de BILT J Gymnasiast pleitte (te) vurig voor zijn school Geen paniek over bestemming van Kloveniersdoelen Houten gymzaal bij sportveld Borssele Siiiiiiiii WD-kamerfractie MIDDELBURGSE WETHOUDER: stelt bezoek aan Tholen uit FORD TRANSIT ALMANAK ONDERZOEK NAAR MOGELIJKHEDEN FLINKE BUIT BIJ INBRAAK IN SCHERPENISSE Zeeuwse kynologen in Goes clubmatch A. H. v. d. LEE WETHOUDER TE AXEL OPLICHTERS OP THOLEN ACTIEF Weer discussie KUSTVAARDER NA AANVARING VOOR BELGISCHE KUST GEZONKEN Bejaardenflats over streekwerk Borssele bepleit opnieuw: inspraak in havenschap DISTRICTS GENEESKUNDIGE DIENST VOOR WALCHEREN LINTJES BIJ BRANDWEER TERNEUZEN Verward EXAMENS REUMATISCHE- EN SPIERPIJNEN 2 PROVING! At E ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 14 FEBRUARI 1968 Uiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiuiiiii >UDDELBURG ,Hi't gymnasium heeft altjjd voortbestaan, omdat het meer dan een gymnasiale afdeling was. Als de school nu in een scholenge meenschap opgenomen zou worden zou het toch op een gegeven moment kunnen verdwijnen, omdat het dan verlaagd wordt tot een gymnasiale afdeling". Dat zei gymnasiast Alexander v. d. Boogert (17), lid van Kct actiecomité tot behoud van het Middel burgs stedelijk gymnasium als zelfstandige school, gistermiddag" in de raadzaal, toen hij tezamen met Mariëtte de Reeper (16» praeses van de gymnasias tenvereniging Nihil Sine Labore, gelegenheid kreeg om twee petities met handtekeningen aan te bieden aan het gemeentebestuur. Alexander bleek niet op z'n mondje gevallen. In het vuur voor zijn goede zaak zag hij zich zelfs na eerst een waarschuwende opmerking te hebben gekregen nog 1150 handtekeningen overhandigen, die naar zijn zeggen het belangrijkste document van alle peti ties (dte van de Middelburgse bevolking) onder steunden. Mariëtte had eerder de 110 handtekeningen bij de petitie van de leerlingen mogen aanbieden. ,Wij vragen u of u niet zonder meer aan ons verzoek voorbij wilt gaan', zei Mariëtte, die van mr Drjjber te horen kreeg, dat het voorstel van b en w de school onder te brengen in de scholengemeenschap niet is voortgekomen uit gebrek aan liefde voor het gym nasium. De burgemeester zei nog, dat de raad zal blijven streven om Middelburg een centrum van cul tuur en onderwijs te laten zijn. llllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllll llillllllllllllllllllllllllllllllllllllllll THOLEN De delegatie uit de tweede kamerfractie voor de WD, die vandaag woensdag een bezoek aan Tholen zou brengen heeft dit bezoek uitgesteld tot donderdag 22 februari, zelfde tijd. Dit houdt verband met een wijziging in de vergaderagenda van de kamer. De dele gatie komt zoals bekend met de plaat selijke afdeling praten over het w ontwerp herindeling Tholen. (ADVERTENTIE) Alles over op Ford RAI stand no. 50 i OrCf keus uit... 36 modellen 18 deurcombinaties onbeperkt aantal toepassingen Prijzen vanaf f5975,- .eeuwse Schatten De installateur, die het aantal lichtpunten van een pand in St.- Annaland zou uitbreiden, pakte tie zaak krachtig aan. Hiér moet een aansluiting komen, hier nóg één en ddór een lichtpunt en om de zaak goed te markeren prikte hij vastberaden een gat in het plafond. Onmiddellijk begon er uit het gat goudgeel graan te stromen, een dunne, maar prachtig regelmati ge straal, die nog voor men em mers en teilen kon aanvoeren, een keurig bergje op het tapijt had gevormd. Het gezinshoofd stelde een on derzoek in. ,Een graanvoorraad tussen plafond en de zoldervloer stelde hij vast en omdat die vloer toch moest worden opengebroken, zou men spoedig de omvang kun nen vaststellen. Men vond meer. Aanzienlijke hoeveelheden weck flessen. tot de rand toe gevuld met de heerlijkste vruchten van een gulle zomer: aardbeien, fram bozen. pruimen, bramen, kersen, teveel om op te noemen. Maar wel van een oude zomer. J7Aj hadden allemaal een etiket je', zo bericht men uit 8int-An- naland, ,van de jaren 191,0 en 1941. Hieruit blijkt dat de vorige in tussen overleden bewoners in de oorlogsjaren hun buit tussen het plafond verstopten. De vruch ten die ruim achtentwintig jaar oud moeten zijn verkeerden nog in goede staat, maar de vinders hebben het toch maar niet ge waagd er een feestje van te bou wen. Onder een kop koffie werd van gedachten gewisseld, welke schatten zich mogelijk nog tussen het plafond bevinden. Zou het de moeite lonen het hele plafond te slopen 1' Vermoedelijk niet. maar onder het motto je-kunt-het-nooit-roeten zal toch de hamer er wél aan te pos komen. En je houdt er in ieder geval een nieuwe vloer aan MIDDELBURG Over de bestemming van de Kloveniersdoelen heeft de raad van Middelburg gisteren niets naders kunnen vernemen. Wethouder J. J. van der Weel (pvda) van bedrijven en tuur kon er nog niets definitiefs f zeggen. De wethouder vond het echter aanbevelenswaardig om er op korte ter mijn een bestemming voor te zoeken. ,Maar we moeten niet in een paniek situatie raken als dit niet snel genoeg lukt. Het zou onjuist er kost-wat-kost een bestemming voor te vinden', aldus mr Van der Weel. Uit zijn mededelingen was voorts op te maken, dat het college van b en w niet stilgezeten heeft om er iets voor te vin den, daarbij in de eerste plaats denkend aan een bestemming, die bij de aard van het gebouw past. Zo is onderzocht om er de Zeeuwse Muziekschool in onder te brengen, maar noch als gebouw noch uit financieel oogpunt bleek dit de e gewezen mogelijkheid. B en w hebben nog andere in de sociale sfeer lig gende mogelijkheden onderzocht, maar zij kwamen niet tot een oplossing. De heer Van der Weel ging ook nader in op de suggestie van de heer M. L. Alme- tónders (sprekend voor CH, AR en KVP) om de concert- en gehoorzaal, de sehouwburg en eventueel het openlucht theater in één rechtspersoon te integre ren. Dat zou vólgens de wethouder mo gelijk zijn als bij een te vormen stichting ervoor iemand wordt aangetrokken, die bijvoorbeeld als .manager' een bepaald cultureel beleid gaat voeren. De heer Van der Weel zag hier zeker een taak voor de gemeente, maar na verloop van een zekere tijd, omdat het nu financieel nog niet voor de gemeente mogelijk is. Bovendien acht te de wethouder het nu nog niet de tijd voor dit ambitieuze plan omdat concertzaal en schouwburg ieder mo menteel hun eigen problematiek heb ben. V oorlichting Uitvoerig gingen b en w ook in op de voorlichting. Allereerst de raadsvooriich- ting. Burgemeester mr J. Drijber merkte op, dat er een streven is om de raad bij allerlei zaken tijdig in te lichten, door middel van gcleidebricf, principebeslui ten enzovoorts. B en w hebben voorts gedacht aan een commissie van bijstand voor cul turele zaken. .Denkt u ook maar eens na over andere mogelijk te vormen commissies', adviseerde mr Drijber de raadsleden. Voor de suggestie van de heer W. Don (pvda) om in navolging van Katwijk voor het huisvestingsbeleid een commis sie van advies in te stellen, voelde ifber niet zoveel. Hij wilde het liever één hand. bij de betrokken wethouder, houden. Verschillende raadsleden hadden een vraagteken bij een door b en w nood zakelijk geachte tweede voorlich tingsambtenaar gezet. Volgens de burgemeester is deze tweede man dringend nodig: de werving voor in dustrieën enz. gebeurt veel te inci denteel, er is geen mogelijkheid voldoende ,follow-up' en bijna geen ruimte voor voorlichting aan de bur gerij. De burgemeester vond In het algemeen een eenmansdienst ongewenst, achtte het daarom noodzakelijk bij de ambtenaar voor sportzaken een tweede ambtenaar te voegen voor jeugdzaken, zodat ze die afdeling (sport- en jeugdzaken) kunnen doen en elkaar kunnen gen. J)e ambtenaren lopen elkaar niet voor de voeten', kreeg de heer A. J. Schot (sgp) van de burgemeester te horen. .Allen hebben duidelijk een eigen taak'. Onderwijs is om de oudercommissie bij allerlei za ken in te schakelen; hij noemde de scho lengemeenschap, de scholenplanning, terwijl er nog meer besprekingen op het lijstje staan (pedagogisch centrtim). Inzake het LOM-onderwijs worden thans druk voorbereidingen getroffen voor d( scholen in Middelburg, Goes en Terneu- zen. De samenwerking met de school raad noemde de wethouder prettig, met de ouderraad ook goed, maar minder frequent. Een definitief standpunt over de bestem ming van de bedrijvenwinsten konden de raadsleden nog niet vernomen. Een voorlopig standpunt ïb, zo verklaarde wethouder Van der Weel, de winsten te stabiliseren, en te bestemmen voor een egalisatiefonds en reserveringen binnen de bedrijven om .schokken' op te van gen. Over het inkoopcontract met de PZEM was de heer Van der Weel optimistisch; wil men nieuwe industrieën van elektri- iteit kunnen voorzien dan hangt dit nauw samen met een nieuw contract. Zuid Er werden ook nog enkele mededelingen gedaan over het, zuidelijk stadsdeel. Voor Datnvendnele wordt met de coëperaiie overlegd met lietrekking tot een vesti ging. in de mngislraalwijk komt een postkantoor bij het winkelcentrum. Vol gende week start op zeer bescheiden schaal de inenting (,We beginnen om onze goede wil te tonen', zei wethouder M. Wnttel, (ar), boxen voor een con sultatiebureau voor zuigelingen zijn In de maak en het metselen van de 1ste steen voor het wijkcentrum wordt feestelfjk gebeuren. Van rechtse zijde was ook gewezen op de verzorging van Nlouwland en Sint- Laurens. De verlichting, zo kregen de raadsleden te horen, voor beide gemeen ten moet In een meeriarennlen opgeno men worden, voor Nieuwland is een wo ningbouwplan voor Noord (12 keuze- en 8 ver koopwoningen) in voorbereiding. MIST STREMDE VEER BRESKENS-VLISS1NGEN VLISSINGEN De veerdienst Vlissin- gen-Breskens heeft dinsdag vanwege de mist de dienst enkele uren moeten staken. De andere veren over de Wester schei de konden, hoewel het 66k daar flink mistig was. normaal varen, diensten Vlissingen-Breskcns werden van tien voor twaalf tot en met tien over drie gestaakt. Alleen de boot van tien voor twee heeft, met enige vertraging, gevaren. De zeventig auto's die op het veerplein te Vlissingen stonden hebben 1 2 uur moeten wachten. VARA-DISTRICT ZEELAND VERGADERT TE GOES GOES Het district Zeeland van de Vara zal zaterdag 23 maart in ,De Prim van Oranje' te Goes de districts vergade ring houden. De heer J. B. Broeksz zal op deze vergadering het hoofdbestuur vertegenwoordigen. Aan de orde komen onder meer de ver schillende jaarverslagen, een verkiezing van het districtsbestuur en een verkie zing van leden van de verenigingsraad Voor het districtsbestuur zijn de volgen de leden aftredend en herkiesbaar- C. Linders, C. Slahbekoorn. W. P. de Groff, J. M. van Gorsel, M. de Moor en me vrouw P. WellemanJanse. De volgende aftredende verenigings raadsleden zijn eveneens herkiesbaar: A. N. Lamper. M. de Moor, C. Slabbe- koorn, mevrouw P. WellemanJanse. I. A. van Royen en J. Ph. Blommc. Dit jaar zijn aan de beurt om af te tre den de hoofdbestuurders G. Boekhoven HoogezandC Linders (Zlcrikzoe), mevrouw A. Padt-Jansen (Den Haag) en P. A. Planqué (Rotterdam). Het financieel jaarverslag laat onder meer de volgende cijfers zien: aan in komsten en uitgaven een bedrag van f 1837.75 met een voordelig saldo van f 156,67. Voor 1968 wordt een begroot tekort van f 370,37 aangegeven. SCHERPENISSE Tijdens de afwezigheid van de bewoners is in gebroken in de woning van de heer XV. iMenheere in de Bakkerstraat te Scherpenisse. Er werd een geld kist niet ongeveer 4000 ont vreemd en twee spaarbankboekjes met een tegoed van ruim 40.000. De diefstal werd dinsdag ontdekt, toen M. een betaling moest doen en geld uit de kist wilde lïalen. Omdat M. het geld enige dagen geleden in de kist had ge daan was niet precies te zeggen wan neer de diefstal is gepleegd Vermoede lijk heeft de dader afgewacht tot de bewoners weggingen en is hij met .de sleutel onder de deurmat' het huis bin nen GOES Voor de elfde achtereenvol gende maal zal de kynologenclub .Zee land' haar jaarl(jkse clubmatch organi seren. ditmaal zondag 18 februari in schouwburg .Juliana' aan de Beesten markt te Goes. Er is daar meer dan voldoende plaatsruimte voor de deelne mers met hun honden en de vele bezoe kers en belangstellenden die worden verwacht. De opening van de clubmatch is om 10 uur waarna direct met de keu ringen zal worden begonnen. Naar het zich laat aanzien kan 's middags om ca 16.30 uur de erekeuring een feit zijn en de beste hond van de tentoonstelling aangewezen worden. Een drietal keur meesters verzorgt de keuringen en geeft een deskundige toelichting. Het aantal inschrijvingen is dit jaar bijzon der groot. nl. 95. AXEL De raad van Axel heeft dinsdagavond met een stemmen verhouding van zeven tegen zes de heer A. H. van der Lee (gb) ge kozen tot wethouder. De zes stemmen gingen naar de heer J. C. van Luijk (ar) De wethoudersverkiezing was noodzakelijk door het overlijden onlangs van wethouder C. van Bendegem (pvda), die sinds 1935 deel uitmaakte van de raad. In een feücitatietoespraak tot de heer Van der Lee merkte burge meester M. It. van Dijke op, de nieu we wethouder te hebben leren ken nen als een bekwaam raadslid en een bestuurder met plichtsbetrachting. ,U maakt al bijna tien jaar deel uit van onze raad en tijdens die periode was u een jaar waarnemend wethou der. Wjj zien uw ambtsperiode dan ook niet vertrouwen tegemoet'. Aan het begin van de vergadering in stalleerde de burgemeester de heer K. Hamelink als lid van de raad. H(j maakt deel uit van de PvdA-fractie. Ook voor de heer Hamelink was er een korte felicitatie. Bij de rondvraag stelde de heer D. J. Oggel (gpv) de kwestie van het woon wagenkamp aan de orde. Dat vindt mo menteel een plaats aan de Axelse Sas sing. ,B en w hebben indertijd verklaard dat het hier om een tijdelijke oplossing gaat. Het kamp is er echter nog en het begint duidelijk hinder op te leveren. Wat gaat hier gebeuren?' Een andere vraag van dit raadslid gold enkele on bewoonbaar verklaarde huizen aan de Sassing. De heer Oggel constateerde dat zich daar langzamerhand een rat- Lenplaag ontwikkelt. De heer E. A. Maas (kvp) informeerde naar de ver lichting b(j de Sassing. B en w zullen antwoorden in de volgende vergadering. Dc raad ging akoora met een voorstel om de verordening op de heffing en in vordering van schoolgelden voor de openbare kleuterschool te wijzigen. ST-MAARTEN SDI-JK Hel ei land Tholen is het werkterrein geweest van een aantal oplich ters. Dezer dagen werd een land bouwer te St-.Maartensdijk het slachtoffer van hun praktijken, l'wee mannen kwanieu bij zijn huis met lappen stof, uit Italië zeiden ze. Z(j Konden het niet mee terug neinen en daarom moesten de lappen weg voor een spotprijs. De landbouwer had wel zin in een ;ap stof. Voor slechts 200 werd hij er eigenaar van. Er kon een pracht pak uit, zeiden de twee kooplui, maar achteraf bleek er te weinig stof te zijn, terwijl de kwa liteit bijzonder slecht was. De mannen vertelden verder in gebroken Duits dat zij terug wilden naar Italië, maar dat zij geen Nederlands geld hadden om de vliegreis te betalen. Zij vroe gen de landbouwer of hij hen 600 wilde geven in ruil voor Belgische franken. Er kwam een stapel Belgisch geld op tafel, maar toen de landbouwer de vol gende dag het geld op de bank ging inwisselen bleek het maar een bedrag van 213 te vertegen woordigen. Dergelijke praktijken komen veel voor. De politie kan er moeilijk tegen optreden, omdat de oplichters moeilijk te achterha len zijn en het verder moeilijk te bewijzen dat er iets UITVOERING NIET BINNEN EEN JAAR VLISSINGEN In de dichte mist is de Griekse tanker ss .Pavlos V' (15.935 ton) dinsdagmiddag omstreeks half drie in aanvaring gekomen met de Duitse kustvaarder ,Quo Vadis' (circa 400 ton) ter hoogte van het lichtschip .Westhin- der" in de mond van Het Kanaal voor de Belgische kust. De Duitser liep averü aan de scheepswand op, dusdanig, dat het schip vrijwel ter plaatse is gezonken. Alle opvarenden van de kustvaarder konden zich redden en werden door de .Pavlos V' opgepikt. Later voer Belgisch schip uit om de opvarenden boord te halen en de zeelui aan wal te zetten in Zeebrugge. De Duitse kustvaarder was op weg naar Antwerpen en de Griekse tanker kwam van Antwerpen. BINNENVAARTSCHIP VAST OP DE WESTERSCHELDE VLISSINGEN Dinsdagmiddag om streeks twee uur is een Nederlands bin nenvaartschip (één van de Damco-sche- pen) op de Westerschelde ter hoogte van de Margarethapolder aan de grond gelopen. Vier sleepboten van Muller uit Terneuzen zouden tijdens hoog water vam vannacht trachten het schip vlot te trek ken. Het gaat om een moderne conceptie van een houtbouwsysteem waarvan de koslen aanmerkelijk gunstiger zijn dan van traditionele bouw, zo lichtte burge meester D. Lodder de raad toe. Hij was er bijzonder mee ingenomen, dat de ge meente ook tot een sluitende exploitatie za! kunnen komen, al wordt er maar 13,5 uur per week les gegeven in de gymzaal. Daarvoor ontvangt men een rijksvergoeding van f 4340 en met de rijksnorm vergoeding van 9600 per jaar kan men de exploitatie op 16 na dekken. De kosten voor bouw, inrichting (met centrale verwarming) en riolering komen op 120.000. Bur gemeester Lodder wees er nog op, dat men nu ook geen extra kosten moet maken voor een apart kleedlokaal voor het sportveld. Tijdens deze vergadering gaf de raad ook zijn fiat aan twee andere grond- transacties: voor de bouw van een wljkgebouw van het Groene Kruis werd 333 vierkante meter grond in de Kalootstraat verkocht, naast de kleuterschool-in-aanbouw, tegen 6000 en voor de bouw van 24 be jaardenflats verkocht men percelen grond aan de Wielingen en ae We*- tersoheldestraat aan de stichting ,Poelw(jck' te 's-Heer-Arendskerke, voor ruim 58.000. Burgemeester Lodder toonde zich bij zonder ingenomen met de mogelijkheid om de voorraad woningen op deze wijze uit te breiden. Hij zag kansen voor .opschuiving' in de woningsector, ter wijl men mensen, die anders naar een bejaardentehuis zouden gaan, nog in de gemeente kan houden. Desgevraagd werd meegedeeld dat de huur inclusief centrale verwarming ongeveer 32 per week zal bedragen. Er was enige discussie naar aanleiding van het voorstel een wijziging in het verlichtingsplan aan te brengen om zeer nabij mee èn nu het met rijf masten enige leemten te viü- sehijnt, dat Middciubrg een kansje len: er werd namelijk gevraagd or de BORSSELE De raad van Bors sele heeft dinsdagmiddag besloten tot de bouw van een bonten gym nastieklokaal bij het sportveld. Dat gebouw zal dan in de toekomst te vens kunnen fungeren als kleedlo kaal voor de voetbalvereniging. De raad was mét b en w ingenomen met de mogelijkheden, die zo kun nen worden geschapen. De beslissing betekent niet, dat er al op korte termijn met de houw kan worden begonnen. I it een mededeling van de z(jde van b en w bleek, dat dit nog wel één tot anderhalf jaar kan duren: er moet een geldlening worden gesloten, waarvoor de ge meente op een wachtlijst komt te staan. BORSSELE Burgemeester D. Lod der van Borssele heeft er dinsdag middag in de raad opnieuw op aan gedrongen: .Geef ook Borssele een stem in het havenschap Vlissingen- Oost'. Aanleiding tot die herhaalde wens was ditmaal het rapport van het Overlegorgaan zeehavenontwik keling Zuid-West-Nederland. .Bors sele maakt de ontwikkeling van het Sloe krijgt is het redelijk, dat ook Bors sele de vinger aan de pols kan hou den', zo zei hjj. De heer Lodder herinnerde aan een uit spraak van de zijde van het provin ciaal bestuur, dat de beleidsbeslissin gen in het kader van industrialisatie en dergelijke aan de bestaande be stuursorganen als gemeenten en provincie blijven. .Met name voor Borssele is dat van groot belang, want er zijn nogal wat beleidsbeslis singen nodig. Daarom is ook voor Borssele inspraak in het havenschap noodzakelijk', betoogde hij. Naar de mening van burgemeester Lod der vraagt het zeehavenrapport om nadere studie en moet er aan de gro te l(jnen wel wat worden geschaafd. Hij opperde het Idee om hèt rapport in de Borsselse raad ter discussie te brengen, vóór provinciale staten van Zeeland het op 22 maart behandelen. luiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiimiiiiiiimiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiijj .MIDDELBURG Er worden momenteel tussen Middelburg en Vlissingen besprekingen gevoerd om te komen tot de oprichting van een districts- geneeskundige dienst, zo deelde wethouder M. YVattcl (ar) gisteren in ant woord op do algemene beschouwingen van de raadsleden over de begro ting mee inzake het hoofdstuk gezondheidszorg. Binnen niet al te lange t(jd mag de raad er een rapport over verwachten. Een andere nota, waarnaar de raadsleden geïnformeerd hadden, betrof de bejaardenzorg. ,Die heeft onderweg schipbreuk geleden', verklaarde de heer Wattel. ,De nota is van de commissie bejaardenhuisvesting naar b en w gegaan en daar is hij gebleven. Het college meende, dat hy bijzonder prettig leesbaar moet zijn', verduidelijkte de wethouder. Op de vraag van de heer M. L. Almekinders (ch, ar en kvp) of er een vaste lijn in het bejaardenbeleid is te zien, reageerde de heer Wattel: ,Kan ik volmondig ja op zeggen'. Hij wees daarbij op de verschillende bouwplannen voor bejaardenpensiontehuizen, woningen, steun aan dien stencentrum en aan bejaardenhelpsters. Inzake het medisch centrum verzekerde de wethouder, dat een commissie een .aardig schetsplan' heeft opgesteld, maar dat de plaats waar het ko men moet moeilijkheden oplevert. ,Het moet strategisch zijn ten opzichte van Middelburg-Noord en Zuid'. niiiiiiiiiiiiimuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiimiiiiimiiiiiimuiiiii TERNEUZEN Dinsdagavond speldde burgemeester J. C. Aschoff v(jf brandweerlieden van de vrijwillige brandweer te Ter- neuzen en Sluiskil een onderschei ding op, die hen was toegekend door de Koninklijke Nederlandse Brandweervereniging en de ver eniging van brandweercomman danten wegens 25-Jarlge dienst. Deze vtff waren de heren W. G. Simons, adjunct-hoofdbrandmees* ter, -I. Vermeulen, brandmeester Sluiskil, M. de Braai, onderbrand- nieester, D. Mecusen, chauffeur- monteur. en Th. J. Borghstijn, brandwacht eerste Idas. De heer W. de Kraker, brand wacht eerste klas, ontving een onderscheiding voor 12%-Jarige dienst. De ceremonie speelde zich af in de kantine van ,De Hoop' aan de Kerkhoflaan te Terneuzen. .Als er ooit veel over de brand- dan ia het wel de laatste '.-.s-prf. e tijd ge weest', zei burgemeester Aschoff, nadat hij de stram in de houding staande brandweer had geïnspec teerd. .Het gemeentebestuur is trots op uw prestaties', zei hij verder. Voordat hij de zes kruizen voor moed en trouw opspeldde, ge tuigde de burgemeester nog van zijn grote waardering voor het be langrijke gemeenschapswerk dat door de brandweer wordt verricht. Een gedeelte van deze waardering liet hij afstralen op de dames, die bij deze bijeenkomst aanwezig wa ren. Het deed hem genoegen dat er zich onlang3 weer zeventien nieuwe, jonge leden bij de brand weer hadden aangemeld. Na de uitreiking van de onderscheidin- Sen maakte de burgemeester de oor het college van b en w ge dane bevorderingen bekend In de 'kom werd tot adjunct-hoofdbrand meester bevorderd de heer W. J. Simons, tot brandmeester eerste klas de heer J. S. Simons, tot on derbrandmeester de heer J. Brug- geman, tot hoofdbrandwacht ae heren J. Lensen, F. Simons en R. van Langevelde, tot brandwacht eerste klas de heren J. D. F. de Doelder, A. Klaassen, R. J. de Fouw en M. Korstanje, en tot brandwacht tweede klas de heer P. Simons. Te Sluiskil werden be vorderd tot onder brandmeester de heer S. J. de Visser, tot hoofd brandwacht de heren C. H. P. Eek- hout en H. C. R. Eekhout en tot brandwacht eerste klas de heren J. de Bruljne, J. J. A. Verlinde en J. W. de Visser. Tenslotte reikte de commandant, de heer C. J. van Strien. de getuigschriften uit aan hen die geslaagd waren voor het examen hoofdbrandwacht tweede klas, en wel de heren J. Vermeu len. S J. de Visser, C. H. Eekhout. H. C. Eekhout, J. Bruggeman, M. Korstanje en R. J. de Fouw. De verdere avond werd in een gezel lige sfeer doorgebracht. (Foto PZC). plaats van de masten ook dienstbaar gemaakt konden worden aan het par keren. Men kwam echter tot de con clusie, dat het beter is dan parkeerter reinen aan te leggen waarvoor on der meer een mogelijkheid is achter de ratio-woningen. De raad ging er verder mee akkoord medewerking te verlenen nnn de bijzondere school bij de aanschaf van een aantal kasten en bij vervanging van de lambrizering in de drie lokalen. In een korte nieuwjaarstoespraak maak te burgemeester Lodder met voldoening gewag van het voorlopig verslag van de kamercommissie inzake de Beveland- se herindeling. Hij constateerde, dat er aan de structuurschets van de dertien Westbevelandse gemeenten aandacht is besteed en achtte het niet uitgesloten, dat er toch nog twee gemeenten zullen komen, M hebben we gs en de voor malige staatssecretaris van binnenland se zaken tegen'. Naar zijn mening on derstrepen de positieve opmerkingen uit het voorlopig verslag nog eens het be lang van de samenwerking in de streek. Over die streeksamenwerking volgde hij de behandeling van de begroting 1968 nog een even verwarde als moei zame discussie: van verschillende kanten kwamen sombere opmerkin gen over de activiteiten van de nieu we stichting Opbouworgaan West- Be veland. Nadat burgemeester Lod der had toegelicht, dat de vroegere commissie veel heeft knnnen doen aan de statistische gegevens In de structuurschets bijvoorbeeld, dat er ook nu nog klndervakantie-activitel- ten en tekencursussen op hot pro gramma staan, dat er voorlichtings bijeenkomsten voor de middenstand zijn georganiseerd, werd er nog drier maal naar activiteiten gevraagd. Men voelde weinig voor het begrote subsidie van 1386 voor 1968, maar nadat de heer Lodder had gewezen op de moeilijkheden im verband met de mutaties bij de stichting Zeeland en erop had geattendeerd, dat de bijdrage voor 80 procent door het rHk worat ging de meerderheid van de ermee akkoord. De heer Lodder: ,Ik had het bijzonder Jammer gevon den, als juist Borssele, dat veel belang heeft bij een gezamenlijk optreden van de streek, uit de boot zou zr|n gevallen'. Tegen het subsidie waren de heren J. Wal hout (gb) en J. Bras (sgp), wethou ders, en H. Maljaars (sg). De Borsselse begroting sluit overi gens met een post onvoorzien van 19.200, waar enkele duizenden gul dens vanaf zullen gaan onder meer in verband met de salarismaatrege len voor het gemeentepersoneel. Aan de katholieke universiteit te Nij megen slaagde voor het doctoraal exa men (2e gedeelte) geneeskunde de heer A. I. Reyérse te Vlissingen. (ADVERTENTIE) Onmiddellijke verlichting van Doorstraaltverlichtend weefsels ca spieren tot in de gewrichten ■iets werkt nneller, niets werkt aangenamer Algcsnl diep op do weefsels in tot aan da veroorzaken) en doorstraaltverlichtend weefsels en spieren tot In de gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreektl Zorgt dat U thuis altijd een tube Algesal bij de hand hebt om zodra het nodig is de pijn to .verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en drog. - Verwacht. VEEL BEWOLKING Veel bewolking met tjjdel(jk regen en motregen, vooral in de zuidelijke provin cies. Zwakke tot matige wind tussen znid en oost. Merendeels dezelfde tem peraturen als gisteren. ZON EN MAAN 15 februari Zon op 07.57 onder 17.52 Maan op 19.20 onder 08.49

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 2