VEERBOOTPRINSES CHRISTINA' jrvjT^ Op de werf van de Nieuwe Waterweg NV te Schie dam is de afgelopen week de laatste hand gelegd aan de afbouw van de ,Prinses Christina'. Vrijdag hebben wij een kijkje genomen aan boord van deze dubbeldeksveerboot, bestemd voor het veer Krui- ningenPerkpolder. Op de twee grote rijdekken werd nog hard gewerkt, op de trappen werden de treden bevestigd, in de twee stuurhuizen werd nog aan allerlei apparaten gedokterd, de schilders waren nog volop bezig, maar toch waren er al verscheidene delen van het schip gereed om de fotograaf te ontvangen. De foto linksboven is ge nomen in een van de twee salons met smaakvolle zitjes en tegen de achterwand de foto van prinses Christina naar wie het schip genoemd is. De foto links midden toont een ander deel van de salon. Helemaal rechts een deur die toegang geeft tot het dek. Op de achtergrond een aantal tafeltjes met barkrukken. De foto links onder is een front aanzicht van het schip, met de inritten naar de twee rijdekken. He bovenste rijdek is bestemd voor personenauto's en heeft daarom een lagere door- rijhoogte (2,40 meter), dan het onderste rijdek (4,20 meter), dat speciaal is bestemd voor vracht auto's. De foto rechtsboven toont de ,Prinses Chris tina' op de werf van de Nieuwe Waterweg NV te Schiedam. De foto rechtsmidden geeft een goed beeld van het grote buffet, dot geheel in de salon is gebouwd. De foto rechtsonder geeft een beeld van een van de twee stuurhuizen met allerlei appa raten die daar zijn opgesteld. (Foto's PZO'

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 19