extïA VAN HANEGHEM's"°»'NJTEXTIEL Kinderkleding Harpe-Pieters Sturka ZEEUWSCH-VLAANDEREN Vergadering boerenleenbank Terhole VLOERBEDEKKING A. BONDEWEL&ZN Voor al uw woningtextiel ZUIDWESTER WOENSDAG 3 APRIL 1968 BOEKENBEZIT OPENBARE BIBLIOTHEEK TERNEUZEN Het boekenbezit van de openbare biblio theek te Terneuzen werd uitgebreid niet de volgende jeugdboeken: ONTSPANNEN GSBOEKEN Andreus. H., Mannetje Muk; Arnoldus, H Roel en Remi op avontuur; Arnol dus, H„ Roel en Remi In gevaar; Beke, C.. De ridders van de Turfburcht; Berg- Akkerman, C. M. van den, Diedeltje in de optocht; Berg-Akkerman, C. M. var den. Diedeltje vliegert met Jan; Black- moore, D„ Buffalo Bill en Gele Hand; Blinxma, J., Kansas-Kidd en het eenza me opperhoofd: Bomans. G.. Verdwaald op zee; Brugman, T., Wat de pop wist; Bruyn, C.. Lasse Lanta; Burningham, J., Trubloff: Cleary, B.. Rikkie en zijn vriendjes; Donaszy", M„ Mitsko Matsko en de tovertak; Dubbelboer. B., Het ge heim verzet; Evenhuis, G., Ik wil mijn moeder terug; Hulst Jr., W. G. van de, Tom; Huysmans, E., Spelen met Char- lot je; Jackson. J., Juultjes geheim; Kooyinan, R., en T. Blom, Tim en Sim. snorstraat; Leopold, C., In het verre land Marokko; Lie, De zeer vreemde nachten van prins Oeki-loeki; Linders, J., Piet en Tom op avontuur; Linders, J., Piet en Tom op de toverberg; Lousa- da, A., Stropers in de Serengeti; Luc ker, E., Irma in Zuid-Frankrijk; Lugt A. van der, De zilveren schorpioen; Mil ler, J. P., Kippetje Tok; Nierop, P., Pak aan, Miesje Sandelhout; Nowee, P., Dol- lardans in Cannon Field; Plaats, B. van der, Erna in Noorwegen; Plaats. B, van der, Erna op ski's; Plaats, B. van der, Dorientje wint; Trease, G., Boodschap aan de keizer. STUDIEBOEKEN Aarde nne. C. M. van, Levend flanel- bord; Arends, H., Dalan, de jonge rid der uit de bronstijd: Ark, De, van No- aoh; Bomans, G., Maraboe en Morse gat; Bomans, G.. De vijvervrouw; Bij bel voor jonge mensen; Cocagnac, A. M„ Jezus geeft ons het brood; Deinse, A. M. J. van. Levenskunst voor jonge mensen; Eechen, I. H. van, De gilden; Friend. J. Newton, Rekenkronkels; Geeaink, A., Judo principes; Gray, E. A., Britannicus in Palestina: Haringman, M. G., De vijand weerstaan; Herzog, M., De annapurna expeditie; Hooftman, H., Het nieuwe luchtvaartboek voor ie dereen; Kalmijn-Sierenburg, J., De de kenkist van Sandelhout; Kapitze, G., en F. Zika, Ponyrijden echt zoals het moet; Kinderversjes uit tien landen; Knigftt, E., Joe en Lessie; Lehr, P. E., en R. W. Burnett, Natuurgids voor het weer en de weersvoorspelling; Leippe, U., i van_ het oude Rome; Lybeck, Egeltje Prik naar Egypte; Met Harumi en Asami in Japan; Moucha, J., De mooiste dagvlinders: Mulder-Koesen, E. J, Kom aan tafel; Nijsse. M.. David en de reus Goliath; Press, H. J., Een die rentuin in 1000 punten; Press, H. J., Op het kinderfeest; Priester, E., Poppen ▼oor de poppenkast; De Trapeze; dl 7 en 9. TERHOLE Versnelde groei in 1967, ingebruikname van 2 nieuwe vestigingen te Terhole en te Hulst, Steenstraat 21. Zaterdag 30 maart jl vond in de zaal b(j R. van Geertruy te Terhole de algemene le denvergadering plaats van de boeren leenbank Terhole. Na opening door voorzatter J. Apers gaf de kassier, de heer A. Reijns een overzicht. Het ver slagjaar 1967 gaf een voortgezette, ten aanzien van sommige onderdelen, zelfs een versnelde groei van de bank té zien. Het totaal der toevertrouwde middelen beliep bijna 4 miljoen gulden, het spaarderstegoed gaf een recordaanwas te zien, ingelegd werd een bedrag van J,9 miljoen, daar stonden opnamen te genover van 1,3 miljoen. Het tegoed van de 587 spaarders steeg hierdoor tot 3,3 miljoen. Aan rente werd bijge schreven 118.000 gulden. De tegoeden van de rekening-couranthouders be droegen per 31 december ruim 360.000 gulden. In het verslagjaar werd in totaal een bedrag van 1.033.000 aan nieuwe leningen verstrekt, terwijl 70.500,- aan aflossingen werd ontvangen. Ondanks de vrij hoge investeringen in het afge lopen jaar, 2 nieuwe kantoren, kon eên bedrijfswinst worden geboekt van ruim j 2200. Dit bedrag zal in zijn geheel naar de reserve worden overgeboekt. Het streven van de boerenleenbank om de relaties zo gemakkelijk mogelijk van de diensten van de bank gebruik te laten maken, leidde tot de stichting van 2 nieuwe moderne kantoren, na melijk te Terhole op 22 september en te Hulst op 20 december jl. In 1967 werd het dienstenpakket uitge breid. Van de in november 1967 door de Nederlandse banken ingevoerde be taalcheques wordt door de boerenleen bankrelaties druk gebruik gemaakt. Ala bijzonder punt stond op de agen da de verkiezing van een bestuurslid. Kandidaat was de heer Th. Mangnus. Er waren geen tegenkandidaten dus werd de heer Mangnus bij acclamatie gekozen in plaats van de heer J. de Maat, die niet meer herkiesbaar was in verband met het bereiken van de hiervoor gestelde leeftijd. Voor lid van de raad van toezicht, vacature Mang nus, waren 2 kandidaten te weten fi. Bruggeman en R. Michielsen. Van de 54 aanwezige leden, wees de stemming mt; 31 R- Michielsen, 22 H. Brugge man en 1 blanco. Hierna werd afscheid genomen van de heer J. de Maat. De voorzitter dankte hem en overhandigde een cadeau. De heer Peters dankte na mens de centrale bank en speldde het scheidend lid een zjveren medaille op en overhandigde een oorkonde. KLOOSTERZANDE Gevonden voorwerpen bruin montuur: een portemonnee met Inhoud; een herenpolshorloge met dag- geller; twee zwartlederen knipbeurzen met inhoud; een bos sleutels; een bruin]ederen herenportemonnee met in houd; en een zilveren armbandje met naamplaatje. Verder zijn Inlichtingen, te bekomen over de volgende gevonden voorwer pen; Een kinderportemonnee; een paar handschoenen en een gouden broche met stenen, EEDE AXEL ,'t Mozaïek'-Axel gaf uitvoering De toneel- cn volksdansvereniging ,'L Mozaiek' te Axel gaf in het Üezellen-| huis haar tweede optreden. De toneel-1 groep, waarvan de algehele leiding be-i rust bij de heer J. van Overmeeren, bracht ditmaal een blijspel in drie be-| drijven van Wim Bischot. getiteld: .Mo derne puzzels' over het voetlicht. Dick- tie en uitspraak waren hierbij verzorgdI door mevrouw R. Sanderse-Jacobs. De verschillende rollen werden door de; amateur-tonelisten goed vervuld. Het1 moderne decor met belichting was ont worpen door de heer Jaap van der Velat. Ook dit was een succes. De heer Raymond de Roeck uit Sint-Niklaas verzorgde het grimeren. De volksdans groep van ,'t Mozaïek', onder leiding van de heer Eddy Sorber. besloot de perfect uitgevoerde toneelavond. j Batig saldo '67 voor Groene Kruis Axel Het ledental van het Groene Kruis in Axel is in 1967 van 1503 teruggelopen tot 1460. Deze teruggang ligt groten deels in het feit dat 32 leden hun intrek hebben genomen in het bejaardenpen- siontehuis ,De Vurssche'. Als winstpunt stat hier tegenover dat de rekening over 1967 een batig saldo van 236,36 te zien gaf. Een en ander bleek uit het jaarverslag van de secretaris, de heer C. de Put ter, tijdens de in het consultatiebureau fehouden algemene ledenvergadering, ie onder leiding stond van de voorzit ter, de heer J. Blok. Wat het verenigingsjaar verder betreft, mag gezegd worden dat het jaar 1967 een rustig verloop heeft gehad. Het verloop van het ledental kan als volgt worden samengevat: Overleden zijn 12 leden, vertrokken naar elders 35 leden. Intrek ,De Vurssche' 32 leden en belankt hebben 14 leden. 50 nieuwe leden konden worden ingeschre ven. Dit 50-tal is mede te danken aan het goede werk van de bode-incasseer der, de heer G. J. Beeldens. Ook voor 1968 is medewerking van het gemeentebestuur te verwachten. Even als het afgelopen jaar heeft men voor dit verenigingsjaar een subsidie zegd gelijk aan 50 pet. van de contribu tieopbrengst. De contributie werd in 1967 verh< van 10,tot 12.per jaar. Met Bolling De zesde clubbolling van de bolderclub .De Grensbolders* te Eede in dit seizoen had als uitslag: 1 H. Marclé-C. de Croock; 2 Pr. Staelens - Cam, van Rie; 3 R. Goethals - P Laridaen; 4 C. Pijf- feroen - P. Haegeman. Na zes bollingen heeft Cyr. de Croock de leiding met 15 punten gevolgd door de benjamin van de club Romaln Goet hals met 11 punten. Ook de junioren van de club zijn ge start met tan clubbolling. De uitslag van de eerste clubbolling was: 1 B. Dhondt - W. van den Broecke; 2 R. Buzeijn - R- Roets; 8 E. Cocqult Cocquit; 4 R. Goethals - Er. Cocquit. Axel in vergelijking met het lande gemiddelde .nog tot de Groene Kruisver enigingen met de laagste contributie. Toch is het bestuur van mening dat on danks de steeds stijgende kosten een contributieverhoging de eerstkomende jaren niet nodig zal zijn. Zeker omdat de rekening over 1967 een alleszins be vredigend saldo van ƒ236,36 aangeeft. Wijkzuster K. P. Geleijnse legde in to taal 2801 ziekenbezoeken af, voor kleu terzorg 86. voor reumabestrijding 66, voor tbc-bestrfjdlng 52 en voor zuige lingenzorg 253. Aan 60 gezinnen wer den in totaal 148 verplegingsartikelen uitgeleend. Het kleuterbureau hield 11 zittingen met 240 consulten, waarbf 96 nieuw ingeschreven. Het zuigelingenbureau hield 22 zittin gen met 850 conculten waarbij 85 nieuw ingeschreven. De samenwerking met de zustervereni ging het Wit-Gelo Kruis en het kraam- centrum verloopt zeer goed. De penningmeester, de heer C. D. van Wijck, gaf een gedetailleerd overzicht van de financiën. By de bestuursverkie zing moest behalve het periodiek aftre dende bestuurslid, de heer A. van de Broeke, die zich herkiesbaar stelde, worden voorzien in een tweetal vacatu res t w wijlen de heer Iz. de Feyter en het bedanken van de heer L. P. Bakker, wegens vergevorderde leeftijd. De heer Van de Broeke werd bij accla matie herbenoemd. De vacatures wer den ingenomen door de heren A. P. de Ruyter en J. Quist. Tot slot bracht de voorzitter dank aan de 83-jarige heer Bakker, die vanaf de iprichtlng van de plaatselijke afdeling /an het Groene Kruis gedurende 53 jaar zich met alle krachten voor de vereni ging heeft ingezet. Spaaragentschap F. van Lanschot, bankiers te 's-Herto- genbosch hebben in Axel een spaar- agentaohap geopend. Het spaaragent schap is gevestigd ten kantore van het administratie en assurantiekantoor De Ridder aan de Kanaalkade 92. ZUIDZANDE Ouderavond openbare lagere school In een van de lokalen van de Europa- school voor openbaar lager onderwijs te Zuldzande werd de jaarlijkse ouder avond gehouden onder leiding van de heer L. de Rooij. Hiervoor bestond veel belangstelling en namens het gemeen tebestuur werd deze avond bijgewoond door loco-burgemeester A. Luteijn en tevens door ds. Van Drunen. Heit aftre dend lid van de commissie, de heer P. de Hullu, was niet meer herkisbaar. De heer L. de Rooij werd herkozen en tot nieuwe leden werden gekozen de heer R. la Gasse en mevrouw Caste leijn. Wethouder Luteijn gaf een opsom ming van al wat er zo in de laatste jaren aan de school is verbeterd en sprak de hoop uit dat in de toekomst het leerlingenaantal zo zou groeien dat een derde leerkracht aangevraagd kan worden. De jaarlijkse schoolreis zal dit jaar naar Rotterdam gaan voor de hoog ste klassen en de lagere leerjaren zul len een reis naar Brugge en de Belgi sche kust maken. Met de gemeentebe sturen van Groede en/of Aardenburg zal overleg gepleegd worden over de mogelijkheid tot het invoeren van schoolzwemmen i bood hem een kleine attentie Zuidzande versloeg Krijt op Tijd In hotel ,De Zwaan' te Zuidzande werd Sluis. De wedstrijd eindigde in een grote 24-4 overwinning voor de thuisclub, zo als blijkt uit onderstaande gedetailleer de uitslag. J. de Burck - L. de Rooij 2-0: W. En gels - P. Quataert 2-0; P. Jansen A. Clijncke 2-0; R. Heijboer - J. Mus- son 2-0; J. Castelei jn - C. van Poucke 2-0; A. Faes - A. Groosman 2-0: J. Cas- teleijn - J. Smallegange 0-2 ;_C. de PURMEREND: Boudewijn de Groot heeft de leden van de pop groep, die hem in het vervolg zullen begeleiden, geïntroduceerd. Vlnr zien we hier Annemarie (basgitaar), Joop (drums), Huub elektronisch orgel, Pinky solo gitaaren Bondewijn de Groot. OSSENISSE Judowedstrijden In het parochiehuis aan de Kipstraat te Ossemsse werden dezer dagen judo wedstrijden gehouden. De judolêraar G. de Moor uit Axel heette als leider van de avond alle deelnemers en be langstellenden van harte welkom en in het bijzonder de judoteams uit Oost burg en Kloosterzande, waaronder ook enkele jeugdteams. In de eerste plaats werd door het jeugdteam van Ossenisse een demonstratie gegeven in het val- breken. Hierna volgde een wedstrijd van de jeugdteams Kloosterzaude - Os senisse met ee.i totale uitslag van 20-25 punten verdeeld als volgt: K. de Ko ning - E. de Kort, beslissing 0-5; J. Ver- eecken - H de Waal so te mia, 10-0: J. de Kort - A. van Poorten 0-0: F. van Waterschoot - B. Rijk, beenworp 0-10; A. Tollenaar - P. Rotier, handgrepen. 10-0 en P. van Kerkhoven - P. van Vo ren, handgrepen 0-10. E. de Kort mocht van H. Warrens de beker in ontvangst nemen. Vervolgens was de beurt aan de senioren, die uit kwamen in een onderlinge wedstrijd. Kloosterzande - Oostburg totale uitslag 27-10 punten verdeeld als volgt: R Goossen - B. Henry, beenworp 10-0; G. Jonkheijm - J. Vermeire, houd- iep 10-0; G. Schillemans - E. Fortuin i; r. vernimmen - A. Boers ma 0-10: Th. Seij R. Daenens, wasa-aro 7-0 en A. Seij - R. Lekens 0-0, De Bokje en Guequirre gaven vervolgens een demon stratie vem-nage-no-heta welke perfect werd uitgevoerd. Oostburg - Ossenisse totale uitslag 10-20 punten, verdeeld als volgt: B. Henry - Henk Warrens, houdgreep 0-10; J. Vermeire - D. v. d. Brink 0-0; E. .Sluiskil belangen' geeft medewerking aan bliksemloterij voor speeltuin SLUISKIL Tijdens een bespreking maandagavond in Sluiskil gevoerd tus sen het bestuur van de speeltuinvereni ging en leden van de middenstandsver eniging .Sluiskil belangen' is er een concretesamenwerking naar voren ge komen. De middenstandsvereniging zal haar medewerking verlenen san een bliksemloterij, de de speeltuinvereni ging: op 29 april houdt, mits door de be treffende autoriteiten hiervoor toe stemming wordt verleend. De trekking geschiedt op 30 april, de openingsda tum van de speeltuin. .Sluiskil belangen' helpt de speeltuin vereniging hiermee in belangrijke mate om haar eventueel uit de fmanciële moeilijkheden te helpen. Op de dag van de loterij hoopt men een beroep te kunnen doen op de muziek- en drum bands van Sluiskil en uiteraard ook op de medewerking van de jeugd. Tevens zal een reclamecarav^n doo- het dorp trekken. SLUIS Plattelandsvrouwen vierden jubileum In restaurant .Wilhelmina' te Sluis vier de de plaatselijke afdeling van de Ne derlandse bond van plattelandsvrouwen het tweede lustrum. Hiervoor bestond grote belangstelling. Mevrouw J. de Hullu-Verplanke, presidente van de af deling wierp een terugblik op de afge lopen jaren. Mevrouw J. Baas-Gillis sen declameerde, er werd gezongen en er was een terugblik op rijm door me vrouw C. E. van Oorschot-Weber in het VeiJ - G. van Westen 2-0; J. Wisse - F. Clijncke 2-0, A. Aalbregtse - F. Du- sarduijn 2-0: J. Jansen - J. Bakx 2-0; S. Aalbrechts - G. van Oorschot 2-0; M. Engel3 - A. Clijncke 0-2' A, Vileijn J Smallegange 2-0. Daenens - A. Remtjn, houdgreep 0-10 en R. Lekens - R. v. Poorten 0-0. Na de pauze werd nog een wedstrijd gespeeld door de streekrivalen Klooster zande Ossenisse totale uitslag 0-15 punten, verdeeld als volgt: R. Goossens - H. Warrens 0-5; G. Jonkhei jm - D. v. d. Brink 0-0; G. Schillemans - G. Hermans 0-0; R. Vernimmen - A. Re- mijn :-0; Th. Seij - K. Koster 0-0 en A. Seij - R. v. Poorten, 2e heupworp. De uitslag van de wedstrijden was: 1 Ossenisse, dat beide wedstrijden won. De heer G. de Moor reikte de beker uit aan R. van Poorten. Kloosterzande won een wedstrijd tegen Oostburg, dat derde werd. PHILIPPINE Uitvoeringen ,Esmoreit' De toneelvereniging .Esmoreif van Phi lippine heeft zaterdag en zondag jl. in het dorpshuis ,De Meerpaal' het toneelspel in drie bedrijven .Het derde woord' van de schrijver Alejandro Ca- sona opgevoerd. Zaterdag was de zaal helemaal bezet en gaven ook diverse leden van zusterverenigingen onder meer uit Sluiskil, Schoondijke en Sluas acte de précence. Ook zondag was er een vrij behoorlijke belangstelling. Re gisseur Leo Wieme, die geheel zelfstan dig de regie heeft gevoerd, heeft met Krijger, veel werk en fantasie personages een exotisch accent te ge ven, iets waarin hij overigens uitste kend is geslaagd. Ook de meespelende dames hadden veel werk gedaan aan het vervaardigen ran kostuums. Het de cor, waarin ook Joha-n de Krijger en Rudi Corijn een flink aandeel hadden, was fraai verzorgd. Medespelenden in dit stuk waren man, R. van Hecke en I. Taelman en in de herenrollen R. Ploegaert, R. Corijn, F. de Mul, A. Rijckaerd en A. Mar tens. Tijdens een gezellig samenzijn na de uit voering werd het plan opgevat om dit jaar een dagtrip te maken nasr Luxemburg. De heer G. Roegiers, die zich telkens met de voorbereidingen en de reisleiding belast, zal het plan ver der uitwerken. Waarschijnlijk zal de reis doorgang vinden op de laatste of voorlaatste zeterdag van de maand juni. SLUISKIL Topbiljart Zaterdag jongstleden speelde de afde ling topbiljart van de Sluisktlse biljart club in haar clublokaal, café Dallinga, een wedstrijd tegen Moerbeke (B). Het is een van belde zijden met veel enthousiasme gespeelde en boeiende kamp geworden, met als eindstand 13-13. SBC kwam evenwel in het bezit van de beschikbaar gestelde beker en wel op grond van het feit, dat het aan tal gescoorde ballen 29-24 in het voor deel der thuisclub bedroeg. Gedetail leerd luidde de uitslag als volgt: E. Gijsel - Y. Devos 1-1; G. de Feber - R, Devos 2-0; J. de Witte - P. De- vos 1-1; L. Dallinga - A Devos 1-1; C. Bleijenberg - Alb. Debuyscher 1-1-1; W. de Kraker - G. Verschraegen 0-2; P. Vermeire - G. van Looy 2-0; W. Goethals - Urb. Rolle 1-1; E. Hemel- soet - R. Audenaerdt 0-2; A van Puy- velde - R. Minneboo 1-1; H. de Graeve - M. Degronckel 2-0; K. Visser - R. van Hecke 1-1 j J. Hamelink - P. Verlocht 0-2, WESTDORPE ,De Zwaluwen' vieren jubileum Het bestuur van de wandelvereniging J3e Zwaluwen' te Clinge besloot deel te nemen aan de wandeltocht, die op 6 april aanstaande te Westdorpe wordt gehouden. .De Zwaluw" zal eind april haar 20-jarig bestaan vieren en begin juni een avondvierdaagse in de ge meente Clinge houden. programma opgenomen. Tijdens het feestprogramma werd het diner ge bruikt. De voorzitster wees tenslotte nog op de kandermiddag, die zaterdag 6 april te Sluis gehouden wordt voor de kinderen van 6 tot 12 jaar van de leden van alle afdelingen in West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Deze kindermiddag wordt gehouden in het hervormd jeugdcentrum in de Hoogstraat. Rederijkers brachten ,Het ontvolkte huis' De rederijkerskamer ,De Oranjebloem' te Sluis verzorgde in veremigingsge- gebouw .Lamminsvliet' een tweetal uit voeringen voor de leden. Er was grote belangstelling. Gebracht werd het to neelspel ,Het ontvolkte huis' door A. Boere. De regie berustte bij de lieer Th. Henderikse en het spel werd op vlotte wijze gébracht. Voorzitter w. Blaeke bracht dank voor de belang stelling. Op beide avonden weid er een verloting gehouden en ze werden ge volgd door een balavond met de plaat selijke band .Aceordeonetta'. HULST Kom over de brug De collecten voor .Kom over de brug' hebben in ds gecombineerde hervorm de gemeente Hontenisse - Hulst in Hontenisse opgebracht 350 en in Hulst 624 plus 200 toegezegd, plus 34,38 collecte kerkvoogdij en diaco nie plus 1,80 van de schoolkinderen zijnde afgestaan snoepgeld. OOSTBURG Kaartavond NKV Voor de laatste maai in dit wintersei zoen hield het NKV in Oostburg zater dagavond in de katholieke kring to Oostburg een kaartavond voor de le den van alle aangesloten afdelingen. Bij het bieden waren er 22 deelnemers, bij het jokeren 6. De uitslag was: Bie den: 1 J. Roets - C. van de Veire, 2 Th. Pijcke - R. Debaere, 3 P. Damen- A. Heetesonne; Jokeren: 1 A. van de Velde, 2 A. van Pamelen, 3 H. Mat- thijs, 4 R. van de Velde. CADZAND Raad vergadert De raad van dt gemeente Caclzand komt vrijdagavond aanstaande om half acht in openbare vergadering bijeen. De agen da vermeldt onder meer een voorstel van b en w tot hot treffen van ver keersmaatregelen binnen de bebouwde koni te Gadzand-bad en Cadzand-dorp. een voorstel om een krediet van 20.000 beschikbaar te stellen voor het aan brengen van een dtjkkruislng met rioolgemaal en riooduitlaatleiaing de VJamingpolder, een voorstel om een krediet te verstrekken voor de bouw van een werkplaats voor de gemeente werklieden, een voorstel tot aankoop van enkele perceeltjes grond en een voorstel tot vaststelling van de begro ting 1968. SIN- IANSTEEN Opbrengst collecten De collecte, die in de parochie van de H. Theresia te Heikant in de ge meente Sint-Jansteen in verband niet de vastenactie werd gehouden bracht 55.- op. Marionettentheater met ,Porgy and Bess' Onder auspiciën van de .Stichting Cul tuurspreiding Zeeland' en in samen werking met het gemeentebestuur van Sint-Jansteen trad het marionettenthea ter van Bert Brugman op in het vereni gingsgebouw te Sint-Jansteen. Het ge zelschap bracht de opera .Porgy and Bess'. De belangstelling hiervoor was gering. 's Middags had het gezelschap een op voering van ,De toverviool' gegeven. Deze jeugdvoorstelling vond plaats voor de leerlingen van de lagere scho len uit de gemeente Sint-Jansteen. LAMSWAARDE Collecte De collecte, die de leden van het NKV afdeling Lamswaarde voor de actie ,Wdj en Zij' hielden bracht de som van 314,- op. Verkiezing leden kerkbestuur De heer H. de Cock en mevrouw G. Broeekaert-Colsen zijn aan de beurt van aftreden als lid van het kerkbe stuur van de parochie van de H. Cor nelius te Lamswaarde. Beiden zijn her kiesbaar. Namen van kandidaten voor dit bestuur kunnen schriftelijk worden ingeizonden aan de pastorie. AARDENBURG Tennisbanen open Met ingang van 31 maart jongstleden zijn de tennisbanen op het gemeentelijk sportcomplex aan de Herendreef ta Aardenburg weer opengesteld. Delftsblauw bord voor bet Amsterdams Oratorium koor AARDENBURG Tijdens de repetitie* in de St-Baafskerk werd zondagmor gen ter gelegenheid van de 15e uitvoe ring van de Mattaus Passion door de ere voorzitter van het Bacliconiité, do heer J. M. A. C. van Dongen, een fraai Delftsblauw bord met daarop onder an dere het wapen van Aardenburg aan geboden aan het Amsterdams oratorium- koor. Het bord werd in ontvangst geno men door de echtgenote van de diri gent, mevrouw Va.n Egmond. Burgerlijke stand ZUIDZANDE Overleden: E. M. Robijn 84 j wed v J, Cambler. SLUIS Geboren: Marcus I. M. z v A de Vilder- L. VerstraeteIngeborg E. C. d v F. Coppens-J. du Fossé. Ondertrouwd: G. Goense 28 j en D. Ver schoor e 32 j. Getrouwd: R. Cauwela 22 J en M. de Smet 19 j; H. Staal 24 j en M. Clijncke 18 j. Overleden: Scheerena, wed v M. de Rid der 88 j: P. Descamps 70 j e v S. van Hoorn; M. van Laere 78 j e v J. Ge- vaert: A. Seen 85 j; E. van Damme 80 j; S. van Houte 72 j; F. van Meenen 90 Wij staan ons mannetje wel als het over Komt u maar eens kijken gaat Onze collectie in sisal, Hatéma. bouclé, Raventa is enorm. (Ook op kamerbreedte). Ook Vocalux, Ballanil, Ballatred. Mercuriusstraat 35-37 BRESKENS - Tel. 605 Kamerbreed NYLONTAPIJT vanaf 25,90 per m2 dessins in TERLENKA OVERGORDIJNEN TERLENKA VITRAGE 2.20 cm hoog vanaf 5,50 Zie etalage BRESKENS DORPSSTRAAT 3 - TEL. 01172 - 879 Grandioos is onze collectie ö.a. Jurkjes, maat 86-158 PRIJZEN VANAF ƒ4,70 Jasjes, blazers, vestjes, truitjes enz. enz. TEGEN ZEER SCHERPE PRIJZEN NOORDSTRAAT 28 TERNEUZEN De nieuwe collectie Hangt uitgebreid voor u klaar. Komt u zich eens overtuigen SPORTHUIS Dorpsstraat 17 - Tel. 1530 BRESKENS Wel beter - niet duurder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 24