,Is dat in uw blaffen muziek oren?' Kamercommissie wil oordeel minister over plan-van-13 Zeeland bouwt meer woningwetwoningen In 1970 herziening Schouws streekplan TOETEREND FAMILIEVETE BESLECHTEN Bovenbouw van nieuwe brug Sas van Gent wordt binnenkort geplaatst INDELING VAN GEMEENTEN MOET HERZIEN Gemeenten moeten de krotopruiming bevorderen FRIESE KAPITEIN SCHULDIG AAN BOTSING OP DE SCHELDE TWEE NIEUWE AMBULANCES VOOR DE BEVELANDEN T oeteren Kapelle Reimerswaal Van de Velde uw drukker 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 3 FEBRUARI 1968 BONTE VERZAMELING FEITEN VOOR MIDDELBURGSE RECHTBANK MIDDELBURG Het was een wat bonte verzameling feiten, waarover de Middelburgse recht bank onder presidium van mr P. van Empel vrijdag in hoger beroep een oordeel moest vellen. Tijdens de diverse kantongerechtzittingen deze ruzie met een heel andere achtcr- Kmd niet op deze wijze uitgevochten eft te worden. Mr Roscam Abbing wilde het laten bij een boete van f 100. Uitspraak ook in deze zaak op 16 fe bruari. Op het kruispunt bij Driewegen op de Hoofdplaatseweg tussen Biervliet en Hoofdplaat zou H. B. uit Biervliet zo danig met zijn tractor met een schep- bak ervoor afgeslagen zijn. dat een tegemoetkomende auto net onder de bak geschoven was. Voor het niet juist af slaan had de Oostburgse kantonrechter een boete opgelegd van 40, terwij! de kantonrechter niet bewezen achtte, dat de schepbak hinderlijk voor B.'s uitzicht was. hetgeen ook ten laste ge legd was. Nog niet te zien waren de zaken op verschillendeTegen die boete van 40 j appel gegaan. Hij zou al oi j van de rijbaan heen geweest zijn toen Van Empel en zijn rechters op één morgen achter elkaar de gebeurte-j nissen over blaffende en stinkende honden en daarover klagende bu ren, over een toeterende automo-l bilist, die daarmee een familievete i levend' hield, over een met een tractor de weg overstekende land-1 bouwer en een automobilist, die net niet met zijn auto onder een voor de tractor gehangen schep bak kon, en over een inhalende automobilist bij Rilland-Bath, waar dit niet mocht. De hondenzaak nam de meeste tyd in beslag. Terecht stond de baas van de viervoeters, A. W. D. uit Souburg, die de wet op de dierenbescherming overtre den zou hebben, omdat hy van de ver koop van honden zjjn bedrijf gemaakt zou hebben. En een verkoopvergunning had D. niet. oorts zou hij volgens de dagvaarding de buren ernstige overlast bezorgd hebben, omdat z'n honden blaf ten en stonken. Voor deze overtreoing van de algemene politieverordening van Vlissingen had de Middelburge kanton rechter hem veroordeeld tot een oo°te van 150, voor het andere feit tot een boete van 100, waarvan 50 voor-i waardelyk met een proeftijd van 2 jaar. Tegen deze vonnissen had D„ die inj 1966 van Abeele naar Souburg verhuis-1 de om daar zijn liefhebberij (het hon-| denfokken) voort te zetten, beroeo aan- fetekend. Hij ontkende ten stelligste, at hij de honden verkoopt. .Ik doe; het voor mezelf, en de honden, d.e ik niet meer nodig heb, doe ik weg' ver-| zekerde D. de tegemoetkomende auto nog niet in een bocht dichtby te zien was. De ander reed echter volgens B. zo hard. dat hij J niet op tijd voor hem kon remmeD on- danks het verbod ter plaatse harder dan 50 km te rijden. De bestuurder van de auto. J. van W.. had de tractorbestuurder echter op het laatste moment zien afslaan, zo vertelde hij. Ook andere getuigen hadden in het korte moment, nadat de auto van Van VV. uit de bocht vandaan gekomen was, de tractor nog rechtdoor zien rijden en daarna pas zien afslaan. De officier vond. dat de kantonrechter verdachte juist veroordeeld had en eiste dezelfde boete. Uitspraak volgt ook hier op 16 februari. F. S. uit Zeist had onder Rilland-Bath waar de weg verbeterd werd, met zijn auto een innaalverbod overtreden De kantonrechter te Middelburg had hem hiervoor veroordeeld tot een boe*e van 150 en drie maanden ontzeggen; de rijbevoegdheid. Gemachtigde mr A. J. Peeck verzeker de, dat zijn cliënt de feiten toegeeft, maar dat hy de borden niet had gezien. JDie niet horen wil. moet maar voelen', vond de officier, die bevestiging van het vonnis vroeg. Ook hier uitspraak op 16 april. SAS VAN GENT Over ongeveer twee weken zal in Sas van Gent worden be gonnen met het plaatsen van liet draai bare gedeelte van de nieuwe brug over het kanaal. De stalen bovenbouw ligt momenteel hij Kloos en Zonen NV in Kinderdijk op transport te waehten. Het is de bedoeling dat het in totaal ruim 157 meter lange brugdeel in twee helften naar Sas van Gent zal worden vervoerd. Als het weer meewerkt zal de eerste helft met een gewicht van 570 ton maandag op zolderschuiten worden ge plaatst en daarna naar Sas van Gent worden gesleept. De tweede helft volgt enkele dagen later. VOORLOPIG VERSLAG HERINDELING BEVELAND dersclireven. .Maar dat betekent niet, dat alle leden zich nu al met de voor gestelde herindeling als de meest ver kieselijke konden verenigen. Hoe de kaarten echter liggen, wordt uit het 1 voorlopig verslag nauwelijks duidelijk, i Verschillende leden waren nog niet over- tuigd van de noodzaak wenselijkheid al- 1 le gemeenten in de Zak van Zuid-Beve land samen te voegen tot één grote nieu we gemeente, met" name met net oog op ;de grote oppervlakte, de mentale ver- commïssïe voor binnenlandse za- schillen, de vele kerkdorpen en het ge- ken uit de tweede kamer willeu het GOES ,Vele leden' van de vaste oordeel van minister Beernink ho ren over het .herindelingsplan' met ten. Men achtte de beschouwingen van de werkgroep van 13 gemeenten waar devol genoeg om in de discussie betrok- CONTINGENTEN 1968 TOEGEWEZEN Gekocht De politie had echter een aantal ge tuigen gevonden, die beweerden een hond van D. gekocht te hebben, in al le gevallen een langharige dashond. .Kunnen we', zo informeerde de pre sident, daaruit niet concluderen, dat u handel dreef?". ,Neen, mijnheer de president', ver klaarde D. .De stank en het blaffen vond u ook niet erg?', wilde mr Van Empel voorts weten. .Het heeft niet gestonken', verklaar de de Souburgse fokker. ,Een keer', herinnerde hij zich, .rnaar dat kwam niet door de honden, maar door de stalmest, die ik nodig had'. In dit verband wees de president er op, dat de Vlissingse politie geen vervuiling geconstateerd had. Muziek Volgende vraag van de president: ,1 het olaffen, is dat muziek in uw uren .Och ,dat is niet zoveel. Ik wil de buren zo min mogelijk last aandoen', merkte D. op. De Vlissingse verbalisant zei de stel lige indruk te hebben, dat het s zo mers zou kunnen stinken, vooral in het geval, waar van de hokken drie meter van een keuken vandaan stacn. i De verbalisant liet ook weten, dat c'ej honden om 11 a 12 uur 's avonds] en 's morgens vroeg om 5 uur blof-| fen. ,'s Mlddernachts blaffen de honden I dus en net als de hanen zijn ze] 's morgens ook al vroeg er bij', con-1 eludeerde de president. Het was volgens de officier van justitie, mr P. J. V. Roscam Abbing. voldoende komen vast te staan, dat het olaffen hinder oplevert. In het algemeen, zo meende de officier, kunnen dergelijke bedrijven niet in de bebouwde kom gehouden worden. Ook was de officie.- er van overtuigd, dat D. honden verkocht had. Naar de mening van mr Roscam Abbing was de Souburger volkomen te recht door de kantonrechter veroor-j deeld. De officier eiste dan ook dezelfde straffen. MIDDELBURG - Zeeland heeft; voor 1968 in feite een contin-: gent van 704 woningwetwonin gen ter verdeling toegewezen gekregen. De minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening is weliswaar met een totaal van 914 over de brug ge komen, maar liij heeft een con tingent van 210 woningen, be horende tot de industriële bouw (de bouw in grote elementen), rechtstreeks toegewezen aan Goes; dit in het kader van een lopende bouwstroom in de ge meenten Goes, Middelburg en Vlissingen. Voor de gedepu teerde staten van de provincie Zeeland bleven er dus nog 704 woningen ter verdeling over, bijna 200 meer dan in 1967. Vo rig jaar waren het er 520. Op een contingent van 750 woning wetwoningen waren er toen al 230 in 1966 als .voorschot' toe gewezen. In 1967 moest dit voorschot worden afgetrokken, zodat er 520 overbleven, welk restant nagenoeg geheel ging naar de toen al in uitvoering zijnde bouwstromen. In verband met eerder aangegane verplichtingen, die voornamelijk voortvloeien uit reeds aan de gang zijnde bouwstromen, hebben gs in eer ste instantie al een aantal van 365 woningwetwoningen toegewezen aan die gemeenten, waar die verplichtin gen bestaan. Omdat er op het platte land in 1967 reeds een groot aanlal woningwetwoningen in de bomvst.ro- men gereed is gekomen, hebben ge deputeerden hun beleid gericht op kernen, waar meer in het bijzonder een ontwikkeling gaande is. Hiermee is rekening gehouden bij de verde-j ling van de overblijvende 339 wonin- Middelburg: 122 woningen Vlissingen: 145 woningen Terneuzen. 192 woningen Goes: 250 woningen Zierikzee: 58 woningen Dit zijn dus de totalen van de voor 1968 toegewezen woningen in de wo ningwetsector in de steaen. Voor 19S7 bedroegen deze cijfers, inclusief het in 1966 ontvangen voorschot: M.ddel- burg 20, Vlissingen 20, Terneuzen 128. Goes 16 en Zierikzee 38. Goes heeft dit jaar behalve de rechtstreeks door de minister toegewezen woning wetwoningen (210) er nog 40 van ge deputeerde staten gekregen. G3 heb ben bij de verdeling ook overwogen dat net zeer kleine aantal ter vrije verdeling beschikbare woningen (339) hét niet mogelijk maakte een groot aantal gemeenten In de toe wijzing te betrekken. Dit zou name lijk toewijzing van te kleine aantal len tot gevolg hebben gehad, die niet economisch, dat wil zeggen niet te-, gen een aanvaardbare prijs gebouwd! kunnen worden. Bij de montage van de twe dezelfde werkwijze worden i in Sluiskil. Er wordt gebruik gemaakt van hulppijlers in de langsrichting van het kanaal. Compleet gemonteerd en voorzien van rijdekken, leuningen en voetpaden weegt het draaibare gedeelte van de brug in Sas van Gent 1460 ton. De brug is 21 meter breed en wordt voorzien van 3 afzonderlijke rijbanen. De constructie bij de firma Kloos naar een ontwerp van rijkswaterstaat vergde een jaar. Laxtons Superbe uit gascel in Goes geveild De uit een kruising niet Cox's Orange Pippin ontstane appel Laxton's Superb wordt vanaf de laatste eeuwwisseling in bescheiden mate geteeld. De pro- er de ZeeuwseI duktie in het rayon van de veilingver eniging Zuid-Beveland' te Goes varieert van 150.000 tot ruim 200.000 kg per jaar. De helft tot tweederde hiervan wordt direct na de pluk in de Koelhui zen geplaatst en in de gasbewaring opgeslagen. Door een vermindering van het percentage zuurstof in de gas- cellen wordt de ademhaling van de ap- meenten in de Zak van Zuid-Beve-j ons' beslist wordt, moet er toch wel ernstig rekening gehouden worden met l d i and' y vragen de minister om inplannen, waarmede de gemeenten zelf pels afgeremd. Daardoor is het moge lijk om de appels langer vers en rroad te houden. In het najaar zijn de prij zen voor deze appel meestal niet noog. ondermeer omdat dan volop Cox's Oran ge Pippin op de markt komen. Getracht wordt om door bewaring totdat de Cox's geruimd is, tot een betere prijsvorming te komen. Dezer dagen werd in de VVZB te Goes begonnen met het vei len van de bewaarde Laxton's Superb. De prijzen bewogen zich voor de gang bare grotere maten tussen 35 en 48, en voor de kleinere maten tussen 15 en 30 cent per kg. de memorie van antwoord de voor- en nadelen van dit plan uit de streek uiteen te zetten. Enkele le den merken op, dat zij ,ten zeer ste' onder de indruk zijn gekomen van de argumentatie, die voor het twee gemeentenplan in West-Beve- i land met de planologische basis naar voren is gebracht. Dit bljjkt uit het voorlopig verslag, dat over de bevindingen van de ka mercommissie met de Bevelandse herindeling is uitgebracht. Er komt ook uit naar voren, dat de gedach- tengang, die aan het wetsontwerp ten grondslag ligt, algemeen wordt on- :omen', zo zeggen deze leden. Verschei dene leden voelden voor één gemeente in de Zak van Zuid-Beveland, omdat zo het best de komende industriële vesti ging ten oosten van het Sloe ter hand genomen kan worden. Verder wordt de mening van de minister gevraagd over de wenselijkheid van twee afzonderlijke groeipoten voor de industrie, in Sloege- bied en Goese Sas. De noodzaak tot uitbreiding van het grondgebied van Goes werd algemeen erkend. Wel werd van meer dan één dat i de openbare beraadslaging uil afwach ten alvorens zijn standpunt te bepa len inzake de vraag of het gebied ten zuiden en ten westen van Goes over eenkomstig het ontwerp zal worden verdeeld over de uit te breiden ge meente Goes en één westgemeente, of over Goes plus een oost en een westgemeente. Albion contra ,Bernhard Oldendorlf' Te weinig gevaren aan stuurboordwal VLISSINGEN De raad voor dl scheepvaart heeft deze week aan kapi tein P. Hilgenga (46), kapitein-eige naar van het motorschip .Albion' ti Harlingon de bevoegdheid ontnomen on: als kapitein op zeeschepen te varen voor de tijd van twee weken. De raad Verdeling De 339 woningeD, die van de 704 overbleven, nadat er 365 aan gemeen ten met verplichtingen waren toege wezen, zijn door gs verdeeld, nadat dit college de provinciale adviesraad voor de volkshuisvesting en bouwnij verheid had gehoord. De verdeling van deze 339 woningwetwoningen is als volgt: Bevelanden: Goes 40 woningen,! Schouwen-Duiveland: Zierikzee 20 woningen: Tholen: 16 woningen, Smt-Phtlips- land: 8 woningen, Walcheren: Vlis singen 60, Middelburg 80 en Dom burg 8 woningen: West-Zeeuwseh-VlaanderenOost burg 20 en Breskens 20 woningen, Oost-Zeeuwsch-VlaanderenAxel 30 en Hulst 20 woningen. Er blijft dan nog een reserve van 17 woningen Zeeuwsch-Vlaanderen In Zeeuwsch-Vlaanderen zyn van de zijde der gemeenten plannen kenbaar gemaakt voor een gecombineerde bouwstroom. Gedeputeerde staten hebben hiertegen geen bezwaar, als de voor Zeeuwsch-Vlaanderen be stemde woningwetwoningen maar worden ingepast in een bouwstroom, waarin ook premiewoningen gepland zjjn en de woningwetwoningen In derdaad worden gehonwd in de, ge noemde gemeenten. De 365 woningen, die moesten wor den toegewezen in verband met be staande verplichtingen zjjn verdeeld onder Middelburg (42 in een com plex huizen, waarin 78 woningwet woningen zijn gepland); rernci.zen (1.92, het tweede deel van een com plex huizen, waarin 78 woningwet- Vüssingen (85 in een complex, waar- (Slot van pag. 1 mogelijkheden in de glastuinbouw en haalde de uitspraak uit een rapport aan, ,dat. kassen een we zenlijk element in het landschap zijn. Hij voelde op dit stuk van zaken voor een vrije georgani-1 seerde vestiging en drong erop aan, dat deze mogelijkheid voor Schouwen-Duiveland eens in stu die wordt genomen. De rijkstuinbouwconsulent gaf de be-l zoekers ook een beeld van de schaal-1 vergroting in de tuinbouw op het vroegre eiland tussen 1960 en 1966 Het aantal fruitteeltbedrijven daalde i in die periode van 129 tot 125. maai de oppervlakte steeg van 270 ha tot in 112 woningwetwoningen zij ge- plad); Sint-Pliilipsland (8) en Zie rikzee (38). Krotwoningen De vervanging van krotwoningen is! bij de verdelingen in bet geding ge-1 bracht. Gedeputeerde staten hebben di1 aandacht van de gemeent.ebcst" ren gevestigd op de wensen ten na zien van de krotopruiniing die de n nister heeft geuit Zij verzoeken de gemeentebesturen uitdrukkelijk bevorderen dat de toewijzing aan nïngwetwoningen voor 1968 zo mogelijk zal worden gebruikt ter vervanging van in de betrokken meenten aanwezige krotwoningen. Niet exact Mr W. H. Vermaas, de raadsman van D., ontkende, dat zijn cliënt een bedrijf uitgeoefend had met het wegdoen van- enkele honden, en ook achtte pleiter de stank en het blaffen niet bewezen. Exacte gegevens over de geluidssterkte van het blaffen ontbreken en nergens is in de stukken sprake van ernstige] stankhinder. Mr Vermaas concludeer-! de dan ook vrijspraak. D. merkte tenslotte op van een ouur- man gehoord te hebben, dat 'net niet de bedoeling was om er een zaak van te maken. Zo erg waren de kl.i Uten niet, had die buurman gezegd. Op de vraag van de president, wie de ouur- man was moest D. het antwoord schuldig blijven, omdat hij door ziekte niet meer kon herinneren wie het pre cies was. De president bepaalde de uitspraaK in deze zaak op 16 februari aanstaande. Voor het onnodig gebruik vs luidssignalen had de Oostburgse kan-j tonrechter de Aardenburger J. C'. ver-1 oordeeld tot een boete van 100 en lien' dagen voorwaardelijke hechtenis met een proeftjjd van 2 jaar. Tien processen- verbaal had C., zo las de president, al gekregen voor het feit, dat liy herhaal-; deljjk met zijn auto al toeterend langs i het huis van een familielid, waarmee hij ruzie had, reed De achtergrond van' deze zaak ging nog veel verder, maar' daarop wilde de president niet ingaan. GOES De ambulancedienst Bevebin-1 overipns zonder enij Verdachte vertelde aan mr Van Empel. dat alles goed gaat sinds hjj op z'n ge makje een gesprek heeft gehad met de nieuwe groepscommandant van de rijks politie. De officier was van oordeel, dat den heeft vrijdagmiddag twee nieuwe paard, de wagens i ambulancewagens in gebruik genomen, j naar hun posten in nig eden om drie HMQH- '»-Heerenhoek De ambulances stonden vrijdagmiddag! Krabbendijke. enige tijd op de Westwal in Goes, ter De auto's zijn ruinier dan de oudere vier vergelijking samen met een wagen van wagens van de ambulancedienst Beve- de vorige serie. De Ingebruikname glngl landen. In de verpleegruimte is plaats eremonieel ge-i voor twee brancards, een stoel voor een verpleger en nog twee klapzittingen. De hoofdbrancard is alzijdig verstelbaar en voorzien van een inrichting voor hart massage,: de andere brancard Is te ver anderen ln een draagstoel. (Foto PZC) 365 ha en het aantal bedrijven met 5 ha fruit of meer steeg van 12 tot 25. Voor de groenteteelt in de volle grond waren deze cijfers: 130 be drijven op 31 ha en 97 bedrijven op 36 ha, waarbij respectievelijk 5 en 9 bedrijven met 1 ha groente of meer. De cy'fers over 1960 en 1966 ln de bloembollenteelt: 171 bedrijven met 93 ha en 167 bedrijven met 126 ha, waarbij in 1960 18 bedrijven met 1 ha bloembollen of meer en in 1961 31 bedrijven met deze oppervlakte bloembollen. Ir Vellekoop stelde tenslotte: .Uit breiden kunt u alleen, als u weet waar u planologisch aan toe bent. In slechts enkele jaren is er sterk aan ruimtelijke ordening gedaan: minder ondernemers hebben voor een rendabele teelt steeds meer grond nodig Ongeremde uitbouw en aanpassing is dnn noodzake lijk'. Tijdens de discussie kon nog geen concreet antwoord worden gegeven op de vraag, wanneer er zoet water uit het Grevelingenbekken betrokken kan worden. Een vraag naar de mo gelijkheden voor de fruitteelt in de Westhoek leverde als antwoord de mogelijkheid tot verplaatsing op, een omschakeling naar de groenteteelt (sla) met het oog op de recreatie, of de teelt van fruit onder glas. Ir Vel lekoop betoogde daarbij echter, dat dit alleen op vrij beperkte schaal kan. oordeelde dat kapitein Hilgenga ln ie der geval mede schuld heeft aan een aanvaring, die 25 augustus vorig jaar plaatsvond op de Schelde nabij Baal hoek tussen zijn schip en het Duitse motorschip Bomhard Oblcndorff. De .Albion' (281 brt) was met 144 ton stukgoed op weg van North fleet naar Antwerpen. Er was geen loods aan' boord. De .Bernhard Oldendorff af komstig uit Lübec-k, werd beloodst door R. L. Deseck. Het schip meet 30.610 Drt en was van Antwerpen op weg naar Narvick. De inspecteur voor dc scheepvaart mr K. de Waard concludeerde tot schuld dan wel medeschuld bij kapitein Hil genga, omdat deze gezagvoerder ter plaatse van de aanvaring onvoldoende zijn stuurboordwal had gehouden. De inspecteur had voorgesteld de kapitein tuchtrechtelijk te straffen door hem te berispen. De raaa voor de scheepvaart conclu deerde dat het heersende zicht en de diepgang van de .Albion' in aanmer ing genomen (voor 1,40 meter, achter 2,30 m.) de kapitein zonder bezwaar stijf onder stuurboordwal had kunnen blijven varen. Verschillende leden lieten blijken, dat voorshands de voordelen van deze laat ste oplossing hen sterk aansprak. De minister wordt naar zijn mening ge vraagd over het Goese standpunt, dat het op korte termijn de beschikking krijgen over noodzakelijke gronden niet opweegt tegen de nadelen voor de streek, die slechts kan meebeslissen over belangrijke ontwikkelingen als er één krachtige gemeente in West-Beve land is. Verschillende andere leden wa ren van mening, dat de noodzakelijke versterking van de positie van Goes be reikt kan worden wanneer Kattendijke en Kloetinge en 's-Heer-Hendrikskihde- ren bij Goes worden gevoegd. Er zijn le den die vinden dat Goes niet dringend noodzakelyk bij de recreatie langs het Veerse Meer moet worden betrokken, anderen, die daarvan wel voorstander zijn. Wat de nieuwe gemeente Kapelle be treft: van verschillende zijden werd de vraag gesteld, of instelling van een nieuwe gemeente Kapelle inder daad wenselijk moet worden geacht, en/of met name het inwonertal ran het voorgestelde Kapelle niet te laag zal zijn in verhouding tot dat van de drie overige gemeenten. Diezelfde le den meenden voorshands dat toevoe ging van dit gebied aan Goes de be stuurskracht in dit gebied wellicht ten goede zou kunnen komen. Vele leden stemden daarentegen gaarne in niet de vorming van deze "nieuwe ge meente Kapelle: zij vonden het v belde industrie) een buffergemeente wordt gevormd met een meer uitgespro ken agrarisch karakter. Zij voelden voor een nog wat grotere omvang en wilden er 's-Gravenpolder bij voegen. Van verschillende kanten kon men de aanspraken van Kapelle op Hansweert billijken, maar gaf men toch de voor keur om dit dorp bij Kruiningen te voe gen, gelet op de bindingen en het verlan gen i Een Geen oordeel De raad beschikte wat de Bernhard Oldendorff betreft slechts over loodsverklaring. Dit achtte hij niet vol doende om zich een oordeel te vormen over de door dit schip gevoerde navi gatie. Ten aanzien van de .Albion' be schikte de raad over een verklaring van de kapitein en van een matroos. Kapitein Helginga had onder andere verklaard, dat de .Bernhard Oldendorff' met te grote snelheid liep waarbij nog kwam dat het schip voorstrooms voer. Als de Bernhard Oldendorff naar om standigheden had gelopen en mistsij len had gegeven had de aanvarin;. nen worden voorkomen, aldus de kapi tein-eigenaar van de Albion'. Dit schip kreeg schade boven de waterlijn, de .Bernhard Oldendorff' had een lichte deuk en een drie meter lange schram voor aan stuurboord ter hoogte van hel: reserve-anker. De .Albion' vaart weke lijks naar Antwerpen. signa. Kun. Jiu-jitsu-graden mejuffrouw C. Rodenburg en de he ren: J. de Jonge, P. Miltenburg, S, v. d. Linden en H, Witvliet, allen té Vlissin gen. kanaal als grens, nu de gemeenten heb ben bepleit om het kanaal met omlig gende grond in één gemeente te bren gen. Enkele leden zouden graag een na dere uiteenzetting zien over de vraag of het kanaal economisch meer bij west of bij oost moet worden gerekend met het oog op de te verwachten ontwikkelin gen. .Verscheidene leden' gingen met een nieuwe gemeente Reimerswaal gaarne akkoord. Maar .verschillende leden' we zen erop, dat 't Reimerswaalplan het ar gument levert om tot herindeling van dit gebied te komen. En zijn willen we ten of het juist is dat over dit plan nog vele bijzonderheden bestaan en dat gs van Zeeland hebben gesteld, dat dit plan eerst na 1978 lot ontwikkeling zal ko men. .Indien dit op waarheid berust, is het clan niet beter dat er eerst meer dui delijkheid komt inzake het. Reimers waalplan, dan reeds nu dit gebied b\j een herindeling te betrekken?' vroe gen 7,ij. Voor de specifieke problemen van V'erscko bestond de vrees, dat deze in liet gedrang zouden kunnen komen en dat Yersoke niet die bege leiding zon krijgen, die op de .ken tering der tijden' noodzakelijk wordt geacht. Enkele leden zouden een gemotiveer de uiteenzetting op prijs stellen over de te verwachten periode voor de verwer- keling van het Reimerswaalplan, in het bijzonder ook in verband met de finan- oieringsdenkbeelden van de minister. Gevraagd wordt hoever de voorberei ding ls gevorderd voor het publiekrech telijk samenwerkingsorgaan ter zake. Men was verder, met het oog op de plan nen van nieuwe kanalen beducht, dat hier een kanaleneiland zal ontstaan. Zonder zich daaraan nu reeds te binden, is de suggestie van een aantal leden: een combinatie Yerseke-Kruiningen enerzijds en een samenvoeging van Ril- land-Bath-Krabendijke en Waade an derzijds. ,Als deze tweedeling door de ontwikeling wordt achterhaald, dan is ze door een betrekkelijk eenvoudige wetswijziging ongedaan te maken', zo werd gezegd. Zoa.ls bekend is het wetsontwerp voor de Zuidbevelandse herindeling van staatssecretaris drs Th. Wester hout. Voor de commissie aan de in leiding van haar rapport begint, merkt ze ,niet zonder spijt' op, .dat een verslag als dit zich minder leent tot passages gelijk de memorie van toelichting er enkele bevat, waaruit anders dan in staatsstukken ge bruikelijk. doch daarom nog geens zins misplaatst blijkt van een ster ke persoonlijke band van de steller met de streek ln kwestie'. Heden nam de Heere tot onze diepe droefheid van ons weg, na een geduldig gedragen lij den, onze innig gelief de en zeer zorgzame moeder, groot- en over grootmoeder ELIZABETH .MINDERHOUD weduwe van Corn. Brouwer, Aagtekerke: S. Brouwer C. Brouwer-Maljaars Westkapelle: D. Maljaars- Brouwer P. Maljaars J. Verhage-Brouwer W. Verhage Aagtekerke: agtekerke: M. Brouwer Aagtekerke, 2 febr. '68 De begrafenis zal plaatshebben DV op dinsdag 6 februari om 12.00 uur op de be graafplaats te Aagte- Met leedwezen geven w(j kennis van hel overlijden van onze beste buurvrouw CORNELIA CATHARINA PROOS geboren Braam in de ouderdom van 72 jaar. Familie K. de Jong 's-Heer-Abtskerke, 1 februari 1968 Vandaag ging van ons heen mijn lieve vrouw, onze lieve, dappere moeder en grootmoeder WILHELMIN A RIJKJE BIJLOO- VAN GELDER Ze werd 75 jaar oud. Middelburg: A. Bljloo Den Dolde r: A. Noordcrmeer- Bjjloo J. A. Noordermeer a/b s s. .Rotterdam': C. Bijloo Zwijndrecht: A. A. Bijloo-Hobday Ronnie Ter Apel: A W. Steenbergen- Btjloo G F. Steenbergen Rudy Verona Middelburg. 2 februari 1968. Blauwedijk 11 Op haar verzoek hopen wij haar maandag 5 fe bruari in alle stilte te begraven. Geen bezoek Geen bloemen Algemene kennisgeving Heden is zacht en kalm van ons heengegaan, onze lieve man, vader, behuwd- en grootvader ELSIEN'l'S MULLER in de ouderdom van 80 jaar. Vlissingen: G. A. Muller-Persson Souburg: W. K. Muller I A .Muller-Kexel En kleinkinderen Vlissingen, 2 febr. '68 Bejaardencentrum ,Ter Recde' De crematie is bepaald op dinsdag 6 februari des middags 12 het .Oc- Heden werd van ons weggenomen, onze lie ve zuster en schoon zuster C. C. PROOS geboren Braam Familie Braain Familie Proos 's-Heer-Abtskerke, 1 februari 1968 In plaats van kaarten. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde zuster. behuwdzuster cn tante ADKIAANTJK PREVO geboren Hoogvliet weduwe vnn II. Prevo, in de ouderdom van bij na 86 jaar. Familie Hoogvliet Familie Prevo Krabbendijke. 1 februari 1968 Huize JJleulande' De teraardebestelling zal plaatsvinden op maandag 5 februari, om 14.00 uur, op de al gemene begraafplaats te Krabbendijke. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze geliefde oma ELIZABETH BROUWER geboren Minrierhoud, in de ouderdom van 81 jaar Aagtekerke. E. Minderhoud- Brouwer Minderhoud Leny en Rian A. Brouwer en verloofde D. Brouwer C. Brouwer A Maljaars C. Maljaars E. Maljaars- de Visser W. Verbage E. Maarsriian- Verhage J. P. Maarsman W. Verhage C. Verhage Aagtekerke, 2 febr. '68 Nog onverwachts is in rusthuis ,Der Boede' van mij heengegaan, mijn lieve broer DANIRL HOOGSTAD op de leeftijd van by'na 60 jaar. Uit aller naam, P. Hoogstad

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 22