Geen fusie van ziekenhuizen in Vlissingen BILT Deltadammenweg op rijkswegenplan 1968 Nieuwbouw-sanering Bethesda Rijnmond: periode tot 1980 ,test' voor Zeeland VERANDERING PLANNEN NIET MEER MOGELIJK Man zwaar gewond bij val van 7 meter te Sas van Gent Auto slipte van dijk: één gewonde ALMANAK BRANDSTICHTER WEER ACTIEF IN TERNEUZEN Comité ,Kom over de brugte Terneuzen Actie voor Vlaams Leuven op het lyceum te Hulst VOORNE-PUTTEN WEER STEVIG IN DISCUSSIE Studies Geen ondergraven Instrumentale musiceerde verrassend Auto raakte van de weg PROVINCIAtE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 15 FEBRUARI 1968 BETHESDA EN ST-]OSEPH VLISSINGEN De bestoren van de twee Vlissingse ziekenhuizen .Bethesda' en ,St-Joseph' hebben besloten niet tot een fusie over te gaan. Beide ziekenhuizen zullen hun eigen bouwplannen uitvoeren. Dit betekent dat er een nieuw gedeelte komt bij .Bethesda', dat het huidige gebouw wordt gesaneerd en dat er een algehele nieuwbouw komt voor het ziekenhuis ,St-Joseph'. .Bethesda' heeft inmiddels van het ministerie de definitieve garantieverlening voor de nieuwbouw en sanering (waarmee een totaal bedrag van 14}miljoen gulden is ge- moei'd) ontvangen. (ADVERTENTIE) MEESTERS SPELEN MEESTERWERKEN Maandag 26 februari. 8 uur, Schouwburg, Middelburg. Herman Krebbers - Jean Decroos - Danielle Dechenne. Reserveer tijdig uw plaatsen. Telefoon 01180-2700. Toegang 3,-, 2,- (CJP). De bouwplannen van beide ziekenhuizen daleren al van een tien jaar terug. In de loop van 1967 zijn de besturen van de ziekenhuizen van verschillende zijden, o.a. door de ziekenhuiscommissie, bena derd om de bestaande bouwplannen te laten varen en over te gaan tot het stichten van één ziekenhuis. De besturen hebben zich diepgaand bezig gehouden met de mogelijkheden en wenselijkheden en z(jn tot de conclusie gekomen, dat men niet tot fusie moest overgaan. Dit besluit stoelt op drie argumenten: de besturen zijn van mening, dat het punt waarop men de bestaande plan nen nog kon laten varen al is over schreden; men heeft een positief vertrouwen in de toekomst van Vlissingen en om geving, hetgeen met zich mee zal brengen dat hier in de toekomst tus sen de 500 en 600 ziekenhuisbedden nodig zuilen zijn; men geeft de voorkeur aan twee zie kenhuizen van elk ongeveer 300 bed den, omdat men een ziekenhuis van deze omvang als optimaal ziet. SAS VAN GENT A. H. M. van der Borght uit Bergen op Zoom viel woens dagmorgen om acht uur bij de werk zaamheden aan de nieuwe brug bij Sas van Gent van de oostelijke pijler op het zeven meter lager gelegen betonnen dek van een armyponton. De heer Van der Borght heeft vermoedelijk een dubbele sehedelbasisfractuur. Dokter Puylaert uit Sas van Gent. die eerste hulp ver leende, liet het slachtoffer vervoeren naar het ziekenhuis te Sluiskil. De man is vermoedelijk uitgegleden toen hij be zig was met het aanbrengen van een be kisting voor een bedieningshuisje. Defect aan pont veroorzaakte grote vertraging VLISINGEN Door een mankement aan de veerboot .Prinses Beatrix' is woensdag aanzienlijke vertraging ont staan op het veer Vlissingen-Breskens. De .Prinses Beatrix' die als reserveboot dienst deed en in verband met het aan zienlijke aanbod om tien voor half twaalf uit Vlissingen zou vertrekken, raakte defect, toen het schip nog in de fuik lag. Er was een storing in de be diening vanaf de brug ontstaan. Men besloot toen de boot te lossen. Dit nam. omdat alle auto's uiteraard achteruit de boot moesten afrijden, nogal wat tijd in beslag De .Prinses Irene', de normale dienstdoende boot. moest in verband hiermee in de havenmonding geruime tijd wachten en kon pas weer om tien voor een vanuit Vlissingen vertrekken. Vertraging Wat het eerste argument betreft, het punt vanwaar geen terugkeer meer mo gelijk is, menen de besturen, dat de ont wikkeling van de bouwplannen van bei de ziekenhuizen bij het aan de orde stel len van de fusiegedachte reeds zover ge vorderd was, dat alleen ten koste van grote financiële offers de klok kon wor den teruggedraaid. Verder zou het op nieuw ln studie nemen van een plan dan een gezamenlijk plan ernstige vertraging in de realisering brengen. Een vertraging die zo menen beide besturen onaanvaardbaar Is omdat de bouwplannen te urgent zijn geworden. Beide ziekenhuizen zijn namelijk al sinds 1958 met bouwplannen bezig en sinds dien is de behoefte aan nieuwe accom modatie steeds groter geworden. De dienstvertrekken in de ziekenhuizen zijn zo langzamerhand alle in gebruik geno men voor het plaatsen van bedden en bovendien stelt de steeds sneller gaande ontwikkeling op medisch en verpleeg- technisch gebied nieuwe eisen. Wanneer tot fusie en tot de bouw van een groot ziekenhuis zou zijn besloten had men een nieuw passend bouwterrein moeten zoe ken, men had nieuwe plannen moeten maken, de plannen hadden moeten wor den aangepast aan de eisen van de over heid en de samenwerking tussen de zie kenhuizen had juridisch geregeld moe ten worden. Met de bouwtijd mee zou het dan nog een jaar of zes duren eer het nieuwe ziekenhuis tot stand zou zijn gebracht. Een te lange termijn, zo menen de bestu ren van beide ziekenhuizen. Het vertrouwen op de toekomst is ge baseerd op prognoses van de provinciale planologische dienst, het economisch technologisch instituut voor Zeeland en het Overlegorgaan zeehavens zuidwest- Nederland, Deze pronoses wijzen, aldus de besturen, op een sterke industrialisa tie, een stijging van de havenactivitei- Zie slot pag. 9 kol. 5) ARNEMUIDEN B. M. uit Arnemui- den slipte woensdagavond omstreeks half zes op de Keetdijk te Arnemuiden met zijn auto en kwam in de sloot langs deze dijk terecht. M. liep hierbij ernstige snfjwonden ln het gezicht op. Dokter M. L. van der Moer uit Arnemuiden, die eerste hulp verleende, bracht het slacht offer naar het ziekenhuis te Middelburg waar hij werd opgenomen. leeuwse Samenvatting Er is de laatste dagen nogal wat te doen over de televisiesamenvat- ting van een tweede-kamerdebat. Tja, een samenvatting blijft nu eenmaal een samenvatting en daarin komt met iedereen volledig aan zijn trekken. Dat kan wél in een rechtstreekse uitzending van begin lot eind, van kop tot staart. Een jaar of wat geleden zagen we die nogal eens. Voor wie er naar keek xcas zo'n sprekersmarathon van het Haagse Binnenhof een he le zit. Maar je kreeg een volledige indruk, hoe het daar marcheerde. En zoals gezegd de sprekers hadden het gevoel dat wat ze te brengen hadden buiten het mes en de schaar van de samenstellers bleef. Kritiekloos werd zo'n uren lange uitzending natuurlijk ook niet ondergaan. In Goes zat bij voorbeeld op een regenachtige middag een jochie van vier jaar naar de geachte afgevaardigden- te luisteren en te kijken. Hij hield het een kwartier vol. Toen stapte hij popelend naar Jiick de kikker' op zijn moeder af. Nog maar één ding was voor hem belangrijk: Wanneer is die kerkdienst ein delijk a/gelopen T' VLISSINGEN Veertieneneen- half miljoen gulden is er gemoeid met de nieuwbouw- en sanerings plannen van het ziekenhuis Beth esda. De plannen zijn gereed, de garantieverlening door het minis terie is binnen, de onderhandelin gen met de aannemer verkeren in de laatste fase en mogelijk kan in het vroege voorjaar met de reali satie worden begonnen. De totale bouwtijd zal 85 maanden bedra gen. Het huidige gebouw waarin op de begane grond de behandelver- trekken en enkele verple eg- vertrekken en met merendeel van de verpleegvertrekken op de verdiepingen is niet te saneren in de vorm <Me men wenselijk acht. Daarom is een plan ontworpen door de architectenbureaus Steen en Tuinhof te Vlissingen en Swin- kels en Salemans te Maastricht dat voorziet in een niet onbelang rijke nieuwbouw achter het huidi ge gebouw. Deze nieuwbouw bete kent echter in principe geen uit breiding van het aantal bedden, De nieuwbouw omvat een nieuw beddenhuls met 188 bedden (in clusief 6 wiegen), een reuma-af deling en een verbindingsgedeelte. In het beddenhuis komen op de begane grond de opname, de neu rologische afdeling, arbeidsthera- pie, apotheek en de uitbreiding van de keuken. De eerste verdie ping is bestemd voor de chirur gie, de tweede verdieping voor de verloskunde en de gynaecologie, de derde verdieping voor de inter ne geneeskunde, terwijl op de bo venste verdieping de kinderafde ling zal worden gehuisvest. De opname krijgt een eigen ingang aan de Hogeweg. Aan de Sottegemstraat komt de nieuwe reuma-afdeling voor 28 bedden en de afdeling fysische therapie. Met de bouw van deze afdeling (één bouwlaag) zal het eerst worden begonnen. Verder komt er een verbin dingsgedeelte van twee bouw lagen. waarin worden onderge bracht op de begane grond de laboratoria en op de eerste ver dieping de uitbreiding van de operatiekamers, verloskamers en centrale sterilisatie. Dit dienstverlenend gedeelte ligt centraal en daardoor worden de loopwegen aanzienlijk bekort. Na de voltooiing van deze nieuw bouw volgt de sanering van het bestaande gebouw. Hierin is de röntgenafdeling reeds enkele ja ren geleden gesaneerd. Op de be gane grond van het bestaande ge bouw zullen de poliklinieken, de wachthal en de ingangshal wor den ondergebracht. Verder komen in het huidige gebouw de directie, administratie, kerkzaal, zuster huis. Het grondpatroon van het beddenhuis is per etage vier ka mers met drie bedden, twee met zes, vier met twee en twee met één bed. Per twee vertrekken is er een soort sluis met daarin een douche en tollet. Verder zuilen er dagverblijven ter beschikking van de patiënten staan en er zal ook voldoende isoleermogelijkheid zijn. Met de bouwplannen is dus een bedrag van In totaal 14% miljoen rden gemoeid: 10% miljoen voor bouwkundige werken met tech nische installaties etc. Inclusief sanering en 3% miljoen aan, ove rige kosten. Met de bouw van het bestaande gebouw in 1932 was een bedrag van f 650.000 gemoeid. De bedprijs kómt nu op ongeveer f 77.300 tegen in 1932 5000. Foto boven; een perspectiefteke ning van de nieuwbouw: het nieu we beddenhuis en het verbindings gebouw; onderste foto: een maquette van Bethesda zoals dat er uit komt te zien na de nieuwbouw. Het ho ge gebouw is het nieuwe bedden- nuis; evenwijdig aan de huizenrij op de voorgrond het reumapavil joen en tussen dit paviljoen en het beddenhuis het verbindingsgedeel- .AA.Vi DEN HAAG ln de komende tien a vijftien jaar zal in ons land 1900 km weg, in hoofdzaak van het type autosnelweg, wor den aangelegd. Een deel daarvan is reeds als enkelbaansweg in gebruik. Dit blijkt uit het ontwerp rijkswegenplan 1968, dat ruim 3600 km wegverbindingen omvat. Hiervan zijn 1700 km bestaande wegen en daarvan zijn 700 km uitgevoerd als auto snelweg. Het ontwerp rijkswegenplan 1968 ligt op verzoek van de minister van verkeer en waterstaat van vrijdag af tot 18 maart as ter inzage op alle provinciale griffies. In vergelijking met het rijkswegenplan 1958 heeft dit nieuwe ontwerp een meer begrensd karakter, aldus het ministerie van verkeer en waterstaat. Op het plan zijn thans alleen de bestaande rijks wegen opgenomen. De belangrijkste verschillen van het nieuwe plan met dat van 1958 zijn onder meer: een nieuwe rijksweg 57 (deltadammenweg) van Brielle via de kustlijn naar rijksweg 58 bij Middelburg. Hierbij wordt opgemerkt dat de nummering van de wegen voor een groot deel overeen komt met die van het thans geldende rijkswegenplan 1958. Lange verbin dingen hebben echter in het nieuwe plan zoveel mogelijk 1 nummer gekre gen. Wegen met een aanduiding ,A' hebben een eigen nummer gekregen. Rijksweg 61, volgens het plan '58 lopend van Sas van Gent naar Terneu- zen, krijgt volgens het nieuwe plan het tracé Sas van Gent, Sluiskil tot ongeveer Schoondijke. Ook rijksweg 18 krijgt een ander tracé en zal niet een verbinding gaan vormen tussen Zevenbergen en Zierikzee, maar van het verkeersplein bij de Haringvlietbrug via Haamstede aansluiting geven op eerder genoemde rijksweg 57. TERNEUZEN Nadat vorige week een magazijntje in de Walstraat te Ter- neuzen uitbrandde, ls er In de nacht van dinsdag op woensdag opnieuw brand uitgebroken in hetzelfde straatje ln een garage en een schuurtje onder hetzelfde dak als het magazijn. De politie neemt aan dat hier weer dezelfde brandstich ter aan het werk is geweest. Om tien over twee brak de brand uit en om kwart voor vier was het vuur geheel ge blust. De schade viel erg mee. In de ga rage stond op het moment van de brand geen auto en in het schuurtje stonden alleen een bromfiets en wat gereed schap. De heer Vercoutcren, aan wie het schuurtje toebehoort, liep bij een poging om de bromfiets te redden, brandwonden aan handen en gezicht op. Evenals de vorige keer bleef ook nu de brand be perkt tot een binnenbrand. TERNEUZEN Dinsdag is in Terneu zen een comité gevormd voor de actie .Kom over de brug". De opbrengst van deze actie komt ten goede aan ongeveer 140 projecten ten behoeve van zending en werelddiaconaat, zoals medische hulp. onderwijs, steun aan kerken, vluchte lingenhulp, enzovoorts. In de week van 18 tot en met 22 maart wordt deze actie landelijk gevoerd. In het Terneuzense comité hebben zitting namens de chris telijke plattelandsvTouwenbond me vrouw C. van Overbeeke (voorzitster) en mevrouw Dieleman-Huijssen en na mens de gereformeerde kerk van Ter- neuzen de heer T. van der Lel (secreta ris). Voorts hebben enige officieren van het Leger des Hells in het comité zit ting. HULST Vier leerlingen uit de 5 hbs-A klas van het Jansenius- lyceum te Hulst hebben een actie comité gevormd, dat het streven van dé Vlaamse studenten te Leu ven ondersteunt. Het comité wil hiermee tevens blijk geven van zijn waardering voor de pogingen van de Vlaamse studenten om de Nederlandse cultuur in Vlaande ren te behouden. Door middel van een handteke ningenactie en een motie ln de schoolraad (algemene leerlingen vergadering) wil het actiecomité aan dit Initiatief gestalte geven. De actie, die maandag is gestart en doorgaat tot en met volgende week vrijdag (de dag waarop de schoolraad bijeenkomt), heeft reeds meer dan 180 handtekenin gen opgeleverd. Ook tien leraren betuigden hun sympathie. De ac tie wordt alleen binnen de school gevoerd. De rector van de school, de heer P. J. W. Boeren, had geen bezwaar toen de leerlingen met het verzoek kwamen om de actie te mogen voeren. Het ligt ln de bedoeling om de lijst met hand tekeningen op te sturen naar de vereniging van Vlaamse studen ten te Leuven. Wanneer de school raad de motie, waarin men zich onder andere voorstander ver klaart van een culturele eenwor ding van Nederland en Vlaan deren, aanvaardt, dan zullen de handtekeningen vergezeld gaan van de mededeling dat do gehele school achter de actie staat. Een aanleiding om tot deze actie over te gaan ls onder meer geweest de jaarlijkse samenkomst van het lyceum te Hulst met hot St-Lie- venscollego te Gent, die, daar het programma van deze samenkom sten naast sport ook culturele on derwerpen bevat, een zekere band heeft geschapen met het culturele leven In Vlaanderen. VERGADERING OVER RAPPORT HAVENOVERLEG (Van een onzer redacteuren) ROTTERDAM Het dagelijks bestuur van het openbaar lichaam Rijnmond vindt dat voor Zeeland de periode tot 1980 in zekere zin een .test' moet zijn om vast te stellen of een groot scheepse ontwikkeling in dit ge bied in een kort tijdsbestek mo gelijk is. Mét het Overlegorgaan zeehavenontwikkeling Zuidwest- Nederland is het bestuur van Rijnmond van opvatting, dat de ze taakstelling voor Zeeland haalbaar is, mits een welbewust beleid in die richting wordt ge voerd en de daarbij behorende maatregelen en voorzieningen tijdig en in voldoende omvang worden getroffen. Woensdag vergaderde de Rijnmondraad in het Rotterdamse stadhuis over het kort geleden verschenen rapport van het Overlegorgaan. De Rijnmondraad onder voorzit terschap van mr V. G. M. Mary- nen kon zich ln grote lijnen ver enigen met de taakstelling tot 1980 dat voor Zeeland 4000 hecta res en voor Rijnmond 3000 hecta res havenindustriegebied voorziet. Lof had de raad voor de wij»- waarop het rapport van het over legorgaan .Verkenningen van en kele aspecten en mogelijkheden voor zeehavenontwikkeling In hei deltagebied' was samengesteld zowel als voor de inhoud. De verheugenis die het dagelijks be stuur van Rijnmond had geuit ln zijn begeleidende brief over het standpunt van het overlegorgaan, dat het eiland Voorae-Putten voor andere bestem mingen dan zeehavenontwikkeling (landbouw, recreatie en woongebied) moet worden gereserveerd, ondervond kritiek vanuit de Rijnmondraad. De KVP-er Brantenaar was de eerste die de kwestie Voorne-Putten ter sprake bracht nadat hij lof had gezwaaid over het rapport .Verkenningen', dat h(j een evenwichtige beschouwing noemde. HIJ vond de passage in de be geleidende brief over Voorne-Putten voorbarig en vooruitlopend op ver dere weloverwogen conclusies. ,De enige Juiste manier om de samenstel lers van het rapport tegemoet te ko men ls overwegen of verdere studies over Voorne-Putten soms nut heb ben'. De PvdA-er Laan vroeg zich af ol het dagelijks bestuur van de Rijn mondraad niet voorbarig was geweest met zijn verheugenis over de bestem ming van Voorne-Putten, zoals die wordt aangegeven ln het rapport .Verkenningen'. De PvdA-fractie ln de Rijnmondraad wil geen verant woording dragen voor de studies, die de gemeente Rotterdam over Voorne- Putten laat verrichten. Ze wil wel een beroep doen op de gemeente Rot terdam, elk resultaat van die studies in te brengen ln het overlegorgaan. .Als Rotterdam een eventueel advies voor eventuele Industrie- en haven- ontwikkeling op Voorne-Putten van het overlegorgaan wil laten uitgaan kunnen wij niets tegen die studies in brengen', meende hij. De heer Laan vroeg zich ook af of het soms nuttig kon zjjn dat de visies, die zonden worden geuit ln de provinciale sta ten van de betrokken provincies ter beschikking worden gesteld van de Rijnmondraad. Dit terwille van een goede communicatie tussen de diverse lichamen, die bij .Verkenningen' be trokken waren. Het verheugde hem dat zowel in de begeleidende brief van het Rijnmond- bestuur als in het rapport van het overlegorgaan overleg met België in zake de havenontwikkeling noodza kelijk was genoemd. ,Een goede basis voor ontwikkelings plannen voor het havenbeleid', noem de de VVD-er Kamp het rapport .Verkenningen'. Over Voorne-Putten zei hij; ,Na studies is het wellicht mo gelijk om het unieke duinlandschap van Voorne te sparen en tevens ook aan de eisen van de industrie tege moet te komen'. De heer Janse, ver tegenwoordiger van de protestants- christelijke groeperingen in de Rijn mondraad noemde de .Verkenningen' een verbeterde uitgave van de zee havennota van de regering. Ook hij was het niet eens met de in het rap port aan de orde gestelde ongerept heid van Voorne-Putten. ,Dit ls een beleidsbeslissing, die niet in dit rap port thuishoort. Bovendien is die te ongenuanceerd'. Ook hij wilde ver dere studies over dit gebied afwach ten. De communist Kollé tenslotte wilde Voorne-Putten niet ,rood', maar .groen' houden. .Wat heeft Rotter dam eigenlijk op het gebied van Voorne-Putten te maken?' vroeg hij zich af. R(jnmondvoorzittcr Marjjncn wilde ondanks de in de begeleidingsbrief en in de .verkenningen' gemaakte op merkingen over het ongerept blijven van Voorne-Putten Rotterdam bet recht niet ontzeggen deze zaak na der te bestuderen. .Als de raad van Rotterdam meent dat het in het belang van de havens Is nadere studies te verrichten zou de raad van Rotterdam tekort schieten als hij het niet zou doen'. De heer Marjjnen zag hierin geen ondergra ving van het overlegorgaan zuldwcst- Nederand, dat zleh akkoord heeft verklaard stukken, die van de over legpartners kom, weer te bekijken. Hfl verheugde zich met de heer Laan over het mogelijke overleg met België. ,we zijn elgltjk één regio' vooral wanneer men daar dezelfde planningsmethodieken als hier gaat gebruiken. MIDDELBURG CONCERT- EN GEHOORZAAL Onder de aanstekelijke leiding van de zijn 25-jarig dirigentenjubiieum vieren de Jan Out musiceerde de .Vereniging voor Instrumentale Muziek' gisteravond op een niveau, dat ver lag boven dat van een doorsnee-amateurorkest. Dat wil wat zeggen wanneer men bedenkt dat tot de uitgevoerde werken Beetho- vens .Eroica' behoorde. Reeds eerder signaleerden wij Jan Out's met wis selend geluk grijpen naar de in het algemeen moeilijke stukken uit het gro te orkestrepertoire. Wij kunnen ons voorstellen dat het zich schrap moeten zetten voor het ontelbare aantal moei lijkheden dat in deze Beethovensymfonie opgestapeld ligt, de orkestmusici tot een minder snel verslappende aandacht tijdens de wekelijkse repetities en tot eén des te grotere inspanning voor hun dagelijke portie .Instrumentale'-huis- werk zal dwingen dan bijvoorbeeld het geval zal zijn bij een werk in studie dat oozettelijk. vaak .genadiglijk' van com- pónistenzijde voor uitvoerende amateurs geschreven is. Jan Out, aan wie acht jaren geleden de leiding over J)e In strumentale' werd toevertrouwd, kent zoetjesaan, een enkele ontsporing in het verleden daargelaten, de kwaliteiten én de grenzen van deze kwaliteiten bij zijn volgzame schare lekenmuzikanten. In een grote kennis omtrent hun kunnen en in een rotsvaste zekerheid omtrent hun voor hem ontvlammend enthousias me koos Out de .Eroica' als program mapunt op dit concert waarmee hij zijn zilveren jubileum als dirigent vierde. Het werk kreeg in grote lijnen een ge- inspireerde vertolking, die vooral in het eerste deel (zonder expositieherhaling) een overtuigend exact klankbeeld, ln de .Marcia funebre' bij tijd en wijle schom melingen in de luisterspanning opriep. In het gevaarlijke Scherzo leverden de drie hoornisten, aangevuurd door de eerder op de avond als solist opgetre den eerste hoornist van het Concertge bouworkest: Adriaan van Woudenberg, een gaaf virtuozenstukje. De finale, vol afwisseling in stijltechnieken en ge moedsstemmingen, ontsierde door een groezelige orkestinzest, plaatste ,De In strumentale' hoorbaar voor hete vuren. Het schijnt ons toe dat deze vereniging van dappere amateurmusici hier het voor haar verantwoord haalbare be reikte. Een originele gedachte was het om in het programma een plaats in te rui men voor een van Mozarts hoorncon- certen. Adriaan van Woudenberg in de orkesttutti op beschaafde wyze bijge staan door de twee amateur-hoornisten van het orkest, excelleerde in het char mante Es-Dur concert; de .chasse', de jachtmuziek in het slotrondo zou bij een iets grotere nauwkeurigheid aan de kant van de orkestleden aan puntigheid ge wonnen hebben. Zijn voortreffelijk spel, alsmede zijn hoogst sympathieke vak- broederlijke medewerking aan dit con cert, bezorgden Adriaan van Wouden berg terecht een open doekje. In Hendrik Andriessens bekende .Varia ties en Fuga op een thema van Johann Kuhnau', enkele maanden geleden in deze zelfde zaal ten gehore gebracht door het Utrechts Studenten Barok en semble, bewezen de strijkers van ,De Instrumentale' op verrassende wijze voor hun taaie berekend: het fraaie, hoge eisen stellende stuk was (met een kleine bedenking tegen de iets te scherp geprofileerde eerste variatie) de over rompelende opmaat tot deze avond van ketmelijke vreugde in een zo gaaf mo gelijk musiceren. Na de .Eroica' betrad mr J. Drijber het podium om de helfdhaftige aanvoerder van het orkest: Jan Out, namens het be stuur van de gemeente Middelburg te lauweren met een grote krans. Grote waardering voor het belangrijke mu- ziekpedagoglscho werk van deze diri gent sprak uit de tot hem gerichte woor den van de burgemeester. Uit handen van de voorzitter van de Vereniging voor Instrumentale Muziek ontving Jan Out een geschenk onder couvert als hul deblijk van de leden en van de vela vrienden van het orkest. De jubilaris dankte op welsprekende wijze voor alle sympathiebetuigingen; de orkestleden onderstreepten hun verknochtheid aan hun jubilerende dirigent met een spon taan, toepasselijk gespeeld ,Lang zal hij leven'. G. W. B. OOSTBURG Woendagavond om ze ven uur is de Amsterdammer R. F. T. in de Bredestraat te Oostburg met zijn auto in een slip geraakt. Hij verloor hierbij de macht over het stuur, reed van het wegdek over het rijwielpad, sprong over een laag tuinmuurtje, reed dwars door een gazon en kwam op de Trageldam tot stilstand. Bij deze vreemde manoeuvre schampte de auto nog een boom en beschadigde een ge parkeerd staande auto. De bestuurder, die alleen in de auto zat, kwam met de schrik vrij. Het voertuig werd vrijwel geheel vernield. Auto in sloot bij Nieuwdorp NIEUWDORP Op de Stoofweg in Nieuwdorp, achter de kruising van de Molenweg en de Kasteelweg. is woens dagmiddag een vrachtauto uit de bocht Kvlogen en in de sloot terechtgekomen, wagen werd geheel vernield. De vrachtauto werd bestuurd door A. H. van der W. uit Waalre. De chauffeur kwam vanaf de Molenweg en reed met een snelheid van ongeveer 80 kilometer per uur in de naar links lopende bocht van de Stoofweg. De wagen reed achter uit de sloot in en kwam met de voorkant tegen een stenen duiker terecht. De be stuurder bleef ongedeerd. Ut: l/l 1.1 - VERWACHT.. MINDER tVIND Licht tot half bewolkt in de noordelijke provincies, half tot zwaar bewolkt el ders ln het land. Op de meeste plaatsen droog weer. Tot matig of zwak afne mende noordoostelijke wind, later noord tot noordwest. Mlddagtemperaturen enkele graden bo ven het vriespunt. ZON EN MAAN 16 februari Zon op 07.55 onder 17.54 Maan op 20.55 onder 09.01

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 2