Veel Vlissingse weistanders' stemmen in met in nieuwe woningwetwoningen "Ü7 Dit jaar start de mosselproef in Texel 11 B en w Breskens ZIERIKZEESE VOLKSTUINTJES WORDEN SPEELTUIN DORPSHUIS VAN MELISKERKE MOET GESLOOPT Artikel 8 Voorschotten NIVE-AFDELING ZEELAND OVER KOSTENBESEF EN RENTABILITEIT Hoogoven-systeem vormde leidraad Verbetering wegen in Middenschouwen LIMBURGS SYMFONIEORKEST CONCERTEERT IN OOSTBURG Periode DONDERDAG 25 JANUARI 1968 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VERSLAG VAN ENQUETE GEBOUWD SINDS 1963 MIDDELBURG Van de in de periode 1 januari 1963-1 maart 1967 in Zee land gebouwde 4637 woningwetwonin gen wordt 18 procent bewoond door ge- linnen waarvan het hoofd een inkomen boven de weistandsgrens heeft. In Vlis singen is dit percentage het hoogst na melijk 38 procent. Aldus blijkt uit ver slag van de enquête, die de provinciale planologische dienst, \het provinciaal op- bouworgaan Stichting Zeeland en het Economisch Technologisch Instituut voor Zeeland in het voorjaar van 1967 heb ben gehouden. De resultaten van de enquête zullen nader worden bestudeerd door een werkgroep uit de provinciale adviesraad voor de volkshuisvesting en de bouwnijverheid en onder andere ge bruikt worden bij het toewijzen van wo ningwetwoningen aan gemeenten. In het voorjaar van 1967 hebben de sec retarieën van de gemeenten voor elke in de betreffende periode gereedgeko men woningwetwoningen enquêteformu lieren ingevuld. Bij de grootste vier ge meenten (Vlissingen, Middelburg, Ter- neuzen en Goes) werd met een steek proef volstaan. De steekproef is volgens de samenstellers van het verslag groot genomen, dat er een kans maximaal 4,6 procent bestaat dat de werkelijke percentages meer dan 5 cent van de uit de steekproef vei gen percentages afwijken. Veel voorbe reidend werk is, aldus de samenstellers, verricht op het bureau van de directie van de volkshuisvesting en bouwnijver heid in de provincie Zeeland. De gemiddelde woningbezetting (het aantal inwoners gedeeld door het aantal bewoonde woningen inclusief de niet- woningwetwoningen) voor heel Zeeland 3.22 was het hoogst in Hulst (3,56) en in West-Zeeuwsch-Vlaanderen het laagst (3,13). .Dit kencyfer wordt niet alleen beïnvloed door d» grootte van de wo ningnood, ook de gemiddelde gezins grootte speelt een rol', aldus het ver slag. dige middenstand en middelgrote land bouwers). In Vlissingen is dit percentage zelfs 38 en in de rest van Walcheren en in Oost-Zeeuwsch-VJaanderen buiten Hulst slechts 10 procent. Voor Middel burg, Terneuzen, Goes, Axel, Zierikzee en Hulst zijn deze percentages respec tievelijk 21. 21, 24, 20, 25 en 19. Over heel Zeeland genomen wordt 18 pro cent van de recent gebouwde woning wetwoningen bewoond door gezinnen •aarvan het hoofd een inkomen heeft boven de weistandsgrens. In Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen buiten Hulst ïsdit percentage het geringst (5), in Vlissin gen het hoogst (38). Voor Middelburg is dit percentage 22, voor Terneuzen 16 en voor Goes 21. Het grootste deel van de 46 procent van de hoofdbewoners in de rest van Walcheren (dus zonder Vlissingen en Middelburg) is werkzaam In Middelburg of Vlissingen. De relatief grote pendelbeweging vanuit de rest -an Oost-Zeeuwsen-Vlaanderen is voor en groot deel gericht op de kanaalzone. Het hoge percentage in de rest van Beveland vindt aldus het verslag zijn oorzaak voor een deel in de pendel op Goes. Grote Ongeveer een derde deel van het aan tal hoofdbewoners in de onderzochte woningwetwoningen woonde voor het betrekken van de huidige woning staat buiten het rayon. Opmerkelijk noemt ken de BRESKENS B en w van Breskens zijn van mening dat zjj akkoord moeten gaam met liet voornemen van rijkswater-1 in het kader van de deltawer- nterkering aan de Scheldekade.| het verslag het dat daar waar hetion de Grote Kadi op deltahoogte percentage van elders komenden hoog brengen. Dit betekent dat voor de be is. het percentage mensen dat buiten houwing aldaar, alsmede voor Ie w<>-> het rayon werkt laag is. ningen aan de haven westzijde en gedeel- Een derde deel van de hoofdbewoners te,«k ook on het Sptiiplein een dijk jonger dan 30 jaar. In Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen (buiten Hulst is het percen tage 54 procent en in de rest van Wal cheren slechts 15 procent. Verder is ge bleken, dat 13 procent van de bewoners inmiddels is .doorgestroomd", in Goes zelfs 25 procent en in Hulst slechts 3 procent. Voor Vlissingen is dit percen tage 17. voor Middelburg 12. voor Ter neuzen 15, voor Axel 18 en voor Zierik zee 13. In de grotere gemeenten is, aldus het verslag, over het algemeen van een snel lere doorstroming sprake dan op het platteland. .Misschien houdt dit onder andere verband met het feit, dat op het platteland relatief meer eengezin»wo ningen zijn gebouwd dan in de grotere gemeenten', aldus het verslag. (Slot van pag. 1) en waterstaat voortgezet. Maar tot dusver ben ik bepaald niet optimis tisch over de uitkomsten ervan'. In Vlissingen en Zierikzee werden rela tief grote woningwetwoningen gebouwd en in de rest van Walcheren (zonder Vlissingen en Middelburg) relatief kleine Het gemiddeld aantal kamers bedroeg In Middelburg 4,2 en in Vlissingen 4,5, evenals in Zierikzee. Voor de rest van Walcheren was dit eyfer 3,5. De cijfers zyn, aldus het verslag, onder andere be ïnvloed door de in dë verschillende ge meenten en rayons uiteenlopende aan tallen gebouwde bejaardenwoningen (2 kamers). De variatie in de grootte van de vol tooide woningen in de verschillende ge meenten en rayons loopt sterk uiteen. In Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen exclu sief kanaalzone) werden slechts 4-ka- merwonlngen gebouwd. Hoewel elders wel 6-kamerwoningen tot stand kwa men was dit niet het geval in Zeeuwsch- Vlaanderen, aldus het verslag. Het ge middeld aantal bewoners is in Middel burg hoog (4.5) en in Noord-Zeeland (zonder Zierikzee) en in West-Zeeuwsch- Vlaanderen relatief laag (beide 3,1). Opmerkelijk noemt het verslag het dat in Middelburg het gemiddelde aantal ka mers (4,2) kleiner is dan het gemid delde aantal bewoners (4;5). Buiten Vlissingen, Middelburg, Ter neuzen, Goes, Axel en Zierikzee wer den in de woningwetsector geen meer gezinswoningen gebouwd. Vooral in Vlissingen en Goes werden in ver houding weinig eengezinswoningen gebouwd respectievelijk 41 en 42 procent). C.v. De percentages woningen met centrale verwarming zjjn zeer uiteenlopend: van 0 proeent in Vlissingen, Hulst, de rest van Walcheren en West-Zeeuwsch- Vlaanderen tot 60 procent in Middel burg. Het zjjn over het algemeen de grotere gemeenten waarin woningen met centrale verwarming zyn gebouwd (42 procent ln Ternouzen, 24 procent In Goes, 22 procent in Zierikzee). Van de bjj het onderzoek betrokken woningwetwonin gen is over heel Zeeland genomen proeent voorzien van centraio 'Wat. de huurprijs betreft, wordt in het verslag opgemerkt, dat het percentage woningen met huren beneden de 17,50 het laagst Is in Zierikzee (0 procent) en het hoogst ln West-Zeeuwscn-Vlaan- deren (82 procent) en de rest van Wal cheren (87 procent). Voor heel Zee land is het percentage 38- Van de ln de afgelopen jaren gebouwde woningwetwoningen is 21 procent be woond door de .hogere' beroepsgroepen (hogere-, leidinggevende- en vrije beroe pen en middelbare employé's, zelfstan- In verband verbouw gemeentehuis MARIEKERKE In verband met de verbouwing van het gemeentehuis van Mariekerke zal het daaraan grenzende verenigingsgebouw ,Ons Huis' te Me- liskerke moeten worden gesloopt. Voor de raadsleden ligt het verbou-l wlngsplnn thans vertrouwelijk ter in zage; de sloop vnn ,Ons Huis' komt aan de orde in de raadsvergadering van dinsdagmiddag 30 januari. B en w van Mariekerke hopen in een volgende vergadering met een voorstel te komen inzake de bestemming van het voorma lige gemeentehuls van Grijpskerke. Dinsdagmiddag komt verder een voor stel ter tafel de bouwverordening en| de verordening voor seizoenwoonverblij-j ven te wijzigen. Op grond van de thans geldende bepalingen is het namelijk niet toegestaan zogenaamde zomerwoningen te houwen in de bebouwde kom. terwijl deze mogelijkheid juist wel dlont te bestaan, aldus b en w. Men wil voorts, met. intrekking van het thans vigerende plan. een bestem mingsplan .Grijpskerke-Noord 1966' vaststellen. In het niouwo ontwerpplan is ruimte voor 58 anneengebouwde woningen, tien vrijstaande woningen, vijf bunga lows en zeven autoboxen. De gemid delde grondprijs is berekend op onge veer 29 per vierkante meter De sub sidie aan de bejaardenvereniging te Meliskerke willen b en w verhogen tot 350 per jaar en ln het tekort over 1967 in de exploitatie van de muziek-1 tent wil men 250 bijdragen. De rioot- aansluii rechten wil men op 1 75 pu i aansluiting brengen, waarbij dan in all? dorpen hetzelfde tarief gaat gelden.! In Aagtekerke was het 25, in Grijps-] kerke 30 en ln Meliskerke 50.' Met zyn opmerking over de nu toch eindelijk naderende wettelijke schaderegeling op grond van artikel 8 van de deltawet, onderstreepte mi nister Lardinois eigenlijk wat zijn col lega van verkeer en waterstaat, drs J. A. Bakker, daarover twee maanden geleden in de kamercommissie had aangekondigd. Overigens hield de be windsman van landbouw en visserij nog wat meer een slag om de arm. Hy wilde zyn ambtgenoten van wa terstaat en van financiën niet aan een uitspraak zijnerzijds binden.Eigenlijk mag ik alleen zeggen, dat er goede vorderingen worden gemaakt', was zijn restrictie. De SGP-afgevaardigde ir H. van Rossum had eerder in de commissievergadering nog eens met klem op spoed bij de voorbereiding van deze regeling aangedrongen. ,Op 8 mei 1958 werd de deltawet aange nomen en daarin stond dat een scha deregeling bH aparte wet zou afko men. Straks is dat tien jaar geleden. Mogen we vernemen hoe het met de vorderingen staat?', aldus de heer Van Rossum. Even later sloot de heer Van Bennekom zich geheel by deze vraag aan. Hy noemde het .een zaak van de allerhoogste urgentie'. Ook de heer Egas was die mening toegedaan ,Dat loopt nu id zo lang. Het kan nau- weiyks nog wachten'. Bruittisse De moeilijke positie, waarin binnen enkele jaren de vissers van Bruinisse komen te verkeren, wanneer hun mosselpercelen ln de dan afgesloten Grevellngen waardeloos worden, kre gen ook van de heer Van Bennekom een uitvoerige toelichting. Hy zei er dit van: ,We moeten iets doen voor Bruinisse en we kunnen niet wachten tot 1971 (afsluiting Brouvvershavense Gat, red.) met praten daarover. Deze gemeenschap moeten andere moge lijkheden ln het vooruitzicht worden gesteld. In feite geldt dat ook al voor Yerseke, waar de animo voor de mo8selc.ultuur ook al duidelijk achter uit begint te lopen'. Ook de heer Van Rossum had op de sociale problemen van Bruinisse ge wezen. En ir D. S. Tuijnman (kvp) vroeg zich af of tydelyk op de Yer seke bank misschien nog percelen aan de Bruinisser mosselkwekers kunnen worden uitgegeven. Wat later, bij de replieken, stelde deze afgevaardigde nog eens nadrukkelijk: .Kunnen we a u af als wetgever'. Vraagtekens zette de heer Van Ros sum ook nog bij de voorschotregeling voor de gedupeerde oesterkwekers. .Vooral de schatting van de voorraden oesters schijnt nogal wat moeilijkhe den op te leveren', zo zei hij. ,Het gaat er daarbij om of alternatieve ar beid moet worden aangewend, ja of nee. Veel mensen in Yerseke zyn ge hecht aan het water. Ze willen er op blyven werken als er nog mogelyk- heden zyn. Maar dan moeten er ook stimulansen zijn'. En die zag de SGP- afgevaardigde niet in de voorschotre- geling. Hij overhandigde de commissie voorzitter een uitgewerkt voor beeld van voorschotten aan twee kwekers met geiyke voorraden bij de vernietiging van het bedrijf in de strenge winter van 1963. De ondernemer, die nog actief was in de mosselarij kreeg voor de oes- terschade een vergoeding van 80.000,de ander, die niet meer actief was. kreeg 160.000,uit gekeerd. ,Zo'n premie moet toch niet worden uitgeloofd', aldus dit kamerlid. De heer Van Bennekom ging nog even door op dit beeld, toen hij sprak van i beloning voor ledig zitten en niet de mosselparasiet weer een ka krijgt de cultures te vernietigen. Hij stelde verder dat de periodes van overbrengen steeds in overleg met het bedrijfsleven worden vastgesteld. Ove rigens toonde hij zich na aandrang wel bereid na te gaan of met name in het najaar de periode wat ruimer zou kunnen worden gesteld. avaren tegen het nieuwe (vrye) teem in de mosselhandel begreep minister Lardinois niet erg. Hij legde nog eens uit dat het oude systeem met een vaste prijs meer dan 35 jaar was meegegaan en de laatste jaren aanzenlijke slijtage vertoonde. ,De prijsvorming met het nieuwe systeem is g-unstig. By geiykbiyvende omstan digheden zou naar het oude systeem heel wat minder winst zyn behaald dan nu het geval is' Hij begree lij legd zal worden Het haventerrein zal alsdan ten volle; an de kom der gemeente afgesloten! zijn en slechts door toegangen aan de beide uiteinden te bereiken zijn. B en w zijn er zich van bewust dat door ieze maatregel verscheidene zakenlieden 2e- dupeerd zullen worden. Ook voor niet- •»akenl'eden zal dit een waardevermin dering van hun panden tot gevolg heb ben. Het gehele beeld van Breskens zal door deze afsluiting trouwens zeer in grijpend veranderen, wat in hoge mate zijn terugslag op het vreemdelingenver keer en derhalve op de middenstand kan hebben, aldus b en w in de toelichting op punt twaalf van de agenda voor de raadsvergadering, die is bepaald op maandag 29 januari. Met diverse instanties hebben b en w zich in de loop der jaren over dit onder werp verstaan, waarby zij evenwel tot de conclusie zijn gekomen dat, wanneer niet tot verhoging op deltahoogte wordt over gegaan. ingeval van een herhaling van de watersnoodramp van 1953 bepaalde gedeelten van de gemeente zonder meer zouden worden prijs gegeven. Er zal worden getracht na te gaan wat voor de ingezetenen van Breskens de gel- deUjke gevolgen van deze dijkaanleg zul len zijn en welke mogelijkheden er zijn om deze schaden gecompenseerd te krij gen. Hieromtrent is reeds contact op genomen met het ministerie van econo mische zaken. Rijkswaterstaat heeft ten slotte de toezegging gedaan dat op de kruin van de dijk een wandelpad zal worden aangelegd met op verscheidene plaatsen opgangen om dit wandelpad te bereiken. Tocht naar opera Samen met het kerkkoor in Cadzand zal de afdeling Sluis van de Nederlandse bond van plattelandsvrouwen vrijdag avond een bezoek brengen aan de Ko ninklijke Nederlandse Opera in Antwer pen. Gebracht wordt daar de operette ,De bedelstudent'. Inleiding door Th. M. van Erp GOES De afdeling Zeeland van het Nederlands Instituut voor Efficiency heeft zich woensdagmiddag ln ,De Ko renbeurs' te Goes beziggehouden met ,Kostenbesef en rentabiliteit'. Voor een veertigtal leden sprak de heer Th. M. van Erp, hoofd van de afdeling admini stratie van de Koninklyke Hoogovens te I.Jnuiiden over dit onderwerp. Hy hield de bezoekers voor: .Budgettering van kosten en opbrengsten staat niet op zich zelf, maar is een Integrerend deel van het bedryfsbeleid en van de planning op langere termijn. Budgettering is bepaald geen boekhoudkundige techniek, maar een van de instrumenten om de onderne ming te besturen*. Hij ging op deze zaken dieper in te gen de achtergrond van het systeem, dat de hoogovens toepassen: daar is het beleid geheel gericht op het on dernemingsplan (10 jaar), verdeeld in de plannen op middellange termijn (3-5 jaar), het jaarplan, kwartaal plan en weekplan. Budgettering is toegepast door financiële evaluatie van ieder plan. Budgettering omvat in het systeem, dat de heer Van Erp behandelde, de verkoop, gesplitst in orders en afzet en de kosten per afdeling. Hij maakte melding van de richtlynen bij de ondernemingsplan nen, die uilgaan naar de diverse afde lingen en van de aotiviteiten plannen, die daarna door de verschillende chefs op tafel worden gelegd, waarbij een beeld wordt gegeven van het afdelingsbeleid qua organisatie, taakanalyse, nut van de kosten, mechanisatie en dergelijke. De heer Van Erp legde de nadruk op het feit, dat deze activiteitenplannen worden beoordeeld zowel door hogere chefs en door de directie. Het budget heeft in de eerste plaats betrekking op de beïnvloedbare kosten, die worden ge meten met normen, aangepast aan de afdelingsbudgetten in bepaalde omstan digheden. De gevolgen van deze werk wijze. zoals de heer Van Erp die zag: geen bezettingsverschlllen, geen prys- verschillen, geen egalisatierekening maar anderzyds ook geen verband met de kostprijzen en een moeilijke aanslui ting van budgetresultaten aan de winst en verliesrekening. De heer Van Erp: ,Het gaat echter niet om een sluitend laatste regeltje, boekhoudkundig gezien, maar om een vorm van kostenbewaking*. ZIERIKZEE Tussen de koolplan- ten, de spruitjes, de aardbeiplanten en de veldsla van de volkstuintjes in de Zierikzeese wijk Malta heeft een hydraulische graafmachine de eerste happen grond gedeponeerd voor het karwei dat van de (hobby)tuintjes van volwassenen een flinke speeltuin voor de jeugd moet maken. De aan leg van een .echte' speeltuin ging tus sen de Brouwstraat, de Huybert- en de Mulockstraat officieel van start. En inplaats van tuinders-in-de-vrye- tijd zullen vanaf mei Zierikzeese kin deren er in hun knollentuin zyn... Dat deze goed in te richten speel tuin de plaats kan innemen van het provisorische speelterrein is te dan ken aan de samenwerking van ver schillende instanties en verenigingen. Drie voorzitters verrichtten dan ook de officiële graafhandelingen op de Als kenmerken van dit systeem noemde hy de leiding en controle tot op het hoogste niveau, resultaten, die door de administratieve verwerking zonder toe lichting duidelijk zyn en een moeilijke maar ook goedkope administratieve verwerking. Na zijn inleiding volgde een discussie. Tijdens deze vergadering werd heer A. Tevel, chef van de afdeling correspondentie van de Vitrite Fa briek Middelburg, benoemd tot secre taris-penningmeester van de afdeling. Hy volgt drs M. C. Verburg op, die met drs G. Baarspul van het ETI dank werd gebracht voor zijn werk in NIVE-verband. straf voor Initiatief'. Minister Lardi- SCHARENDIJKE De raad van Mid denschouwen krijgt in zijn vergadering van aanstaande vrydag een voorstel te behandelen mee te werken aan de ver betering van een vijftal lertaire we gen in de gemeente: de Heuvelsweg, Weelweg (van Heuvelsweg tot begin van mening dat er voor on- kom Kerkwerve). Ringdijk. Kapelledijk gerustheid op dit punt toch echt geen1 (tot aan Kloosterweg) en Klooster-1 reden is. Ik geloof niet dat het beleid weg. Dit karwei zal worden mtge-1 van de huidige en van vorige regerin-voerd in samenwerking met liet water-1 gen is om luiheid te belonen'. De be-1 schap Sehouwen-Duivelandwaarbij cipe van de uitkering gegane voorraden oester., uit' acht maal het verschil tussen de gemid delde winsten van 5 jaar aan de ene kant en vrijkomende arbeid en kapi taal aan de andere. En wat de op brengsten betreft wordt dezelfde ge dragslijn toegepast als bij de onteige ningswet- Men gaat uil van wat be trokkene kan doen en niet wat hy doet. i hoog mogelijke delingsverordening wet uitkeringen we-i gen. Aan de orde komt verder het voor stel deel te nemen in de stichting streek-VVV Sehouwen-Duiveland en in 1968 en 1969 10 cent per inwoner bij te dragen. .Met de sterke toename van het aantal toeristen door het ge reedkomen van de vaste oeververbin dingen is de gedachte opgekomen, dat de krachten op VVV-gebied gebundeld moeten worden om het meest efficiënt propaganda en voorlichting te kunnen verzorgen', aldus het college Verder is stonden ook nog stil bij klachten1 er een voorstel namens de vereniging over de beperkte tyd van overbrengen van b w en s op Schouwen om als ge- van mosselzaad van de Waddenzee] meenten by te dragen in het herstel naar Zeeland en zy drongen aan op .van de sokkel van het verzetsmonu- mogelijkheden om in Zeeland de mos- ment te Renesse. De bijdrage zou op selvoorraden groter te maken. De! 0.25 per inwoner komen, voor Midden minister antwoordde daarop dat er Schouwen 535.75. B en w conformeren bepaalde grenzen zijn gesteld om de zich aan dit voorstel. De raad wordt mosselcnltuur in de Waddenzee ge-I gevraagd eervol ontslag te verlenen aan zond te houden en voorzicltlig te zyn niej. A Visser onderwijzeres aan de met overbrengen naar Zeeland, oudat ols van Kerkwerve. De lieren Van Rossum, Egas en Tuijn- Op woensdag 31 januari komt het Limburgs Symfonie Orkest op uitnc diging van de Zeeuwse volksuniversiteit en van de werkgroep culturee grensverkeer, naar Oostburg. Onder leiding van zijn dirigent Andrt Rieu, met medewerking van Nederlands eerste violist: Herman Krcb bers, brengt het orkest een klassiek-populair programma ten gehore Een programma dat, beginnend met Mozarts sprankelende ouverture .De brui loft van Figaro', bijzonder aantrekkelijk is samengesteid. Een groot gp deelte wordt ingeruimd voor muziek van Franz Schubert: zijn onvolpre zen Rosamundemuziek alsmede zyn zangerige Onvoltooide symfonie zul len velen graag horen. Herman Krebbers speelt Brahms' vioolconcert en zorgt daarmee voor de wat .zwaardere' toets in dit concert van de Lim burgers. In het jeugdooncert dat 's ochtends wordt gegeven, staat eveneens Mo zarts Figaro-ouverture op het programma alsmede een werk dat niet zoveel wordt uitgevoerd: Edward Elgars Enigma-variaties'. Dit is een soort portrettengalerij van de vrienden van de componist. Het .enigma' (raadsel) is om er achter te komen wie de muzikaal geportretteerde is. Deze variaties bezorgden Elgar destijds grote roem, een roem die thans eigeniyk alleen nog voortleeft in zyn beroemde mars over zijn lied .Land of hope and glory'. grondgryper: speeltuinverenigings voorzitter G. H. Breetvelt verzette de daarna de stuurstangen van de graaf machine en de heer J. Coumou be klom de machine als voorzitter van de woningbouwvereniging .Beter Wo nen'. De relatie tussen die drie instellingen by dit project: het initiatief om op dit terrein ln Malta een speeltuin aan te leggen kwam van de speel tuinvereniging. met name van de heer Breelvelt, .Beter Wonen' ver klaarde zich bereid de grond voor 1 per jaar te verhuren aan de vere niging en zal ook het wekelykse kwartje per gezin in Malta dat men voor exploitatie en onderhoud van de tuin vrijwillig over heeft by de huur ophalen en de gemeente zorgde met de Slavenkas voor een bydrage in de kosten en stelt by de aanleg van de tuin mankracht ter beschikking. Nadat de eerste grond op het speel tuinterrein was uitgegraven, spraken de drie voorzitters in het .Poorthuys' in het gezelschap van b en w, ver tegenwoordigers van .Beter wonen' Op een door huizen omsloten ter rein in de Zierikzeese wt]k Malta heeft een graafmachine met een gelegenheidsbemanningwoens dag de eerste happen grond ge nomen voor een karwei, dat de volkstuintjes daar binnen vier maanden moet veranderen m een speeltuin voor de jeugd in de wijk. (Foto PZCJ speeltuinvereniging en aannemersbe- dxyf M. van den Dries wederzijdse woorden van dank. werd er terugge zien op de .gelukkige samenwerking* en op de plezierige medewerking van de bewoners van de wyk. Het terrein wordt nu eerst geëgali seerd en bestraat; drainage ls al aan wezig. Daarna wordt er een hekwerk geplaatst, de Zierikzeese plantsoenen dienst zorgt voor het grasgazon en de beplanting, gemeentewerken voor de kleinere bestratingen. Als dat klaar is kan het materiaal van de provisorische speeltuin worden over gebracht. Nieuw wordt onder meer een blokhut, een glybaan en een kin dermolen. Wegens sterfgeval is de JJoe-het-Zelf-Zaak' Buteuxstraat 12, Souburg, zaterdag na 10 uur GESLOTEN. Met grote droefheid geven wij kennis van de geboorte van ons levenloos dochtertje en zusje. C. Kieboom M. J. Kieboom- Heydens Joël Vlissingen, 24 januari 1968. Troelstraweg 196. Met droefheid namen wij kennis van het overiyden van onze vriend en collega, de heer J. G. DE VOOGD op de leeftyd van 37 jaar. Personeel aannemers bedrijf ,Van Maldegem'. Oost-Souburg, 24 januari 1968 Heden werd in Gods engelenry opgenomen, onze lieveling RONNIE 21 maanden oud. J. J. Zandee A. M. M. Zandee- Arens Jacqueline West-Souburg, 23 januari 1968 Vry burgstraat 14 De engelenmis heeft plaats zaterdag 27 januari, om 10 uur, in de St-Martinuskerk te West-Souburg. Heden werd uit ons midden weggenomen, ons aller Lieveling, kleinkind en neefje RONNIE Souburg, 23 jan. 1968 Het hoofdbestuur der Koninklyke Nederland se Federatie van Lan delijke Ryverenigingen geeft met groot leed wezen kennis van het overiyden van de heer P. A. VOORSLUIJS secretaris, penningmeester, hoofdinspecteur, in de ouderdom van 54 jaren. Zijn persoon, zyn werk, zyn vriendschap, zyn onvergetelijk voor dui zenden landeiyke rui ters. C. van Eysinga. voorzitter Oud-Leusden, 22 januari 1968. De begrafenis heeft plaats op vrijdag 26 januari te 14 uur op de begraafplaats .Rust hof' te Amersfoort. Met droefheid namen wy kennis van het over lijden van onze gewaar deerde medewerker, de J. G. DE VOOGD op de leeftijd van 37 jaar. Fam. W de Voogd Oost-Souburg. 24 januari 196S Buteuxstraat 12 Op 22 januari 1968 overleed te Middelhar- nis onze zorgzame va der, behuwd-, groot- en overgrootvader JAN GELDHOF weduwnaar van Teuntje Jordaan, ln de leeftyd van 83 jaar en 6 maanden. Goes: Jac. G. J. Geldhof G. Geldhof van der Waal Middelharnls: H. C. Looy-Geldhof Teunie Looy Middelburg: J. Geldhof D. H. Geldhof- Vermast Trudy Goes, M. D de Grootstraat 14 Met ontsteltenis hebben wy kennis genomen van het plotseling overiyden van onze gewaardeerde collega CORNEL1S VAN BENDEGEM op de leeftyd van 62 jaar. Wy zullen zyn vriendschap niet vergeten. De collega's van de Centrale Levensverzekeringsbank ln Zeeland Axel, 23 januari 1968

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 11