N-Beveland denkt aan vuilverbranding BILT Vriend van dochter kreeg kan zuur in gezicht Basculebrug sluis Ter neuzen historie Alle honden (97) van mej. M. de R. verbeurd verklaard Statenfractie nam afvloeiing personeel niet licht op' Geen beslissing veer Hoedekenskerke 2 MAN UIT NIEUWLAND IN ARREST VLASBRANDIN SINT-JANSTEEN Let op! De Witte Reus is straks jarig en gaat trakteren..! VEEL PAKJES EN VEEL LEER OP LENTESHOW FRITS GERRITSEN .ARM 14' KREEG VLIEGTUIG MOTOR IN DE NETTEN MAART ROERT IFNTFST AART ALMANAK Enige afdoende oplossing voor vi iHnis-orobleem verwacht:.. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 29 MAART 1968 MIDDELBURG Op verdenking van zware mishandeling of een poging daartoe is in het politie bureau te Middelburg ingesloten de 50-jarige L.H. uit Nieuw en St-Joosland. Hij zou de 22- jarige Middelburger M. C. een kan zuur in het gezicht hebben gegooid. De jongeman is met brandwonden in gezicht en halsl in het Gasthuis opgenomen 1 Door zijn ogen dicht te knijpen! op het bewuste moment werden! de ogen van C. niet aangetast.! Dat redde hem van verlies van! het gezichtsvermogen. De politie kon eerst dinsdag tot de aan houding van H. overgaan, nadat aanvankelijk hij geruchte was ver-, nomen wat er in de naeht van zater-' da? op zondair was gebeurd. De po-j litie werd hii het onderzoek gecon fronteerd niet twee verschillende le zingen van het gebeurde. Volgens C.. die tegen de wil van H. om gang heeft met diens minderjarige dochter, kwam hij zondagnacht rond half een bij de woning van H. aan. C. was nog enkele meters van de voordeur verwijderd toen hij plotse ling werd natgegooid. De jongeman dacht aanvankelijk dat het water was. Geschrokken vluchtte hij weg. Onderweg merkte hij. dat de vloei stof een bijtende uitwerking had. Dat bracht hem ertoe in Middelburg met een naar het Gasthuis te gaan'. Daar wérden de vrij ernstige brandwonden behandeld. ANDERS Naar H. verklaarde zou het allemaal! anders zijn gegaan zondagnacht. Hij; was op het bewuste tijdstip bezig met het vullen van de accu van zijn: auto in zijn garage, toen hrj enig gerucht hoorde. Hij liep naar de deur toe om eens poolshoogte te nemen en! botste bij de deur tegen C. op. Door! de schok van de botsing kreeg C. de inhoud van de kan, die H. in zijn hand Meld in het gezicht. In de kan zat naar H. heeft meegedeeld accu- zuur. In het gerechtelijk laborato rium in Den Haag wordt dit momen-! teel nagegaan. Vandaag, vrijdag, wordt H. aan de officier van justitie voorgeleid. SINT-JANSTEEN Een klamp met tien a twaalf ton groen vlas met zaad is donderdagavond om streeks half elf in brand geraakt. De oorzaak is onbekend. In het be gin van de nacht brandde het vlas nog steeds. De brandweer van Sint-Jansteen hoopte de klamp, die voor in een hangar stond en ge scheiden was van een nog grotere partij vlas, naar buiten te kunnen halen en daardoor de hangar en het overige vlas te kunnen redden. Het was windvrij weer. De schade loopt iii de duizenden guldens. De brand brak omstreeks half elf uit De brandweer van St-Jansteen werd telefonisch gewaarschuwd door een on bekende, die zei in de buurtschap de Tragel, een halve kilomete rverwijderd de brand te zien. De brand was bij het kapitale vlassers- bedrijf van de gebroeders Dobbelaar aan de Hogeweg. Ongeveer twintig brand- ADVERTENTIE) TERNEUZEN Nog even, en de basculebrug over de midden- sluis in Terneuzen is voorgoed historie geworden. Nu de slopers hun werk doen, komen de geboren en getogen Terneuzenaars weemoedig afscheid nemen van de .brug van Ribbens'. Het is waar: de bruggen waren synoniem met verkeersopstoppingen, maar ze hoorden bij het stadsbeeld. Een gevoelige Terneuzenaar acht het dan ook zijn plicht, de onttakeling op de voet te volgen. En er is aan de westkant van Terneuzen nog nooit zoveel gefoto grafeerd als in de afgelopen weken. KANTONGERECHT OOSTBURG weerlieden gingen het vuur met stralen op de waterleiding te lijf. (ADVERTENTIE) In geval van storing, Is voor de abonnees op onze servicedienst dit weekend beschikbaar de heer J. Kusse, Sloehavenstr. 3. Nw- en St-Joosland. Telefoon 01182-506. .eeuwse BETROKKENE WAS NIET OP ZITTING AANWEZIG OOSTBURG Voor de derde hopelijk laatste maal moest mejuffrouw M. de R. te Sluis donderdagmorgen voor de kan tonrechter te Oostburg verschij nen. Mr C. J. M. van Hees ver wonderde er zich over dat de verdachte er zelf niet was. want tot nu toe had zij altijd trouw acte de presence gegeven. Con form de eis van de officier van justitie, mr Th. Lebret, werd zij bij verstek veroordeeld tot 2 boete en verbeurdverklaring van al haar honden (97) en en kele beton palen. In februari is inmiddels alles ontruimd. Als getuigen traden op de opperwacht meester G. J. M. Ultee te Sluis en de veearts W. H. Kapsenberg, even eens te Sluis, die al vijftien jaar bjj mejuffrouw De R. aan huis komt, al bomt hij de laatste tien jaar niet meer binnen. Zoals zo langzamerhand genoeg bekend is. hield mejuffrouw De R. er een kennel op na en fokte zij honden, die ze dan weer verkocht, dit alles zon der de daarvoor benodigde vergun ning. Bovendien verkeerde de kennel in een afgrijselijke staat. Ook is ge bleken dat de honden de laatste tijd niet de nodige verzorging kregen en dat ze er uitgehongerd uitzagen. De opperwachtmeester vertelde dat de modderpoel gedurende de winter nog was verergerd. Hij had gezien hoe de kettingen van sommige hondjes vastgevroren zaten in de grond. Ook de lichamelijke toestand van de hon den was achteruit gegaan. Het was een modderpoel en de uitwerpselen van de honden werden niet opge- ruïmcL Binnen was het zelfs nog erger dan bui ten. In een kamertje dat eens het salonnetje met mooie antieke meu beltjes van mejuffrouw De R. geweest, huisden (op ongeveer 20 m2) dertig honden in hun eigen mest. Dertig maal moest een vrachtauto worden volgeschept voor dat de mest rondom en in he thui3 enigszins was verwijderd. Ook de financiële stand van mejuffrouw De ft. was achteruit gegaan. Tussen 10 oktober (de datum van haar laatste veroor deling )en januari had zij maar één hond verkocht voor 100. Maar hoe ze er ook voor stond, altijd zei ze dat het wel weer in orde zou komen. Altijd had zij ergens haar hoop op geevstigd. De laatste keer was dat geweest de Amsterdamse advocaat mr Benno Stokvis, die haar zou heb ben beloofd een stichting in het le ven te zullen roepen die haar gelde lijk zou steunen en voor een rnooie kennel zou zorgen. De opper zei evenwel het vertrouwen in die verhalen te hebben verloren. De direnarts W. H. Kapsenberg vertelde dat de gezondheidstoestand van de dieren gewoon slecht was: ze kregen onvoldoende te eten. Een heleboel dieren waren onde randere aangetast door schurft, De dokter noemde het een kwestie van verwaarlozing. De officier van justitie zei In zjjn requi sitoir dat nu eindelijk de sanering had plaatsgevonden van een toestand die zo nooit had mogen worden. Hjj meende zelfs dat de overheid tekort was geschoten. Hjj toonde de kanton rechter een rekening van de Neder landse Vereniging tot bescherming! van dieren te Helmond waar een aan-| tal honden van mejuffrouw De R.J zjjn opgenomen. Sinds februari had deze vereniging reeds f 6281,30 aan, de honden besteed. Mr Van Heesj vond het in wezen maar een zielig geval. Hjj zei evenwel overtuigd te zjjn van de dierenliefde van mejuf frouw De R., .maar het Is haar boven het hoofd gegroeid'. C. Hoek (püda) over Industriewater In samenwerking met NVvH-Goes In de .Prins van Oranje' GOES In samenwerking met de Goese afdeling van de Neder landse vereniging van huisvrou wen hield modehuis Frits Ger ritsen te Goes een geslaagde modeshow in de foyer van de Prins van Oranje te Goes. Frits Gerritsen presenteerde bij mon de van de heer Krimp ongeveer zestig modellen uit zijn collecte dameskleding. Daarbij viel de aandacht vooral op de goed vallende gebreide deux-piè- ces. voor elke maat. en op het leer voor de slankere figuurtjes. Veel leer zelfs, niet alleen in verschillende kleuren bruin, ook in bronsgroen, creme. zwart en zelfs lila. Dat laat ste wat buitenissige kleurtje werd gedragen door een van de slankste mannequins Het jasje was in battle- dress-stijl en daaronder werd een groene vlotte pul lover gedragen zo als er zoveel te zien waren: dun en gemakkelijk materiaal, met een col letje of opstaand boordje en mouw loos. Plouviers schoenhandel had bij eik kledingstuk passende schoenen gezocht. Bij dit lila pakje werden lin degroene schoenen gedragen, met de open hiel. de dikke blokhak en het hoge wreefgedeelte. een moderne schoen. Uiteraard kwamen ook de klassieke schoenen en de klassieke kleding vol- voorbeeld in het begin van de show 2 het geval toen de ma.mequins een jg serie pakjes, of combinaties, met veel ruiten toonden. Kruippak Enthousiast applaus was er voor wat aangekondigd werd met: .kruippak- jes'. badstoffen pakjes uit éèn stuk met een lange rits in afstekende |j kleur. Voor strand en vakantie wer-'j den er ook enkele badpakken en vlot- g te badjurkjes getoond; twee effen jg badstoffen jurkjes die misschien wat g lang waren uitgevallen en een mini- g jurkje met een groen-oranje dessin op een wit fond. Wit is een favoriete kleur voor deze zomer. We zagen het hier in eenj^ trois-pièce: een rok. een mouwloos5 truitje en een jasje met korte mo tjes; langs de randen een blauw en in een eenvoudig gestreept zomerja ponnetje waarover een witte mantel werd gedragen. Suèdeloupe, soepel geiteleer, suède. rundleer en nappaleer. kortom aller lei soorten leer. verwerkt in rokken, pakjes, overgooïers en mantels vorm den één van de opvallendste troeven van deze show van Frits Gerritsen. Make-up en kapsels werden verzorgd door kapsalon .Elegance' in samen werking met schoonheidsinstituut Orijane. Na de pauze kregen de man nequins door middel van postiches en pruiken en pijpekrullen een .nieuw' gezicht. Bij de foto: op de show Goes. GOES Het lid van provin ciale staten C'. Hoek (pvda) uit Goes is het niet eens met een uitspraak van vakbonds bestuurder A. van Aalst (ABVA), woensdagavond gedaan tijdens een bijeen komst met het georganiseer de personeel van de NV Wa terleidingmaatschappij Zeeuwsch-Vlaanderen. Spre kende over de afvloeiing van personeel bij deze waterlei dingmaatschappij en de be handeling van deze kwestie in de Zeeuwse staten zei de heer Van Aalst: ,De staten leden zijn veel te gemakkelijk over de zaak heen gestapt en hebben te gemakkelijk de uit eenzettingen van de gedepu teerde Van Kalland geslikt; kennelijk een gevolg van po litieke factoren'. Statenlid Hoek tekent protest aan tegen deze zienswijze: .Ik heb uit drukkelijk gesteld in de staten- zitting van 22 maart dat de PvdA - fractie zich zonder meer opstelde achter de voorstellen en eisen van de drie amhtenarenorganisaties betreffende de afvloeiing van per soneel bij de NV Waterleiaing Zeeuwsch-Vlaanderen', aldus de lieer Hoek. Hij vervolgt: .Woordelijk heb ik gezegd dat onze fractie mét de vakorganisaties van mening is dat er geen sprake mag zijn van selec tief ontslag, en dat wij zonder meer de voorkeur geven aan een vrijwillige afvloeiing, mede op ba sis van de overheidsregeling'. .Bo vendien heb ik gaat de heer Hoek verder aan de gedepu teerde Kaland uitdrukkelijk de vraag gesteld om welke reden de raad van commissarissen van de waterleidingmaatschappij niet ak koord kon "gaan met de afvloei ingsregeling voor het personeel, een regeling, waar toch overeen stemming over was tussen de di rectie en de vakbonden. Op deze vraag is de heer Kaland mij het antwoord schuldig gebleven'. De heer Hoek besluit: .Hieruit blijkt toch wel dat in tegenstel ling tot hetgeen de heer Van Aalst heeft gezegd wij de zaak niet gemakkelijk hebben opgenomen. Wij zjjn het als fractie ook voile- dig eens met de conclusie van vak- bondszijde. namelijk dat men de in de beleidssfeer gemaakte fouten niet mag afwentelen op het perso neel'. DEN HAAG Afgeronde adviezen, aan de hand waarvan het hem mogeljjk zou zijn de voor- en nadelen van het al dan niet handhaven of aanpassen van de veerdienst Terneuzen-Hoedokenskerke tegen elkaar af te wegen, hebben mi nister Bakker (verkeer en waterstaat) nog niet bereikt, zodat lijj zich daarover op het ogenblik niet kan uitspreken. Dat deelt de bewindsman mee In ant woord op vragen van het socialistische kamerlid drs Th. .T. Westerhout Tn ver band met de noodzakelijke versterking BRESKENS De Arm. 14. met schip per J. Siereveld. heeft in de Breskense haven woensdag een motor van een En gelse bommenwerper en een mijnstoel binnengebracht Tijdens het vissen aan de Tortonbank had men deze attributen in het net gekregen. (ADVERTENTIE) Depositaire ORLANE Behandeling op afspraak. "^arjumerie .cjQpollc' Walstraat 90 - Vlissingen enbankzegels Vissersvaartuig bracht stoffelijk overschot aan wal BRESKENS Het vissersvaartuig ,Br. 49' heeft donderdagmiddag in Breskens een stoffelijk overschot binnengebracht, dat men op de lijn Knokke-Westkapelle had opgevist. Vermoed wordt, dat het hier het stoffelijk overschot betreft van het op 21 februari vergane Zweedse schip Magne. Het lichaam Is voor iden tificatie naar het lijkenhuisje van de algemene begraafplaats overgebracht. IR C. KONING - PROVINCIALE WATERSTAAT - OVERLEDEN MIDDELBURG In liet. Gasthuis Middelburg is donderdagmorgen vroeg overleden ir O. Koning, hoofdingenieu.- voor bijzondere diensten van do provin ciale waterstaat in Zeeland. Hij was le vens waarnemend hoofdingenieur-direc teur. De heer Koning is 64 jaar gewor den. Hjj is enkele weken ziek geweest. De heer Cornells Koning werd 21 sep tember 1903 te Haarlem geboren, Hij studeerde aan de technisch hogeschool te Delft weg- en waterbouw. Op 75 au- fustus 1928 trad ir Koning in dienst ij de Haarlem mermeei-polde van de hoogwaterkering ter plaatse van de Oostbuitenhaven in Terneuzen en met het oog op vervanging van de thans dienstdoende schepen, die gezien hun leeftijd binnen afzienbare tijd buiten ge bruik moeten worden gesteld, zal "zo spoedig mogeglijk een beslissing moeten worden genomen. Van het college van gedeputeerde sta ten van Zeeland is nog geen bericht ont vangen op welke wjjze de uitoefening van de veerdienst zou moeten plaatsvin den, als binnen enkele jaren de thans dienstdoende schepen moeten worden af gevoerd. Het is. volgens de bewindsman, uiteraarr nodig, dat daaromtrent een duidelijk inzicht bestaat voordat tot uit voering van kostbare werken voor hand having van de veerdienst wordt overge gaan. ■■■■■Op oktober van dat laar ging hij naar de gemeente Rotterdam, waar hij tot 21 januari 1929 werkzaam was. Vervol gens werd hij verbonden aan de pi vinciale waterstaat van Overijssel tot 16 oktober 1930. Daana trad hij in dienst bij de rijkswaterstaat, waar hii bleef tot 1 oktober 1937. Tot 1 oktober 1944 was de heer Koning werkzaam bij de gemeente Zwolle. Na die datum was hij directeur gemeente werken van Soest, tot 1 janiiari 1948 Per die datum trad ir Koning in dienst by provinciale waterstaat van Zeeland, eerst als districtsingenieur met stand plaats ZIerikzee, tot 1 januari 1954. Daarna werd hij hoofdingenieur met standplaats Middelburg. Op 1 februari 1956 volgde een benoeming tot hoofd ingenieur A en op 1 januari 1962 tot hoofdingenieur voor bijzondere diensten tevens waarnemend directeur van dc dienst. Als hoofdingenieur voor bi|zon dere diensten behartigde de heer Koning wegenproblemen en algemene zaken. In zjjn woonplaats was de lieer Koning lid van de Rotary en secretaris-penning meester van de afdeling Middelburg van de Ned. vereniging voor facultatieve crematie. Carousselgroep van Belgische rijkswacht op ZLM-expositie Op zaterdagmiddag 22 juni 1968 zal in de grote demonstratie-ring van de ZI,M-land- en tuinbouwtentoonstelling te VVilholminadorp ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan der ZLM een spectaculaire show gegeven worden door het elitcruiterkorps van de Bel gische rijkswacht, Het korps bestaat uit 40 ruiters, die in samenwerking met de muziekkapel van de rijkswacht op een terrein in het centrum van het grote werktuigenarse naal van de tentoonstelling een optre den zullen verzorgen van circa 3 kwar tier. Dit korps heeft ook grote suc cessen bereikt In Aken en Rotterdam. DE BILT Na de periode van veel te koud weer, tot jongstleden zondag, vist maait als" lente maand nu duidelijk naar een pluimpje. Voor de tweede keer in deze week werd gisteren in het zuiden en midden van ons land de 20 graden overschreden. De kust gebieden van Noord-Holland en Zeeland doden het met 16 tot 18 graden Iets voorzichtiger doordat het zeewater (ongeveer 6 graden) hier een sterke temperatuurstij ging remt. Het is boven het groot ste deel van Europa en dc oceaan voorlopig nog hoge-drkgebieden wat de klok slaat, zodat het sta biele lenteweer voortduurt. Ook Het weertype lijkt veel op maart 1945, toen déze warmte- pcrlode in Maastricht een top be reikte van 24 graden, welk cijfer nog steeds het record is voor maart in ons land. Met een beetje geluk kunnen wij ook tijdens het weekeinde nog van dit goede len teweer profiteren. ADVERTENTIE) Meegaand De nieuwe voorzitter vond de IVestkapellenaars een meegaand volkje. Niemand had eigenlijk ooit een op- of aanmerking en zo liep hel verenigingsleven of althans het leven van deze vereniging op rolletjes. Voorstellen gingen vlot onder zijn hamer door. Meestal ging dat zo: Ja er iemand die hierover het woord wil?'. Zwijgen. ,Goed, dan is dat aangenomen'. Stem van de achterste rij: Jfee, eerst moeten we stemmen'. Ncnt, daar was niets op tegen. Toen de briefjes werden geopend, bleek iedereen tégen. J)at begrijp ik niet, niemand gaf toch voor het er niet mee eens te zijn'. Achterste rij: JPraete kumme nie, moe stemme—'. UNIEK VOOR NEDERLANDSE PLATTELAND KORTGENE Op Noord-Be veland zijn op het ogenblik plan nen in studie, die het probleem van de huisvnilverwerking defi nitief zouden kunnen oplossen: door verbranding in een oven. De gemeenten Kortgene en Wis sen kerke zyn bezig met onder zoekingen in die richting, waar bij onder meer ook de afdeling milien-hygiëne van de inspectie van de Volksgezondheid in Mid delburg is betrokken. Burge meester P. J. Evers deelde dat donderdagmiddag mee aan de Kortgeense raad. DaarbjJ denkt men op Noord-Beve land aan een oplossing van het huis- vull-probleem, zoals die op het plat teland van Nederland nog niet voor komt. zei dc burgemeester. De heer Evers verklaarde, dat het college de studie graag wil voortzetten en niet voorstellen in de raad wil komen, l it de raad kreeg hjj na die mededelin gen een mggesteunlje om de moge lijkheden van deze plannen verder na te gaan. De heer Evers wees erop, dat zo als al meermalen ln de raad is be toogd de stortplaats bij Colijns- plaat volkomen verkeerd is gesitu eerd. Op Noord-Beveland is naar zijn mening geen enkel geschikt terrein aanwezig, of het Is ln handen van de natuurbescherming. Voor Kortgene zitten er bezwaren aan een centrale stortplaats op Zuid-Beveland, onder meer door de hoge vervoerskosten, de vraag hoelang men daar kan stor ten en de afhankelijkheid van de ter reineigenaar. Het college dacht daarna aan een de finitieve oplossing door verbranding van het vuil: om die mogelijkheid Je benutten is Kortgene alleen echter te klein. Contact met Wissenkerke leer de. dat men daar ook met het pro bleem zit en in principe graag wil meewerken aan het onderzoek naar Kortgenes burgemeester maakte cr gewag van dat met één en ander veel geld gemoeid zal zijn: hij sprak van 6 tot 7 per inwoner per jaar Naar zijn mening zijn die kosten ech ter betaalbaar: .iedereen is er mee gebaat en moet bereid zijn er een of- icr voor te brengen Voorts wees hij erop, dat er strenge eisen zullen wor den gesteld aan het vuil storten, dat mag alleen nog begraven worden op een grote grondoppcrvlakte. Voor de bediening van een dergelijke verbran dingsinstallatie zal personeel nodig zijn, zo hield hij de Kortgeense raads leden ook nog voor Bjj de studie is ook de capaciteit van ile verbrandingsoven betrokken. Naar burgemeester Evers meedeelde moei er rekening worden gehouden met de recreatlepiek in de zomermaanden, omdat Noord-Beveland steeds meer in trek komt bjj de toeristen. Men moet uitgaan van een inwonertal van lo.onn. B en w van Kortgene vinden het verantwoord de studie voort te zetten. BESTENDIG Droog en zonnig weer met een zwakke tot matige wind tussen zuid en zuidoost- Dezelfde of 'ets hogere temperaturen dan donderdag. ZON EN MAAN 30 maart Zon op 06 20 onder 19.10 Maan op 06.47 onder 21.10

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 2