Kent u het verschil? Wereldrecordhouder Keiler won de Olympische sprint ONGUNSTIGE LOTING OP 5000 METER ^0 Knorr vleesbouillon is krachtiger, groter en bevat- méér vleesextract WINTERSPELEN ZIJN FINANCIEEL FIASCO w Ard Schenk werd 13e TZhcvi, 4 £en verkwikkend begin Douwe Egberts LEES DE PZC Amsterdam komt met snortnota PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 15 FEBRUARI 1968 Met dank aan God en grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje JOHANNA ELIZABETH (Limine) A. L. de Graag J. de Grnag-Kooman Gert-Jan Sjako Oost-Souburg, 14 febr. 1968 Oranjeplein 10 Heden overleed plotse- s ing, onze dierbare ichoonzoon. zwager en IZAAK JACOB WISSE echtgenoot van A. J. P. Zegers, op de leeftijd van 54 jaar. Wolphaartsdijk: P. Zegers- Thorenaai Fox-Warren (Can.) J. J. Zegers A. Zegers-Mispelan Lewedorp: P. de Kok J. P. de Kok-Zegers I.ekkerkerk: L. M. Vonk P. Vonk-Zegers P. Nonnekes L. M. Nonnekes- Zegers Neven en nichten Heden overleed, tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, onze lieve man, vader, behuwd-, groot- en overgrootvader, de heer ANTHONIJ PLADDET op de leeftijd van ruim 73 jaar. Zuidzande: C. D. Pladdet-Wiemes Cadzand: M. D. Bril-Pladdet J. J. BrU Middelburg: L. C. Pladdet J. Pladdet-Provoost Zuidzande: C. L. Pladdet W. Pladdet-v. d. Weele D. M. van Iwaarden-Pladdet A. van Iwaarden Kleinkinderen en achterkleinkind Zu.dzande, 14 februari 1968 Mariastraat 21 De begrafenis zal plaatsvinden op zaterdag 17 februari, des namiddags 14.30 uur. op de algemene begraafplaats te Zuidzande. Heden is in het zieken huis Bethesda van ons heengegaan onze lieve, zorgzame vader, be huwd-, groot- en over grootvader JACOBUS MEERMAN weduwnaar van Tannetje Toussaint, in de ouderdom van 82 jaar. Souburg: J. L. Meerman M. Meerman- de Nooijer Utrecht: A. Meerman A. Meerman- de Voogd mburg: H. P. Meerman J. Meerman- Hagoord C. A. van der Knijff- Meerman J. van der Knijff Klein- en achter kleinkinderen Souburg, 14 febr. 1968 RItthemsestraat 77 Corresp .adres: Mlddelburgsestr. 102, Souburg De teraardebestelling ls bepaald op zaterdag 17 februari te Arne- mulden, om 12 uur. Vertrek Ritthemsestr. 77, des voormiddags 11.30 uur. Heden overleed, nog vrij onverwacht, in het Gasthuis te Middelburg, tot onze droefheid, onze medebewoonster en vriendin, mejuffrouw- in de ouderdom van 67 jaar. Uit aller naam, bestuur, bewoners en personeel van het be jaardencentrum ,Ter Veste'. Middelburg, 13 febr. '68 .Ter Veste', Seissingel, Middelburg De teraardebestelling vindt plaats vrijdag 16 februari, om 12.00 uur, op de algemene be graafplaats te Middel burg. Zij die haar de laatste eer willen bewij zen, worden verzocht om 11.50 uur aanwezig te zijn in de aiïla op de begraafplaats. SARA VAN DE GRU1TER- MEERMAN in de gezegende ouder dom van ruim 81 jaar. Uit aller naam, K. van de Gruiter. Arnemuiden, 14 februari 1968. West wal 6. De teraardebestelling zal plaatshebben maandag 19 februari des middags om 12 uur. nog Enige en algemene kennisgeving. Heden overleed, vrij onverwacht, onze diepe droefheid, mgn innig geliefde vrouw en onze lieve moeder, behuwd-, groot-, overgroot- en betovergrootmoeder CAROLINA BLEUZÉ geboren Van Schaik, in de ouderdom van 87 jaar. Middelburg: F. J. Bleuzé J. M. Floresse-Bleuzé A. A. Floresse P. Bleuzé H. Bleuzé-Oosse A. J. Bleuzé P. Bleuzé- Meulendijk D. A. Wagenaar- Bleuzé C. J. Wagenaar Klein- en achter kleinkinderen Middelburg, 13 febr. '68 Bern. Smytegeltstr. 31 De begrafenis vindt plaats zaterdag 17 fe bruari, om 12 uur, op de algemene begraaf plaats. De overledene is opgebaard in de rouw kamer van het Gast huis, bezoekuren 10.00- 11.00 en van 18.00- 19.00 uur. Correspondentieadres Bern. Smytegeltstr. 31, Middelburg. Tandarts Krommenhoek houdt vrijdag 16 februari GEEN SPREEKUUR. Voor de deelneming, ontvangen na het overlijden van mijn lieve broeder, DR HENDRIK ALEIDUS WILLEM VAN DER VECHT, zeg ik hierbij hartelijk dank. Aleida J. van der Vecht Utrecht, februari 1968 Weerdsingel O-Z 41 Geen ontbijt zonder thee! Maar danthee met karakter! Pickwick Thee met de diepgouden kleur èn de geur èn de smaak die iedereen verkwikt. Dit is thee waar je een tweede kopje van neemt! Pickwick Thee, in pakjes en theezakjes. Fijne Engelse Melange TTZ 111/1 slagen. De Russen zegevierden dinsdag op het nippertje met 32 over Zweden en het eveneens tot dan toe ongeslagen Tsjechoslowaklje leed een 23-neder- laag tegen Canada, dat zich daardoor op gelijke hoogte heeft geschaard met de Zweden en Tsjechen. Kunstrijden Bij het kunstrijden voor heren heeft de Oostenrijker Wolfgang Schwarz de lei ding van zijn naar de vierde plaat3 te ruggevallen landgenoot Danzer overge nomen. Tussen de beide Oostenrijkers in, de Amerikaan Timothy Wood en de Fransman Patrick Pera. De verschillen tussen de vier eerstgeplaatsten zijn zeer gering. De overige deelnemers zijn met de vrije oefening in het vooruitzicht kansloos. GRENOBLE De Westduitser Erhard Keiler heeft woensdag morgen in Grenoble de hoog ge spannen verwachtingen niet be schaamd. Hij bleek de beste van de 48 sprinters, die op de 500 me ter nitkwamen en veroverde goud met zijn tijd van 40.3. Zilver was voor de Amerikaan Richard Mc- Dermott en de Noor Magne Tho- De Russische veteraan massen. Schenk dankzij een formidabel snelle start en een iets betere bochtentechniek een voorsprong van ongeveer 3 meter kon opbouwen heeft tot de laatste rit alleen de tweede plaat» bezet gehouden. Slechts Erhard Keiler zou in de negende rit een snellere tijd kunnen maken dan de 40.5 van de Noor. Erhard Keiler leek zelfs nog ln gevaar te komen, toen hij de laatste bocht uit een slag over moest slaan. Maar op het laatste rechte einde slaag de hij er toch in beneden de tijd van Thomassen te komen (40.3). Niet zeker l Erhard Keiler schudde na die 40.3 het hoofd. Hij was er nog niet zo zeker van dat deze tijd goud inhield, i Zijn Westduitse supporters, die hyste- h haast zijn naam minuten lang ble- scanderen leken het echter beter aan te voelen. Er zou niemand meer i die het Westduitse goud in ge vaar zou kunnen brengen. De Japanners niet, de Noren niet en de snélle jongens uit de USA niet. Groot was de verslagenheid in het Ja- Grishin werd tierde. In de laatste panse kamp, toen de gebrilde Keiichi T, Suzuki na een drie maal valse start rit ontnam McDermott hem met ZOVeel van zijn brille had verloren, dat hij niet eens van de overigens snelle Zweed Holmgren kon winnen en zijn tijd 40 8 was bij lange na niet voldoende om bij de eerste zeven te eindigen laat staan bij de eerste drie Terwijl de Japanners nog aan het uit huilen v/aren knokten de Amerikanen verwoed om een plaats in het eerste gelid. Neil Blatchford kwam ondanks een misslag in de laatste bocht tot 40,7 'gedeelde 5-6-7e plaats) en daarna moest Tom Gray ervaren, dat plotse ling opkomende winden in Grenoble een zeer grote rol kunnen spelenDe Rus sen keken verbijsterd toe, hoe daardoor ook hun Muratov uit de rijen der kans hebbers verdween en trokken heel som bere gezichten toen de voor Grenoble gespaarde Valery Kaplan eenvoudig nergens was en met 41.6 royaal boven de tijd van Schenk bleef. Daarna was het wachten op de laatste zijn 40.5 de laatste kans op Olym pisch brons. Van onze landgenoten kwam Ard Schenk temidden van deze sprint specialisten op een met de Noor Groenvold gedeelde 13e en 14e plaats terecht in de tijd van 41.1, lang geen onverdienstelijk resul taat. De overige Nederlanders eindig den in de achterhoede. Peter Not- tet noteerde 42.4, Kees Verkerk 42,6, terwijl Jan Bols in zijn rit tegen de Engelsman Boddington I?>- efï kwam te vallen, evenals zijn te- meiailV'had Richard McDermott vlak I voor de start gezegd. Hij zou zim genstander trouwens. Hij reed de •.voorden war maken de tanige, lange _;f -x Yank die a's een razende Ro'and dóór ni, niei uu. jyjrpto,, jjeD> on 0n het 'natste rech te »:.ndc met het zicht on de k'ok heel Dit sprlntto'-mooi is hel toernooi -pcht in de buurt van het goud kwam geworden van de valse starts en velei H"- haaide het niet, maar ve-ov°rr1 hele en halve mi-,slagen. De sprint- wel het zilversamen met de Noor kanonnen moeien nu eenmaal, voor-Thomassen E-gens in een hoek'» van al in de bochten enorme risico's ne-!de haan stond Evgeni Grishfn Hii kon men om tot tijden te komen, die 'net eenvoudig niet geloven. Hij keek kans maken op goud. zilver of brons, maar naar dat bord. waar ziin naam zo Bovendien spoelde een plotseling op- lang als derde had georijkt Vierde, komende wind in sommige ritten de geen medaille voor de Russische vete rijders danig parten. Voora! Tom raan .Hij was de meest verslagen man Gray en Valeri Maratov hadden op de baan van Grenoble woensdagmor- daar in linn del last van, hetgeen gen in de vonr hun doen matige tijden 5130 METER (41.4 en 41.6) tot uitdrukking kwam. Eindstand van de 500 meter heren ls Magne Thomassen, die tegen Ard11. en Olympisch kampioen: Erhard Keiler (W-Dld) 40.3; 2 Magne Thomas sen (Noor) en Terry McDermott (VS) 40.5;4. Jevgend Grisjin (Rusl) 40.6; 5. Neil Blachford (VS), John Wurster (VS) en Arne Herjuaune (Noor) 40.7; 8 Kelchi Suzuki (Japan). Hokaan Holm gren (Zwe) en Seppo Hanniinen (Fin!) 40.8; 11 .Anatoli Lepesjkin (Rusl) en Herbert Hoefl (W Did) 41.0; 13 Roar Groenvold (Noor) en Ard Schenk (Ned) 41.1; 15. Masaki Suzuki (Japan). Heike Hedlund (Zwe) en Hasse Boerjeis (Zwe) 41.2; 18. Valeri Moeratov (Rusl) 41.4; 19. John Tipper (GB) en Gerd Zimmer- mann (W Did) 41.5; 21 Tom Gray (VS) en Valeri Kaplan (Rusl) 41.6; 23 Kimo Koskinen (Finl) 41.7; 24 Man- ne Lavaas (Zwe) 41.8; 25 Robert Bou cher (Can) 42.0; 26 Elio LocateUi ita- lië), Geoffrey Stockdail (GB) en Ot- mar Braunecker (Oost) 42,1; 29 Johan Lind (Noorw.) 42.3; 30 Peter Nottet Ned.) 42.4: 31 Hihali Marios (Hong. en GUnther Traub (W Did) 42 5; 33 Jauko Lau nonen (Finl), Tomio De ju na (Japan), Kees Verkerk (Ned) en Pe ter Willamsson (Can) 42 6; 37. Takahus- ji Hida (Japan) 42.9; 38 Gyorgy Mar- tos (Hong) 43.0; 39 Luvsanlk Dasjniaam (Mong.) 43.0; 40 Hjellmann (Zwe 43.1 41 Collin Coates (VS) en Robert Hoo- ges (Can) 43.3: 43 Rudi Uster (Zwits) 43.6 44 Hans Rudi Widmer (Zwits) 43.7; 45 Michel Thepenler (Frankr) 43.8; 46 Perrenoud (Frankr) 44.1 Niet geklasseerd: Jan Bols (Ned) en David Bodington (GB) (gevallen). Noorse zege UW KRANT KUNT U NIET MISSEN, GEEN DAG dit is een ouderwets blokje dit is een HP*] modern Tdtc/Vt, tablet KRACHTBOUILLON - 'N KWALITEITSPRODUCT De 4 x 10 km heren cross country ls een Noorse overwinning geworden in Autrans. Martinsen, Tyldun, Groennin- gen en Ellefsaeter bleven de Zweden ruim anderhalve minuut voor. Het brons ging naar Finland, dat precies een hal ve seconde voorsprong had op Rusland. De Scandinavische hegemonie ls dus op de toevalstreffer van de Italiaan Nones na (30 km) onaangetast gebleven in de cross-countrynummers. De Russische Loedmila Belousova en Oleg Protopopov hebben op de Olympi sche Winterspelen de titel kunstrijden gewonnen voor de tweede achtereenvol gende keer. Rusland legde ook beslag op de zilveren medaille. Alexander Gorelik en Tatiana Tsjoek eindigden op de tweede plaats. De Westduitsers Margot Glockshuber en Wolfgang Danne wonnen brons. GRENOBLE De Westduitser Erhard Keiler voorgronddie goud veroverde op de 500 meter, tijdens zijn race tegen de Canadees Robert Boucher. Loting Kees Verkerk start vanmorgen in het derde paar van de Olympische ">000 me ter in Grenoble tegen de zwakke Hon gaar Ivankai. Onze landgenoot heeft ook geen houvast aan de belde eerste ritten, aangezien daarin geen rijder van: betekenis uitkomt. In de vyfde rit weet l-'red Anton Maier in ieder geval, wat Verkerk heeft ge reden. Dat is niet ongunstig voor de Noorse favoriet, die tegen de Italiaan De Rïva moet rijden. Peter Nottet, die ook al tegen een zwak ke tegenstander moet uitkomen, start in de tiende rit. terwijl Jan Bols ln de I7e rit een Japanner, Mutsuhiko moet be strijden. De Japanners munten niet be paald uit op de lange afstanden Als laatste, in de 20ste rit rijdt Johnny Nilsson ...alleen... Over het algemeen zullen er op deze 5000 meter, waarvan de eerste start vanmor gen om negen uur wordt gegeven. Ir vrijwel alle ritten grote krachtsverschil len zijn tussen de rijders. Finland ip A i3 gespeeld, is door met de wat magere cijfers 32 gewon nen. Tegenstander was namelijk het zwakke Oost-Duttaland. dat echter met man en macht verdedigde en daardoor de wat hooghartig spelende Finnen uit hun spel haalden. GRENOBLE (AP) De Olympische Winterspelen mogen uit een sportlef of artistiek oogpunt een succes zjjn, uit financieel oogpunt zUn ZU een enorm fiasco. ,Wij hadden 40.000 mensen por dag ver wacht', zei een vertegenwoordiger van het gemeentebestuur van Grenoble. .Eer lijk gezegd waren er alleen op de ope ningsdag en afgelopen zondag zoveel bezoekers, maar verder Is het aantal be langstellenden ver beneden de ramingen gebleven'. De verkopen van de plaatsbewijzen voor de wedstrijden blijven eveneens beneden de aantallen van Innsbruck ln 1964 Ter wijl de wedstrijden in het overdekte Stade de Glace met 12.000 plaatsen offi cieel steeds uitverkocht zijn ls het aan tal toeschouwers bij de wedstrijden ln de open lucht over het algemeen miniem. De meeste Fransen wachten af hoe het r zal zijn en Indien het mooi is ko men ze op het allerlaatste moment met de bus. Als het weer slecht ls blijven ze thuis en kijken naar de televisie, die alle wedstrijden toch ook uitzendt. Het weer is beslist een factor bij de slechte opkomst Toen het zondag mooi zonnig weer was kwamen 18.000 mensen naar Chamrousse om de reuzeslalom te zien. Zaterdag, toen het weer slecht AMSTERDAM (ANP) Amsterdam is voornemens in de komende drie jaar (1968-1970) rond 26 miljoen te beste den aan uitbreiding van sportaeeommo- daties en speeltuinen. Dit driejarig in vesteringsplan is opgenomen in eer sportnota, die dinsdag bij de gemeente raad Ls ingediend. Als basis dienden de onderzoekingen van de in I960 Ingestel de commissie Ten Haven, die opdracht kreeg na te gaan wat de behoeften sportaccommodaties tot 198P zijn. Hoewel werd overwogen een concreet plan voor de komende tien tot dertien jaar op te stellen werd hiervan afge zien met het oog op de bestaande fi nanciële moeilijkheden en de vele ruim telijke problemen. Blijkens de nota wil het gemeentebestuur thans elke drie jaar een plan voor de in de betrokken periode te verwezenlijken sportaccom modaties Indienen Tot 1980 wordt een sterke toeneming van de belangstelling voor volleybal en judo en een matige groei bij zwemmen handbal atletiek en tennis verwacht Ook de watersporten zullen een grotere aantrekkingskrach' gaan uitoefenen De belangstelling voor voetbal zal de komende jaren vrijwel geen wijziging ondergaan Enkele sport accommodaties die Amsterdam in de komende drie jaar wil realiseren zijn: drie sportparken, een wielerbaan, korf- balvelden en velden in agglomeratlever- band. Voorts wordt gedacht aan de aan leg van een kanocentrum, Jeugdzellac- commodatiee aan de Sloterplaa en uit breiding van de jachthaven Durgerdam. kwamen slechts een handvol mensen naar de afdolLngsrace kijken. ,De televisie speelt een grote rol, maar ook de internationale politieks situatie', aldus de vertegenwoordiger van het gemeentebestuur. .Eenderde van de Amerikanen, die kamers heb ben geboekt, zijn niet verschenen of hebben hun verblijf bekort. De mid denstand Is ln paniek. Vele winke liers hadden gedacht hun Investerin gen er ln de 12 dagen van de spelen uit te halen en zij beginnen te be seffen welk een fout z(j ln hun bere keningen hebben gemaakt'. St.-Nizier en Alpe d'Huez zijn bijzonder zwaar getroffen. In deze periode van het jaar zijn zij gewoonlijk vol skiërs. Maar vele trouwe gasten zijn in verband met de Olympische Winterspelen weggeble ven en hun plaatsen zijn niet door an deren ingenomen. In Grenoble zelf zijn de betere hotels theoretisch volgeboekt, maar niettemlii zijn er vele lege bedden doordat reserve ringen zijn geannuleerd of doordat gas ten gewoonweg niet verschijnen. .Op lange termijn zullen de Olympische Spelen een voordeel zijn voor Grenoble, omdat wij een enorme internationale pu bliciteit krijgen Maar het is erg moei lijk om dat de plaatselijke middenstand nu uit te leggen', aldus de vertegenwoor diger van het gemeentebestuur, die niet bij name genoemd wenste te worden. Vijftien Leidenaars gearresteerd wegens serie inbraken LEIDEN (ANP) De rijkspolitie en de gemeentepolitie te Leiden hebben vijftien Leidenaars gearresteerd in ver band met een serie van ruim 200 inbra ken, die in het afgelopen jaar in Zuid en Noord-Holland zijn gepleegd. De leeftijden van de gearresteerden va riëren van 17 tot 27 jaar. Alle vijftien zijn inmiddels voor de substituut-offi cier van justitie ln Den Haag voorge leid. Do bult van hun nachtelijke rooftoch ten bedraagt enkele tienduizenden gul dens De affaire oegon te rollen toen in de nacht van 25 op 26 lanuari een drietal inbrekers In Voorschoten werd gearresteerd Daarna volgden na beken tenissen van dit drietal een hele serie verdere arrestaties. Een deel van de buit ls Inmiddels achterhaald. Volgens de politie gingen ze over het algemeen zeer brutaal te werk Zij maakten hun rooftochten met behulp van auto's. Waarschijnlijk zullen nog meer arresta ties volgeden zal het aantal Inbraken, dat door stel gepleegd Is, nog ved groter blij .en te zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 4