Raad Kortgene positief sanering Colijnsplaat Om zes uur 's ochtends rijles met borrel op Dr J. B. V. Weiten op bejaardenonderzoek Zeeland gepromoveerd 158 SCHUREN VERDWIJNEN.. Parkeren Onbewoonbaar Verlichting De veilige manier van sparen Rijkspostspaarbank altijd safe! MOGELIJK EEN ,B0UWSTR00M' N-BEVELAND Reumatiek oorzaak waggelende gang BATMAN, BEAT EN BIER OP ZIERIKZEES MOSSELFEEST ZATERDAG 30 MAART 1968 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 11 VOORBESPREKING O VER SCHETSPLAN (ADVERTENTIE) KORTGENE Er is donderdag middag in de raad van Kortgene positief gereageerd op de schets, waarin het saneringsplan voor de kom van Colijnsplaat ,op kaart' is gebracht. Al jarenlang is er uit de raad op verbetering van de kern aangedrongen de voorlo pige tekening, die nu op tafel lag voor een .voorbespreking* kwali ficeerden de raadsleden als .prach tig' (A. Welleman, PvdA) en .bij zonder aantrekkelijk' (M. van der Weele, CHU). De raad zag in het plan een goede gespreksbasis voor de voorbesprekingen over deze in grijpende en lang durende opera tie met de provinciale planolo gische commissie. Dat het gaat om een ingrijpend en langdurig geheel maakte stede- bouwkundige Koggeveen van het ar chitectenbureau Rothuizen en 't Hooft duidelijk. Als het sanerings plan zal worden uitgevoerd, zoals is aangegeven, moeten er slechts 103 slechte huizen, 17 goede panden en 138 schuren verdwijnen. Er komen 115 nieuwe woningen voor in de plaats, 20 bejaardenwoningen er autoboxen. En op een vraag van de lieer P. van der Maas (wd) hoe lang de realisering zal duren, .twin tig jaar?', zei de heer Roggeveen: ,Dat lijkt me vrij kort, al zal het vooral aan het geld liggen' en merk te burgemeester Evers op, dat het geheel beslist niet in één bestek zit In zijn toelichting op de plannen eerder gepubliceerd wees de heer Roggeveen erop. dat ze om twee re denen zijn ontworpen: om een verbete ring van het leefklimaat mogelijk te maken en om het rioleringsstelsel te vervangen en haalde een aantal pun ten naar voren. Zo wees hij erop, dat een aantal straten aanzienlijk verbreed kunnen worden, als de vaak in slechte staat verkerende schuren aan één zijde van de wegen, worden ver wijderd. Die wegverbredingen zijn zc gekozen, dat ln hoofdzaak schuren wor den getroffen. In de plaats daarvan kun nen - Oost-Havenstraat en Ringweg woningen worden gebouwd, zo hield de heer Roggeveen de raad voor. Naar zijn mening moet de eerste fase van het plan bestaan uit de aankoop van die schuren. Dan attendeerde h(| erop, dat als ge volg van een tweede verbinding tus sen uitbreidingsplan en oude kern West- en Oostkerkstraat meer ver keer te verwerken zullen krijgen. Met het oog op de verkeersveilig heid zjjn Beatrixstraat. en Irenestraat afgesloten voor het verkeer aan de zijde van de Havelaarstraat en zijn aan het eind autoboxen gesitueerd. Langs de Havenstraat is op liwee plaat sen gedacht aan parkeerterreinen door de rooilijn 25 meter terug te leggen: de slechte panden in dit gebied zouden op geruimd moeten worden, vlak langs de Oosterschelde krijgt men parkeeraccom modatie en daardoor wordt ook de bij zondere plaats van de Voorstraat geac centueerd, aldus de heer Roggeveen. Naar zijn mening zal wel de gerefor meerde kerk moeten verdwijnen in de loop der jaren; daarvoor is onder meer plaats gereserveerd aan de Havelaar straat. Er is in het plan ook een ter rein gereserveerd voor bedrijven, die aan de sanering ten offer zullen vallen. Een ander punt. waarop werd geatten deerd: het binnenterrein aan de noord zijde van de Deltastraat, dat is aange wezen als speelterrein. De heer Rogge veen sprak van een bijzonder gunstige plaats in verband met het verkeer en ln de totale kom en meende, dat met oude spullen uit de schuren een zeer aan trekkelijk ,ruig speelveld' gemaakt kan worden. Er werd op een vraag uit de raad geantwoord, dat de aanvragen voor verbouwingen in dit saaeringsgebied aangehouden kunnen worden, maar dat dit niet noodzakelijk hoefde te zijn voor panden, die wel ln het ge bied vallen, maar niet by de sane ring zyn betrokken. Burgemeester Evers deelde mee, dat het college op dit stuk van zaken een onthef fing van de goedkeuring van gs willen vragen. Hij maakte er ook melding van. dat wordt onderzocht welke panden ln Co lijnsplaat voor onbewoonbaarverklaring in aanmerking komen. Ten aanzien van het rioleringsplan werd meegedeeld, dat een commissie nu onderzoekt wat de consequenties zijn voor de ligging van de huidige riolering, als er bij Colijns plaat een nieuw gemaal komt te staan. De bedoeling is. dat rond dit ontwerp- bestemmingsplan nu het vooroverleg be gint, dat het daarna ter inzage wordt gelegd om belanghebbenden de gele genheid te geven bezwaren in te dienen by de raad of ln beroep te gaan by gs (of de kroon). Wat de rest van de agenda betreft: de raad besloot een bedrag van 300.000 voor een half jaar vast* te zetten op de raiffeisenbank te Colijnsplaat (ka pitaaloverschot uit vooral de fondsen onderhoud en dorpsontwikkeling) en van de rente een aantal onderhoudswerk zaamheden te laten uitvoeren. Mevrouw Y. Janssen-Sytema had bij dit punt graag gezien, dat het geld werd be steed aan het onderhoud van het bun galowpark. maar b en w deelden mee. i dat staatsbosbeheer juist had verzocht j deze grond nog zoveel mogelijk .na tuurlijk' te laten liggen, omdat dit be ter is. De raad voteerde een bedrag 23.400 voor een verbetering van de straatverlichting in de verschil lende kernen op die punten, waar dit per se noodzakelijk is. Burgemeester, Evers: ,Er zullen wensen blijven, maar liet gaat om de eerste fase van liet hele plan. Later zullen we met andere punten terugkomen.' Dan ging men akkoord met het In voeren van een gastenstatistiek, zoals burgemeester Evers zei, uitsluitend en alleen om het aantal overnachtin gen te bepalen'. De politieverorde ning werd gewijzigd om medewer king aan hel opstellen van deze sta tistiek verplicht te stellen. Akkoord ging men met de verhuur van eer deel van de vissersloods aan de Co- ljjnsplaatse haven aan de vissers- vereniging ,DEL' en met het op nieuw verhuren van 160 vierkante nieter grond bij de landbouwhaven aan liet technisch bureau Verburg te ColHnsplaat, ditmaal voor het laat ste jaar. De heer A. Welleman (pvda) teken de erbij aan: JDie meneer is zo'n voorstander van een aantrekkelijk en schoon Colijnsplaat. Laat hij dan wel een keer dat roestige scheeps- caseo van die grond verwijderen. Als- ie voor een schoon dorp is. wekt-ie ons eigenlijk op tegen te stemmen Tot gemeentewerkman benoemde de raad de heer A. van Sluijs te Kort gene. Burgemeester Evers deelde mee, dat de afwerking van de ratio- woningen te wensen overliet, waar door ze wat later dan was gepland zullen worden opgeleverd. Uit de antwoorden van wethouder P. «J. Bom op vragen van de heer Welleman bleek, dat men dit jaar ook het schoolzwemmen in de exploitatie van liet zwembad zal betrekken en dat er een deskundige instructeur zal worden aangesteld. AAN R-K UNIVERSITEIT VAN 1954 TOT 1966 HUISARTS TE GOES GOES. Aan de katholieke universi teit te Nymegen is vrijdag gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde de arts J. B. V. Welten uit Knegsel (Noord-Bra- liant). Hy deed dat op het proefschrift .Bejaarden in ziekenhuizen'. Als promo tor trad op prof. dr A. Th. I.. hl. Mer- tens, hoogleraar in de sociale genees kunde. Van 1954 tot 1966 was dokter Wellen huisarts in Goes. In die periode werkte hy mee aan de stichting van liet r-k verpleeghuis .Maria Terweel' te Goes. Sinds 1966 ls hy directeur-genees heer van twee verpleeghuizen in Eind hoven. Bejaardenverzorging is de laatste ja ren een specialisme van de arts Wel ten geworden. HU is lid van het da gelijks bestuur van de katholieke ver eniging van bejaardentehuizen en voorzitter van de gerontologische (ADVERTENTIE) Er zijn 2200 vestigingen. Op de postkantoren kunt u de hele dag terecht. Een aantal daarvan is zelfs ook op vrijdagavond of do plaatselijke koopavond geopend. Voer de postagentschappen gelden aparts openingstijden. commissie van die vereniging. Het proefschrift beschrijft een longitudi naal onderzoek van twee jaar naar de 430 bejaarden, die op 31 januari 1965 in de elf ziekenhuizen van land waren opgenomen. Het onderzoek werd uitgevoerd met de medewerking van de provinciale raad voor de volksgezondheid in Zeeland, de administraties van de ziekenhuizen, 78 specialisten en 108 huisartsen. Doel van het onderzoek was gegevens te verzamelen over enkele medische ei: sociaal-medische kenmerken van de be jaarde ziekenhuispatiënten, de moeilijk heden bij het ontslag uit het ziekenhuis van deze patiënten, het meest adequaat geachte milieu voor de ontslagen pa tiënten, het milieu waarheen de bejaar den in feite vertrolcken en de verande ring in dit milieu, het validlteitsverloop, de mortaliteit en de heraanpassing aan het milieu buiten het ziekenhuis na ont slag uit het ziekenhuis, gedurende de ja ren 1966 en 1967. De meeste Zeeland heeft van alle provincies het hoogste percentage bejaarden (12,5%). Do beddencapaciteit van de instellingen voor bejaardenzorg ligt iets onder liet Nederlands gemiddelde. De mogelijkhe den van het open-bejaardenwerk zijn. evenals ln overig Nederland, onvoldoen de. Het aantal ziekenhuisbedden is rela tief het hoogst van geheel Nederland. De ziekenhuizen blijken bejaarden te herbergen die langdurig bedden bezet houden. Minstens 25 van de onder zochte bejaarden ls chronisch ziek en/of psychisch gestoord. Voornamelijk door deze bejaarden wordt de doorstroming van het ziekenhuis afgeremd. Eén van de drie in het onderzoek betrokken be jaarden dient na ontslag uit het zieken huis in enigerlei instelling te worden op genomen. Door het beddentekort in in stellingen en het tekort aan hulpmoge lijkheden in de wijk. heeft het ziekenhuis grote ontslagmoeilijkheden ten aanzien van de bejaarde patiënten. De validiteit van de bejaarden na ont slag uit het ziekenhuis is aan een be trekkelijk sterke wisseling onderhevig: zü stijgt gedurende het eerste jaar. maar daalt weer gedurende het tweede jaar. 68 van de onderzochten blijkt na twee jaar óf overleden óf niet in validi teit te zijn verbeterd. In de loop van de laren is er een tendens tot stabilisering van de validiteitsgraad. De heraanpas sing aan het milieu buiten het zieken huis verloopt voor een deel van de be iaarden moeizaam, vooral voor hen die niet in een instelling worden opgenomen, maar wel de hulp van anderen nodig Wezenlijke verschillen tussen de bejaar de ziekenhuispatiënten en alle huispatiënten tezamen kunnen aldus dokter Welten niet worden aangetoond. Wel blijkt het ziekenhuis voor een aan tal bejaarde patiënten een slmsfunctie te hebben. Na opname van deze patien- rtSRJMirwM/ïE zgffsszassrsjsss hierin niet. dan kan haar functie-speci fieke taak: de patiënten een snel herstel te waarborgen, hieronder te lyden heb ben. f ,Proefterrein De heer Welten stelt dat de onderzoeks resultaten ln hun algemeenheid ook van toepassing zullen zijn op de bejaarde patiënten in de Nederlandse ziekenhui zen. Volgens het CBS zal in 1995 het Nederlands percentage bejaarden het huidige Zeeuwse percentage gaan eve naren. In zoverre is Zeeland als proef- terrein voor Nederland te beschouwen. In dal jaar zal liet aantal bejaarden echter verdubbeld zijn. Blijven passende maatregelen achter wege dan zullen de bejaarde patiënten, eerder dan thans ln Zeeland net geval is. uit de ziekenhuizen moeten worden ontslagen zonder dat dit ontslag vol doende is voorbereid en kan worden be geleid. De consequentie zal dan zijn: een moeizamer heraanpassing, grotere socla- Een boek dat u beslist niet mag missen Alweer een nieuwedrukvan Neerlands meest gevraagde familie boek. Van begintoteind boeiend,gezellig, avontuurlijk.Het boek waar het hele gezin plezier aan beleeft. Vraag uw leverancier. Hij heeft 't. Het nieuwe Staalboek 1968 van Rath&Doodeheefver, vol kleurige, fleurige, stijlvolle mogelijk heden om uw woning te vernieuwen. Boek n'ü bij uw vakman. Behangvan R&D. Elk behang van de R D fabrieken is uitgevoerd in Fixacolor kwaliteit Prof. Van Niftrik over de moderne theologie goes ,Het evangelie ls geen bio grafie, maar een getuigenis. Het chris ten-willen-zijn zal bewezen moeten worden door volgeling te zijn, waarbij men niet moet gaan geloven in mira kels. Er zal gtJeefd moeten worden in wezenlijke vrijheid en men zal een sta tus quo moeten durven aanvallen'. Dit kregen de talrijke aanwezigen donder dagavond te horen van professor dr. G. C. van Niftrik toen deze op een bijeenkomst van de werkgroep Goes van de ZVÜ ln de .Prins van Oranje sprak over moderne theologie. De hoogleraar aan de gemeentelijke universiteit ln Amsterdam stelde, ln de moderne theologie een geweldig apostolalr besef zit. De gehele ontwikkeling heeft te ma ken met gezagsproblemen alsmede met een maatschappelijke en po'.it.eke con stellatie De nieuwe theorie wil ook geen religie meer. De tijd van het sa crale is voorbij. Het christelijk geloof uit zich voornamelijk ln profanite.l. Volgens de hoogleraar zal de toekomst van God van het handelen van de mens moeten komen. Een handelen wa?.rin de dienst aan de medemens voorop moet staan, omdat vooral de moderne theorie een theorie is van medemen selijkheid. Zo wees hij er op. dat da nieuwe theologie leeft bij de geschie denis van de barmhartige Samaritaan, waarbij de dienst aan de naaste de dienst is aan God. Als daaraan wat ontbreekt, ontbreekt er ook wat ean de liefde Gods. Er is volgens profes sor Van Niftrik tegenwoordig veel ethiek die men dan het liefst gepaard laat gaan aan sociologie. Aan de theo logie wordt een onbetaalde reken: r.g gepresenteerd. Door goede werken za. men een goed geioof niet ge.lofwaar dig kunnen maken, aldus de Amster damse hoogleraar. Ook de secularisatie wordt door de moderne theologie zonder meer geac cepteerd. Werd vroeger het geloof ver ticaal beleden, tegenwoordig gebeurt dat meer horizontaal. Wat men in de moderne theorie evenwel aantreft ls. al dus professor Van Niftrik. een chronisch gebrek aan blijdschap. Integendeel. er heerst bittere ernst Vooral de orthodoxie rit maar te rus ten op een volbracht werk. ,En maar rusten en rosten', aldus de hoogleraar. Er mag echter geen rust meer zijn, zo betoogde hij. Er zal gewerkt moeten worden. Het volk zal een Gods trekkend volk moeten rijn, zoals eens volgens de bijbel MJ de uittocht uit Egypte. KRO zendt hoogmis vanuit Groede uit GROEIDE Zondag aanstaande wordt de hoogmis via de KRO-radio i::. ge zonden vanuit de h. Bavokerk te Groe de. Celebrant is pastoor h. Fassaert en predikant kapelaan O. Gielliet. Het St. Gregoriu* koor uit St-Jansteen on der leiding van dirigent en organist W. Bartz zal de gezangen uitvoeren. KORTGENE Nu Kortgene voor 196S niet in aanmerking is gekomen voor een woningwetcontingent, hebben b en w naar andere mogelijkheden uitgeke ken om toch tot woningbouw te gera ken. De bedoeling is pogingen te on dernemen in de premiesector, waarvoor contacten zyn gelegd met de christe- lyke woni ngbouwsticliting voor Zuid en Noord-Béveland te Goes; de ge meente mag in dit vlak geen bouw activiteiten ondernemen. Ook in Wissen- kerke is er belangstelling voor activi teit in de premiesector. Burgemeester p. j. Evers van Kortgene deelde dat donderdagmiddag mee aan de raad. Zoals de zaken er nu voorstaan, ls er een kans, dat op Noord-Beve land een .premiebouwstroom' van start kan gaan. Hoeveel woningen die zal (moeten) bevatten, is nog niet bekencl: de precieze behoefte wordt nog gepeild. De woningen zullen bij doorgaan van plannen worden neergezet door de woningbouwstichting, maar ook het da gelijks bestuur van de stichting huis vesting voor bejaarden te Colijnsplaat zal bij de plannen worden betrokken, zo bleek uit de woorden van de heer Evers. Er wordt uitgegaan van een .bouwstroom' volgens een keuzeplan, zodat de gemeente(n) de volle hon derd procent van grond- en bouwkosten kunnen garanderen en de woningbouw- stichting* er zelf geen kapitaal in hoeft te storten. Burgemeester Evers maakte er melding van, dat de plannen woensdag zijn voor gelegd aan de provinciale directie voor de volkshuisvesting in Zeeland, dat men daar een gunstig "onthaal heeft gekre gen en dat er nu naar een aannemer gezocht kan worden Wat Kortgene be treft wordt in de eerste plaats gedacht aan woningbouw te Colijnsplaat. Op een vraag in die richting van het raads lid P. van der Maas i wd) zei de bur gemeester. dat mogelijk ook Kats van deze bouw zou kunnen profiteren, als daar behoefte aan woningen bestaat. Omdat het van belang is. dat er in niet al te kleine hoeveelheden gebouwd kan worden, hebben b en w "ook contact gezocht met Wissenkerke. waar men er in principe wel voor voelt om mee te doen. zo was uit zijn woorden op te maken. Aanbesteding voor ruilverkaveling ZIERIKZEE Namens de plaatselijke commissie voor de ruilverkaveling Noord-Beveland heeft te Kortgene de Koninklijke Nederlandse Heidemaat schappij aanbesteed het verrichten van kavelinrichtingswerkzaamheden in de complexen 13 en 14 met een grond verzet van circa 131000 m3 alsmede opspitten en terugzetten bovengronds van plm. 19 ha Van de 17 inschrij vers kwam als laagste uit de bus het aannemingsbedrijf .Schouwen-Duive- Iand' NV te Zierikzee met een bedrag van 425.800.-. De raming bedroeg 437 000.-. POLITIERECHTER MIDDELBURG Op twee uitzonde ringen na heeft de Middelburgse poll- tierechter mr 1'. van Empel donderdag ochtend gevallen van dronkenschap-aeh- ter-het-stuur te behandelen gekregen. De Middelburger L. de K. had tegen zes uur op de ochtend van 17 februari een lesje helling trekken gegeven op de oprit naar Boulevard de Ruyter in Vllssmgen. ,U wilde daar dus demon streren hoe men daar in moeilijkheden kan komen', zei mr Van Empel naar aanleiding van het feit, dat de auto (met dubbele besturing) achteruit te gen een betonnen paal was gereden. Voor de verbalisant, H. H. uit Vlissin gen, stond het vast dat de Mlddelbur- ;er onder Invloed was. De verdachte ad tegen de politie verteld, dat hij niet wist hoeveel hij had gedronken, maar ter zitting wist hij het wel: vier biertjes. Volgens het politierapport zou De K. voorts hebben gezegd: 4k ben er nu eindelijk bij, ik zal nu ook wel naar de steun gaan'. De officier van justitie, mr P. J. V. Rose am Abbing, bracht bovendien te berde, dat de verdachte zijn rijbewijs had laten verlopen: ,u als rij-instruc teur behoort toch het goede voorbeeld te geven'. Hij eiste twee weken on voorwaardelijk en anderhalf jaar ont zegging van de rijbevoegdheid. Mr H. Bruin, die optrad als raadsman, verklaarde, dat degeen, die naast De L. had gezeten op de koppeling had getrapt, waardoor de auto tegen de paal was gebotst. Hij wees verder op consequenties van een onvoorwaarde lijke ontzegging van de rijbevoegdheid en vroeg een voorwaardelijke straf. Mr Van Empel legde twee weken gevan genisstraf op cn negen maanden ont- stapt. Mr Van Empel wees op de ver antwoordelijkheid van de man, die bij zonder voel riskeerde, daar hij chauf feur van beroep is: ,u weet toch dat op die schietingen jus d'orange niet het meest getapte drankje is. Vroeger ging dat misschien wel beter toen men nog met paard en wagen reed, als het paard tenminste ook niet gedronken had' Mr Roscam Abbing hield rekening met het beroep van verdachte en eiste twee weken hechtenis en een ontzeggi negen maanden. Raadsman mr Adriaanse wees er met nadruk op, dat De K. die goed bekend staat, grote kans liep zijn baan te verliezen. Mr Van Empel legde twee weken hechtenis op en een ontzegging van acht maanden, waarvan vier voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. D. P. S. uit Souburg had op 22 febru ari ln de Kanaalstraat in zijn woon plaats onder invloed een aanrijding veroorzaakt. S. voerde tot zijn verde diging aan. dat hij voor zijn werk vaak met de auto naar Vlissingen en Middelburg moet. Mr Roscam Abbing vond, dat S. dat maar beter oj fiets kon gaan doen. Het was vol de officier nog gezonder ook. Hij iwee weken gevangenisstraf en ander half jaar ontzegging van de rijbevoegd heid. Mr Van Empel maakte er een week en een jaar van. P. G. van B. uit Vlissingen had op februari met zijn auto op het Bel- lamypark in zijn woonplaats een on geluk' veroorzaakt en was daarna on middellijk doorgereden. Later bleek, dat Van B. onder Invloed was. Van B. wees erop, dat hij een moeilijke tijd door- Ie spanningen en wellicht mede hier door een tragere reconvalescentie. Het proefschrift verschijnt als eerste in de serie .Gerontologie en Geriatrie', by de uitgeverij van de NV. Dekker v. d. Vegx, Utreeht-Nijmegen. De heer Welten werd op 9 augustus 1924 te Breda geboren. Hij volgde het gymnasium op het gymnasium Augus- tinianum te Eindhoven. Na de oorlog kreeg hij zijn propaedeutische opleiding geneeskunde aan de tijdelijke academie te Eindhoven. Vervolgens studeerde hij aan de rijksuniversiteit te Utrecht, waar hij op 29 februari 1952 het 1 aflegde. De Goesenaar A. de K. uit Goes had in de nacht van 25 op 26 febru ari in Vlissingen oner invloed ge reden. Volgens de verbalisant W. B. uit Vlissingen. die De K. over een zeer grote afstand had gevolgd, rook de Goesenaar naar drank en was hij onvast ter been. De K. had ver klaard geen alcohol te hebben ge bruikt en hij bleek direct bereid de bloedproef te laten nemen. Toen ech ter de dokter op het politiebureau verscheen was hij van gedachten ver anderd Zelf zei De K. hierover: ,in het poli tiebureau moesten we zeker een uui wachten en toen ben ik een beetje bars geworden' Voor de waggelende gang had hij ook een verklaring: ,ik was toen onder behandeling van een dokter voor reumatiek in de rug en de benen. Hier hebt u de doosjes met medicijnen. De data staan er op'. Mr Roscam Abbing eiste voor de dronkenschap twee we ken hechtenis en een jaar onuegp' en voor het feit, dat de auto van D« te gladde banden had 100 of tien dagen. Mr Van Empel vonniste een week hechtenLs en negen maanden ont zegging, waarvan drie voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Voor de gladde banden vonnist hij conform de eis. De Kapellenaar L. de K. was op 2 maart naar een schieting in Kminingen ge weest en had daar, zoals hij voor do politie verklaarde, 4, 7 of 10 pilsjes gedronken, en was toen ln de auto ge maakt, omdat lont geleden zijn vrouw is overleden. Mr Roscam Abbing eiste een week met aftrek en anderhalf jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Mr Van Empel bracht dit terug tot vier dagen en negen maanden. D. V. de M. B. uit Vlissingen werd ten laste gelegd, dat hij op 10 september met een auto met een te hoge snelheid het kruispunt Gogelweg-Troelstraweg te Vlissingen was opgereden. Hierdoor was een ernstige botsing met een bromfietser ontstaan. Tegenover de po litie had De M. B. verklaard, dat hij 45 kilometer per uur had gereden. Verbalisant W. B. uit Vlissingen ver klaarde, dat een dergelijke snelheid ter plaatse veel te hoog is. Mr Roscam Abbing vond, dat verdachte zeer roe keloos had gehandeld en eiste 250 boete of tien dagen hechtenis en een ontzegging van zes maanden. Aangezien De M. B. een verweerschrift Indiende stelde mr Van Empel de uitspraak een week uit. F. B. uit Vlissingen had op 19 januari de auto van rijn vader geleend en was er in Middelburg mee tegen een ver- keerspaal gereden. Hij had geen aan gifte gedaan bij de politie, maar was onmiddellijk naar een garage gegaan om de auto te laten herstellen. B ver klaarde, dat hij op de Langevielesin- gel waar het ongeluk gebeurde was geslipt. De officier, die de reactie wel kon begrijpen, eiste een boete van 50 of 5 dagen voor de botsing en f 250 of 25 Jagen voor het doorrijdr-n. ÜVIr Van Empel vonniste voor de botsing conform en voor het doorrijden bepaal de hij de boete op 15 Osubs. 15 dagen. ZIERIKZEE. Evenals voorgaande jaren zal Zierikzee deze zomer de opening van het mossel seizoen vieren met een mossolfecst. Op «nrns- dag 10 en donderdag II juli zullen naar verwach ting weer duizenden toe risten naar de Schouvrse centrumstad reizen om kennis te maken met de heerlijk bereide mosselen. Men zal ze er naar har- telnst kunnen verorbe ren. Het begint 's woensdags met een kindermiddag in de Concertzaal. Batman en Robin komen speciaal naar Zierikzee om de jeugd te laten zien hoe zij .Het raadsel van de raadselman' op het to neel oplossen. Voorts zullen een clown en een goochelaar optreden, ter wijl de kinderen ln een wedstrijd Batmanpryzen kunnen winnen. Woensdagavond kunnen de mosselliefhebbers aan hun trekken komen. Te gen een kleine vergoe ding kan men naar har telust mosselen eten op de .Kaai'. Er komt een bierbuffet en het draai orgel Neptunua zal het feest muzikaal versie- Ook aan de tieners ls gedacht. In de aardap- pelloods van NV C. Mei er aan de Juliaimstraat wordt een groot beatfes- tyn gehouden waaraan meewerken de plaatse lijke beatband .Full of soul' en Nederlands top groep .The Golden Ear rings'. Praalwagens Donderdag komt de hoofdmoot. Al heel vroeg in de morgen beginnen de vissers met het pavoi- seren van hun schepen. Enkele uren later zul len de mossélprinses en haar hofdames, Neptu- nus en genodigden ont vangen worden door b en w van Zierikzee in het stadhuis. Het is verder 't plan dat tijdens de ont vangst vóór het gemeen tehuis een kleine optocht wordt geformeerd, die uit dr.e praalwagens be staat. Voorafgegaan door een drumband zal .het hele gezelschap op deze wagens naar de moesel vloot rijden. Op de met belangstellenden geladen vissersboten gaat de tocht naar de mossel banker., waar Neptunus de eerste mos selen zal opduiken uit het zilte nat van de Ooe- terschelde. Na de terug komst in de Zierikzeese haven zal me*, praalwa gens een kleine rond wandeling door de stad worden gemaakt. Onder tussen kunnen de geno digden naar .Mondragon' gaan waar een koffie maaltijd wordt aangebo den. 's Middags zorgen de vissers met het num mer boegsprietlopen voor de vrolijke noot. Een programma, dat al tijd veel mensen trekt is het mossel eten op de historische .Visehmarkt'. Een draaiorel zal het Breugheliaanse taf reel opluisteren. De mossel prinses en haar hofda mes brengen voorts 's middags een bezoek aan het Zweedse Rode Kruis- ziekenhuis en de Corne- liastichting. Het avondprogramma vermeldt een spectacu lair optreden door de be manning van de vissers vloot. Tot slot is er een taptoe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 11