Avanti won van Flying Shuttle II Peggy Fleming bijna zeker van de titel kunstrijden Commissie voor studie van positie Zeeuwse aardappel BADMINTONCOMPETITIE Vandaag schaatsfeest voor de dametjes Zware job' Feijenoord tegen AD0 Overzicht van de telende bedrijven en de afzet Interessante duels in eerste klas basketbal KEES VERKERK DRAAIT SOEPEL Erg ongunstig weerbericht IJSHOCKEY WIE WORDT DE BESTE EHBO'ER WONINGBOUW MIDDELBURG 1 r PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 9 FEBRUARI 1968 DOOR BESTUUR ZLM INGESTELD GOES Het dagelijks bestuur van de ZLM heeft in de jongste vergadering een commissie inge steld, die de toekomstige positie; van de Zeeuwse consumptie-aard appel zal bezien. Het bestuur wenst een overzicht te verkrijgen van de structuur van de aardap- peltelende bedrijven, de kwaliteit en de omvang van de produktie en de afzetkansen, die worden be nut. De vergadering was van me ning, dat uit de huidige slechte si tuatie op de aardappelmarkt op nieuw duidelijk blijkt, welke risi co's bij deze teelt moeten worden gedragen. Het bestuur besprak, of de verschil lende gedachten, die in de laatste tijd naar voren zijn gekomen, een verbetering van de situatie zouden kunnen bewerkstelligen. Hoewel de mogelijkheden voor een effectief in grijpen gering zijn, zal men de si tuatie nauwlettend blijven volgen. Vanuit de vergadering werd gewaar schuwd tegen geforceerde verkopen en men wees nogmaals op het be- lang ook in dëze situatie van een gespreide afzet. De ingestelde commissie zal nu naar men hoopt j suggesties kunnen doen om de positie «in de Zeeuwse consumptie-1 aardappel te verbeteren en aanbe-! velingen doen waar knelpunten wor- den gesignaleerd. De vergadering oordeelde het gewenst j om to bezien of voor het volgende oogstjaar de minimummaat der kwa- llteötsregeling niet hoger moet worden i gesteld. Men wees er tenslotte op dat ook nu weer gebleken is dat met dej harmonisatie van de kwaliteitsrege ling in EEG-verband haast gemaakt moet worden. De vergadering was ver-I ontrust over de uitlatingen van de mi nister van landbouw bij de behande ling van de landbouwbegroting ten aan zien van onder meer de wijzigingen in het ruilverkavelingsbeleid. Men vroeg zich af of door de verdergaande bezui nigingen niet te veel onderdelen voor een verantwoord Nederlands landbouw beleid tn de waagschaal worden ge steld. De heer Becu deelde mede dat binnen kort de suikerbietenoogst 1967 zal wor den geliquideerd- Boven het contingent is circa 100.000 ton geleverd, welke voorraad dus niet vet is. Op korte ter mijn wordt een beslissing van de rege ring verwacht in die zin, dat de keuze valt op het mengprijssysteera. Dit zal inhouden dat de halfvette voorraad zal worden opgenomen in de voorraad van het komende jaar. Verwacht wordt dat de prijswaardering zal liggen tussen vet en halfvet. De heer Becu deelde voorts mee, dat gesproken is over een graanregelinj In de fruitsector worden de voorraden peren snel kleiner. De vraag naar Con ference is wat afgezwakt. Stoofperen blijven erg gewild. De appelprijzen zijn nog steeds matig, terwijl op kor te termijn geen belangrijk herstel is te verwachten. De Engelse markt wordt overvoerd door Golden Delicious uit Frankrijk. De voorraden zijn in heel West-Europa nog aanzienlijk. In dien er regelmatig geruimd wordt is er enige kans dat daardoor in een la tere periode enige ruimte komt voor een prijsverbetering. Deining De heer S. de Visser deelde mede, dat de maand januari niet veel beweging In de veehandel te zien heeft gegeven. In de slachtveesector is er wat deining geweest, over de vaststelling van de pakketprijs. Evenals in de winter 1966- 1967 is men in België begonnen de in voer van vee en vlees zonder heffing toe te laten, wat men niet bleek te kunnen volhouden, zodat de halve hef fing weer voor derde landen moest wor den opgelegd- De omleiding van de vleeshandel is hierdoor naar ons land kleiner gewor den. Gedurende een der weken in janu ari zijn er nogal wat vette koeien uit Denemarken ingevoerd; zelfs in Mid delburg is een zending Deens vee ge slacht. De vleesmarkt is stug; vooral; op de bedrijven willen de prijzen niet aantrekken en blijft er een te groot verschil met de vastgestelde marktno- tering. De prijs voor de vette kalveren is wat Denemarken is in Italië onze grootste concurrent. De kalverproduk- tie neemt in ons land nog toe. De prijzen van gebruiksvee trekken iets aan, terwijl de nuchtere kalveren daar entegen in prijs zijn gedaald. De prijs voor de schapen zijn hoger dan ooit het geval was: jonge goede schapen gaan lot 7 per kg geslacht. Ten aanzien van de varkensprijzen zei de heer de Visser, dat deze de laatste dagen iets lager zijn. hoewel de uitvoer gunstig bleef. Er wordt veel ham naai- Italië ge ëxporteerd. Nederland heeft naar ver houding de grootste produktie in de EEG van melk en vlees per hectare. Men verwacht in het algemeen, dat er voorlopig meer dan voldoende aanbod zal blijven van rundvlees. Aan <le hand van de door de geza- melijke agrarische werknemersbon den ingediende wijzigingsvoorstellen cao's 1968-1969 voor de land- en tuinbouw besprak de vergadering de door de werkgeversvertcgcnwi dlgers der ZLM bij de komende derhandelingen te volgen gedrags lijn. Landelijk is over de wijzigin gen in de mantel van de cao tuin- Ikiuw 1968-1969 overeenstemming bereikt. Deze wijzigingen houden on der meer in dat het minimum per centage aan prestatietoeslag, dat kan worden betaald, verhoogd wordt van 8 tot 5 procent en de vakantie toeslag in plaats van .8 gemiddelde weeklonen worden gebracht op f procent van het jaarloon. Onder jaar loon te verstaan het cao-loon, ver meerderd met de vaste toeslagen er de geldwaarde van eventuele emolu menten. voor het komende jaar, die gelijk zal zijn aan die van het afgelopen ja Bij de bewaarvergoedlngen is alleen de gerst de prijs 1 hoger steld ten aanzien van richtprijs en terventieprijs. Betreffende de zaaizaad- en plantgoedwet is overeenstemming bereikt over de verbouw van gekwali ficeerde zaalzaden. Omtrent de positie van de NAK bestaat nog geen klaarheid. Met betrekking tot het vlasbeleid zijn voorstellen gedaan voor een steunrege ling in Europees verband: een gelijke subsidie gebaseerd op 220 per hectare. Een helft hiervan is voor de industrie, de andere helft voor de teler. In verband met komende invoer van Amerikaanse lucerne wees de vergadering op de Gunstig De heer P. J, J. Dekker merkte door ligt de prijs hoog. Er ls een begin gemaakt met de aanvoer van komkommers. Dit pro- dukt brengt bevredigende prijzen op. het aanbod zal toenemen. Voor witlof worden goede prijzen be taald. de afzet verloopt vlot. De aanvoer van spruiten loopt snel te rug: het prijspeil is redelijk. De vraag naar be waarkool blijft zeer zwak, met lage prijzen. Ook de prijs van waspeen staat onder druk. Van uien is nog veel aanbod, ter wij er sterke concurrentie is. onder andere naar Polen, Hongarije en Spanje. VLISSINGEN Voortaan wordt er weer iedere vrijdagavond gebasketbald in de Ylisstngse sporthal. Bij de dames zien we anavond enkele opgelegde overwinningen. Voor Matador tegen Ma rathon 1 en voor RK.S II tegen RKS I zien we geen kans op winst. Ook Ma rathon III zal weinig te vertellen heb ben tegen RHBS. Alleen voor CHBS voorzien we enige moeilijkheden. Ma rathon II zal ongetwijfeld willen laten zien dat de nederlaag van afgelopen vrijdag een vergissing was. In de eerste klas heren drie interes-j santé wedstrijden. RKS I treedt aan tegen Marathon en dit wordt een heet j gevecht met de rode lantaarn als inzet. Beide teams spelen een haastig spel-1 letje en de conditie zal de uitslag be- palen. Matador I ontmoet Matador II en zal natuurlijk winnen, maar van een i leien dakje zal het niet gaan. Mata- dor n speelt zeer systematisch en heti eerste team laat veel aan de inspiratie i van het ogenblik over. Het schot is i echter beter verzorgd en daarom win- j nen ze ook. M. de Ruyter I HTS I. indien M. de Ruyter volledig verschijnt j nemen ze de punten mee naar huis. In de tweede klas zal Marathon n een flinke kluif hebben aan het beter in vorm komende UTS. Ook EVVC Blue Arrows jun. is een open strijd. EWC wordt voor de ring gevaarlijker. M. de Ruyter II zal moeten winnen van UTS als men de kans op de titel wil behouden. Blue Arrows wint van Ma rathon HI en Old Stars kan de eerste puntjes binnenhalen tegen het derde team van de zeevaartschool. Programma: 19.00 uur dames Mara thon I Matador, heren I RKS I Marathon I, heren II Marathon II UTS. 20.00 uur: RHBS Marathon III en Marathon II CHBS, heren II: Blue Arrows jun. EWC. 21.00 uur: dames RKS I RKS II. heren I: Matador I Matador II, heren II: M. de Ruyter II UTS. 22.00 uur: heren I: M. de Ruyter I HTS I heren H: Blue Arrows Marathon IH en M. de Ruyter HI Old Stars. DAVOS Op de zesde dag van de In- i ternationale schaatswedstrijden in Da- vos werd een trainingsrace over 5000 meter gehouden. Vele rijders waren al naar Grenoble vertrokken, anderen vol- I een vrydag. By een temperatuur van rie graden boven nul kwam de Noor OOSTDUITSE SEYFERT OP VEILIGE AFSTAND GRENOBLE ,Ja ik ben heel tevreden en gelukkig' zei Peg gy Fleming gisteren na haar laatste verplichte figuur. Het 19-jarige Amerikaanse kunst- rijdstertje zag er ontspannen uit en leek evenals trouwens ie dereen zeker van de gouden me daille bij het kunstrijden voor dames. Peggy Fleming dus zal tenzij er een compleet won der gebeurt de Olympische titel 1964 van Sjoukje Dijk stra overnemen. .Ja, toen was ik er ook bij. Ik werd daar zesde, maar had tegenover Sjoukje niet veel te vartellen'. Peggy Fleming denkt niet, dat ze over vier jaar weer van de partij zal zijn tij dens de winterspelen in het Japanse Sapporo. .Vier jaar is zo lang, ik heb bovendien een jongen. Neen. voorlopig trouw ik nog niet. maar vier jaar... en als je getrouwd bent is het over. Dan heb je wel andere dingen om aan te denken dan aan zes A zeven uur training per dag'. Peggy Fleming heeft bijna 78 punten voorsprong genomen op Gabriele Sey- fert, die haar tweede plaats zonder twijfel met succes zal kunnen ver dedigen tegen de Oostenrijkse Bea trix Schuba. Het goud. zilver cn brons lijken al verdeeld, al heeft de kiir metde nieuwe puntenwaarde ring een grotere invloed gekregen op het eindresultaat dan voorheen. Maar Hana Maskova en Alberti- na Noyes zullen toch lieel erg goed moeten rijden, willen ze Beatrix Schuba nog kunnen bedreigen. Vrijdagavond dus een eerste hoogte punt bij het kunstrijden. Het grote Stade de Glacé zal uitverkocht zijn. Al die toeschouwers zullen Peggy Fleming zien rijden op de muziek van Tjsaikowsky's Notenkrakersuite en Rossini's Samson en Delila. ,Ik houd erg van die muziek', zegt Peggy. ,het is dan net of ik alles vergeet, of ik zweef over het ys. Heerlijk...'. De stand na de verplichte figuren luidt: 1. Peggy Fleming (VS) pi. cij fer 9—1.062.1 pnt: 2. Gabriele Sey- fert (O.-Dld) 21—984.9; 3. Beatrix Schuba (Oost.) 31960,0: 4. Hana Maskova (Tsj.-Sl.) 41—943.2: 5. Al- hertina Noyes (VS) 39941,9: 6. Zsusza Almassy (Hong.) 61910,2: 7. Sally Stapleford (G-B) 82909,3: 8. Kumiko Ohkawa (Japan) 74 S96.4: 9. Patricia Dodd (G-B) 80- 886.8; 10 Karen Magnussen (Can.) 79,5—886.7. De jeugdigecharmante kampioe ne, Peggy Fleming, draait hier volkomen geconcentreerd haar verplichte figuren voor de ogen van de strenge jury op de eerste dag van de strijd om de Olympi sche kunatrijtitels. Twee partijen in de badmintoncompeti- tie moesten afgelopen week worden ge staakt wegens blessures, veroorzaakt door forcering van de spieren bij te snelle wendingen of slagen. Bij .Zierlk- zee* viel mejuffrouw Berrevoets uit, terwijl bij Jong Ambon n F. Mboera de strijd staakte. Zierikzee verloor door deze afgebroken partij met 2-6 van Jong Ambon, terwijl het wellicht 3-5 geworden zou zijn, want mejuffrouw Berrevoets had de le gj gewonnen, terwijl ze ook bij het afbreken van de partij op winst stond. J. van Vossen startte goed tegen P. Ti- tiheru door de le game met 15-8 te winnen. De 2e en 3e game werden ech ter door zijn gast gewonnen. Ook A. Wijsman heeft met 13-15 en 8-15 tegen M. Titiheru heldhaftig tegenstand gebo den. Bij de dames verloor mevrouw No- let van mevrouw Sapulete. Van dubbelspelen wonnen beide teams partijen, waarbij ons vooral de over winning van A. Berrevoets en F. de Vos op het echtpaar Manuhutu opvalt. Avanti heeft opnieuw een minimale over winning behaald en wel tegen het Bi se Flying Shuttle n. Opnieuw won de Middelburgse dames 3 partijen doch ook de heren Van Sommeren en Tau deden meer dan van hen venvacht werd. Zij wonnen namelijk het heren- dubbel en dat terwijl ze hun enkelspe len kansloos verloren hadden. Die .mee valler' bleek Avanti later nodig te heb ben, want de le mixed ging in 3 ga- s verloren. In de 2e klas verspeelde Jong Am- bon II zijn laatste kansen op een kampioenschap door in Middelburg met 2-6 van Avanti UI te verlie zen. Het Middelburgs jeugdteam was geïnspireerd door het goede voorbeeld van hun captain C. Outer- mans, die de belangrijke le wedstrijd tegen T. Tanihatu won. Vlissingen II speelde 2-6 tegen Avan ti n, aat gehavend uitkwam door in vallers. Avanti m won met 8-0 van Ma rathon H, dat dus rode-lantaarndrager blijft. De uitslagen van de le klas zijn: Zierikzee - Jong Ambon 2-6 H.E.: J. van Nossen P. Titiheru 15- 8, 5-15, 11-15, A. Wijsman - M. Titihe ru 13-15, 8-15; D.E.: mevrouw Nolet - mevrouw Sapulete 4-11. 4-11, A. Berre voets - mevrouw Manuhutu 11-6, 6-5 (gestaakt): G.D.: mevrouw Nolet en J. van Vossen - mevrouw Manuhutu en P. Titiheru 6-15, 18-17, 8-15; A. Ber revoets en F. de Vos - echtpaar D. Manuhutu 15-7, 18-17: H.D.: F. de Vos en A. Wijsman - M. en P. Titiheru 4-15, 6-15: D.D.: A. Berrevoets en me vrouw Nolet - mevrouw Manuhutu en mevrouw Sapulete 15-8, 15-13. Flving Shuttle II - Avanti 3-5 H.E.: B. Saliak - K. Tau 15-3, 15-3, P. Koov - J. van Sommeren 15-10, 15-8; DU.: J. v. d. Watering - E. Cop- (Van een onzer redacteuren i Vanmorgen om tien uur begint het damessohaatsfeest met de 500 meter. Het weerlH>richt voorspelt regen en een matige wind. Niet erg opwek kend dus. Elly v. d. Brom. die in dp eerste groep was ingedeeld, start1 al in het vijfde paar tegen de West- duit.se Sappl. Sticn Kaiser zal het in de tiende serie opnemen tegen het snelle Amerikaanse sprintertje Diane Holum en Willy Burgmeyer treedt in de 12e serie aan tegen de Noorse Berg. In totaal zullen 28 dames deel nemen aan deze 500 meter. ii o ii ir Per Willy Guttormsen tot de beste tijd: fi-n ill G D J 7w '-34.6. Kees Verkerk bleef in zijn scüa- duw. Met een sterke 7.35.2 werd hij 0Saliak - E. Coppoolse en K. Tau 15-3, 10-15, 15-8, M. Pendersen P. Kooy - mevrouw Verbeek en J. van Sommeren 15-3, 4-15, 0-15: H. D.: F. Broekhoven en P. Kooy - J. van Som meren en K. Tau 15-3, 14-17, 12-15; D.D.: M. Penders en J. v. d. Wate- - E. Coppools 10-15, 10-15. Op het programma van volgende week prijkt de topwedstrijd Vlissingen-Avan- ti. De Vlisslngers hebben momenteel een verliespunt méér dan de Middel burgers en moeten dus winnen om de kansen in eigen hand te houden. De eerste wedstrijd eindigde met 4-4, een stand waarmee Avanti opnieuw heel tevreden zou zijn. Zierikzee ontvangt het Roosendaalse Blauw Wit. Uit deze ontmoeting kan Zierikzee 2 winstpunten over houden. In de 2e klas gaat Avanti II winnen van Avanti III, terwijl Marathon I 1 punt kan overhouden aan de thuiswed strijd tegen Zierikzee II. Ook de wed- strijduits Vlissingen i gelijkspel liggen. 10 Dianne Holum, VS. Christina Kai ser, Nederland: 11 Kaname Ide Japan Arja Kantola, Finland; 12 Wilhelm Burgmeyer, Nederland. Lisbeth Berg Noorwegen, 13 M. Lise Perrenoud, Frankrijk. Doreen McCannel, Cana da: 14. Jennifer Fish VS. Irïna Ego- rova, Sowjet-Unie. Eerste ronden Europees kampioenschap biljarten GEEL De uitslagen van de eerste Na de loting voor de 500 meter; ronde van het biljarttoernooi om het hardrijden dames is het volgende Europees kampioenschap in het anker schema opgesteld voor de wedstrij- kadc.- 47_2 dat in de Belgische plaats den van vrijdag Geel wordt gehouden, zijn: 1 Sachjko Saito. Japan. ChnsttoaJoh Vervest (B.) '203 16 60 12.62 Ltndblom. Zweden: 2 Signs Sundby, john vd Branden (B) 203 16 60 25.00 Noorwegen, Mary Meyers VS; 3. Dieter Muller (W-Dld) 400 14 84 28.57 Ruth Schleiermacher. Oost-DuOsland; Jose Ga!vez Sp) 324 14 141 23.14 Wendy Thompson. Canada 4 Taria-1 Franz stenzel (0ost) 217 19 52 11.42 na Sidorova. Sow^t-Ume Kaija Mus-j Jean Galrnlche fFr) 40o 19 87 21.05 tonen, Finland: o Elisabeui van de,Hans Vultink (Ned.) 334 6 183 39.00 Brom. Nederland, Evi Sappl West- Henk Scholten ,Xed) 40o 6 328 6666 Duitsland: 6. YIva Hedlund, Zweden, Marcia Parsons, Canada; 7 Kirsti De uitslagen van de tweede ronde Blermann, Noorwegen. Kaija-L. Kes-| luiden kivitikka, Finland. 8 Martine Ivan-1 Vervest 43 7 13 6.16 gine, Frankrijk. Hildegard Sellhuber. 1 Galvez 400 7 290 5 west-Duitsland: 9 Misae Takeda. Ja-, Van den Brander» 400 17 lo4 23.o2 pan, Ludmilla Titova, Sowjet Unie; Muller 208 17 57 1 (Van een onzer redacteuren) GRENOBLE Zo er in den Jare 1968 een jjshoekey-mythe Canada mocht be staan, dan hebben enthousiuste Finnen daar gisteravond laat definitief een ein de aan gemaakt. Met 5-2 werd Canada zij het wat flatteerd, maar toch volkomen verdiend verslagen en de tonelen van vreugde, die zich daarna op de ijspiste als op de tribunes afspeelden, ontlokten een flimlach aan de neutrale toeschouwers, lie genoten hadden van een sportief, snel duel, dat technisch niet op het peil stond, dat men nog van de Canadezen had mogen verwachten. Het is nu wel duidelijk geworden, dat de strijd om het Olympische goud zal gaan tussen Rusland (de grote favoriet) en Tsjechoslowakije, met Zweden als gevaarlijke derde. Zweden zal zonder twijfel nog concur rentie genoeg krijgen voor het brons, Canada, Finland en misschien de Ver. Staten zullen wel acte de précence. wil len geven. Tsjechoslowakije had geen moeite me' West-Duitsland, dal van de aanvang af sterk verdedigend speelde met goalie Schramm als uitblinker. Het scoreverloop 1-0, 2-0. 2-1 toont aan, dat de Tsjechen tenslotte op een regelmatige overwinning afstevenden. Finland kwam tegen Canada in de eerste periode snel op 2-0. Later zou blijken, dat deze achterstand beslissend zou zijn. De Canadezen probeerden met alles op de aanval' het spel te forceren, maar dit werd hen tenslotte noodlottig. Toegegeven, dat ze pech hadden, om dat drie onhoudbare inzetten tegen de paal belandden, maar dat alles neemt niet weg. dat met wat meer overleg de 2-0 achterstand misschien toch nog wel had kunnen worden weggewerkt. Spannend werd het toen de Canadezen in de derde periode na een ware kanon- nade 4-1 achterstand tot 4-2 inliepen. Toen in de laatste minuten ook de Ca nadese doelman aan het aanvalsspel ging deelnemen, was het pleit beslecht, een ver schot van Koskila trof het lege doel... (score verloop 2-1, 1-0. 2-1). MIDDELBURG In verband met het j 75-jarig bestaan heeft het Nederlandse EHBO-bestuur een wedstrijd uitgeschre ven. waarmee bet nnu de weet wil ko- men wie in 1968 het beste Nederlandse; EHBO-lld is. Donderdagavond werd hiervoor in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg een eerste wedstrijd van de EHBO-le- den van de afdeling Middelburg gehou den. In totaal kwamen er 52 deelnemers hun krachten meten, ze waren verdeeld ln 2 groepen, uit iedere groep zal een win naar worden aangewezen. Deze winnaars zuilen op hun beurt do Middelburgse afdeling vertegenwoordi gen in een wedstrijd tegen de winnaars van de andere Zeeuwse afdelingen. De uiteindelijke winnaar van het dis trict Zeeland zal met de winnaars van de andere nationale districten gaan uit vechten wie de beste EHBO-er of EHBO-ster van ons land zal worden. De jury in Middelburg bestond uit mevr. J. Pel-Mellink, mevr. Vermaas-van Ko nijnenburg. mevrouw De Vries en de heer Uil. Op 28 maart a s zal de winnaar dc wedstrijd in Middelburg bekendge- maakt worden. - hij tweede. Voor de overige Nederlanders waren er geen ereplaatsen weggelegd. Ferd Anton Maler besloot zich niet met de anderen te meten. Ook Ard Schenk hield een dag rust. Uitslag 5000 meter: 1. Per Guttormsen (Noorw.) 7.34.6; 2. Kees Verkerk (Ned.) 7.35.2; 3. Dag Forness (Noorw.) 7.38.6; 4. Oerjan Sandler (Zweden) 7.38.8; 5. Valeri Kaplan (Rusl.) 7.40,-; 6. Johnny Hoeglin (Zwe.) 7.41.1; 7. Peter Nottet (Ned.) 7.42,-; 8. Joerl Maljikin (Rusl.) 7.45.5; 9. Jan Bols (Ned.) 7.46.9: 10. Svein Erik Stiansen (Noorw.) 7.47.8; 11. Günther Traub (W.-Dld.) 7.-48,-: 12. Ka- rel te Winkel (Ned.) 7.52.8; 13. Goeran Claesson (Zwe.) 7.58.8; 14. Goeran Jo hansson (Zwe.) 8.03.8 en 15. Jürgen Traub (W.-Dld.) 8.04,2. Van de twee koplopers ln de eredivisie voetbal staat, Feijenoord voor de zwaarste opgave. De Rotterdammers die in vorm toch wel achteruit lijken te gaan, krijgen bezoek van het Haag se ADO, beslist geen gemakkelijke te genstander. De strijd zal fel zijn, maar daarbij houden we liet toch op Rotterdamse overwinning. Ajax krijgt het op papier heel wat makkelijker. De Amsterdammers ma ken de verre reis naar Limburg om de strijd aan te binden met Sitta.rdia. Een overwinning voor Ajax lijkt zeker. PSV kan misschien iets aan positieverbete ring doen, hoewel Xerxes-DHC een grillige tegenstander is. Een gelijk spel zit er echter voor de Eindhovena- ren wel in dachten we. GVAV kan thuis winnen van Telstar, terwijl DOS misschien een gelijkspel kan behalen tegen Go Ahead. Volendain moei For- tuna '54 kunnen verslaan, terwijl DWS tegen NAC de winst in Amsterdam móet kunnen houden. MW is waarschijnlijk thuis sterker dan NEC. terwijl Sparta de winst kan weg halen bij FC Twente. EREDIVISIE GVAV - Telstar, DOS - Go Ahead. Feijenoord - ADO, Volendam - Fortuna '54. DWS - NAC. Sittardia - Ajax, MVV - NEC. FC Twente - Sparta. PSV - Xerxes-DHC. EERSTE DIVISIE j Holland Sport - RCH. Eindhoven - He-j racles, FC VVV - SW, Vitesse - SC Caxhbuur. Volewijckers - Blauw Wit. RBC - HVC. Willem II - DFC. AZ'67 - Velox, Haarlem - Elinkwljk. TWEEDE DIVISIE j Hermes DVS - EDO. ZFC - Zwolse Boys. Helmond Sport - NOAD, Wage- niiigen - Roda JC. Baronie - Hilver sum. Heerenveen - Veen dam, Limburgia - SC Drente, PEC - Excelsior. AGOW i - Fortuna VI. Gooiland - de Graafschap Winnende kolom? MIDDELBURG De woningbouw in Middelburg verloopt geheel naar wens. B en w vertrouwen er op, dat in 1968 een redeljjk aantal woningwetwoningen zal worden toegewezen, zo deelt het col lege mee in antwoord op in de com missie van bestand voor gemeentewer ken naar aanleiding van de begroting 1968 gestelde vragen. B en w gaan ook nader in op de huur prijzen voor diverse te bouwen comple xen. De 160 woningwetwoningen in zuid zullen ongeveer 140 per maand kos ten, de 156 premiewomngen in dezelf de wijk ongeveer 200 per maand. De 100 premiewoningen in Dauwendaele doen dezelfde prijs, 62 andere premie woningen in Dauwendaele gaan voor 150 per maand en 78 woningwetwonin gen in Dauwendaele moeten 140 huur per maand opbrengen. De 146 premiewomngen in Dauwendae le zullen volgens het college wel iets duurder komen. Voor de 108 premie woningen in de Griflfoenwijk II wordt een prijs van 210 tot 225 verwacht, inclusief de vaste kosten van centrale •erwarming. S en w delen de raad desgevraagd mee, dat zij over de stichting van een vrij luxueus kantoor-flatgebouw oriënterend benaderd zijn door een grote maatschap pij in Middelburg. Een ander' bevindt zich in een beginstadium. Een moderne kantooroutülage behoort, zo beweert het college, met het oog op de ontwikkeling de noodzakelijke voorzieningen in Middelburg. Heden nam de Heer plotseling tot Zich in Zijn hemels thuis Zijn kind, mijn innig gelief de man ADRIAAN HENDRIKUS DE KOSTER L. P. de Koster- Koppejan Souburg, 8 februari 1968 Van Doornlaan 43 De rouwdienst zal wor den gehouden in het Geref. Jeugdgebouw, Kanaalstraat 8, op maandag 12 februari des namiddags 1.15 uur, waarna de teraar debestelling zal plaats hebben om 2.10 uur. Liever geen bezoek en geen bloemen Heden nam de Heer plotseling tot Zich, on ze innig geliefde zoon, broer, zwager en oom ADRIAAN HENDRIKUS DE KOSTER op de leeftijd van 40 jaar. Th. de Koster- Ie Feber S. T. de Koster C. A. Veen-de Koster D. Veen Yvonne en Rob Vlissingen, 8 februari 1968 Hogeweg 17 Heden overleed plotse ling, tot onze diepe droefheid, onze lieve zwager en oom ADRIAAN HENDRIKUS DE KOSTER op de leeftijd van 40 jaar. Ad. Arendse P. Arendse- Koppejan E. H. Koppejan J. Koppejan- Barneveld Neefjes en nichtjes GV A V-Telstar X DOS-Go Ahead X Feyenoord-ADO X Volendam-Fort. '54 DWS-NAC v Sittardia-Ajax 6 X MW-NEC X FC Twente-Sparta X PSV-Xerxes-DHC X Vitesse-Cambunr X Volcwyok.-Bl. Wit X Willem II-DFC 12 X Gooiil.-Graafscli. X Helm. Sp.-NOAD 14 A GO V V-Fnrtunn VI. 15 In haar 55ste levens jaar ging van ons heen, gesterkt door de H.H. Sacramenten der zieken, myn innig ge liefde vrouw cn onze lieve moeder, behuwd- moeder en oma echtgenote ran Daniël van Poppelen Bergen op Zoom: D. van Poppelen Wouw; N. H. van Poppelen F. A. A. van Pop- pelen-Verdult Lilian Bergen op Zoom, 8 februari 1968. Coehoornstraat 53. Heden overleed in het ziekenhuis .Bergzicht' te Goes, na een lang durig, doch geduldig gedragen lijden, mijn innig geliefde man en onze zorgzame vader, broer, zwager en oom in de ouderdom van ruim 64 jaar. Hansweert: Otorohanga: (Nieuw-Zccland) G. Augusteijn Kruiningen: I. S. Korstanje- Schtltz J. Korstanje Hansweert. 8 februari 1968 Schoolstraat 9 De begrafenis zal plaatshebben op maan dag 12 februari des namiddags te 13.00 uur op de algemene be graafplaats te Kruinin gen. Heden overleed, tot on ze grote droefheid, zeer onverwacht, in het zie kenhuis te Hannover (Did.), onze innig ge liefde, zorgzame man, vader, grootvader, schoonzoon, broeder, zwager cn oom PIETER JOHANNES WAGEMAKER echtgenoot van Tannetje v. d. Kreeke, woduwnnnr van Maria Adrian», de Braber, op de leeftijd van 57 jaar en 11 maanden. Sterke de Heere ons in dit verlies, a/b m.s. ,Plejo': F. Wagemaker- v. d. Kreeke Mattle Peter St.-Phlllpsland: A. Kosten- Wagemaker A. Kosten en kinderen. De begrafenis zal DV plaatshebben op zater dag 10 februari, om 11 uur, vanuit het gebouw gevet, gemeente te Wolphaartsdtfk. Condoleantieadres: Veerweg 55 te Wolphaartsdijk. Geen bloemen Enige en algemene kennisgeving. Heden overleed, tot on ze diepe droefheid, on ze geliefde moeder, be huwd- en grootmoeder ELIZABETH SUZANNE DEUNINK op de leeftijd van 68 jaar. Calgary (Can.): M. M. Goossens- Fremouw P. J. Goossens Roger en Ruby Sluis: B. E. M. M. Herman- Fremouw J. J. Herman Jacqueline en Judith Cadzand: R. v. d. Lu|jster Reinier Rence Tiny Desirée Eugenie Oostburg, 7 februari 1968. St.-Antoniusziekenluiis, zaal 25. De begrafenis zal plaatshebben op zater dag 10 februari 1968 om 14.00 uur te Oost burg. Heden overleed onze lieve broer, zwager en oom. de heer F. J. CASTEL weduwnaar van J. Meyers in de ouderdom van 85 jaar. Uit aller naam, J. J. van der Klooster- Castel. Middelburg. 7 februari .1968. Veersesingel 88. Heden nam de Here, na een kortstondig, geduldig gedragen lijden, uit ons midden weg, onze geliefde, zorgzame vader, behuwdvader en opa de Parel, op de leeftijd van 73 jaar. Gezang 174: .Vaste rots van mijn behoud'. Klundert: J. S. M. Lobbezoo-Adriaanse P. Lobbezoo >e der Net Rozenburg: A. Adriaanse F. A. Adriaanse-Stam En kleinkinderen Vlissingen, 7 februari 1968 Condoleantieadres: C. J. Adriaanse, Amerongenstraat 64, 's-Gravenhage. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het St.-Josephziekenhuis. De teraardebestelling zal DV plaatshebben op zaterdag 10 februari 1968, op de protestantse be graafplaats te Bergen op Zoom, oin 13.45 uur. Een korte dienst, geleid door dominee A. G. van de Stoel, gaat vooraf om 13 uur in het vereni gingslokaal van de gereformeerde kerk, ingang Thomas dc Rouckstraat. Gelegenheid tot condo leren, na de begrafenis, in de aula van de be graafplaats. Heden overleed in het Gasthuis te Middelburg FRANS JAN CASTEL weduwnaar van Jacoba Johanna Meyers in de ouderdom van 85 jaar. Namens de familie, J. A. de Wolff ex. test. Middelburg, 7 februari 1968. Sportlaan 4 De begrafenis zal plaatsvinden op maandag 12 februari 1968 op de begraafplaats te Veere 12.30 uur. na een familiebijeenkomst in het Gast huis te Middelburg. Enige en algemene kennisgeving Heden overleed plotseling, onze lieve vader, be huwd- en grootvader, de heer M. A. MALJAARS weduwnaar van J. A. van Dijke. op de leeftijd van 79 jaar. Arnhem: J. E. Bogerd-Maljaars P. Bogcrd Joke Geen bezoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 4