GUNSTIGER KON HET NIET VOOR MIDDELBURGERS UNITED EN CITY AAN DE LEIDING MIDDELBURG AANVAL KREEG RUIMTE EN REVANCHE: 1-2 THE SHOW IS OVER NOW,... STORM LOKTE VLISSINGEN UIT VERDEDIGING RIK VAN LOOY DREIGBRIEF PENALTY NADEEL'.... DOORBRAAK GERECHTIGHEID Van onze sportredacteur) Was het ironie of toevalt Dat zouden we willen vragen aan de heren van die Vlissingse supportersvereniging die immer de thuiswedstrijden van Vlis singen lardeert met muzikale tophits, de nieuwste, zowel als de enigszins be legen. Al lang voor de. wedstrijd zijn ze te horen: voetbalmarsenmaar ook de successen van de Beatles. Gisteren, bij de thuiswedstrijd van Vlissingen tegen Middelburg, was er wat minder gelegenheid om plaatjes tc draaien, 'want het muziekkorps ,Ons Genoegen' marcheerde even luidruchtig als stem ming makend over het veld vóór de voetballers de groene grasmat betra den. Het is net een interlandwedstrijd', zei een Vlissings bestuurslid. Maar en nu komt de vraag over iro nie of toeval tussen het vertrek van het muziekkorps en de komst van de spelers lag toch nog voldoende tijd om wat plaatjes te draaien. Dc spe lers van Middelburg waren de eersten die het veld opdraaiden. En de ge luidsinstallatie ging rustig door zijn tophit' uit te zenden. Ook toen onmid dellijk daarna de voetballers van Vlis- singen zich presenteerden. En wélk lied schalde uit de luidsprekers f Wel, de wat weemoedige melodie die ïwts- tert naar de titel ,The show is over now'. Ene Petula Clark als we het goed hebben song het. ,The show is over now...' De show is nu voorbij.' En het moest allemaal (Vlissingen Middelburg....) nog gebeuren.' Daarom: was het ironie of toevalt Misschien ironie. Misschien heeft die supportersvereniging gedacht dat de show (de 01-zege- van Vlissingen in Middelburg) toch al over' was en dat nu de werkelijkheid (een Middelburg se zege en dus een Middelburgse re vanche) wel aan het licht zou treden. Niettemin: voor Middelburg was de show nog niet voorbij: de landskam pioenen wonnen zoals bekend met 1 2. Petula Clark kon daar niets aan toe of af doen. Maar niet alleen in de groeven van een plaat maar ook onder het publiek verscholen zich zangtalenten. Vlak achter ons hoorden we bijvoorbeeld de zeer welluidende heldentenor van de Middelburgse heer W. Don, die in het leven van alle dag meer bekendheid heeft als socialistische fractieleider in de Middelburgse raad maar die nu gestimuleerd door twee doelpunten van Henny Wijs al zingend infor meerde bij Mien waar de feestneus was gebleven. Waarschijnlijk had hij dit carnavaleske attribuut nodig bij zijn terugkeer in Middelburg, Helemaal op de hoogte met de jong ste ontwikkelingen op de hitparade was de heer Don overigens niet. Want toen enkele supporters (van welks club mag Joost weten) zonder aan- wijsbare redenen gingen zingen Hom uit de bedstee Middelburg' 'moest hij bij herhaling informerenwat zingen ze nut Het antwoord kunnen wij toe vallig geven omdat we diezelfde zon dagmorgen via .Veronica' een jonge man hoorden zingen Hom uit de bed stee mijn liefsteopmerkelijk omdat het betreden van de bedstee in de m deze ene regel geschetste situatie toch meer voor de hand ligt. Hoe dan ook: Hom uit de bedstee, mijn liefste' schijnt een tophit. En derhalve: Hom «if. de bed stee, Middelburg' op het voetbalveld ook. Vraag ons overigens niet naar oor zaak (en gevolg) van al deze liederen. Bij herhaling barst er bij wedstrijden als VlissingenMiddelburg (en elders om maar wat te noemen bij Ajax Feijenoord) een soort redeloos comu- nity-singing los. Een gezang dat niet te verklaren is. Gistermiddag bij Vlis singenMiddelburg bijvoorbeeld werd door Middelburgse supporters herhaal delijk gezongen: .Vooruit, vooruit met dê geit, want Vlissingen heeft de tijd'. Hoe we die zin ook wenden of keren, wat het te maken heeft met het aan moedigen van Middelburg is ons een raadsel. De enigeverklaring ligt wéUicht in de verzuchting die we de heer Don achter ons hoorden slaken: Het is toch eigenlijk heerlijk om je eigen eens ie kunnen laten gaan'. Die verzuchting kwam overigens toen Middelburg al met 20 voorstond, zodat de heer Don en alle andere Middelburgers onder de circa 5000 toeschouwers gerust kon den zijn. Niettemin schalde de stem van genoemde Middelburger wat la ter: Hen-nul is niks, twee-nul is wat..'. Met andere woorden: men wilde meer. De voetballers van Middelburg en P7w- singen bleven bij dit alles betrekkelijk koelbloedig. Het was, zoals dat heet, een faire wedstrijd. Bijvoorbeeld: op merkelijk veel vrije schoppen werden niet uitgedeeld. Middelburg kreeg er in totaal 12 tegen zich en Vlissingen 17. Een totaal dus van 29, zo ongeveer 1 per S minuten. Dat is, geloven we, wel ongeveer normaal. Voor de statistici hebben we nog wat cijfers. De keeper van Middelburg mocht de bal 23 keer weer intrappen en de doelman van Vlissingen deed dat 39 keer. Hetgeen wel wijst op een veldoverwicht van de Middelburgers. Dat blijkt ook uit het aantal corners: 12 in het voordeel van Middelburg en 6 voor Vlissingen. Daarentegen is het bijzonder opmerkelijk dat de Vlissin- gers de bal 1)5 keer lover de zijlijn) mochten ingooien en de Middelburgers slechts 16 keer. Trokken de Middel burgers dan toch vaker aan de zoge heten noodrem T Het wedstrijdbeeld geeft als antwoord: nee. Opvallend is ook dat de buiicnspélval hélemaal niet werd toegepast. Slechts eenmaal stond Middelburg buitenspel en eveneens slechts eenmaal stond vlis singen buitenspel. En dat brengt de totale balans dan weer in evenwicht, evenals de totale winst- en verlies rekening: één zege voor Vlissingen in Middelburgen één zege voor Middel burg (in VlissingenDe gastheren waren wel hoffelijk. In ieder gevalt the show is over now. HERENTHALS (ANP) Voor de tweede keer in een vrij korte periode heeft Rik van Looy een dreigbrief ont vangen. In de brief, die behalve de adressering, ook het opschrift .strikt persoonlijk' droeg, maar die by afwe zigheid van de wielrenner dbor rijn echtgenote werd geopend, stond dat mevrouw Van Looy, haar twaalfjari ge dochter Marie-J.ouisse en haar elf jarige zoon Andrê, zouden worden ver moord. wanneer er geen afkoopsom van 165.000 Belgische franken, zou worden betaald. Het bedrag, in Ne derlands geld ongeveer 12.000 gulden, '.ou op een later te bepalen tydstïp op 'en vastgestelde plaats moeten worden cedeponeerd. Mevrouw Van Looy heeft de colitle die een onderzoek instelde, en" haar echtgenoot, die in Frankrijk verblijft, op de hoogte gebracht van de inhoud van de brief. De brief ls vrijdag te Herenthals. de woonplaats van van Looy gepost en draagt op de envelop een speciale nummering, die de naam» loze afzender bij de volgende gelegen» heden zal herhalen. MIDDELBURG heeft letterlijk en figuurlyk de wind in de zeilen gehad. Door handig tegen de wind in te laveren versloegen de landskampioenen in feite al voor de rust (die inging met 02) het thuisspelende Vlissingen (eind stand 12). En figuurlijk had Middelburg de wind in de zeilen omdat alle concurrenten be halve Sparta '25 dat niet in het veld kwam verloren. Een gun stiger resultaat kon er voor Mid delburg niet uit de bos komen. Door de 12-zege in Vlissingen kwam Middelburg op gelijke hoogte met Sparta '25. De belangrijkste concurrent van het leidende duo, te weten TSC verloor bij TOP met 2 1 en staat nu vier punten (maar met 1 wedstrhd minder gespeeld) achter. Een bijna nog grotere ver rassing was dat Veerse Boys op eigen veld verloor van Helmond (1 - -2) waarbij we er aan mogen her inneren dat dit Helmond ook Mid delburg op eigen veld heeft versla gen. DESK werd door een 41-nederlaag bij UNA ook,vrijwel kansloos, al staat hier tegenover dat UNA zich nu bij de rivalen van de leiders geschaard heeft. RKC speelde zich vrijwel definitief in veiligheid door Concordia SVD met 1 0 te verslaan. De Valk zette het herstel door: de Spechten werd met een 21-nederlaag naar huls gestuurd. De stand bewijst er moeten name lijk twee clubs degraderen dat Vlissingen nog niet helemaal veilig staat Sparta '25 18 9 6 3 24 39-23 Middelburg 18 11 2 5 24 41-26 TOP 19 9 5 5 23 35-22 UNA 19 9 4 6 22 37-31 TSC 17 8 4 5 20 28-25 Veerse Boys 18 8 4 6 20 27-23 DESK 17 8 3 6 19 29-25 RKC 18 6 6 6 18 17-22 Helmond 18 5 7 6 17 25-26 Vlissingen 17 5 6 6 16 20-23 Concordia SVD 18 4 5 9 13 29-39 De Valk 19 3 5 11 11 22-40 De Spechten 18 2 3 13 7 15-39 LONDEN (ANP) Leider Manches ter United kreeg zaterdag een schok te venverken toen het in de uitwedstrijd tegen degradatiekandidaat Coventry City met een 2-0 nederlaag naar huis werd gestuurd. Door deze nederlaag, waarschijnlijk het gevolg van de door gemaakte spanning voor de Europese de uit en liet zich vervangen door Lievense. Minder overtuigend speelde Middel burg in de tweede helft en aanvanke lijk kreeg Vlissingen dan ook de beste kansen. Zo ontstond er enkele malen een hachelijke situatie voor het Mid delburgse doel na een Vlissingse cor ner. Aan de andere kant had doelman Bos de grooste moeite met een onver wachte omhaal van Lievense. Johnny But voorkwam een doelpunt na een knal van Jan van Huizen die daarmee een aanval van Kats en Huzer besloot. Een een-twee-combinatie tussen De Vos en Wijs bracht Middelburg bijna een beslissende voorsprong maar Bos redde schitterend na een kopbal van de vlak voor hem staande Wijs. Een tot dicht bij de cornervlag op gerukte verdediger Henk Daalhui zen zorgde in de 35e minuut voor de Inleiding van het Vlissingse doelpunt. Na een afgeslagen Vlis singse aanval mocht hij de bal in werpen. Onmiddellijk kreeg hij het leer terug van Gillissen Verschage en zette de bal hoog voor het Mid delburgse doel. Vier Middelburgers sprongen na de bal, die voor de voe ten van Lillipaly caramboleerde. Tussen een haag van spelers schoot deze Vlissinger in het Middelburgse doel (1-2). In de slotfase viel Gillis Sohier nog in voor Peter Kats. Uit een verre voorzet van Sohier kwam Jan van Huizen nog dicht bij een doelpunt maar met een katachtige sprong greep But de bal waarbij hij overigens aan zijn hoofd geraakt werd door Van Huizen, uiter aard onopzettelijk. Even daarvoor had arbiter Klaus weer all reden gehad om voor een strafschop te fluiten toen Gutteling een doorgebroken Wijs van de bal duwde. Het waren de laatste enerverende mo menten van een boeinde wedstryd die verdiend door de Middelburgers ge wonnen werd. De landskampioenen hadden revanche voor de op eigen veld geleden 0-1 nederlaag. bekerstrijd tegen Gornlk Zabrze (de Mancunians bereikten de halve eind strijden), is Manchester United thans niet meer alleenheerser aan de top van de Engelse league ranglijst, maar moet het stadgenoot Manchester United naast zich dulden. Beide clubs scoor den 43 punten in 31 wedstrijden. Coventry, 20e ln de rij, speelde ver bo ven de gebruikelijke vorm, en toen Er nie Machin zijn club na 35 minuten de leiding gaf werd het veld overspoeld door enthousiaste supporters, die hun favorieten op de schouders namen. Maurice Setters, ex-Manchester Uni- ted-speler. zorgde voor het tweede doelpunt na de hervatting. League-cup- winraan Leeds United, 1-1 tegen New castle, laat de hoop op de eindover winning voorlopig nog niet varen. Met 42 punten slaat Leeds slechts een punt achter op Manchester City en Man chester United. Fulham kreeg het bij Manchester City zwaar te verduren. De zwartwitten be gonnen goed, na 12 minuten spelen na men zij de leiding. De vreugde duurde echter niet lang want twee treffers van het veel sterkere Manchester City gaf hun de nekslag. Na de pauze legde Manchester er nog een schepje bo venop en bracht uiteindelijk de stand op JML. Voor een flinke score zorgde ook Everton in de ontmoeting met West Bromwich (6-2). Evertons we reldbekerspeler Alan Ball was de grote animator. In elke speelhelft nam hij twee doelpunten voor zijn rekening. Stand: 1 Manchester City en Manches ter United, elk 43 pnt uit 31 wedstril- den; 3 Leeds United 42 uit 31; 4 Li verpool 41 uit 31; 5 Newcastle United 37 uit 32. MEXICO STAD (ANP) De voor zitter van het organisatiecomité van de spelen te Mexico heeft zaterdag be kend gemaakt dat Mexico met zjjn voorbereidingen zal verder gaan alsof er niets Is gebeurd. De heer Pedro Ra mirez vertelde, dat Mexico het oor spronkelijke werkschema zal uitvoeren hoe veel landen ook mochten besluiten niet deel te nemen aan de spelen. Met een schijnbeweging heeft de Mid delburger Henny Wy's doelman Bos van Vlissingen naar rechts doen vallen. Wijs passeert Bos en zal in het lege doel schieten. Twee-nul voor Middel burg... (Foto PZC BAANDAG 18 MAART 1968 VLISSINGEN De storm heeft landskampioen Middel- burg geen windeieren gelegd... Het kan ook nog anders ge zegd worden: windkracht acht is Vlissingen gistermiddag wellicht noodlottig geworden! Want die windkracht acht met uitschieters tot wind- kracht negen en dat is zo'n 75 km per uur leverde aan vankelijk een wat verwarrend wedstrijdbeeld op. Bijna in de lengteas van het veld bulderde de wind over gras, voetballers en bal. En Vlissingen dat de I toss gewonnen had verkoos in die eerste helft de stuwkracht van de storm in de rug. De op zet was duidelijk: Missingen gokte er op met behulp van de storm aanvallen te kunnen opbouwen naar de aanvalsspit- sen Rinus Wijgman en Jan van Huizen. En zowaar kreeg Mis singen in die eerste minuten een veldoverwicht. Maar de wind en de schijn bedrogen. Want juist door dat opdringen van de Vlissingers kreeg Mid delburg de zo nodige ruimte in zijn aanvallen. Daardoor was het beeld verwarrend. Vlissingen scheen aanvanke lijk meer in de aanval maar in feite was de snelle, uitstekend combinerende aanval van Mid delburg veel gevaarlijker. Zo ontstond een spelbeeld dat volkomen verschilde van het eerste treffen tussen de twee Walcherse eerste klassers vo rig jaar in Middelburg. Toen hield de versterkte Missingse defensie voortdurend de Mid delburgse aanval in een vaste greep, maar nu kregen de landskampioenen tegen de dankzij de wind ook aan vallende Vlissingers veel meer ruimte en dus veel meer kansen.... Bovendien en dat vaagt geen storm weg had Middelburg de goede vorm op het goede moment weer te pakken. De Middelburgers waren vooral voor de rust een klasse béter en een klasse ge vaarlijker. En ze onderstreep ten dat met twee verdiende treffers. Pas tien minuten voor het einde kwam de spanning terug toen Vlissingen terug sloeg met een voltreffer. Maar daar bleef het dan ook bij. Mid delburg zegevierde dus met 1 2. Het had een ruimere over winning moeten zijn want scheidsrechter Kraus uit Oos terhout onthield de landskam pioenen twee zekere straf schoppen.... Doelman Bos ligt verslagen op de grond en Henny Wijs 101 scoort de Middelburgse openingstreffer. Op de foto vlnr: Guttehng, Wijs, Bos. Hen- drikse, Gillissen Verschage èn De Waal. (Foto PZC) Enkele seizoenen geleden toen Middel burg voor het eerste opstoomdc naar de landstitel konden de Zeeuwse sup porters juichen over een voortreffelijk tandem: Wlm de Vos en Juul Vogel, die elkaar met diepte- en erospasses keer o*> keer lanceerden. Juist ln dit prestigeduel met Vlissingen bleek Mid delburg weer over zo'n tanden te be schikken dat tenslotte de stryd zou be slissen. De namen waren nu echter andere: Henny Wijs en Tonn.v Hen- drikse. Enkele vingen van briljante samenwerking tussen dit tweetal Ss Vlissingen noodlottig geworden: Wjjs scoorde de beide Middelburgse doel punten na acties van Hendrikso. Maar misschien mag men het oik stel len dat Middelburg zegevierde omdat de landskampioenen de slag op het middenveld wonnen Halfspelers Hen- drikse en Bostlaar en de achter zijn aanval oferende rechtsbuiten Wim Groenewegen controleerden meestal het middenveld volkomen. En daar- doo: was Middelburg in staat te doen wat aan Vlissingen slechts sporadisch lukte: een aanval uit de defensie via het middenveld opbouwen. Daarbij had Middelburg in Arie Delmotte cn Juul Vogel twee vleugelverdedigers die het aandurfden af en toe met de aanval op te rukken. Deze wedstrijd bewees het opnieuw: als techniek een sterk wapen van een elftal is. kan windnadeel geen werkelijk nadeel zijnDe sterke wind tegen dwong Middelburg nauwkeurig en laag over de grond te combineren. En de Middelbur gers verstonden die kunst. Merk waardig genoeg werd na rust Vlis singen tegen de wind in spelend Henny Wijs is fen val gebracht door de Vlissingse verdediger Gutteling. De arbiter zal geen strafschop toekennen. (Foto PZC). ook gevaarlijker. Overigens leg de Middelburg in die periode het accent wat meer op de verdediging en wensten de landkampioenen het risico van de aanval-met-man-en- inacht niet meer zo vaak te nemen. Sterspeler by Vlissingen was dank zij de Middelburgse aanvnlskracht opnieuw doelman Wim Bos (die we gens studiereden overigens voorlopig bedankt heeft voor het Nederlands eirtal. Met enkele indrukwekkende saves behoedde hy Vlissingen voor oen grotere nederlaag. Een lichtpunt voor de Vlissingers was ook het optreden van d( jeugdige Gillissen Verschage. Hy groeide uit tot de belangrijkste op ponent van de Middelburgers op het middenveld omdat hij moeilijk te pas seren ls en omdat hij bovendien vaak zuivere pa.ssess nfgaf. De bliksemsnel le combinatie, die dc Middelburgse aanval zo gevaarlijk maakte, ontbrak in de Vlissingse voorhoede al was de hardwerkende Wijgman enkele malen dicht bij een doelpunt. Natuurlijk: Middelburg startte als fa voriet. Maar bijna was er na een mi nuut al een verrassend Vlissingse doorbraak. Guttehng nam nog juist op de Vlissingse speelhelft een vrije trap. Door de wind sloeg de bal door tot vlak voor de voeten van keeper But die het leer niet klemvast kreeg maar nog voor Van Huizen en Wijgman er van konden profiteren, stortte But zich weer op de bal. Onmiddellijk daarna knalde Ko Huzer uit een voorzet van Gillissen Verschage op het Middelburg se doel maar nu redde doelman But rustig. Een derde kans kreeg Vlissin gen na een vrije trap maar nu kogel de Gillissen Verschage rakelings over de lat. Dankzij al die Vlissingse aanvallen kreeg Middelburg ook ruimte in zijn voorhoede. En vrij onverwachts kwam in de negende minuut de openingstreffer. Tonny Hendrlkse sprintte op de rechtervleugel met de bal aan de voet langs verdediger Peter Kats, plaatste haarscherp naar Hennv Wijs die zeer beheerst de bal langs Wim Bos plaatste (0-1). Nog geen minuut later was Wjjs opnieuw zeer dicht by een doelpunt maar nu rolde de bal uit zijn schot na een pass van Pen- tury juist langs de paal. Vlissingen bleef echter ook gevaarlijk. Vooral bij een voorzet van Ko Huzer op rechts. Lilipaly kopte de bal voor de voeten van Wijgman die met een pijlsnelle omhaal juist langs de ver keerde kant van de paai knaide. Vlis singen had echter geluk toen doelman Bos te vroeg zijn doel verliet en Hen drlkse de bal uit een voorzet van Wim de Vos rakelings naast kopte. Kort daarna onthield arbiter Kraus Middelburg een penalty toen Rinus Guttelir - de doorgebroken Tonny Hendrikse ln het strafschopgebied on deruit haalde. .Dat is gerechtigheid', zei een Middelburgse suporter enkele minuten later, op het moment dat Middelburg zijn tweede treffer scoor de. Dat was in de 24e minuut. Met een dieptepass lanceerde Hendrikse op nieuw Henny Wijs, die met een han dige schijnbeweging ook langs doel man Bos gleed en de bal in het lege doel prikte (0-2). Tien minuten voor de rust viel Pentury die na zijn knieblessure nog erg voorzichtig speel-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 7