5 Identiteitskaart ONDULDBARE WERKLOOSHEID handelsreizigers IN WEST-ZEEUWSCH-VLAANDEREN ■AGEND&a DE BEVFJ A NOEN Excelsior' Goes had goed 1967 Kunstvrienden met ,Ik zie, ik zie wat jij niet ziet...' TOOGDAG VAN ZEEUWSE CPJ IN MIDDELBURG Onderhandelingen met Péchiney nog niet afgesloten' NOORD-ZEELAND Begrafenis wethouder 1 van Bendegem te Axel WAGEN VOORT OP MAANDAG, GESLOTEN BERGEN KOOPJES IE GOEDKOPE SIMON O DROOGMOLEN i 30 JANUARI KUNST EN ANTIEKVEILING TE MIOOEI RjJRG Veilingmeester ty WPRMflRF (ïrcedl maandag 29 januari ,968 WISSEL BEVELANDEN WISSEL SC. iOulVEN provinciale zeeuwse courant Voorzitter centrale NKV: Alleen Drente heeft hoger percentage De heer W. C. A. M. van Dongen uit Oostburg heeft vrijdagavond als voor zitter van de plaatselijke centrale Oost- borg van het Nederlands KuthoIieU Verbond (NKV) in zijn openingswoord van de in de katholieke kring te Oost burg gehouden jaarvergadering van di re centrale uitvoerig aandacht besteed aan de werkloosheid. In zijn terugblik op het afgelopen jaar stelde hij, dat de werkgelegenheid be paald het meest besproken onderwerp - zeker onder de werknemers van het jaar is geweest. Met steeds groe iende bezorgdheid werd krant en tv gevolgd omtrent de stijging in de aan tallen werklozen en de situatie van dc werkgelegenheid in het land en in de eigen provincie in het bijzonder Alhoe wel de werkgelegenheid in de orovin- cóe Zeeland in zijn totaliteit niet uit gesproken ongunstig was, aldus de heer Van Dongen, kan dit jammer genoeg niet gezegd worden van West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Met een percentage van 10,5 pet werkzoekenden van de "manne lijke beroepsbevolking, moet dit als on aanvaardbaar hoog worden aangemerkt, stelde de heer Van Dongen. In dit ver band wees hij er op dat alleen de pro vincie Drente met 13 pet boven het etreekpercentage uitkomt. Natuurlijk heeft men in de streek met een bepaald percentage seizoenwerkloosheid te ma ken. zo vervolgde de voorzitter, maar toch moet men in toenemende mate spreken van structurele werkloosheid. Hij meende dat. alhoewel geen plaat selijke cijfers bekend zijn. het probleem ook binnen het gebied van de eigen centrale speelt. Spreker stelde dan ook, dat aanvullende werkgelegenheid door de daarvoor in aanmerking komend? departementen zal moeten worden ge- subsidiëerd Verschillende gemsenter hebben reeds oudere of nieuwe plannen klaar liggen om dergelijke werken te kunnen uitvoeren. Verder .stelde de heer Van Dongen dat West-Zceuwsch-Vla.n- deren momenteel onvoldoende werKgele- genheid biedl om ieder een passende werkkring te doen vinden. Hij vond de kanaalzone daarom voor het westen in toenemende mate de katalisator voor de werkgelegenheid worden. Spreker voorzag een toename van het woon werkverkeer. waarbij van eigen ver voer door de bedrijven niet altijd spra ke zal kunnen zijn. In dit verband stel de de heer Van Dongen dat een goed openhaar vervoer in oost-west-ncluini; onontbeerlijk zal zijn, hetgeen thans niet het geval is. Hij toonde aan de hand van praktijkvoorbeeld aan dat bijvoor beeld werknemers uit Sluis die werk in het oosten vinden vaak niet snel genoeg op het werk kunnen zijn of anders toch vele en lange waehttii don moeten maken. Deze lange wacht tijden in Oosthurg maken zulke plaatsen ongeschikt voor werknemer maar ook voor werkgever. Gemid deld 1,5 uur per dag of 7,5 uur om dabele wachturen per week zouden volgens de lieer Van Dongen in ze tijd niet meer mogen voorknn Een ander punt dat het dagelijks be stuur met zorg vervult zijn de flnancks ie ontwikkelingen binnen het NKV, zi vervolgde de heer Van Dongen He verbonds bestuur heeft op voordracht van het dagelijks bestuur van het NKV In november een voorstel aanvaard, de afdrachten via de vakorganisaties te laten lopen. De vakafdelingen moeten nu in hoofdzaak zorgen voor financie ring van de plaatselijke centrales In Oostburg hebben we elkaar gelukkig goed kunnen vinden, maar het dagelijks bestuur en het gehele kader binnen de plaatselijke centrale heeft toch zeer ernstige bedenkingen over deze gang zaken', beklemtoonde voorzitter Ven Dongen, en vervolgde: ,Het gevaar 19 niet denkbeeldig dat de penningmees ters van de vakafdellngen te veel oe- slommeringen krijgen met hun finan ciële zaken'. Spreker voorzag dat er op de op 16 februari te houden kringver gadering voor de kaderleden, waar de districtsbestuurder Jacobs aanwezig zal zijn, over genoemd onderwerp nog vm een hartig woordje gesproken zal woi den De heer E. Ghijs merkte in zijn jaa: verslag als secretaris op dat het 'o< zoek van de vergaderingen over het algemeen beter zou kunnen 'zijn en vroeg zich ook af waarom de kaart avonden niet die belangstelling van "roe ger meer hebben. Het financieel over zicht van de penningmeester, de heer M. Fijnaut was optimistischer gestemd en liet een. zij het overigens klein ba tig saldo zien. evenals het jaarverslag van .Herwonnen Levenskracht' Tot le den van de kascommissie werden be noemd de heren D van Bellegem en C. van de Veire. Bij de rondvraag werd de mogelijkheid van het instellen van gespreksgroepen aan de orde gesteld. Voorzitter Van Dongen wees er op dat dit vooral in deze dynamische tijd van belang kan zijn om goed op de hoogte te kunnen blijven van verschillende actuele problemen en vond het jam mer dat er geen belangstelling voor was. Tot slot van deze goed bezochte ver gadering werd de nieuwe Zeeland film .Waar de zee het land ontmoet' vertoond. Nieuw gedelegeerd bestuur stichting verpleeg- en rusthuizen MIDDELBURG In een vergadering van het algemeen bestuur der stichting .Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland', is een nieuw gedelegeerd bestuur samen gesteld. Tot lid van het bestuur zilr gekozen: de heer A. Schipper, burge meester van Kruinlngen, voorzitter de heer J. L, Dregmans, oud-burgemccs- ter van Koudekerke, secretaris de heer A. J. Kaland te Middelburg, lid gede puteerde staten, penningmeester mejuf frouw dr A, H A. Bakker, doopsgcz.nd predikante te Middelburg, alg. adjunct de heer A. J. van Pagee, gemcntc- secretart8 van Temeuzen en de heer D M. Vermet, burgemeester van 's-Heer-Arendskerke. Over de oenoe- ming van een zevende lid wordt nog nader overlegd. In dezelfde vergadering is in de vi ture van de heer J. de Wolf, burge meester van Mariekerke benoemd de heer S. Wisse, chef afdeling financiën van de «gemeente Middelburg. Maandag 29 januari 1968 GOES Kopersrestauratie VVZB, 19 30 ui vergadering contracttelers knolselderij MIDDELBURG - Schouwburg. 16—20 ui kijkdag munten- en antiekveiling MIDDELBURG Rijksarchief Zeeland, Slnl- Pleterstraat 38. 9 30—12.30 en 13 30—17 30 tentoonstelling .Curieuze archiefstukken' TERNEUZEN - Galerie J 31. 14—18 uur: toonstelling In brons bestendigd' BIEZEL1NGE Er is kans. dat voor de handelsvertegenwoordiger een be- roepsidenUteitskaart wordt ingevoerd. De bonden besteden hieraan veel aan dacht. Dit deelde de landelijk /oorzit- ter van de Nederlandse vereniging van christelijke handelsreizigers en -agen ten, de heer Jac. de Gans mede tijdens een in restaurant ,De Caisson' *e Bte- zelinge gehouden kadervergadering van de afdelingen Breda, Bergen op Zoom. Goes en Middelburg. In het buitenland is een dergelijke identiteitskaart niet vreemd meer. Met name in Frankrijk hebben deze kaarten bepaalde voorrechten. De hei-r De Gans stond ook uitvoerig stil bij de samenwerkingvormen die er zijn nu de vereniging zich heeft aangesloten bij de internationale federatie van handels vertegenwoordigers in de Europese Ge meenschap, de CIRCCE, alsmede die met het CNV De heer De Gans lichtte voorts de handelswijze van door de vijf vakorganisaties nog niet zo lang geleden opgerichte stichting vak opleiding: zei dat het percentage nieuwe leden zeer laag is en wekte allen op het internationale congres dat op 3 m*-* te Rotterdam wordt gehouden, bij te wonen. De dag daarna zal de vereni ging het veertigjarig bestaan narden- ken Hoofdbestuurder PI. van Aken Desprak de arbeidsmarkt van de vertegenwoor diger en zette uiteen, dat het wenselijk is dat er een raad voor arbeidsbemid deling komt nu de vereniging herhaal delijk wordt geconfronteerd met ont slagen wegens fusies of reorganisatie Een tijdelijke werkloosheid kan laar mee wellicht worden voorkomen. De vergadering stond onder leiding van de heer A. de Klerk uit Vlissingen. GOES Het Goese tamboers- en trom- petterskorps .Excelsior' hield dezer da gen de jaarlijkse ledenvergadering. De voorzitter, de heer W. Goudzwaard, memoreerde na zijn welkomstwoord, dat het in 1967 de vereniging goed is gegaan zowel wat het muzikale peil als wat het marcheren en het show- werk betreft. Dat is het resultaat van do aanstelling van een deskundige in structeur. Er zijn goede en financieel aantrekke lijke opdrachten ontvangen, die tot volle tevredenheid werden uitgevoerd. Het van het fruitcorso 1967 op de Grote Markt in Goes voor een zeer groot pu bliek werd gehouden. .Omdat ook het enthousiasme onder de leden groot is en er flink wordt gerepe teerd, gaan we vol vertrouwen het nieu we jaar in', aldus de voorzitter. Het bestuur streeft ernaar in het nieuwe seizoen met de geplande volledige be zetting op straat te komen, namelijk 24 trompetetn, 6 trombones en 2 sa- xafoons. De afdeling tamboers zal niet worden uitgebreid. De financiering van een en ander brengt wel problemen met zich, maar bij het Goese gemeen tebestuur is een renteloze lening aange vraagd en ook zijn momenteel bespre kingen gaande met het Anjerfonds Zee- 1. Er is gegronde hoop, dat het bestuur van .Excelsior" de plannen zal kunnen verwezenlijken. Ook uit het Jaarverslag van de secre taris, de heer P. G. Rijn, bleek de voor uitgang van .Excelsior'. Er zijn nu 52 werkende leden ingeschreven. Een moeilijke taak was het voor pen ningmeester J. J. Rijn in 1967 alles financieel rond te krijgen ondanks sterk verhoogde uitgaven voor instructie. Met een klein batig saldo kon echter het boekjaar worden afgesloten. Bij de be stuursverkiezing werden de heren W. Goudzwaard en W. Slabber herkozen Na de pauze werden enkele films ver toond van Amerikaanse showbands. De instructeur, de heer J. Groesbeek ver zorgde daarbij de toelichting. De belang rijkste film was .Trooping the Colour*, ter beschikking gesteld door de Engel se ambassade. Omdat de afdeling fluitisten nu geheel ls opgeheven stelde de voorzitter vr daaraan de naam aan te passen en tamboers- en trompetterskorps .Excel sior' van te maken. Verder werd be sloten het uniform aan te vAllen met witte slobkousen en witte handschoenen voor alle tamboers, dit om het show element te vergroten. In zijn slotwoord wekte de voorzitter de leden op in 1968 de volle medewerking te blijven verle nen. Ledenvergadering LCC in Goes GOES K Het landy en tuinbouw coöpe ratiecentrum voor zuidwestelijk Ne derland houdt donderdagmiddag oir twee uur een ledenvergadering in de .Prins van Oranje' te Goes. Aan de or de komen onder meer een voorstel om de contributie met ingang van 1918 met tien procent te verhogen en de verkiezing van leden van het alge meen bestuur, terwijl na het huishou delijk gedeelte de heer Th P. A M Ruys. medewerker van de afdeling inkoop* van een groot-winkelbedrijf, zal spreken over .Afzetproblemen voor land en tulnbouwprodukten in Nederland' \W NOUKE Tweede kleuterschool In een bestuursvergadering van de chr. kleuterschool Henri Dunant te Krab- bendjjke is bekendgemaakt dat de rijks goedkeuring is ontvangen voor de bouw van een tweede kleuterschool. Deze, voorlopig tweeklassi^e school met de mogelijkheid van uitbreiding met een derde lokaal zal te zijner tijd worden gebouwd op de hoek Oosterschelde-Wes- terscheldestraat. De ouderavond-ledenvergadering is voor lopig vastgesteld op dinsdag 5 maart. Jaarvergadering mannenvereniging lijkse bijeenkomst. De samenkomst was dit keer gewijd aan maatschaopelijk werk en gezinszorg, waarvoor als spreekster optrad mejuffrouw G. Kloos terman uit 's-Heer-Arendskerke. Mejuf frouw Kloosterman vertelde daarbij het een en ander over haar werk In net al gemeen. Er was voor deze bijeenkomst goede belangstelling. Op 22 februari zal de afdeling opnieuw samenkomen. U' avond zal aan worden verzorgd door me juffrouw Schilperoort uit Goes. NCVB vergaderde De Ned chr. vrouwenbond te Hoede kenskerke vergaderde in de consistorie der hervormde kerk De door /.lekte verhinderde presidente werd vervangen door mevrouw M. van Doeseliai- Meeuwse die een welkomstwoord npraK en een door de presidente opgesle.'Je korte meditatie voorlas. Spreker op de ze avond was ds G van Bruggen va* Wemeldinge over het onderwerp ,D< betekenis van het huwelijk van Hosea. De eerstvolgende vergadering, tevens jaarvergadering, zal worden gehouden op 29 februari. Mej. Wandel zal clan dia's vertonen over Israël. GOES De Goese toneelvereniging .Kunstvrienden' heeft zaterdagavond voor de jaarlijkse uitvoering in het .Schuttershof' een ,oude bekende' over het voetlicht gebracht: Noel Cowards ,lk zie, ik zie wat jij niet ziet'. .Men speelde het stuk met kennelijk plezier, voor een ,vast' publiek van ongeveer honderdvijfentwintig bezoekers, die de zeven amateurtonelisten aan het slot inet een gul applaus beloonden. ,Ik zie. Ik zie wat jij niet ziet' is een klucht .onwaarschijnlijke klucht' stond er op het programma van .Kunst vrienden'. Het thema van het spel u> het spiritisme, er wordt wat de draak gestoken met het oproepen van geesten, met in trance gaan, met séance en met media en met de mensen, uie niet geloven in deze .onwaarschijnlij ke' zaken. Het speelt zich allemaal af m het van zo'n ongelovige, waar in gezelschap van kennissen een met hypnotische krachten begiftigde schrijfster de over leden eerste vrouw van de heer des huizes in de kamer haalt maar al leen zichtbaar voor hem. Dat geeft ver van de eerste geest genoeg heeft en die door het medium wil laten verwijde ren. Dit lukt pas als het dienstmeloje eraan te pas komt, dat een natuurta lent blijkt. Uit de vallende schilderijen, schoorstenen en bewegende tafels en stoelen blijkt niettemin, dat de belde verdwenen geesten zich nog flink be zighouden met de daardoor opgeluchte heer des huizes. De satyrische trekjes kwamen er zater- legd. Niettemin waren er verdienstelij ke scenes, vooral ook dank zij de hoofd rolspelers: P. Temmerman als de heer des huizes Charles, mevrouw D. Aerts- sen-Voois als de geest Elvira, mevrouw T. van Vredegem-Bijkerk als de ecut- genote, en mevrouw J. Verbeem-Zuij- aljk als madame Arcati De andere me despelenden: de heer J. Kooning en me juffrouw M. Soeters. als de bezoekende familie en mjuffrouw T. van.Vredegem als het dienstmeisje. De regie haa heer A. Aertssen. NCVB Oostdijk vergaderde OOSTDIJK De afdeling Oostdijk van de NCVB hield dezer dagen een verga dering onder leiding van de presidente, mevrouw Minnaard-Gaanderse Na ge bed en meditatie verwelkomde de pre sidente de spreekster van de midaag. mevrouw Van der Lelie uit Hansweert, die een boekbespreking hield over ,Het kruis in de asfaltjungle' van David Wilkerson. Na de pauze was er gele- BROUWERSHAVEN Bejaarden bespraken jaarlijks uitstapje De algemene bejaardenbond van Brou wershaven hield dezer dagen zijn jaar vergadering in het Nederlandse her vormde jeugdgebouw. De bijeenkomst telde zowel leden als niet-leden. Voor zitster mevrouw Van de Wekken-van Sluis verzocht een minuut stilte om de acht in de loop van het jaar overleden bejaarde leden te herdenken. Bij de bestuursverkiezing herkozen de aanwezigen de aftredende leden me vrouw Bezema-Dekker en de neer J. Koopman. Hierna besprak men het jaar lijkse uitstapje, dat op 19 juni naar cie Biesbosch voert. Aan het eind van de middag vertoonde men kleurige dia's van de iualste twee koninklijke huwelij ken in Nederland. POORTVLIET NCVB vergaderde In de bovenzaal van het gemeentenuis hield de NCVB afdeling Poortvliet haar eerste vergadering in dit jaar. Mevrouw De Kok-Vriezema vertelde over .lsiaêl in de verstrooiing en in eigen land.' Ze heeft de joden, die in de .verstrooiing' zijn in verschillende wereldsteden be zocht. SCHERPENISSE Verkiezing ambtsdragers KOUDEKERKE .De onderhandelin gen met Péchiney zijn niet afgesloten. VVjj blijven optimistisch. Er is hoop. ook wel gevrondc boon met het oog op de versnelde ontwikkeling in de kernener gie dat we Péchiney nog hier krij gen.' Dit zei vrijdagavond gedeputeerde J. Kaland op een politieke forum avond 'in hotel .Rijckborst' in Koude kerke, georganiseerd door de PJG-afde- ling en door een groot aantal belang stellenden bijgewoond. De heer Kaland wees nog eens op de mogelijkheid van het aluminiumbedrijf Péchiriev in Vlissingen-Oost, wanneer een goedkope energieprijs, anders dan door goedkoop aardgas verkregen, kan worden aangeboden. Zoals men weet mag Péchiney van de rijksoverheid niet genheid vragen te ^stellen en er volg- in. h.et SloeJtomem omdat alieen de alu- de een geanimeerd gesprek. Mevrouw rmnuimfabnek Aldel m Delfzi.il in deze Van der Lelie besloot de avond. De I sector van het goedkope aardgas mag volgende vergadering is de jaarverga-1 profiteren. Dit was voomaarde voor het dering die 27 februari wordt gehouden.bedrijf om zich m Delfzijl te vestigen De Zeeuwse gedeputeerde wees op de mogelijke bouw van een kerncentrale in Vlissingen-Oost. waardoor wél een con currerende energieprijs kan worden aan geboden. Een prijs, die dus nog lager zal liggen dan het goedkope aardgas. ,De toezegging aan Aldel heeft dan geen zin meer,'" aldus de heer Kaland. die wees op het belang van Péchiney niet Collecten BERGEN Ol ie in Berlijn 14 janr. Roxy. 20 uur: .Doctor Zhlvago, 14 jaar. GOE - Grand. 20 uur: .De huwelijksnacht' 11 Jaar. HULST - Bioscoopgebouw, 20 uur .Zuster Lue'. 14 Jaar MIDUKLBU ,%C - City 20 uuiOp een mooie zomermorgen' 18 Jaar TERNEUZEN - Luxor 20 uur: .Biltere rijst 18 Jaar. VLISSINGEN - Alhambra. 20 uur: .Samen uit, samen thuis', alle leeftijden. OPGAVEN VOOR OF INLICHTINGEN OVER DEZE RUBRIEK: G. VAN OORSCHOT P/A PZC - VLISSINGEN TEL. 01184 5144. TOESTEL 4J erenlgig hield onder lei ding van de heer M Schouten een jaar- liervormde «erk te Krubbedijke vóór vergadering in de consistorie "in de hervormde kerk te Krabbcndljke voor zitter Schouten hield een bijbelinleiding over Psalm 23. De heren H. M de Loou' en J. Mallekote brachten respectieve lijk als secretaris en pennlngmees'.e verslag uit over het afgelopen verer! gingsjaar. Dor diverse leden werd verdere avond gevuld met verhaal of ieclamatle. 6 PiLLE Plattelandsvrouwen vergaderden De afdeling Kapelle van de bond van plattelandsvrouwen hield in restaurant ,De Caisson' onder voorzitterschap van mejuffrouw J. Ganseman haar maando- reïormeerde gemeente tc Scherpe ais1 werd de heer M. C. Boher herkozt-n als ouderling en als diaken C Yzerman en Jac. Bazen. Voorts werd besloten een beroep uit te brengen op ds West- strate van Meliskerke. SINT ANNALAND Extra kerkdienst In de kerk van de gereformeerde ge meente van Slnt-Annaland zal op dins dagavond 30 januari een extra kerkdienst worden gehouden waarin zal voorgaan ds A. Kok te Poortvliet. Extra kerkdienst In de kerk van de hervormde gemeen te van Sint-Annaland, zal op 31 Janua ri 's avonds om half acht een extra kerkdienst worden gehouden ten behoe ve van de school met de bijbel In deze dienst zal worden vogrgegaan door de plaatselijke predikant ds J. M. de Raad. Gevonden voorwerpen Bij de rijkspolitie te Slnt-Annaland zijn de volgende gevonden voorwerpen aan gegeven: kinderportemonnee met in houd, windjack, overal, een paar laar zen. een kinderbril, houten sleoi wol len trui, rode sjaal, kinderwant, bad handdoek, kinderzwembroek, duimstok en een hakmes. ZONNEMAIRE Lezing over teelt suikerbieten en 30 januari a uirding' te Zonnemaire een lezing worden gehouden over suikerbie ten. Als spreker treedt op de heer F. Vader, assistent van de rijkslandbouw- voorlichtingsdienst uit Oosterland. ZIERIKZEt Damcompelitie Voor de onderlinge damcompetitle van de damvereniging .Zierikzee' werden de volgende partyen gespeeld: C. Verton - C P. Flikweert 2-0; P. C, Verpoorten - J. Heijboer 2-0; K B. Hogerland - J. L. Smalheer 0-2; J. Huigens - M, de Wild 2-0. De extra collecten ln de kerk van St.- Annaland, heeft met enkele nagiften opgebracht voor de kerkvoogdij 239,50, voor het schulddel gingsfonds 791.o7, :n voor emerituspredikantsweduwen- in wezen 269,15. 'TAVEN1SSE Oud-papieractie De inzameling van oud papier ten bate van de voetbalvereniging SC Stavenisse bracht maar 1210 kg op. De gemeente werd te laat in kennis gesteld. BRUINISSE V rouwenvereniging vergaderde De hevormde vrouwenvereniging Helpt Elkander' te Bruinisse hiela haar 14- daargse vergadering. De presidente me vrouw Jagersma-Riemers hield ;en me ditatie over de jaartekst ,Om waar" vrij te zijn, heeft Christus ons vrjj maakt'. Na de pauze hield de heer Van Dijk een causerie over .Levensverzeke ring' onder het motto ,Wat doet de over heid en wat kunnen wij doen'. De heer Van Schalk vertoonde de film De zee was niet meer' en een humoristisch film pje. Drukte in haven alleen voor de werkgelegenheid in Zee land, maar ook voor"Nederland en voor een gunstige invloed door de export positie van het bedrijf op de beta lingsbalans. De gedeputeerde had tevo ren de .affaire-Péchiney' gereleveerd en had voorts gesteld, dat het gs niet dui delijk ls of de minister bij de toezeg gingen aan Aldel iedere andere vesti gingsplaats in Nederland heeft uitge zonderd. Overigens: .Als er buiten Ne derland tegen dezelfde lage energieprijs kan worden gewerkt, dan heeft die lage prijs voor Aldel geen waarde meer Pé chiney en Aldel zullen elkaar beide op de Eiiromarkt ontmoeten.' Het Middel burgse KVP-raadsüd P. H M. Adriaan- sens vroeg zich af of gs de hoop op een vestiging in het Sloe hebben geput uit het geduld van Péchiney. Eerste paal bouw woningwetwoningen plan-Dauwendaele Op vrijdag 9 februari wordt de eerste paal geslagen voor de 78 woningwet woningen in het bestemmingsplan Dau- wendaele te Middelburg. Dat gebeurt door secretaris P. Meliefste van de woningstichting volksbelang te Middel burg. AXEL Op de algemene begraaf plaats te Axel is zaterdagmiddag on der zeer grote belangstelling het siof- fel ijk overschot van de begin vorige week overleden wethouder C. van Ber- degeip ter aarde besteld. De met tal loze bloemen en kransen overdekte haar werd op de tocht naar het kerkhof ge volgd door gemeentebestuur, gemeen teraad, verte reen woordigers van de ge meentelijke diensten en door besturen en afgevaardigden van verenigingen, or ganisaties, instellingen en afdelingen PvdA en PvdA-vrouwenbond. Bij de groeve richtte burgemeester M. K van Dijke woorden van deelneming tot de naaste familieleden van de over ledene. Hij schetste wethouder Van Bendegem als een man, die trots was op zijn eenvoudige afkomst, een typisch hij een goed kameraad, een man waar je op aan kon. joviaal en collegiaal', aldus burgemeester Vm Dijke, die zei het als een groot voor recht te beschouwen dat hij in het col lege vijf jaar met wethouder Van Ben degem heeft mogen samenwerken. Ter afsluiting van de korte plechtig heid bij het graf bad ds P. J. Pennings het Onze Vaaer. een stille periode heerst er weer bedrijvigheid in de haven van Brums- se. Dezer dagen ls de coaster Dintel- borg' uit Delfzijl in de Bruse naven 400 ton aardappelen aan boord eenft- men om die naar Noorwegen te b: gen. Nog voordat deze coaster verl lag een Israëlische coaster al weer reed om 600 ton aardappelen aan boord te nemen, bestemd voor Israël. Mevrouw, voor lompen ge ven wij goede prijzen Ook voor uw oude kachels Lompen- en metaalhande laar Firma Van Wijngen Telefoon 01180-3910 Wagenplein 8 MIDDELBURG MIDDELBURG Het srhaatefestijn op de televisie heeft zaterdag de gele deren wat uitgedund op de doorgaans zeer druk bezochte toogdag van de Zeeuwse CPJ. In de aula van de chr. hbs waren ze weer samei^jekomen om zich gezamenlijk te bezinnen over een onderwerp en om tevens wat te genie ten van verschillende vormen van ont spanning. Stof tot gesprek werd aan gedragen door directeur K." J \Vaster- val van het vormingscentrum .Hedenea- se' en dat gebeurde onder het motto .Staan In de wereld van vandaag'. .De ereld ls niet langer statisch meei, dynamisch', zo zei wika Waster- aandacht vcstig- val, die id de deze sterk veranderende samenle ving. Een samenleving vol onzekerhe den Wij zijn als christenmensen uit een tijd gekomen, waarin iedereen wist -.vaar het om ging. Nu moet iedereen zelf uitmaken hoe hij denkt over kerk en maatschappij. Steeds weer zullen we komen te staan voor een nieuwe keuze', aldus de inleider, die rondom dit gegeven een boeiend betoog opbouw de, een betoog dat even later weer in teressante opmerkingen aan het gehoor ontlokte In zijn openingswoord greep voorzitter W. de Jager nog eens even terug op conclusies uit ae geslaagde kaderdagen op het .Zilveren Schor'. De ontspanning bestond uit een plezie rig optreden van de mandolinevereui- ging Excelsior uit Kruiningen en van de toneelvereniging Onderling Kunstge not te Goes. Bij de foto's een beeld van het optreden van Excelsior Examens Voor het te Goes gehouden examen persluchtdrager brandweerwezen slaag den de heren W. Nleuwdorp en L. J. van de Linde te Kapeile. Beiden ma- MARKTBERICHTEN COÖPERATIEVE TUINBOUWVEILING DER ZUID-HOLLANDSE EILANDEN G.A. ROTTERDAM Vrijdag 26 Januari 1968. Eigenheimers, grote 710. Bintjes, grote 8 11. Andijvie Ia 168—177. Ha 126—166 Boeren kool 4054. Groene kool 28—16. Rode kool 11 25 per kg Peterselie 2835. Selderii 31i8 per bos. Prei Ia 78—86. Ila 3961. Spinazie na 127—133, Uien 11—18, Spruiten Ia 93—109 Spruiten Ila 41—69. Ib 100—102. ld 86—118. Witlof Ia 104—130. ila 84—111. Ib 81—101. lib 3roeke-Taal te Middelburg 75—83. Aanvoer witlof 45 ton. I Odorique te Vlissingen. ken deel uit van het vrijwillig brand weerkorps te Kapelle-Biezelinge. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het kandidaatsexamen godaeleeriheid de heer M. D. Geuze te Middelburg. Geslaagd voor diploma van de katho lieke sociale academie C. E. vap den n zuster GRAMMOFOONPLATEN PICK-UP'S VERSTERKERS *>E grootste sortering DE juiste voorlichting DE beste service .ange Delft 8 - Telefoon 3131 - MIDDELBURG DINSDAGMIDDAGS GESLOTEN dus ook vandaag, zijn onze zaken Maar vanaf morgenochtend half negen in al onze afdelingen Zie etalages Mlemaal mooie en courante goederen. Loop gerust binnen en 'djk vrij rond en neem het mooiste mee in speciaalzaken 'SOES MIDDELBURG imiumiimmu Zon en wind zijn niet te vervangen I voor hel drogen van uw was. E Maak hel u gemakkelijk en hang de was aan een 3 Oerdegelijk en opnieuw verbeterd Nadere documentatie op aanvraag FA. MEIJERS ZN SEROOSKERKE - DORPSSTRAAT 1 TEL. 01189-204 MIDDELBURG - KIEVERSKERKSEWEG 9 - TEL. 01180-4285 IN DE SCHOUWBURG MOLENWATER 90 AANVANG 14.00 UUR Muntvondst te Raamsdonkveer, muntvonds te Oostburg. GoudeD en zilveren sieradei en voorwerpen Meubilair. Markt 8 - Telefoon 01171 -463 NOTARIS J. A. JANSE DE JONGE, Hofplein 5 - Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 11