GRRRRatis bij twee FIFAX ECONOMISCHE KRONIEK OVER JANUARI DOW naar 900 werknemers; recordcijfers woningbouw SCHOLENBOUW IN ZICHT VOOR 'S-HEER-ABTSKERKE' FORD TRANSIT verse V°eT^eet Sort0* twis Aardenburg stelde sluitende begroting voor vast MET SUKKELGANGETJE' OVER ZEEUWSE RIJKSWEG 58 Tweede sporthal HOEDEKENSKERKE: KREDIET VOOR BEJAARDENWONINGEN Hoofdgasleiding op Langevielebuiten- brug gevaar voor verkeer pakjes Wajang één speeldiertje. DONDERDAG 15 FEBRUARI 1968 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 13 iHiiimiiiumniimiiiimiiiiiiiiiiiiiiimmiMiiiiimuiiiiiiiiiiiiiiiiuimiiii (ADVERTENTIE/ Het Inwonertal van de provincie steeg over 1967 met S085. Voor het eerst deed de stijging zich voor in alle streken. De economische groei zet dus door, waarbij het accent zich wat verplaatste naar Walche ren. De woningbouw 3056 in 1966 steeg tot het recordcijfer van 8755. De vraag is of de sociale bij stand die het noorden krygt Zeeland tenslotte geen parten zal gaan spelen. In ieder geval is de .pijplei ding' tot 1970 voldoende gevuld met woningen. Een bijdrage tot een inzicht in de nodige bouwprogramma's leverde een enquête van de provinciale diensten naar het gebruik van woningwetwoningen op. Achttien pro cent van de gebruikers kwam boven de weistandsgrens, met V li ss in gen (38 procent) als plafond. Hoe moei lijk programmering is blijkt uit het grote aantal winkelpanden in nieuwe winkelcentra dat leegstaat, meer dan in andere provincies. ALGEMEEN Axel heeft een bestemmingsplan (Noord) voor 2500 woningen, evenveel als het huidige bestand. Binnen een jaar wordt er een aanvang mee gemaakt. Mid delburg begon met het plan-Klarenbeek. waarin onder andere de christelijke lts en het rijksscholencomplex komen te staan. Verschillende zwembadplannen kwamen In een verder stadium. Wemeldinge heeft een project voor een over dekt bad in het nieuwe dorpscentrum. Hulst, dat reeds een 25-meterbad heeft, krijgt een 50-meterbad. Het grootste project heeft Vlissingen, één in fasen met een overdekt wedstrijdbad aan het slot. In deze stad werd ook de nieuwe sporthal geopend. De raad van Sint-Maartensdijk voteerde gelden voor een dorpshuis. In Goes is een algemene maatschappe- lljk-culturele stichting in oprichting. In Goes-Zuid zal een regionaal ontmoetingscentrum komen. In Aarden burg komt een modem bejaardentehuis, waarvan de investeringskosten 3 miljoen belopen. ZEEHAVENS Het rapport van het zeehavenoverlegorgaan Zuid-West- Nederland stelt Zeeland voor een grote opgave. Tot 1980 is 7000 hectare nodig, waarvan beide Schelde- oevers ieder voor 2000 ha geboekt staan. Dow in Ter- nouzen investeerde tot nu toe voor 400 miljoen, dat is de helft van alle Dowinv<?stertegen in Europa sinds 1951. De plannen voor dit jaar beslaan ƒ110 miljoen en een uitbreiding tot 900 werknemers. In 1967 maakten 66.500 binnenvaartuigen gebruik van de sluizen in Terneuzen, met een tonnage van 34,6 miljoen. Dit is een record. Het aantal zeeschepen steeg van 6019 in 1966 tot 6670 (tonnages 6.4 en 5,9 miljoen ton), na een daling in 1965 en 1966. In Vlis singen nam het aantal zeeschepen af van 1603 tot 1581 (5,3 en 4,6 min brt). De Zeeuws.' Conr--:-> tFabrieken in Middelburg zoekt naar samenwerking om de continuïteit te verzekeren. Over 1967 was er een klein verlies. De aluminiumfa- briek Alga te Gapinge begint binnenkort met de pro- duktie van aluminium bungalows van 7000 tot 25.000. Er zullen 100 mensen werken. De firma Meijer in Axel gaat caravans bouwen in de fabriekshal van Stoppeldijk. Er is werk voor 60 mensen. Over enige maanden zal de NV Gemeenschappelijke Kernenergiecentrale Nederland de beslissing nemen waar de centrale zal worden gebouwd. Zeeland maakt een goede kans. In 1972-1973 zal zij in gebruik moe ten worden genomen. VERKEER Het verkeer over de Zeelandbrug is in 1967 sterk gestegen, namelijk met 10.000 voertuigen. Het aantal kwam op bijna één miljoen. De totaalopbrengst steeg met 338.000 tot 3,3 miljoen. In de eerste acht maanden van 1967 daalde het treinreizigersverkeer in Zeeland licht (1.385.000, waarvan 337.000 uit Mid delburg). Ook het goederenvervoer was iets minder: afvoer 76.000 ton, aanvoer 95.000 ton, exclusief stuk goed. Middelburg verzekerde zich van een lening voor de bouw van een nieuwe Koningsbrug 1,3 miljoen). De nieuwe kanaalbrug bij de PZEM-centrale in Vlis- slngen zal 14 miljoen gaan kosten, inclusief de DELTAPLAN Bij Sint-Annaland deed zich een oeverval voor van een lengte van 60, een breedte van 50 on een diepte van 10 tot 12 meter, op een plaats naast de oeverval van 1965. Het bouwdok bij Zonnemaire Is bijna ge reed. Er zullen caissons voor de Brzuwersdam worden gemaakt. Dit jaar wordt de kabelbaan van de Gre- vehngendam naar het Haringvliet overgeplaatst. Te Wissenkerke werd een nieuwe werkhaven in de voor malige Sophiapolder aanbesteed voor de afsluiting van de Oosterschelde. In Breskens zuilen de havenbassins en het haventer rein met een deltadijk worden afgesloten. Zij wordt vier meter hoog. Een Belgische deskundige lanceerde het plan om de Westerschelde van een stormstuw te voorzien. Daartoe worden laboratoriumproeven ge daan. Bij Perkpolder zou een 15 kilometer lange vaar geul komen tot en met Saeftinge, gelegen tussen zeven meter hoge dijken. Een noordelijke geul' zou voor de binnenvaart bestemd worden. Aldus zou ook Saeftinge zijn ingedijkt. RECREATIE Het aantal overnachtingen in 1967 steeg weer. In Westerschouwen met 34 procent tot 1,25 miljoen met een verblijfsgemiddelde van 11 dagen. In Westkapelle was do stijging 20 procent, tot 321.500 met een ge middelde van 13 dagen. Voor Domburg bedroegen de ze cijfers 10 procent. 509.200 en 13. In Yerseke steeg het aantal van 7000 tot 24.000. Voor de eerste fase van het Otheense-Kreekplan in Terneuzen is 1,7 miljoen nodig. Valkenisse bereidt de bouw van recreatieflats in Zoutelande voor 1,1 miljoen). Voor het seizoen moeten de eerste eenheden gereed komen. De goedkoopste flats kosten 30.000. Ook dit jaar zal een aanvang worden gemaakt met het zomerwoningencomplex in Scharendijke. LANDBOUW Op een studiedag werd nog eens gesteld dat het landbouwmechanisatieprobleem er vooral een is van de organisatie van het gebruik, de bedrijfsstructuur en de bedrijfsgrootteSamenwerking en bedrijfsver- groting zijn het belangrijkst. In de fruitteelt is de technische ontwikkeling nog niet ten einde. De aanpak van de afzet is niet minder belangrijk, vooral voor export en aan de grootwinkel bedrijven. De glastuinbouw gaat een steeds grotere rol spelen, vooral voor aardbfeien en tomaten. Ook de hengstenkeuringen vallen onder de schaalver groting. Die van Goes. Axel en Oostburg worden ge concentreerd in Den Bosch. Nog dit jaar wordt begonnen met de laboratorium proeven voor het verwateren en bewaren van mosselen aan de zuidpunt van Texel. Zowel de Waddenzee als Zeeland (buiten de deltadammen) komen in aanmer king. ENKELE DIVERSEN De christelijke lts in Axel werd officieel geopend; er moet onder andere een opleiding voor landbouw- werkt uigenonderhoud komen In Middelburg is de christelijke nijverheidsschool voor meisjes geopend. In West-Zeeuwsch-Vlaanderen zijn 1000 pendelaars. waarvan 700 op de kanaalzone en 100 op Walcheren. In het land van Hulst zijn er 1600, waarvan 1200 op de kanaalzone. Tekenende en ook geruststellende cijfers! drs M. C. Verburg. r 900 xoerknemers recordctjjer woningbouw Burgemeester in de raad: Begroting 1968: restauratie kerk beheerst dit stuk 'S-HEER-ABTSKERKE Burgemees ter Jhr mr L. P. Quaries van Cfford van 'sHeer-Abtskerke sprak op de raads vergadering van dinsdagavond zijn vreugde uit over het feit dat de ge meente nu beschikt over een goedge keurd bestemmingsplan, dat de scholen bouw een vastere vorm heeft aangeno men en dat enkele straten in voornoemd bestemmingsplan zullen worden gerea liseerd. De burgemeester las hierna en kele passages voor uit een verslag van de tweede kamer, waaruit duidelijk bleek dat het plan tot samenvoeging van de dertien gemeenten in de Zal.- van Zuld-Beveland door verschillende leden zeer belangwekkend wordt gevonden. De raad gaf burgemeester en wet houders toestemming, indien noodza kelijk. over te gaan tot benoeming van een lijkschouwer. Besloten werd voorlopig geen subsidie te verlenen aan de VVV-afdeling Zuid-Beveland. ,Pas wanneer blijkt dat de VW- gedachte gaat leven zal dit worden bekeken.' Wei keurde de raad het voorstel tot verlenen van subsidie van 100 per jaar aan de bejaarden sociëteit goed. In verband met het bestemmingsplan zal de gemeente van de heren A. A. en L. J. dé Graag een perceel boomgaard: van ongeveer 34 are aankopen tegen 2| per vierkante meter. Hier zal een nieu we school en een blok hulzen komen te i staan, tevens zal hie»- een sportveld worden aangelegd. De heer P. Mlnnaardl prot. kiezers) informeerde naar de ver-: dere uitvoering van het bestemmings- plan. De burgemeester antwoordde hier op, dat deze zo spoedig mogelijk ter hand zal worden genomen. .Nu is de straat aan de beurt waaraan de bunga lows zullen worden gebouwd. Hiervoor, zfln de onderhandelingen met de kerk voogdij van Goes gaande.' Volgens de! voorzitter zal het er in de volgende tweej jaar hier om gaan: ,Hoe moeten we het doen en wanneer moeten we het doen?"' Daar moet de raad zich. met b en w. ernstig over beraden Bij de behande ling van de begroting 1968 hield de heer J. P. van het Westeinde (r-k kie zers) enkele algemene beschouwingen., Hij zei dat de hele- begroting in het te ken van de restauratie van de kerk ADVERTENTIE Alles over op Ford RAI stand no. 50 i VJ u keus uit... 6 laadvermogen- klassen onbeperkt aantal toepassingen Prijzèn vanaf f5975,- 'J*—' staat Hij becijferde dat deze 445 per inwoner kost wat zijns inziens een ren teverlies van 31,60 per Inwoner bete kent Hij vond dat de restauratie van kerk en scholen alleen zin heeft als de gemeente, leefbaar blijft. B en w kon den dit volledig onderschrijven. Wet houder Minnaerf vond dat de leefbaar heid werd vergroot door een goede kerk en een nieuwe school. .De restauratie kosten komen voor het grootste ge deelte uit het gemeentefonds terug.' Hierna werd de begroting met algeme ne stemmen goedgekeurd. Deze sluit voor de gewone dienst met een batig saldo van 305,353 cn een post onvoor zien van 20.975. De kapitaaldienst sluit met een nadelig saldo van 119.350. In de rondvraag deed de heer W. van Liere (prot. kiezers) b en w nog de suggestie om het burgerlijk a bestuur er op te wijzen dat het goed zou zijn voor de bejaardemvoningen een plantsoen aan te leggen. De voorzitter wilde hierover wel con tact opnemen met het bestuur. >\dtere- D^ppenS- B Per 69 1 ter I M. Be Zinloze snelheidsbeperkingen Filevorming kweekt aanrijdingen Naar aanleiding van het artikel: in tensieve snelheidscontrole op rijks weg, in de PZC van zaterdag 10-2- '68, kan ik mij niet aan de indruk onttrekken, dat overheidsinstanties bezig zijn het wegverkeer langzaam maar zeker de nek om te draaien door het invoeren van zinloze snelheids beperkingen. Zo is de weg Vlissingen- Tilburg, een afstand van ongeveer 125 km (met uitzondering van de stukken Nicuwland-Sloedam en Kor- teven tot Bergen op Zoom) een snel heidsbeperking opgelegd van 80 naar 70, 60 en 50 km per uur. De grootste kolder werd uitgehaald op het traject Wouwseweg (Bergen op Zoom) tot Roosendaal. Toen dit weggedeelte nog tweebaans was, gold een snelheidsbeperking van 80 km en wel van 8 tot 20 uur. Zodra dit traject vierbaans was geworden, werden de bordjes 8 tot 20 uur ver wijderd en geldt nu dag en nacht de 'snelheidsbeperking. Terug naar rijksweg 58. Door mijn werk maak ik veelvuldig gebruik van deze weg in beide richtingen. In de vóóravond (rond 19.00 uur) richting Vlissingen of Bergen op Zoom, in de late avond (na 23.00 uur) terug naar Goes. Komende vanuit Vlissingen grijnzen de borden je 's nachts aan onder meer bij de Sloedam: werk in uitvoering, langzaam rijden, 50 km per uur. Tot op heden heb ik na 17.00 uur niemand meer zien werken aan de rijksweg. Er is dan ook in de nacht geen kip te zien in geen velden of wegen, maar even zo vro lijk sukkel je met 50 km over de Sloedam en met 60 km door Lewe- dorp. In het begin van bedoeld artikel schrijft de rijkspolitie trots: bij een controle van 4 uur werden 28 proces sen-verbaal gemaakt. Dat zou kun nen betekenen In 24 uur 6 x 28 is 168 processen-verbaal. Het werkelijk gemaakte aantail overtredingen ding< Wat kan nu de reden zijn dat zoveel automobilisten rebelleren tegen de snelheidsbeperkingen le Zij zien het nut van deze vaak zinloos toegepaste beperking niet in; Met meer dan gewone belangstelling heb ik hel Ingezonden stuk gelezen van de heer Jasperse. Mede hier op aansluitend dacht ik er goed aan te doen, tevens de aandacht van het gemeentebestuur te vragen voor en kele punten, die gelet op het belang van de gemeenscliap de aandacht ten volle waard zijn. De heer Jasperse bepleitte voor de tweede keer verbetering van de open plaats bij de voormalige kazerne. Wij menen terecht, gezien de rommel en de verwaarloosde toestand ter plaat se. De heer Jasperse stelde dit terecht als urgent. M kan toch moeilijk staande houden dat deze plaats aan Vlissings schone promenades voor het toerisme een be zienswaardigheid is (of heeft dit iets met oudheid te maken En nu wij het toch over het toerisme hebben: een bron van niet te versma den Inkomsten. Waarom wordt er dan met name in Vlissingen zo bitter weinig voor gedaan. Kapitalen wor den uitgegeven voor een sporthal eventueel een tweede vervolmaakt met een modern overdekt zwembad. Niet dat wij tegen de sport zijn. Het tegendeel is waar, maar er zijn nog zoveel andere behoeften die nodig om een oplossing vragen. Er is van dat geld nog zoveel beters te doen. Diver se gevallen die zoveel dringender om een oplossing vragen. Wij noemden reeds het toerisme. Van een bad- strand is geen sprake meer. Of wilt u die emmer zand van het bestaande strand nog een badstrand noemen Bii hoog water blijft er nog een broekzak over. Is dat de plaats waar Vlissingen zfjn naam als badplaats aan verdient. Zeer vele vakantiegas ten willen daar niet eens vertoeven. Van een achterland Is hier ook al geen sprake. Natuurlijk hebben wij een concertzaal, maar van een con cert is mij nog nooit iets bekend ge weest (een goed concert) en vult u zelf maar in. bv het stadsschoon Wat denkt het gemeentebestuur van onze beroemde fontein Bellamvpark In één woord een ware modderpoel. Beslist e-een sieraad om lang bij te vertoeven. Verder willen wij nog opmerken dat er nog wel het een en ander gedaan kan worden voor de ouden van da gen. Laten wij toch eerlijk blijven en zon der vooroordeel eens nagaan het on derscheid wat zich voor onze ogen ontvouwt. Als de salarissen van ho gere ambtenaren met sprongen om hoog gaan, is dit in de kortst mogelij ke tijd beklonken. Maar als de ge wone man. de aow-er de bijstandtrek kers. als deze een paar gulden meer vragen, moet er zonodig weken, maanden over gedebateerd worden. J. Meuimeester Vlissingen 2e Er zit een sukkelaar voor je (bij avond) die bij iedere tegenligger te rugzakt van 80 naar 70, 60 of nog lager. Nadat dit enkele keren is ge beurd, irriteert het dermate, dat men deze sukkel passeert en dan de snel heid maar aanhoudt om de verloren tijd in te halen; 3e Bij een nat wegdek veroorzaakt een vrachtauto een waar regengor dijn achter rich. Al zit je met een personenauto tientallen meters ach ter zo'n wagen, dan nog is en zijn je koplampen en voorruit ogenblik volgespetterd, waar uitzicht vrijwel verdwenen kruipt weer de irritatie naar boven en je gaat er voorbij om tenminste weer enig uitzicht te krijgen. Maar nauwelijks gepasseerd of er is weer zo'n vrachtauto en het spel herhaalt zich. Het artikel gaat verder met: de mensen die op een overtreding van de snelheidsbeperking worden be trapt, worden niet staande gehouden op de weg. Wanneer wij dat wel zouden doen bestaat er kans dat er een gevaarlijker situatie wordt ge schapen dan er bestond. Hier heeft de rijkspolitie volkomen gelijk in, maar datzelfde geldt ook voor de gehele snelheidsbeperking. Als men aanrijdingen wil maken (kweken) moet Je file-vorming kweken, dat is reeds lang bekend. Sinds deze snel- heidsbr---'-'J daal op gelet. Harder Veel schade bij aanrijdingen in Vlissingen VLISSINGEN By twee aanrijdingen dinsdag in Vlissingen zijn twee perso nenauto's vrijwel geheel vernield en zyn drie auto's zwaar beschadigd. 's Morgens om tien over negen deed rich op de Boulevard Banckert een aan rijding voor, waarbij twee auto's vrij wel geheel werden vernield en een der de zeer aanzienlijk werd beschadigd. Het ongeluk ontstond toen G. A. M, J. uit Vlissingen met zijn personenauto zonder richting aan te geven linksaf zwenkte om een onbebouwd gedeelte op te rijden. Zijn wagen kwam daarbij in botsing met de auto van Th. A. M. W. uit Vlissingen, die omdat het voertuig van J. langzamer was gaan rijden, was gaan passeren. De wagen van W. reed bovendien tegen de geparkeerde auto. van A. B. uit Vlissingen, wiens voertuig zeer aanzienlijk werd beschadigd- Het niet verlenen van voorrang en net men van voorrang waren er 's middags om tien voor half één oorzaak van dat twee personenauto's op de kruising Wil- helminast raat-N ieuwstraat met elkaar in botsing kwamen. Over de Nieuw- straat uit de richting Walstraat reed H. L. uit Vlissingen met zijn personen- van L. P. de V. uit Vlissingen nade ren, maar hij dacht dat er nóg ruimte genoeg was om door te rijden. Die ruim te was er echter niet en omdat De V. voorrang nam reden beide auto's tegen eikaar. Beide voertuigen liepen zware schade op. gadering van de gcmc-ntc .Yardenburg werd de begroting over het dienstjaar 1968 vastgesteld. I>■-//• kon ook dit Jaar weer sluitend worden gemaakt. De heer J. J. Rosseel (prol. lijst) zei «Int voor al in veel grol- gemeenten van een sluitende begroting geen sprake meer Is. Hieruit blijkt volgens de spreker dat samenvoeging van gemeenten over bodig is. De heer L de Clcrck (pvda) merkte op dat het in* de kleinere gemeenten op financieel gebied blijkbaar beter gaat dan In de grotere. Ook hij achtte aa menvoeging van gemeenten in Zwsch- Vlaandcren overbodig terwijl de Inwo ners, mocht het tot samenvoeging ko men. zullen bemerken dat alle kosten van dienstverlening door of vanwege de gemeente zullen stijgen. De begroting v.-erd vastgesteld met op de gewone dienst aan inkomsten en uitgaven een bedrag van 2 348.694.51 cn een post voor on voorziene uitgaven van 72.233.60 en op de kapi taal dier;.', met een totaal eên batig slot van 4.038.336.95 cn een totaal aan nadelige sloten van 4 127.188.80. dus eer. nadelig slot van 88.851.85 Voor een te Oostburg te geven concert door de vereniging van Instrumentale muziek werd <-en subsidie verleend van 50.-. Tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim werden voor Aardenburg benoemd mejuffrouw r jpens (zr Sigiberta) en de heren E. Spmnewljn. J. Keljme! en N. Janssen. A. J. Commeün en J. F. Rljckaert. Tot lid van de commissie te Ede wer den benoemd de heren TI. F. Root- saert, E. C. B. M Verstrae'.e en L. van Parijs. Besloten werd de huur van het diepvriesgebouw aan de Markt over te dragen van de vereniging CE RES aan de heer F. A. Gijw t<- Aar denburg. Besloten werd twee woning wetwoningen aan het Kaaiplein met de daarbij behorende grond te verkopen aan de boerenleenbank te Aardenburg teneinde daarop een nieuw bankgebouw te stichten. De verlenging van diverse erfpachten welke per 15 december wa ren vervallen en waarover in de vorige vergadering geen overeenstemming kon worden bereikt werden thans verlengd tot 2004 tegen een erfpachtscanon be rekend near 25 cent per m2 voor de bouwgrond en 8 per m2 voor de tuin grond! Hiervoor werd bij de bereke ning van de bouwgrond een diepte van tien meter venom-n. Tegen stemde de heer De Clerk, die de canon voor de bouwgrond wenste vastgesteld te zien, op 44 cent per m2. ADVERTENTIE) Verstopt? ELKE DROGIST HEEFT HET! Als ik rond 19.00 uur via de over weg bij Kloetinge als laatste wagen rijksweg 58 opdraai in de richting Bergen op Zoom en ik houd mij precies aan de 80 km, dan heb ik bij de Vlakebrug minstens 10 au to's in file achter me. Dat rijn die rijders die dus harder reden van 80. tot zij een auto voor zich aantroffen die precies 80 reed. In arrenmoede blijven de meesten (niet allen) dan maar achter je. Dezelfde filevorming vindt plaats wanneer een vrachtau to met aanhanger met 70 of 75 km per uur voor je rijdt. Door de tc liggers krijg je de kans niet 1UC1V„, voorbij te komen, want als je snelpaald zou willen passeren (inhalen) dan! H moet je harder rijden dan 80 en dat mag niet. Vandaar dat je op twee baans wegen zelden of nooit één auto als tegenligger tegenkomt, maar al tijd een sliert van minstens 10 en meer auto's. In zo'n sliert zitten dan weer geïrrlteerden met het gevolg dat zij risico's gaan nemen met vaak nootlottige gevolgen. De schuld ligt dan juridisch wel bij hen, maar de hoofdoorzaak is terug te brengen tot de filevorming. Ik heb het niet bijgehouden maar ik kan me niet voorstellen dat er sinds de Instelling van de snelheids- Voorzieningen nu aanpakken Riolering, aanleg straten, trottoirs HOEDEKENSKERKE De gemeente raad van Hoedekenskerke heeft dins dagavond een krediet beschikbaar ge steld van 22.905 om voorzieningen te treffen voor de in de kern Hoedekens kerke in aanbouw zynde ratiobejaarden- woningen. Deze voorzieningen betref fen aansluiting op de riolering, aanleg straten en trottoirs en aanleg beplan ting. Ook werd besloten tot het plaat sen van enkele lichtpunten. De kosten hiervoor konden nog niet worden i zijn gebeurd. De krant staat, er nog dagelijks vol van tenminste. En dat zijn dan alleen de geregistreer de ongevallen. De blikschade en het onderling regelen zal hiervan een veelvoud rijn, maar daar weet de politie of de krant niets van. meer automobilisten openlijk prote steren tegen al te vaak zinloze snel heidsbeperkingen. Als wij niet oppas sen dan is straks de weg van Vlis singen tot Roodeseliooi één snelheids beperking, van 80 oplopend tot 50 km per uur. Als dat dan zo is kun je beter de trein nemen. Of Is dat juist de bedoeling van de overheids instanties Door het realiseren van het uitbrei dingsplan in onderdelen kom Kwaden- damme is nogal wat grond beschik baar gekomen, die naar wordt ver- wacht dit jaar nog niet voor bebouwing zal worden gebruikt. Dit betreft een perceel grond van circa 7420 vlerkante meter. Op voorstel van b en w besloot de raad door publikatie gegadigden in de gelegenheid te stellen deze grond voor één jaar in gebruik te nemen. De heer L. Traas te Kapelle werd voor 1968 de grond en boomgaard ach ter het gemeentehuis in huur gegeven. De huurprijs werd bepaald op 1200. in ondei een perceel grond gelegen ter grootte van 1880 vierkante meter, wat bestemd is voor de bouw van vrijstaande wo ningen. Volgens het taxatierapport zou de gemeente dienen te betalen aan ka- pitaalschade 5640 en aan inkomens- schade 7154. Met de eigenaresse werden onderhandelingen gevoerd die echter geen resultaten hebben gehad en waarvan de verwachtingen ook Goes J. Bliek niet hoopgevend gestemd zijn. Beslo ten werd tot onteigening over te gaan. Op een verzoek van de stichting pad- vmdsters- en padvinderskampeer- centrum Zeeland, met betrekking tot de aanleg van een kampeer centrum aan het veeree Meer besloot de raad geen gevolg te geven. De plaatselijke gymnastiekvereniging zag op haar ver zoek de subsidie verhoogd me: 100 tot 350. In verband met ziekte onder het gemeentepersoncel kon de begroting voor 1968 nog niet worden aangeboden. Tijdens deze vergadering werd de heer J. Walraven beëdigd als waarnemend ontvanger van de gemeente. Als ver tegenwoordiger in het dagelijks bestuur van de Stichting Dorpsgemeenschap Hoedekenskerke benoemde de raad wet houder J. C. J. Boone. Deze stichting zal zich gaan belasten met het beheer en de exploitatie van het verenigings gebouw. Rondvraag In de rondvraag vroeg de heer P. L. Peetere, waarom overtollige grond in bepaalde gedeelten van de gemeente niet werden gebruikt om lage gedeel ten elders op te hogen. Desnoods wilde dit raadslid deze grond in depot op slaan. Ook \x>nd dit raadslid het niet juist dat de parkeerruimte op het Dorps plein te Kwadendamme grotendeels in gebruik wordt genomen door auto's van een garagehouder. De heer Peetere stel de voor aan deze neringdoende bijvoor beeld een vijftal plaatsen ter beschik king te stellen en de overige ruimte te bestemmen voor het uiteindelijke doel: parkeerruimte Wethouder Jac. Beulens. die de tijdens deze vergadering wegens familieomstandigheden" wegge roepen burgemeester Somers als raads voorzitter verving, deed de toezegging deze zaak in b en w nader te bestüde- ADVERTENTIE) MIDDELBURG De gehele dag zijn dinsdag werklieden bezig geweest met het herstel van een breuk in een hoofd gasleiding op de Langeviele buitenbrug in Middelburg. Grote hoeveelheden gas stroomden weg, nadat een vijf duims gietijzeren leiding, die op de betonnen randfundering van de brug rustte, was gebroken. De politie leidde voor alle zekerheid het verkeer over de brug tussen 9 en 10 uur dinsdagmorgen T er een .noodverbandje' was aangelegd kon het verkeer weer over de brug. Uitslagen dammen ,Zieri\zee' In de onderlinge damcompetitle van de damvereniging .Zierikzee' werden de volgende partijen gespeeld: C. Verton- A. Wesdorp 1-1: J. M. Kostense-J. Fol- mer 1-1; A. Wesdorp-J. Heijboer 2-0: J. L. Smalheer-J. van Burgh 2-0; J. Fol-i mer-J. Huigens 0-2; AL de WUd-C. P. Flikweert 0-2. 0P7P wppICwa,rus/ uccc neen. staande tijger Vinden kinderen geweldigFijn om mee te spelen. Steeds bij twee pakjes Wajang: één zo'n speeldiertjecadeau. Elke week twee nieuwe exemplaren. Handbeschilderd in natuurlijke kleuren. Vraag erom bij uw Wajang- leverancier. Volgende week: üajang, een goud-eerlijke plantenmargarine

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 13