Mr H. Spreij tot voetgangers: ,Loop links van de rijweg' ZEELANDBRUG OP ZOMERZEGELS 1968 RAAD 'S-GRAVENPOLDER: GEEN SUBSIDIE VOOR DE STREEK-VVV 50 1047s „DE CENTRALE" CHARITAS-INSTELLINGEN VOOR BISDOM BREDA IN NIEUWE VORM EREHAAG VAN VLISSINGERTJES VOOR DE BRUID KERKNIEUWS CBTB NOORD-BEVELAND OVER PROBLEMEN OP LANDB0UW-ERF PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 24 FEBRUARI 1968 KANTONGERECHT OOSTBURG KANTONRECHTER GAF GEWEER TERUG AAN JAGER ZONDER AKTE OOSTBURG Tijdens de donderdag morgen gehouden zitting van het kan tongerecht te Oostburg wees de offi ce r van justitie, mr H. Spreij, er met nadruk op dat voetgangers op rijwegen zonder voetpaden aan de linkerkant van weg moeten lopen, zeker wanneer het donker is. Dat kan vele ongelukken voorkomen. Op de avond van de 28ste september doken er voor de auto van A. 1'. A. K. uit' Leens (Groningen) even buiten Schoondijke twee wandelaars op. K. reed met gedimd licht en door de (eveneens gedimde) lichten van een te genligger werd hem voor luttele secon den het uitzicht ontnomen. Die secon-J den bleken fataal te zijn, want van het paartje dat daar aan de rechterkant van de weg liep werd de jongen door de auto van K. geschept. De jongen is aan de gevolgen van dit ongeval overleden. Tijdens de zitting verklaarde K. zich niet schuldig te voelen voor dit onge luk .Ik heb gedaan wat ik onder de ge geven omstandigheden kon doen.' was zijn mening. Ook voor de officier woog de schuld in dit geval niet zo heel zwaar, maar wel was hij van oordeel dat K. naar de omstandigheden nog iets te hard had gereden en daarom eiste hij een obete van 50. Voorts was de officier van mening dat wanneer het paartje links van de weg had gelopen, er niets was gebeurd. De kantonrechter, mr C. J. M. van Hees, deed nog twintig gulden van de boete af. K. weifelde nog even, maar zag tenslotte af van hoger beroep. R. M. B. uit Sluis is geen stroper. Toch werd hij op 25 november in zijn woonplaats betrapt op het jagen zon der de daarvoor benodigde jachtak te. Wat was het geval. Het vorige jaar had B. gewoon een jachtakte gehad en die zou hij nu waarschijn lijk weer hebben gehad, wanneer hij niet domweg was vergeten om de formulieren in te vullen. Dit nu had tot gevolg dat zijn geweer, dat hij te leen had van een Belgische vriend, in beslag werd genomen. En dat vond B. nog wel het ergste. Wat moest hij tegen zijn vriend zeggen? De offi cier vond dat misschien allemaal wel erg spijtig, toch verklaarde hij het ge weer verbeurd, evenals de patronen, en eiste hij voor het jagen zonder vergun ning 75, en voor het in het bezit heb ben van een vuurwapen 50. Mr Van Hees stond er anders tegenover. Hij ge lastte teruggave van het geweer en verbeurdverklaring van de patronen. Ook de boetes vielen bij de kantonrech ter wat gunstiger uit, namelijk 50 en 30. Nu is het voor B. maar afwachten of de officier in hoger beroep gaat. Torenbout Tin vrachtauto van M. v. d. B. uit Ylis- singen, die niet op de zitting aanwezig was, vertoonde een lelijke afwijking toen deze op 23 november nabij Bres- kens reed. De politie zag het van verre. Wachtmeester G. de V. uit Terneuzen, die als getuige-deskundige optrad, deed liet hele geval uit de doeken. De auto liep namelijk scheef over de weg. De achterzijde van de wagen zat wel een bandbreedte meer naar rechts. De to renbout was gebroken. Volgens de wachtmeester was het helemaal niet no dig dat deze bout brak, als maar ge zorgd werd dat de veerstroppen goed vastzaten. De hele situatie zou gevaar met. zicli meebrengen, wanneer de auto door een nauwe opening zou moeten. Conform de eis van de officier vonniste mr Van Hees 100 boete. W. B. uit Schoondijke werd ten laste gelegd dat hij op 25 november bij het wegrijden op de provinciale weg te Groede een vrachtauto had gehinderd,, en dat hij dat enkele honderden meters verder nog eens had gedaan toen hij linksaf wilde slaan. Uit deze laatste manoeuvre ontstond een aanrijding. Met het tweede feit ging B. akkoord, maar het eerste bestreed hij. ,Ik heb hem niet gehinderd bij het wegrijden en bij het (ADVERTENTIE) linksafslaan was ik de hele vrachtauto alweer vergeten.' Maar daar zei hij even wat. .Wat was u dan vergeten?', schoolmeesterde Van Hees, ,om in uw spiegeltje te kijken.' Mr Spreij was van mening dat B. wel had gehinderd bij het wegrijden en eiste 75. De kantonrech ter achtte het eerste feit evenwel niet bewezen en vonniste 50 boete. C. J. S. uit Oostburg had op 21 decem ber op de provinciale weg te Sluis met verblindend licht gereden. Een koplamp bleek verkeerd te zijn afgesteld. ,Ik wist het niet.' was het verweer van S. .Bovendien is het mijn auto niet. Ik had er nog nooit in gereden.' Mr Spreij vroeg 30. Mr Van Hees maakte er 20 van. Op 7 januari had L. v. D. uit Brus sel op de provinciale weg te IJzendijke geen gevolg gegeven aan een stopbord. .Het zijn gevaarlijke kruispunten, an ders zet men zo'n bord er niet neer.' meende de officier en eiste 35. Mr Van Hees maakte er 25 van. De Belg J. C. had zich aan eenzelfde fout schul dig gemaakt. Hij werd vertegenwoor digd door zijn aanstaande schoonmoeder. Het kwam er op neer dat de Belg schuld bekende, maar het schikkingsbedrag wat aan de hoge kant vond. Mr Snreij bleef evenwel bij 60. Mr Van Hees deed er 15 af. Gegleden Op 26 november zat J. A. L. uit Oost burg op rijksweg 58 bij Groede in een file en toen zijn voorganger plotseling remde, was hij tegen hem aangereden. .Gegleden,' verbeterde L. tijdens de zit ting. De officier meende dat bij een lag juist op die plaats wat slik op dej weg) en maalde er 30 \-an. J. B. D. uit Axel had op 27 oktober te Schoondijke geen doorgang verleend aan een bromfietster, waardoor zij met de auto van D. in aanrijding kwam en ge wond raakte. Volgens D. was het meis je van hem geschrokken en daandoor tegen hem aan geslipt. De kantonrech ter reduceerde de eis van 75 tot een boete van 50. T. G. uit Roosendaal had op 21 september te IJzendijke niet gestopt voor een stopbord. De eis van 25 werd veranderd ln een boete van 20. De landbouwer A. E. C. M. uit Zuid- zande was op 30 oktober te Groede aan gehouden, omdat de richtingaanwijzer van zijn tractor niet voldoende licht uit straalde. Er bleek droge slik op te zet- en. Het kostte hem '15. H. de W. uit Uzendijke had op 20 oktober 90 km per uur gereden in de bebouwde kom van I Schoondijke. .Hoe komt u ertoe?.' wilde mr Van Hees weten. .Ik had haast.' was het antwoord. De eis van de officier van 110 vond De W. wel een beetje veel. ,Uw snelheid was ook een beetje te hoog.' meende de kantonrechter en te maakte er toch maar 80 van. J. D. te uit Westdorpe had op 4 november in de te bebouwde kom van Schoondijke 80 km te per uur gereden. Voor hem werd de eis 5 van 90 gereduceerd tot 60. Mej. 5 M. J. L. D. uit Oostburg had volgens 2 haar zeggen op 5 november geen 70. maar 58 km per uur gereden in de be- bouwde kom van Oostburg. De officier 5 meende evenwel niet te mogen twijfe- te len aan de juistheid van de registreer-I Z apparatuur en eiste 75. Mr Van Hees Ir maakte er 60 van. Op 5 november had|J Europa's langste brug, de .Zeelandbrug' over de Oos- terschelde, is als onderwerp gekozen voor de hoogste waarde in de zomer (post) ze gels 1968. De serie, die uit totaal vijf frankeerzegels be staat met toeslag, heeft als onderwerp .bruggen in Ne derland'. De zegels zijn gemaakt naar een ontwerp van de heer R. J. Draijer uit Den Haag; tekst en waardecijfers wer den verzorgd door zijn stad genoot P. C. Cossee. De waarde van de zegels is 12 cent (plus 8 cent toeslag), voorstellende ,Sint Servaas- brug Maastricht', kleur groen; 15 cent (plus 10 cent toeslag), Magere Brug Am sterdam', kleur omber: 20 cent (plus 10 cent toeslag), .Spoorwegbrug Culemborg', rood; 25 cent (plus 10 cent toeslag), ,Van Brienenoord- brug Rotterdam', grijs; 45 cent (plus 20 cent toeslag), .Zeelandbrug1 (Oosterschel- de), blauw. De zomerzegels 1968 zijn van 9 april tot en met 25 mei verkrijgbaar. snelheid van ongeveer 50 km per uur P. J. M. J. de J. uit Èeklo iB) 74 km een afstand tot de voorganger van circa per uur gereden in de bebouwde kom 20 meter niet voldoende was en eiste van Oostburg. Het ging hem 40 kos- 60 boete. Mr Van Hees hield nog wat ten. hoewel de officier 50 had geëist, rekening met de omstandigheden waar-1 .Volgende zaak,' riep mr Van Hees en- onder deze aanrijding plaatsvond (er thousiast. Maar het was de laatste. (ADVERTENTIE) Goed tapijt (van De Klerk) is niet duur! Extra De Klerk aanbiedingorigineel AXMINSTER TAPIJT (rechtstreekse import uit Engeland), met prachtig kleur-op-kleur dessin in rood, groen of naturel op king-size kamerbreedte van 366 cm, met volledige garantie. Normale prijs 162.50 per strekkende meter, l|n on nu compleet gelegd voor IIM. Ondanks pleidooi burgemeester .Liever geld voor de buitenwegen' ting en bouwnijverheid geeft alleen toe stemming, wanneer alle resterende wo ningen tegelijk worden aangepakt. Op I voorstel van burgemeester en wethou- s-GRA VEN POLDER De gemeente-Ljers besloot de raad deze woningen aan raad van s-Gravenpolder heeft dezer! te passen aan <je eisen van deze tijd. SfTteLVïysi worat Aan de stichting ,Ons Dorpsleven' 's-Gravenpolder en de plaatselijke deling van het Groene Kruis werd res- COMPLETE woninginrichting VLISSINGEN: OUDE MARKT ROTTERDAM/DEN HAAG/UTRECHT/VL1SSINGEN/H00RN/DE LIER k\P LESSEN lil Vervolg- en losse lessen 6.50 fonkelnieuwe Volkswagens Middelburg. St-Pieterstraat 1, teL 4029. Vlissingen, Hoek Hobeinstraat/ Paul Krugerstraat, tel. 2593. Goes, St-Adriaanstraat 9, tel- 5545. Geen 19.040,maar 2.000, Raad Waarde: eigen goedkoop plan reconstructie kerkhof V erkeersexamen Rijkskweekschool B;j het aan de rijkskweekschool te Middelburg gehouden verkeersexamen slaagden: E. Bakkens, Middelburg: M Dierikx, Vlissingen: H. Haaksman de Koster. Aardenburg; H. v. Koeveringe, Hans-I v.eert: Edward Mallcki, Vlissingen: W. v. d. Meer. Zonnematte: O. de Meurichy. Vlissingen; K. Moerland, St-Annaland: P. Penne, Axel; D. Schilleman, Bier- vliet; N". Smit, Vlissingen; R. Strating. Goes: J. Uil. Zierikzee: J. Vos. Kortge- ne: P. Vreeke. Domburg: A. Weering.: Vlissingen. Ch. Bukkehs. Vlissingen;! J. den Engelsman, Kloetinge; H. de Greef, Oostburg; A. Hemelaar, Vlissin gen; D. Hollevoet, Sluis: G. v. d. Hoven, j Goes; Sj. Jozlasse. Vlissineen; B. Kaat. Kruiningen; P. Kalle. Middelburg: S. Kelder, vlissingen: R. de Koning. Axel. R. van Kooten. Vlissingen; K. Polder man. Goes: R. v. Raalten. Terneuzen: H. v. Riet. Goes: H. Verpraet. Aarden burg: X. v. Waarde. Nw- en St-Joos- land G. Westveer. WemeWinge; R. Willemsen. Biervliet; L. de Wolf, IJzen dijke: J- Ba rends, Goes: J. Borchert. Vlissingen; K. v. d. Bulck, Vlissingen: M Joziasse. Middelburg; A. Kallemein, 's-H-Arendskerke; G. Kooman. Kerk- werve; M. Krakeel. Zierikzee; P. Loe- kemeljer. Vlissingen: E. Nederlof, Mid- èchipper, Scherpenisse; R. Verflage. Vlissingen; R. Vermeulen. Veere: P. de Vos, Nieuwdorp: G. Wes- t-rhof. Nieuwerkerk: F. v. d. Hart, Hansweert; R. Kesteloo, Vlissingen. Drie kandidaten werden afgewezen- PLAN HEIDEMIJ VAN DE BAAN WAARDE De gemeenteraad Waarde beeft donderdagavond een plan van de Heidemij ter reconstructie van de begraafplaats opzij geschovi besloten een nieuw en veel minder in grijpend plan te laten maken door de dienst gemeentewerken, waarvoor een bedrag van 2000,- beschikbaar werd gesteld. Alen deed dat na een uitvoerige discussie, waarbij alleen de heer K. van Houten (cliu) en wethouder J. F. Goud voor het voorstel bleken 4155,- beschikbaar te stellen voor reconstruc tie van de begraafplaats. Volgens het voorstel \an b en w zou het werk wor den uitgevoerd in DACW-verband. Van de totale kosten van 19.040,- zou men dan f 14.885,- subsidie hebben gekregen. De vijf raadsleden, die tegen het meer- derheidsvoorstel van b en w waren, stelden, dat de. plannen van de Heide- mij te kostbaar en te ingrijpend waren, dit ook in verband met het feit. dat er nog 140 open plaatsen op de begraaf plaats zijn, waarvoor men een zo gro te investering niet wilde doen. Het SGP- raadslid I. A. N. Koster: .Tk ben ge schrokken van het grootse plan van de Heidemij'. Hij was het overigens oneens met onderdelen van het plan, waarbij onder meer werd voorgesteld de paden te laten verheden met grint. Burge meester J. D de Kam stelde, dat <k kosten voor de gemeente zo hoog niet komen, omdat de subsidie ruim zou zijn. .Ik zou het ook te duur vinden als de gemeente er een kleine 20.000,- tegenaan zou moeten gooien'. De heer L. van Houte (lijst Van Fraas sen) vond. dat op de tekeningen van de Heidemij niet juist was aangegeven, waar de open-plaatsen op de begraaf plaats liggen.Hij suggereerde, dat men arcering op de plannen op enkele nunten achterwege had gelaten, waar door de Heidemij het hoge subsidie kon aanvragen. Overigens vond hij ook de plannen te vergaand Ik vind net abso luut onverantwoordelijk er 20.000.- aan te besteden'. Wethouder C. Goud stelde, dat voor 2000,- een plan zou kunnen worden ge maakt, waardoor het geheel oeter tot zijn recht zou komen. .Schandalig', vond de heer M. van Fraassen (lijst Van Fraassen) het plan van de Heidemij. ,In drie weken kun nen drie mensen het spitwerk doen, waarvoor nu zes weken voor acht men sen staat", meende hij en hij stelde ver der, dat .het kerkhof zachtjesaan heeft afgedaan'. De heer J. P. Jansen tchu) bleek er na de stemming toch wél voor] SERG te voelen het werk door werklozen te vlaggi laten doen. ,Die hebben we hier niet.'.) gewapend r\p heer Van T-YflASsen riie' uit- Vlisail de Heidemij helemaal wilde uitschake len. Bij de rondvraag stelde de heer Van Fraassen voor de vuilnisstortplaats open te stellen voor het storten van af val van landbouwprodukten. De raad bleek de landbouwers wel ter wille te willen zijn, maar men kwam tot de conclusie, dat het technisch niet moge lijk zal zijn. uien te laten storten op de stortplaats. Aan het begin van de ver gadering deelde burgemeester De Kam mee. dat binnenkort door het water schap de rattenbestrijding in Waarde ter hand zal worden genomen. Verder wer den enkele formele punten behandeld. verzoek van de VVV Zuid-Beveland i een jaarlijkse bijdrage van 0,10 per inwoner afgewezen. De heron J. Tramper (cliu), J. Rijk (kvp). De Wit te en De Kraker (beiden sgp) waren van mening, dat deze VVV voor 's-Gra venpolder en omgeving weinig resultaat zal opleveren en meer voor de toeris tische plaatsen Ls. De lieer Tramper wil de het geld liever besteden voor ver betering van de in de gemeente aan wezige buitenwegen naar bijvoorbeeld de Zwaakse Weel. Burgemeester jhr. mr. L. P Quar- les van Ufford hield een krachtig pleidooi voor inwilliging van het verzoek. Hij wees er op. dat een af deling Nisse-'s-Gravenpolder in op richting is, waarvoor zich reeds 33 leden hebben opgegeven. De burge meester achtte het va.n groot belang, dat ook vanuit deze gemeente van begin af aan meegegaan en meege praat kan worden met 't VW-werk in liet gehele gebied. Ook wethouder P. Kopmels achtte hot beter te stimuleren in het be lang van het geheel en de eigen ge meente. Nadat op verzoek van de heer Tram per de zojuist bedoelde' stemming was gehouden, sloot de burgemees ter dit punt af met de opmerking de ze uitslag bijzonder te betreuren en dit geen "wijs besluit te achten. Hij beloofde in een later stadium op dit besluit te zullen terugkomen. Ook hel subsidieverzoek van de stich ting opnieuw West-Zuid-Beveland ont ving geen gunstig onthaal. De heer Dê Witte zei vele vergaderin- fen van de streekeommissie te hebben ijgewoond, doch van resultaten weinig of niets te hebben ontdekt. Zowel de heren De Kraker als Tramper zagen geen nut in het nieuwe orgaan, waar bij laatstgenoemde voorstelde maar te wachten tot de herindeling. De burgemeester belichtte de geheel andere opzet van de stichting en wees op de volkomen andere doelstellingen. Volgens hem dient onder het bestaan van het streekorgaan een dikke streep gezet te worden. Wachten op de herinde ling vond hij een vreemde manier van doen. Juist bepaalde zaken in gemeen schappelijk overleg aanpakken achtte hij de juiste manier. Ook de heesr L. J. Fierloos (chu) schaarde zich in prin cipe achter deze gedachtengang. Met de stemmen van A. Hoogesteger A. dc Kraker, M. de Witete (allen sgp) en Joh. Tramper (chu) tegen werd het verzoek afgewezen. Van de zes woningen Bosseweide en zesentwintig woningen Schoolstraat, die aan de gemeente toebehoren, zijn er respectievelijk vier en éénentwintig nog niet voorzien van een doucheruimte. Een aantal huurders hebben bij herha- pectieveüjk 1260 en 576 m2 bouwter rein verkocht. Hierop worden het dorps huis en het wijkgebouw gebouwd. De aanbestedingen zullen nog deze maand plaatsvinden. huis en het aanbestedingen Aan de zuidelijke zijde van de Lange- weg zal een trottoir worden aangelegd, terwijl ook een gedeelte van deze straat zal worden herstraat. De raad stelde hiervoor een krediet van ruim 3000,- beschikbaar. Het verzoek van het comité toetsing onwenselijkheid landbouwschap werd afgewezen. De raad wenste in deze geen precedent te scheppen en verwees het comité naar het bestuur van het dorpshuis, teneinde daarbij op zijn kos ten een lokaliteit voor de beoogde stem ming te huren. Na ingewonnen advies van de inspec teur voor de volkshuisvesting werd de woning Haagdijk 13 onbewoonbaar ver klaard. De Julianastraat en de Industriestraat zullen aan één zijde van bomen worden voorzien, terwijl aan de Julianastraat nabij de Ambachtsstraat en op de hoek Fortrapastraat-Goesestraatweg even eens heesters zullen worden geplant Het besluit, dat 'n bestemmingsplan ten oosten van de bebouwde kom in voor bereiding is, werd opnieuw genomen, terenjl een vluchtige blik op het eerste schetsontwerp kon worden geworpen. Machtiging werd verleend enkele per ceelgedeelten bouwland aan de Schoor- kenszandweg te verhuren, waarbij een perceel aan de gebr. Allemekinders werd toegewezen. De rondvraag leverde nog enkele zaken van wegenonderhoud, afscheiding van wegen, beplanting en dergelijke op. Diocesaan pastoraal beraad bijeen Priesterraad niet haalbaar Hot diocesaan pastoraal beraad van het bisdom Breda, hot beleidsorgaan van priesters, religieusen en leken, is deze 'eek voor de vierde keer bijeengekomen, let stond onder leiding van bisschop H. Jrnst. Het beraad heeft zich beziggehou den met de oprichting van een diocesane charitasinstelling en van soortgelijke in stellingen streeksgewijze. Ontwerp-regle- menteii hiertoe werden niet overgrote meerderheid aangenomen. Sinds 1 januari 1965 kent het bisdom parochiële charitasinstelingen, bedoeld als een gemoderniseerde voortzetting va.n de armbesturen. In de sedertdien ver streken drie jaren is de behoefte geble ken aan een activiteit op bredere schaal. Daarin willen de diocesane en regionale instellingen voorzien, mede om de ver schillende maatschappelijke instellingen naar behoren te kunnen'steunen. Veelal zullen de regionale instellingen in hun grenzen daarom samenvallen met die van organisaties op sociaal-charitatief terrein. Het diocesaan pastoraal beraad ging ak koord met de oprichting van een finan- de jaarlijkse begroting, balans en exploi tatierekening. Hij zal kunnen adviseren inzake de verwerving van de benodigde middelen en inzake een doelmatige admi nistratieve organisatie. De leden zul en worden benoemd voor ten hoogste twee periodes van vier jaar. Een ander financieel aspect is de omzet ting van het zogenoemde .cathedrati- cum'. Tot dusver ontving de bisschop in komsten uit kerkelijke functies, zoals toediening van het vormsel, een wijze van financiering die niet meer als van deze tijd wordt geoordeeld. Daarom besloot het beraad jaarlijks een vaste bijdrage aan de parochies te vragen van drie cent per parochiaan. De totale Inkomsten blij ven vrijwel gelijk. Het voorste! tot oprichting van een pries terraad, waarover de vergadering zich •orige keer reeds zeer kritisch uitsprak, cord teruggenomen. We! gingen de ge dachten naar een commissie ter beharti ging van het welzijn der priesters. De agendacommissie ontving de opdracht, hierover voor de volgende vergadering een nieuw ontwerp gereed te maken. In mei eindigt de zittingsperiode van het beraad in de huidige samenstelling: reeds nu hielden afgevaardigden zich be zig over de wijze van werken en over de samenstelling van het beraad. Nauw digen, die zonodig ook van buiten het bisdom kunnen komen. De oprichting houdt verband met de groeiende proble men rond de financiering van bisdom en parochies. De nieuwe raad zal de bisschop advise ren bij het beheer van roerende en onroe rende goederen en bij het opstellen van NED. HERVORMDE KERK Beroepen te Werkendam (vac. A. de Bruyn) C. Batenburg te Vriezenveen. Beroepen te Groot-Arruners H. Veld- i huizen, kand. te Bilthoven. Beroepen te Suawoude (toez.) G. A. Zuidam te Nieuweroord. Beroepen te Haskerhome en te Oudehaske (toez.) C. L. Verbaas te Monnikendam. Beroepen te Nieuw- Dordrecht J. J. Buskes te Broek in Wa terland. Beroepen te Andijk (c.a,), (toez.) J. B. Duk te Domburg. Aange- 1 nomen het beroep door de génerale synode tot zendingspred. op Oost-Java drs A. de Jong, kand. te Oegstgeest. Aangenomen naai- Vriezenveen (vac. A. Sjollema) (toez.) G. Jonkers te Ha- zerswoude. Bedankt voor Wanneperveen, Oudwoude-Westergeest en voor Rijk- Rijssenhout H. v. d. Beid te Beesd. Beroepen te Joure (vac. R. Bijl) (toez.) S. P. Nijdam te Amersfoort; te Wes- terhaar (toez.): J. H. de Vree te Slee wijk; te Benthuizen H. Veldhuizen, kand. te Bilthoven. Bedankt voor VlaardingenG. Bles- broek (toez.) en voor Schoonhoven (vac. H. Jonger dén)dr S. A. Noorde- graf te Oldebroék. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te Uithoorn (2e pred. pL)t J. Goldschmeding te Dussen; te Baar- land-'s-Gravenpolder: D. Averes. kand. te Osterwald (Duitsland); te Heemse (2e pred. pl.F. de Jong te Maasland, kandidaat A. J. G. Dronkert te Leiden kan geen verdere beroepen in overwe ging nemen. GEREFORMEERDE GEMEENTEN Beroepen te Haarlem C. Harinck te Utrecht. Bedankt voor Borssele A. Hoogerland te Werkendam. CHR. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te Zwolle (2e pred. pl.) M. de Boer te Amsterdam-Noord. verband hiermee hield het onderwerp f ,De opdracht van de kerk', waarover zes gespreksgroepen een uur lang overleg den. Het diocesaan pastoraal beraad kwam deze dag niet tot een uitspraak, maar toonde wel een duidelijk verlangen naar een verbreding van visie, met name naar een bezinning op de opdracht van de Kerk in de wereld van vandaag. Er is uitvoerig gediscussieerd over het al dan niet aantrekken van deskundigen om kernproblemen toe te lichten, over de wenselijkheid jongeren en niet-katho- lieken bij hel: beraad aanwezig te doen zijn, over de zorg voor missie en ontwik kelingswerk en over het aantal malen da.t men jaarlijks bijeen dient te komen. Over al dit soort verlangens zal de leden van het beraad de komende maand een vragenlijst worden toegezonden, waarna uit hun wensen een nieuw ontwerp-sta- tuut inzake de voortzetting van het dio cesaan pastoraal beraad kan worden sa mengesteld. Daarover, wordt ln de ver gadering van 15 mei een beslissing ge nomen. Voorlichting over verzekeren r\ I Nederlandse boer niet hoeft te wai nnprpn llnplpn Pen: Wlnvaat. ligging, grondsoort UGHZIC-Il .laten we hopen' vakkennis vo li i iy I een tegenwicht legen de ongunstige fac- /-»ry r\nnYMfTn toren. .Als Wij het er niet voor kunen A'LL/L l/trUf CliiCX doen, kunnen zij het er elders ook met voor doen', zo meende hij. KAMPERLAND De afdeling Noord- De heer De Wolf meende, dat het al Beveland van de Zeeuwse CBTB heeft, dan niet mogen verzekeren op Noord- zicli donderdagmiddag beziggehoudeni Beveland geen rol speelt en wees er met de moeilijke situatie in de landbouwde bezoekers op, dat de loonlrekken- en met een onderwerp van heel ande- den. 70 pet van de beroepsbevolking re aard: verzekeringen. Voorzitter A.ivoor heel wat verzekerd is. terwijl de Zandee ging in zijn openingswoord in boer dat veel minder is. Hij ging met op bet sombere perspectief voor de de aanwezigen een aantal verzekeringen landbouw, van de kant van de. lieer W. na en berekende, dat het voor de. de Wolf, eeonomiseb-soeiaal vuorlieb-1 boer 140U,- meer zou kosten zich tegen ter hij de Zeeuwse CBTB. kreeg het op een zelfde basis tegen die zaken kleine gezelschap aanwezigen in hotel! te verzekeren, waartegen een vakarbei- Kamperduin' te Kamperland voorlirh-i der A verzekerd i: (W) - Met vrolijkeI gekomen om met groot enthousiasmei woord gaf aan de heer P A. Wielema- i feestelijke hoofdtooi naar .hun' juf te zwaaien. De juf is ker. De bruid ls kleuterleidster aan de ;n twintigtal kleuters mejuffrouw J. E. Cevaal die m del Prinses Margrietschool ln de Schelde- reageerde de heer Van Fraassen, die'uit Vlissingen naar Serooskerke (W) hervormde kerk te Serooskerke het ja-1 stad. (Foto PZC) De heer Sandee constateerde.- dat er dit jaar ondanks de gunstige pro- duktie en de gang van liet werk de boeren zich onbehaaglijk en zelfs be dreigd voelen. Erger dan het vraag stuk van de overproduktle van aard appelen .altijd wel een grillig ge was' vond hij de algemene ten dens tot overschotten en prijsdalin gen. e Noordbevelandse CBTB-voorzitter voorzag, dat de arbeid nog steeds duur der wordt en door kapitaal moet wor den vervangen, dat ook de grondprijs hoog blijft ,we kunnen er in ons ge bied over meepraten' en meende, dat dit vooral voor jonge agrariërs een moeilijk punt is. Hij hield de vergade ring voor: .Reken maar niet op goed kopere grond, want ln Zeeland zal het .uitkopen.' door industrievestigingen zich nog wel blijven voordoen. Reken ook niét op een fiscaal milder klimaat, want ook al wordt er wal bijgeschaafd, in de politieke sfeer is hoogstens sprake van woorden'. Toch meende de heer Sandee. dat de co's tegen de premies moeten worden afgewogen. De indruk van de heer De Wolf was. dat men zich in de agrari sche sector weieens teveel verzekerd heeft tegen de risico's, die men gemak kelijk kan dragen en dat minder heeft gedaan bij moeilijke risico's. .Bekijk de mogelijkheden, die u heeft tot pre mie-betalen en weeg daarna af over welke risico's u ze hét best kunt sprei den'. zo hield hij de vergadering voor, waarbij hij aantekende, dat met name verzekeringen tegen de risico's voor ar beidsongeschiktheid, tegen het overlij den van dc man en voor een uitkering na pensionering van belang zijn. Op deze Inleiding volgde een discussie. In liet huihoudeiyic deel van de bij eenkomst had secretaris II. Leen- dertse in zijn jaarverslag onder meer gewag gemaakt van de .rede lijke rgks vergoeding en' aan de door perevuur gedupeerde fruittelers op Noord-Be.veland en had hij meege deeld, dat het aantal leden van de afdeling nu 48 is. Bij de bestuurs verkiezing werden de lieren J. de Looft te Geersdijk en II. Leendert- se te Knmperland herkozen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 8