Visies op Schouwen over de herindeling dwars gebakken Havenuitbreiding op linker Schelde-oever Nederlands belang Criminaliteit niet al te onrustbarend gestegen O Ayi^acLcluvic 4 Binnen 5 jaar In raden Op 40.000 Samenwerking Prix J'34 naar Frank Koulen Niet optimistisch over situatie verkeersongevallen Adverteren doet verkopen -SPIT- VOOR UW FAMILIE BERICHTEN DE PZC DROOGMOLEN OP U WACHT GELD! Fa N. Tramper PERSONEEL PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 18 MAART 1968 rsioi van pagina 1 plus reserveringen van 40.000 voor overdekt instructiebad, 30.000 voor bijvoorbeeld de uitbreiding van de rioolwaterzuivering; Midden-Schou- wen kan er met een zuinig beheer komen, heeft 12.000 onvoorzien, maar komt voor aanzienlijke lasten voor de tertiaire wegen; in Wester- schouwen heeft men het jaarstuk sluitend gekregen door noodzakelij ke werken niet op te voeren; Zierik- zee kijkt tegen een tekort van 430.000 aan. Algemeen is op Schouwen-Duiveland de indruk, dat er op dit moment een andere herindeling uit de hus zou ko men dan zeven jaar geleden. Burge meester mr Boprsma meent, dat een groei naar één gemeente eigenlijk Binnen de vijf jaar noodzakelijk is ,maar dat zal wel niet haalbaar zyn, gs zijn te druk bezig met andere gebieden om voor Schouwen de tijd te vinden.' Buiten de gemeentelijke kring kan men hier en daar de me ning horen, dat er met alle waar dering voor wat de gemeenten pres teren binnen nu en drie jaar be gonnen zou moeten worden met de voorbereidingen voor één eilandelij- ke gemeente. De visie van de voorstanders voor één gemeente, geformuleerd door burgemeester Boersma: .Schouwen- Duiveland moet zich realiseren, dat wat goed is voor Zierikzee ook goed is voor het platteland en omge keerd. We moeten ons realiseren, dat we snel toegroeien naar een sterk recreatief gebied, in z'n totaliteit. Dat vraagt een bijzonder gedegen aanpak, die de gemeenten ieder voor zich niet kunnen waarmaken. Dan komen allerei tegengestelde opvat tingen naar boven en"de eenheid van beleid ontbreekt. Er is een soort wan trouwen van de buitengemeenten te gen Zierikzee en ook wel omge keerd: de buitengemeenten hebben gezamenlijk een grotere bevolking, maar die begrijpelijke redenering is vals: het gaat dan om één gebied, één gemeente.' jegroei wikkelingen in Zeeland, dan zal Zie- rikzee moeten groeien. Versnippe ring van bijvoorbeeld woningen en industrieën moet dan worden voor komen. Dai kan een bepaalde kern een impuls geven, maar het zal de streek als geheel verzwakken. Er moet worden voorkomen, dat de ont wikkeling van een afzonderlijke ge meente in strijd is met die van net gebied. Zierikzee heeft nog maar 7800 inwoners, wil je meespelen, dan hoor je als centrumgemeente eigen lijk groter te zijn. Als er nu nog her ingedeeld moest worden, zou het waarschijnlijk anders gebeuren, en daar zou ik wel voor kunnen voelen.' ..Natuurlijk zullen niet alle proble men uit de wereld zijn, maar er zal over het algemeen beslist een slag vaardiger beleid kunnen worden ge voerd. De financiën zullen zorgelijk blijven en een krachtig optreden van de nieuwe gemeente bemoeilijken. Het is gemotiveerd, de redenering van Westerschouwen te volgen pn op de nieuwe gemeente 23.000 inwo ners te betrekken: op Schouwen- Duiveland komen zo'n 60.000 toeris ten, waarvoor voorzieningen nodig zjjn. Sla dat aantal om over een heel jaar (15.000) en baseer op dit totaal de financiële verhouding met het rijk. Als de minister die toezegging in het vooruitzicht zou stellen, denk ik dat men op Schouwen van onderaf sael de handen ineen zou slaan.' Mr K. A. Keuning ,in Zierikzee was een deel van de raad zeven jaar geleden al voor één gemeente' vindt, dat dit nog steeds het meest effectief zou zijn: .Schouwen-Duive land wordt als één gebied beschouwd, het blijkt uit verschillende nota's, en de kleine gemeenten kunnen niet vol doende een vqist maken, juist tegen over de centrale overheid. Je zou in één gemeente ook een goed apparaat, goede raadsleden kunnen krijgen. .Zierikzees burgemeester D. W. Kas telein is blij met de opmerking van de minister, dat de situatie op Schou wen-Duiveland nauwlettend wordt gevolgd: .Wil Schouwen-Duiveland Zoals gezegd: in de raden van Zie rikzee en Brouwershaven zijn her indeling en streeksamenwerking re centelijk aan de orde geweest. In Zierikzee werd gesteld, dat het licht bepaald niet op groen staat, dat een goed streeksamenspel van het groot ste belang is en dat wanneer dit niet mogelijk is een snelle opera tie de enige oplossing is. In de Brou- wershavense raad werd uit de pro testants christelijke fractie gecon stateerd. ,dat een gemeente met ruim drieduizend inwoners toch wel bijzon der moeilijk zit met zijn kapitaals uitgaven' en werd de mening uitge sproken, dat de herindeling te vroeg is gekomen. De PvdA-fractie ging daarop in met de opmerking, ,dat we er indertijd bijna allemaal weinig voor voelden, maar dat nu blijkt, dat we het bekrompen hebben gezien.' .Voor Duivelands burgemeester A. A. van Eeten hoeft een verdergaan de herindeling niet: .Duiveland zit er niet om te springen. Aan de an dere kant zou ik het ook geen be zwaar achten, zeker niet als men de huidige drang tot samenvoeging ziet. Als men nu ging herindelen op Schouwen kwam men zeker tot een verdere concentratie en ik geloof, dat dit wel terecht zou zyn.' Burgemeester S. Francke van Mid- denschouwen meent, dat er ook in zijn gemeente geen behoefte is aan een verdere schaalvergroting. .Het heeft hier van het begin af aan wel goed gelopen, we hebben een vrij ho mogene bevolking. Een verdere in deling heeft bij ons nooit een punt van discussie uitgemaakt. Ik kan me niet aan de indruk onttrekken, dat de kreet .één gemeente' een uitvlucht is voor de financiële moeilijkheden, die men niet helemaal kan oplossen. En een uitkering uit het gemeente fonds voor 40.000 inwoners schept precedenten, ik zag liever, dat er een toeristenbelasting kwam. Ik zie in een gemeente geen voordelen, het brengt de mensen verder van de be stuurders af,' is zijn visie. Die vrees leeft eveneens in Bruinisse, waar men vindt, dat de gemeente lijke zaken op Schouwen-Duiveland voldoende functioneren. Daarbij heeft men ook het oog op de samenwer king in diverse gemeenschappelijke regelingen. ,Als de zaken gaan zoals hiér, laat men dan voorzichtig zijn met verdere samenvoeging.' zo wordt in Bruinisse gesteld. Daar bestaat ook de vrees, dat een eilandgemeen te niet voldoende aandacht zal be- een reini- ïeatrixschool' voor terwijl bijvoorbeeld sinds de in voering van de bijstandswet een ei- landelijke contactcommissie is er een eilandeiijk initiatief gekomen voor een streekbad, waarbij Duive land overigens eigen plannen voor een bescheidener bad heeft. Daar naast hebben de verschillende ge meenten elkaar gevonden in enkele bouwstromen. Over het algemeen vindt men, dat deze gemeenschappelijke regelingen plezierig werken. Een aantal men sen meent, dat mede door deze ge meenschappelijke regelingen een verdergaande samenvoeging niet no dig en gewenst is. Anderen stellen er tegenover, dat die samenwerking er juist op wijst, dat n band moet streven. De vergaderingen van de gemeen schappelijke regelingen zijn open baar. Voor bijvoorbeeld burgemees ter Francke een omstandigheid, die mede voor een voldoende functione ren zorgt, maar die voor bijvoorbeeld burgemeester Kastelein het bezwaar heeft, dat de raad pas .achteraf' bij de zaken wordt betrokken. De mening over een verdergaande herindeling op Schouwen zijn ver deeld. Burgemeester H. P. Everwijn er is nog niet bewezen, dat de ge meenten, die er nu zijn, het minder doen als er meer geld zou zijn' vindt: ,We zijn proefkonijn geweest Indertijd en dat is ergens verschrik- Kelijk jammer, want er zjjn fouten gemaakt. Je kunt beter van de er varing in andere gebieden profiteren.' .Opmerking van mr Keuning ten slotte: ,Ik geloof niet, dat men vanbovenaf spoedig met verdere plannen zal komen. Als er van on derop activiteit komt. dan zal men van bovenaf waarschijnlijk wel in haken.' Belangrijk op Schouwen-Duiveland is de samenwerking tussen de zes ge meenten via verschillende gemeen schappelijke regelingen: men heeft er onder meer een gemeenschappe- TERNEUZEN De Temeuzense gale riehouder Jan Juffermans heeft vrij dagavond in zijn zaak voor de eerste maal de .Prix J '34' uitgereikt. Uit verkorene was plaatsgenoot Frank Kou len, exploitant van .Porgy and Bess', die, naar het inzicht van Juffermans, in zeer belangrijke mate heeft bijgedra gen tot verbetering van het leefklimaat in Temeuzen. De prijs bestond uit een bos bloemen (voor de overigens afwe zige mevrouw Koulen) en een ets van Peter Oosterbos. In een lange toespraak somde de galeriehouder de verdiensten op die de .boss van Bess' voor zijn woonplaats heeft. Veel bescheidener was hett dankwoord van de prijswinnaar. Hij was blij nu eens met eigen ogen .in tegratie' inplaats van .annexatie' te kunnen aanschouwen. Voor de uitreiking had de journalist J. Hüsken een nieuwe expositie geo pend: werk van de IJzendijkse kunste naar George Degenhart. De tentoonstel ling is tot en met 2 april te zien en omvat Schilderijen en tekeningen. De inleider stelde dat er de laatste tijd steeds meer sprake is van sacrale kunst. Hij haalde Degenharts woorden aan dat deze kunstenaar werkt vanuit symbo len en niet zoekt naar psychologische doordringing, veel meer naar een sym bolische aanduiding. Hf het werk met de wooi ring en afstand, distantie' Voor laatste keer ,Rooie Siert' in Zeeuwsch-Vlaanderen TERNEUZEN-OOSTBURG Het Am sterdams Volkstoneel zal donderdag 21 en vrijdag 22 maart de .absoluut aller laatste' voorstellingen voor Zeeuwsch- Vlaanderen geven van het drama .Rooie Sien'. Donderdag komt het gezelschap in het Terneuzense concertgebouw. De kaartverkoop is dinsdag. De opvoering in het Oostburgse Ledel- theater is vrijdag 22 maart. Hiervoor kunnen woensdag kaarten worden ge kocht. Het staat nu vast dat het .Amster dams Volkstoneel' .Rooie Sien' na april niet meer op de planken zal brengen. Het gezelschap koestert plannen om te gen die tijd te beginnen met een nieuw toneelevenement, waarover verder ech ter nog niets bekend is. Belgische vakbondsbestuurder Maes: Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen profiteert mee HULST ,Met vertraging in de plan nen om de linker Scheldeoever tc ont wikkelen is noch België, noch Neder land gebaat. Wjj gaan in dit gebied sa men ons brood verdienen'. Dit zei vrij dagavond op een NKV-kaderbjjee-nkomst In Hulst de heer A. Maes van de Bel gische vakbond ACV. Hij achtte het noodzakelijk dat Oost-Zeeuwsch-Vlaan deren in Den Haag en het Waasland in Brussel voor het iielang van een in dustriële ontwikkeling langs de linker oever gaan pleiten. ,We zitten in de zelfde belangrijke hoek van de gouden delta'. De NKV-bijeenkomst was gewijd aan Belgische Waasland om meerdere rede nen een economische opbloei vernacht. Er wordt gewerkt aan betere spoorweg en wegverbindingen met Antwerpen, Brussel en de kanaalzone Gent. Daar door zal een eind komen aan de ge- isoleerde positie van het gebied. Er is daarnaast sinds een aantal jaren sprake van industrievestiging in Temse en Mel- sele. Dé grote kansen liggen echter in een havenuitbreiding op de linker Schel deoever. Met behulp van cijfers toonde de heer Maes aan, dat het Waasland jarenlang een economisch onderontwik keld gebied is geweest. De bevolkings groei verliep traag als gevolg van nel feit, dat veel jonge gezinnen zich in Antwerpen vestigden. Daarnaast was er een belangrfjke pendel naar Antwerpen, Gent en Brussel. Na 1959 vestigden zich in Waasland 40 nieuwe onderne mingen. Dat was echter slechts voldoen de om de werknemers op te vangen die werden afgestoten door landbouw en textielnijverheid. Op de pendel wa ren deze vestigingen niet van invloed. De heer Maes zei te geloven, dat Oost- VERSLAG VLISSINGSE GEMEENTEPOLITIE VLISSINGEN ,In het korps wordt gestreefd naar een zo groot mogelijke efficiency en duidelijkheid zowel naar binnen als naar buiten. Het dienstorder- systeem is ontworpen om deze interne duidelijkheid te verzekeren. Het optre den moet gepaard gaan aan een uiterste hoffelijkheid, welke echter niet mag leiden tot de zg ,Oom Agent' mentali teit,' zegt liet jaar\erslag over 1967 vai de VUssingse gemeentepolitie. De Vlissingse politie (totaal personeel 56 man) heeft in 1967 in 5589 geval len een bekeuring moeten geven. Acht entachtig procent daarvan ofwel 4908 gevallen gold verkeersovertredingen. Het jaar daarvoor kon nog worden vol staan met 87 procent respectievelijk 4504 gevallen. Het aantal verkeersongevallen be droeg 757. Hiervan kwamen 613 voor in de vroegere gemeente Vlissingen, 93 in Oost- en YVcst-Souburg. By de verkeersongevallen kwamen drie do delijke voor. Twee ervan waren t< wjjten aan alcoholmisbruik. Er wer den 88 personen zwaar en 134 licht gewond. Bij de verkeersongevallen waren in 24 gevallen lesauto's be trokken. Het jaarverslag merkt verderop ,Op het eerste gezicht is de stijging van het aantal ongevallen zo gering dat men de veiligheid op de weg nauwelijks ver minderd zou achten. Inderdaad is het aantal van 757 tegenover 754 in 1966 niet verontrustend. Hierbij moet echter worden aangetekend dat er thans onder de bevolking een hardnekkig misver stand heerst, nl dat de politie niet meer verschijnt bij kleine ongevallenOp grond hiervan valt te vrezen dat het cijfer 757 nogal geflatteerd is.' De op stellers van het jaarverslag dringen aan op de aangifte van alle verkeersonge vallen. daar dit het bijhouden van de verkeersontwikkeling en dientengevolge de ongevallenpreventie kan bevorderen. Het aantal ongevallen veroorzaakt door alcohol, bedroeg in het afgelopen jaar 30. Dit komt neer op 3,9 procent. In 1966 was alcohol ln 16 gevallen oor zaak van een verkeersongeval, hetgeen neerkwam op 2,1 pet. Nadat het ver plaatsbaar verkeerslicht bij de brug te West-Souburg in gebruik is gesteld, zfjn de moeilijkheden op dat punt verleden tijd. In het toeristenseizoen werden de pro blemen b(j het veer naar Breskens voort-; durend groter. Het verkeersaanbod stijgt zodanig dat de stroom voertuigen niet direct kan worden verwerkt. Het is zelfs enkele malen voorgekomen dat de files zich tot Middelburg uitstrekten. Het jaarverslag ziet door toename van de verkeersintensiteit, slechts een ver slechtering van deze toch al niet roos kleurige toestand. .Bovendien zal de parkeemood in de binnenstad het korps in 1968 evenzeer voor ernstige problemen plaatsen, met name in de kermisperiode, wanneer een groot deel van de parkeerruimte door de kermis zal worden ingenomen. De Vlissingse recherche heeft in 1967 714 misdrijven behandeld, 175 rijwielen opgespoord, 24 processen-verbaal voor andere instanties opgemaakt, 42 min derjarigen opgespoord, in 87 gevallen bemiddeling verleend, 14 maal een ver blijfplaats opgespoord. 15 brandonder zoeken verrichten, 17 bedrijfsongevallen behandeld, negen maal een lijk gevon den en eenmaal een gesignaleerde ver dachte aangehouden. Dat alles maakt een totaal van 1098 mutaties (1029 in 1966). Van ongerustheid wegens toena me van de criminaliteit kan volgens het jaarverslag geen sprake zijn. Door de Zeeuwsch-Vlaanderen volledig kan mee profiteren van de ontwikkelingen aan de andere kant van de ^rens. .Geogra fisch zijn we één gebiedbetoogde hij Hij voegde eraan toe, dat een gebrel aan medewerking van Nederlandse zijde de uitvoering van de plannen sterk kan afremmen. .Daarom moeten we bij onze regeringen een gemeenschappelijk standpunt verdedigen.' Een tweede medewerker ran het ACV, de heer A. de Cock, vertelde vervolgens iets over de plannen die er zyn oin op de linker Scheldeoever havens en in dustrieterreinen aan te leggen. Het oor- spronkeiyke plan om 12.000 hectare vruchtbare landbouwgrond op te offe ren is inmiddels vervangen door een nieuw. Dit nieuwe plan beperkt zich tot een gebied dat ongeveer de helft kleiner is. Er is nog geen definitief antwoord op de vraag, waar precies de havens en in dustrieterreinen moeten komen. Er be staan hiervoor meerdere plannen, zo be toogde de heer De Cock, waarvan het plan-Verschaeve momenteel het meest in de belangstelling is, Hij deelde ten slotte mee, dat de Belgische regering ervoor geporteerd is binnen vijf jaar in de buurt van Doel een tijdok te graven. Men wil daarna proefondervin delijk de beste plaats bepalen voor een zeesluis. Volgens de heer De Cock if het niet mogelijk in het waterloopkun dig laboratorium van Borgerhout na te gaan. waar het minste gevaar is voor aanslibbing en verzanding. gepleegde misdrijven met uitzondering van de verkeersdelicten werd een scha. de aangericht van ongeveer 178 800. Door onopgeloste zaken staat nog een schadebedrag van 67.950 open. Zeer ernstige misdrijven deden zich niet voor. Het aantal winkeldiefstallen neemt toe Mede als gevolg daarvan is het aantal vrouwelijke verdachten aanzienlijk gro ter dan in voorafgaande jaren: 46 (23 la |1966). Het aantal zedenmisdrijven ver minderde van 59 tot 45. Ernstige zeden- misdrijven deden zich niet voor. Het opsporingspercentnge bedroeg ln 1967 62,3 pet. De recherche werkt met vijf man, binnenlandse zaken heeft een sterkte van acht man noodzakelijk be vonden. Ais meest voorkomende misdrv gingen van de jeugd noemt het jaar verslag: baldadigheid, diefstal en ver- Recherche Personenauto botst tegen lesauto VLISSINGEN Vrijdag deed zich op de Singel te Vlissingen een aanrijding voor tussen een personenauto, bestuurd door B. A. K. uit Middelburg en een lesauto, bestuurd door G. H. uit Vlissin gen onder toezicht van zijn stadgenoot \V. de W. K. verzuimde de lesauto, die vanaf d« Korenbloemlaan, dus van rechts de Sin gel opreed, voorrang te verlenen. Ge- ringe schade aan beide voertuigen waj het gevolg. meubel- en inboedelveiling van 10—22 uur CONCERTGEBOUW VLISSINGEN Telefoon 2287 En wilt u tóch blijven j" doorlopen? Gauw THERMOGÈNE WATTENweldadige r/ warmte doorstraalt uw spieren en verlost u van die nare reumatische V pijnen! ft/ERMOGÉNE "STILT PIJN DOOR WARMTE-' Als het geld nu op uw rug groeide Ja, dan zou u maar lukraak kunnen kopen Maar als u uw geld goed wilt besteden, laat u zich goed adviseren. Jacks, terlenka, groen, grijs en beige, knoop of rits 52,50 - 50,80 Pantalons, gewom vlotte modellen, mooie kleuren 42,50 - 67,30 .Elmioi* sporthemden juist ontvangen 18,90 - U,80 .Stemm' sokken 5T.JAC06S5TPAAT 25 VLISSINGEN Met grote blijdschap ge- I ven wij kennis van de voor spoedige geboorte van ons dochtertje en zusje ANDRÊA LIESBETH L. de Witte A. M. de Witte- Brasser Simone Koudekerke, 16 maart 1968 Brouwerijstraat 24 Tijdelijk: ziekenhuis .Beth es da', Vlissingen DV 22 maart 1968 ho- j pen onze geliefde ou ders, behuwd- en groot ouders, de heer en me vrouw L SINKE en J. SINKE - KOKKÊ hun 50-jarig huwelijk j te gedenken. Woensdag 20 maart i hopen onze geliefde j ouders, behuwd-, groot- en overgrootouders ADRIAN A JAN.SE hun 60-jarige echtver eniging te gedenken. Hun dankbare kinde ren, behuwd-, klein- achterkleinkinderen. Aagtekerke, maart '68 Gelegenheid tot felici teren van 4-5 uur in I .Amicitia'. Geen bezoek aan huis. i Receptie van 3.30 tot j 5.30 uur, by de heer F. j I Frenks, Badhuisstraat j 46 ben. ho- 5 DV 21 maart 1968 ho- i pen onze geliefde ouders, behuwd-, groot- en overgrootouders J. LEER en M. LEER-MARTEYN hun 45-jarig huwelijks- feest te vieren. Hun dankbare kinde- ren, behuwd-, kleinkin deren en achterklein kind. Veere, maart 1968 Kapellestraat 2 Receptie zaterdag 23 maart van 15.30 tot 17.00 uur in restaurant .De Meermin' te Veere. Maandag'25 pen onze geliefde ou ders, behuwd- en groot ouders D. BCTZ E. BUTZ - MAAS Dat zij nog lang ge- j spaard mogen blijven, I de wens van hun j dankbare kinderen, be- j huwd- en kleinkinderen j Receptie zaterdag 23 j maart van 36 uur, j j in hotel .Maldegem', j Beursplein, Vlissingen. I Vlissingen, r H. H. MERKELIJN vrouwenarts, AFWEZIG van 18 tot 31 maart. Praktykwaameminj* DOKTER B. S. OEY, Middelburg. Heden is, geheel onver wacht, van ons heen gegaan, gesterkt door de genademiddelen der H. Kerk, onze innig ge liefde schoonzoon, zwa ger en oom op de leeftyd van 24 jaar. Uit aller naam, B. Voet van den Dries 's-Heerenhoek, 16 maart 1968 Werrilaan 1 Enige en algemene kennisgeving. Heden is, geheel onver wacht, van mij heenge gaan. gesterkt door de genademiddelen der H. kerk, myn innig ge liefde man CORNELLS IMAN DIELEMAN op de leeftyd van 24 jaar. J. M. Dieleman-Voet Souburg, 16 maart 1968 Spoorstraat 42 De gezongen H. Mis van Requiem zal wor den opgedragen op woensdag 20 maart om 10 uur in de kerk van de Sint-Martinus- parochie te Souburg, gevolgd door de begra fenis op de algemene begraafplaats aldaar 11 uur. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze geliefde en dier bare zoon, broer, zwa ger en oom JACOB CORNELIS GELDOF op de leeftijd van byna 40 jaar. Vlissingen: I. J. Geldof J. J. Geldof-de Rijke Heerenveen: J. J. Geldof J. Geldof- van der Veen New-Zealand: J. J. Geldof Haamstede: C. P. Geldof L. Geldof-Loolse Vlissingen: P. A. Jansen-Geldof J. Jansen Vlissingen: L J. Geldof B. Geldof-van Nek Vlissingen: J. J. van de Bank- Geldof R. A. J. van de Bank Heden is, geheel onver wacht, van ons heen gegaan, onze innig ge liefde zoon, broer en kleinzoon CORNELIS IMAN DIELEMAN op de leeftyd van 24 jaar. Ritthem: P. C. Dieleman J. Dieleman- van Wallenburg Jaap en verloofde Piet, Johan Middelburg: J. van Wallenburg Ritthem, 16 maart 1968 Bosschaartweg 118 Plotseling is van ons heengegaan, mijn ge liefde kleinzoon en onze neef op de jeugdige leeftyd van 24 jaar. J. van Wallenburg sr J. Poppo- van Wallenburg J. C. Poppe J. van Wallenburg J. J. van Wallenburg- A. van Wallenburg J. M. van Wallen burg-du Bois J. van Wallenburg J. C. F. van Wallen burg-de Visser Neven en nichten Na een smartelijk lij den heeft God, ln de volle zekerheid van zyn geloof, tot Zich ge nomen, Zijn kind, onze innig geliefde man en pappa op de leeftyd van bijna 40 jaar Ps. 42 6 (onberijmd) J. C. Geldof- Vermeulen Nelleke Hans Elja Eddie Mariëtte Rilland-Ba th, 16 maart 1968 Stellestraat 4 Woensdag 20 maart zal er een rouwdienst wor den gehouden ln de ge reformeerde kerk te Rilland-Bath om 12.30 uur. Gelegenheid tot condoleren van 13.30 uur tot 14.00 uur. Geen toespraken. Enige en algemene kennisgeving. Heden werd, na een geduldig gedragen ïyden, uit ons midden weggenomen JAKOB VERHAGE echtgenoot van Johanna Hugodina Brasser, in leven aannemer en opzichter, op de leeftyd van 59 jaar. Namens de executeur-testamentair. D. Rijkse Vrouwenpolder, 17 maart 1968 De begrafenis vindt plaats woensdag 20 maart, vanuit het ziekenhuis te Middelburg, vertrek om 12 uur. Aankomst op de algemene begraafplaats 12.30 uur. De overledene ligt opgebaard in het mortuarium van het ziekenhuis. Bezoekuren van 10 tot 11 en van 18 tot 19 uur. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze geliefde schoon zoon en zwager JACOB CORNELIS GELDOF op de leeftyd van byna 40 jaar. Middelburg: N. Vermeulen- Wiggers Middelburg: W. Vermeulen N. J. Vermeulen- Gldeonse Middelburg: J. van Sluis- Vermeulen L. van Sluis Souburg: W. Vermeulen M. P. Vermeulen- Neven en nichten Heden overleed, op de leeftyd van 64 jaar, na langdurige ziekte, myn lieve man, onze lieve va der, schoonvader en opa LOUIS LOCKEFEER, lit. dra echtgenoot van Eugenie Bleyenliergh Hulst: Eugenie Lockefeer- Bleyenbergh Axel: Riet Francken-Lockefeer Kees Francken Breda: Joke Lockefeer Goes: Karei Lockefeer Carla Lockefeer-Mannaert, Carl en Maayke Gent (B.): Ank Lockefeer George Asselman, verloofde Hedel: Lieveke van Gool-Lockefeer, Ad van Gooi Sterrebeek (B.): Emmeke Peeters-Lockefeer Dolf Peetere Amsterdam: Henk Lockefeer, Liesbeth Gysel, verloofde familie Lockefeer familie Bleyenbergh Hulst, 16 maart 1968 Lyceumstraat 7 De uitvaartdienst, waarby we u beleefd uitnodi gen, zal plaatshebben op woensdag 20 maart 1968 om 11.00 uur in de Slnt-Willibrordusbasillek te Hulst. Samenkomst heren om 10.30 uur in het Slnt- Llduinaziekenhuis te Hulst, ingang Tabakstraat: dames om 10.45 uur in de basiliek. Dinsdagavond om half acht eucharistieviering in de basiliek. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de be grafenis ln hotel De Graan beurs. LEES DE PZC NATUURWIT BOERENBRUIN Gebakken in DELTA-BAKKERIJEN, Westkapelle Zon en wind zijn niet te vervangen voor het drogen van uw was. Maak het u gemakkelijk en hang de was aan een Oerdegelijk en opnieuw verbeterd. Nadere documentatie op aanvraag. FA.MEIJERS&ZN SEROCSKERKE DORPSSTRAAT 1 TEl: 01189-204 Middelburg - Grenndierweg 15 - Tel. 01180-4285 Indien u een uitstekende by- verdienste zoekt (ca 12,50 per uur) doe dan mee met onze huis-aan-huis reclame actie. Uniek produkt voor iedere huisvrouw (patent). Schryft of meldt u direct Vllsslngsesingel 28 MIDDELBURG Telefoon 01180-6063 Voor de zeer vele biyiten van belangstelling die w|j mochten ontvsuigen, zowel hier als van elders, by 50-jarig huweiyksfeest, zeggen wij allen, ook na mens onze kinderen en kleinkinderen, harteiyk dank. L. Joosse J. Joosse-Corbyn Amemuiden, maart 1968 Dlenstencentru m Te Mortiere, Vollenhovestraat 10 TIMMER- EN MEUBELFABRIEK ,DE TOEKOMST' - GRIJPSKERKE Telefoon 01189-206 vraagt voor machinale afdeling voor afdeling afwerking OE ALLERMOOISTE COLLECTIES BRUIDS- TOILETTEN. BRUIDSSTOFFEN EN BRUIDS- '(ANTEN sUL- Grote Markt 6 - GOES - Telefoon 6015 Tricots: Baimnin, KUbler cn Elle

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 4