NKV wil 2e Nederlands staalproject Op tweede dag van ulo-examen was alleen Frans moeilijk Liberalen willen grotere slagkracht Overleg Camp David Wat doet de toerist met de paasdagen? ANW pleit voor waterstaatkundig Madurodam STEUN VOOR VAN RIEL OP WD-CONGRES Publiciteit moet in betere banen Brandstichting in Leeuwarden Zeven graden aprilvorst Belangengroepering bereid te investeren Vanden Boeynants moet rust nemen CVP-MINISTER AI S PRF- INFORMATEUR HTS-CONGRES IN DEN HAAG DINSDAG 9 APRIL 1968 rRÖVÏNCTXlE ZEEUWSE COURANT 13 OPSTEL: ONTSLAGEN, WAT NU?' 3ERTUS AAFJES BEWERKELIJK (Van onze correspondent) ROTTERDAM .Ontsla gen, wat nu?' was een van de eerste dingen die de exa menkandidaten van het open baar en christelijk ulo zich maandagmorgen konden af vragen. De vraag, wat te doen na ontslag, vormde een van de onderwerpen voor het opstel Nederlands, waar mee de tweede ulo-examen dag werd geopend. De kandi daten konden onder meer ook schrijven over onder werpen als, ,Op zaterdag avond naar de instuif'. ,In een file', over het belang van de huidskleur of over de in vloed van de mode op de jeugd (waarbij er kennelijk van uitgegaan werd dat de beïnvloeding niet in tegen overgestelde richting plaats heeft). Het tweede deel van het examen Nederlands omvatte een taaloefe ning met een aantal vragen over een tekst uit Bertus Aatjes' .Mor gen bloeien de abrikozen'. Dit on een kostprfls- en winstberekening naar aanleiding van een aan te besteden werk maken. In de vier de som werd gevraagd naar de premie van een brandverzekering ïn de vijfde som was in enkele Kleine opgaven gesplitst. Deze gingen geen van alle het gebrui kelijke niveau te boven. Heelkunde tal vragen over alliteraties, te genstellingen en een invuloefening, Bij de dubbele vertalingen Frans, die later op de ochtend volgden, zaten de moeilijkheden duidelijk in de vertaling Nederlands-Frans, die nogal wat voetangels in zich borg. De vertaling Frans Neder lands was vrij eenvoudig. De centrale tekst, die de leerlingen in plaats van de vertalingen moch ten kiezen, was redelijk te maken. De ervaring leert dat de leerlin- Bij het onderdeel handelarekenen kon dit jaar niet gesproken wor den van moeilijk werk. De leer lingen moesten een inkoopreke- ning, een hypotheekberekening, Het laatste examenonderdeel op maandag was, nieetkunde-a. De eerste opgave wilde dat de leer lingen in een cirkel waarvan straal en koorde gegeven waren, be zouden berekenen. De sleutel hiertoe was te vinden in de ge lijkheid van de produktcn. t er volgens moest men met behulp van een aantal gegevens een tra pezium construeren. tVanneer de middelloodlijn van db gevonden was, vormde ook deze opgave geen probleem. De laatste opga ve was eningszfns opmerkelijk. Het bewijs voor het feit dat ade gelijk was aan hoek c, was te vinden in de congruentie; de ge lijkheid van eds aan b kwem voort uit het feit dat een driehoek kwam na de toepassing van ge lijkvormigheid tot een oplossing. Ook meetkunde-A had dit jaar geen bijzondere moeilijkheden. Vragen Europese vakantiespreiding DEN HAAG (ANP) Ir H. Vredeling (pvda), lid van de tweede kamer en van het Europees parlement heeft de Euro pese commissie schriftelijk gevraagd of ze het initiatief wil nemen, om, in over leg met de lidstaten, tot vakantiesprei ding te komen. DEN H.AAG Om de toeristi sche aantrekkelijkheid van Ne derland te verhogen pleit de ANW in een dezer dagen ver schenen toeristische studie voor het stichten van een ,waterstaats- Madurodnm' en een ,herfst-Iveu- kenhof'. De studie, gedaan door nir H. G. van Diffelen, hoofd van de afdeling research van de ANW, handelt, over de hetekenis van bezienswaardigheden en at- tractiepunten voor het toerisme. De bestaande tentoonstellingen over de kustverdediging en wa terbeheersing van Nederland zijn niet gemakkelijk te vinden en missen de spectaculaire opzet, no dig voor het aantrekken van een omvangrijk bezoek, aldus het stu dierapport. Een groot waterstaatkundig Ma durodam, waarvoor Lelystad een geschikte plaats zou zijn, mag als een uit nationaal economisch oogpunt waardevolle investering worden beschouwd en zou tegen vele kilometers nieuw recreatie- strand opwegen. Om ook het bezoek in het najaar te stimuleren zou een alleen dan geopende tuin, geheel ingericht om in die periode op zijn mooist te zijn, uitstekende resultaten kunnen boeken. Men zou daarvoor een bestaand park moeten nemen met vele fraai verkleurende loofbomen. Door een weloverwogen aanplant van bessendragende boompjes, aierfruit en herfstasters zou een uniek resultaat kunnen worden bereikt. Voor de nazomer, de pe riode van 15 augustus tot 5 sep tember, denkt de heer Van Diffe len verder aan de inrichting van een grote Oudhollandse kermis, een folklore en/of operette en mu sical festival, een internationaal cabaretconcours, vuurwerk, huis houdbeurzen en tentoonstellingen van huisdieren. Tenslotte meente de heer Van Diffelen dat de musea ook op zondagochtenden open moeten zijn en dat voor het bezichtigen van kerken geen entree mag worden geheven. BA1-PBONG. Noord-Vietnam Boewei de kaneen op vrede in Vietnam stijgende zijn, gaat de strijd nog in alle hevigheid ver der. Op de foto een van de hoofd straten van het Noordvietname.se Hai-Phong waar de burgers door middel van grote lcaa.rt.en van het verloop van deze strijd op de Jvoogte gehouden worden. (Van onze parlementaire redactie) MAASTRICHT De WD gaat dokteren aan het beeld van de partij. Er zal een onderzoek wor den ingesteld naar het effect van de liberale televisieuitzendingen. Aan de hand daarvan zal worden geprobeerd een grotere .slag kracht' te geven aan de publiciteit van de partij. Ook zal het tweede rapport van de commissie kiezer- gekozene veel aandacht besteden aan de indruk, die de party op de buitenwereld maakt. Op het congres, dat afgelopen weekeinde in Maastricht werd gehouden, gaf het kamerlid Vonhoff, de man achter de libe rale publiciteit, toe dat er in de adver tentiecampagne van de afgelopen maan den enkele missers hadden gezeten. Hij voegde er evenwel aan toe, dat er goe de advertenties waren geweest. En, zei hij, men waardeert het goede alleen als men het kwade kent. Het merendeel van het congres toonde weinig waardering voor de Kritiek van sommige vooruitstrevende groeperingf in de WD op uitlatingen van mr Vt_ Riel, de voorzitter van de eerste-kamer- fractie. Volgens de critici zou mr Van Riel in zijn omstreden rede op het jubi leum van de partij het conservatieve .imago' van de WD hebben versterkt. Als woordvoerder van de critici trad de oud-hoofdredacteur van het liberale jon gerenblad, ir F. Wagemaker. naar voren. iet gel vangen. De reactie van partijvoorzitter Van der Pols ontketende grote geest drift. ,Een dergelijke censuur is niet aan bevelenswaardig'. zei hfl. Een welhaast ovationeel applaus snoerde hem een ogenblik de mond. Daarna verve .ik ben blij met uw instemming, blijkt dat we er niet veel meer over hoe ven te zeggen'. Hij volstond met de op- (Slot van pagina 1) de partijen overeengekomen plaats be sprekingen met de VS te voeren. Datum De N'oordvietnamese minister zou voorts tegen Collingwood gezegd hebben dat de Amerikanen tijdens dit eerste contact preoies de datum zullen moeten noe men waarop de onvoorwaardelijke stop zetting van de Amerikaanse luchtaan vallen op en alle andere oorlogsdaden tegen Noord-Vietnam van kracht zal worden, Daarna zouden beide partijen overeenstemming kunnen bereaken over de datum, de plaats en het niveau van de formele besprekingen tussen Noord- Vdetnam en de VS. In tegenstelling tot Johnsons .opti mistische woorden' zou Trinh ver klaard hebben dat het Tet-offensief een ,rake klap' is geweest voor de VS. Alle plannen van het pentagon om een militaire overwinning te be halen. zijn op niets uitgelopen, zo had Trinh gezegd. Wat betreft de beperkte bombardemen ten op Noord-Vietnam had de minister opgemerkt dat de Amerikaanse rege ring door woorden en daden moet be wijzen dat zij werkelijk ernstig over leg wil. Dat betekent dus dat de Ame rikanen onvoorwaardelijk een einde moeten maken aan alle luchtbombarde menten en andere oorlogsdaden. Op de vraag van Collingwood of Noord- Vietnam iets zou stellen tegenover de beperking van de Amerikaanse bom bardementen, antwoordde Trinh, dat zijn land dat 16.000 km ver van de VS ligt, .de VS volstrekt niets gedaan heeft'. Hjj zou hieraan hebben "toege voegd dat .wederkerigheid' als voor waarde of .beperking' als prijs .alleen maar een list was om het onderscheid tussen de agressor en het slachtoffer van agressie te verdoezelen'. De Noordvletnamese minister zou ook nog gezegd hebben dat een nieuwe Zuid- Vietnamese regering, wil rij tenminste levensvatbaar zijn, gebaseerd moet zijn op een brede democratische coalitie die alle patriottische lagen van de maat- vrij din ijs front was gericht op de vor ming van een dergelijke regering en dit program had de volledige instemming van de Noordvietnamese regering. (Van onze correspondent) LEEIAVARDEN De Leeuwarder brandweer heeft zondagavond en -nacht hard gewerkt om de gevolgen van brandstichting te blussen. Een (houten) Finse school aan de Boerliaavelaan brandde grotendeels uit. Toen do brand weerlieden arriveerden, om half één, brandde de school als een fakkel. Getui gen hadden gezien, hoe de brand vanuit het midden van de gang verder liep. Alle acht lokalen liepen roet-, blaker- en wa terschade op, terwijl de gang uitbrand de. De schade bedraagt enkele tiendui zenden guldens. Om drie uur 's nachts rukten ae brandweerlieden in. Eerder op de avond hadden ze een brand geblust in een pakhuisje van een glas- handel. Daar brandde een voorraad stro, houtwol en glaskisten. Nog voordat de brandweer was gearriveerd waren de vlammen al overgeslagen naar een ach tergelegen pandje, waar een groot aan tal stalen kantoormeubelen lag opgesla gen. De schade loopt in de duizenden. Bij een brand in een steenhouwerij was de schade mir.der aanzienlijk. Een partei stuthout ln de fabriek verbrandde. Het is wel zeker, dat de branden aangestoken zijn. merking; ,de voorzitter van de eerste- kamerfractie is mans genoeg om zelf een rede op te stellen en daarvoor te consul- Mr Van Riel was er nog korter over. ,Ik moet degenen teleurstellen, die denken dat ik op het betoogje van de heer Wa genmaker inga. U zult mij over deze zaak niet horen', zei hij. Een resolutie van het liberaal demo cratisch centrum, waarin een duide lijke uitspraak van het hoofdbestuur werd gevraagd tegen conservatieve tendenzen in de VVD, werd voor ken nisgeving aangenomen. Algemeen se cretaris mr Korthals Altes deelde mee, dat op het volgende congres begin november op het verzoek zal worden ingegaan. Haviken en fracties. De enige wanklank liet (ook hier) ir Wagemaker horen. Hij vroeg zich af waarom de tweede-kamerfractie verdeeld had gestemd over de motie van de socialist Van der Stoel inzake Viet nam. Daarin werd de regering gevraagd er bij de Verenigde Staten op aan te dringen de bombardementen in Vietnam te staken. Er ontstond deining in de zaal en achter de bestuurstafel, toen hij de tegenstem mers liberale haviken noemde, die ,Ame- rikaanser dan Amerika' hadden willen zijn. Hij werd afgehamerd en moest het woord haviken terugnemen. De politici Van Riel en Berkhouwer we zen erop dat het getuigde van ,een ze kere moed' dat de fractie verschillend over de motie had gestemd en dat het voor een deel van de fractie een onover komelijk bezwaar was geweest, dat de motie alleen aan Amerika vroeg de bom bardementen te staken. Er werden op het congres geen politieke beslissingen genomen. Die zijn uitgesteld tot november. Dan komen de rapporten van de commissie kiezer-gekozene op ta fel, waarin de positie van de VVD te midden van de andere partijen en een aantal staatsrechtelijke zaken aan de orde komen. JONGEMAN SPRONG VOOR TREIN OM ZIJN LIEFDE TE BEWIJZEN HAARLEM Op het Haarlemse station ontstond zondagavond om kwart voor twaalf enige opschudding. Terwijl de trein naar Amsterdam zich al in bewe ging had gezet, was een jongeman voor de trein tussen de rails gesprongen. De machinist wist de trein echter tijdig tot stilstand te brengen. De jongeman werd naar het kantoor van de stationschef ge bracht waar hjj tot rode kwam. Het bleek een 26-jarige Amsterdammer te zijn, die tussen Den Haag en Haarlem in de trein onenigheid haa gehad met zijn verloofde. Om te bewijzen hoeveel hij nog van haar hield, kondigde hjj aan zich door de trein te zullen laten o' rijden. Door de tussenkomst van po en spoorwegmannen is het verloofde paar later in goede verstandhouding in de trein naar Amsterdam gestapt. DEN HAAG Met een vorst van zeven graden woensdagmorgen, vroeg op het vliegveld van Twente gemeten, kregen wjj binnen veertien dagen een warmte- golf (eind maart) te verwerken gevolgd door een extreem lage temperatuur. Het is alleen op 8 april 1905 (acht gra den vorst te Winterswijk gemeten), slechts een graad kouder geweest in ons land. Op de Veluwe en in Brabant werd maandagmorgen vroeg zes graden ge meten, een temperatuur, die daar na 1922 in deze maand niet zo laag meer wés geweest. De barometer mag flink zijn gestegen toch komen wjj ondanks de zonnige perioden voorlopig nog niet uit de koude luchtstroom. Vooral in het binnenland zal hier en daar nog een ha- gel- of sneeuwbuitje vallen. Hans van Z. in Soesterberg moorden, is zaterdag in bewaring ge steld in een marechausseekazerne te Soesterberg, teneinde zo veel mogelijk nlle contact met andere gedetineerden te vermijden. Dit besluit is genomen door justitie en politie. Hans van Z. zal in de marechausseekazerne blijven tot zijn rechtszaak voorkomt. ATLANTA Br Martin Luther King Sr., de vader van de ver moorde negerleider, huilt- hier van smart bij het opgebaarde lijk van zijn zoon. Even later zakte hij ineen. BRUSSEL (ANP) Koning Boudewijn heeft maandagmiddag een van de aftredende Vlaamse CVP-ministers belast met een soort pre-informatieopdracht. Het kabinet van de koning maakte be kend dat de minister van midden standszaken, d'Alcantara, een op dracht heeft aanvaard om een verslag te maken over de inhoud van een regeringsprogram dat de regeling van de Belgische institio- nele problemen met de grootst mogelijke nationale steun zou ver zekeren. Dat program zou ook een algemene politiek moeten bepalen, die aan de nuidige etsen beantwoordt, in het bijzon der op economisch-sociaal en financieel gebied. De koning heeft tevens gevraagd om een verslag over regeringsformulcs, die dat program zouden kunnen verwe zenlijken. De Belgische eerste minister. Paul Van den Boeynants, moet op doktersadvies enige dagen volledige rust nemen, zo is maandag in Brussel bekendgemaakt. De leiding van de demissionaire rege ring berust gedurende die rusttijd bij vice-premler Declercq. Terwijl koning Boude-wijn gisteren zijn raadplegingen hervatte neeft de Vereni ging van Vlaamse Professoren van de Leuvense universiteit met klem de ets herhaald van overplaatsing van Leuven- Frans naar Wallonië. De WP verklaart dat bij de verkiezin gen van vorige week zondag 84 procent van de Vlaamse kiezers heeft gestemd op partijen, die deze els in hun program ma's hadden opgenomen. Derhalve is geen enkele regeringsverklaring aan vaardbaar, die hiermee geen rekening houdt, aldus de Vlaamse professoren. OP MAASVLAKTE i BI] ROTTERDAM UTRECHT (ANP) Het Neder-! lands Katholiek Vakverbond) meent dat het noodzakelijk is, dat de regering ernst maakt met het tweede Nederlandse staalproject waarvoor in de jaren vijftig al plannen bestonden. Plannen, die toen in de ijskast zijn opgeborgen. Volgens het NKV ls een Amerikaans- Europese belangengroepering bereid, meer dan een miljard gulden in dit pro ject te investeren. Daar staat tegenover, dat de Nederlandse regering een deel van de op te nemen leningen zou moeten garanderen. Het vakverbond acht de risico's van een dergelijke lening miniem tegen de achtergrond van de te creëren werkgelegenheid, waaraan thans de hoogste prioriteit moet worden gegeven. .Beter een dergelijk regeringsinitiatief geografische ligging verder moet worden uitgebuit. Het staatlproject zou in het Nieuwe Waterweggebied moeten worden gerealiseerd omdat juist dit gebied met alleen olie. en petrochemie zo kwetsbaar ls. .Euro poort moet structureel worden ver sterkt door het plaatsen van een tweede poot onder de welvaart'. Werkgelegenheid Het NKV vindt het project met name van betekenis voor de werkgelegenheid, niet alleen in het gebied zelf en ln West- Brabant, maar voor heel Nederland om dat de staalindustrie bjjzonder veel ne venwerkgelegenheid verschaft. Limburg, waar de nieuwe werkgelegenheidsaan- pak maar langzaam op gang komt en- dat nJet voor niets het balkon van Euro pa wordt genoemd, zou door zjjn ligging rijn geografische uitlopers naar an dere Europese landen een ideaal distributiecentrum voor de verwerkte staalprodukten kunnen norden, aldus het NKV. cundaire projecten als sporthallen en rij wielpaden', aldus het NKV. De staalproduktle tn Europa is sinds de jaren vijftig van vijftig- tot honderd miljoen ton per jaa land dat evenmin grondstoffen beschikt, trok hiervan het leeuwenaandeel tot zich. Maar ook in Frankrijk werd een groot bedrijf ge sticht, evenals in België aan het van Gent naar Terneuzen. Maasvlakte Hoewel er tn de afgelopen jaren ook bij de Hoogovens in IJmuiden een sterke ontwikkeling te constateren valt, acht het NKV het alleszins gerechtvaardigd, om op de Maasvlakte bij Rotterdam een tweede Nederlands staalproject te stich ten. DEN HAAG (ANP) Staatssecreta ris mr J. H. Grosheide van onderwijs en wetenschappen heeft maandagmiddag in het congresgebouw in Den Haag het tweede nationaal hts-congres geopend. Dit duurt twee dagen en handelt over het thema ,de hts'er in het bedrijf: waardevol of waardeloos?' De staatssecretaris sprak in zijn ope- t voor de congres heeft georga- iris spj ningswoord zijn waardering uit voor de hts-unie, die het St. Eloy Ook de voorzitter van de Katholieke Bond van Werknemers in het Metaal, en Elektrotechnisch Bedrijf ,St. Eloy', de heer P. Brussel, meent dat een tweede staalproject uit het oogpunt van werk gelegenheid en welvaartsvergroting van enorme betekenis ls voor ons land. Volgens hem dienen bij de bestudering van de plannen echter ook de overpro- duktie op de werelds taalmar kt en de ta melijk geringe bezettingsgraad van de aanwezige produktiecapaciteit binnen de EGKS betrokken te worden. Een en an der houdt zijns Inziens ongetwijfeld ver band met de aanwezigheid van een groot aantal sterk verouderde bedrijven. Hij meent evenwel, dat de staalbedrijven aan zee in een veel gunstiger positie verke-i ren. .Hoogovens boekte het afgelopen] Kat zes weken opgesloten onder vloer (Van onze correspondent) ARNHEM Voor een Arnhems gezin, dat sinds kort in een nieuw huis woonden werd de vreugde op gezette tijden vergald door een akelig gekerm. .Zouden we in een spookhuis terechtgekomen zijn?', vroegen de bewoners zich af. Maar aangezien spoken over het algemeen slechts in oude land huizen en kastelen plegen te ver keren, werd aan deze" suggestie weinig waarde gehecht. Toen dan ook 's avonds bleek, dat het ge luid van onder de vloer kwam, werden krachtige maatregelen ge nomen. De vloer werd opengebro ken. Het resultaat was verras send; er kwam een tot op het bot vermagerde kat tevoorschijn. Het dier was tijdens de bouw onder de vloer terechtgekomen en per on- Cluk ingebouwd. Volgens bere- ningen van de bouwers moet de kat daar ongeveer anderhalve maand gezeten hebben. Auto tegen trein - één dode ANNA PAULOWNA (ANP) Om on geveer half elf maandagmorgen Ls op een met automatische knipperlichten be veiligde overweg in de Zandvaart tussen Anna Paulowna en Koegras een auto on der de trein Amsterdam-Den Helder ge komen. De bestunrder, de uit Anna Pau lowna afkomstige C. T. werd gedood. r De trein is zo beschadigd, dat hjj wegge- I sleept moest worden. ADVERTENTIE j niseerd. Binnen het hoger beroepson derwijs bestaat een gebrek aan organi satie waardoor het oplossen van actuele problemen bemoeilijkt wordt. Er is ech ter een keer ten goede, waarbij de hts- unie als unie van studerenden een goed voorbeeld is, aldus de staatssecre taris. De hts-opleiding nieuwe stijl is gestart en misschien zal men met het nieuwe studieprogramma erin slagen de hts'er waardevoller te maken dan voor heen. Dit stelde de heer C. H. Duike laar, organisatiedeskundige van een aannemingsmaatschapprj, in zijn rede ,de hts'er en zijn ontwikkeling.' De heer Dlnkelaar had met de hts'er in het bedrijf de volgende ervaringen opgedaan: de hts'er heeft een g&ede technische ontwikkeling, maar mist nog het inzicht in de mogelijkheden voor toepassing hiervan. Hij heeft weinig begrip voor de problematiek van het leiding geven in de hedendaagse onder neming. en voor de economische om standigheden waaronder hij werkt en van de financiële consequenties van zijn plannen. De heer Dinkelaar stelde na- drijfsleven stort. De overgang van de school naar het bedrijfsleven was het onderwerp waarover de heer J. Knup- ker, hoofd van de afdeling opleidingen van de Koninklijke Nederlandsche Hei demaatschappij, sprak. De nieuwe si tuatie voor ae pas afgestudeerde hts'er roept problemen op: hij werkt niet lan ger aan een doel dat hij zichzelf heeft gesteld (het hts-dlploma), maar aan een doel dat zijn werkgever voor ogen heeft. Op de een of andere manier komt bij het winst-aspect aan de orde, zo de jonge hts'er commercieel moet leren denken. Hij zal vaak leiding moe ten geven, hij moet beslissingen kun- -en nemen, waarvan hij pas later de evolgen ziet. aldus de heer Knupker. fagegaan moet worden hoe deze oven gang z» goed mogelijk kan verlopen. giiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiimiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiininiinniiniiniiiiiiniinnniniininiiiiminiiiiiiiniiiiimmiiiiinnimiiiiiiiiiiiiin'in DEN HAAG (ANP) Hoe druk het met de komende paasdagen in ons land zal worden met buitenlandse toe risten, zal voor een be langrijk deel afhangen van de u-eerstoestand. Wat dit betreft liggen de paasdagen van dit; jaar een stuk gunstiger dan die van het vorig jaar, omdat deze feest dagen toen op 26 en 27 maart vielen, het weer toen matig was. en er nog maar weinig in de bollenstreek te zien was. Desondanks no teerden de dertien be de komende paasdagen in vergelij king met vorig jaar, el te zien zijn wat de bloelende bolgewassen betreft. Als het weer ook meewerkt, zal het zeker vrjj druk worden, ildus mededelingen van Vreemdelingenverkeer, die echter toch nog een slag om de arm houdt: het is moeilijk om reeds nu te zeggen hoe het zal worden. Im mers veel toeristen rei zen veelal op de bonne fooi en laten hun reis je naar ons land af hangen van het weer. Misschien, zo meent ae ANW, zal dit jaar de conjunctuur ook een woordje meespreken; het is immers mogelijk dat men zijn geld re serveert voor de .grote' vakantie. Van de buitenlanders, die naar ons land ko men, zullen de Duit sers, Fransen en Bel gen voor een belang rijk deel de dienst uit maken. Daarnaast wordt ook een vrij groot aantal bloemen- niinnende Britten ver wacht. Het afgelopen weekeinde is namelijk al een bescheiden begin gemaakt met wat men de luchtbrug heeft ge noemd van Engelse vliegvelden naar Zes tienhoven. Met de paas dagen zal deze verbin ding zeker uitbreiding ondergaan, hoewel de climax pas tegen eind april wordt verwacht. Deskundigen op dit ge bied verwachten, dat in totaal 60.000 Britten voor korte tjjd naar hier komen om van de bloemenpracht te ge nieten. Daarnaast worden tij dens de paasdagen ook Scandinaviërs en Zwit sers in ons land ver wacht, maar in verhou ding tot de overige nationaliteiten zal dit slechts een klein per centage zijn. De accommodatie is op dit ogenblik in het ge heel nog geen pro bleem. De logiesinfor- matiedienst. die de ANW altijd verzorgt in samenwerking met een aantal plaatselijke VWs aan ae grens ec in diverse plaatsen van ons land. staat gereed om de drukte het hoofd Iraiiimmmiini Het weer zal mede be palend zijn voor de be stemming van de toe rist. Zomers weer zal de stroom ongetwijfeld in de richting van de Noordzeekust dirige ren, hoewel ook reeds Duitse toeristen de weg naar het Veluwe- meer hebben gevonden. Bij minder mooi weer zuilen vooral de diverse attracties die ons land kent, het druk krijgen terwijl daarnaast onze steden dan op het liist- je van de vreemdelin gen zullen komen te staan. inmuiiiiiiniiiiiiTiTinmnniniiiiiiniiiniiiiiiiniiiinniiniiiiiiiiiiiirniiiiiiiinniimnTnnimf

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 13