i S DE E Amerikaanse regering op tweesprong LONDEN VERBREEKT VOORLOPIG ELK CONTACT MET IAN SMITH l!isaram«i BIJ*# Herziene versie kernwapenverdrag Novotny's verzet Kwestie-Vietnam OPEN HUI ANTI-RHODESISCHE RELLETJES IN LONDEN VAN KORTE DUUR Vrijdagavond voor het eerst weerbericht nieuwe stijl HUISZOEKING BIJ SENATOR BOETES Affiches in beslag genomen Amendementen van Roemenië: weinig kans Lawine blokkeert St-Gothard DEKLERK&ZN WESTMORELAND WIL MEER (206.000 MAN) TROEPEN Kritiek in VS op beleid van Johnson 5g DINSDAG 12 MAART 19Ó8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT NA EXECUTIE VAN TWEE AFRIKANEN uit. dat zijn j gemaakt op de wereld. (Van onze correspondent) LONDEN Enkele uren, nadat in Rhodesië maandagochtend op nieuw twee Afrikanen waren terechtgesteld, heeft de Britse rege ring bekendgemaakt voorlopig elk contact met het rebellenregime van Ian Smith te verbreken. De Britse minister voor gemenebestzaken, George Thomson, maakte maandagmiddag in het lagerhuis bekend, datonder de gegeven omstandigheden contact met het illegale regime in Rhodesië is uitgesloten'. Dit was de eerste maal, dat de regering in Londen zich zo direct uitsprak. De conservatieve oppo sitie was het niet geheel met dit standpunt eens en drong bij monde van Reginald Maudling aan op voorzichtigheid, .opdat niets ons uiteindelijke doel in gevaar zal brengen'. Maudling maakte hier mee duidelijk toch nog te rekenen op een politieke oplossing voor het geschil tussen Londen en Sa lisbury. Bjj de linkervleugel van de Labourpar- tij is men evenwel een andere mening toegedaan. Daar wordt steeds sterkere druk uitgeoefend op de regering-Wil son om de VN in te schakelen, tenein de de boycot van Rhodesië en de blok kade van haar havens zo volledig mo gelijk te maken. PRAAG: voor het eerst sinds to jaar vond zondag op het graf van de Tsjechische minister van bui- tenlandse zaken Jan Masaryk die tioee weken na de machtsover name door de communisten uit een raam van zijn ministerie viel een herdenkingsplechtigheid plaatsenige honderden studen ten plaatsten kransen op het graf te Lang Reacties Secretaris-generaal Thant van de VN heeft maandag verklaard geschokt te zijn over de executie van nog twee ne- gers in Rhodesië. Hy sprak van een .brute* daad, waaraan de regering-Smith zich schuldig had gemaakt ondanks de uitspraken van VN-orgnnen, de oproep van paus Paulns en ,de algemene ver oordeling van de onwettige en barbaar se daden van het bewind in Salisbury'. Betogingen Inmiddels vonden er voor het Rhode- sische huis in Londen opnieuw beto gingen plaats tegen de executie van de twee Afrikanen. Onder het slaken van de leus .Smith out. Smith out', probeerden de demonstranten het po- litiekordon rond het gebouw te door breken, maar zij faalden. Na enige tijd keerde de rust terug. Het besluit om slechts twee mannen te recht te stellen was genomen tijdens een langdurige zitting zondag van het kabinet van premier Ian Smith. Vol gens diplomatieke kringen in Londen wil Smith met het uitstel van executie voor de vier en de gratie voor negen andere mannen bewijzen, dat hij geen .hopeloos geval' is en de deur voor on derhandelingen met Engeland niet ge heel sluit. Het ziet er evenwel niet naar Het wegverkeer begint in België, ondanks de aanhoudende sterke groei van het auto park. wat veiliger te worden. Het totaal i tal verkeersslachtoffers beliep vorig jaar 95.600. ruim 5000 minder dan in 1965. Het aantal doden bedroeg 1352, 40 minder dan in 1965. (ADVERTENTIE) morgen voordeel melkchoc. bloemen ISO gram van 109 voor 95 (Van onze correspondent) DE BILT/HILVERSUM Het. al 17 jaar oude handwerk van de weerman heeft afgedaan. Woens- dagavond mag hij voor het laatst voor de tv met de hand hogedrtik- gebieden, buien en wolkenvelden op een landkaart tekenen. Vrijdag avond presenteren NTS en KNMI in het journaal van 8 uur het eer ste weerbericht-nieuioe-stijl: een soort, tekenfilm, lijkt het, waarin het beeld schoksgeivijs verandert, terwijl de toelichtende tekst wordt gesproken door een nieuwslezer die onzichtbaar blijft. De beelden van het nieuwe weer- overzicht komen uit De Bilt, waar men in het KNMI-gebouw een mi- niatuur-tv-studio heeft ingericht. Daar staat een camera constant gericht op een weerkaart (er zijn er twee: van Europa en ran Ne derland). Het beeld wordt nu in vijf of zes fasen opgebouwd, door op deze zogenaamde .moeder- kaart' steeds een doorzichtig cello- faanblad te leggen, waarop met voorgedrukte letters en symbolen karakteristieke kenmerken van het weerbeeld zijn aangebracht. Het voorbereidend tcerk (ion het gereed maken van de bladen) vergt anderhalf twee uur. 's Avonds tussen zeven uur en tien over zeven gaat de camera lopen. De opnamen worden .door gestraald' (via de straalzender die de PTT op de toren van het KNMI heeft, geïnstalleerdI naar de NTS- studio in Hilversum, waar ze op ampex worden vastgelegd, waarna de. handen van de meteoroloog die de cellofaanbladen heeft neerge legd worden .weggespoeld'. Om half acht is de .film', van een mi nuut of anderhalf, klaar Intussen is vanuit De Bilt ook het bijbeho rende weerpraatje, een nauwkeu rig getimede tekst, naar Hilver sum getelexed. Het. lijkt allemaal vrij simpel, maar het heeft jaren gekost voor dat men alle technische moeilijk heden had overwonnen. Voordelen van het nieuwe systeem: met uit zondering van zondag wegens de personeelsbezettingelke dag een weeroverzicht in plaats van vier keer in de week, geen heen- en weergereis meer van de meteoro logen en zoals een oud weer man zei een constante kwali teit. Bovendien maakt de nientee apparatuur het technisch mogelijk »n de toekomst twee overzichten per dag uit te zenden. (Van onze correspondent). HEïLOO De Alkmaarse justitie heeft maandag de woning van liet eerste-ka- merlid voor de PSP, de heer O. M. Boe tes in Heiloo, aan een uitgebreid onder zoek onderworpen. Ongeveer 20 affiches, alsmede een spandoek, alle mpt de leuze .Johnson moordenaar' werden in beslag genomen. Tegen de heer Boetes is een gerechtelijk vooronderzoek geopend. Aan het doorzoeken van de woning van senator Boetes werd o a deelgenomen door de officier van justitie, jhr mr A Reigersman, de rechter-commissaris mr Th. J. J. Jansen op de Haar, de griffier van de arrondissementsrechtbank en het hoofd van de districtsrecherche van de rijkspolitie. Terwijl de heer Boetes zijn bezoekers, die het huis van boven tot onder doorzochten, begeleidde, moesten zijn vrouw en de aanwezige dochter in de huiskamer blijven onder bewaking van een rechercheur. Buitenshuis hadden zich enkele politiemannen opgesteld. Alvorens de justitie tot deze huiszoeking kon overgaan, ontstond er nog een Inci dent. De heer Boetes merkte het nade ren van het gezelschap tijdig- op, sprong in zijn auto, waarin zich ook een aantal affiches bevond en reed onder de ogen van de justitie snel de laan bij zijn huis uit om althans deze affiches bij vrien den elders onder dak te brengen. Daar na keerde de heer Boetes terug en kon de huiszoeking een aanvang nemen. Dit, nadat de officier van justitie zich eerst tegenover de heer Boetes zeer ontstemd had uitgelaten over zijn ontsnapping. Waarschijnlijk is deze actie van de jus tie een gevolg van een stap van de heer Boetes onlangs in de eerste kamer. Tij dens een onderwijsdebat bood hij minis ter Veringa ten behoeve van bepaalde lessen bij het middelbaar onderwijs een .Johnson moordenaar-affiche' aan. Daar bij verklaarde de heer Boetes thuis zo nodig nog zeker duizend van dergelijke affiches beschikbaar te hebben. Later zond hij ook minister Polak (justitie) zulk een aanplakbiljet. Juist vandaag komt de eerste kamer in besloten zitting bijeen om het protest van de heer Boetes te behandelen tegen het weglaten uit de handelingen van zijn affichegsprek met minister Veriinga. tADVERTENTIE U bent welkom bij De Klerk. Om r te vergelijken, 1 te combineren, te kiezen, te rekenen... In alle rust. De Klerk houdt open huis om ook j te bewijzen, dat werkelijk woonplezier niet duur hoeft te zijn. RUSLAND EN VS PRESENTEREN: nenkort' aan de tekst van de bepaling van het oude ontwerp, waarin de onder tekenaars zich verbinden tot onderhan delingen om te komen tot stopzetting van de bewapeningswedloop. Deze wij ziging was ook vervat in een Zweedse estie. .us Rosjtsjin en de Amerikaan Fos ter dienden voorts een ontwerp voor een rapport in, dat aan de VN moet GENEVE (RTR/AFP) De Sowjet-Unie en de VS hebben maandag op de ontwapeningscon ferentie in Genève een herzien ont werpverdrag tegen de versprei ding van kernwapens ingediend, waarin een aantal amendementen zijn opgenomen die niet voorko men in de tekst van het ontwerp van beide landen dat op 18 januari werd ingediend. Het nieuwe ont werp bevat geen essentiële wijzi gingen vergeleken met het oude. De betrokken amendementen betreffen: 1. Een appel om te komen tot een ver bod op het nemen van ondergrondse kernproeven (het in 1963 in Moskou ge sloten gedeeltelijke kernstopverdrag verbiedt alle andere kernproeven). Dit appel was vervat in een Zweeds voor stel. 2. De mogelijkheid om om de vijf jaar een conferentie te beleggen om na te gaan of en In hoever het verdrag wordt nageleefd. Deze conferenties kunnen worden bijeengeroepen worden als de meerderheid van de landen die het ver drag ondertekend hebben, dit wensen. Ook dit amendement is de neerslag van een Zweeds voorstel. 3. De toevoeging van het woord ,bein- een rapport m, aai aan ue vin moet brandblusapparaat uit de Tn-1 het oegsel van dit rapport. Roemenië diende maanden elf amen dementen in op het oude ontwerp. Z\, hebben voornamelijk betrekking op het toezicht en de garanties. In die amen dementen zouden de eisen vervat zijn een aantal tot geen wereldblok be horende landen. Er bestaat echter maar weinig kans dat de Sowjet-Unie en de VS akkoord zullen gaan met die amen dementen. (ADVERTENTIE) TIJDELIJK met gratis wafeldoekje Jongelui wegens brandstichting aangehouden DEN HAAG (ANP) Acht jongelui zijn zondag door de Haagse politie gesloten, verdacht van brandstichting in een gebouw aan de Prinsessengracht in de residentie. Daarin was vroeger de Nederlandse Portugees-Israëlitische gemeente gevestigd. Gealarmeerd door het feit, dat een deur van het gebouw open stond stelde de politie een onderzoek in. De aanv jongelui vluchtten het gebouw uit, konden niet ontkomen, toen een hek afgesloten bleek te zijn. In het gebouw een begin van brand. Met een >litieauto r j werd het Vuur bedwongen. £>e brand- het ontwerp-verdrag ia een weer aeed ae rest de jongelui inrekende. De aangehoudenen zijn zeven jongens in leeftijd variërend van 18 tot en met 21 jaar, van wie er een opgaf potten bakker te zijn; de andere jongens zei den student te zijn. De achtste van het gezelschap was een 17-jarige fabrieks arbeidster, van wie de kleding gedeelte lijk was verbrand. Zij had geen ver wondingen opgelopen. De schade door de brand valt overigens erg mee. (Slot van pagina 1 den van zijn dood zijn onopgehelderd ge bleven. De Praagse pers betitelde hem zondag als één der belangrijkste per sonen uit de Tsjechoslowaakse geschie denis De tocht var. de studenten naar het graf symboliseert de huidige sfeer In Tsjechoslowakye, dat op de drempel staat van ontwikkelingen, die volgens velen zullen lelden tot ingrijpende libe raliseringen. Michael Pecho, lid van het secretariaat van de communistische party in Slowa kije heeft voor radio-Bratislava aange kondigd, dat de staatspolitie In Tsjecho- Slowakije sterk aan macht zal Inboeten. Hy vond dat alle emigranten die zich niet aan zware vergrijpen hebben schul dig gemaakt, moeten worden uitgeno digd naar het land terug te keren, om mee te werken aan de opbouw van een nieuwe socialistische republiek. Ook al len die ten onrechte zjjn gevangen gezet, zouden moeten worden gerehabiliteerd in hun functies hersteld. LUZERN (AFP) Het spoorwegver keer door de Saint Gothard is door la wines gestremd, aldus hebben de Zwit serse spoorwegen meegedeeld. Het wordt omgeleid over de Simplon. Een voorbeeld: dit sublieme wandmeubel. uitgevoerd in warm Rio palissander. De indeling is practisch èn mooi: geeft volop bergruimte én een meesterlijke vlakverdeling! Eén vak van cit 220 cm brede wandmeubel is als gezellige huisbar ingedeeld (maar kan ook een andere bestemming krijgen). 996.- Voor slechts 24.- extra krijgt dit wandmeubel een sfeervolle blnnenverlichting COMPLETE WONINGINRICHTING OUDEMARKT - VUSSINGEN (Slot van pagina 1 eeurs alvorens hij, zo hij dat wenst, het congres om nieuwe maatregelen zal vragen. De ondervraging van de minister van buitenlandse zaken door de commissie werd door bijna alle grote televisiesta tions uitgezonden en was een duidelijke confrontatie tussen de belangrijkste woordvoerder van de president voor bui tenlandse zaken en de felste critici van het Vietnambeleid. Pacificatie De minister erkende dat door het Tet- offensief het pacificatieprogram in een derde deel van Vietnam ernstig en in een derde matig gestoord was. HIJ ontkende dat het Incident In de Golf van Tonkin in augustus 1964, dat de aanleiding werd tot de bombardementen op Noora-Vietnam, uitgelokt was, zoals door commissievoorzitter William Ful bright beweerd wordt. Fulbright zelf verklaarde tijdens het verhoor van minister Rusk dat de Ver enigde Staten in Vietnam bewijzen dat zij geen burgeroorlog kunnen winnen voor een bewind dat ae eigen bevolking niet tot vaderlandsliefde kan inspireren en bestreed de bewering van de regei dat de oorlog lm Vietnam de zaak dc vrede dient. Het was de eerste maal in twee jaar Rusk zei niets te zien in behandeling van de kwestie-Vietnam door de Veilig heidsraad, wat volgens hem niets zou opleveren. Over speculaties dat Amerika zou over wegen Noord-Vietnam binnen te vallen zei hij; ,Wy hebben zeker toch wel ge toond dat wy nu niet bepaald zitten te popelen om welk land dan ook binnen te vafien'. Volgens de minister hoopt Ame rika de oorlog zonder verdere expansie te kunnen beëindigen, maar bestaat er op dit punt totaal geen medewerking van Hanoi. Rusk willde niet ingaan op een verzoek van Fulbright, te verzeke ren, dat het congres betrokken zal wor den by eventuele pogingen van de rege ring, de oorlog verdér uit te breiden. KLAVERBLAD OUDENRIJN KOMT IN NOVEMBER GEREED UTRECHT (ANP) Het grootste verkeersplein van ons land, het in aanbouw zijnde klaverblad Oudenrijn bij Utrecht, komt naar alle waarschijnlijkheid in november klaar. De totale kosten worden geraamd op circa achttien miljoen gulden (aanvanke- lfjk was er ruim vijftien miljoen voor uitgetrokken). Tegenslagen bij de werk zaamheden hebben een achterstand van ruim acht maanden op het tijdschema veroorzaakt. Dit heeft ir D. H. Labrie, werkzaam b(j de directie wegen van rijkswaterstaat in Utrecht, en nauw betrokken b(j de totstandkoming van dit omvangrijke project, meegedeeld. generaal Westmoreland heefl president John son gevraagd om 206.000 man versterking van zijn nu 525.000 tellend leger in Vietnam. Hij heeft er bovendien op aangedrongen acties te mogen uitvoeren in Cambodja en Laos om de communistische vijand ook daar in het nauw te brengen. Dit is het afgelopen weekeinde be kend geworden. Westmorelands verzoek ligt nu bij de president op tafel. Voordat een beslissing zal worden gegnomen is te verwachten dat een felle discussie binnen de regering en in het par lement zal losbarsten. De Amerikaanse regering staat namelyk op een tweesprong. Dit wordt de afgelopen weken door steeds meer mensen in de hoofdstad Washington beseft. Het recente Vietcongoffensief heeft im mers wel aangetoond dat victorie voorlopig nog door niemand gekraaid kan worden en dat John sons beleid der afgelopen jaren, dat neerkwam op permanente uitbreiding van de militaire inspan ning, alleen maar geleid heeft tot een uitbreiding van de oorlog. Vrede noch overwinning lijkt dich terbij gekomen te zijn en dil maakt Westmore lands verzoek opeens de aanleiding voor de vraag of zo verder gegaan moet worden, of de strategie misschien moet worden gewijzigd of dat ondanks alles geprobeerd moet worden een compromis met dc Vietcong te sluiten. President Johnson, zijn minister Rusk en zijn top adviseur Walt Rostow wekken op dit moment de indruk nog altijd overtuigd te zijn van hun gelijk en als die indruk niet bedriegt dan zal tenslotte weer wel besloten worden op de oude weg voort te gaan en zal Westmoreland zijn troepen wel krygen, al zal Johnson na het uitlekken van het c(jfer 206.000 zeker aanvankelijk niet meer dan een verhoging van 50.000 toestaan. Dit is steeds zjjn methode geweest en de opzet ervan is kenne lijk om het voor te stellen alsof de president de generaals niet helemaal hun zin geeft en tot het uiterste voorzichtig en terughoudend is. In Washington Is bovendien te horen dat een ver hoging van het troepental met 50.000 voor de eerstvolgende zes maanden het maximum is dat technisch te verwezenlijken zou zijn. Maar zonder tegenspraak, ook in de hoogste krin gen der regering, zal Johnson een dergelijk besluit ditmaal niet kunnen nemen. Vast staat dat men op het ministerie van buitenlandse zaken uiterst sceptisch is over het nut van meer troepen. En ook het Pentagon, waar nu de nieuwe minister Clark Clifford de scepter zwaait, rommelt het on der de hogere ambtenaren, die nog uit McNama- ra's dagen stammen. Hier lykt men te geloven dat met. meer troepen de kosten en de aantallen slachtoffers aan beide kanteD wel zullen toene men, maar dat met voortzetting van de huidige strategie er geen enkele garantie Is dat de vic torie naderbij komt. Vandaar dat men de strategie eerder zou willen wijzigen in plaats van een troe- penstyging. Gedacht wordt daarbij aan een dramatische ver legging van de accenten. Op dit moment is het de Amerikaanse strategie om achter de vij and aan te gaan en te proberen hem te vernieti gen (.search and destroy"). Vandaar dat vele Amerikaanse gevechtstroepen In onherbergzame grensgebieden zitten waar strategisch niets te verdienen valt en niemand beveilig hoeft te wor den. In het Pentagon lijken nu sommige hogere ambtenaren te denken dat het beter zou zijn indien de Amerikaanse troepen primair zouden pogen de bevolkte gebieden langs dc kust te be veiligen, een taak die tot nu toe officieel wel ln handen was van de Vietnamezen, maar die niet erg overtuigend is uitgevoerd, gezien de massale communistische aanvallen op de bevolkte gebie den tijdens het TET-offensief. Ook de Zuidvietnamezen schijnen daar meer voor te voelen. Hen kan het weinig schelen dat een dergelijke strategie als twee druppels water zou lijken op de tactiek, die door Vietnamcriticus Ge- vin al sinds jaren wordt bepleit en die in de volksmond de .enclavestrategie' wordt genoemd, ook al zouden de Amerikanen zich volgens deze tactiek niet zozeer in enclaves terugtrekken als wel de nu door hen min of meer gecontroleerde gebieden verdedigen. In Washington is deze stra tegie door Gavin evenwel niet erg populair, voor al niet bij president Johnson, die zich aan Gavin al jaren hardgrondig ergert. WERELDGEBEUREN Of door het verbijsterend hoge getal van West morelands verzoek, het recente TET-offensief en de in Amerika met de dag groeiende .onvrede mei het Vietnambeleid nu eindelijk het uur der waar heid voor president Johnson en zijn naaste mede- escalateurs is aangebroken waagt niemand hier nog te voorspellen. Maar alleen als de president totaal doof en blind zou zijn zou hij met West morelands verzoek op tafel, de groeiende verlies- lijsten in de kast en de uitslagen der opiniepeilin gen ln de krant kunnen vasthouden aan de fictie dat het goed gaat in Vietnam en dat alleen een met een beetje doorzetten het gewenste resultaat bereikt kan worden. Er zijn Amerikanen die in de huidige crisis steeds meer gaan zeggen dat de president ,doof en blind' is. De komende weken Hjken wat dit betreft een test te zullen zijn. Zo vindt, aldus een Reuter-AFP-bericht, de ,New York TLmjs' dat het hoog tijd wordt, dat Johnson zijn .bankroete politiek' van escalatie in Vietnam opgeeft. Deze politiek is. naar het blad maandag in een hoofdartikel opmerkte, .doelloos en erger" gebleken. De goedgelovigheid van de Amerikanen heeft grenzen, en die zyn nu wel overschreden. In een scherp commentaar op zijn eigen bericht dat generaal William Westmoreland om nog ruim 200.000 man versterkingen heeft gevraagd, zegt het blad dat .old soldiers' hun illusies kennelijk nooit opgeven. .Als de gebeur tenissen van de afgelopen zes weken in Vietnam iets duideiyk maken, dan is het wel boven rede lijke twijfel dat de politiek van militaire escalatie in Zuidoost-Azië, die president Johnson en zijn adviseurs van het Pentagon al meer dan drie jaar volgen, doelloos ls en erger. Onderhandelingen komen niet dichterbij, integen deel. De t(jd ls nu aangebroken om van deze poli tiek af te stappen. Van alle kanten komen nu dan toch vragen over de escalatiedoctrine .Er moet nu op alle niveaus een antwoord op die vragen worden verlangd. Het lot van het iand hangt er van af. schrijft de .New York Times'. Het weekblad .Newsweek' schrijft in een hoofd artikel dat de Amerikaanse regering moet erken nen dat nu ze in Vietnam is vastgelopen, moet overgaan tot ,een grootscheepse de-escalatie' en dat onderhandelingen moeten beginnen waarin elke partij bereid zou dienen te zijn .grote com promissen' te accepteren. President Johnson heeft volgens het blad niet ,die duidelijke en vastbe raden leiding* gegeven die men van hem ver wachtte. .Zijn strategie heeft na drie jaar van geleidelijke escalatie tot een impasse geleid' en .het TET-offensief had de volkomen ondoeltref fendheid van de Amerikaanse oorlogspolitiek aan getoond'. tijds dat Rusk voor de commissie voor buitenlandse aangelegenheden verscheen. Hoewel het regeringsprogram voor bui tenlandse hulp onder de loep zou wor den genomen, werd aan de toestand in Vietnam verreweg de meeste aandacht besteed Veiligheidsraad VERRASSENDE .POOLSE' BENOEMING DOOR PAUS VATICAANSTAD. Paus Paul us heeft maandag mgr Pjotr Golebiowski, hulp bisschop van Santlomierz in Polen, be noemd tot apostolisch administrateur van Sandomierz. Deze benoeming kwam als een verrassing voor deskundigen ten Vaticane. Een apostolisch administrateur is een prelaat die een diocees bestuurt onder rechtstreeks gezag van het Vaticaan. Het diocees Sandomierz zou normaal gesproken onder de jurisdictie moeten komen van kardinaal Wyszynski, de r-k primaat van Polen. Waarnemers ten Vaticane menen, dat de moeilijke toestand van de R-K Kerk in Polen mogelijk het motief kan zijn voor de benoeming. Een andere raadselachtige kant van deze zaak is het feit, dat Sandomierz bij het Vaticaan geboekt staat als een bisdom met een bisschop aan het hoofd, namelijk mgr Jan Lore.k. Er is niets bekend over diens mogelijk overlijden, er eventuele overplaatsing. De dood op de weg EMMEN (ANP) Maandagmorgen is de 14-jarlge Geertina Gezina Rosing uit Sleen in het dinconessenhuis te Emmen overleden. Zij was met een groep van acht meisjes op de fiets op weg naar de uloschool in Emmen, toen zij bij het oversteken van rijksweg S4 door een auto werd aangereden. DEN BURG (ANP) De 15-jarige Hannie van Beek uit Eierland op Texel ls ln een ziekenhuis te Den Helder over leden aan de gevolgen van een verkeers ongeluk, dat haar op 2 maart over kwam. Op die dag werd zij met haar pony op de postweg in Eierland door een auto aangereden, toen het dier plotse ling de weg opliep. BERGEN OP ZOOM (ANP) Maandagmorgen is op de rondweg on der de gemeente Wouw de 52-jarige F J. de Visser, wonende te Nispen, toen hij op zijn bromfiets de rijksweg opreed door een auto overreden en op slag gedood. DEN HAAG (ANP) In het zie kenhuis Zuidwal is zondag overleden de 58-jarige heer H. Hasper uit Den Haag aan de gevolgen van een ver keersongeval, dat hém op 5 januari jongstleden was overkomen. Hij stak '.oen op het kruispunt Melis Sokelaan- Moerweg via een zebrapad de weg over en werd aangereden door een auto. Hij erd met hoofdletsel in het ziekenhuis SLEEN (ANP) Maandagmorgen omstreeks acht uur is het 14-jarige meisje G. G Ro-mg uit Sleen, bij het oversteken per fiets van de rijksweg Coevorden-Emmen door aen auto ge schept en zwaar gewond. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis in Emmen ls het meisje overleden. BEST (ANP) Op de Oirschotse- weg In Best is maandagmiddag de 13- jarige scholier E. P. M. van Hak uit die plaats bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. De jongen werd door een personenauto aangereden, toen hij met de fiets de weg overstak. Hij over leed ter plaatse. Een vriendje van de jongen, die vlak voor hem de weg over stak. ontsnapte ternauwernood aan de achteropkomende personenauto.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 3