en algemene grondslag in Zee land. Het moeilijkste is momenteel om het bu reau te bemannen met een maatschap pelijk werker met voortgezette oplei ding en een psycholoog. Men heeft echter goede hoop binnenkort te zullen slagen. Lijk aangespoeld bij Colijnsplaat COLIJNSPLAAT In de loop van maandagmiddag ontdekte de lieer De Regt iets ten noorden van Colijnsplaat een aangespoeld lijk in verregaande staat van ontbinding. Onmiddellijk alar meerde hij de politie, die omstreeks vier uur ter plaatse verscheen. Directe identificatie was bij de eerste lijkschouwing niet mogelijk, aangezien het lichaam geheel ontkleed was. Wel kon men vaststellen, dat het van het mannelijke geslacht is. Aan de hand van lijsten met nog vermisten zal de rijks politie te water van Wemeldinge dinsdag proberen de identiteit vast te stellen. Men veronderstelt dat het lichaam al en kele maanden in het water heeft gelegen en het waarschijnlijk van een drenkeling Vrachtwagen door afsluitboom van Zeelandbrug COLIJNSPLAAT Een vrachtwagen' heeft dinsdagmorgen een afsluithek bij de tolhuisjes bjj de. Zeelandbrug omver gereden. De vrachtwagen werd bestuurd door Cl. J. P. U. uit Zonnemaire cn kwam uit de richting van Goes. De chauffeur verklaarde,' dat zijn rem weigerde, toen hij voor het linkertol huisje wilde stoppen Hij draaide naar rechts en reed tegen het hek, dat werd beschadigd. De auto werd licht be schadigd. GOES De afdeling Zeeland van de Ne derlandse Bond van Plattelandsvrouwen hbudt op donderdag IS april de provin ciale voorjaarsvergadering in ,De Prins van Oranje' te Goes. De agenda bevat in de morgenuren een aantal huishoudelijke, zaken, waaronder de verslagen van ver schillende activiteiten en vergaderingen. Er zal ook afscheid worden genomen van de presidente en van de afgetreden provinciale bestuursleden. Het middagprogramma bevat onder meer een show van zelfvervaardigde tie- nerkleding in het kader van de provin ciale naaiwedstrijd, waarvan ook de uit slag bekend wordt gemaakt. Inspecteur L. F. J. H. Frantzen van het lager on derwijs houdt een inleiding over .vragen rond het buitengewoon lager onderwijs.' De voorjaarvergadering begint om half elf. MIDDELBURG Op vrijdag 26 april wordt in de schouwburg te Middelburg de jaarlijkse schooldag voor het protes tants christelijk onderwijs in Zeeland ge houden. Na een openingswoord van de voorzitter van het negende district van de schoolraad voor scholen met de bijbel, de lieer J. A. van Bennekom. behandelt drs G. Visser, godsdienstonderwijzer bij liet kweekschoolonderwijs te Amsterdam het onderwerp .Moeten wij de bijbelse geschiedenis nu anders vertellen dan MIDDELBURG Het Zeeuwse Rode Kruis heeft er in het afgelo pen jaar 2700 nieuwe leden bijge-j kregen. Van 31.368 leden eind 1966 .sprong' het ledenaantal eind 1967 naar 33.891, waarhij reke ning moet worden gehouden metl een verlies van 190 leden in eeni achttal afdelingen. Het Zeeuws' gemiddelde bereikte daarmee een percentage van 47.3: dat betekent,j dat bijna de helft van de Zeeuwse vroeger?' In de middagvergadering staat .het kerklied, brug tussen kerk en cultuur' centraal. Inleider is de heer F. Mehrtens. Er zal ook weer een overzicht worden gegeven van schoolbehoeften en leermiddelen via een tentoonstelling. De vergadering begint om 10 uur. GOES Er is op de nationale beroepenmanifestatie in Utrecht nog een derde eerste prijs naar Zeeland gegaan: behalve schilder Krijn Saman uit Rilland-Bath en elektricien Joost Weststrate uit Goes behaalde ook Willy Sinke uit Goes (20) een ereplaats. Hij le verde de beste prestatie in de af deling boekdrukken. Willy Sinke moest met zes andere geselec teerde jongelui een drukwerkstuk afleveren op een Heidelberger ci linderpers. Zijn werkstuk werd daarbij door de jury met het hoog ste puntental gewaardeerd. Deze tweede Goese eerste prijswinnaar volgt in Roosendaal de 3-jarige opleiding voor boekdrukker, met een leerovereenkomst bij de fa. Poll Suijkerbuijk. Dan zorgden de Zeeuwse deelne mers ook voor twee tweede prij zen. Behalve banketbakker J. Da lebout uit Goes werkte ook N. van Sluys uit Biggekerke zich in de afdeling staal scheepsbouw naar deze plaats. MET PASEN NOG WEINIG BLOESEM KAPELLE Het ziet er naar uit, dat er met de paasdagen nog weinig te ge nieten zal zijn van de fruitbloesems. De zon laat de laatste dagen weliswaar niet verstek gaan, maar de temperaturen blijven te laag. Het weer zal dan ook een milder karakter moeten krijgen om bijvoorbeeld de perebomen, die al enkele dagen met dik gezwollen knoppen staan te wachten, te tooien met een vacht van wit satijn. Wel hebben de vroege pruimen die overigens maar sporadisch meer voor komen het bloesemfestijn al inge luid, maar van een groots schouwspel is en zal er ongetwijfeld de komende dagen nog niet gesproken kunnen worden. Wel mag er dit jaar opnieuw een rijke bloei verwacht worden omdat de bomen weer flink bezet zijn met bloemknoppen. BELGISCHE STUDENTE LOOPT STAGE IN ZEEUWS MAATSCHAPPELIJK WERK (Van onze kerknieuwsredaoteur) .MIDDELBURG Dit najaar zal eer Belgische studente in het. maatschappe lijk werk, van de sociale academie in Gent, stage lopen in het Zeeuwse maat schappelijk werk. Het is voor bet eerst, dat uit gebeurt. Het Zeeuws werk heeft wel al enkele Belgische krachten in dienst: vier in de r-k sectie, één bij de protestanten. Juist in België bestaat veel belangstelling voor bet Zeeuwse stageeerftrum (gesticht in 1961, veertien stagiêres per jaar van vier opleidings centra uit de Randstad) omdat men daar alleen het maatschappelijk werk vanwege de overheid en niet het par ticuliere werk kent. Het Zeeuwse stagecentrum is nog steeds uniek .in ons land. Het bestaat uit twee jaar praktijk. De maatschappelijk werk sters begeleiden de studenten. Neveneffect as. dat de reeds aan het werk zijnde beroepskrachten aan bij scholing doen. Landelijk wordt nu uit gezocht of het Zeeuwse goede voorbeeld ook elders kan worden nagevolgd. Voor Zeeland betekent het stagecentrum te vens, dat men als student de provincie leert kennen. Enkele afgestudeerden vonden al een baan in dit gewest. I gezinnen lid is van het Rode Kruis. Dit alles meldt kringsecre- taris A. D. Constandse in zijn ver slag over het eerste kwartaal 1968. De afdelingen.- waar met name die 2700 meuwe leden gewonnen werden, zijn: Zuid-Beveland-west met 1895 leden (een verdubbeling vergeleken met 1966), W.- Z^euwsch-Vlaanderen met 248 leden, Z.- Beveland-Oost met 156 leden en Ka- pelle-Biezelimge-Schore met 106 leden. In vergelijking met eind 1965, toen het Rode Kruis in Zeeland 25.491 le den telde, is er in twee jaar een winst gehoekt van 8400 leden. ,Dat is in één woord fantastisch', zo reageert de heer Constandse in zijn kwartaal verslag. Ook de collectes voor het Rode Kruis In de bioscopen van Goes, Hulst. Middel burg. Oostburg. Terneuzen en VMssdngea gaven in het afgelopen jaar een hogers opbrengst te zien. In 1967 werd 1242 gecollecteerd, een vooruitgang van ruim 300,- in vergelijking met 1966. De postzegelacie bracht in totaal aan bruto toeslagen 22.000,- op. De resultaten van de bloedtransfusie dienst waren in het. afgelopen jaar ook aanmerkelijk gunstiger dan in 1966. In de medische centra van Hulst, Middel burg, Terneuzen, Vlissiugen, W.-Zwsch- Vlannderen, Zierikzee en Zuid-Beveland- VVest waren m 1967 in totaal 443 do nors (4031 in 1966), werden 4200 transfusies geboekt (4000), werden 500 I-andsteinerpenningen uitgereikt (86) en 88 plaquettes (9). Het Zeeuwse Rode Kruis houdt op zaterdag 4 me» aanstaande in de .Prins van Oranje' te Goes zijn kringvergadering. Op deze wergade- nng zal namens net hoofdbestuur aa Zeeland de provinciale prijs voor c Inzameling 1967, die de kring ook n weer won, uitgereikt worden. Voorts zal onder andere de nieuwe film over het 100-jarig bestaan van het Ne- derlandsche Roode Kruis vertoond worden. Ph. Haverhoek (pvda) afscheid Goese raad GOES Het Goese PvdA-raadslid Ph. Haverhoek neemt vanavond (woens dag) afscheid als zodanig. Dit om ge zondheidsredenen. Tegelijk met zijn raadslidmaatschap zegt de heer Haver hoek zijn lidmaatschap op van het be stuur van het Goese Gasthuis, van het bestuur van de openbare leeszaal, waar hij namens de gemeente in zat en teven» zal hij "een aandeelhouder meer zijn van de Zegain voor de gemeente Goes. De heer Haverhoek blijft wel lid van het Burgerlijk Armbestuur. In 1945 is de heer Haverhoek lid worden van de noodgemeenteraad. I was indertijd voor de SOAP. VaDaf 1946 tot nu is hij lid geweest van da Goese gemeenteraad voor de PvdA. Vanaf 1960 was hij fractievoorzitter en vanaf 1966 lijstaanvoerder. De zetel van de heer Haverhoek zal worden ii men door de heer P. Duinkerke. Rel Gisteren bevatte dit hoekje en kel boeiende annonces uit de Bres- kense Courant van zo'n zestig jaar geledenreden voor een le zer te vragen nu eens een andere kant uit 'te werken en iets te citeren wit een krant van het jaar 2028. En dan treft ons direct een ver haal uit Rwadendamme, waar men worstelt met het probleem van de kortharigen. Allerlei jon gelui laten daar, naar het voor beeld van de Amsterdamse korl- van de vórige eeuw populair was. Alom ongenoegen: de kortharigen wordt de toegang tot de scholen ontzegd, er vallen ontslagen on der jeugdige werknemers, bonds- bemiddelaar Barentsen, zelf een man met een klassiek gekapt hoofd, het haar in fraaie golven als een sieraad tot op de brede, onverzettelijke schouders, houdt de jonae heethoofden niet langer d,e hand boven het hoofd en rellen zijn aan de orde van de dag. Totdat men, enkele edities ver een pruikenmaker gevestigd, kortgeknipt en toch naar school, dat kan met een pruik van Ro me jan', adverteert de man. De rust in het forensendorp lijkt weergekeerd. Al loopt dan de helft van het dorp met de bokke- pruik op. Slot van pagina 1 ginnen, zo is inmiddels wel komen vast te staan, mede gelet op liet am bitieuze rijkswegenplan. Op dit plan komt de vaste verbinding niet voor. Nu echter van zulk een belang rijke particuliere zijde een aan trekkelijk voorstel wordt gedaan, dat de schatkist niet extra zou belasten, zou de minister het voor stel van de aannemers serieus na der willen overwegen. Daarbij zou dan tegelijkertijd bestu deerd moeten worden in hoeverre be paalde bijdragen van rijkswege, in de toekomst nodig voor verbetering en exploitatie van de veerdiensten, bij de uitwerking van het initiatief verdisconteerd kunnen worden. Voorts moet worden nagegaan in welk opzicht de directie bruggen van rijkswaterstaat bij ontwerpen en uit voering van de verbinding een be langrijke functie kan vervullen. Het bureau van deze dienst zou voldoen de .ruimte' hebben om aan het pro ject mee te werken. Tevens komen vragen aan dc orde over de deelneming in een eventue le naamloze vennootschap tot exploi tatie van de verbinding: moet bij voorbeeld het provinciaal bestuur van Zeeland daaraan deelnemen? Nadere financieel-economische studies zullen nodig zjjn om na te gaan hoe hoog de tolheffing zal moeten zijn. De aannemerseombinatie heeft in haar voorlopig rapport kunnen aantonen, dat de verbinding rendabel kan zjjn. Vandaar ook haar aanbod voor de financiering te willen zorgdragen. De minister heeft in zijn antwoord gewezen op .intensief interdeparte mentaal overleg', dat over deze zaak nodig zal zijn. Hierbij is vermoedelijk tevens bedoeld de bestudering van de vraag in hoeverre een zo groot be roep op de kapitaalmarkt voor de minister van financiën acceptabel zal zijn. Voor de Zeelandbrug is destyds deze vraag eveneens bestudeerd. In dit verband moet er op worden gewe zen dat de combinatie niet alleen uit Nederlandse, maar ook uit Belgische bedrijven bestaat, zodat ook een be roep op de Belgische kapitaalmarkt niet bij voorbaat uitgesloten behoeft te zijn. Het provinciaal bestuur is door de combinatie vanaf het begin infor meel op de hoogte gesteld. Ook de Stichting vaste oeververbinding Wes terscheide zo bleek ons bij infor matie was niet onkundig van het initiatief. De voorzitter van het da gelijks bestuur van de stichting, ir T. Verheul uit Goes, zei ons in het algemeen .elk initiatief te zullen toe juichen, dat verwerkelijking van vaste oeververbinding naderbij brengt'. Hij had de indruk, dat hier sprake, was van een .inderdaad zeer serieuze poging* om op korte termijn tot uitvoering van een vaste verbin ding te komen. Het is niet uitgesloten dat binnenkort het dagelijks bestuur van de stichting een gesprek met de combinatie zal hebben: .Ons enige doel is er mede voor te zorgen, dat de verbinding er snel komt. Nu uit onder meer het recente ministeriële antwoord van de minister is geble ken dat Den Haag niet bij voorbaat afwijzend staat tegenover dit aanne- mersinitiatief, willen wij nagaan hoe wij' uitvoering van het plan kunnen bevorderen' Ir Verheul: ,Ik geloof wel ie mo gen zeggen, dat dc gedaehtenvor- mfng rond de verbinding de laat ste maanden een versnelling heeft ondergaan, die wellicht voor Zee land ongedachte kansen met zich mee heeft gebracht. Uiteraard is liet te vroeg om nn al .hoera" te roepen, maar er is mi een situatie ontstaan die mij gunstiger voor komt dan ooit. Er zul met behoed zaamheid en tegelijkertijd met voortvarendheid verder gewerkt moeten worden'. Ir Verheul deelde ons nog mee, dat de financieel-economische werkgroep van de stichting reeds ver is gevoe derd onder leiding van drs Vërburg met een rentabiliteltsstudie over de vaste verbinding. ,Deze studie is in feite een nadere verdieping en ver fijning van een reeds vroeger gepu bliceerd ETI-rapport. Wij hebben de indruk dat in deze nieuwe bereke ning belangrijk materiaal te vinden zal zQn, op grond waarvan ook de aannemerscombinatie uitvoering van haar initiatief kan bepleiten. De stu die komt tot stand in nauw overleg met deskundigen uit Nederland en België', aldus ir Verheul. VLISSINGEN Als een stille groet aan de in de Verenigde Staten vermoorde negerleider dr Martin Luther King hingen gisteren, op de dag van zijn begrafenis, op vele plaatsen vlag gen halfstok. Zoals hier op de toren van het stadhuis in Vlis- singen. (Foto PZC) Examens De heer C A. Driedijk. Lewedorp ls te Utrecht geslaagd voor het patroonsdi ploma dameskapper. DIEFSTAL VAN SIERADEN IN MIDDELBURG MIDDELBURG Na een verjaardag in zijn woning aan de Noordweg ont dekte de Middelburger J. M. dinsdag morgen. dat uit het huis een sieraden- kistje was verdwenen. Daarin bevond zich een achttal sieraden die behoren bij de Zeeuwse hoerendracht. ZIERIKZEE Het verkeer over dn Zeelandbrug bljjft toenemen. De cij fers over bet eerste kwartaal van 1968 bevestigen die tendens, die zich vooral het laatste kwartaal van vorig janr al begon af te tekenen. In de eerste drie maanden van dit jaar werd de brug hereden door in totaal 174.065 voertuigen, in dezelfde perio de van 1967 was dat aantal 160.80" en in 1966: 145.800. De stijging spreekt het sterkst b|j de personenauto's (in de eerste drie maanden 1968: 153.000 tegen 142.950 in 1967) en bij het zware verkeer (5340 in 1967, 7445 in 1968). De tendens van toenemend verkeer over Europa's langste brug kwam het dui delijkst in maart naar voren: in 196" met paastop reden er 59.563 auto's over. dc afgelopen maand waren dat er 60.738. Het aantal personenauto's dat van de brug gebruik maakte onderging in 1967 ten opzichte van 1966 een stij ging van 11.344, de lichte wagens ste gen" met 1900 en het zware verkeer 1770. In 1968 was de stijging ten op zichte van 1967 voor deze drie cate gorieën respectievelijk 10.060. 1100 en 2110. In januari 1967 was het aan tal auto's, dat over de brug kwam. 40.310 en in januari 1968 43.538: in februari 1967 43.061, in februari 1968 48.722. VRIJ ZONNIG Vr|j zonnig met een zwakke tot matige noordoostelijke wind cn maximum temperaturen omstreeks 10 graden. ZON EN MAAN 11 aPril n *1 :'<on op 05.52 onder 19.31 Maan op 17.22 onder 05.25

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 2