JO DE R00 OP HET MATJE C0EN MOULIJft GEPASSEERD TURNJEUGD RUKT OP NAAR NATIONALE TOP KANIS SPRONG TWEE METER Acht topturners 1É1111É SWART BRAK NEUSBEEN Titel voor Gunneman De Wee uit Yerseke 6e ARBITER KNOCK OUT Cor Jansen voor zesde GESCHORST achtereenvolgende maal Zeeuws schaakkampioen HAKKEN IN DE RiMBOE VAN DOPING 7 GIMONDI IN KN0KKE PLOEGLEIDER KREEG RON VANL00Y-P0ST WIELERPREMIE VOOR STRIJD TEGEN DOPING MAANDAG 1 APRIL 1968 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT En waar was Gimondi? Gimondi ein digde als 51ste, dat wel, maar hij heeft voornitgedaeht. HH wil weer volgende week. Parijs - Roubaix, het kroonnum- mer van de klassiekers winnen. Hy had laten weten dat. hij de Ronde van Vlaanderen zou gebruiken om te zien hoe het met zijn macht was. En Gi mondi kon tevreden zyn. Na 77 kilo meter al sprong hij naar voren en met behulp vooral van Piet de Wit, YVil- frïed David en Foré werd er binnen 20 kilometer een gat van ruim 2 mi nuten gehakt.. I)e achterstand liep daarna terug, op de heuvel De Kware- mont ging de ranke Italiaan er alleen vandoor om zyn kracht te beproeven. 13 kilometers lang reed hy alleen, toen vond hij het welletjes en liet zich in lopen. Op de muur van Geraardsbergen be gon de machtige finale van de grote mannen, met lange jachten en achter volgingen. Totdat 17 man zich defini tief aan de kop genesteld hadden. Har ry Steevens was er ook even bijgeweest maar hij kreeg een kapot binnenblad en moest afhaken. Met Van der Horst, die sterk reed kwam hij bijna weer te rug, maar het lukte net niet. En de andere Nederlanders? Otten- bros: .Vorig jaar reed ik in het voor jaar als een zot, nu doe ik kalmer aan Pas tegen de tijd van de tour geef ik alles'. Zoontjes: (debuteerde in deze- klassieker) ,Het viel me enorm mee, als ik wat gewend ben zal het best gaan'. Bongers: ,11c heb weer last var myn rug, ik krijg er een speciale be handeling voor'. Piot de Wit: ,Hei ging lekker met Gimondi ook nog te gen de heuvels op maar toen werd hel teveel'. Resumerend: de jonge garde rukt wel langzaam op amar komt net nog iets t< kort voor de finale wanneer het eroj aankomt. Dolman, Beugels en de wee falende Karstens gingen zwijgend af. De winnaar had voor de 249 km - start en finish waren in Gent vijl uur 52 min. nodig en kwam tot eei femiddelde van 42.443 km per uur. D( 72 renners die van start gingen had den vooral de eerste uren last van d. hitte. De uitslag: 1 Godefroot (Belg) de 24i km in 5.52 (gem. 42.443 km per uur) 2 Reybroeck (Belg). 3 Rudi Altig (W Did). 4 Janssen (Ned). 5 Van Rijcke gem (Belg). 6 Rosiers (Belg), 7 Do Roo (Ned), 8 Van de Kerckhov. (Belg), 9 Merckx (Belg), 10 Van Dromme (Belg), 11 Van Looy (Belg) 12 Hoban (GBT), 13* Aimar (Fr), 14 Boe klant (Belg), 15 Poulidor (Fr). 16 Jourden (Fr) allen in 5.52.00, 17 Sel: (Belg) op 13 sec. 23 Van der Horst (Ned), 27 Karstens (Ned), 28 Ha rings (Ned), 31 Steevens (Ned) allen op 13 sec, 35 Zoontjes (Ned) op 1.40, 37 Vianen (Ned) op 6. 39 Schepers (Ned), 41 Wagtmans (Ncd), 45 Otten- bros (Ned), 60 Dolman (Ned) allen op 6. 72 Nydam (Ned) op 7.20. GENT De aanstormende nieuwkomers bij de beroepswiel- renners hebben de rangen van de gevestigde profs niet. kunnen openbreken in de Ronde van Vlaanderen. Toen de beslissende fase van de strijd werd ingeluid op de bonkige keien van de stijle muur van Geraardsbergen scho ven de mannen met de bekende namen naar voren, of wipten ze weg utï de grote groep. Ze von den elkaar: eerst Poulidor, Merckx, Janssen en Seis. Wat later verschenen ook Aimar, Go defroot, Van Looy, AJtïg, Van de Kerckhoven, Van Rijkegera en Reybroeck in de voorste rangen. Ward Seis, de Vlaamse renner, die twee jaar geleden onder het bewind van zijn vroegere vriend, nu vijand, Rik van Looy zijn ta lenten demonstreerde en daarna werd weggefietst, wilde hier in Vlaanderen zijn gram halen, weer in de voorste rijen komen, buiten de schaduw van Eddie Merckx en (nog) Van Looy. Juist op een stuk met harde wind tegen, 15 kilometer voor het einde, demar reerde hij zo prachtig, dat hij al snel een 3» seconden voorsprong kreeg. De Roo over Seis: ,het was geweldig zoals hy ging, maar een paar kilome ters voor de boeg zagen we dat Seis ineens niet meer draaide'. Het werd Een schitterende finale prachtige koers. Seis werd op de laat ste meters voorlijjgestoven door een eerzuchtige falnnsc sprinters. Waiter Godefroot, de vorig jaar wat vergruis de Belgische prijsvechter en oud-kam pioen van zyn land was het. wel. In zijn spoor finishten, Reybroeck (2), de winnaar van Milaan - Salermo Altig (3) en Janssen (4), Jo de Roo (zeven de): ,ik reed zo goed als in mijn beste dagen'. De Roo werd na de koers wel op man van Willem II, Van Looy de kopgroep zat? ,Er is mij nooit gezegd dat lk Van Looy moet steu nen, ik mocht myn eigen koers rij den. Ik rijd niet voor maar ook niet tegen Van Looy'. Van Looy was 'n veelbesproken en be kritiseerd man. Hij had tevoren al be zworen dat hij niet van het wiel van Merckx zou verdwijnen. Even leek het er op de muur van Geraardsbergen op, dat de oude keizer alleen maar gebluft had, maar Van Looy kwam bij het kopgroepje Merckx. De 23-jarige we reldkampioen kon zich daarna niet meer van het .sleepbonk' Van Looy ontdoen. Merckx redde het dus niet zo- ais ook Jan Janssen niet slaagde. Hij is nog te onzeker tegen liet slot. Hij kon Godefroot. Reybroeck en Altig niet voorby. ZEIST (ANP) Het Nederlands elf tal, dat 7 april in het Olympisch Sta dion te Amsterdam tegen België speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Jan van Beveren (Sparta). Achter: Plet Romeyn (Feljenoord), Miel Pys (Sparta), Hans Eykenbroek (Sparta) (aanvoerder) en Henk War- nns (Go Ahead). Midden: Henk Groot (Ajax) en Ben Muller (Ajax). Voor: Sjaak Swart (Ajax), Johan Cruyff (Ajax), Wim Jansen (Feijpn- oord) en Henk Wery (DOS). Als reserve en eventueel wisselspeler zijn aangewezen: Nico van Zoghei (Go Ahead), Hans Bentzon (Sparta). Rinus Israël (Feyenoord), Coen Moulijn (Feyenoord), Theo PahJpIatz (Twente) en Willy van der Kuylen (PSV). In vergelijking tot de laatste offi ciële Interlandwedstrijd, die van 29 november tegen de Sovjet-Unie. is de ploeg op zes plaatsen gewijzigd. Vijf spelers werden niet herkozen, n 1 Israël. De Zoete. Pahlplatz. Van der Kuylen en Moulijn. Jansen, die tegen de Sovjet-Unie op het mid denveld speelde, is een lijn .opge schoven'. Zoals bekend hebben op 29 november in het stadion Feyen oord geen spelers van Ajax meege daan. Voor de wedstrijd tegen Bel gië koos de heer Kessler, die zon dag toeschouwer was bij de wed strijd Xerxes/DHCAjax, 4 Ajacle- den. Van dit viertal stonden Swart, Cruyff en Muller wel in het Nederlands elftal dat op 1 november tegen Zuidslavië speelde ln Rotterdam. Henk Groot speelde zijn vorige landenwedstriid ln Kopenhagen (4 oktober) tegen Dene marken. Van de vijf spelers die hun rentree maken in de nationale ploeg is Miel Pijs het langst .weggeweest'. Zijn laatste interland dateert van 5 april 1967. toen Nederland te Leipzig tegen Oost-Duitsland uitkwam. George Kessler vertelde dat de keuze van Hans Bentzon min of meer nood zakelijk was geworden door de knie blessure van Wim Suurbier, die ook zondag niet met Ajax heeft meegedaan. ,Ik had', vertelde de bondscoach, ,nog een echte verdediger nodig. Ik heb Bentzon gekozen omdat hij, nu hij her steld Is van de ernstige beenblessure, die hj] ln het najaar had opgelopen in de wedstrijd tegen Ajax, weer uitste kende wedstrijden speelt. Bentzon heeft overigens voor die blessure ook al op mjjn lijst van kandidaten gestaan voor de nationale ploeg. Aangezien het by de wedstryden in de kwalificatiegroe- pen voor het toernooi om het wereld kampioenschap zal zijn toegestaan om gedurende de hele wedstrijd twee spe lers te vervangen, zal ik zo nodig ook in de wedstrijd tegen België gebruik maken van de mogelijkheid om spelers uit te wisselen'. De zeventien geselecteerde spelers van de A-ploeg zullen vrijdagmiddag ln het sportcentrum te eist bij elkaar komen en daar tot zondag blijven. Het Nederlands B-elftal, dat op 6 april In Knokke tegen de Belgische reser ves speelt bestaat uit: Doel: Ton Thie (ADO). Achter: Theo van der Burch (ADO. Wim de Vries (FC Twente), Aad Mansveld (ADO) en Paul van Egmond (Telstar). Midden: Jack van Stippent (PSV) en Piet de Zoete (ADO). Voor: Nol Heyerman (Sparta). Jan Klijnjan fDFC). Wim Hanegem (Xerxec/DHC) en Lambert Verdonk (Sparta). Als reserve en eventueel wisselspeler zijn aangewezen: Eddie Treytel (Xer xes/DHC). Epi Drost (Twente), Hans Venneker (NEC). In de loop van de week zal nog een vierde wisselspeler aan de groep worden toegevoegd. AMSTERDAM Sjaak Swart, gekozen voor het Nederlands elf tal. heeft in de wedstrijd tegen Xerxes/DHC zijn neusbeen gebro ken. De breuk was nogal .gunstig', zo bleek gisteravond in het Heems- kerkse ziekenhuis waar Ajax- clubarts Rolink de functie heeft van voorzitter van het stichtings bestuur. De neus hoeft niet gezet te worden. Dokter Rolink heeft Swart verzekerd dat hij kan blij ven voetballen, ook In de interland tegen de Belgen. De blessure van Cruyff, die last had van zijn enkel, valt mee. Cruyff zal ook normaal kunnen spelen. Het Nederlands kampioenschap turnen vlnr: Cor Smulders, Hans Gunneman en Ao Wijma, die respectieve lijk tweede, eerste en derde werden. ROTTERDAM (ANP) Hans Gunneman (PSV/Eindhoven) is zondag in Rotterdam Nederlands kampioen turnen geworden. Zijn puntentotaal was 108,35. Zijn clubgenoot Cor Smulders werd tweede en Ab Wïjma (Hercules Hebe, Enschede) eindigde als derde. Jan de Wee uit Yerseke (VZDS) legde beslag op de zesde plaats. Dat een tak van sport met een of twee topmensen niet altijd ln een gunstige positie verkeert, is de laatste Jaren bij het Nederlandse herenturnen wel duide lijk gebleken. In de periode Klaas Boot, die een tiental jaren ongenaakbaar was en tijdens de alleenheerschappij van Willy Jaegers kregen Jonge turners weinig gelegenheid door te stoten naar de nationale top. Talentvolle jeugdturners keken enkele jaren op tegen de nationale kampioen, die immers toch niet te verslaan was en verdwenen dan geruisloos van het toneel. Zo kwam men eigenlijk nooit tot de opbouw van een homogeen en sterk nationaal team. Toen Willy Jaegers zich twee jaar geleden wegens een blessure moest terugtrekken veranderde de situatie echter volkomen. Dat het nationale herenturnen inmiddels op een hope loos dieptepunt was aangekomen, maakte toen niet veel meer uit. Het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond stelde Klaas Boot aan als trainer en met behulp van de Duit ser Hardy Frenger, die maandelijks de centrale trainingsgroep onder handen nam, werd begonnen met een jonge formatie. Het Eindho- vense PSV en St Mauritius (Volen- dam), waren de grootste leveran ciers van het jonge talent. Van de acht turners, die zondag in Rotter- ringen, kwam bander op de andere stevig gebouwde Bra- op de andere vier onderdelen tot waarderingen boven de negen, de internationaal aanvaarde norm. Cor Smuidera, sinds enkele weken ln dienst, heeft alles gedaan om zijn vo rig jaar in Groningen met minieme voorsprong op Gunneman veroverde titel, te verdedigen. De felheid, waar mee de Eindhovenaar werkte, heeft hem enkele malen parten gespeeld- Zo verspeelde hij vooral bij het voltigeren en de brug kostbare tienden op de be heerst en uiterlijk zeker van zichzelf zijnde Gunneman. (Van onze correspondent) GENT Vissers, dê ploegleider van Willem II. heeft tijdens de Ronde van Vlaanderen een bekeu ring gekregen van de rijkswacht, die praktisch niets meer tolereert. Toen Harry Steevens pech kreeg bij de Valkenberg wilde Vissers zoals gebruikelijk is naar hem toe om hem een andere fiets te geven. Een van de zwaantjes, de motore politie, gaf het teken dat hij niet naar de renner toemocht. Veel ge schreeuw. Ook van de wedstrijd leider tegen de politie. Vissers mocht er niet door, de naam van zijn auto werd genoteerd. Niet de wedstrijdleider meer, maar de r^kswacht heeft het voor het zeg gen in de Belgische koersen. LEVERKUSSEN (ANP) Tijdens een bokswedstrijd in Leverkussen tus sen Bayer Leverkussen en Viktoria Wuppertal is scheidsrechter Toennes uit Keulen op een volle rechtse knock out gegaan. De schuldige was de half- zwaargewieht Oemhig, die zo geïrri teerd was door herhaalde .waarschu wingen, dat h(j zichzelf vergat en de scheidsrechter te lijf ging. Oemhig moet ernstig rekening houden met een levenslange schorsing. dam aan de middagwedstryd om de nationale titel mochten deelnemen, waren er liefst zes lid van deze twee verenigingen. Voor het Eindhevensc PSV, dat ook by liet damesturnen bijzonder sterk voor de dag komt, verliep de strijd in Rot terdam bijzonder succesvol. Trainer Tonny Meijnen bon na afloop met Hans Gunneman en Cor Smulders de nieuwe en oude kampioen in zijn armen sluiten. Hans Gunneman, de 23-jarige aankomende Ieraar lichamelijke opvoe ding, die na de verplichte oefenstof, welke in de ochtenduren was verwerkt, al byna een halve punt voorsprong op zijn clubgenoot had genomen, turnde Na de brugoefenlng, waarop Gunne man met een knap uitgebalanceerde oefening tot 9,20 punten kwam, was de Eindhovenaar al zeker van de titel. Smulders zou namelijk aan het rek minimaal 0,6 punt meer moeten behalen om zijn titel te prolongeren. Op het laatste onderdeel nam Smul ders alle risico's. Hij draalde een spectaculaire oefening, die hij af sloot met een gedurfde salto voor over (9,20 punten). Gunneman be greep dat hij weinig zou moeten wagen. Toch nam hij niet zijn toe vlucht tot .zekerheid', getuige de salto uit hurkzit waarmee hij ein digde. De 9,05 punten, die hfl kreeg, waren ruim voldoende voor de titel. levenslange schorsing. 19 I GERAADSBERGENmoment tijdens de Ronde van Vlaanderen: van rechts naar links: de Fransman Poulidor, de Belg Ward Seis, de Belg Eddy Merckx en de Nederlander Jan Janssen voeren het peloton aan bij de bestijging van de .Muur van Grammont'. DEN HAAG (ANP) De beroeps trainer en -rijder W. B. van Overeem is voorlopig geschorst in verband met het feit dat in het speeksel van het bij hem in training zijnde paard Aleph een ongeoorloofd middel werd aangetrof fen. Speekselmonsters werden afgeno men na de Lighthouse-prijs, die op 10 maart J1 op Hilversum werd genou- den en door Aieph werd gewonnen. Zo wel het resultaat van het eerste onder zoek als dat van de daarna uitgevoerde contra-expertise luidde positief. Voor de zesde achtereenvolgen de maal is de Kruiningse onder wijzer C. M. Jansen schaakkam pioen van Zeeland geworden. Dit gebeurde zaterdag in hotel Pax te Middelburg, waar de ronde werd gespeeld om deze ti tel. Jansen moest met zwart aan treden tegen de Middelburger Sanders en zette deze partij om in winst. zesde Dat zou nog niet voldoende zijn voor de titel, want zyn enige belager, de Goesenaar W. J. van Wijnen die tegen de uit Sas van Gent afkomstige A. den Hamer moest spelen zou bij winst nog een kans hebben, maar dan zou hfl in de laatste ronde Jansen moeten ver slaan. Van Wijnen stond de gehele par tij zeer moeilijk, zo moeilijk, dat hij op :en gegeven ogenblik nog 20 zetten moest doen ln 7 minuten om de tijds- ontrole te halen. Dit lukte hem niet •n De Hamer won, zodat niemand Jan sen nog kan inhalen. J. Tholenaar uit loes verloor wederom, nu van de xelaar H. de Ridder. In de eerste klas won de uit Bors- sele afkomstige P. Duvekot van de Terneuzenaar P. Beishuizen, en ste vent weer regelrecht op de titel af. De laatste jaren moest steeds een beslissingswedstrijd uitmaken wie promoveerde en telkens haalde Du vekot het niet. e Sluiskillenaar R. Meloen won van e Vlissinger A. Mast en de uit Axel fkomstige M. Rinn won van de Kou- ekerkenaar S. v. d. Heijden. De stand uidt nu: IOOFDKLAS: C. M. Jansen 6^ uit R. v. d. Veken 4& uit 8, A. den Ha- ner 3% uit 6, W. J. van Wijnen 3 uit H. de Ridder 3 uit 6. J. Hoogstrate uit 6. J. Schellens 3 uit 7. S. Sanders uit 6. J. Tholenaar 0 uit 7. EERSTE KLAS: P. Duvekot 3% uit I. P. Beishuizen 3% uit 5, R. Meloen 3% uit 5, M. Rinn 1 uit 2. W. Fllsse- baalje 1 uit 3, S. v. d. Heijden 1 uit 5 A. Mast uit 4. De Terneuzenaar H. M Heikoop moest zich wegens vertrek naar Deventer te rugtrekken. vooral Ab Wij ma (Hercules Hebe) voortreffelijk voor de dag. De Ensche- deër had zelfs geruime tijd goede uit zichten op de tweede plaats. Vooral na zyn uitstekende vrije oefening en paardvoltige was hij Smulders zeer dicht genaderd. Een tweede opvallende verschyning was de Jeugdkampioen Peter Karregat. De Volendammer mocht in de middaguren de keuzeoefe ning meedoen. Hij toonde daarin over een grote aanleg te beschikken. Wan neer hij de komende Jaren wat krachti ger wordt, kan hij een grote aan wins» zijn. AMSTERDAM (ANP) Klaas Kanis is sedert zondag de eer ste Nederlander die bU het hoog springen de twee meter heeft gehaald. De Deventer atleet, die deel uitmaakt van de door Jan van Heek gelelde centrale trai ningsgroep, leverde z^jn presta tie zondag tijdens Indoor-atle- tlebwedstrUden ln de onde Am sterdamse RAI. Omdat de prestatie op een over dekte baan geleverd werd, zal zij niet als Nederlands record er kend kunnen worden. Het na tionale record staat sedert 13 augustus 1967 op naam van Ben Lesterhuis met 1.98 m. Overi gens ls Kanis vorig jaar gedu rende een maand ook Nederlands recordhouder geweest met 1.97 meter. Zondag eindigde Lesterhuis met 1.93 als tweede achter Kanis. Er werden ln de oude RAI nog meer goede prestaties geleverd. De Belg Gaston Heieven liep de 3000 meter ln 8 minuten en 17 secon den, terwijl Willy Willems (Klm- bria) met 8.24.6 een officieus Nederlands record, tweede werd. Bert Krijnen (GAC) won het polsstokhoogspringen met 4.20 meter, terwijl Ceea van Wees (AAC) by het kogelstoten met 15.94 meter de sterkste was. Piet Tamminga won zowel de 50 als 80 meter ln resp. 5,6 en 8,6 sec. Bij de dames noteerden Rita van Slooten en Miep van Beek (bel den ADA) 11.4 sec. op de 80 meter horden. GENT (ANP) Rik van Looy en Pe ter Post zijn zondag op de tweede plaats geëindigd in een omnium op de wlnterbaan te Gent. Het Nederlands- Belgische paar kwam ln de tijdrit over 1000 meter en de achtervolging op de tweede plaats: belde nummers werden gewonnen door het Belgische wereld kampioenskoppel Sercu en Merckx. De klassementswedstrijd werd gewon nen door Felice Gimondi en Rudi Altig. voor Sercu-Merckx en Post-Van Loov. Een half succes werd de sprintwed strijd in twee manches. Van Looy won de eerste rit voor Merckx en Gimondi, Post eindigde in de tweede rit op de tweede plaats na Sercu en voor Altig. (Van onze sportredacteur) Het is de laatste maand' n schering en inslagsteeds weer worden in de Bel- jische .boetekamers' ictelier.ners cn •nder hen ook al een opvallend aantal Nederlanders gestraft voor het ge bruiken of alleen maar het in b*zit i ebben van stimulerende middelen. Letterlijk is de bewaking*- en opspo ringsbrigade kortweg BOB genoemd de schrik op de weg geworden voor de renners. Niet allrrn na en tijdens rle. koers zijn er de plotselinge invallen van de BOB maar zelfs gaand naar of komend van een koers worden renners loms onderweg aangehouden. Dat over- kwam bijvoorbeeld Eddy Beugels toen hij België binnenreed en zijn auto uit gekamd werd door Belgische poTt t in junction/! risten. Berucht werd de BOB vooral ook door de inval van deze bri gade, 's ochtends vroeg toen de meests renners nog lagen te slapen, in het sportpaleis ran Antwerjjcn tijdens de zesdaagse. Doosjes, potjes, flesjes en tubes warden aan de hand van een lijst gecontroleerd en als er iwtjfel bestond werd het voor alle zekerheid o<f>. maar meegenomen. Overigens werd de Belgische anti- dopingwet al op e april 1965 va* kracht. Dit staat er onder meer m; Onder doping wordt verstaanhet ge bruik tian substanties of het aanwen- don van middelen met het oog op het kunstmatig opvoeren van het rende ment van de atleet die deelneemt aan, of zich voorbereidt op een sportcom petitie wanneer hierdoor schade ver oorzaakt kan worden aan z>jn fysische of psychische gaafheid. De sanctie: acht dagen tol drie maanden gevange- Maar pas het laatste half jaar is hel werkelijk ernst geworden door de ma nier waarop de BOB mef deze wet in de hand het mes zet in de dopingzaak. Nu zijn het politiefunctionarissen en geen medische of farmaceutische des kundigen die met de opsporing belast zijn. En alsof er helemaal geen toe laatbare.I medische begeleiding en ver zorging van renners beslaat, nemen de mannen van de BOB vrijwel alles in beslag wat ook maar het vermoeden wekt uit een apotheek te komen. Dat leidt vanzelfsprekend tot veel kritiek- Nu hebben de mannen van deze ge vreesde brigade een lijst van stimule rende middelen die ze als leidraad bij zich dragen als zij weer eens een inval doen. De volgende produkten staan op die lijst: Actedron, Adiparthrol, Amphétaml- ne, Benzedrine, Biphétamine T, Bi- phétamine, Boulimine, Centramine, Coffadyn, Corydrane, Desoxyne. De- xamyl, Dexedrine (drie verschillen de soorten), Epicrisne, Ejnpropane, Eulon, Lefa (Spaans/, Marston. Me- thedrine, Miltamato, N 6.1 Néoé- pileptine, OrtedrmeOrtenal, Pen'.o- Adiparthrol, Pervitin, Phenedrine. Phosma Amphetamine. Preludin, Propenyl, Phycholutal, Sempamma, Bobial, Steno mme Tem podia, Thy- raluse. Tabloid Brand. Tone/iron, Tnpopan, Tripopan E, Euphased. Die lijst kan natuurlijk niet volledig zijn. Ze kan van uur tot uur verande ren omdat er steeds nieuwe middelen m de handel komen en bovendien heel simpel omdat er veel meer stimuleren de middelen al bestaan dan op die lust genoemd worden. Zonder veel moeite hebben wij een hela lijst van middelen te pakken kunnen krijgen van enkele Zeeuwen die de weg in de wielerwereld zeer goed kennen. Opvallend is inderdaad dat van de mer- kennamen die wij te horen kregen er heel wat op de lijst van de BOB staan. Maar er zijn er meer en de vraag is: zijn dat dan geen verboden middelen T Misschien zou de Belgische lijst nog aangevuld kunnen worden met de vol gende merken: Rilatine buitenge woon aangewezen bij abnormale ver moeidheid') Phenobarbital, Testoviron, Syncortyl, Vitascorbol. Percortène, Co- ramine, Campolon SensitaL Chophy toi, Valontan, Décholestrol, Bécozyme, Let wel: we geven die aanvulling* al leen om aan te lonen dat m cie do- mngnmboe inderdaad het bos door de bomen niet meer te zien is. We willen ook graag toegeven dat de Aanvul lingslijst' middelen bevat die niet ten behoeve van wielrenners zijn uitgevon den. Maar onze zegsman stelt zeer be- die middelen zeer beslist wel ijn en dus als zodanig gebruikt worden. In ieder geval zijn al die middelen wel eens door renners ge kocht en geslikt De dopingzaak lijkt in leder geval een niet te ontwarren knoop. En de Belgi sche BOB evenals soortgelijke bri gades in andere landen zullen in ie der geval met medische en farmaceu tische deskundigen bemand moeten worden, willen ze voor vol aangezien worden. Nu de Belgische BOB zich op deze manier door het dopingoerwoud een weg hakt, vallen er wel veel spaan ders, maar verhoogt men het vertrou wen van de groepen die bij deze affai re betrokken zijn, beslist niet. BREDA (ANP) Het stichtingsbe stuur van het nationaal sportfonds Te- levizier, dat een prijs van 10.000,— had beschikbaar gesteld voor de beste en sportiefste Nederlandse wielrenner van dit seizoen, heeft besloten aan dit bedrag een andere bestemming te ge ven. Het bestuur van het srrortfonds maakte bekend dat het bedrag, .gezien de gebeurtenissen van de laatste tHd rond het gebruik van stimulerende middelen', ter beschikking zal worden gesteld van die instantie of organisatie die de bestrijding van het gebruik van dope serieus en met kracht ter hand neemt. De uitslag van bet Nederlands turokampioenschap luidt (achtereenvolgens: ftaal)Verpllchte oefenstof. vrfc oefening, paard, ringen, sprong, brug/rek, 1. Hans Gunneman (PSV, Eindhoven) 54.55. 9.15, 8.55, 8.85, 9.00 9.20 9.05 108.35: 2. Cor Smulders (PSV, Eindhoven) 54.10, 9.30, 8.35, 8.90, 9.00 8.95* 9.20. 107.80; 3 Ab Wijma (Hercules Hebe, Enschede) 53.45, 9.15, 9.10, S.35 9.00 8.95, 8.75, 106.75; 4. Alex Knip St-Mauritiua, Volendam) 51.40, 9.15 9.2A 8.45, 8.85, 8.50, 8.80, 104.35 5. Jan Snellenberg St-Mauritlus Volendam) 52.55, 9.20, 7.90, 8.60, 9 00, 8.25. 8.20, 103.70 6. Jan de Wee (VZOS Yerseke) 50.25, 8.40, 8.20 8.30. 8.90, 8.25, 7.00, 99.30 7. Pierre Maton (PSV Éndhoven) 17 50. 8.30. S 35 7 30. 9 05. 7.95. 8 20. 96.65 8. Walter Deters St-Maurittas. Vo'.endam) 48.40. S 00. 6.60, 8.30, 8.25, 8.15, 7.50 95.20

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 7