Vier doden op Moerdijkbrug Vier studenten veroordeeld Neutrale koers Zweden doorn in oog VS GAAT WESTMORELAND KHE SANH ONTZETTEN? JAMIN 3 KAMER OVER G0UDMARKT KENNEDY WIL PRATEN MET VIETC0NG EN HANOI DEKLERK&ZN ÉÊN MEISJE VERMIST AKKOORD IN NIEUW DELHI Belediging bevriend staatshoofd: UTRECHTERS IN Vietnam-bulletins HOGER BEROEP voor officier POLITIEK MET EEN DUBBELE BODEM Jonge landen zijn er mee ingenomen Rath Doodeheefver WOENSDAG 27 MAART 1968 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT CONCENTRATIES IN HET NOORDEN SAIGON (DPA, AFP, RTR) In het noorden van Zuid-Vietnam, daar waar nu reeds enkele maanden meer dan 6000 mariniers wor den belegerd in de basis Khe Sanh, broeit iets, zo menen militaire waarnemers. Men vraagt zich af of generaal Westmoreland van plan is in de naaste toekomst een tegenoffensief in te zetten om de om singeling te doorbreken en zijn mannen daar weg te halen. De waarnemers zeggen dat de tekenen die erop wijzen dat in het noorden ,een rte slag5 op komst is zich ophopen op hichtraacjitsteunpunten, de vliegdek schepen en in Saigon. Generaal West moreland heeft bijna tweederde van zijn totale vloot bommenwerpers tegen de aan Noord-Vietnam en Laos grenzende provincies ingezet. Rond Khe Sanh worden dagelijks 500 ton bommen en napalm uitgeworpen door de luchtreuzen, de B-52's. en de jachtbommenwerpers. De gehele vloot B-52 toestellen is geconcentreerd op het gebied en van de 496 jachtbommenwer pers die zondag in de grensprovincies operaties uitvoerden, wierpen er 303 hun last af by Khe Ssnh. Beschietingen basis Khe Sanh en het grote artille riekamp Camp Caroll open te legger om zijn belegerde troepen uit de ba sis te halen. Eenvoudig zal dat zeker niet zijn, want de Noordvietnamezen hebben alle bruggen opgeblazen en zich aan beide zijden van de weg gegraven. De operatie zou betekenen dat Khe Sanh wordt opgeheven. Militair gezien zou Khe Sanh nog van weinig beteke nis zijn omdat de basis sedert de omsin geling en de inneming door de tegen stander van Lang Vei aan verkeersweg 9 naar Laos zijn belang voor de af- iling van ae infiltratie heeft ver- Het Amerikaanse opperbevel zou bovendien menen dat de 6000 mariniers gebruikt kunnen worden, daar het niet zeker is of generaal Giap 'de Noord- vietnamese minister van defensie Men acht het uitgesloten dat de aan vallen zo zijn verhevigd om een offen sief van de Noordvietnamese belege raars af te slaan. Een ernstige poging om de basis onder de voet te lopen is door de belegeraars nog niet gedaan en zij beperkten zich dan ook in hoofdzaak tot beschietingen met raketten en ar tillerie. De militaire waarnemers verwachten dat het Amerikaanse opperbevel zal trachten het weggedeelte tussen de (ADVERTENTIE) morgen - voordeel melkhazelnootstukken 150 gram van 119 voor 95 niet duur wc/ heerlijk (Slot van pagina 1 aan het brengen van evenwicht, in de in ternationale betalingsverhoudingen. Dat Frankrijk alsnog een devaluatie van de Amerikaanse dollar zou kunnen afdwin gen achtte de minister gezien de positie van de Franse betalingsbalans niet waarschijnlijk. De gevaren voor het niéuwe systeem liggen vooral in de psy chologische sfeer. Het succes zal afhan gen van de mate van eensgezindheid van de rijke landen die het nieuwe stelsel zullen moeten dragen. Risico Dat de scheiding tussen 'de beide goud- markten niet gehandhaafd zou kunnen worden was een risico waaraan de minis ter minder zwaar bleek te tillen dan de kamer. Een klein lek in het monetaire goudcircuit zou volgens prof. Witteveen nauwelijks gevolgen hebben omdat de landen van de goudclub over grote voor raden goud beschikken. Landen die hun monetaire goudvoorra den op de vrjje goudmarkt, waar ae prijs nu nog hoger is. verkopen, zullen te ma ken krijgen met tegenmaatregelen. Die landen zullen de leden van de goudclub geen goud meer uit hun reserves ver kopen. Welsontoerp De Invoering van het nieuwe monetaire «leisel door middel van speciale trek kingsrechten, waaraan op 29 en 31 maart in Stockholm de laatste hand zal worden gelegd, zal Nederland gelegen huid geven zijn deviezenwetgeving t< stroomlijnen. Minister Witteveen deelde de kanier moe dat hy volgend jaar hier omtrent een wetsontwerp hoopt in te PORTLAND (AFP) In een ver kiezingsrede in Portland heeft de Amerikaanse senator Robert Ken nedy dinsdag gezegd, dat de Viet- cong wel een rol moet spelen in liet Vietnamese politieke leven wil men een einde maken aan het con flict. Kennedy, die hoopt president Johnson te kunnen voorbijstreven waardoor hij de kandidaat zou worden van de Ameri kaanse democratische partij bfl de pre sidentsverkiezingen in november, voegde er aan toe, dat een vreedzame regeling met Noord-Vietnam de beste waarborg zou kunnen zijn tegen expansionistische •lannen van China. Senator Robert Kennedy heeft een vier ledige oplossing voorgesteld: 1) Elke regeling moet uitmonden in rechtstreek se verkiezingen met de strijdkrachten van de Vietcong de voornaamste te genstander op het slagveld evenals met Hanoi. Hieruit volgt dat de Vietcong het recht heeft deel te nemen aan het politieke leven van Zuid-Vietnam. 2) Wij moeten ons ervan verzekeren, dat de regering van Saigon, die dooi- ons (Amerikanen) is opgebouwd en onder steund, een werkelijke regering van na tionale eenheid wordt, die" religieuze, mi litaire en vakbondsleiders omvat, die thans uit de regering zijn gehouden of zelfs gevangen zitten. 3) Terwijl wij aan do ene kant de nodige strategische maatregelen treffen om on ze militairen te beschermen, moeten wij tezelfdertijd ophouden met de steriele bombardementen van Noord-Vietnam en aan de conferentietafel gaan zitten. 4) In Vietnam, evenals elders, moeten wij de bankroetpolitlek vaarwel zeggen, die bestaat uit het zoeken van militaire oplossingen van vraagstukken van po litieke of diplomatieke aard. MAN AAN POLSEN OVER STRAAT GESLEURD AMSTERDAM (ANP) De 65-jarige heer A. Pouw is maandagmiddag in de Vechtstraat in Amsterdam meege sleurd door een auto waarvan een van de twee inzittenden hem aan de polsen vast had. Het. slachtoffer liep tal van schaafwonden op en moest voor behan deling naar een ziekenhuis worden over gebracht. De zaak speelde zich af nadat de heer Pouw had laten blijken geen be langstelling te hebben voor stof die beide mannen te koop aanboden. Een van de kooplui greep toen zijn polsen vast waarna de ander met grote snel heid wegreed. Na circa 30 meter te zjjn meegesleept werd hij tenslotte losgelaten Doordat getuigen het nummer van de gehuurde wagen hadden opgeno men kon de politie de daders aanhou den. Het bleken een 26-jarige barkeeper en een 31-jarige koopman die gevraagd naar de reden van hun optreden ver klaarden dat dat hun zaak was. Zij worden, verdacht van poging tot dood slag vastgehouden overwinnaar van Dien Bien Phoe) de basis wel wil overmeesteren. De zware bombardementen moeten haast wel, zo meent men, hun zware onder de belegeraars hebben geëist en nu na de moesson, liet weer beter wordt, kan de Amerikaan zijn luchtaanvallen nog verhevigen. Twee tot drie bataljons Noordvietname zen, uitgerust met vlammenwerpers, zijn er maandagnacht in geslaagd door te dringen tot binnen de veiligheidsgordel rond een Amerikaanse artilleriebasis op 30 kilometer van Kontoein in het hoge gebied in centraal Zuid-Vietnam. De aanval werd voorafgegaan door een ar tillerie- en mortierbarrage. De gevech ten duurden tot de avond van dinsdag door. Toen begon de tegenstander zich terug te trekken met achterlating van 112 dollen. Amerikaanse verliezen wa ren nog niet bekendgemaakt. Eenheden van de luchtcavalerie trachten de Noordvietnamezen de pas echter af te snijden. Bij de felle gevechten ongeveer 45 kilometer :en noordwesten van Sai gon, om welke stad de grote zu ringsoperaties aan de gang zijn. zijn tot nog toe 2S4 Victcongsoldaten en 10 Amerikanen gesneuveld en 71 Ameri kanen gewond. Verliezen aan de zijde van de regeringstroepen worden licht genoemd Dé Vietcong* wist zich van een regeringspost meester te maken, maar werd later door Amerikaanse pantser eenheden verdreven. Elders werden de lijken van 51 Vietcongsoldaten gevon den en een groot aantal wapens Het totaal aantal doden aan de kant van de Vietcong bij de operatie ,VVil om te winnen' (qujet thang) voor de zuivering van de vijf provincies rond Saigon bedroeg maandag 400. Gevechten Maandag werden ook zware gevechten op een sterke Noordvietnamese eenheid. De Amerikanen trokken zich na twee uur terug om de tegenstander onder vuur te laten nemen door gevechtsheli kopters en artillerie. (ADVERTENTIE) Goed tapijt (van De Klerk) is niet duur! Als bijzondere aanbieding van De Klerk: 100% NYLON TAPIJT met keuze uit 4 fraaie kleuren. Tapijt onder volledige garantie, op volle king size kamerbreedte van 380 cm, nu per strek kende meter, *7Q 50 compleet gelegd voor I COMPLETE WONINGINRICHTING VLISSINGEN: OUDE MARKT ROTTERDAM/DENHAAG/UTR EC HT/VLISSINGEN/H00RN/DE LIER Man verduisterde twaalf mille ROTTERDAM De Rotterdamse re cherche heeft de 31-jarige verkoper J. van A. uit Amsterdam aangehouden. Hij wordt ervan verdacht in de pe riode van eind 1967 tot voor kort 12.000.- van zijn werkgever te heb ben verduisterd. H:j was als verkoper in dienst bij een automobielbedrijf aan de Kipstraat in Rotterdam. Ver\eerde inhaalmanoeuvre: (Van onze correspondent) DORDRECHT Bij een zeer ernstig ongeval dinsdagmorgen rond 7 uur op de Moerdijkbrug zijn tenminste vier mensen om het leven gekomen, een wordt vermist, voor het leven van de zesde wordt ge vreesd en twee anderen zyn zwaar gewond. Do slachtoffers, zeven meisjes en een chauffeur, die in een pendelbusje op weg waren naar hun werk In Dordrecht, zjjn overgebracht naar het Sint-Ignatius- zickenhuis in Breda. Allen zyn afkom stig uit Roosendaal. Verkeerde manoeuvre Het ongeluk ontstond door een verkeer de inhaalmanoeuvre van de chauffeur, de 19-jarige F, J. Schietsch. Halverwege de brug trachtte hij een vrachtwagen te passeren en is daarbij op een tegenlig ger gebotst. Het busje schoot daarbij naar rechts en boorde zich in de staan ders van de brug. Door de schok vloog een van de meisjes, de 19-jarige C. Hoopstaken, uit de auto en is waar schijnlijk in het water gevallen, Zij wordt vermist. Behalve de chauffeur werden door de aanrijding op slag ge dood de resp. 15-, 20- en 18-jarige meis jes A. M. Seebregts, W. F. Oostendorp en M A. van Sprundel. Zeer ernstig ge wond (en voor haar leven wordt ge vreesd) werd de 18-jarige C. J. G. H. Verhagen, zwaar gewond tenslotte wer den de 15- en de 17-jarige C. J. H. en K. J. H. S. Allen werkten bij de NV Victo ria in Dordrecht. Het verkeer op rijks weg 16 ondervond een vertraging van ongeveer een uur. NIEUW DELHI «RTR) Dins dagavond is de wereldhandelscon ferentie van de Verenigde Naties (UNCTAD) m Nieuw Delhi met al gemene stemmen akkoord gegaan met een plan dat beoogt een voor keursbehandeling toe te passen op de uitvoer uit ontwikkelinglanden. De bijzonderheden van het plan moeten nog worden uitgewerkt. Op verzoek van de Amerikaanse landen bevat de verklaring over de voorkeurs behandeling nu een zin die .bijzondere maatregelen ten behoeve van de minst ontwikkelde der ontwikkelingslanden' betreft. Het aanvankelijk voornemen om die zin uit de verklaring weg te laten had dinsdag eerder op de dag tot gevolg dat geen definitieve overeenstemming over het plan kon worden bereikt en dat de algemene vergadering van dinsdag middag moest worden uitgesteld. Naar men zegt zal het plan cacao, oliezaden, oliën en vetten, natuurrubber, harde vezels en jute omvatten. Over andere goederen zouden de regeringen onder ling moeten beraadslagen. De voorzitter van de conferentie over handel en ont wikkeling, Dinesh Singh, heeft bekend gemaakt dat de conferentie met drie da gen wordt verlengd tot vrijdag te mid dernacht. (Van onze correspondent) UTRECHT Vier studenten zijn dinsdagmorgen door de Utrechtse rechtbank wegens het belediger, van een bevriend staatshoofd ver oordeeld tot 25 gulden boete of 5 dagen hechtenis. Het viertal had dinsdag 12 maart terecht gestaan voor het aanbrengen van leuzen als .Johnson oorlogsmisdadiger vol gens Neurenberg en Tokio'. De rechtbank meende dat de studenten ten aanzien van president Johnson ern stige diskwalificaties hebben gebezigd, die beledigend zijn in de zin van het wetboek van strafrecht. Onder die omstandigheden faalt het door de stu denten gedane beroep op het algemeen belang. De verdachten hadden dit be lang ook op andere wijze behoren en kunnen dienen, zo verklaarde de recht bank. Motivering In een uitvoerige motivering van het vonnis zei de president van de Utrecht se rechtbank, mr. D. van Zeben, dat de rechtbank het verweer van de ver dediger verwierp. De advocaat van de verdachten, mr. G. J. P. Camme!- beeck. voerde op 12 maart aan dat de door verdachten gebezigde woor den met beledigend zijn, dat de opzet en wederrechtelijkheid ontbreken en dat de verdachten uitsluitend in het al gemeen belang hadden gehandeld. Mr Van Zeben verklaarde, dat de kwalifi catie .oorlogsmisdadiger' zelfs met de toevoegingen .volgens Neurenberg en Tokio' niet de tenlastelegging van een bepaald feit inhoudt. Het geeft niet de reden en omstandigheden aan. die ge toetst aan het handvest van Neuren berg oorlogsmisdrijven zouden opleve ren. De rechtbank meende dat de kwes- tie-Vietnam velen zodanig veront rust, dat zij hun mening emotioneel Seladen en fel uiten. De rechtbank echt grote waarde aan de vrije meningsuiting, ook over zaken die het algemeen belang in een vreemde staat raken. De rechtbank toonde begrip voor de omstandigheid, dat velen niet ln staat zijn zich anders dan emotioneel en fel en niet al te gepolijst over Vietnam te uiten. De rechtbank meende, dat het ten on rechte zou zijn. Indien de mogelijk heid van vrije meningsuiting te dien aangaande zal worden ontnomen. UTRECHT (ANP) De vier wegens belediging van president Johnson ver oordeelde studenten hebben dinsdagoch tend de officier van Justitie, mr \V. H. Overlx-ekin zyn werkkamer op de eer ste verdieping van het Utrechtse justi- tiegelKiuw een rol met vier Vietnam- bulletins aangeboden. De rol was gesloten met twee dwars- lopende papierstroken, waarop duidelijk leesbaar de woorden Johnson oorlogs misdadiger' stonden. Het hoofd van het Utrechtse arrondissementsparket ont ving het viertal een kwartier nadat het vonnis over .Johnson oorlogsmisdadiger" was uitgesproken. De studenten Liéten de rol vergezeld gaan van een bood schap met de volgende tekst: .uit uw requisitoir is niet gebleken dat u zich bijzonder betrokken voelt bij hetgeen er in Vietnam gebeurt. Wij hopen dat deze Informatie hier iets aan veranderen 2a3.' Na afloop van hun bezoek aan de offi cier uitten de vier studenten hun ver bazing over het feit. dat de officier niet had aangekondigd opnieuw stappen te gen hen te zullen ondernemen, omdat zij weer de gewraakte term .Johnson oor logsmisdadiger" hadden gebruikt. in zaken als de kwestie-Vietnam niet kan worden volstaan met kwalificaties. Men dient zijn mening kenbaar te ma ken over met name 'genoemde hande lingen, opdat die door de tegenstanders kunnen worden betwist. De rechtbank concludeerde, dat aan president Johnson geen bepaalde feiten ten laste rijn gelegd die aan het vor men van een gegronde publieke me ning kunnen meewerken, maar ernsti ge diskwalificaties. Zij onttrok de In- beslag genomen aanplakbiljetten en leuzen aan het verkeer. De rechtbank achtte de belediging van Ho Tsji Minh als hoofd van een bevriende staat niet bewezen. Hoger beroep De vier studenten. Olav Meijer. Sa muel de Lange, Peter Teilegen en Frans Altena zullen in hoger beroep gaan bij het Amsterdamse gerechts hof. Zij hebben veertien dagen de tijd om dat beroep aan te tekenen. Reactie Eis Als eis moet worden gesteld aldus de rechtbank in de motivering dat Prof. dr. J. de Graaf, hoogleraar ln de ethiek aan de rijksuniversiteit in Utrecht en één van de adviseur» van de verdediging in de strafzaak tegen de studenten, is teleurgesteld door de uitspraak. Prof. De Graaf zei dat hij het be slist niet voor onmogelijk had ge houden dat vrijspraak zou volgen. ,Het zou veel beter zijn geweest als men in deze zaken niet tot vervolging en veroordeling zou zijn overgegaan, omdat dan de gewraakte term heel gauw uit de discussie rond Vietnam verdwenen zou kunnen zijn'. ,Ik vraag me af', aldus prof. De Graaf, .of dit alles, zeker gezien het komende hoger beroep niet een storende fac tor gaat worden in het debat rond Viet nam. Op deze manier ontstaat een situatie die aandacht trekt maar die terzijde staat van waarom het nu in de Vietnam-kwestie gaat. Deze vier Jongens hebben niet opzettelijk willen «ledigen maar de apathie bij het pu bliek willen doorbreken. Wat me in de motivering van het vonnis opvalt is, dat men weer teruggrijpt op het ver ouderde artikel. Men legt dit artikel nu zo uit. dat het recht op vrije me ningsuiting aan banden wordt gelegd. We zijn weer geconfronteerd geraakt op de .belediging'. Ik zie in deze kwes tie ook geen verschil in strafbaarheid met betrekking tot hetgeen de vier stu denten en prof. Delfgaauw hebben ge zegd'. (ADVERTENTIE) Alleen DEN HAAG ln de tweede ka nier heeft de minister van finan cièn, prof. Witteveen een uiteen zetting gegeven over de beslis sing van de regering met ingang van IS maart de vrije goudmarkt in Nederland te herstellen. (Van onze correspondent in Stockholm.) TNe vraag of Zweden er een neutraliteitspoli- tiek met een dubbele bodem op na- hout, beheerst het politieke debat in dit land. Dat ook andere landen er zich mee bezighouden, bewijst de grote journalistieke belangstelling, die Stockholm de laatste tijd uit alle delen van de wereld heef». Is de politiek van de Zweedse regering nog werkelijk gebaseerd op het prin cipe van neutraliteit? Of is daar zoveel schade aan berokkend, dat het zo vreemd niet is dal Amerika zijn ambassadeur William W. Healh, maar eens voor overleg naar huis haalde? En rechtvaardigt de huidige politieke koers het be sluit van de Amerikaanse ambassade in Stock holm om geen inlichtingen meer te verstrekken aan het sociaal-democratische avondblad „Aftonbladet', zolang uw blad in deze com munistische, kritiserende houding volhardt (Lorrimer Moe, persattaché van de ambassade) De indruk bestaat dat Zweden neutraal heet te z(jn, zoals bijvoorbeeld ook Zwitserland dat is, maar dat zijn actieve buitenlandse politiek toch van een wat andere redenering uitgaat Onlangs heb ik er premier Tage Erlander op een pers conferentie een vraag over gesteld. De regerings leider zei dat de buitenlandse politiek diende te worden bedreven op een consequente wijze en met vaste hand ,om duidelijk te maken aan ieder een dat wij het zijn die uitmaken wat we al of niet weten te doen of te zeggen. Elke poging om ons daarbij te beïnvloeden is nutteloos'. Er zijn voor het vaststellen van Zwedens buitenlandse politiek drie pijlers: de verhouding tot de Scandi navische buurlanden, de politiek in de grotere kring van Europese staten en de deelneming aan het werk van de Verenigde Naties. Ondanks a! die banden wenst de regering in Stockholm ech ter een onafhankelijke politiek te voeren. En dat moet mogelijk zjjn, zelfs al neemt ze in de kwes ties die oost en west bezighouden geprononceerde standpunten in. De Zweedse activiteit in de Ver enigde Naties bestaat vooral uit een voortdurend slreven naar universele vrede en een bereidheid >m daar op alle mogelijke manieren aan mee tc werken. Die Zweedse politiek blijkt met name df jonge landen zeer aan te spreken. En zij zijn voor al gesteld op de economische hulp die dit neu trale land verleent, omdat het een van de weïni ge staten is wiens hulp niet gepaard gaat me; politieke inmenging. Oorzaak van de nu bestaande twijfel aan d-. neutrale koers van Zweden is de houding in de kwestie-Vietnam. Stockholm plaatst zich gehee: achter secretaris-generaal Oe Thant, veroordeelt dus de Amerikaanse interventie, eist stopzetting van de bombardementen, en vindt dat daarna vredesonderhandelingen moeten beginnen, waar aan ook het bevrijdingsfront de politieke or ganisatie van de Vietcong moet kunnen deel nemen. Een recent bezoek van de Noordvietna- niese ambassadeur. Ngoeyen Tho-Tsjang, aan Stockholm heeft de regering gesterkt in haar overtuiging dat de oplossing van de Vietnamese Kwestie" praktisch geheel van de Verenigde Sta ten afhankelijk is. In de regering is men ervan overtuigd dat de Amerikaanse onwil om tot eer- gesprek te komen enerzijds is gebaseerd op pres ae van de economische machtsblok in dat lanr' een bericht van het persbureau UPI meldde on WERELDGEBEUREN tngs, dat ruim 75 procent van het geld dat t ndustrie beschikbaar heeft gesteld voor de ve. TiezingscampagTies van Johnson en Nixon afkon. ;tig is van de wapenindustrie) en anderzijds o; een uitvloeisel van het beruchte mccarthyisme ie panische, onvoldoende gemotiveerde angs voor het wereldcommunisme. Bij de Zweedse kri Gek speelt vooral de minister van o k en w. Lo: Palme, een grote rol. Met een Churchill-citaai kan over hem worden gezegdi .hij is een gevaar !yk man, want hg meent wat hij zegt'. Wat Pa! me verschillende keren heeft beweerd, verschi! niet van hetgeen Amerikaansë senatoren (Fu! oright. Eug. McCarthy) al honderden keren het ben herhaald, maar nu het gaat om de woord voerder van een overal ter wereld gerespecteer de regering en niet om een oppositielid in eigei land of een vertegenwoordiger van een commu nistische staat, windt men er zich m Washingtc toch danig over op. Tenslotte gaat het om een land dat westers is en dat ook buiten het westen met gezag spreekt. Wat door de Amerikanen blijkbaar moeilijk kan worden geloofd, is dat de Zweedse poli tiek géén dubbele bodem heeft. De houding van ie regering in de kwestie-Vietnam komt eenvou dig voort uit het feit dat Stockholm in toene mende mate politieke bewegingsvrijheid voor zich opeist, ondanks alle banden die er in de wereld en in Europa bestaan. Men zou kunnen spreken van een ontsnappingspoging uit het keurslijf van toenemende internationale economische verplich tingen en een protest tegen het spreekwoord: Ariens taal men spreekt, diens brood men eet! Rapporten van het exportinstituut in Stockholm j naken al ri\e!ding van geannuleerde Amerikaanse «stellingen ais gevolg van de Zweedse rege- ingspolitiek. Het handhaven van een moreel itandpunt gaat geld kosten. De regering is ech- ar vastbesloten daar niet de conclusie uit tej rekken dat dus de huidige politiek niet houdbaar j s, al wordt de politieke onafhankelijkheid moei- ijker te handhaven naarmate de economische sa-1 nenwerking met andere landen toeneemt. En j >ver die politiek zei minister van buitenlandse aken Torsten Nilsson onlangs: .Wij hebben a!-1 erminst onze neutraliteit overboord gegooid, naar weigeren te aanvaarden dat het voeren van en neutraliteitspolitiek zou betekenen dat men ok ideologisch neutraal dient te zijn. Dat wij leutraal zijn, houdt niet in dat wij ons in het we-j eldgebeuren afzijdig houden. De Zweedse rege- •ing vindt dat haar standpunt duidelijk is en zij - bereid daar de consequenties van te aanvaar- maakt behang in Fixacolor kwaliteit Fijn zo! Nu weet u tenminste zéker dat u werkelijk behang van topklasse koopt. Fixacolor. 't Staat op het staalboek. Samen met het vertrouwde merk R&D. Fixacolor. Een garantie dat u voor 't zelfde geld het beste krijgt. Kwalifeitsbehang van Rath Doodeheefver. Vraag uw vakman. ontwerpers, en fabrikanten var, behang Journalist Ekker ambassaderaad in Mexico DEN HAAG De heer A. Ekker. oud hoofdredacteur van de Regionale Dag bladpers, zal worden benoemd tot am bassaderaad voor pers- en culturele za ken aan de Nederlandse ambassade in Mexico. De heer Ekker zal op 17 april naar Mexico vertrekken. JOAN BAEZ GETROUWD NEW YORK (AP) De Amerikaanse folksongzangeres Joan Baez is dinsdag op Manhattan in het huwelijk getreden met David Harris, leider van een ver zetsgroep tegen de dienstplicht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 3