WORDT ESSO TIJGER ONTSLAGEN dwarsH gebakken ZELANDICA Kustweg-congres in april in Zierikzee 7 Deelnemers uit Noorwegen, Denemarken, Duitsland en Nederland NU VAN SLUIS TOT STAVANGER Zeeuwse VVV: druk vergaderseizoen Meeste dode vogels stookolieslachtoffer Programma DUIVELAND BRACHT 27 MILLE BIJEEN VOOR INSTRUCTIEBAD Kunstmaandorkest met Henkemans vrijdag in Goes p K Reclame-adviseur bron van opzienbarende geruchten! NIEUWS UIT DE KERKEN Gereformeerden doen kritisch mee aan vredeswerk ZATERDAG 9 MAART 1968 ROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZIERIKZEE Zeeland zal eind april merken, dat het sinds vo rig jaar betrokken is bij de in ternationale VW-samenwer- king, die te maken heeft met de .Groene Kustweg': een kust- route vanuit, het zuiden van Noorwegen, door Denemarken en Duitsland naar Nederland tot aan Sluis. Op woensdag 24. donderdag 25 en vrijdag 26 april namelijk wordt in Zierik zee de jaarlijkse ,Groene-Kust- wegconferentie' gehouden. Uit de vier landen, waar de kustweg door loopt, worden zo'n hon derdvijftig bezoekers verwacht. De Groene Kustweg Is een route, die de organisaties voor vreemdelingen verkeer in de betreffende gebieden willen propageren aan de toeristen, die naar het zuiden gaan. De opzet daarbij is: bekendheid geven aan de gebieden, de plaatsen aan en de plaatsen in de omgeving van de rou te. In Noorwegen het begin van de route ligt in Stavanger en Oslo in Denemarken, Duitsland én in de randstad Holland wordt nu gewezen op de mogelijkheid om ook langs de kust van Zeeland naar het zuiden te rijden. VW-directeur J. P. de Regt: .En ondanks tol- en bootgeld blijft dit een voor de toeristen bijzonder aantrekkelijke route. Zeeland heeft er bepaald veel belang bij. dat het nu in het internationale kader mee doet'. Van Stavanger uit is de Groene gon' te Zierikzee. Die avond wordt ook de bestuursvergadering gehouden als voorbereiding voor het congres, dat donderdagsmorgens begint. Het programma voor het officiële gedeel te van het congres is nog niet defini tief bekend: de organisatie ervan is in handen van de Groningse VW. Wel is het de bedoeling, dat Zeelands ETI-directeur drs >1. C. Verburg een en ander vertelt over de ontwikke ling van Zeeland. De voertaal op het congres is Duits, congrescentrum is de Concertzaal. i het 3 VW en de WV Ouwerkerk. Zo zullen de dames tijdens het congres op donderdagmorgen van 10 tot 1 uur een rondrit over Schouwen maken en een bezoek brengen aan een boerderij, 's Avonds om zeven uur worden de congresgangers offici eel ontvangen in het stadhuis door b en w van Zierikzee. Tijdens het diner in .Mondragon' zal in samenwerking met de plattelandsvrouwen een mode show worden gehouden van alle kle derdrachten die in Zeeland gedragen zijn en nog gedragen worden. Voor vrijdag 26 april staat een ex cursie op het programma: de bedoe ling is. dat er per RTM-boot langs de Zeelandbrug naar Veere wordt geva ren en dat aan boord de lunch wordt gebruikt. Met het oog op die tocht zijn ook nog enkele attracties in voorbereiding. Verder haakt ook de Zienkzeese middenstand met geest drift in op de driedaagse conferentie. Er is een etalagewedstrijd in voorbe reiding rond het thema van de kust weg, de Zierikzeese fotoclub denkt aan een fotowedstrijd en op de scho len wil men een tekenwedstrijd orga niseren, waarvan men de resultaten tijdens het diner op donderdag wil ophangen in de zaal. Het congres zal een bedrag van on geveer 15.000 vergen. Voor een deel wordt dit door de deelnemers zelf be taald,. voor de rest is het de VW ge lukt fondsen aan te boren, waardoor men nu kan zeggen, dat de opzet fi nancieel rond is. ZIERIKZEE Het wordt een druk vergaderseizoen voor de Zeeuwse VW. Behalve dat op 24, 25 en 26 april het .Groene Kust weg-congres' in Zierikzee wordt 6 en 7 juni in Middelburg en Vlis- singen. Het vergaderseizoen be gint op zaterdag 20 april: dan wordt in Kortgene de provinciale voorjaarsvergadering gehouden. (ADVERTENTIE) Dezer dagen werd de jaarlijkse inter- i nationale telling van stookolie-slacht offers onder de zeevogels gehouden, waaraan onder andere de Nederlandse jeugdbond voor natuurstudie heeft mee gewerkt. Evenals voorgaande jaren tel de deze vereniging een groot deel van de Nederlandse kust. Ook op Schouwen. Walcheren. Noord- Beveland en Zeeuwsch-Vlaanderen werd geteld. Op Walcheren werden langs 25 km strand en dijk in totaal 98 dode vo gels gevonden, 82 daarvan waren slacht offers van de stookolie. Op Noord-Be veland werd 5 km strand geteld, hier vond men niet minder dan 49 dode vogels, waarvan 41 stookolieslachtof fers. In totaal werden 30 verschillende soor- n vogels gevonden, waaronder Jan van genten, twee rietganzen, één rotgans en de noordse stormvogels: 25 soorten hier van bleken stookolieslachtoffers. De NJN kreeg bij de telling van Zee land onder andere medewerking van de .christelijke jeugdbond van natuurvrien den' (afdelingen .Schaalhoorn' en .Groen- Bejaardenflatgebouw Krabbendijke KRABBENDIJKE Woensdagmiddag 20 maart wordt in Krabbendijke het be jaardenflatgebouw .Nieukercke' officieel geopend. De plechtigheid, om vijf uur, wordt verricht door mevrouw: K. van Aartsen-Stap, echtgenote van Zeelands commissaris. De Stichting Bejaarden zorg in Krabbendijke, houdt na de offi ciële opening een receptie in de recrea tiezaal van huize .Nieulande' aan de Oos- terscheldestraat. Kustweg via Skagen langs de kust naar Hamburg en Bremen en verder naar Groningen. Harlingen. Zandvoort of Amsterdam naar Rotterdam zo'n kleine 1250 kilometer lang. Nu heeft men via de deltadam- en en de Zeelandbrug een organisa torisch vervolg gegeven tot in Sluis en vandaar uit kan de toerist uiteraard de Belgische kust langs, al is die nog niet in de route opgeno men. Hot gaat om een .losse samenwer king' tussen de organisaties op toe ristisch gebied in de verschillende landen, die voor de Groene Kustweg gezamenlijk onder meer diverse fol ders en films hebben ontworpen. Jaarlijks is er een congres, ditmaal dus met .nieuweling' Zeeland als gastheer. Gastvrouwe op het con gres is mejuffrouw Matty Hovestadt van de Zeeuwse VW: zij zal zich met name bezighouden met de ont vangst en het logies Zierikzee, Westhoek van de honderdvijfttg te verwachten gasten. Op woensdag 24 april is er 's avonds na de aankomst van de_ deel nemers pen begroetingsavond in JVIondra- NIEFWERKERK De Inwoners Het Amsterdamse Kunstmaandorkest van Anton Kersjes, dat in onze pro vincie een bijzonder goede naam heeft verworven, komt vrijdag 15 maart concerteren in Goes. Niet alleen het programma belooft veel, ook de so listische medewerking zal een grote aantrekkingskracht op het muziek- minnend publiek uitoefenen. Niemand minder dan de pianist Hans Henkemans zal optreden in Manuel de Falla's .Nachten in Spaanse tui nen'. Hans Henkemans, thans 54 jaar, is een veelzijdig begaafd man: hij studeerde medicijnen (behaalde zijn altsdiploma), piano (van zijn vijfde tot zijn achttiende jaar), muziekcom positie (bij Bernard van den Siglen- horst Meyer en Willem Pijper). Zijn eerste pianistische officiële de buut valt op 2 december 1945. Dan speelt hij tezamen met het Concert gebouworkest onder leiding van Eduard van Beinum zijn eigen com-| positie .Passacaglia en Gigue' voor; piano en orkest Dit werk, dat na-! dien meer dan zestig uitvoeringen kreeg, stelde hem weliswaar in staat om zich als concertpianist te doen horen, maar veroorzaakte tevens een geringere creatieve produktiviteit. Tot 1955, vrij laat dus. bouwt hij zijn pianistische carriöre op, een car rière die hem, mede door de vele grammofoonplaten, tot wereldroem zal brengen. Twee componisten krij gen zijn grote voorkeur: Mozart en Debussy. Vooral zijn vertolkingen van het impressionistische we.k van laatstgenoemde componist krijgen vermaardheid. Het stuk dat Hans Henkemans op 15 maart gaat spelen, is een kolfje naar zijn nand(en). Want .Nachten in Spaanse tuinen' van Manuel de Falla is een typisch impressionis tische compositie Het is een soort svmfonisch gedicht, waarin de piano een belangrijke rol vervult. Het programma belooft nog meer, want naast dit stuk van Manuel de Falla komt Deosi Jfinnts^ks ranso- die voor orkest .Taras Boeljba' (1918) tot uitvoering. Dit merkwaardige stuk ontstond uit een demonstratie ve houding van JAnatsjek, de hoogst originele Tsjechische componist, je gens Rusland Met dit land voelde hij zich namelijk als overtuigd en ge ïnspireerd voorvechter voor een thentieke 'slavische cultuur nauwste verbonden. In Gogoljs his torische roman .Taras Boeljba' vond hij precies het onderwerp dat hij voor déze demonstratieve uiting nodig had de strijd van de kozakken onder aanvoering van hun hoofdman Taras Bocljha tégen de Poolse overweldi gers Het werk van Janatsjek kreeg' bove-idien nog een nationale beteke nis: 'iet werd vlak voor de bevrijding van Tsjechoslowakije voltooid. Tvpisch is het gebruik van de picco- lofluit, de althobo. de contrafagot en de buisklokken. Het orgel vervult als dramatisch element een opvallen de functie. Anton Kersjes en het Kunstmaand orkest openen hun interessante pro gramma met Beethovens Tweede Symfonie. van de gemeente Duiveland zbn reid om hun steentje bjj te dragen voor het lnstructiebnd dat men wil houwen in een voormalige Iandbouw- schuur naast de ijsbaan aan de Schoolstraat te Nieuwerkerk. De laatste anderhalve week is In de ge meente rondgegaan om de toezeggin- §en van de inwoners te noteren. Don- erdagavond belegde het actiecomité een speciale vergadering, waarop het werkcomité en degenen die waren rondgegaan om de toezeggingen te noteren verslag uitbrachten van de resultaten. Daarbjj bleek, dat de In woners van de gemeente Duiveland toegezegd Door Nleuwerkerkers Is toegezegd 837 obligaties (ƒ16.740), door Oos- terland 341 obligaties (ƒ6820), door Ouwerkerk 91 obligaties (ƒ1820) en door Sirjansland 64 obligaties (ƒ1280). Het bedrag van Ouwerkerk niet. helemaal compleet. Een giften, 1020 bij elkaar, ver- 0_ het bedrag tot 27.680. Dit bedrag is hoger dan het door het rijk als voorwaarde gestelde percentage van tien procent van de bouwkosten, die op 260.000 zijn geraamd. Per ge zin werd gemiddeld én obligatie toe gezegd. De voorzitter van het comité, burgemeester A. A. van Eeten van Duiveland, zei donderdagavond dat men nu met het behaalde resultaat stappen zal ondernemen om subsidie te verkrijgen, zodat zo spoedig mo gelijk met de werkzaamheden kan worden begonnen. De tijd die men no dig heeft voor de ombouw van de schuur wordt geschat op 6 maanden. Spreker zei, dat het een tegenvaller zou zijn wanneer dit jaar niet met de bouw zal kunnen worden begonnen. Het rijk heeft nu wel de indruk ge kregen dat de burgerij wel iets over heeft voor haar instructiebad. Hoewel we eilandelijk niet centraal liggen staat wellicht de doorslag. Ter ver duidelijking voor het belangstellende publiek: de grootte van het bad is gelijk aan de oppervlakte van de gro te zaal van Ons Dorpshuis te Nieu werkerk', aldus de burgemeester. De voorzitter noemde het van belang, zo spoedig mogelijk een eigen bad te' hebben, temeer daar een instructie- bad te Zierikzee nog te ver in het verschiet ligt en zekér nog wel drie jaar op zich zal laten wachten. Mocht er geen subsidie worden ver kregen, dan wordt het een kwestie van de gemeenteraad, hoe die er te genover staat. Een vraag kwam van uit de zaal: kan er in geval van nood geen andere oplossing worden ge- om subsidie bij de Nederlandse Sport Federatie. Enkele vragen werden ge steld betreffende badmeester, ope ningstijden en lesuren. Tot slot dank te burgemeester alle betrokkenen voor hun spontane medewerking. Reeds meer dan een week is de populaire Esso tijger middelpunt van de wildste geruch ten. Gaat hij weg? Komt hij op non-actief na vele jaren juist zo extra actief te zijn geweest? Moet gemotoriseerd Nederland het binnenkort zonder deze krachtfiguur stellen? Er is maar éc an die op deze vragen ant woord kan geven: reclame-adviseur De Vries! Want hij heeft de Esso Directie geadviseerd de tijger eervol te ontslaan. Waarom? „Omdat" - aldus De V. - „de tijger zijn ..jd heeft gehad. Het pubhek is toe aan iets nieuws. En Esso staat bekend als de vooruit strevende vernieuwer"... Eind maart valt de beslissing: tijger of geen tijger. Dat worden spannende dagen voor de miljoenen tijger-in-de-tank- supporters! Grapevine, Texas: Roken schijnt de gezondheid van opoe Wilcox niet aan te tasten. Zy is 105 jaar en rookt twee pakjes sigaretten per dag en af en toe een paar si garen. Toen zjj tien jaar oud was, begon zy met pijp roken. Granny passeerde de honderd en stapte over op sigaretten. Prijzen Zeeuwse koks op geslaagde horecabeurs Goes GOES De heer A. Kortcnje, rijks- middenstandseonsulent voor Zeeland, heeft donderdagmiddag op de laatste dag van de Goese horeenheurs de prij- uitgereikt aan de koks, die op de s een staaltje van hun culinaire kunsten hadden laten zien. De namen van de prijswinnaars onder de Zeeuwse koks werden deze week al eerder bekend gemaakt. De heer Iiorstenje reikte de prijzen uit in aanwezigheid van een groot aantal mensen uit de horcoaseo- tor. Bij de uitreiking was ook burge- mr F. G. A. Huber aanwezig. In een kort woord attendeerde de rljks- middenslandsconsulent op het belang van een goede accomodatie in de Zeeuw se horecabedrijven en ook op het grote belang van goede koks in die bedrijven. Hij toonde zich verheugd over het feit, dat een groot aantal junioren aan de culinaire show hebben deelgenomen en wees er ook op, dat het van groot be lang is, dat in ziekenhuizen, verzor- gings- en bejaardentehuizen goede koks werken. De horecabeurs in Goes in de afgek drie dagen is goed geslaagd. Er was oen groot aantal bezoekers groter dan in voorgaande jaren en de stand houders waren over het algemeen zeer tevreden. De combinatie van horeca beurs met de show van de Zeeuwse koks bleek daarbij een goede gedachte. (Van onze correspondent) LIJNTEKEN De gereformeerde synode neemt ondanks bezwaren (en met 14 stemmen tegen) deel aan de. interkerkelijke vredesweek van dit na- I jaar. Bij de synodeleden die tenslotte j I voorstemden heerste ook geen onver-1 I deekle instemming. Over de kanselbood-l schap voor de vredesweek van vorig jaar was men slecht te spreken. De kanselboodschap voor 1968 moei dan ook door het moderamen en door de Ivredesdepntaten gekeurd worden: alleen op die voorwaarden doet de synode mee. i Langdurig en emotioneel is gesproken over de communistische staten, die vol gens ds Th. Boersma uit Grootegast de verkondiging van het evangelie te genhouden, hetgeen hem naar hij zei, zwaarder woog dan op het ogenblik het oorlogsvraagstuk. Ds W. Wiersma uit, Kollum vond dat de gereformeerden door mee te doen aan de vredesweek in j een kader terecht komen waarin zij niet passen. Het gebed in stilte is meer waard dan een optocht met spandoeken. I zei hij. Ds A. I. Koffeman uit Nij-j kerk nam het op voor de NAVO. waar| prof. dr J. Verkuyl het zijne over j had gezegd: aan de NAVO was volgens; ds Koffeman (naast de bewarende handj van God) het te danken dat de synode; ongestoord over de oorlog kon spreken. Ouderling G. Spoelstra uit Harlingen, suggereerde dat de Gereformeerde Ker ken niet aan de vredesweek zouden meedoen, maar er zelf een opzetten. De meerderheid ging met deze gedachte niet mee. Geheel bulten bespreking bleef de ver klaring van de kerken die in het inter kerkelijke vredesberaad samenwerken, en die woensdag werd gepubliceerd. Daarin wordt opgeroepen tot positie kie zen tegen de oorlog in Vietnam. Hoewel onder de aan het ANP aangeboden tekst ook de Gereformeerde Kerken ver meld werden, wist de synode van geen verklaring. In de door het ANP "ver spreide tekst is de naam van de ker ken dan ook niet vermeld. NEDERLANDSE HERV. KERK Beroepen te Rijssen, vacature J. Vos te Gouda. Beroepen te Steden, toezeg ging M. G. Kampstra te N ij land. Beroe pen te Zalk en Veecaten A. van der Vlist te Ambo. Aangenomen naar Am sterdam als predikant voor buitenge wone werkzaamheden (pastoraat van het lyceum) drs K. Bouhuijs, kandidaat aldaar. GEREFORMEERDE KERKEN Bedankt voor IJmuiden G. Zomer te Groningen-Zuid. Bedankt voor Zuidwol- de T. Dekker te Goes. GEREF. KERKEN (vrygemaakt) Beroep te Nijmegen, vacature W. Korvines, J. M. van den Brink te IJmui den. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Terwolde,A. W. Ver hoef te Barneveld. OUD-GEREF. GEM. IN NEDERLAND Bedankt voor Capelle aan de LJssel (Bermweg 362) J. van den Poel te Ede. VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE Beroepen te Meppel M. van der Werf horst, kandidaat te Utrecht. NED. HEKV. KERK. Beroepen te Lienden, toezegging A. Boertje te Moerkapelle; te Goenga, c. a. 'toezegging A. Sturm te Pesse; te Zuid-EeijenaJid, C. M. Langeveld te Eindhoven; te Assen, wijkgemeente Ve- ningerland, K. H. Reerds te Zaandam. Aangenomen naar Amsterdam (wijkge meente Weerenkapeldre W. M. van Asperen te Amsterdam (Park kerkge meente). Bedankt voor Britswerd, c. a. toezeg ging (nadere beslissing), drs W. A. G. Meeuse te Annerveen (Drente). GEREFORM EERDE GEMEENTEN. Bedankt voor Nieuvv-Beijerland, K-. de Gier te Den Haag-Centrum. NKV-voorlichting over ontwikkeling langs de Schelde HULST Het Nederlands Katholiek Vakverbond (NKV) organiseert voor de kaderleden in de kringen Hulst en Groe nendijk op vrijdag 15 maart aanstaande een voorlichtingsbijeenkomst over de economische ontwikkeling van België, speciaal langs de Scheldeoever en de ge volgen daarvan voor oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen. Deskundigen van het ACV te Sint-Niklaas (B) zullen het onder werp inleiden en een toelichting geven aan de hand van kaarten. (ADVERTENTIE) NATUURWIT BOERENBRUIM Gebakken in DELTA-BAKKERIJEN, WestkapcUe (ADVERTENTIE) OLIFANT OP HOOG NIVEAU. Wie denkt, dat een Olifant niet klimmen kan heeft het mis! Neem die Olifant uit Schiedam. Tot op het hoogste niveau! Olifant cognac! Bijzondere soorten in vogelvlucht Dezer dagen maakte de afdeling ,De Bevelanden' van de .Nederlandse jeugd bond voor natuurstudie' een excursie naar het Oosterschenge bij Goes. Hier nam men nog verschillende soorten typische wintergasten waar zoals wil gen- Echter ook enkele zomervogels bleken reeds gearriveerd te zijn. zoals een paartje grutto's. Ook zag men verschei dene groepjes in noordelijke richting overtrekkende kieviten. Verscheidene soorten vogels hadden hun territoria reeds bezet, getuige de op ver schillende plaatsen volop zingende veld leeuweriken, de baltsvluchten van grut to's. kieviten en een paartje tamme i knobbelzwanen. Ook werden er nog eenj zwarte ruiter, enkele watersnippen," slob-i eenden en een drietal jagende velduilen| waargenomen. Ds H. Eikelboom neemt afscheid van Heinkenszand Ds H. Eikelboom zal zondagmiddag 17 maart 1968 afscheid nemen van de ge-: reformeerde kerk van Heinkenszand op Zuid-Beveland en veertien dagen later, (zondag 31 maart 1968 om zeven uun na te zijn bevestigd door ds E. Jansen uit Goes, intrede doen als predikant van de gereformeerde kerk van Brussel in België. waar hij in de vacature van ds mr "B. C. Carp, beroepen is voor de evan- j gelisatie-arbeid Hendrik Eikelboom werd op 3 juni 1934 j te Gerkesklooster-Stroobosch geboren. Hij bezocht eerst de christelijke hbs te Gorinchem daarna het christelijk ly-1 ceum te Dordrecht en studeerde ver volgens aan de vrije universiteit te Amsterdam. Hij werd op 26 januari 1964 door ds H Wijnmans uit Surhulsterveen. bevestigd als predikant van de gereformeerde kerk van Heinkenszand. afgevaardigd naar de particuliere synode van Zeeland in 1966 als secun dus en het vorige jaar (1967) als pri mus-lid. Verder vervulde hij in de clas sis Goes verschillende deputantscliappen en was sinds 1966 medewerker aan de Zeeuwse Kerkbode. Thans is hij o a nog: voor de generale synode van de Ge reformeerde Kerken in Nederland depu- taat voor de bestudering van het vraag stuk van de hulpverlening aan ontwik kelingslanden. Verder is hij ook nog lid van de het vorig jaar ingestelde werkcommlssie voor kerk en ontwikke lingshulp van de Oecumenische Raad van Kerken. O inde liet graven van de Lieve in 1251 en de O voltooiing dezer werken omstreeks 1270, had Gent haar eerste kunstmatige verbinding met de zee'. De Lieve was een bij uitstek Gentse waterweg, want over de gehele lengte van Gent tot Damme hadden de Gentenaren aan weerszij den ervan de jurisdictie en zelfs het eigendoms recht. Hebben wij de vorige maal de moeilijkheden van de waterbe heersing en het kanalensysteem rond Brugge behandeld, in het thans verschenen jaarboek van het Heemkundig genootschap van het Meetjesiand, 1967, worden problemen behandeld die sa menhangen met kanalen, vaarten en afwatering vanaf Aarden burg tot aan het kanaal Terneuzen-Gent. In het eerste artikel behandelt A de Vos de lokale scheepvaart te Eekio. We weten dat Gent altijd naar de zee heeft gestreefd en elke aftakking of verbinding met de Lieve was voor de machtige stad reden om haar belangen goed in het oog te houden. Voor Eekio was de verbinding met de Lieve van groot belang en in de 15e eeuw wordt het Leiken gegraven, maar Gent sloot dit kanaal een paar maal met een dijk af. Duidelijk wordt hiermee de macht van de grote stad op het smalstadje gedemonstreerd. Ook in het artikel van D. Verstraete komt de Lieve ter sprake. Zijn artike' behan delt de zuidelijke grenzen \-an het ambacht Aardenburg. Volgens hem kunnen de Beooster- en Bewesteredewateringen slechts ont staan z:jn na het graven van de Lieve want Bewe-sterede heef: dit kanaal als zuidelijke grens. Van zeer veel belang kan de slot opmerking in zijn artikel zijn dat ook Kadzand en Koksijde bij nvt ambacht Aardenburg behoorden He: s genoegzaam beker.d dat Kadzand ten noorden van een brede Zwinarm lag. .Dat Kadzand toch b j he; ambacht Aardenburg behoort, schijn: te wijzen op het fe:t dat dit ambacht reeds bestond vóór die zeearm er kwam'. Aardenburg »s zeer oud. In een artike! van A. de Vos over Rodenhuize wordt over dit huis gesproken als een aanlegplaats in de late middeleeuwer, voor schepen uit de moer- en graangebieden van de vier ambach ten. dus oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. Omdat deze plaats lag bij de samenvloeiing van de Sasse- er Moervaar; krijgt het tot fort geworden Rodenhuize een strategi sche positie in de 17e eeuw. dat een sluitstuk vormde m de verdedlg.ngsgordeJ in de omgeving van Sas ran Gent. G. van Vooren gaat met niet aflatende ijver verder aan zijn stud.e over de zielszorg vanuit Middelburg in Vlaanderen ten behoeve van katholieken op staaisgebied. Er bleken nog al verschillen te bestaan met betrekking tot de missionering tussen de katholieke geestelijkheid onderling. Er zijn nog enkele artikelen meer. die gezamenlijk In de wereld gaan als de Appeltjes van het Meetjes iand, die bewijzen dat met de lokale historie ernst wordt gemaakt. Wij mogen onze zuiderburen feliciteren met dit omvangrijke, goed verzorgde, jaarboek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 7