Filiaalbedrijf brengt goedkoop verpakt brood Dr Van Gelder naar Goese muntenschat Reacties op affaire Industriewaterleiding in Z-Vlaanderen 2 BAKKERS: EEN LOKMIDDEL 2 gezinsf lessen 89ct RUIM ÉÉN MILJOEN MEER MET VERHOOGDE VEERTARIEVEN ALMANAK Burgemeester van Hoek opende een nieuw bankgebouw Claimen? Geen aangifte SANERINGSPLAN ZELKE-VLISSINGEN EIND GEVORDERD Telefooncentrale in SoiiKure uitgebreid ZAAK ,K0UDEKERKE' DIENT NU BIJ HOOG MILITAIR GERECHTSHOF PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 13 MAART 1968 VANDAAG IN ZEELAND VLISSINGEN Vanaf vandaag, woensdag, brengt Jac. Her mans Prijsslag NV in westelijk Noord-Brabant en haar vijf Zeeuwse filialen in Middel burg. Vlissingen, Goes, Terneu- zen en Axel verpakt gesne den brood in de handel voor prijzen van 66 (wit) en 64 (bruin) cent. Bij de bakkers in deze Zeeuwse steden bedraagt de prijs voor verpakt gesneden wit 80 cent (bezorgd 83 cent) en voor verpakt gesneden bruin 77 cent (bezorgd 80 cent). De prijs van een onverpakt wit brood bedraagt bij de* bakkers 70, plaatselijk 71 cent, bezorgd 73 en 74 cent. Voor onverpakt bruin zijn de prijzen afgehaald 70 (plaatselijk 71) en bezorgd 73 (plaatselijk 74). De in Bergen op Zoom gevestigde Jac. Hermans Prijsslag XV betrekt het produkt bij De Graaf's bakkerijen, een grote broodfabriek in Spaken burg. Vanaf vandaag introduceert bel. bedrijf bovendien kadetjes in 8 stuks verpakking voor 59 cent en; krentenbollen in /.es stuks verpakking) oor 59 cent. B(j de bakkers kost een kadetje als regel veertien cent/ krentenbollen varieren van twintig tot tweeëntwintig cent. De reacties van enkele bestuurders van bakkerspatroonsorganisatses in Zee land was, dat de Bergen op Zoomse XV zich hiermee op het terrein van des stutverkoop begeeft. Men zou aan het brood, zo oordeelt men in deze kringen, niets kunnen verdie nen, maar de lage prijs als lokmid del gebruiken om mensen te trekken. Directeur Muurling van Jac. Hermans sprak dit met klem tegen: ,Het is geen stunt, maar een blijvende zaak, het is geen lokmiddel, maar een nor maal artikel, er zit voor ons een goede winstmarge op'. Tn de Amsterdamse filialen is de nv al eerder begonnen met de verkoop van verpakt brood tegen lage prijzen. Het is toen niet tot een broodóorlog gekomen: de bakkers handhaafden nun prjjzen. De voorzitter van het gewest Zeeland van de bond van chr. bakkerspa troons, de heer F. Ovaa te Vlissin gen. meende dat het voor de inge schakelde broodfabriek tegen deze prijzen niet rendabel is te maken. .Sinds januari, toen de verkoop in kruidenierswinkels vrij werd', aldus de heer Ovaa. .heeft men gezien dat het over het algemeen in deze winkels niet rendabel is, omdat de bakker bezorgt, We zullen moeten afwachten, hoe het publiek reageert'. De heer Ovaa noemde het .treurig' <lat men met. brood gaat stunten. ,Om mensen te trekken roept men een toestand op, die de bonafide bakker kapot kan maken. De arbeidsvoor waarden in de bakkerij zijn verbe terd. dankzij de broodprijs. Dat is een moeilijke strijd geweest. Overi gens geloof is niet, dat het zo'n ge weldige vaart zal lopen, maar het is verontrustend en er is alom al ge noeg verontrusting'. een strijdpunt van de broodprijs: .Het is alleen maar zielig als je de te komen in de bakkerijen. Nu ziet men weer dat warme bakkers koude bakkers worden, dat men overgaat op fabrieksbrood. De heer Van der Linde zag hierin een verarming: ,Er gaat niets boven ge woon brood. De huidige ontwikkeling is niet goed, maar er is voorlopig niets aan te doen. Hoe het uit zal pakken, ik weet het niet'. De heer J. de Jonge te Ellewoutsdijk. voorzitter van de bakkerijcoinmis- sie Zeeland, zei geen broodoorlog te verwachten. Naar zijn opvatting kan de fabrikant, die het brood pro-| duceert, geen winst maken. In ver-| band hiermee bracht hij ook de kwa-| liteitseïsen ter sprake en de heeri De Jonge zei tenslotte te menen, j voor de bakkers geen reële gevaren I te zien. Vrijgevige Belg in Westdorpe WESTDORPE Maandagavond teerden enkele cafébezoekers in Westdorpe getrakteerd door een vrijgevige Belg. Dezt Belg. dte rr zelf ook goed van at en dronk, kon makkelijk vrijgevig zijn. Als- de rekening al aardig was opge lopen, moe.il hij namelijk mei alle geweld iels moois laten zien dat zich in zijn auto zou bevinden. Wat dat moois dan wel was. daar is men m Westdorpe nog steeds niet achter gekomen. De man ging wel naar buiten om het te halen maar kioam met. terug om het te laten zien. Dit spelletje herhaalde zich in vijf cafés. De schade voor café-exploitanten bedraagt tussen de 500 en 1000 francs. Het juiste bedrag is niet bekend omdat nog geen van de café-eigenaars een klacht bij de politie heeft inge diend. (ADVERTENTIE) NU TWEEHONDERD MUNTEN GEVONDEN limonade .MIDDELBURG De verhoogde veertarievcn op de Westerseheldevercn zullen naar schatting in 1968 ruiin een miljoen gulden meer opbrengen. Dat bljjkt uit een begrotingswijziging, die g s aan de statenleden hebben toe gezonden. De tariefverhoging vanaf 1 maart met 30 procent betekent voor liet gehele jaar een stijging van de opbrengst van circa 25 procent. De passagiersopbrengsten worden f362.000 hoger becijferd, de opbrengsten v oor auto's precies 7 ton, aan goederenvervoer zou er 500 meer binnen komen. Alleen de raming van rijwieltarieven is verlaagd, met 14.000, om dat het nieuwe tarief voor het personenvervoer tevens het vervoer van de fiets omvat. De totale opbrengsten zijn nu geraamd op 5,24 miljoen en dat betekent, I dat de rijksbijdrage in het verlies op de Westerseheldevercn nu net onder de tien miljoen gulden is gekomen. COMMUNIQUÉ .MIDDEN-ZEELAND' heer J. M. G. van der Linde te Gis singen, noemde het een .desastreuze verlaging, waarvan bekend is waar zij op stoelt: het is een lokmiddel' Hij ging nader in op de vorming ge durende een reeks van jaren was dit Mr. Huber heropent deel bibliotheek GOES De verbouwde gemoderni seerde jeugdafdeling van de openbare leeszaal en bibliotheek te Goes zal maandagmiddag 1 april worden her opend. Dat gebeurt door burgemeester mr. F. G. A. Huber, 's middags om half vijf. Leeuwse Excuses Er moet vandaag heel wat. recht gezet worden. Vooral omdat de rubriek burgerlijke stand' een vaste en trouwe kern van lezers heeft. Gisteren lieten we in deze rubriek in Middelburg de heer Van Veen in ondertrouw gaan met mei. Schotman en dat teas er helemaal naait, want mej. Schotman heeft haar zinnen gezet op een meneer Polderman, terwijl de heer Van Veen het voornemen heeft. mej. Roth te huwen. De namen vait mej. Roth en de heer Polderman waren weggevallen en zo verden die van de heer Van Veen en mej. Schotman maar tot een aangete kend paar bijeengeveegd. Onze excuses, dat spreekt. Want wat kun je met één zo'n fout niet aanrichtenf Stel nu, dat of de heer Van Veen of mej. Schotman besluit: nou, we houden ons maar aan de krant. Dan heb je het gegooi in de gla zen. Kennissen en verrcanten lo pen te hoop en die hoop loopt uit op een ondertrouw-oproer. Men eist. een rectificatie. Maar In dat geval staan we machteloos. ,Het zatduiveltje' roepen wij nog, in een wanhopig verweer. Het is al te laat. De burgerlijke stand slokt, ons op. Helemaal onderaan. AFWACHTENDE HOUDING GOES De XV Waterleidingmaat schappij Midden-Zeeland heeft giste ren een communiqué uitgegeven naar aanleiding van de financiële moeilijk heden, waarin thans de XV Indu striewaf ervoorzïening Zeeuwscli- Ylaanderen verkeert. In dit commu- niqu distantieert Midden-Zeeland zich volkomen van het beleid, dat door de Zeeuws-Vlaamse maatschap pij is gevoerd en wordt erop gewezen dat Midden-Zeeland niet mede ver antwoordelijk is voor het invesle- rings- en financieringsbeleid van de industriewatervoorziening. Datzelfde geldt voor de personeelsvoorziening. In het communiqué wordt een nade re uiteenzetting gegeven over de voorlopige samenwerking, die op 26 juli 1967 was aangegaan. De toen gesloten overeenkomst had primair ten doel om tot een gezamenlijk be leid te komen ten aanzien van de industriewatervoorziening. Daartoe zou door aanpassing van de Indu striewatervoorziening Zeeuwsch- Vlaanderen een vennootschap voor de industriewatervoorziening van ge heel Zeeland tot stand worden ge bracht. Bij het aangaan van de over eenkomst werd bovendien de ver wachting uitgesproken dal er uitein delijk éen maatschappij in Zeeland zou ontstaan zowel voor de drink water- als voor de industriewater voorziening. In de overeenkomst was echter als ontbindende voorwaarde opgenomen de financiële situatie van de Industriewatervoorziening Zeeuwsch-Vlaanderen. Er waren daarover namelijk ten tijde van de ondertekening geen gegevens be kend. De thans bekend geworden finan ciële positie van de NV Industriewa- tervoorziening Zeeuwsch-Vlaanderen en de door de rijksoverheid gestelde voorwaarde dat de provincie Zeeland mede risico dient te dragen zijn voor Midden-Zeeland aanleiding geweest te constateren dat de ontbindende voorwaarde van de samenwerkings overeenkomst is vervuld. Voorts betekent de door de rijks overheid gestelde voorwaarde, dat Midden-Zeeland nu een andere partner zal aantreffen. Ook deze omstandigheid brengt met zich mee, dat de bestaande overeen komst als ontbonden moet worden beschouwd. HOEK Burgemeester A. F. Hanssens heeft dinsdagmiddag bet. nieuwe hij kantoor Hoek van de Coöperatieve Raif- feisenbank Terneuzen officieel geopend. Dat gebeurde in aanwezigheid van een groot aantal genodigden, onder wie be stuursleden van de bank, leden van de raad van toezicht, een vertegenwoordi ger van de centrale bank in Utrecht, en enkele bestuursleden van de Raiffeiscn- 5 bank Biervliet. Het bijkantoor Hoek is het derde dat de Raiffeisenbank Terneuzen in gebruik!- neemt. Naast het hoofdkantoor in Ter- s neuzen beschikt men over nevenvesti- 5 gingen in Axel, Sluiskil en Hoek. Hetjï ligt in de bedoeling volgend jaar nogiï vierde bijkantoor in Zaamslag têlS openen. Bij de opening van het kantoor Hoek signaleerde burgemeester Hanssens. dat - het stichten van bijkantoren verband 5 houdt met de moderne opvatting, dat niet de mensen naar de bank. maar de 5 bank naar de mensen moet komen. Hij 5 noemde het nieuwe bankgebouw een 15 aanwinst voor de gemeente. ,Ik hoop 5 maar dat het over 10 jaar al te klein U zal zijn'. De voorzitter van het bestuur van de1 Raiffeisenbank Terneuzen. de heer F. de Koeijer. zei in zijn welkomstwoord 3 dat het bankbestuur bij de voorbereiding 3 en de bouw van het nieuwe kantoor veel 5 medewerking heeft gehad van het ge- 5 meentebestuur van Hoek. Hij kondigde 5 dat er dit jaar een (landelijke) 5 Stichting 150 jaar'Raiffeisen zal worden opgericht voor de maatschapelijke ont- 3 plooiing van groepen en personen, 5 Bij de ingebruikname van het nieuwe; 3 bijkantoor werd het bestuur achtereen- j 2 vólgens gefeliciteerd door de heer D. 2 Hogeweg, hoofdinspecteur van de c.en- 2 trale bank, door de heer G. Termote, voorzitter van de Raiffeisenbank Bier- - vliet en door de heer F. Dieleman te 3 Hoek Ie a ts tgeno e md e80 jaar oud, was|5 in 1913 één van de medeoprichters van ,3 de Raiffeisenbank Terneuzen. Het bijkantoor Hoek is gevestigd aan de 2 voorlopig geen commentaar mèer te Julla?astraat Als beheerder zal optre- seven en geen vragen te beantwoor-'den de heer G Klaassen. Na de opening den. behalve als die in de raad van;door. burgemeester Hanssens was cr: commissarissen besproken zijn'. j een druk bezochte receptie in het r Vrij De levering aan de industrieën bin nen het verzorgingsgebied van Mid den-Zeeland is door middel van een met de gemeente Middelburg geslo ten leveringscontract en door middel van steun van de zijde van het Ha venschap VLissingen i o vrij van fi nanciële risico's, aldus het communi qué. In het licht van de recente ontwik kelingen neemt .Midden-Zeeland' voorshands een afwachtende houding aan. waarbij haar streven gericht blijft op de totstandkoming onder aanvaardbare voorwaarden van één waterleidingmaatschappij voor de ge hele provincie, omvattend zowel de drink- als de industriewatervoorzie ning. In de vergadering van aandeel houders op 21 maart aanstaande zul len nadere mededelingen worden ge daan. De heer J. Mijs. president-commissa ris van de NV Waterleidingmaat- én JURIDISCHE VRAAG: WIE IS EIGENAAR? Qoes De directeur van het Koninklijk Pennin genkabinet, dr Enno van Gel der, zal deze week de zilve ren munten inventariseren, die de afgelopen tien dagen aan de Goese Oosthavendijk ,uit het grint' zijn gehaald. Zoals zaterdag gemeld zijn op de terreinen van de be- tonfabriek WACO-beton en de handel in wegenbouwma terialen in een paar grindho- pen een aantal oude munt stukken gevonden. Voor zo ver nu is na te gaan zijn er in totaal ongeveer tweehonderd penningen tevoorschijn geko men uit het grind, dat bij Roermond uit de Maas is ge baggerd, verscheept en in Goes is gelost. De waarde is nog niet bekend. Maar met de groei van de voor raad gevonden munten groeidrn ook de complicaties. De juridi sche complicaties. Wie namelijk koninklijke penningkabinet, di Enno van Gelder in Zeeland geen onbekende sinds de munten- vondst in Serooskerkes preiveldje een paar jaar geleden. Ook aan de andere kant zijn ju ridisch auviseurs in de arm het i waarschijnlijk, baggermolen van de Rot terdamse Ballast Maatschappij .De Merwede' is geweest, die een paar weken geleden grind en munten uit de Maas vlakbij Roer mond in de richting Horn heeft opgediept. at die bij Roermond Maas werden opgebaggerd een lading grind een onr goed, dat werd verscheept en in Goes werd verkocht? De firma's WACO-beton en M. C. de Dreu NV, waarvoor het grind werd geleverd, hebben hun juridische adviseurs in de arm genomen. In oveirleg met de ad viseur heeft het hoofdkantoor van WACO-beton in Krimpen aan de IJsel maandagmiddag contact ge zocht met de directeur van het .We zijn de /aak nu aan het on derzoeken, want we willen eerst zekerheid voor we stappen gaan ondernemen of bepaalde aanspra ken olaimen'. zo werd van die zijde meegedeeld. .Er liggen in dat gebied vijf verschillende ex- ploitatieterreinen, waar grind wordt gebaggerd. We moeten eerst definitief vaststellen, dat de munten op ons gebied zijn gebag gerd. zodat dit niet voor tweeërlei uitleg vatbaar is'. Nadat ,De Merwëde' van de Goe se muntenvondst hoorde, heeft men bij voorbaat contact gezocht met onder meer rijkswa terstaat in Limburg en met de dienst der oudheidkundige bodem onderzoek: bij de exploitatiever gunning is namelijk een meldings plicht "inbegrepen voor oudheid kundige vondsten tijdens de bag- gerwerkzaamheden. Men heeft de 'nstanties laten weten, dat er weieens een melding zou kunnen komen van muntenvondsten in hopen opgebaggerd grind. Het ziet er naar uit. dat in ieder geval de juristen munt slaan uit de munten Dp Goese gpmeontppnlitip wacht intussen rustig af boe de zaken zieli zullen ontwikkelen. Inspec teur-korpschef J. L. de Rave: ,We hebben ons georiënteerd op de si tuatie, maar we zijn met geen enkel onderzoek bezig. Er is l>ij ons geen aangifte van diefstal of verduistering van munten bin nengekomen. En dat is wat 011s interesseert: de straf reelitelijke GOES De terreinen aan de Goese haveiidijk, waar de afgelo pen dagen naarstig en met suc ces naar munten tussen het grind is gezocht. (Foto PZC) kant van de zaak'. Wel heeft hij de verschillende instanties or» dé Zoals gezegd: de eerste munten werden begim vorige week ont dekt. Daarna zijn de door het binnenschip .Vanatie' geloste ho pen grind uitgekamd. Voor zo ver nu bekend zijn er ongeveer tweehonderd munten gevonden. Waarschijnlijk is echter, dat er nog meer uit het grind zijn ge haaid, die niet meer terecht ko men: zo is een deel van het grind voor de firma De Dreu in een trechter aan de haven gelost en vrijwel onmiddellijk door auto's verder vervoerd, terwijl een ander deel van het grind al is verwerkt. Het gaat onder meer om zilveren penningen dunner dan een dub beltje in veel gevallen uit de tijd van Lodewijk de Vrome (tus sen 1770 en 1850 en Lotharius I. Er zijn uit die tijd een aantal munten, die volgens dr Enno van Gelder vrij zeldzaam zijn met na me wanneer ze een afbeelding van Lodewijk de Vrome bevat ten. Voor zover bekend is dat op de in Goes gevonden munten niet het geval. De waarde van de pen ningen hangt ook af van de munt plaats, die op de achterzijde staat: gaat het om een plaatsnaam, waar slechts enkele munten zijn geslagen/dan stijgt de waarde. De personeelsleden van WACO- beton en firma De Dreu, die pen ningen hebben gevonden, is ge vraagd ze tegen een ontvangst bewijs in te leveren of te laten registreren: bij een eventuele verkoop levert een grote partij van dergelijke munten waarschijn lijk meer op dan afzonderlijke verkoop. Een vraag is of de vin ders de helft van de opbrengst zullen krijgen: dat geldt wel vóór muntvondsten in dé grond (on roerend goed) zoals in Seroosker- ke, het geldt volgens het burger lijk wetboek niet voor vondsten in roerend gebied, zoals grind. Ook dat is een vraag voor de ju ridische adviseurs kantoor. OOST-SOUBURG Dinsdag 12'mnarl jl om 18.00 uur is in <lo telefooncen trale te Oost-Souburg nieuwe appara tuur in dienst gesteld met een capaci teit van 800 nummers (voorheen 600 nummers). De grootte van deze ver- nieuwe centrale maakte liet nodig de nummers van dit telefoonnet van 3 op •1 cijfers te brengen. Dit is gebeurd door vóór de bestaande nummers het cjjfer Met 110 km 'u de sloot gereden Poging tot zware mishandeling? VLISSINGEN Het com- plex flatwoningen met de daaronder liggende winkel galerij aan de Lange Zelke te Vlissingen een in het oog vallend onderdeel van de sanering van de Vlissing- se binnenstad nadert nu zeer dicht zgn voltooiing. De 28 flats in vier woonlagen zijn reeds bestemd. Twintig ervan zyn inmiddels opgeleverd; voor de overige is de oplevering aanstaan de. Binnenkort zullen vier zaken hun intrek nemen in de winkelgalerij. Dat zijn de firma. Roovers (leder waren), de firma Flllus (confec tie). een vestiging renleenbank en eer markt. De vestiging van de firma Filiuf- is intussen gereed en zal morgen donderdag worden geopend. De foto geeft een overzicht van de werkzaamheden in de Lange Zel ke. Links de nieuwe winkelgale rij met de bovenliggende flat woningen. De etage boven de win kelgalerij is bestemd voor kan toorruimten. (Foto PZC) zen, worden door een berichlenautomaai ingelicht. Het telefoonnet Oost-Souburg telt momenteel circa 100 aanvragen, die wegens nummergebrek nog niet konden worden aangesloten. De meeste aanslui tingen van deze gegadigden waren reeds zover voorbereid dat ze tegelijk met het in gebruik nemen van de vergrote ca paciteit van de centrale in dienst ge-| steld kouuen worden. De telefooncen trale is door deze uitbreiding groot ge f noeg om in de komende jaren volledig aan de vraag naar aansluitingen te kun nen voldoen. ,Kom over de Brug' Casembrootschool Goes: 5000 gulden GOES De actie, die de leerlingen van ile ,De Cnscmbrontsclinol' -in Goes heb ben gevoerd voor .Kom over de brug'1 i-. een onverdeeld succes geworden. In lolnnl In-droegen de netto-opbrengsten ruim vijfduizend gulden. Zowel 's mid dags als 's avonds was bet ia de school een enorme drukte; 's middags zelfs zo dut men omstreeks vijf uur dc deuren moest: sluiten. Door het hele geval wemelde hot van kinderen uit de buurt die met honderden kwamen aanzetten. Het Pannekoeken- huis was doorlopend bezetvoor de deur moesten steeds kinderen op hun beurt wachten. Even goed ging het met het Lunapark, de poppenkast, het restau rant en dc vele andere attracties, 's Mid dags om vier uur, een half uur na de opening van het ééndaagse vermaaks centrum was er al een winst van 250 binnen. Daarvan waren de onkosten al af. Groot was 's avonds ook dc opkomst van ouderen die een .expositie van veel belovende kunstenaars' bezochten, een dansje maakten en zich met allerlei spe len bezig hielden. De .Casembrootschool' heeft een vermoeiende, maar dan ook Was liet een poging (ot zware mishan deling, toen de chauffeur (i. van den B. uit Utrecht vorig jaar zomer hij Kou- dekerke in een opwelling de auto, waar in hij vrienden vervoerde, in een sloot reed? Over deze vraag buigt zich het, hoog militair gerechtshof, dal op 26 maart arrest zal wijzen. De advocaat- fiscaal had bevestiging van het vonnis de krijgsraad gevorderd, dc rnads- mr li. J. Brandsina uit Den Haag, bepleitte evenwel vrijspraak. De krijgsraad had v. d. B. veroordeeld Lot zes maanden gevangenisstraf, waar van drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar, voorwaardelijke terb^chlkkthgii (telling van de regering, eveneens met een proeftijd van drie jaar en intrekking van het rijbewijs voor de tijd van drie jaren. In de nacht van 29 op 3D juli van het vorig jaar was de toen dienstplichtige soldaat v d. B. met drie vrienden en oen vriendin in de auto van zijn vader op stap gegaan Ze waren van het strand bij Koudekerke weggejaagd, om dat ze teveel lawaai maakten. Hij was al weken onder behandeling van een militaire dokter en zal in grote moei lijkheden, mede door de dienst. Voor hel hoog militair gerechtshof ver klaarde verdachte, dal hij toen in de auto op weg naar Koudekerke, ineensI o\eral genoeg van kreeg. Het moest] maar uit zijn. I11 een opwelling zich-| zelf van het leven te heroven reed liijl jde auto met een vaart van 110 km per uur de berm in, tegen een paaltje en i vervolgens in een sloot. Niemand Rep I enig letsel op. 'Later werd Van den B. voor militaire dienst afgekeurd. Hij is thans ook niet meer onder doktersbehandeling en is weer bij zijn vroegere werkgever te ug als chauffeur, in welke functie hij toen deed kan ik me niet meer herinneren, ik verkeerde in een roes. aldus verdachte, die het hof verzekerde weer volkomen gezond te zijn, daar de moeilijkheden zijn opgelost. Verdachte voerde hiervoor ook aan, dat zijn werkgever en zijn vader hem vol voltrouwen dagelijks mensen laten ver voeren. Mr Brandsma merkte op. dat ook zijn vrienden zich nicl. van hem heb ben afgewend en dat alles met ver dachte weer in orde Is sedert deze uit dienst is gekomen. Mr Brandsma wees er In zijn pleidooi op, dat v. d B in beroep van het von nis van de krijgsraad was gegaan, om dat zijn inziens zelfs geen voorwaar delijke opzet aanwezig is geweest bij de poging tot zware mishandeling. Mocht het hof niet zoals hij tot vrij spraak concluderen, dan zou een lich tere straf op zijn plaats zijn. meende mer Brandsma Examens MIXDER KOI I) Hall tot zwaar bewolkt met Inter op de dag in het noordwesten van het land mogelijk wat regen. Zwakke tot matige, aan de kust later toenemende wind tussen Geslaagd voor de akte wiskunde B H. M „endree U IJzendijke. iets hogere temperaturen dnn gisteren. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht ZON EN MAAN slaagde voor het kandidaatsexamen! 14 maart wis-, natuur- en sterrenkunde de heer; Zon op 06-57 onder 18 43 W. Coppoolse uit Vlissingen. Maan op 18.28 onder 07.07

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 2