BNMO Zeeland steunt contributieverhoging ■AGENDAm OPPASSEN BIJ AFNAME VAN HET FMNTAL ,Veer Vlissingen- Breskens moet zeker verbeterd' Euterpe' hield solistenconcours ZEEUWSCH-VLAANDEREN Koekebakkersnoek Hoek opent nieuwe boerenleenbank NETTE VERKOOPSTER HULPVERKOOPSTER KAVELAARS Siertelers willen groeperingen van producenten Begrotingszitting raad Vlissingen Jaarvergadering VW-Vrouwenpolder Bonaparte MAANDAG 4 MAART 1968 VV/SSÊ PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 JAARVERGADERING MILITAIRE OORLOGSSLACHTOFFERS ir j. zuurdeeg rijkswaterstaat: VLISSINGEN De afdeling Zee land van de bond van Nederlandse militaire oorlogsslachtoffers heeft zaterdag in het Scheldekwartier te Vlissingen besloten in te stem men met een contributieverho ging. Voorzitter P. Paree uit Axel deel de mee, dat een dergelijk voorstel tijdens de landelijke algemene ver gadering kon worden verwacht. Kortgeleden werd de jaarlijkse contributie van 7,50 op 10,- gebracht. De heer Paree bepleitte nu weer een verhoging van een rijksdaalder, die .ten goede zou komen aan de afdelingskassen. Omdat de afdeling Zeeland zichzelf momenteel goed ban bedruipen gii gen er by de leden stemmen op ec dergelijk voorstel niet in te diene Bovendien nas men over het alge meen van mening, dat met name de oorlogsvvedmven buiten een contri butieverhoging moeten worden ge houden. Men besloot toen dat de afgevaardigden van de afdeling Zee land naar de algemene vergadering voor een dergelijk voorstel zullen stemmen. Voorzitter Paree kon in zijn o] J woord behalve een groot aantal U ook welkom heten de erevoorzitter, mr J. van Aartsen, commissaris van de koningin in Zeeland, landelijk vice-v zitter, kolonel A. F. van Velzen, commandant maritieme- middelen Vlissingen, kapitein ter zee J. W. van de Graaf, de territoriaal commandant Zee land, luitenant-kolonel H. C. Vel, het hoofd van het gewestelijk kantoor - de sociale dienst van het departement van defensie voor Noord-Brabant-West en Zeeland, majoor C. A. Bogers en sergeant-majoor J. VV. Bostelaar van deze dienst. Voorts waren aanwezig namens de afdeling Kapelle van de Ne derlandse Bond van Oudsfrljders. de he ren B. Spuy en B. A. Rooze. Tn vrijwel alle verslagen en toespra ken stonden steeds weer de belan genbehartiging van de leden, de on derlinge band en het streven naar een duurzame vrede centraal. Het duidelijkst was dat in de toespraak van de vice-president van de BNMO. kolonel Van Velzen. Deze ging in zijn betoog uit van de .bijna plicht matige' minuut stilte, die men aan het begin van een dergelijke ver gadering altijd' in acht neemt voor degenen, die in het voorgaande iaar zijn overleden. De heer van Velzen stelde: ,Hier heeft dat een diepere betekenis, want steeds komt er een open plaats, die niet meer kan wor den bezet. Als datgene, waarvoor wil staan de vrede eens waarheid wordt, Is de BNMO een aflopende zaak.' Toch plaatste Jc heer Van Velzen hier bij een waarschuwing. Naar zijn mening bestaat het gevaar, dat de steeds ge ringere omvang van de groep van mi litaire oorlogsslachtoffers ertoe kan lel den, dat de BNMO een vergeten groep wordt: ,In een democratisch bestel wordt nu eenmaal sterk gelet op de kwanti teit. Daarom zullen we steeds harder moeten werken en een grote waak zaamheid betrachten.' Kolonel Van Vel zen wees erop, dat de BNMO steeds vooraan heeft gestaan als het ging om het bereiken van een goed sociaal ver- zorgingspeil: ,We moeten oppassen, dat we niet achterop raken, nu kwantita tief belangrijke groepen zich hiervan hebben meester gemaakt.' De heer Van Velzen ging voorts in op enkele speciale belangen van de oor logsslachtoffers. In dit verband memo reerde hl) de proeven, waaruit was ge bleken, dat iemand met een onderbeen prothese dertig procent meer energie gebruikt dan normaal: ,De desbetref fende man slijt sneller, maar er is geen extra honorering.' Ook stelde de h< Van Velzen. dat een groot deel van invaliden mensen zijn, die meer dan i deren een levenspartner nodig hebben, om zowel psychische als materiële re denen. Met name bij vereenzaming van de oudere invalide treden de gebreken duidelijker aan het licht, aldus de vice- voorzltter van de BNMO, die ervoor pleitte, dat er juist dan voorzieningen moeten worden getroffen, waar de oor logsinvaliden nadrukkelijk recht op heb ben. Wat het streven naar vrede betreft, zei de heer Van Velzen, dat de BNMO niet meedoet aan demonstraties en acties, waarbij één partij als de schuldige wordt aangewezen. Hij noemde de manier, waarop de BNMO naar vrede streeft reëler: .Dat de wereld nog niet aan gruzelementen is geblazen, is alleen te danken aan overleg, hoe gebrekkig ook. Daarom is het zinvoller om bij voorbeeld te streven naar meer bevoegd heden voor de Verenigde Naties. Het heeft geen zin te zoeken naar een ob- iectieve waarheid om daarmee het ge lijk of ongelijk van de partijen te kun nen aantonen. Een objectieve waarheid bestaat eenvoudig niet. omdat altijd bei de partijen het subjectieve gelijk aar hun zijde hebben. Daarom moeten we in stituten, die de matiging van de eigen standpunten betrachten versterken en voor alles zorgen, dat gewapende con flicten door middel van een internatio nale politiemacht voorkomen worden,' Karakter op het bijzonder karakter van de BNMO. die ernaar streeft uitbreiding van het ledental te voorkomen. .Mr Van Aart sen wees erop, dat met het teruglopend ledental een naar verhouding groeiende activiteit moet zijn. Bovendien zag hij in dit verband meer mogelijkheden voor MIDDELBURG De hoofdingenieur- directeur van rijkswaterstaat in Zee land, ir J. Zuurdeeg, vindt het beslist niet verantwoord om de voorgenomen verbeteringen van de accommodatie op Westerscheldveerdienst Vlissingen- van een derde de ideëleVi te onder-dubbeldeksveerboot achterwege te laten ae meeie zyue ie onucr n de inveKterings3om daarvan in te zet- de BNMO strepen. Voorzitter Paree had zich in zijn ope ningswoord afgevraagd, wat de jeugd eigenlijk weet van wat er in de tweede wereldoorlog is gebeurd. De heer Pa ree sprak als zijn mening uit, dat de onwetendheid van de jeugd omtrent deze ■erschrikiiingen niet r tan Aartsen sloot zich hierin .Maar wel moeten wc de jeugd laten weten, wat er gedaan moet wor den om oorlogen te voorkomen.' Uit het jaarverstag van secretaris M. de Dreu uit Goes bleek, dat de afdeling Zeeland momenteel 50 oorlogsweduwen en 113 oorlogsinvaliden telt. Voorts zijn er 03 donateurs en begunstigers. Me vrouw C. M. Pieyte en de heer De Dreu verden als bestuursleden herkozen. Ook oorzitter Paree werd herkozen. Boven dien wees de vergadering hem aan als afgevaardigde naar de algemen verga dering. Ook de heer W. Fiipse uit Kou- dekerke werd afg« .ergadering. Uit het verslag van de reiscommissie i ginnen. en de investeringssom ten voor een versnelde aanpak van een vaste oeververbinding over of onder de Westerschelde. Drs M, C. Verburg, directeur van het ETI voor Zeeland, heeft dit denkbeeld enige tijd geleden in eeen PZC-artikel naar voren gebracht, heel erir toen financleel-econonlische as- ich hierin P"cten van een oeververbinding belicht- ,Ik kan me best voorstellen dat de gemeente Vlissingen fel tegen een der gelijk idee gekant is. De heer Verburg heeft er Zeeland zeker geen dienst mee bewezen. Het veer Vlissingen-Breskens blijft óók met een vaste oeverver binding bijzonder belangrijk. De hui dige accommodatie laten voor wat die Is zou beslist grote moeilijkheden ver oorzaken'. aldus de heer Zuurdeeg. Daar bij wees hij er nog op. dat het voor het verkeer nog verschillende jaren zal du ren eer dit van een vaste verbinding aardigd naar deze-gebruik kan maken, zelfs al zou men daaraan op de dag van vandaag be- HEINKENSZAND In .Maranatha' te Heinkenszand is zaterdagmiddag het on derlinge solistencoucours van de mu ziekvereniging .Euterpe' gehouden. Voorzitter H. Eversdljk opende het con cours. waarbij de heer A. L. van Wal-i lenburg uit Middelburg jureerde. Del pianobegeleiding was in handen van me juffrouw Ria Dobbelaar te Heinkens zand en de heer Jaap Boon te Goes. j De uitslagen zijn Diploma-a: Rudy Melio, 14 pt, .Jan Han-| newijk, 14.5, Corrie Geys. 15,5, Gerard: Geys, 15,5, Johan van Da mme 15. Diploma-b: Ad Karelse 13.5 pt, Adri' Rijk 13,5, Rudy Melio 14, Diploma-CNelleke Sin rijke Geys 16. Diploma-d: Nellie de Roo 14.5, Solisten jeugd: Eerste prijzen: Ineke Knuyt 66.5 pt,. fvoor de tweede maal de jeugdwissel- beker), Henk Baas 66, Marijke Geys 66, Marie Vermeulen 64, Corrie Geys 64, Gerard Geys 64.5, Leni Mallekoote 64,5, Jan Hannewijk 64, Rudy Melio Ineke Geus 64 en Huib Braamse Nelleke Simonse 15.5. Ma- bleek, dat de belangstelling voor de dagtochten van de BNMO tot 14 pro cent was teruggelopen. Toch besloot men weer een dagtocht te organiseren toen bleek, dat ongeveer 50 aanwezi gen zich voor een eventuele dagtocht op gaven. Na de lunch, waaraan ook de voorzit ter van de directie van de koninklijke maatschappij .De Schelde', de heer J. W. Hupkes aanzat, stond er een ontspan ningsmiddag op het programma. Het cabaretgezelschap van Wim de Graaf nam dit onderdeel voor zijn rekening. oostburg Hulst beslist Lezing \ooi Qver herbouw van middenstand De hoofdingenieur-directeur van rijks waterstaat is daarom' een pleitbezorger van grondige verbetering van de accom modatie op het veer Vlissingen-Bres kens. In dit verband verwijst hij naar de mogelijkheid een nieuwe veerhaven te Vlissingen aan te leggen, oostelijk van de huidige omdat in het andere geval het station van NS zou moeten worden afgebroken. De drukte op de veerdienst wordt ieder jaar groter, bv de toekomst komt er nog het verkeer van de deltadammenweg langs de kust bij. .Kortom, wat hier moet gebeuren is van het grootste belang voor de com- muznicatie van westelijk Zeeuwsch- Vlaa.nderen en Walcheren (Vlissingen). DOKTERSDIENST Op uitnodiging van de winkeliersver- eniging .Oostburg' hield de heer F. L. van der Leeuw, hoofdbestuurslid van de kon. Ned. middenstandsbond te 's-Gra- venhage dezer dagen in hotel ,De Een hoorn' te Oostburg een causerie over .Midden- en kleinbedrijf en de gemeen telijke overheid.' De aanwezige leden van deze Oostburgse middenstandsver- eniging kregen hierbij te horen, dat ookj de zelfstandige ondernemer in net mid- raam(I. Dit team bestaat uit een ver- MAANDAG 4 MAART MIDDELBURG Concertzaal. 13.45 uur: huid- en haarverr.orglngsshow voor de Ne derlandse vereniging van hulsvrouwen. OUD-VOSSEMEEU - Hotel .Hof van Hof land. 19.00 uur: Gezinsavond ZLM en platte landsvrouwen. SOUBURG De Zwaan, 14 uur: modeshow voor de Nederlandse vereniging van huls- Aula protessor-Zeemanly- ceum: bijeenkomst oudervereniging met le zing over de mammoetwet. Huis van Nassau: laarvergadering Vara, MIDDELBURG - Rijksarchief Zeeland. Sint- Pieterstraat 38. 9.30-12 30 en 13.30-17 30 uur: tentoonstelling .Curieuze archiefstukken'. TERNEUZEN - Galerie J 34. 14-18 uur: ten. toonstelling werken Peter Oosterbos. VVESTDORPE Gnlerle Troulzaerte. 9-18 uur: tentoonstelling werken Paul Citroen. BERGEN OP ZOOM - Luxor. 20 uur: .Het Quiller dossier'. 14 Jaar. Roxy. 20 uur: Angelique. markiezin der en gelen'. 14 Jaar GOES - Grand. 20 uur- s Nachts langs hel strand'. 18 Jaar. HULST - Bioscoopgebouw, 20 uur- .Arden nenoffensief 1944'. 14 Jaar. MIDDELBURG - City. 20 uur: ,MIJn prin ses'. 18 jaar. VLISSINGEN - Alhambra. 20 uur. .Mijn prinses' 18 jaar. OPGAVEN VOOR OF INtlCHTINCEN OVER DEZE RUBRIEK: G. VAN OORSCHOT P/A PZC VLISSINGEN IEL0I1M-5H4 .TOESTEL «I HULST De gemeenteraad van Hulst zal vrijdagavond over een voorstel tot herbouw van de .Koekebakkershoek' te behandelen krijgen. B en w stellen voor om het team van de stadsplanoloog ir - Kuijcken een ontwerp te laten maken Oostburgse middenstandsver-j dat historisch verantwoord is en waar- i"* van dc kosten op f 10.000 worden ge- denstands- en kleinbedrijf in deze tijd met tal van problemen in aanraking komt. en dat het de middenstander in deze steeds ingewikkelder wordende maatschappij dikwijls niet meevalt om in dit doolhof de juiste weg te vinden. Hoewel het aangekondigde onderwerp •tou doen vermoeden dat ook mop-'"1' oorkomende plaaatselijke verstane igen aan de orde zouden komen, be perkte spreker zich hoofdzakelijk tot de landelijke problemen rondom de mid denstand. De heer P. A. van der Plas bedankte spreker als voorzitter van de Oostburgse winkeliersvereniging voor zijn boeiende uiteenzetting van dit ac tueel probleem. Na de causerie was er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan de aanwezigen een dankbaar gebruik maakten. TERNEUZEN Jongeren spraken over de inbreng in het bedrijf TERNEUZEN Uitgaande van het Christelijk Nationaal Vakverbond in Nederland werd er vrijdagavond in ,De Schakel' te Terneuzen een onunoetings- avond gehouden voor werkende jonge ren. In totaal 17 jongens hadden aan de uitnodiging gehoor gegeven. Meis jes waren, tot de spijt van de discus sieleidster, mejuffrouw C. van Mannen uit Utrecht, niet verschenen. Tijdens deze avond werd er gediscussieerd over het vraagstuk: heb je wat in te bren- ren als je jong bent? (met name in iet bedrijf). Over het algemeen waren Ie jongens, die deze kwestie in groep jes hadden besproken, van mening dat dat niet het geval was. ,De jonge werk nemers zijn altijd de zondebok of het zwarte schaap', werd er onder andere gezegd. Eén van de ouderen die bij de ze discussie aanwezig was, de heer P. v. d. Endo uit Vlissingen (bestuurder CMB), meende dat er bij de oudere werknemers soms ook een angst is om door de ambitieuse jongeren voorbijge streefd te worden. .Hoe moet er een be tere communicatie tot stand komen?', werd er onder andere gevraagd. Hier bij kwam de ondernemingsraad in het geding, maar in vele bedrijven komt men niet in deze raad voordat men 23 of 21 jaar ls. Ook werd er nog ge broken over de verantwoordelijkheid, iehaïve dat er werd gediscussieerd, ■erd er deze avond ook de nieuwste film over Zeeland gedraaid. Tijdens de pauze passeerden grammofoonplaatjes •an de hitparade de revue. De avond verd verder nog bijgewoond door de heren P. R. Grund uit Middelburg. H. - - W. J. Hel- tegenwoordiger van de rijksdienst monumentenzorg, een vertegenwoordi ger van de afdeling sanering van het ministerie van volkshuisvesting, een verkeersdeskundige van de ANWB architect J. F. Bedeau. Ook zal de raad moeten beslissen over het voorstel van b en w om de Koninklijke Nederlandse Heidemij een plan te laten ontwerpen voor een parklandschap aan de buitenzijde van de stadswallen, het zogenaamde Contrcsqarte, gelegen lussen de dubbele poort en het'voormalig gas bedrijf. Hiervoor is reeds een sub sidieverzoek b(j de dienst civiel tech nische werken ingediend. Dc kosten van dit plan zijn ongevr Van de rooms-katholïek- sehool ,Sint Bernard' is het verzoek gekomen voor de lts. die wordt bouwd aan de Liniedijk te Hulst, een fedeelte van het plantsoen aan de Linie- ijk voor 15 jaar te mogen huren om hiervan sport- en spelvelaen te maken. In deze raadsvergadering wordt ook de uitbreiding van de .Clemens' uloschool met vier leslokalen en één vaklokaal besproken. De r-k meisjesschool ver zoekt om subsidie voor leerlingensets voor drie leskalen. welke ongeveer f 9500 kosten. B en w stellen de raad voor om het .Galgenbolwerk', dat wordt gebruikt als parkeergelegenheid, te voorzien van verlichting. Hierover heeft het college contact opgenomen met de nv PZEM. De vergadering begint om half acht. Raad vergaderde SINT-JANSTEEN Op voorstel van de heer R. F. van Acker heeft het col lege van b en \v van Sint-Jansteen het voorstel tot aankoop van een grasmaai er voor 6345 teruggenomen. De heer Van Acker zei te hébben de gemeente Goes twee van dergelijke maaiers te koop aanbiedt. Na ri spraak met de wethouders deelde gemeester nir J. I. M. IJeuser mee. men eerst deze mogelijkheid zou onder zoeken. De raad stelde de rekening over het dienstjaar 1964 voorlopig vast. Het na delige slot van de gewone dienst be draagt 400,12 op een totaal aan uit gaven van 1.278.175,63. De kapitaal- aienst sluit met een tekort van 40.228,79 op een totaal aan uitgaven van 3.033.724,25. De heer Van Acker Door een misverstand is in het nummer van zaterdag een foutieve opgave van de doktersdienst voor Middelburg gepu bliceerd. Daarbij werd niet de naam van de dienstdoende arts vermeld, doch van een inwoner van Middelburg die dezelfde naam draagt. Dit was me- J" >en gevolg van het feit, dat in de aan ons verstrekte opgave noch voor letters. noch telefoonnummer van dok- ir Schram werden vermeld. Wél ees men ons voor deze gegevens naar de telefoongids, maar achteraf is ge bleken, dat de bewuste arts nog niet in de thans geldige telefoongids is op genomen. Auto over de kop en in de sloot te Rilland-Bath RILLAND-BATH .T. B. uit Rilland- Bath is vrijdagavond omstreeks half acht met een bestelauto van de NV Stroom uit Goes op de Valkenisseweg bij Rilland over de kop gelagen en in een sloot terechtgekomen. B. liep een beenbreuk op en werd naar het Berg- zichtziekenhuis te Goes overgebracht. Het ongeluk ontstond vermoedelijk door dat B. werd verblind door het licht van een landbouwtrekker. Hij reed met een behoorlijke snelheid over de Valkenisse- 64. Tsveede prijzen: Cobi Dobbelaar 63. Jo han van Damme 62. Gert Harinck 61.5. Nellie de Roo 61. Ineke Geus 61. Ad Karelse 57,5, en Carlien Markusse 56. Senioren: Eerste prijzen: Jo van Damme 70 pt (voor de tweede maal wisselbeker), C. van Weele 70 (eerste wisselbeker), M, Mallekoote 69,5, C. Traas 69.5, M. Geus 68. Jan Walhout 67. duo M. Geus-H Braamse 65. duo C van Damme-Jo van Damme 65,5, Gert Harinck 64,5. en L. Walhout 64 pt. Tweede prijzen: C. Meulpoldpr 62. P. Dobbelaar 60, C. Ars 59 en W. Wage naars 57,5 pt. Inbrekers namen voor 4500 mee uit winkel te Middelburg .MIDDELBURG In de nacht van vrijdag op zaterdag werd in de kruide nierswinkel van M. L. J. R. in de Rent meesterlaan te Middelburg (plan-Zuid) ingebroken. De dader(s) nam(en) een grote partij sigaretten en sigaren, 200 paar nylons, een aantal blikjes worst, snoepgoed, wasmiddelen en tien gevloch ten boodschappentassen mee. Men ver schafte zich toegang door een rnft van de winkel te breken. De waarde van de ontvreemde artikelen wordt op 4500 geschat. Contactavond voor hobby-tuinders Vrijdag 8 maart om 19.45 uur zal de af- Show christelijke nijverheidsschool voor meisjes Goes GOES De christelijke nijverheids school voor meisjes te Goes houdt diasdag 5 en woensdag 6 maart een. tentoonstelling in het .Schuttershof' te Goes, waar een overzicht wordt gegeven van vakken, die aan de meis jes' op school worden gegeven. Be halve stands van naaldvakken, stof- versieren, tekenen, handenarbeid en koken is een aantal stands Ingericht over de ontwikkeling van Zeeland en er is een stand over berichtgeving. De show is op de beide dagen ge opend van 2 tot 5 uur 's middags en van 7 tot 10 uur 's avonds. Tij dens de tenioonsteütngsdagen wordt om drie uur 's middags en om half acht 's avonds een modeshow gege- HOEK De Coöperatieve Boerenleen bank .Terneazen' opent dinsdagmiddag 12 maart aanstaande ln Hoek haar nieuwe bijkantoor. Burgemeester A. F. Hanssens zal die middag om half drie de officiële openinghandeling In het ge bouw aan de Julian ast raat 13 verricht ten. EXAMENS De dames G. M. Hage en W. C. Hage uit Scherpenisse zijn geslaagd voor het diploma machineschrijven. Toneelavond in ger. verenigingsgebouw Een toneelgroep bestaande uit inwo ners van Zonnemaïre heeft dezer da gen in het gereformeerde verenigings gebouw te Zonnemaire een opvoering, gegeven van .Achter de wolken schijnt de zon'. De toneelgroep stond onder leiding van ds J. Feunekes. Voor de ongeveer 100 aawezigen trad voorts op een boerenkapel onder leiding van de heer L. Braber. Mevrouw Boerema, echtgenote van de burgemeester van Brouwershaven, sprak een dankwoord tot allen, die hadden meegewerkt aan het slagen van de avond en bood de spelers en ds Feunekes een attentie aan. Bijeenkomsten bejaarden n hotel ,De Zwaan' een gezellige mid dag. Voor de leden die moeilijk kon- De auto werd t J vernield. sint-jansteen Benoeming dekenale raad parochieraad van Sint-Jansteen heeft als afgevaardigden naar de deke nale raad de heren F. Pleunis en NV. de Brouwer benoemd. Deze dekenale benoemd tot v stuur van de stichting r-k te Hulst. De stichting Zeeuws instituut voor de geestelijke volksgezondheid zal dit jaar een subsidie van 25 cent per inwoner en 25 per geval ontvangen. Het plaatselijk carnavalscomité ontving een subsidie van 750. kloosterzande Auto over de kop Op de Hulsterweg t.e Kloosterzande moest de heer J. J. plotseling uitwijken met zijn personenauto voor een op de weg voor hem liggend voorwerp. Het. mocht J. gelukken net voorwerp mis te i rijden, doch de auto geraakte daarbij ini een slip en sloeg over dc kop. De auto werd daarbij ernstig vernield en moest j worden weggesleept. De heer J. liep bij Ds J. van Dullemen nam afscheid van Zoutelande ZOUTELANDE Zondagmiddag heeft J. van Dullemen in 'de hervormde kerk te Zontelande afscheid genomen van zyn gemeente, welke hy negen jaar heeft gediend. By de dienst waren talrijke ringcollegae en een grote de- Rutatie van zijn nieuwe gemeente te laaswaal aanwezig. Ds Dullemen had als onderwerp Ram. 8 vers 1 en 2 gekozen: ,Zo is er dan geen veroorde ling voor hen die in Christus Jezus zyn'. Burgemeester H. Koevoets dankte de scheidende predikant namens de bevol king van Zoutelande voor het werk wat hij voor Zoutelande had verricht Hierna sprak ds D. van Boven een woord van dank namens de classis en ds F. Kloosterman namens ring Vlissingen. Ds Altena nam afscheid van de predi kant als toekomstig consulent. Ouderling J. A. Dominicus dankte ds Dullemen namens de gemeente en ver zocht de aanwezigen als afscheidslied gezang 269 vers 2 te zingen. Hierna bedankte ds Dullemen de ver schillende sprekers voor de vriendelijke woorden. wuruni weiisi-sit-ciii. uc m-t-r u. neu 111 zal maandag 4 maart in Hulst ]ie( ongevaj ucl-.t.e verwondingen op en worden samengesteld. Overkoepelend oudercomité Sint-lansteen Woensdagavond kwamen de ouderco mités van de jongensschool te Sint-Jan steen, de meisjesschool te Sint-Jansteen en de gemengde school tc Kapeüebrug, bijeen. Op deze vergadering heeft men een overkoepelend comité gekozen waar- In dokter L. Adriaansenc voorzitter Is. de heer M. Vael secretaris en de heer J. Remortel penningmeester. De drie oudercomités van de jongens school. de meisjesschool te Sint-Jan steen en de gemengde school te Ka- pellebrug kwamen samen om een over koepelend comité samen te stellen. Tot, voorzitter werd gekozen dokter L. Adriaansen, tot secretaris de heer M. Vael en tot penningmeester de heer J. van RemorteL moest zich onder behandeling van dok ter R. G. Buwalda te Kloosterzande stellen. Burgerlijke stand ZlilDZANDE Overleden: A. Piaddet, 73 J m v C. D, Heden overleed in het St-Antoniusziekenhuis te Oostburg onze ge liefde vader, broeder en oom, de heer ABRAHAM SEEN weduwnaar van Elisabeth van de Velde in de ouderdom van bijna 86 jaar. A. Seen en familie. De begrafenis zal plaatsvinden op heden middag om 2 uur, op de algemene begraaf plaats te Sluis. Rozenoord, Sluis, 1 maart 1968. Wij hebben nog plaats voor een BANKETBAKKERIJ-TEAROOM Noordstraat 41 - Tel. 01150-2389 - Terneuzen liefhebbers de aandacht vestigen op de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Huinbouw- en Plantkunde. Een deskundige bij uitstek, de heer K. Gouds waard, tuinarchitect BNT en lid van het hoofdbestuur zal de lezing verzorgen ge ïllustreerd met kleurendia's. Het is bekend dat er op Schouwen-Dui- veland veel hobby-tuinders wonen, die graag onderling contact willen hebben door uitwisseling van gedachten. De Koninklijke Nederlandse Maat schappij voor Tuinbouw- en Plantkunde telt meer dan honderd afdelingen in ons land, waarvan drie in Zeeland (Goes, Walcheren en Terneuzen). Zij stimuleert deze tuinambities, onder meer door de uitgave van het maandblad .Groei en Bloei', dat geheel is afgestemd op de hobby .tuinieren'. Gezamenlijk bezoekt men interessante objecten en maakt excursies in eigen omgeving. Tevens zullen exposities van zelfgekweekte ro zen, lathyrussen en fuchsia's worden ge organiseerd. Vergadering Philatelica De afdeling Zierikzee van Philatelica zal 25 maart een jaarvergadering hou den. Vanavond, maandag, zal om acht uur in Mondragon te Zierikzee een ruil- avond beginnen. De afdeling komt bin nenkort. door vertrek van het echtpaar De Boer, zonder voorzitter en nieuw tjesjager te zitten, zodat een bestuurs verkiezing wel op het programma van de jaarvergadering zal staan. Dr Lescrauwaet voor oec. werkgroep Dr J. F. Lescrauwaet msc. uit Tilburg zal donderdag 7 maart in het vereni- gebouw te Zierikzee spreken over [verkondiging en sacramentsbedie ning voor de oecumenische werkgroep Schouwen-Duiveland. Deze werkgroep wil dit seizoen naast de openbare r~ spreksavonden Interkerkelijke gesprei groepen vormen. De vergadering van donderdag begint om acht uur. Overleg in Zierikzee ZIERIKZEE Nu de EEG-sierteeltre- geling haar beslag heeft gekregen en óp 1 juli aanstaande zal ingaan, krijgt de aanvankelijk zuiver theoretische be langstelling voor de vorming van zo genaamde producentengroeperingen een praktischer aspect. Met name in de zo genaamde nieuwe sierteeltgebieden (Zuid west-Nederland), waar behalve de teelt van gladiolen ook die van tulpen en an dere siergewassen in betekenis toeneemt, bestaat voor deze ondernemingsvorm interesse. De afdelingen van de Konin klijke Algemene Vereniging voor Bloem bollencultuur in Zuidwest-Nederland be leggen in verband hiermee bijeenkomst, die gehouden zal worden op vrijdag middag S maart in de zaal van de Graan beurs (Huis van Nassau) te Zierikzee. Op deze bijeenkomst zal de beer C. J. Segers, directeur van de coöperatie ve bloembollenveilingvereniging HBG (g.a.) te Lisse. met name ook de vor ming van producentengroeperingen be spreken. VLISSINGEN De begrotingszitting ran de Vlissingse gemeenteraad wordt twee dagen uitgesmeerd. In afwij king van het oorspronkelijke voornemen zullen nu donderdag 25 april, te begin nen 's avonds om acht uur, de algeme ne beschouwingen van de fractievoor zitters worden gehouden. Vrijdagmid dag 26 april zullen b en w van Vlis singen deze beschouwingen beantwoor den. SLUISKILBRUG OP 18 MAART IN GEBRUIK SLUISKIL De nieuwe draaibrug voor het «poor- en wegverkeer over het ka naal Gent-Terneuxen bij Slul*kil zal op maandag 18 maart, 's middag!, om twaalf uur in gebruik worden gesteld. De brug heeft in het beweegbare, deel een doorvaart breedte van 60 meter. Tiktak-cabaret speelde voor Scheldepersoneel VLISSINGEN Een jubilerend .Tik tak-cabaret' bracht zaterdagavond ln het Scheldekwartier te Vlissingen voor do leden van de personeelsvereniging van de nv Kon. Mij, ,De Schelde' een pro gramma, dat door afwisseling van hu mor en sentiment, precies was afge stemd op het publiek. Jean en Joop Kok presenteerden onder de titel .Koktall' een programma met binnen- en buiten landse artisten. Jacco van Renesse en Anita Heins. ondersteund door de .John Tadlxz Four' verzorgden op een vlotte wijze het muzikale gedeelte- van de show. .Die Jackie's" uit Duitsland lieten met hun optreden als slangenmensen het publiek versteld staan. De Engelse fietsacrobaten wekten met hun kunsten zowel de lachlust als bewondering op. Jean, Joop en Corry Kok en Mary Al berts brachten een programma waarin humor en sentiment elkaar op verant woorde wijze afwisselden. Jack Bow's Dancing Lovelies verbonden met show- dansen de verschillende programmapun ten aan elkaar. Voorzitter A. Kerkhof had gelijk toen h(J in zijn welkomswoord zei: Goede wijn behoeft geen krans'. Bromfiets in brand te Kloosterzande KLOOSTERZANDE Zaterdagavond omstreeks kwart voor zeven is m Kloos terzande een bromfiets uitgebrand. De bromfiets stond ln de werkplaats voor autobekleding van de firma R. aan de Hulsterweg. De brommer wilde niet direct starten rieerd programma voorgeschoteld be staande uit muziek en zang. Een spon taan applaus bekrachtigde de instem ming. In de pauze was er een traktatie. Donderdag hield de afdeling in het sportgebouw haar jaarvergadering. Er was een goede opkomst. Voorzitter C. van der Kuijl sprak een welkomst woord waarna staande de in het afge lopen jaar ontvallen leden werden her dacht. Uit het jaarverslag van secretaris M. C. Slootmaker bleek, dat het met het ledental steeds crescendo gaat. Het afgelopen jaar werden 41 nieuwe leden ingeschreven. Financieel kon het Jaar met een klein batig 6aldo worden af gesloten. Bij de bestuursverkiezing wer en de heren C. van der Kuijl, M. Ge- lok en M. C. Slootmaker herkozen. De heer L. Wllleboer werd als reservelid voor de kascontrolecommissie benoemd. Na de pauze, waarin een verversing werd aangeboden, vertoonde mevrouw Huisman-Griep kleurendia's over Schot land. VROUWENPOLDER De VW afde ling Vrouwenpolder hield in het vereni gingsgebouw te Vrouwenpolder haar jaarlijkse algemene ledenvergadering onder voorzitterschap van de heer A. de Kam. Uit het jaarverslag bleek dat ln 1967 bijna 338.000 mensen in Vrouwenpolder hebben overnacht tegen 298.000 in het jaar daarvoor. Men verwacht dat 1968 wederom een stijgende lijn te zien zal geven. De evenementen die dit jaar werden gegeven bleken meer belang stelling te hebben genoten van de gas ten dan in 1966. Het aantal leden liep op tot 229. Bij de bestuursverkiezingen werd de heer Huisman, dï ewegens vertrek tilt Vrouwenpolder niet herkiesbaar was, •opgevolgd door de heer J. de Wijze. Het financieel overzicht liet voor 1967 een sluitende begroting zien. Na de rondvraag richtte de voorzitter zich tot de heer Huisman. HIJ zei dat het hem speet dat de heer Huisman het bestuur ging verlaten. ,We kregen van u een heleboel goede tips en u heeft bergen werk verzet', zei de heer De Kam. Hij overhandigde hem een boe kebon. De beer Huisman dankte het bestuur voor de prettige samenwerking. Hij zei dat de samenwerking in het bestuur geweldig was en dat nimmer een wanklank werd gehoord. De voorzit ter bedankte voorts de evenementencom missie, voor het vele werk, de admini strateur en de informatrice, de heer en mevrouw Goossens en de gemeente- opzichter de heer Koole. De heer P- Duvekot rond dat bij al deze dank zeggingen één man was vergeten en wel de voorzitter zelf. Quizavond plattelandsjongeren De plattelands jongeren organisatie, af deling Schouwen-Duiveland organiseert op vrijdag 8 maart a s in de aula van de lagere land- en tuinbouwschool ,Dei Kluut' re Zierikzee een quizavond. Het ligt in de bedoeling, dat vragen worden gesteld, over onderwerpen die behandeld z(jn in de Provinciale Zeeuwse Courant en het Zeeuws landbouwblad d w z in de PZC van 28 februari tot en met 6 maart en het ZLM-blad van 1 maart. Verder worden algemene onderwerpen van tv en radio gebruikt, alsmede sportpresta ties e d. Later zal een quizavond tussen Schouwen-Duiveland en Zuid-Beveland gehouden worden. Ouderavond en bij de pogingen om hem op gang te krijgen is waarschijnlijk wat benzine gemorst. Na een plotselinge steekvlam stond het ding in elk geval in brand. In de directe omgeving stonden geluk kig geen gemakkelijk ontvlambare voor werpen, zodat de schade zich tot de bromfiets beperkte. De brandweer ia nog ter plaatse geweest, maar toen waa de Dromfiets niet meer te redden- Jaarvergadering zondagsschool In de consltorie van de hervormde kerk te Krabbendijke is de jaarvergadering van de zondagsschool gehouden. volgden jaarverslagen van secretaris en penningmeester, de heren J. Schou ten en Chr. Hulssen. De kas gaf een batig saldo te zien van 685,03. Ds B. van der Lelie uit Hansweert sprak daarna over het lezen van de bij bel in het gezin. Bij de bestuursverkiezing werden de heren L. Nieuwenhuïze en M. Maas ge kozen. van wie laatstgenoemde aanwe zig was en zijn benoeming aanvaard de. Dank werd gebracht aan de aftre dende heren C. Hoekman en A. Malie paard voor alles wat zij voor de zon dagsschool hadden gedaan. Een bijzon der woord van dank richtte de voorzit ter tot de secretaris en leider de heer J. Schouten, die 25 iaar aan het zondags schoolwerk was verbonden. Hem werden enkele platen met zon dagsschoolliederen aangeboden. Na da pauze met verloting vertelde mevrouw Van Noordennen (met vertoning van dia's) over Borneo, waar ds. en me vrouw Noordennen vroeger hebben ga- werkt. Ds. Van der Lelie sloot deze ma tig bezochte Jaarvergadering. De sa menzang werd begeleid door Kees Ma liepaard. Filmavond voor Scheide-ambtenaren VLISSINGEN .Die knotsgekke ke rels in hun vliegende kratten' is de titel van de komische film die de vereniging van ambtenaren bij de NV Koninklijke Mij. ,De Schelde' vrijdagavond naar het .Scheldekwartier" te Vlissingen haalde. Het werd een avondje Iacnen om de doldwaze avonturen van enkele pioniers op luchtvaartgebied. Hoofdrollen in de ze kleurenfilm die in Nederland ook de titel: ,Hoe ik van Londen naar Parijs vloog in 25 uur en 11 minuten', kreeg waren voor Sarah Miles, Gert Fro- be, Robert Morley en Red Skelton. ZLM-gezinsavond 5 maart een gez-.nsavond in bet lokaal van de heer P. Mees. Tijdens deze bij eenkomst zal de ZLM-film-1967 worden vertoond, wrordt een toelichting gege ven op de manifestatie ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan van de ZLM en wordt afscheid genomen van de heer H. van Gorsel, die het voorzitterschap heeft neergelegd. De vergadering be gint om zeven uur. (ADVERTENTIE) UN-DEUX-TROIS 'VOILA! ol-school Dezer dagen hield de openbare lagere school te Scherpenisse een ouderavond. Vanaf 8 uur konden de ouders het werk van hun kinderen bekijken. Hierna ging men naar het .Holland Huis' een Kop koffie drinken. De heer Van Schaik uit Middelburg vertelde hier over het .schooltesten'. De heren G. Koppenhol en C. van de Werf werden als lid van de ou dercommissie herkozen. Bij afwezigheid van de heer JSL C. Hage werd deze avond geleid door de heer A. van de Hoek. KEIJZER TA PUT EEN NYLON TAPIJT POSTBUS 39 - HILVERSUM MARKTBERICHTEN VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. I maart Andijvie 128IKrode kool 3—28; kroten 7—15: grote peea 10—23: prei la 99— 114: 2a 86103: selderij 42—sla 22—36; splnarle 129—146: uien 9—17: «prulten la 151 -175; 2a 87-142: lb 178: ld 115—162; witlof la 133—156: 2a 121—142; lb 126—139; 2b 112— 131: aanvoer witlof 28 ion.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 13