Nieuwe veertarieven: 1 maart Hoeveel het nu allemaal kost BILT I Kraanbak kapseisde: j 1 dode en 2 I vermisten Nieuwe industriehal Croon - Middelburg 2 GS: ,GEEN ANDERE WEG' VERLIES VEREN '66:8 MILJOEN RESTITUTIE VEERBOEKJES GOEDEREN'i GS WILLEN f 50.000 GEVEN VOOR CULTUREEL GEBOUW IN AXEL ALMANAK Ei-die-poes! Middelburgse gewond bij aanrijding Carnavalviering te Middelburg Dürrenmatt, ,Die Physiker' Mr Drijber verrichtte opening Noodzaak snelle ontsluiting klein- industrieterrein FUIK VOOR DUBBELDEKKER IN KRUNINGEN BIJNA KLAAR HIPI, VERWACHT... PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 16 FEBRUARI 1968 VERHOGING MET 30 PROCENT MIDDELBURG Met Ingang van vrijdag 1 maart a s worden de met 30 procent verhoogde veertarieven over de Westershceldediensten van kracht. Aldus hebben ged. staten van Zeeland, zo delen zij de provinciale staten mee, in hun vergadering van 29 december vorig jaar besloten. Er is voor dit college geen andere weg. Bij hun motivering laten de gedepu teerden weten, dat zij de motie, die de staten in hun vergadering van 15 december vorig jaar over deze tariefsverhoging aannamen, op 18 de cember daarop ter kennis hebben ge bracht van de minister van verkeer en waterstaat en van de tweede ka-i mer. Na de beantwoording (op 19 de- cemb'er) van schriftelijk door's tweede-kamerlid drs Th. J. Wes- 5 terhout gestelde vragen, in welk 5 antwoord de minister van ver- keer en waterstaat een verhoging!5 van de veertarieven met 30 pro- E cent gemotiveerd bleef achten.'5 heeft ae heer Westerhout op 21 december een motie ingediend bij s de tweede kamer, waarin de ver-]s hoging van de tarieven ongewenst i S werd genoemd. De motie is, zo-IjS als bekend, door de tweede ka- mer verworpen. Daarmee ver dween. aldus het college, de laat ste mogelijkheid om de vermin dering van de rijksbijdrage in de i exploitatietekorten van de veren j ongedaan te maken. .Wij hebben hieruit', aldus delen gsi; mep. moeten vaststellen, dat er voor de provincie geen andere weg meer!" overblijft dan die van de tariefs-); verhoging'. In deze tarieven zijn voor inwoners'! van Zeeuwsch-Vlaanderen geredu- ceerde meervaartenkaarten en jaar- abonnementen opgenomen. nen worden, geldt het dubbele deze bedragen. Extra reizen per uur zijn voor hierboven genoemde drie categorieën veerboten: 200. 350 en 550. MIDDELBURG lTit de jaarstukken MIDDEI.BL'RG Op 1 maart (als de de provinciale stnomhootdiensten Zeeland in 196B blijkt, dat het totaio1 verlies over dat jaar voor de Wester- scheldeveren ruim f 8 miljoen heeft be dragen tegenover een raming van f 7.459.000. De ■ervoersopbrengst e n "'oen. terwijl bib i. Voor de exploitatie van "de ƒ3.76 miljoen, "terw raamd was. Voor de schepen is in totaal f 9.5 miljoen besteed. Vanaf 1 maart worden de volgende veertarieven voor de Westcrschelde- diensten als volgt: Kinderen beneden 4 jaar njhH Kinderen van 4 tot 10 jaar o.25 Idem, retour Vlis3lngen-Breskens 0.50 Idem. jaarabonnementen voor inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen 3*. Personen van 10 jaar en ouder f 0.50 Idem. retour Vlissingen-Breskens 10-vaartenboekjes, cq -kaarten voor personen 3.' Jaarabonnementen voor inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen 3, Kaarten voor scholieren en werknemers 3,50 Motorrijwiel of scooter o,75 veertarieven ingaan) zullen lie nog in omloop zijnde 10- en 20- aartenboekje* van de Westersclielde- veren hun geldigheid verliezen. De gelegenheid bestaat hjj de kaartver kopers van de provinciale stoomboot- diensten hij aankoop van een nieuwe kaart tot uiterlijk 1 september aan staande restitutie te verkrjjgen voor! de restantwaarde van een ongeldig; geworden 10- of 20-vaartenkaart (-boekje). Verder is nog van belang te weten, dat E het vervoer van personen tevens om- vat het vervoer van fiets, bromfiets. kinderwagen, invalldenwagen zonder kenteken, met of zonder hulpmotor. Legitimatiebewijzen met bijbehorende 3 jaarabonnementen voor Inwoners van 3 Zeeuwsch-Vlaanderen zijn uitsluitend 3 verkrijgbaar op de gemeentesecreta- E rie van de woonplaats. Kaarten voor E scholieren en werknemers zyn ver- S krijghaar bij de agenten op de plaat- 2 sen van afvaart. MIDDELBURG Ged. Staten van Zeeland stellen de staten voor om een subsidie van 50.000 te verlenen voor de stichting van een cultureel gebouw te Axel. Gs willen het bedrag halen uit het fonds voor de ontwikkeling van Zeeland. Zij laten de staten weten, dat met een dergelijke bijdrage de finan ciële positie van Axel het toelaat om het project te realiseren. Het gebouw zal onder andere omvatten: een toneelzaal met 400 zitplaatsen, een toneel van 15 brj 8 meter, een voordracht- tevens vergaderzaal met een capaciteit van 120 personen, een vergaderzaal voor 60 personen en een royale foyer met garderobe. De investeringen worden geraamd op 894.000. Gs voegen êr nog aan toe, dat Axel tot voor kort over een goede accommoda tie, te weten het gebouw ,Het Centrum' beschikte, maar dat dit een andere bestemming gekregen heeft. Thans ontbreekt een andere voorziening in Axel. Gs menen, dat er naast het culturele gebouw in Terneuzen plaats is voor voor zieningen in andere woonkernen, die dan weliswaar eenvoudiger van opzet zijn. Gs letten daarbij mede op de voortgaande industriële ontwikkeling van de Zeeuws-Vlaamse kanaalzone, die een goede begeleiding op het gebied van woon- en leefklimaat vraagt. In de afgelopen jaren verleenden de staten meerdere malen dergelijke bijdragen voor andere Zeeuwse projecten. Ook voor het goederenvervoer zijn de tarieven vermeld. Voor goederenvervoer tot en met 10 kg, is het tarief 50 cent en voor meer dan 10 kg tot 25 kg een gul den. Voor expresgoed (wanneer de aangeboden goederen per eerste ge legenheid worden vervoerd) worden deze tarieven verdubbeld. Andere kosten: Opslagkosten: per zending per ka lenderdag of gedeelte daarvan: 25 cent: Rijwielstalling: per kalenderdag of gedeelte daarvan: 20 cent; Kennisgeving van aankomst: maakte kosten met een minimum van: 20 cent; Schrijfloon: voor het invullen van een vervoeradres: 20 cent. Extra reizen worden als volgt be rekend: 150 boven het normale tarief van de veerboot Prins Hen drik; 200 boven het normale ta rief van de veerboten Koningin Ju liana. Prins Bomhard en Dordrecht; 450 boven het normale tarief van de veerboten Prins Beatrix, Prinses Irene en Prinses Margriet. Voor extra reizen voor het vervoer van vaste, vloeibare en gasvormige stoffen, die gevaarlijk zijn of kun- Karretje, bijv. achter fiets Motorrijwiel of scooter met berijder 20-vaartenkaarten alsvoren 20-vaartenkaarten voor inwoners van Zeeuwsch-\ houders van jaarabonnementen 0. 1,25 12,50 ƒ10,— Slachtoffer val van brug Sas van Gent overleden SAS VAN GENT In het Sint-Eliza- bethziekenhuis in Sluiskil is donderdag middag de 25-jarige ongehuwde timmer man A. H. M. van der Borgt uit Bergen op Zoom overleden. De man is woens dag tydens werkzaamheden in Sas van Gent aan de in aanbouw zynde brug over het kanaal Gent-Terneuzen uit het be dieningshuis gevallen en op een daaron der gelegen ponton terechtgekomen. Sinds de brugwerkzaamheden in Sgs van Gent ziin begonnen, is dit het vijfde on- Seval. Btf drie van der- oden gevallen. (ADVERTENTIE) Inbegrepen Personenauto Motor of scooter met zijspan Bestelauto met een laadvermogen van ten hoogste 1,3 ton Drie- of vierwilige scooter Inbegrepen (Scootmobile) de Tractor zonder aanhanger bestuurder 2,50 Trekker zonder oplegger Motorcarrier Bakfiets Volksbusje Invalidewagentje met kentekenbewijs 20-vaartenkaarten alsvoren 25. 20-vaartenkaarten voor Inwonen van Zeeuwsch-Vlaanderen, houders van Jaarabonnementen -ƒ20, Lichte vrachtauto 1 Personenauto of tractor met 1-wielige aanhanwagen Bespannen wagen 1 bestuurder Takelwagen Vrachtauto met kaal chassis I 20-vaartenkaarten alsvoren 20-vaartenkaarten voor Inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen, houders van jaarabonnementen Zware vrachtauto Personenauto of tractor met 3- of meerwlelige aanhangwagen Wegenwals Combine (ongeacht afmeting) Dorsmachine Landbouwwerktuig Bulldozer, grijper of gemechaniseerde maadschaop Personenauto met dolly (met voertuig daarop) 20-vaartenkaarten alsvoren 20-vaartenkaarten voor Inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen. houders jaarabonnementen bestuurder 5,50 50.- Inbegrepen Vrachtauto met aanhangwagen Trekker met oplegger Torenkraan Toeristentrammetje (locomotief met aanhangwagens) bestuurder T, Personenauto, tractor of trekker met meer dan 1 aanhangwagen 1 20-vaartenkaarten alsvoren 70, 20-vaartenkaarten voor Inwoners van Zeeuw-Vlaanderen, houders jaarabonnementen 65,— Autobus (ingericht voor het vervoer van meer dan 8 personen zonder de bestuurder) met de bestuurder7, 20-vaartenkaarten alsvoren 70, 20-vaartenkaarten voor Inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen, houders jaarabonnementen 65, üiiiiiiiiiiniiiiiiiiiimiiiiiiimiiiiniiiiiiii iiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiü in geval van storing, is voor de abonnees op onze servicedienst dit weekend beschikbaar: de heer J. Kusse, Sloehavenstr. 5, N\v- en St-Joosland. Telefoon 01182-506. Leeuwse In Kortgene staat geen gymna sium (een hele zorg minder, zoals de aandachtige lezertjes van de PZC wel weten) maar ze worste len er tóch met klassieke proble men. We ontvingen een verhaal van een achtenswaardig man uit het Noordbevelandse dorp, hande lend over zijn jeugdige kater. Het beest heet Oedipus, is kortgele den het vrijerspad opgetrokken en ziin bruid heet Iocaste. als u ex clusief begrijpt wat wij bedoelen. De kater heeft zich inderdaad aan de ouderlijke macht onttrokken en weet niet meer wie zyn mamma was, in alle onschuld is hij er zelfs mee getrouwd. Ei. die poes.' De achtenswaardige man uit Kort gene meldt ons nu dat zijn ka tertje enkele dagen na zijn eerste hefde reeds echtscheiding aan vroeg omdat hij de poes van de buren zo liet vond. Het tweede huwelijk werd kort daarop ge sloten. ,Het leest ueet helaas met dat hij zijn eigen zuster heeft ver worven'. zo voegt onze lezer er bedroefd aan toe. De familiezieke kater het lonken niet moe heeft hiermee voor onoverzichte lijke toestanden gezorgd. Meneer is vader, broer en opa. en zijn kinderen zijn de kleinkinderen van hun vader en bovendien ook nog eens oomzeggertjes. .Wat moet 1 k doen in dit gevalT' vraagt ons de heer var Kortgene benard. Hij krijgt namelijk de poezen regelmatig te eten en is met klassiek gevormd. Niets doen meneer. Heel stil blijven zitten en afwachten. Vooral nu het voor jaar nadert. Er is immers al ellen de genoeg. En maakt u zich geen zorgen om de gevolgenhet ka pitaal blijft immers in de familie. MIDDELBURG Bij een aanrijding in de Lange Delft ter hoogte van de Kóor- kerkstraat. is donderdagmiddag de Mid delburgse wielrijdster mej. H. B. gewond geraakt. Ztj sloeg meteen nadat ze rich ting had aangegeven linksaf zonder op het verkeer te letten. Ben achteropko mende auto, bestuurd door F. van 't W. uit Zoutelande kon de wielrijdster niet meer ontwijken. Mej. B.. die na de aan rijding rugklachten had. werd per am- bulance'naar het Gasthuis overgebracht, waar ze ter observatie is opgenomen. februari met een kinderoptochl optocht vertrekt 'a middags om twee uur vanaf de Alemanstraat en gaat vandaar de magistraatwljk in. De kin deren gaan prins Carnaval zoeken en zullen hem vinden in de nieuwbouw woningen langs de Staten!aan. Twee geluidswagens, vijf versierde wagens en minstens één muziekkorps nemen aan deze optocht deel. 'a Avonds wordt het feest voortgezet voor de volwassenen in het gymnastieklokaal aan de Rent meesterlaan. Deze avond begint om 8 uur en is alleen toegankelijk voor de leden van de wljkverenlging .Zuid Mid delburg'. ANTWERPEN Op de Schelde in de Schaar van den Ouden Doel, even over de Nederlands- Belgische grens is donderdag middag omstreeks half vier het kraanschip Triton' van de fir ma J. M. Dekker uit Papen- drecht gekapseisd en gezonken. Daarbij is één man verdronken, terw ijl twee mensen worden ver mist. Het slachtoffer is de 52- jarige M. de Backere uit Sluis. Onder de twee vermisten be vindt zich de 39-jarige machi nist D. Meeuwsen uit Vlissingén. Het kraanschip was ingeschakeld bij de aanleg van een strekdam. De kraan hielp by het overslaan van basalt keien en ardulnerblokken in Uchters. Verondersteld wordt, dat op een ge geven moment een te zware last weid getild en «lat er een verkeerde ma noeuvre werd uitgevoerd, waardoor het kraanschip, midden in de stroom kapseisde. Van de zeven opvarenden zagen er drie kans over te springen op de lichters. Twee kwamen in het water terecht en van hen verdronk de 52-jarige M. de Bachere. Zijn stoffelijk overschot kon later worden geborgen. De ander kon aan boord van een bak worden genomen. Twee mensen worden nog vermist. Het zijn de 39-jarlge machinist D. Meeuwsen uit Vlissingén, die in het kraanhuls zat toen hét ongeluk ge beurde, en de 48-jarige steenlosser P .Teerhuis uit Marken. Tot gister avond acht uur heeft men klopsig nalen uit het vaartuig ge hoord, daarna werd niets meer ver nomen. Kikvorsmannen trachtten een opening te maken in het vaar tuig, maar het reddingswerk werd ernstig belemmerd door het opko mend water. Drie gewonden bij botsing te Zevenbergen ZEVENBERGEN Donderdagmorgen om zeven uur op de Achterdyk te Ze venbergen is een pendelbusje uit Sint- Maartensdyk in botsing gekomen met een personenwagen. Hierbij werden drie mensen zwaar gewond. Het ongeluk ont stond in een een onoverzichtelijke bocht. Het pendelbusje werd bestuurd door A. E. uit Sint-Maartensdijk en de personen auto door A. S. uit Roosendaal, die twee dagen geleden ontvlucht is uit het psy chiatrisch ziekenhuis .Voorburg' te Vught. Behalve de beide bestuurders werd ook G. B. uit Sint-Maartensdijk ernstig gewond. De drie slachtoffers werden vervoerd naar het ziekenhuis te Roosendaal. Enkele andere inzittenden van het pendelbusje waren licht gewond maar konden na behandeling ter plaatse naar huis gaan. Het busje en de auto werden totaal vernield. Axeler Ambacht wil vier wegen gaan verbeteren in 1968 AXEL Het waterschap Axeler Am bacht wil besluiten om in 1968 te ko men tot de verbetering van de volgen de wegen: de Armen- of Linleaijk, ter lengte van 1760 meter, de Axelse- straat. ter lengte van 1640 meter, de gemeenschappelijke weg, ter lengte van 1810 meter, en de Smiasschorreweg, ter lengte van 975 meter. Dit stelt het dagelijks bestuur van waterschap voor in de vergadering die op donderdag 22 februari wordt gehou den. De kosten worden geraamd op 741.700. Men verwacht evenwel dat, hetzij op grond van de wet uitkering wegen, hetzij vanwege de cultuurtechni sche dienst een bijdrage zal kunnen worden ontvangen van 480.000. zodat ten laste van het waterschap zal blij ven een bedrag van 261.700. Voorts worden in deze vergadering een voor stel gedaan tot verhoging van de kre- dpeten in rekening-courantovereenkom sten en een voorstel tot salarismaatre gelen voor waterschapspersoneel. De vergadering begint 's middags i twee uur in ,'t Trefpunt' te Axel. EXAMENS De heer A. J. M. Beulens uit Baarland is aan de technische hogeschool te Eind hoven geslaagd voor het propaedeutisch examen wiskunde. De heer E. J. Ter- mont uit Biervliet slaagde aan de zelfde hogeschool voor het propaedeutisch exameniwerictuigbouwkunde. i ADVERTENTIE! GOES, PRINS VAN ORANJE, KLEINES THEATER BAD GODESBERG Voor een publiek van middelbare en kweekscholieren, een publiek waarin het element stugge onbehoorlijkheid vrij be-1 i hoorlijk was vertegenwoordigd, heeft i het Kleines Theater Bad Godesberg don derdagmiddag de ZVU en Wikor beloond voor de moed om van een in de aard zo moeilijk stuk toneelwerk als .Die Phy- siker' van Dürrenmatt een schoolvoor stelling te maken. - Dürrenmatt. een man die in Duïts- schrijvend Europa de moderne toneel litteratuur op nagenoeg eenzame hoogte belichaamt, plaatst in wat eventueel een blijspel kan heten een problematiek zoi groot als de wereld. Hij geeft zijn publiek daarmee in .Die Phvsiker', uitgaande van de gedachte dat het publiek na eeuwenlang toneel- kijken ook gerust eens iets mag doen, geen gemakkelijke opdracht. Kort samengevat handelt het stuk over het probleem van de natuurkundigen.1 die moeten werken in de verlammende wetenschap dat de ontdekkingen die zij doen. zullen worden gebruikt om de mensheid te verdelgen. Dat Dürrematt deze handeling laat gebeuren, tegen het decor van een krank zinnigengesticht is geen toevalligheid.; Het is immers even open en gesloten als dc wereld, mogelijkheden eh moeilijk heden zijn dezelfde, een stukje wereld dat als een pars pro toto geldt. Het moderne toneel haalt in het alge meen nog veel te weinig adem. Televisie doet daar wel iets aan. maar te weinig. De knop is gauw omgedraaid als blijkt .dat er weer eens zo'n praatstuk is, waarin niets gebeurt'. Opvallend was. dat we in de pauze van verschillende kanten hoorden dat ook in .Die Physi- ker' dit (vermeende) gebrek aan hande-i ling werd gevoeld. Daaruit zou kunnen blijken dat voor dit publiek (althans ge deeltelijk) DUrrenmatts opdracht toch te zwaar is. Het stuk leeft namelijk van de handeling, al veronderstelt het die niet alleen op de planken. Het Kleines Theater Bad Godesberg MIDDELBURG In de nieuwe hal van de firma Croon en Co op het kleinindustrieterrein in Mid delburg heeft het personeel don derdagmorgen voor korte tijd het werk neergelegd. De staking had overigens een even goedmoedig als feestelijk karakter, want daardoor kon men oor- en oogge tuige zijn van de officiële inge bruikstelling door burgemeester mr J. Drijber van een tweede hal in de reeks van acht, die Croon en Co op een speciaal daarvoor gereserveerd terrein gaat wegzet ten. Hat bedrijf dat zich toelegt op de pro- du kt ie van elektro- en koelteohniKclie apparatuur ter ondersteuning van een aantal aangesloten instaJlatiebureaus n den lande, waaraan wordt toegele- erd, investeerde 215.000 in de hal. De kosten zullen naarmate de uitbie ding vordert, oplopen tot een totaalbe drag van 1,2 miljoen, dat gemoeid is met de realisering van het gehele com plex. Het ontwerp Is van de hand van ge meentearchitect H. .Mooibroek en wordt uitgevoerd door de Middelburgse aannemer Verhage. Het personeelsbe stand, dat nu zestig leden omvat, kan uitgroeien tot 250. Een der directeuren, de heer H. van der Sluis, ging terug in de geschiedenis, die begon in 1956 toen de heer L. van "t Westende het Middelburgse bedrijf in bracht In de groep Croon en Co. een groep van instaJlatiebureaus op elek- trotechnisoh, koelteohnisch. elektronisch en meet- en regelgebied. Het koeltech- nisch bureau Zeeland werd afgesplitst als een aparte dochteronderneming van de Croon.groep en het oorspronkelijke bedrijf Van 't Westende bleef een in stallerend bedrijf. In 1958 werd Jiet omgedoopt hal op net industrieterrein dateert uit 1962 toen een hal werd gebouwd met een omvang van 1050 vlerkante meter. In 196. kwam het ontwerp van de heer Mooi broek gereed. De tweede- hal is 1020 vierkante meter groot. Er is bij de op zet rekening gehouden met het kweken van een zo f maat, wat bet Evenals het zusterbedrijf Van Westende Is dit een typisch Zeeuws bedrijf, zo zei de heer Van der Sluis, die verder onder meer wees op de vele mogelijkheden die een eigen op leiding geeft. Hij vestigde voorts de aandacht op de steun van de sociale werkplaatsen. .Deze werkplaatsen hebben tot onze groei bijgedragen. Vergroting van dit bedrijf zal nieuwe perspectieven geven'. Dank bracht de directeur aan hot gemeentebestuur en de gemeentelijke diensten. Na destijds de eerste paal te hebben geslagen voor de hal kon burgemeester mr J. Drijber donderdag de officiële in gebruikstelling voor zijn rekening ne men. Hij prees de activiteiten van dc toenmalige wethouder A. J. Kaland door wiens volharding het mogelijk geworden, dat het bedrijf in Midd Burg kwam. Uit de woorden van de heer Kaland kon men even later afleiden dat Fricorona aanvankelijk .snode plan nen' had zich in Vlissingén te vestigen. Burgemeester mr Dryber sprak er zijn voldoening over uit dat het plan van Croon en Co .niet in een van de ijskas ten is gekomen, die u maakt'. jjpp;; "YV: u KRONINGEN In de veerha ven van Kruiningen wordt op hel ogenblik alles op alles gezet om de eerste .dubbeldekker' straks te kunnen ontvangen. I>e fuik voor de nieuwe veerboot .Prinses Chris tina' op de werf ,De Merwede' ie Hardinxveld-Gieesendam word. er de laatste hand aan gelegd ia in ruwbouw zo goed als g< - reed. Deze foto geeft er een beeld van. Recht* de twee betonnen muren, waarbinnen de veerboot wordt, afgemeerd. Daarachter, op dc waI, de beide hoftorens voor de laadbruggen. Nog wat meer nuitr links op deze foto is de ver- diepingsbrug voor het verkeer niuir liet Imvenste rijdek te zien. Zoals bekend zal de veerplatean- •conuiiodatle met toelcidende wegen aan Kruiningen niet ge heel op tijd gereed zyn, wanneer de dubbeldekker hier op de Wes- terschelde in de vaart komt. Entree Hij betreurde het dat de entree klein-industrieterrein nog 6teeds niet is, zoals die moet zijn. Er is echter al enig uitzicht tot verbetering. De tweede fase van het bestemmingsplan klein-indus trieterrein heeft inmiddels de raad ge passeerd en in deze tweede fase is de aanleg van een ontsluitingsweg via de Punt financieel Ingepast. Als de goed keuring van gs er is en de financiële middelen zijn gevonden kan met de aan leg van de ontslultlngsweg een begin worden gemaakt. Passend by het voornemen om het klein industrieterrein meer allure te geven is ook het streven van liet gemeentebe stuur om sommige bedrjjven die afwij ken in esthetisch aanzien, zoals de di verse sloopbedrijven, te verplaatsen naar een meer afgelegen terrein in het nieuwe complex. Daardoor wordt «Ie vestiging mogelijk van andere hedrij- ven die meer aansluiten bij het karak ter van Croon en Co. .Het moet hier een duidelijk industrie centrum worden en niet zo maar een hoekje van de stad waar ook wat in dustrie zit', aldus burgemeester Dryber, die betoogde dat een uitbreiding complex eigenlijk niet reëel mogelijk ls zonder een goede ontsluitingswee. Wel licht zal op wat langere termijn kun- worden overgegaan tot het maken van een tweede ontsluiting via het ver lengde van de Nassaulaan. De ontslui ting via de Punt zal van de Oostperk- weg een centrale weg gaan maken. Burgemeester Dryber zag de vestiging van Croon en Co in Middelburg als een zaak yan grote betekenis voor de stad. .Hier wordt een belangrijke bydrage aan de werkgelegenheid geleverd', zo zei hy. De burgemeester liet zyn gehoor voorts weten dat het gemeentebestuur druk bezig ls met het vestigen van zo gun stig mogelijke voorwaarden voor indus trialisatie in Middelburg. Ais symbool van de erkenteiykhoid van het gemeen tebestuur voor het streven van de Croon- directie op dit punt stelde mr Drijber een geschenk in het vooruitzicht. De openingshandeling werd verricht met het onthullen van dc bedrijfsnaam. Namens het personeel bood de heer C. J. Domimcus aan bedrijfsleider A. van Leest een geschenk aan. Na het offi ciële ged e volgde een rondleiding door de h waarin schakelpanelen en koeimeubelcn worden gebouwd. heeft Dürrenmatts werk met zijn haar scherpe tvpetekening zo haarscherp ge speeld, dat deze voorstelling niet op de laatste plaats vanwege dit spel een ge- beurtenis werd. Het Kleines Theater heeft zijn goede roep hiermee eens te meer waargemaakt. Dieter Naumann als de natuurkundige Johann Wilhelm Möbius maakte een stuk toneel, waarin de verontrusting van Dürrenmatt angstwekkend doorklonk. Ursula Grabley IrrenHrtztin van Zahnd) duwde de wereld op de planken hard en indringend, meer dan louter een toneel- B-estatie. et Kleines Theater bouwde daar als .eheel een afronding omheen, die ons iet woord .gebeurtenis' herhalen doet. Jammer genoeg moesten we constate ren dat Dürrenmatts wat bizarre grap jes, die er beslist niet om de grapjes zyn evenmin als het toneelstuk, door spelers met name Kurt Ullrich/Beutler- Newton) werden aangegrepen om het effect. Dat kan ook gebeurd zijn ten faveurs van het publiek, dat naar de voorstelling toe moest worden getrokken. Het is spijtig dat een deel van deze vijf honderdvijftig scholieren meende een su bliem gezelschap acteurs als dat van het Kleines Theater Bad Godesberg, bij het begin van zowel het eerste als het twee de bedrijf op grof gejoel en gefluit t* moeten onthalen. andere grotere deel dat de- acteurs aan het eind staande een bijna ovationeel applaus gaf. moge vertegenwoordiger van de ZVU terech! de indruk hebben gegeven dat deze in stelling met deze Dürrenmatt en dit theater een zeer goede greep heeft ge daan. De voorstelling van vandaag ln Oost« burg zal dat, naar wij hopen, bevestk D.O, Statenkring Sluis van KVP tegen één gemeente in West- Zwsch-Vlaanderen OOSTBITRG Het bestuur van de stalenkrlng Sluis van de KVP is het niet eens niet het standpunt dat de West-Zeeuws-Vlaamse afdelingen van PvdA, VVD, AR, CHIT en D'66 Inne men ten aanzien van de gemeentelijk# herindeling. Zoals bekend, pleitten de afdelingsbesturen onlangs in een brief aan de vaste kamercommissie voor bin nenlandse zaken voor de vorming van één gemeente in West-Zeeuwseh-Vlaan deren. In een brief aan de betrokken afdelin gen heeft de KVP statenkring Sluis hu meegedeeld, dat zij deze opvatting volledig verwerpt. Men spreekt verba zing uit over het feit, dat sommige partljafdellngen kennelijk hun vroeger ingenomen standpunt hebben verlaten, ,Wij kunnen ons niet onttrekken aan de indruk', aldus het statenkringbestuur .dat de aanwezige bestuursleden wel erg zelfstandig te werk zijn gegaan. Wij kunnen met zekerheid stellen, dat do aanwezige bestuursleden niet de me ning van hun partijleden vertolken en absoluut niet de algemene mening weer geven, ja dat van hun mening in te genspraak is met de wensen van een groot deel van de West-Zeeuws-Vlaamse oevolktng'. De brief maakt verder duidelij"k. dat het standpunt van de vijf afdelingsbe-j sturen afwijkt van de opvattingen die leven in de vaste commissie voor bin-' nenlandse zaken uit de tweede kamer. Men vindt dit vreemd .en bovendien beledigend voor de kamercommissie'. Het statenkringbestuur vraagt zich voorts af in hoeverre de mening van een hestuursmeerderheid de mening van de leden weergeeft. Men had een voltallig ledenvergadering bepaald, gewenst geacht. NOORDWESTELIJKE WIND Zonnige perioden, maar ook hier en daar een hagel- of sneeuwbui. Matige tot vry krachtige, aan de kust krachtigs noordwestelijke wind. Middagtempera- turen omstreeks 3 graden. ZON EN MAAN 17 februari Zon op 07.53 onder 17 56 Maan op 22.21 onder 09.13

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 2