Martiné zonk in het Keeten DE BILT Breskens meer kans dan Vlissingen op yissershaven Christelijke nijverheidsschool meisjes in Middelburg geopend Nog géén overschot aan onderwijzers 2 MINISTER LARDINOIS: OP WESTERSCHELDE TUSSEN VLISSINGEN EN BRESKENS WACHTTEN 65 Echtpaar Naerebout zestig jaar gehuwd Stoffelijk overschot mr L. E. de Brakke teraardebesteld Rob van Houten SCHOOLGEBOUW AL TE KLEIN Niet ideaal VERANDERING SITUATIE HANGT AF VAN MINISTER Zeeuwse ALMANAK Ver vooruit zeemijn op Van het land BIJ N00RD-WESTER STORM Mijlpaal PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 25 JANUARI 1968 (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG Minister ir P. J. Lardinois van landbouw en visse rij geeft Breskens bij concentratie van vissershavens in Zeeland meer kans dan Vlissingen op de positie als de ene, centrale haven. ,Het ligt gunstiger, vooral ten op zichte van de afzet naar België', zei hy woensdagmiddag in de' vas te commissie voor de visserij uit de tweede kamer. Voordat de minister deze uitspraak deed had de heer J. A. van Benne- kom (ar) enkele vragen gesteld over de concentratie van de vissershavens en tevens de verbetering van de outillage in de verschillende havens ter sprake gebracht. De werken aan, de vissershaven Breskens. zoals die zijn voorzien, noemde hij urgent. Dez afgevaardigde refereerde aan een vertrouwelijke, ambtelijk rapport over de verbetering van dé accommodatie van de vissershavens in Nederland en hij kwam met een wenslijstje om een groot aantal havens langs de kust met betere voorzieningen te bedenken. Minister Lardinois was het op dit punt eens met het kamerlid C. Egas (pvda), die bezwaar aantekende tegen het gTote aantal havens, dat op het "verlanglijstje van de heer Van Bennekom voorkwam. .We moeten in verband met de afzet wat voorzichtig zijn met dat aantal", zo zei h(j. BRESKENS Op de brommer gaat het vlugger. Dat geldt niet alleen voor de voetganger of fiet ser maar in de afgelopen mistige dagen ook voor de bemanningen van de talrijke schepen, die op de Westerschelde wachtten met het opvaren naar Antwerpen. Oorsaak van de grote concentratie van schepen op de rede voor Vlissin gen was de mist, die dinsdag in totaal 65 boten verankerd hield. Sinds de hervatting van het scheepvaartverkeer, dinsdagmid dag, is hun aantal aanmerkelijk verminderd, maar gisteravond la gen er voor Vlissingen toch nog altijd een dertig schepen te wach ten. (Foto PZC) kwam nog ter sprake, sum (sgp) gaf in overweging deze haven ha afsluiting van de Ooster- achelde te bestemmen voor de bin- Eerder op deze openbare commissiever gadering had de heer Van Bennekom nog aandacht gevraagd voor het visse- ocholen te Harlingen en te Vlissingen zag hjj graag wat betere perspectieven. .Het ion een verarming zijn als deze be drijfstak bij gebrek aan goed gefun deerd onderwijs schade zou moeten lij den'. Minister Lardinois vond dat de heer Van Bennekom het wat te zwart Hij constateerde in het algemeen een toenemende belangstelling voor de vis- •erijscholen. .Hler en daar laat het wat t® wensen over. Ik wil wel nagaan of er met voorlichting aan de belangstel ling nog wat valt te doen'. De bewinds man beloofde bovendien de kamercom missie wat meer concrete gegevens over het visserijonderwijs te zullen overleg gen. ANTWOORD OP VRAGEN J. A. VAN BENNEKOM DEN HAAG (ANP) De staatssecre taris van onderwjjft en wetenschappen, mr J. H. Grosheide is niet bereid een verzoek van de drie samenwerkende kweekschoolorganisaties in te willigen een kandidaat die bü het examen voor volledig bevoegd onderwijzer voor di dactiek een voldoende cijfer heeft be haald, een volledige en blijvende vrij stelling voor dit onderdeel te geven. H(j zegt dit in antwoord op schriftelijke vragen van het tweede-kamerlid J. A. van Bennekom (arp) die de staatssecre taris had verzocht ,dit naar het oordeel van deskundigen redelijk verzoek' in te willigen en de nieuwe regeling in 1968 te laten Ingaan VLISSINGEN Hoewel ze er zelf gecnl ruchtbaarheid aan hadden willen geven was het woensdagmiddag toch nog aar dig druk bij de familie H. Naerebout- zestig jaar getrouwd. Burgemeester D. Roemers, wethouder F. G. Smit en ge meente secretaris J. W. Peters kwamen het platina echtpaar "s middags felici teren. Er waren ook gelukstelegram men gekomen van de koningin en de commissaris der koningin mr J. van CONCERTGEBOUW TERNEUZEN; SA >1EN WER K ENDE CULT U RELE INSTELLINGEN Het naamloze programma van het Theater Rob van Houten, gisteravond te zien in het Terneuzense Concertgebouw, is geen evenement dat een onuitwisbare indruk achterlaat. Het is een mengeling van mime, theater, ballet, cabaret en clownerie en dit variété op artistieke ba sis. in hoofdzaak geschraagd door Aartsen Vele bloemstukken en fruit- wat wankele parodistische elementen, manden gaven aan dit evenement eenbereikt het publiek in een wat nonclia- feestelij ÏMHen. jlMit» -sentMie. die de belaamiW» feilen van dit jonge gezelschap onmiddel lijk bloot legt: raffinement en originali teit. Van Houten is een goed mimespeler, maar dit talent is niet voldoende om een avondvullende voorstelling te dragen. Dat hij geen esthetisch purist ls uit de school van Decroux is alleen maar een winstpunt; het verschaft hem een vrij brief een breder gebied te betreden, func tioneel in zijn voorstelling. Maar het be zwaar is, dat hij te sterk domineert, wat de voorstelling een stempel van een- DOOR EREPRESIDENTE, MEVROUW DE CASEMBROOT MIDDELBURG De Waayen- burg, de nieuwe christelijke nijver heidsschool voor meisjes in de Breewegwijk te Middelburg is gis teren geopend. Deze officiële daad werd gesteld door de erepresidente van het schoolbestuur, mevrouw S. C. de Casembroot-barunesse Vkn der Feltz. Van Jolientje Koo- le, het zesjarig dochtertje van voorzitter G. Koole van het school bestuur, kreeg mevrouw De Ca sembroot de sleutel aangeboden, waarmee zij de vele genodigden en de leerlingendeputatie toegang tot het fraaie gebouw verschafte. Met een oude Walcherse huifkar was mevrouw De Casembroot van de Getuigeniskerk, waar de gasten be groet werden, naar het schoolge bouw gereden. Jolientje Koole was voor deze bijzondere gelegenheid in de Walcherse meisjesdracht ge kleed. Voorzitter J. v. d. Bos van de CBTB. i onderwijs zo goed is', verzekerde hij de organisatie van wie de school uit- Ook voor de directrice, mej. N. Boude- gaat, heette in de Getuigeniskerk zijn ling, had de heer Koole een biyk van vele gasten welkom, in het bijzonder waardering. het provinciaal bestuur. Hij meende te mogen veronderstellen, dat de CBTB heeft bewezen met de tyd mee te willen gaan, mee te willen werken aan de ont wikkeling van de provincie. De heer Van Geesbergen zed dan ook, dat het fin Halbertsma, de echtgenote van de bur gemeester van Middelburg, en mevrouw >e Casembroot. De heer Van den Bos vond, dat het hebben van een christelijke school een geweldige pretentie is, .om dat ze in een tijd van vervlakking en verregaande verruwing het middel is om ons mede van kindsbeen af de heilige schrift te leren'. In het kort aan de bouwgeschiedenis herinnerend zei de CBTB-voorzitter, dat oud-voorzitter Wattel op 1 sep tember met het slaan van de eerste paal de start voor de schoolbouw gaf. Nader ingaand op het verschil tussen vroeger en nu merkte de heer Van den Bos op, dat de school toen chr. lagere landbouwhulshoud- school geheten op 1 september 1949 met 37 leerlingen in twee klas sen startte. Reeds op 1 oktober 1950 was het nieuwe onderkomen op het Noordbolwerk voor honderden Wal cherse meisjes een begrip geworden. DIRECTEUR RIJKSKWEEKSCHOOL MIDDELBURG Er is nog geen overschot aan onderwijzers, zo heeft directeur M. A. Hage van de, rijkskweekschool te Middelburg Mini Van de vijf meisjes in mini, die zich met hijipe tred door de Vhs- eMose Wolstraat bewogen, viel er één zeer uit de toon. Te dikke bovenbenen. Wat een eeuw eigenlijk. Aan het begin schreef men nog pikant over een broos stukje enkel, dat juist even zichtbaar was, maar juist lang genoeg om waarnemer tn vuur en vlam te zetten en nu. gesplitst en later BB-bevetligd op weg naar 1970, worden boven benen al achteloos met ,te dik" Deze ontwikkeling is te snel ge gaan. Al eerder, in de twintiger jaren, bereikte de rókzoom een schokkende hoogte. Toen in 1929 deze zaken dus niet te denken. Voor de nog vitale, maar al wat kalende man, die in de VUssingse Wolstraat achter die vijf meisjes liep, was het eveneens een punt van ernstige studie. J)ie ene5 zei hij juist iets te hard tegen een metgezel, /lie ene heeft er toch eigenlijk geen benen voor hè?' Die ene wist dat zij die ene was ze draaide zich abrupt om en brandde los: Jij? Je moet eens een stukje vaste vloerbedekking op je kop plakken'. tegenover de ouders van de leerlin gen verklaard. Landelijk blijken nu bijna alle in het afgelopen jaar ge slaagden een betrekking te hebben. Voor Zeeland is de situatie niet verschillend van de landelijke. Het ziet er aldus de heer Hage naar uit dat ook hier de-laatsten binnen enkele maanden een betrekking zullen hebben gevonden. Onderwijzeressen worden nog steeds veel gevraagd. Vóór of kort na hun examen hebben ze reeds een betrekking. Ook onderwijzers vinden bijna direct een baan die aansluit op hun school periode of militaire dienst. Het zal voor al van de minister afhangen of op korte termijn de situatie zal veranderen. Vooral bij de kleuterscholen bestaat bij veel deskundigen de wens om op zeer korte termijn het klassegerrüddelde te verlagen. Nog steeds is Nederland met een grensgetal van veertig leerlingen per leidster in het Europese onderwijs een zwarte vlek. Als dit getal in de na bije toekomst wordt verlaagd zal de vraag naar kleuterleidsters weer toe nemen. zo verwacht de heer Hage. Verantwoording werd afgelegd over het financieel beleid ten aanzien van de ex cursies. Met een inkomsten en uitga- ventotaal van ongeveer 22.000 bleek het kassaldo ongeveer gelijk te zijn ge bleven. In het lopende schooljaar wordt voor 180.000 aan studiebeurzen aan de leerlingen uitgekeerd. Ongeveer 150 leer lingen van de rijkskweekschool profi teren biervan. Op de contactbijeenkom sten voor de ouders werd verder onder meer gesproken over huiswerk, clubac tiviteiten, seksuele voorlichting en de komende mammoetwet. Grote avonden De grote avonden van de leerlingen- vereniging Concordia staan weei voor de deur. De uitbreiding var het leerlingenaantal maakt het nood zakelijk dat er twee avonden worden gegeven. De eerste op donderdag 25 januari in de .Prins van Oranje' in Goes, de tweede op donderdag 1 fe bruari in de schouwburg te Middel burg. Op beide avonden wordt na de gebrul kelijke specifieke kweekschool nummers het klassieke toneelspel Peer Gynt van Hendrik Ibsen opgevoerd. Regisseur H. W. Scheper stak het stuk in een deme vorm. De heer Van den Bos noemde de om standigheden, waaronder in latere ja ren les moest worden gegeven, verre van ideaal: behalve het hoge huis op het bolwerk moesten leerkrachten en meisjes ook hun toevlucht zoeken In het pand Dam 61. de Cellebroershof- school, enkele lokalen in de oude chr. kweekschool en in enkele gymnastiek lokalen. Op 1 januari 1958 passeerde het leerlingenaantal de 200, op 1 sep tember 1960 werd de 300 bereikt en thans telt de school 444 leerlingen. De school is thans met 16 leslokalen (waaronder 6 theorielokalen), 4 naailo- kalen, 4 praktijklokalen, een teken-, handenarbeid- en gymnastieklokaal een van de grootste in ons land. De heer Van den Bos vond het maar gelukkig, dat, nadat al in 1955 toestemming aan het ministerie was verzocht om een nieu we school te mogen bouwen, de ambte lijke molens zo langzaam malen, om dat anders de school vele jaren terug al lang te klein zou zijn geweest. Dat ls het gel>ouw namelijk thans ook al. Oud-CBTB-secrctaris mr S. Sijbran- dy, die uit Emmeloord was overgeko- op verzoek van het Zeeuwse CBTB-hoofdtiestuur het woord namens de organisatie te voeren, wees er in een toespraak op, dat het bestuur thans ernstig naar uitbreiding streeft, in de vorm van een tweede christeUfke nijver heidsschool, ook in Middelburg. Ik zie', zo voegde de heer Sijbrandlj er aan toe, ,wel wat vér vooruit, maar het is nu eenmaal tegenwoordig gewoonte om over 1980 of zelfs 2000 te sprek heeft De heer Van Geesbergen was kenne lijk zo onder de indruk van de mo gelijkheden van dit nieuwe onderwas- Instituut, dat hjj zich even versprak: ,De school ls eigenlijk bestemd voor het platteland, maar u bouwt haar in de hoofdstad van het land', zei de gedeputeerde tot het CBTB-bestuur. Namens de Walcherse gemeenten sprak de Middelburgse wethouder van onder wijs, de heer M. A. L, Hubregtse. Zich tot Middelburg bepalend wees de heer Hubregtse er op, dat de stad tot en met 1972 rond 3400 woningen in de nieuwe wijken wil zetten. Daarvoor moeten ook scholen komen: negen lage re scholen (waarvan er nu drie zyn) en elf kleuterscholen (waarvan er nu ook drie zijn). Wat dit met de nieuwe school te maken had? .Eenvoudig dit', zei de wethouder, ,de lagere scholen vörtnen het reservoir voor het nijverheidsonder wijs, dus ook voor deze school'. ,W<» mogen vaststellen', zei de heer Hubregtse tot besluit', ,dat het n(J- verheiusonderwys by de inwerking treding van de nieuwe wet op het voortgezet ondcrwys gezorgd heeft by te zyn of te komen'. Op de gevolgen van deze nieuwe wet ging ook de schoolinspectrice, mevrouw N. H. E. Glazenburg-Kuijler, even na der In. Zij wees er op, dat de leerlingen straks ook beroepsonderwijs moeten volgen, dat voorafgegaan wordt door algemeen vormend onderwijs. De leer lingen kunnen dan naar aanleg en in teresse de beroepsopleiding kiezen. .Maar die opleidingen moeten er ook zyn', ver zekerde mevrouw Glazenburg. Er zyn volgens de inspectrlce optimale kansen voor de leerlingen te bereiken door een intense samenwerking tussen DEN HAAG Het vissersschip ,Neel- tje', de Stellendam 16, heeft woensdag morgen vroeg op de Noordzee ter hoog te van de verkenningston Schevenin- ,'en, een zeemijn opgevist. Het gevaar lijke oorlogstuig werd over boord gezet en afgeboeid. In Scheveningen werden instanties gealarmeerd, waarop het duikvaartuig .Rhenen' uit Den Helder vertrok. Wegens ruw weer konden dui kers niet aan het werk gaan. De .Rhe nen' ligt nu in Vlissingen te wachten op beter weer om de mijn onschadelijk te maken. Lichte aanvaring op Vlissingse rede VLISSINGEN Woensdagochtend om streeks zeven uur zijn op de rede van Vlissingen twee schepen licht langs elkaar geschampt, waardoor enige scha de ontstond. Het betrof de .Wilhelm! na Essberger' (36.139) van de Duitse rede rij John. P. Essberger en de .Eurygenes' (9659 brt), een schip van de Grieks-Pa- nameee rederij San Basilio. Het Duitse schip was op weg naar Baltimore en het Grieks-Panamese schip had Antwer pen als bestemming. Beide schepen kon den hun reds voortzetten. graaf plaats in Middelburg is woensdag middag het stoffeiyk overschot van ar chivaris mr L E. de Brakke t-Taarde- besteld. Dat gebeurde na een dienst in de Waalse kerk In de aula werd her woord gevoerd door dr P. Scherft, ryics archivaris te Middelburg. Hii schetste mr De Brakke als een man die zeer ge steld was on eerlijkheid en ooenhe.d Aan de groeve sprak een achterneef van de overledene voor het bewijzen van de laatste eer door belangstellenden, waar toe vertegenwoordigers van de gemeente Veere. het waterschap de Brede Wate ring van Zuid-Bevelond en de Godshui zen te Middelburg behoorden. Meisje viel van trap en brak arm Het vier-jarige dochtertje van de fa milie A. M. uit IJzendijke is thuis van de zoldertrap gevallen Zij kwam hierbij zo ongelukkig terecht dat zij haar rechter arm brak. ZENDINGSSAMENKOMSTEN CHR. GEREF. KERKEN Ter ondersteuning van de zendings- arbeid zullen op woensdag 31 janua ri. donderdag 1 februari en vrijdag 2 februari zendingsa vonder^ worden gehouden in de chr. gerefoi kerk aan de Bergweg te Goe chr. gereformeerde kerk aan de Kas teelstraat te Vlissingen en in de au la van de chr. hbs aan de Elzenlaan te Middelburg Spreker Is ds A. Bik ker, zendingspredikant der chr. ge reformeerde kerken. Sinds enige tijd wordt in de Chr. Ge reformeerde Kerken een grote actie, de zogenaamde ABC-Z-actie, gevoerd om zoveel mogelijk gelden te verza melen voor de uitbreiding van net zendingswerk tn Toradja-land 'Cele bes) en Venda-land (Zuid-Afrikai Deze gelden zullen worden besteed voor auto's, een bijbelschool, een col- portage-centrum en ziekenhuis-inven taris. de verschillende Walcherse scholen, ook met mavo en havo, welke samenwerking moet uitlopen in een spreiding van de opleidingen. ,De invoering van deze mammoetwet brengt voor de scholen een nieuwe grootse taak', verzekerde mevrouw Glazenburg. Voorts werd nog het woord gevoerd door de voorzitter van de bouwcommis sie, de heer Mol, oud-voorzitter Wattel, die in dichtvorm aan de bouwgeschiede nis herinnerde, mevrouw Dekker, de CPB-voorzitster, ir P. C. Dekker, na mens het architectenbureau irs Rothui zen en 't Hooft te Middelburg, waarna ook de leerlingen, het personeel en de ouders niet achterbleven hun vreugde over deze mijlpaal te uiten. Directrice mej. Boudeling sprak een slotwoord. Rest nog te vermelden, dat er veel ge schenken werden aangeboden, dat de leerlingen nog een feestmiddag wordt aangeboden en dat er in de school ver der te genieten is van een tentoonstel ling op allerlei nyverheldsgebied, die door de leerlingen en docenten is inge richt. zljdigheid drukt. Opvallend is ook, dat het Set zich gisteravond sterk voelen de opzet en ideeën allerlei kwaliteiten hebben, maar dat afwerking en presen tatie een wat slordige, soms té lucht hartige behandeling krygen. Wat men onder het mom van .subtiele humor" krijgt voorgeschoteld, smaakt in deze behandeling soms ontstellend zouteloos en als men aan het eind van de avond de balans opmaakt moet men. bij alle respect voor de poging, wat teleurge steld vaststellen: goed bedoeld, maar weinig professioneel. Cor Beurskens byvoorbeeld, die gedich ten en mededelingen zei, strandde op een overigens weinig nadrukkelijke Imitatie van het .Buddingh'-toontje de opzet was goed. een redelijke afwerking lag juist boven het vermogen. In Mar- gë'et de Vries vond Rob van Houten een zij het in proporties wat bescheiden steunpilaar voor zijn kleine gezelschap en men moest bewondering hebben voor haar aandeel in .Pas voor twee'. Rob van Houten excelleerde in .Het slachthuis in drie bedrijven' en .Het verhaal van de stoere vlieger', ofschoon ook deze hoog tepunten mank gingen aan gebrek aan originaliteit: het was allemaal al eens eerder gezegd en gedaan. Desondanks: mimespeler Van Houten had knappe mo menten, in .Knock-out' en ,De astronaut', ook in .Computer', maar ook hier het bloedarme van een té vaak beproefd the ma. Resultaat: een teleurstellende voor stelling, muzikaal ondersteund door een weinig geïnspireerd trio, waarin Loek Dikker pianist Rob van Dijk verving, Jelle Kikkert bas speelde en Eric Graber de drummer was. De in Terneuzen sa menwerkende culturele instellingen had den de avond voorbereid en zorgden aan het slot voor bloemen. Examens Aan de katholieke hogeschool te Tilburg slaagde voor het kandidaatsexamen eco nomie de heer E. H. M. Magnus te Stop- peldyk. Aan de hogere pedagogische school ,De Vossenberg" in Ouaenbosch slaagde voor volledige onderwyzersbevoegdheid, de heer L. F. Verpalen uit Hulst Jolientje Koole biedt hier me vrouw 8. C. de Casembroot, ba ronesse Van der Feltz, de sleutel aan, waarmee de deur van De Waayenburg, die de nieuwe chris telijke nijverheidsschool voor meis jes te Middelburg moest worden ontsloten. (Foto PZC DRENKELINGEN DOOR SLEEPBOOT OPGEPIKT Woensdagmiddag omstreeks drie uur is in het Keeten naby Stave- nisse, tydens een plotselinge opko mende stormbui, het 935 ton me tende Belgische motorschip .Marti né' binnen enkele minuten gezon ken. De 56-jarige schipper-eige- naar F. Daix uit Antwerpen en zijn 20-jarige zoon Marcel raakten wel te water, maar werden gered. Het vaartuig, dat was geladen inet erts, was van Rotterdam op weg naar Zelzate. Ter hoogte van Stavenisse stak plotseling een noord-westc stormwind op. De golven sloegen ovc het schip en hierbü is waarscliynlyk water door de ontluchtingspyp in de brandstof gekomen, waardoor de mo tor uitviel. Het vaartuig, dat nu onbestuurbaar was e spreken'. Nadat mevrouw De Casembroot de opening had verricht, verzekerde zij tij dens de hierna volgende bijeenkomst in een overbiyflokaal van de school groot respect te hebben voor directrice en leerkrachten, die in zó door de stad verspreide gebouwen les hebben gege ven. Mevrouw De Casembroot herinnerde er voorts aan, dat b(j het schoolcom plex nog een kunstwerk geplaatst zal worden, voorstekende een cirkel (de aarde) met centraal daarin een vrouwefiguur. In diepzinnige woor den schetste r.y daarbij de tank van de vrouw; zij achtte deze nieuwe school daarom zo nuttig, omdat de meisjes er voorbereid worden op haar taak in de wereld. Mevrouw De Casembroot dankte ook Jolientje Koole voor haar hulp. ,Als Jo lientje er niet geweest was, had de school nooit geopend kunnen worden', merkte zij op. Voorzitter Koole, die mevrouw De Ca sembroot voor haar medewerking een attentie aanbood, noemde de nieuwbouw voor het chr. nijverheidsonderwys voor meisjes een mijlpaal, van waaruit ver der gegaan moet worden: deze schoo opent, zo stelde de voorzitter, de moge lijkheden om het onderwjjs nog beter t- maken. De heer Koole betrok ook de leerkrach ten in zijn dankwoord: ,Het is mede aan u te danken, door uw volhouden onder moeliyke omstandigheden, dat het reword en, kwam dwars op de golven te Iggen. De toestand voor schip en opva renden werd zeer precair. Met de lucht- fluit gaf schipper Daix een noodsignaal waarop de In de nabHheld varende mo torsleepboot ,Ingona-ir het door haar 'eepte 4200 ton metende sleepschip go5 losgooide en de in nood verke rende .Martiné' te hulp schoot. Door do meters hoge golven, aie nu dwars over het schip sloegen, kon men op de .Mar tiné' niet meer naar het voorschip om een sleepdraad vast te maken. Met een knap staaltje van stuurmanskunst slaagde kapitein C. W. Bosman uit Rot terdam van de Ingona II er in om het vaartuig zodanig te manoeuvreren dat stuurman Van Leeuwen kans zag om vanaf de ,Ingona-H' een verbinding met de .Martiné' tot stand te brengen. Juist toen de .Ingona-II' het voorschip op da wind wilde trekken zonk de Martiné in het ter plaatse dertig meter diepe water. Daix en zijn zoon trachtten in de roei boot te komen. Toen zy diturin zaten sloeg deze om en rankten beiden te water. Vader Daix, die de kantelende boot op zyn hoofd kreeg, kon zich slechts niet moeite boven hou den. De zoon wist een stuk touw, dat aan de roeiboot vast zat, te bemachtigen en hield zich boven water. Aan boord van de sleepboot werd do verbinding doorgekapt. Met veel moeite slaagden Bosman en Van Leeuwen er In de heide mannen te redden. Daix sr had veel wa ter binnen gekregen. Zij werden in We- melding® aan wal gebracht, waar de arts A. J. Erkhardt de drenkelingen onder zocht. Na onderzoek werden zij per taxi naar Antwerpen overgebracht. By de redding kwam de Ingona-n eni ge malen dwars op de golven te liggen waardoor het grootste gedeelte van net serviesgoed verloren ls gegaan. ADVERTENTIE) POTTER S<jgg^ «L,N'TïS&éJpiin en bij zware of hardnekkige verkoudheid POTTER'S CATARRH PASTILLES Alletn bij «pmhefcar» en drogittcn - VERWACHT... ENIGE REGEN Zwaar bewolkt en tydelijk regen. Matige tot krachtige, later aan dr kust niogo- lijk harde westelijke wind. Maximum temperaturen omstreeks 6 gTadcn. ZON EN MAAN 26 Januari Zon op 08.30 onder 1715 Maan op 06.26 onder 13-M

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 2