NEDERLANDSE SCHAATSENRIJDERS ZIJN NU WEER HELEMAAL TERUG UITSLAG 1500 m Verkerk goud, Schenk zilver Verkerk achter Maier op 10 km Favoriet voor Göteborg Vlissingen koopt zeventiende eeuws portret De Ruyter MASSALE BOYCOT BEDREIGT OLYMPISCHE ZOMERSPELEN GOUD VOOR NOORSE DAMES OLYMPISCH PROGRAMMA Herbegrafenis verdronken Urker visser VAN DE VHDE UW DRUKKER 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 17 FEBRUARI 1968 VLISSINGEN Voor 6000 to taal kan Vlissingen twee zeven- tiende-eeuwse schilderijen kopen, het portret van Michiel de Ruyter en het portret van Annetje van Gelder, zijn derde vrouw. B en w stellen de raad voor, gezien de grote historische waarde van deze stukken ook voor de gemeente Vlissingen. te kopen van de heer K. Huibregtse te Leiden. De schilderstukken zijn gesigneerd en gedateerd door Hendrick Berck- man in 1660. GRENOBLE (ANP) l>e Olympische Zomerspelen worden door een mas sale boycot bedreigd na de beslis sing van het internationale Oympi- sclie Comité in Grenoble om Zuid- Afrika toe te laten tot. de spelen In Mexico-stad In oktober aanstaan- de. Verscheidene Afrikaanse landen hadden reeds gedreigd hun atleten niet naarj Mexico te sturen als Zuid-Afrika zou worden toegelaten. Ook doen hard-j nekkige geruchten de ronde dat Rus-' land zou wegblijven als Zuid-Afrika alsnog aan de spelen zou deelnemen. Zoals bekend domineren de Russische en de Amerikaanse atleten de spelen GRENOBLE Vlak bij Grenoble in de Salie des fêtes' te Eybans hield gisteren het Nederlands Olympisch Comité een receptie ter ere van de successen, die schaatsenrijdsters en -rijders in de afgelopen dagen hadden behaald. Op die receptie natuurlijk de Nederlandse schaatsmeisjes en -jongens. Een ontspannen Ard Schenk: ,Ik ben er van af'. Voorts Jan Bols, Kees Verkerk en Peter Nottet, die vandaag nog in een fel Olympisch) duel zijn gewikkeld op de 10.000 meter. Ze waren gauw weg, de drie, maar niet voordat ze van minister Klompé hadden gehoord: .Be dankt. Jullie waren onverzettelijk' De minister van sportzaken had de juiste woorden gesproken. De gehele Ne derlandse kolonie en er waren er nog al wat was inderdaad kapot van vreugde over de inzet en de successen van onze Nederlandse schaatsenrijders op de 1500 meter. Het goud van Kees Verkerk, behaald in een nieuwe Olym pische reeordtyd van 2.03.4 en het zilver van Ard Schenk, veroverd In de tweede van de 27 ritten, die gisteren op deze afstand werden verreden, in een tyd, die stand hield tegen alle buitenlanders: 2.05.0. Alleen de Noor Ivar Eriksen kon die 2.05.- egaliseren, niet verbeteren. Wat zag het er somber uit na Oslo, na die neergang op Bislet, waar de Noorse triomfliederen als een uitdaging in de oren klonken. Die uitdaging hebben onze schaatsers aanvaard. Ze hebben niets gezegd. Kees natuurlijk wel, maar voor zijn doen was h)j bijzonder karig. Ard had er geen woorden voor. Als hij wat zei kon nie mand hem peilen. Zijn vader niet, zijn moeder niet en zijn coach niet. Niemand. Ard is precies het tegenovergestelde van Kees. Wie de Noordhollandse Ard kent van de mensen uit de streek, waar Ard Schenk geboren en getogen is, weet, wat deze jongen dacht. Met welke voor nemens deze schaatsenrijder via. Davos naar Grenoble en via. Grenoble naar Göteborg is toegegroeid. Tegenslagen Ard Schenk lijkt in de schaatssport altijd tegenslagen te moeten incasse ren. Er is altijd iets. In Deventer 1966, toen hij Europees kampioen werd, was die val van Kees Verkerk op de 10.000 meter ergens een soort devaluatie van die titel, hoewel de kenners wisten, dat Kees Verkerk viel, omdat hij teveel gaf, omdat hij te diep greep in zijn energiereserves. Enkele weken later in datzelfde jaar 1966 had Ard Schenk in Göteborg de wereldtitel voor het grijpen, zo groot was zijn voorsprong na de eerste dag. Toen kwam de dooi en de vergissing van de ijsmakers te laat de invloed op het ijs te onderkennen. Ard ging er aan kapot. Het ijs was weer goed, toen Kees reed en Kees werd wereldkampioen met Ard op de tweede plaats. Het jaar daarop ln Lahti, viel de Noord hollander bij het uitkomen van de laat ste bocht op de 500 meter tijdens de Eu ropese kampioenschappen. Op Bislet werd hij door Fred Anton Maier tijdens de wereldkampioenschappen gehinderd op de sprintafstand. Het overrijden kostte Ard Schenk teveel! energie. Hij plofte in elkaar op de 5000 meter. Ik heb aan die dingen gedacht, toen ik. Ard Schenk daar zas staan op de baa" van Grenoble, toen Kees Verkerk reed. Hij stond daar doodstil, gereed om een nieuwe teleurstelling te accepteren. Hii keek alleen maar naar die klok. die onverbiddellijke cijfers. Toen hij wist. dat hij geklopt was. dat het goud voor Kees zou zijn en het zilver voor hem reed hij weg. Uit zijn eenzaamheid van daan naar de werkelijkheid. Hü reed naar de kleine Kees Verkerk. Ard houdt er niet van. Geklopt is geklopt. Akkoord, accepteren, maar in jeze'f z*zfren: wat kan ik er aan doen in Gote*"'-? den Verkerk niet bedreigen en hielden ternauwernood of net niet gelijke tred met Schenk. Denk aan Magne Thomas sen, in Davos goed voor een nieuw we reldrecord, nu beslissend geslagen door onze landgenoten. Denk aan Stiansen, die zelfs een halve seconde tekort kwam aan de tijd van Ard Schenk. Denk aan de klassementsrijders, die niet op deze af stand startten. Aan Fred Anton Maier en Per Willyy GuttormsenWat voor een enorme tijdwinst zouden deze niet moeten maken op de 10.000 meter om het verlies op 500 en 1500 meter goed te maken... Tegen een Verkerk in deze vorm is dat volkomen uitgesloten, tegen Ard Schenk praktisch onmogelijk. Neen de vooruitzichten van een Nederlandse triomf in Göteborg zijn bijzonder goed geworden. Na Oslo is het herstel geko men. Op een wijze, die maar heel weini gen zullen hebben venvacht. De Olympische 1500 meter zo succes vol voor Nederland verlopen, heeft voor Göteborg heel wat dingen duidelijk ge maakt. Het zal een strijd worden daar tussen Noren en Nederlanders. Tussen Maier, Thomassen, Guttormsen en Stian sen en Verkerk, Nottet en BolsDe uitslag zal anders zijn dan in Oslo. Heel anders. Daar kunt u van opaan Loting Dp loting volgt: 1 de 10 kilonieter is als Fred 1 Valeri Lavrouskin, Rusland Anton Maier, Noorwegen. 2 Jonny Nilsson. Zweden Gyoergy Ivankaï. Hongarije. 3 Renato de Riva, Italië Kees Ver kerk, Nederland. GRENOBLE Een overgeluk kige Kees Verkerk heft juichend beide armen omhoog, staande voor het scorebord, dat de suc cessen van de Nederlandse schaatsploeg toont. Kees verover de het goud, terwijl Ard Schenk het zilver cij het gedeeld met de Noor Ivar Eriksen op zijn 4 Hermann Strutz, Oostenrijk Yos- hiaki Dmachi, Japan. 5 William Cox, VS Paul Enock. Ca nada. 6 Günther Traub, West-Duitsland Kimmo Kosklnen, Finland. 7 Jouko Launonen, Finland Johnny Höglin, Zweden. 8 Giancarlo Gloder. Italië Francois Perrenoud, Frankrijk 9 Peter Nottet, Nederland Jürgen Traub. West-Duitsland. 10 William Lanigan, VS Hirofumi Otsuka. Japan. 11 Per Willy Guttormsen, Noorwegen Robert Hodges. Canada. 12 Anatoli! Machkov. Rusland 0rjan Sandler, Zweden. 13 Stanislav Seljajin, Rusland Magne Thomassen, Noorwegen. 14 Raimo Hiëtala, Finland Jan Bols, Nederland. Kunstrijden Het goud op lief, onderdeel kunstryden heren is vrijdagavond behaald door de Oostenrijker Wolfgang Schwarz. Zilver was voor de Amerikaan Tim Wood, brons voor de Fransman Patrick Pera. Terug Nederland is terug aan de top. De 1500 meter, nog altyd de sleutelafstand van het klassementsduel al willen velen anders zeggen tegenwoordig werd beheerst door deze twee, die in Oslo faalden, maar er In Göteborg weer by zullen zijn. Vergis u niet In liet belang lan deze Olympische triomf. In de goede tijden, die ook Peter Nottet en Jan Bols (een heel grote voor een misschien wel zeer naaste toekomst) op deze 1500 meter maakten. Bekeken vanuit het klassementsrijden, dat volgende week in de Zweedse haven stad weer aan de orde komt. mogen ook dit successen van de bovenste plank ge noemd worden. Vergelijk ze met de Noren. Zelfs de spe cialisten onder hen: Tveter, Eriksen kon- GRENOBLE (ANP) De eindstand van de wedstrijden op de 1500 meter voor heren is: 1 en Olympisch kampioen (gouden me daille) Kees Verkerk, Nederland 2.03,4 Olympisch record): 2 (zilveren medail le) Ard Schenk, Nederland, en Ivar Eriksen, Noorwegen, 2.05.0; 4 Magne Thomassen, Noorwegen, 2.05.1: 5 Bjoern Tveter, Noorwegen, en Jonny Hoeglin, Zweden. 2.05.2: 7 Svein Erik Stiansen. 2.05.5: 8 Edward Matoesevitsj, Rus-' land. 2.06.1: 9 Peter Nottet, Nederland. 2.06.3: 10 Oerjan Sandler, Zweden 2.07.0: 11 Alexander Kertsjenko, Rusl., 2.07.02: 12 Valeri Kaplan, Rusland, en Ants Antson, Rusland, 2.07.2; 14 Jouko j Launonen, Finland, 2.07.5; 15 Giinterj Traub. W-Duitsland. 2.07.7; 16 Jan Bols; Nederland, en Olavi Hjellman, Finland, i 2.07.8; 18 Kimmo Koskinen, Finland. 2.07.9; 19 Richard Wurster, Ver. Staten 2.08.4; 21 Goeran Claessen. Zweden. 2.08.6: 21 Manne Lavaas, Zweden, 2.10 1; 22 Jürgen Traub. W-Duitsland, 2.10.2. 23 Wavne le Bombarde, Ver. Staten. 2.11.2; 24 William Lanigan, Ver. Staten en Raimo Hietala, Finland. 2.11.7: 26 Robert Hodges, Canada, 2.12.0; 27 Gior-1 gi Martos. Hongarije: 28 John Tipper. Eng., 2.12.4, 29" Georg: Ivankai, Hon garije 2.12.6: 30 Tadao Ishiata, Japan, 2.12.7: 31 Keichi Suzuki. Japan, 2.13.1:1 32 Giancarlo Gloder. Italië, 2.13.2: 33 Elio Locatelli, Itaië. 2.13.3: 34. Renato de Riva. Italië. en Roger Capan, Ver. Staten. 2.13.7:1 36 Michel Tehpemer. Frankrijk. 2.13.7i 37 Francois Perrenoud, Frankrijk, i GRENOBLE (ANP) Noorwegen heeft de gouden medaille gewonnen bij de 3 x 5 km cross country estafette skiën voor dames, die vrijdag ln Au- trans werd gehouden. De winnende ploeg bestond uit Inger Aufes, Baben Enger Damon en Berit Moerdre. De zilveren medaille ging naar Zweden, de bronzen was voor Rusland. GRENOBLE (ANP) Het programma voor de twee resterende dagen van de Olympische Winterspelen In Grenoble ziet er als volgt uit: ZATERDAG: Ski: 50 km wedstrijd ln Autrans. Schaatsenrijden: 10.000 m in Grenoble. Ski: slalom heren in Chamrousse. IJshockey: groep A: Amerika-Finland: Zweden-Tsjechoslowakije en Rusland- Canada. Groep B: Frankrijk-Japan en Noorwegen-Zuid-Slavië. ZONDAG: Ski: schansspringen in Saint Nizler. 20.00-22.00 uur- sluitingsceremonie Kees Verkerk start vandaag op de 10.000 meter ln de derde rit. Hij weet dan, wat Fred Anton Maier heeft I gereden in de eerste rit tegen de Rus Lavrouskin en heeft ook in zijn ach terhoofd de tijd, die Jonny Nilsson speciaal geprepareerd voor de 10 km heeft laten noteren. Eindelijk verkeert dus onze kleine vecht jas uit Puttershoek m de omstandigheid, die hij zo graag wil. Hij weet de tijden van zijn voornaamste concurrenten op deze afstand, waarop niet minder dan 28 deelnemers zullen starten. Een schaatsmarathon, die van acht uur in de morgen tot ongeveer half twee in de middag zal duren. Kees Verkerk heeft gisteren tot allerlei geruchten aanleiding gegeven. Wie hem niet kent, trapt daar levensgroot in wie hem wel kent, weet, dat dit een oorlogsvoering is van de Zuidhollander, die zo graag zijn concurrenten in het on gewisse laat. Kees Verkerk zou niet starten. De geruchten gingen door de Noorse radio en verschenen in enkele Nederlandse middagbladenMaar Kees wil eenmaal niets- liever dan ver warring zaaien. Hij start wel en zal een geduchte concurrent voor de Noren zijn. Optimistische Nederlanders in Grenoble zien zelfs goud in hem. Maar dan zal hij sneller moeten rijden dan Fred Anton Maier. de grote favoriet op deze 10 km... Peter Nottet gaat van start in de ne gende rit tegen de Westduitser Jürgen Traub, en Jan Bols zal de laatste rit mogen rijden tegen de Fin Hiëtala. ,Theo Middelkamp' naar de Omloop van het Volk VLISSINGEN Een ploeg van Theo .Middelkamp zal deelnemen aan de Om loop van het Volk, welke klassieker op 2 maart mot start en finish in Gent wordt gehouden. Theo Middelkamp en de Wielerclub Maastricht zyn de enige van de 24 Nederlandse ploegen die had den ingeschreven, die ook aan de wed strijd mogen deelnemen. In totaal was met 1000 renners inge schreven, van hen mogen slechts 150 renners aan de start verschijnen. De Omloop van het Volk gaat over 130 ki lometer en het was dit jaar voor het eerst dat alleen met ploegen kon worden ingeschreven. Het team van Theo Mid delkamp, dat onder leiding zal staan van Ben Mulder, is als volgt samenge steld: Kees Rentmeester, Ovezande; Wim de Wilde, Oudelande; Ko de Vrie- j ze, Souburg: Johan de Smet, Hansweert; Leon Schrauwen, Ycrseke en Waldv van Campen, Hulst. NIEUWLAND-MIDDELBURG Vandaag (zaterdag) speelt NieuwlandI een vriendschappelijke wedstrijd tegen Middelburg I. Deze wedstrijd, die om twee uur begint, wordt te Nieuwland gespeeld. Lufthansa krijgt wél derde vlucht over de pool gen voor een derde vlucht naar Toldo over de Pool. Dll resultaat is verkregen door een Duitse luchtvaartdelegatie, die vorige week ln Japan besprekingen heeft gevoerd. Op de zuidelijke route zal de Lufthan sa voorts de Japanse stad Nngoya ln haar dienst mogen opnemen. In ruil hebben de Japanners voor Japan Air Lines het recht verkregen om op Frank fort le gaan vliegen. In november jongstleden kreeg een Ne derlandse delegatie van de rijkslucht vaartdienst in Tokio nul op het request. De delegatie had ten behoeve van de KLM aangedrongen op een derde vlucht de pool, vergunning om op Osaka GRENOBLE Een grandioos Olympisch schaatsfeest is het gis teren voor ons land geworden. Goud voor Kees Verkerk op de 1500 meter 2.03.4 en zilver voor Ard Schenk, 2.05 die dit metaal eveneens zag gaan naar de Noor Ivar Eriksen. Kees Verkerk en Ard Schenk, ze stonden scherp voor deze 1500 meter. Enkele jaren lang was deze afstand een onbetwist Neder lands domein geweest en nu in dit seizoen hadden de Noren die he gemonie aangetast. Magne Thomassen had het wereldrecord overge nomen van Kees Verkerk en dat moest gewroken worden. Ard Schenk, hij zou het spoedig weten, i niet. .Stiansen moet nog komen en Ka- omdat hij reeds in de tweede rit moestplan en Höglin... uitkomen tegen één van de gevaarlijkst j Ze moesten nog komen lijkende concurrenten, de Rus Matouse- witsj. Ard Schenk reed als in zijn bes- te dagen. Hij had zich helemaal inge steld op deze afstand. Hij wilde niet uit. Grenoble weg zonder een medaille, i Hij moest en zou winnen van deze Rus. Ard Schenk knokte zich naar een voor-, sprong. Zijn lange sterke slag deed die j voorsprong in de voorlaatste ronde ver-! groten en toen de laatste 400 meter De lange Noordhollander, stond enke le ritten later eenzaam op de baan, de blik gericht op de klok. Hij zag Kees Verkerk niet rijden. Hij zag alleen die klok. Hij wist dat Kees Verkerk hem zou kunnen onttronen. Juist Kees, die er zo op gebrand was revanche te nemen op Thomassen, maar ook gebrand was od Olympisch goud. Ard Schenk zag die cijfertjes verspringen. Hij zag de tijd van Kees 2.03.4 en wist, aat alleen zilver hem nog ten deel kon vallen... inderdaad. Maar geen van de drie zou tijden van Kees en Ard kunnen beteren. Hoewel ze er dicht bij kwa men. Jonny Höglin een gevaar lijke klant voor Gotenburg ging het laatst rechte eind nog op als allersnelste. Daar kreeg hij plotse ling lood ln de benen, zoals hij later zou zeggen 2.05.2 en Svein Erik Stiansen, de laatste hoop van de No ren. kwam eveneens van ellende om, toen de laatste 400 meter voor hem lagen... Toen eindelijk kwam de grote, ontspan ning. Toen konden Kees en Ard lachen. Zien mee laten tronen, naar al die felukklge Nederlanders op de tribunes, ie niet ophielden te zingen, te juichen. Vader Schenk sloot Ard en Kees aan zijn brede borst. Gouden Kees en Zil veren Ard, ze hadden het druk.... Ze hadden de hegemonie hersteld, de Ne derlandse hegemonie op de 1500 meter. en het terugtrekken van Rusland zou de aantrekkelijkheid ervan ten zeer ste devalueren en tevens de animo voor verdere Olympische Spelen in gevaar brengen. De president vim het Olympische orga nisatiecomité in Mexico-stad, Rami rez Vasquez. verklaarde ten volle achter dc beslissing van het inter nationale Olympische comité te staan De Engelse ochtendbladen waren ln hun readier unaniem van mening dat de beslissing van het IOC over de kwes tie Zuid-Afrika tot ernstige conse quenties voor de aanstaande- en toe komstige Olympische Spelen kan lei den. De .Daily Express' sprak van een ,ex- posieve beslissing'. ,De houding van de Afrikaanse en Oosteuropese lan den kan beslissend zijn over het wel en wee van de Olympische Spelen, nu en in de toekomst'. Driehonderdste slachtoffer l'RK (ANP) Vrijdag is het stoffelijk overschot van één der opvarenden van de Urker kotter, de Maartje, die vorig jaar op de Noordzee is vergaan, op Urk herbegraven. Enige maanden ge leden is het op de Wadden gevonden stoffelijk overschot te Harlingen be graven zonder herkend te zijn. De burgemeester van l'rk heeft na veel speurwerk later kunnen vaststel len dat het hier T. Romkes betrof, die in de bewuste week als invaller was meegegaan met de Maartje, de UK 58. In verband met de jaarlijkse biddag voor de visserij is de gehele Urker vloot deze week binnengebleven. De jaarlijkse biddag op de tweede woensdag van februari is deze week voor de 120ste keer gehouden. De biddag is ingesteld na een grote ramp, die de Urker vloot destijds trof. Sinds 1S16 rijn er tot op heden, voor zover bekend, ongeveer 300 Urker vissers op de Noord zee verdronken. De namen van deze vissers zijn op marmeren platen ver meld rond de plaats waar begin mei een vissersmonument zal worden ont huld. De onthulling van het monument zal plaatsvinden enige dagen voor de herdenkingsfeesten die op Urk worden gehouden ter gelegenheid van het dui zendjarig bestaan van Urk. Deze her denking wordt gevierd in de week van 20 tot 25 mei en voorts iedere zaterdag tot 28 september. Wachten En toen begon het lange, lange wach ten. Je kon het de jongens aanzien, die spanning. ,Dit is het ergste' zei Kees, ,dat zitten, niets er meer aan kunnen doen en wachten...' ,Hier word je gek van' zei Ard, .jullie kunnen toch wel begrijpen, dat we nu echt geen zin hebben om te praten. Wij kennen die jongens, die daar nog moe ten rijden best. We weten wat ze kun nen op die 1500 meter'... En maar wachten. Luisteren naar tij den. In angst ritten. Wandelen in het park rond de ijspiste. Daar gingen ze Ard en Kees, twee angstige jongens en toch vol verwachtingen. De eerste Noorse aanval op deze twee scherpe Nederlandse tijden: twee Noren achter elkaar. Ivar Erik sen, erg jong nog, 19 jaar. Hij stortte zich als een hazewind op de Heden overleed te Rotterdam, zacht en kalm. mijn innige en lieve, zorgzame vrouw, zuster, schoon zuster en tante MAATJE PIETERNELLA FRIDERICHS- VAN NIEUWENHUYZE op de leeftijd van 61 Jaar en 7 maanden. C. M. Friderichs Tholen, 16 februari 1968 Singel 64. De teraardebestelling zal plaatshebben op maan dag 19 februari, vanuit het verenigingsgebouw. Brugstraat 16. Condoleantle ln het verenigingsgebouw na afloop van de begrafenis. Geen bezoek Hij bleef eronder die Noor twee eerste ronden. Toen kwam die laatste 400 meter en hij viel terug. Niemand kon die fameuze snelle laatste ronde van Kees Verkerk evenaren. Niemand kon ook Ard Schenk benaderen op die laatste paar honderd meter. Ivar Eriksen finishte naast Ard Schenk op 1500 meter 2.05. Goed voor eveneens zilver, zoals later zou blijken. De tweede Noor Magne Thomassen i kersvers wereldrecordhouder. Hij faal-j de zoals verschillende van zijn voorgan- gers in de laatste ronde. De ronde, waarin dc Nederlanders sneller gingen en alle anderen kapot gingen op het schema, dat ze moesten rijden om Kees en Ard te onttronen. (2.05.1).: De tijd verstreek. De lijst van kanshebbers werd steeds kleiner. De zenuwen stegen ten top daar in dc catacomben van het ijsstadi on, waar slechts de monotone stem van de omroeper onbewogen de tijden registreerde. Björn Tveter 2.05,2. .Zie je wel' zei Kees .we rijn er nog Directie en personeel van NV Dekker te Papen- drecht delen met groot leedwezen mede dat ten gevolge van een noodlottig bedrijfsongeval zijn overleden de heren M. J. DE BACKER E P. TEERHUIS Wij verliezen in hen medewerkers die ons bedrijf Kdurende vele jaren op voortreffelijke wijze heb- n gediend. Wij zullen hun nagedachtenis in hoge ere houden NV Dekker aannemersbedrijf. Papendrecht, 15 februari 1968. GRENOBLE Actie foto van Ard Schenk in zijn rit op de 1500 meter die hij reed (n de tijd van 2.05.0 hetgeen hem een tweede plaats opleverde. 2.14.4: 40 Masaki Suzuki, Japan. Mutsu- hiko Maeda, Japan, en Hermann Strutz, Oostenrijk. 2.14.8; 43 Geoffrey Stock- dail. Groot Brittannië. 2.15.6: 44 Erlch Korbel, Oostenrijk. 2.15.7: 45 Mlhali .Martos. Hongarije 2.15.8: 46 Peter j Williamson, Canada, 2.16 0: 47 Hans Rudi Widmer, Zwitserland, 2.16.1: 48 Franz Krienbuhl. Zwitserland, 2.16.3:, 49 Luvsank Dashnjam, Mongolië, en Coliln Coates Australië 2.16.7; 51 Il-Whan Lee. Korea. 2.T7.5: 52 Bujin Jalba, Mongolië, 2.18.0; 53 David Bo- dington, Groot-Brittannlë. 2.19.1. Heden overleed, onze geliefde moeder, groot- en overgrootmoeder ADRIAN A CORNELISSE weduwe van P. v. d. Putte, in de ouderdom van 92 jaar. J. v. d. Putte- de Visser C. v. d. Putte M. v. d. Putte- Louwerse P. v. d. Putte S. v. d. Putte-Cevaal J. v. d. Putte Klein- en achter kleinkinderen Middelburg, 16 febr. '68 Prooijenseweg 12. De begrafenis vindt plaats dinsdag 20 fe bruari 1968, om 12.30 uur op de algemene be graafplaats te Middel burg. Vertrek Prooijen seweg 12 om plm. 12.00 uur. Heden overleed, ge heel onverwachts, tot onze grote droefheid, onze lieve vrouw, moe der en oma APOLONIA OUDEMAN geboren 8chouwenaar op de leeftijd van 65 jaar. J. Oudeman Kinderen en kleinkinderen Wemeldinge, 16 februari 1968. Sluisplateau 16. De begrafenis zal plaatsvinden op maan dag 19 februari om 14.00 uur op de alge mene begraafplaats te Wemeldinge. Vertrek hervormd kerkelijk centrum om 13.30 uur. Heden overleed in het ziekenhuis Bergzicht te Goes, tot onze grote droefheid, na een lang durig, doch geduldig gedragen lijden, mijn innig geliefde man en onze zorgzame vader, behuwd- en grootvader JAN TRAMPER ln de ouderdom van 68 jaar. Psalm 33 10 berijmd. Krabbendijke C. Tramper-Smit N. Kaan-Tramper J. Kaan A. Weststrate- Tramper J. J. Weststrate Temeuzen: G. Luteyn-Tramper M. Lutevn Kapelle: J Tramper M. Tramper-Brouwer En kleinkinderen Krabbendijke. 16 februari 1968 Verlengde Noordweg 5 De teraardebestelling zal DV plaatshebben op dinsdag 20 februari, vanuit het cultureel centrum, Noordweg Vertrek 12.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 6